oceanic6

oceanic6

MovieFan

1 bod

• 14.9.2009  10:49

Veľké prekvapenie na poli hororu, aj keď nejde úplne o horor. Skôr je to mrazivý thriller, ktorý vás niektorými svojimi scénami vážne šokuje. Minimálne scéna znásilnenia a scéna s drvičom odpadkov sú naozaj drsné a v iných súčasných amerických hororoch určite nič podobné nenájdete. Film stále udržiava napätie a smeruje veľmi rýchlo do finále, ktoré svojou mrazivosťou a neskutočnou reálnosťou asi dlho nič neprekoná. Do sledovania tohto filmu sa mi veľmi nechcelo, o to väčšie bolo moje prekvapenie po jeho skončení. Výborný remake!

• 18.8.2009  20:03

Ben Stiller a exponáty z múzea opäť v akcii! A musím povedať, že to tentokrát nedopadlo horšie ako prvý diel a už to je v dnešných "časoch nevydarených pokračovaní" obrovský úspech. Všetky známe postavičky z prvej Noci v múzeu sa vracajú a pridávajú sa nové, väčšinou veľmi podarené (Napoleon, Al Capone, Ivan Hrozný, Faraón...), z ktorých práve postava Faraóna v podaní Hanka Azariu je v origináli slovami nepopísateľný zážitok :) Kopa gagov - extrémne podarených (paródia na 300..) , dobrých (Bôžikovia lásky..) ale aj nevydarených a trošku trápnych (Fackovanie s opicami..) posúva príbeh pomaly až k veľkej finálovej bitke v ktorej si to rozdajú Faraón s nočným strážcom :) Shawnovi Levymu sa na počudovanie podarilo namiešať rovnako chutný koktejl ako v prvom filme a tak zostáva len konštatovať, že Noc v múzeu 2 je presne taká, aká mala byť. P.S.: V záverečných titulkoch je skrytý jeden z najlepších fórov celého filmu :)

• 18.8.2009  06:37
    Na odstřel (2009)

Skvele obsadený thriller (Russell Crowe, Ben Affleck, Jeff Daniels, Rachel McAdams, Helen Mirren...) z novinárskeho prostredia dokáže byť naozaj napínavý a ani na chvíľu nezľaví z veľmi hustej atmosféry a pomerne rýchleho tempa. V napätí vás udrží od začiatku do konca bez akýchkoľvek problémov a s prehľadom sa radí medzi najlepšie thrillery roka. Poznámka na záver: V tomto filme je Ben Affleck asi prvýkrát vo svojej kariére znesiteľný :)

• 17.8.2009  12:56

Jeden z naočakávanejších filmov roka 2009 dopadol podľa môjho názoru výborne! Ústredná dvojica Christian Bale a Sam Worthington je prvotriedna a na veľké prekvapenie - hlavne druhý menovaný podáva naozaj brilantný výkon. Najväčšiu pochvalu si však zaslúžia dokonalé akčné scény, ktoré sú jednoznačným vrcholom minimálne tohto roka. Úžasná post-apokalyptická atmosféra a dychberúca akcia natočená väčšinou na jeden záber, bez strihu, vyzerá naozaj monumentálne. Zlatým klincom je potom naháňačka s Mototerminátormi, ktorá pre mňa osobne predstavuje najlepšiu akčnú scénu roka!!! Dejovo však nový Terminátor neprináša veľa nového, lenže tomu sa ani nemožno čudovať, keďže v rukách režiséra McG, sa z Terminátora definitívne stal letný popcorn. Zarytý fanúšik, ktorý pozná všetky časové posuny naspamäť a vyzná sa v terminátorskom svete, bude možno čiastočne sklamaný, ale aj toho po chvíli presvedčí neutíchajúca perfektná akcia a ohromujúci vizuál. Atmosférou asi úplne inde ako predchádzajúce filmy, letný blockbuster však takmer 100%-ný :)

• 16.8.2009  16:58

Nadupané pokračovanie francúzskej adrenalínovej bomby ponúka naozaj chutnú porciu: Cool hlavných hrdinov, rýchly dej a neskutočné množstvo výborne natočených súbojov a naháňačiek. Všetko funguje presne tak ako má a tak treba uznať, že Okrsok 13: Ultimatum je jedným z najlepších pokračovaní poslednej doby. Prinesie síce viac-menej to isté čo jednotka, akurát v zelenom, ale práve to je jeho najsilnejšou zbraňou. Film sa totiž na nič nehrá a divák dostane presne to, čo od neho očakáva!

• 11.8.2009  10:40

Celkom zábavné pokračovanie veľkého animovaného hitu prináša opäť slušnú porciu zábavy. Tentokrát je ale celý film koncipovaný tak, aby si ho užili hlavne tí, ktorí budú sledovať 3-D verziu. Množstvo scén vôbec nevyznie ako bolo plánovaných, ak máte k dispozícii iba klasickú 2-D verziu. To však nemení nič na tom, že tretia Doba ľadová je rovnako vydarená ako predchádzajúce 2 diely a v originálnom znení ponúka neskutočné množstvo slovných hračiek a zaