oceanic6

oceanic6

MovieFan

1 bod

• 11.8.2009  10:40

Celkom zábavné pokračovanie veľkého animovaného hitu prináša opäť slušnú porciu zábavy. Tentokrát je ale celý film koncipovaný tak, aby si ho užili hlavne tí, ktorí budú sledovať 3-D verziu. Množstvo scén vôbec nevyznie ako bolo plánovaných, ak máte k dispozícii iba klasickú 2-D verziu. To však nemení nič na tom, že tretia Doba ľadová je rovnako vydarená ako predchádzajúce 2 diely a v originálnom znení ponúka neskutočné množstvo slovných hračiek a zaujímavých a vtipných tvarov, ktorými ovplýva jedine angličtina. Veľké množstvo gagov je navyše naozaj vydarených a tak nezostáva nič iné ako uznať, že tvorcovia tejto animovanej série ešte stále majú nápady a aj keď veľa kreslených filmov poslednej doby je kvalitatívne vysoko nad Dobou ľadovou, tá si stále drží svoju vôbec nie nízku úroveň. P.S.: Pri scéne v jaskyni s "jedovatým" dymom - schválne - ako dlho ste vydržali s vážnou tvárou? :)

• 26.5.2009  07:19
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

S predchádzajúcou tvorbou Jossa Whedona vôbec nemám skúsenosti, nevidel som ani jeden z jeho predchádzajúcich seriálov. Ale Dollhouse ma naozaj chytil. Už od prvého dielu ponúka slušné množstvo mysteriózneho napätia a celá prvá séria (12 častí) obsahuje hneď niekoľko dychberúcich šokujúcich momentov. Scény, ktoré žiadny divák nemôže vopred očakávať a prekvapia úplne všetkých. Herecké obsadenie je podľa môjho názoru vybraté veľmi dobre, hádam iba s postavou Tophera som mal trochu problémy - chvíľu mi trvalo kým som si zvykol na prejav jej hereckého predstaviteľa. Celkový koncept Dollhousu je natoľko zajímavý, že seriál by prakticky nemusel skončiť nikdy. Po čase by sa ale stal stereotypným a tak Whedon pripravil naozaj výživné dejové línie, ktoré sa prelínajú celým seriálom a robia z neho záležitosť na pokračovanie. "Adrenalínovosťou" a intenzitou niektorých scén pripomína tie najnapínavejšie seriály aké kedy bežali v televízii. Po výbornej prvej sérii, ktorej sa dá vytknúť hádam iba trochu pomalší rozjazd (trvá to približne 4 diely kým sa v Dollhouse začnete pohybovať ako doma), ale celý zvyšok série vám to bohato a niekoľkonásobne vynahradí. Navyše seriál už ma potvrdenú 2.sériu a súdiac podľa Whedonových fanúšikov a podľa toho, čo nám Joss predviedol v prvej sérii, to bude v druhej sérii ešte väčšia bomba! :) 1.séria: 90%

• 28.5.2009  07:29
    Imigranti (2009)

Pôsobivá dráma Wayna Kramera ponúka klasický pohľad na niekoľko rôznych postáv, ktorých osudy sa postupne popreplietajú v tých najmenej očakávaných okamihoch. Už veľmi dávno som vo filme nevidel také silné obsadenie - Harrison Ford, Ashley Judd, Ray Liotta - všetko herci, ktorí vás nikdy nesklamú , a aj tu odvedú obrovský kus práce. Minimálne rovnaký kus ako sám režisér, ktorý drží celý film pevne a s istotou v rukách po celý čas. Výbornú réžiu podporuje aj skvelá kamera a celkovo má film naozaj silný a veľmi zaujímavý vizuál. Niekomu sa môže zdať, že film má pomalšie tempo, ale to v tomto žánri nie je prekvapením ani nevýhodou. Ako by som teda Crossing Over zhrnul jednou vetou? Ide o silný príbeh so skvelými hercami plný emócií, v štýle filmov 21 gramov alebo Crash a pre všetkých ktorí obľubujú tento žáner, je jasnou voľbou :)

• 6.8.2009  14:39

Úbohý pokus o ďalši mysteriózny thriller v štýle "Sedem"! Jedinou zložkou filmu, ktorú môžem považovať za ako-tak podarenú, je výber hlavnej postavy - Dennis Quaid je v hlavnej úlohe celkom presvedčivý a občas vo filme zaznie naozaj slušný hudobný podmaz,ale to je naozaj všetko. Zvyšok je neskutočná nuda korunovaná vyslovene debilnou pointou!

• 25.5.2009  07:45

Remake hororu z 80.rokov neprináša do tohto žánru žiadne novinky , ani vylepšenia. Kráča už vopred vyšlapanou cestou, na ktorej nájdete veľa "ľakačiek" , neustáleho napätia a veľmi slušnú dávku skutočne krvavých scén. Hlavne tie nesmierne potešia, až sa človek čuduje akými rôznymi spôsobmi sa dá človek zabiť krompáčom :) a pokiaľ si tento film zapnete s cieľom vidieť naozaj výživné vraždy, zrejme budete viac ako spokojní. Všetkým ostatným, ktorí očakávajú aj nejaký príbeh, musím odkázať jediné: Hľadáte na zlej adrese! Náznaky príbehu tu síce sú,ale nejde o nič prevratné. Pýtate sa prečo teda 3*?? Pretože tvorcovia veľmi šikovne maskujú, kto je naozaj vrahom až do samotného konca a je naozaj zábavné sledovať ako sa s nami scenáristi hrajú. Do poslednej sekundy si nie ste na 100% istý, kto je tým mužom s krompáčom,ktorý zanecháva stále viac obetí. Film tým pádom rýchlo odsýpa a vôbec to nie je nuda, proste dostanete všetko, čo od hororu v 21.storočí môžete čakať. A potom to príde....snaha tvorcov šokovať vyústi niekoľko minút pred koncom do záverečného zvratu, ktorý ale nielen že patrí medzi 100krát použité a nie veľmi podarené, ale naviac sa po 3 sekundách rozmýšľania nad ním javí ako úplný nelogický nezmysel najhrubšieho zrna. Výsledné 3* si ale film zaslúži aj kvôli výbornému 3D zážitku :)

• 31.7.2009  06:55

Zdá sa, že rok 2009 je na inteligentné komédie bohatý. Po skvoste menom Hangover je tu ďalšia v ktorej neuvidíte žiadne telesné tekutiny a nevtipný trápne naťahovaný humor. Paul Rudd v hlavnej úlohe je totálne uvoľnený a s postavou, ktorú hrá, si robí doslova čo len chce. To pravé orechové,ale začne až vo chvíli, keď sa na scéne objaví Jason Segel. Ten v tomto filme hrá postavu, ktorá síce nemá nič spoločné s jeho Marshallom z How I Met Your Mother, ale znova dokazuje, že je všestranným komikom, ktorý dokonale zahrá akúkoľvek úlohu. Atmosféra pri natáčaní musela byť skvelá a herci sa určite kráľovsky bavili, pretože z niektorých scén je cítiť, že neboli vopred plánované a vznikli čisto vďaka improvizácií. Aby som to záverom zhrnul, I Love You Man je výborná moderná komédia plná inteligentného nesileného humoru s totálne uvoľnenou atmosférou, v ktorej nečakajte žiadny fyzický humor - žiadne pády, údery medzi nohy, nárazy do stien - ale perfektne vypointované ostré dialógy. Bodaj by vznikalo viac takýchto komédii :)

• 18.8.2009  06:37
    Na odstřel (2009)

Skvele obsadený thriller (Russell Crowe, Ben Affleck, Jeff Daniels, Rachel McAdams, Helen Mirren...) z novinárskeho prostredia dokáže byť naozaj napínavý a ani na chvíľu nezľaví z veľmi hustej atmosféry a pomerne rýchleho tempa. V napätí vás udrží od začiatku do konca bez akýchkoľvek problémov a s prehľadom sa radí medzi najlepšie thrillery roka. Poznámka na záver: V tomto filme je Ben Affleck asi prvýkrát vo svojej kariére znesiteľný :)

• 18.8.2009  20:03

Ben Stiller a exponáty z múzea opäť v akcii! A musím povedať, že to tentokrát nedopadlo horšie ako prvý diel a už to je v dnešných "časoch nevydarených pokračovaní" obrovský úspech. Všetky známe postavičky z prvej Noci v múzeu sa vracajú a pridávajú sa nové, väčšinou veľmi podarené (Napoleon, Al Capone, Ivan Hrozný, Faraón...), z ktorých práve postava Faraóna v podaní Hanka Azariu je v origináli slovami nepopísateľný zážitok :) Kopa gagov - extrémne podarených (paródia na 300..) , dobrých (Bôžikovia lásky..) ale aj nevydarených a trošku trápnych (Fackovanie s opicami..) posúva príbeh pomaly až k veľkej finálovej bitke v ktorej si to rozdajú Faraón s nočným strážcom :) Shawnovi Levymu sa na počudovanie podarilo namiešať rovnako chutný koktejl ako v prvom filme a tak zostáva len konštatovať, že Noc v múzeu 2 je presne taká, aká mala byť. P.S.: V záverečných titulkoch je skrytý jeden z najlepších fórov celého filmu :)

• 22.5.2010  15:02
    Nová dcera (2009)

Veľmi vydarený zvukový a hudobný doprovod a ešte stále presvedčivý Kevin Costner sú hlavnými devízami tohto thrilleru. Ďalším plusom je niekoľko naozaj podarených mrazivých scén a hlavne záverečná časť, ktorej sledovanie bude asi robiť klaustrofobikom nemalé problémy. Filmov s podobnou tematikou existuje veľmi veľa,ale myslím, že španielsky režisér Luiso Berdejo sa môže s kľudom pochváliť, že natočil film, ktorý síce putuje rovno na DVD, ale je lepší ako väčšina thrillerov / hororov premietaných v kinách.

• 28.9.2009  07:39
    Návrh (2009)

Trojica najlepších komédií roka 2009 je jasná: Hangover, I Love You,Man aaaa.....Návrh :) Prekvapenie sa koná , a to dokonca väčšie ako som si spočiatku myslel. Sandra Bullock je prvýkrát v živote vtipná, na plátne neotravuje a dá sa povedať, že prvýkrát hrá v naozaj vydarenom filme. Ryan Renolds je potom maximálne uvoľnený a zábavný ,ale to najhlavnejšie je, že ústredná dvojica je geniálna SPOLU! Také iskry, takú chémiu medzi 2 hercami som už dlho nevidel! Presne to je aj dôvod, že všetky vtipy fungujú presne tak ako tvorcovia plánovali! Skvelé hlášky , skvelá hudba, sympatickí herci - to je všetko, čo môže človek od dobrej komédie chcieť. A tu dostanete všetko a v obrovských dávkach. Film má neskutočne slzopudný záver, takže sa nehanbite plakať ;) P.S.: S nástupom záverečných titulkov ešte film nevypínajte! Prišli by ste o jedny z najlepších a najzábavnejších záverečných titulkov aké tu kedy boli......ale fotky zo záveru Hangoveru zostávajú neprekonané :)

• 16.8.2009  16:58

Nadupané pokračovanie francúzskej adrenalínovej bomby ponúka naozaj chutnú porciu: Cool hlavných hrdinov, rýchly dej a neskutočné množstvo výborne natočených súbojov a naháňačiek. Všetko funguje presne tak ako má a tak treba uznať, že Okrsok 13: Ultimatum je jedným z najlepších pokračovaní poslednej doby. Prinesie síce viac-menej to isté čo jednotka, akurát v zelenom, ale práve to je jeho najsilnejšou zbraňou. Film sa totiž na nič nehrá a divák dostane presne to, čo od neho očakáva!

• 2.2.2015  14:35
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

Od čias Priateľov mi žiadni komediálni seráloví hrdinovia neprirástli k srdcu tak ako táto partička. Dokonalý komediálny timing, ku ktorému sa približne od polovice 2.série pridáva aj (na pomery sitcomu) viac než solídny vývoj deja a postáv.

• 16.7.2009  08:02

Dokonalá komédia od hlavy až po päty nabitá neskutočným množstvom gagov, bláznivých situácii a zábavných postavičiek. Ústredná štvorica zložená z prakticky úplne neznámych hercov nemá ani tú najmenšiu chybičku a dovolím si tvrdiť, že ich čaká veľká komediálna kariéra. Film naviac po celý čas udržuje strhujúce tempo a všetko sa deje rýchlo, bez akejkoľvek možnosti nudiť sa. Osobne si navyše myslím, že z tejto komédie sa postupom času stane kultový film, nasvedčuje tomu úplne všetko. Vyzdvihnúť treba aj výborný soundtrack a neuveriteľne vydarené záverečné titulky. Stopercentná zábava!!!

• 29.4.2009  12:52

Na Paula Blarta som sa celkom tešil, keďže podľa trailerov to vyzeralo na slušnú a neškodnú zábavu. Bohužiaľ som sa mýlil a to dosť škaredo. Paul Blart: Mall Cop je film pri ktorom nikdy netušíte ,kedy sa vlastne máte smiať alebo ktorá scéna vás "akože" mala pobaviť. Kevin James je vyslovene nechutný a zvláda len 2 veci: priblblý úsmev a nekonečné pády a nárazy do všetkého možného. V tejto "kvázi" komédii nie je ani štipka vtipu a budete hľadať márne - nenájdete nič. Navyše celý film pôsobí ako lacná televízna produkcia......ale aspoň máme jasno,čo sa týka filmového vkusu obyvateľov Ameriky.

• 14.9.2009  10:49

Veľké prekvapenie na poli hororu, aj keď nejde úplne o horor. Skôr je to mrazivý thriller, ktorý vás niektorými svojimi scénami vážne šokuje. Minimálne scéna znásilnenia a scéna s drvičom odpadkov sú naozaj drsné a v iných súčasných amerických hororoch určite nič podobné nenájdete. Film stále udržiava napätie a smeruje veľmi rýchlo do finále, ktoré svojou mrazivosťou a neskutočnou reálnosťou asi dlho nič neprekoná. Do sledovania tohto filmu sa mi veľmi nechcelo, o to väčšie bolo moje prekvapenie po jeho skončení. Výborný remake!

• 4.6.2009  07:58

Jednoznačne to najlepšie,čo 4.séria Prison Breaku ponúkla! Človeku sa tomu až nechce veriť, a ja osobne som v to už nedúfal, že atmosféra 1.série na nás ešte môže dýchnuť tak silno ako práve tu. Väzenské prostredie je proste to, čo k PB patrí a bez neho to nie je to pravé. Naviac ženská väznica je neopozeraná a naozaj zaujímavá. Samotný plán úteku je tentokrát trošku prehnaný,ale hlavné je, že Final Break je celých 90 minút napínavý a nestavia na kvázi šokujúcich zvratoch typu: On je tvoja mama, ja som jeho otec, ty si svoj syn....! Ponúka to, čo ponúkala aj 1.séria - čisté napätie,ktoré vzniká pri tvorbe plánu a jeho realizácií. Všetky postavy si to ešte poslednýkrát užívajú a celé to ujde (oproti zvyšku 4.série) veľmi rýchlo. Zábava zaručená! A ak sa niekomu príliš nepáčil koniec seriálu, tento záverečný film, myslím si, poskytne záver, ktorý uspokojí naozaj všetkých. Aj keď sĺz a smútku nebude o nič menej ako pri záverečnej scéne seriálu. Práve naopak....Najlepšie možné zakončenie výborného seriálu!

• 22.6.2009  08:07
    Proroctví (2009)

Nicolas Cage konečne vo forme! Po toľkých márnych a nepodarených pokusoch je dobré vidieť Nicolasa Cagea opäť v úlohe, ktorá mu naozaj sadne a v ktorej sa nemusí trápiť. Tentokrát hrá presvedčivo, no ešte presvedčivejší je výkon režiséra Alexa Proyasa. Vďaka skvelému scenáru a jeho režisérskemu umu, sa divák ani na chvíľu necíti tak, ako sa v poslednej dobe cítil pri filmoch ako Day the Earth Stood Still alebo Happening, tzn. akoby si z neho tvorcovia robili srandu. Všetko šlape ako má, film má slušné tempo, záhady sa vyjasňujú a naviac film ponúka neskutočným spôsobom natočené katastrofické scény, aké sa pri bežných katastrofických filmoch jednoducho nevidia a diváka svojou priamosťou doslova šokujú. Film naviac ponúka netradičný záver, ktorý sa bude páčiť všetkým, ktorých už nebavia nekonečné happy-endy v amerických filmoch a nepáči sa im, že podobne ladené katastrofické filmy majú všetky takmer totožný záver. Tvorcovia to tentokrát skúsili trochu inak a vznikol výborný mysteriózny sci-fi thriller so skvelou pointou!

• 29.6.2009  08:31

Zúfalý film, ktorý dokonale demonštruje, že žáner hororu je v súčasnosti takmer vyhynutým druhom. Jednoduchá schéma - teenageri, chata, vrah - tu však vôbec nefunguje a divákovi zostáva jediné - pozerať sa na nudnú vyvražďovačku mládeže pobehujúcej po lese. Maximálne nesympatické postavy sú ale navyše vraždené spôsobom, ktorý nájdete v každom horore - Jason proste chlapcov a dievčatá prepichne mačetou! To je všetko...nič viac nečakajte. 1* za miestami celkom podarený vizuál....a kto to kedy videl aby od začiatku filmu do momentu kedy sa objaví úvodný titulok "Piatok trinásteho" ubehlo 25 minút???

• 16.9.2009  07:46
    Rok jedna (2009)

MAXIMÁLNY TRAPAS A NESKUTOČNÁ NUDA V JEDNOM!!! Všetci zúčastnení sa môžu hanbiť za to, že prijali ponuku hrať / rezírovať / napísať / prípadne čo i len kamerovať takúto sračku! Totálna strata času!

• 7.5.2009  09:54

Prvé "pravé" pokračovanie filmu Rýchlo a zbesilo z roku 2001! Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez,Jordana Brewster - všetky dôležité mená z prvého dielu sú prítomné a to je prvý veľký klad filmu. Ďalším je nepochybne aj fakt, že akčné scény a naháňačky sú natočené naozaj výborne a prehľadne. Či už je to krádež cisterny, adrenalínová naháňačka s príchuťou parkouru alebo ktorákoľvek ďalšia akčná scéna, zo všetkých adrenalín doslova vyteká. V odpočinkových okamihoch sa film venuje hlavne spomienkam hlavných hrdinov na všetko čo prežili v prvom dieli. Tvorcovia sa snažia dokonca aj o zvraty a film obsahuje minimálne dva, ktoré sú naozaj slušne prekvapivé, ak zoberiete do úvahy, že ide o akčný thriller o autách a v takých sa podobné zvraty naozaj často nevidia. Pochváliť treba aj príjemný soundtrack v štýle hip hopu / reggaetonu a neskutočne štýlový záver, ktorý na vašej tvári vyčarí šibalský úsmev a v momente budete chcieť vidieť ďalšie pokračovanie :) A čo treba filmu vytknúť? Jednoznačne miestami až veľmi viditeľné CGI efekty. Tie mohli tvorcovia naozaj trochu obmedziť. Nakoniec je ale štvrté pokračovanie série Rýchlo a zbesilo veľmi príjemným prekvapením, hlavne pre všetkých, ktorí sú presvedčení o tom, že dvojka a trojka neboli hodné značky "Fast and Furious"...

• 17.8.2009  12:56

Jeden z naočakávanejších filmov roka 2009 dopadol podľa môjho názoru výborne! Ústredná dvojica Christian Bale a Sam Worthington je prvotriedna a na veľké prekvapenie - hlavne druhý menovaný podáva naozaj brilantný výkon. Najväčšiu pochvalu si však zaslúžia dokonalé akčné scény, ktoré sú jednoznačným vrcholom minimálne tohto roka. Úžasná post-apokalyptická atmosféra a dychberúca akcia natočená väčšinou na jeden záber, bez strihu, vyzerá naozaj monumentálne. Zlatým klincom je potom naháňačka s Mototerminátormi, ktorá pre mňa osobne predstavuje najlepšiu akčnú scénu roka!!! Dejovo však nový Terminátor neprináša veľa nového, lenže tomu sa ani nemožno čudovať, keďže v rukách režiséra McG, sa z Terminátora definitívne stal letný popcorn. Zarytý fanúšik, ktorý pozná všetky časové posuny naspamäť a vyzná sa v terminátorskom svete, bude možno čiastočne sklamaný, ale aj toho po chvíli presvedčí neutíchajúca perfektná akcia a ohromujúci vizuál. Atmosférou asi úplne inde ako predchádzajúce filmy, letný blockbuster však takmer 100%-ný :)

• 25.5.2009  07:22

Ďalší film z komiksového sveta Marvelu vôbec nedopadol ako tvorcovia zamýšľali. Zaručene z neho nebude hit rovný prvým trom X-Men filmom. Dôvodov je hneď niekoľko,ale tými najzávažnejšími sú určite priemerný režisér Gavin Hood a skutočne odfláknuté špeciálne efekty. Zatiaľ čo talent / neschopnosť režiséra môže byť diskutabilný / á , počitačové efekty sú nabetón jedny z najhorších aké som za posledné roky videl v kinofilme! Na druhú stranu - nie je ich tam toľko aby ste sa z nich zbláznili, takže po odmyslení všetkých efektov nám zostane príbeh. Ten nie je úplne nepodarený ale režisér celkom nevie ako ho správne uchopiť. A vtedy je aj tých niekoľko celkom slušných zvratov úplne zbytočných. Samotnému obsadeniu jednoznačne kraľujú Hugh Jackman a Liev Schreiber, zvyšok je nevýrazný ale veľké šance zvýrazniť sa ani nedostáva. Mňa na Wolverinovi upútala výborne natočená naháňačka na motorke, geniálne spracované úvodné titulky, Jackman+Schreiber a celkom vysoké výsledné hodnotenie odomňa dostáva kvôli tomu, že som sa 100 minút takmer vôbec nenudil...

• 11.5.2009  08:12
    Znovu 17 (2009)

Vcelku veľmi príjemné prekvapenie ako stvorené na jar! Od Zaca Efrona som nič nečakal a tak som bol pozitívne prekvapený. Celkovú mimiku a gestá Matthewa Perryho si totiž naštudoval naozaj precízne a vo všetkých scénach si fakt dokážete predstaviť, že práve toto by mohol byť mladý Matthew Perry. Samotný Perry je vo filme prítomný len v úvodnej 20-minutovke a objaví sa aj v závere. Hrá postavu, ktorú mu scenáristi ušili priamo na telo, takže čakajte grimasy, trapasy a sarkazmus :) Pochváliť treba aj postavu kamaráta hlavného hrdinu. Ten je totiž tým zďaleka najvtipnejším a najlepším na celom filme! Jeho hlášky, spôsoby a jednoducho všetky jeho scény sú dokonale vtipné a nemajú chybu. Len 3* teda film odomňa dostáva kvôli tomu, že do žánru neprináša vôbec nič nové, len sa mu veľmi šikovne darí využívať všetko, čo sme už niekde predtým videli. Zac Efron ale v porovnaní s HSM zapojil aj nejaké tie herecké bunky, rýchlo to ujde a celkovo sa na to pozerá veľmi pohodovo :)

• 13.1.2009  07:29
    24 hodin: Vykoupení (TV film) (2008)

Jack Bauer je späť! Na začiatku som mal veľmi čudný pocit a to hlavne kvôli úplne novému prostrediu na aké pri 24ke nie sme zvyknutí. Redemption trpí pomalým rozjazdom, ale vo chvíli keď príde prvá akčná scéna začne to mať konečne gule :) Spolu s dejovou líniou v ktorej okrem Jacka uvidíme aj skvelého Roberta Carlylea sa odohráva aj druhá dejová línia vo Washingtone. V nej na scénu prichádzajú Prezident Daniels, Tom Lennox,dlhoočakávaná ženská prezidentka ale aj Jon Voight v zatiaľ veľmi záhadnej úlohe. Celý film sa nesie v strednom tempe a len veľmi pomaly sa snaži pripraviť nás na 7.sériu. Zopár veľmi dobre natočených akčných scén však tentokrát akosi nestačí. 24:Redemption osobne beriem len ako most medzi 6.a 7.sériou, a aj keď sa v druhej polovici rozbehne, lepšie ako priemerné hodnotenie si nezaslúži. Už len kvôli absencii Jackovho "DAMMIT" :)

• 29.10.2008  12:16
    96 hodin (2008)

Liam Neeson v hlavnej úlohe ďalšieho filmu z producentskej dielne Luca Bessona! Akokoľvek čudne to znie, výsledok vás veľmi milo prekvapí. Béčkový príbeh otca, ktorému unesú dcéru a v ktorom je všetko jasné od začiatku až dokonca, však prekvapuje dravou akciou, lákavým vizuálom a udrží vašu úroveň adrenalínu 90 minút na tej najvyššej úrovni! Neeson je perfektný, všetko to odsýpa ukrutne rýchlo takže nebudete mať možnost čo i len začať sa nudiť. Ukážková old-schoolová akcia!

• 27.1.2009  06:28

Ešte stále si pamätám tie večery so seriálom Akty X, kedy všetci povinne sedeli pri TV a sledovali ďalši prípad agentov Muldera a Scullyovej. Bola totiž "povinnosť" sledovať najúspešnejší seriál 90.rokov, inak ste sa na druhý deň nemali v práci / v škole o čom baviť :) Pred 10 rokmi prišiel prvý celovečerný film a teraz je tu dlho odkladaná dvojka a ja vážne neviem či ju bolo treba. David Duchovny a Gillian Anderson sú síce v 100%nej forme a akoby vôbec nestarli, odkazov na seriál je taktiež požehnane a celé to utečie veľmi rýchlo. Po skončení si ale naisto poviete to čo aj ja: Hm, čakal som asi viac....Pre tých úplne najväčších fanúšikov seriálu bude veľkým sklamaním určite aj fakt, že tentokrát nejde o žiadnych mimozemšťanov, dokonca si myslím že tento prípad je ten najrealistickejší aký kedy Mulder a Scullyová riešili...Záverečný verdikt teda znie: Celkom slušná , napínavá kriminálka a pocta jednej z najväčších seriálových legiend, ktorá neurazí :)

• 19.1.2009  13:59

Disney prichádza s novým animákom a s prižmúrenými očami sa dá povedať, že to konečne stojí za to. Animácia je veľmi dobrá a akcia neutícha ani na chvíľu ale všetko je to tak jednoduché,že film zaberie iba prvýkrát. Viackrát ho už totiž nebudete potrebovať vidieť a práve to je jeho najväčším problémom - Bolt je príliš obyčajný....Na druhej strane veľmi pobavia mačka, holuby,škrečok, jemné narážky na akčné filmy Michaela Baya, scény v ktorých si Disney strieľa sám zo seba a aj výborná ústredná pieseň I Thought I Lost You nominovaná dokonca na Zlatý glóbus v kategórií Najlepšia pieseň k filmu.

• 15.10.2008  08:06

Vcelku zábavný rodinný dobrodužný film, ktorý ale v našich kinách veľa stráca tým, že nie je v 3D. Naozaj nerozumiem tomuto kroku- nasadiť do kín 3D film v 2D verzii. Na niektorých efektoch tak až príliš vidieť že sa na ne treba pozerať cez 3D okuliare. Na Slovensku však túto možnosť nemáme. Aj tak ale film celých 90 minút dokáže baviť a Brendan Fraser hrá takmer tú istú úlohu ako v Múmií a teda hláškuje ostošesť. Tvorcovia si na hrdinov vymysleli celkom zaujímavé pasce a nástrahy takže celý film je vlastne ako počítačová hra cez ktorú sa musia postavy dostať až na koniec. Záver filmu potom naznačuje že sa v budúcnosti dočkáme pokračovania s tematikou Atlantídy. Vhodný kandidát na rodinnú návštevu kina!

• 13.1.2009  07:46
    Cestující (2008)

Typický príklad pohodového filmu, ktorý neurazí ale nad priemer sa dostane len ťažko. Samotný nápad je viac ako zaujímavý, Anne Hathaway je skvelá a film si stále udržiava slušný stupeň napätia, problém je vsak vo veľmi obyčajnom prevedení, ktoré ničím nezaujme. Záverečná pointa určite nejedného prekvapí ale každý kto má napozeraných aspoň zopár filmov zo žánru "mysteriózny thriller", si na konci bude hovoriť: Veď to som vedel po 20 minútach... :)

• 10.7.2008  14:09
    Clona (2008)

Originál z roku 2004 som nevidel a tak ma tento remake celkom prekvapil. V porovnaní s horormi poslednej doby ako Zmeškaný hovor alebo Oko ide jednoznačne o lepší film. Joshua Jackson alias Pacey z Dawsonovho sveta tu hrá celkom pekne a film je celú dobu napínavý. Nejde však tak celkom o horor ale skôr o thriller ktorý nakoniec dokáže prekvapiť skvelou a hlavne originálnou pointou. Ešte raz opakujem že originál som nevidel a preto sa mi americká Clona páčila z hororov poslednej doby asi najviac.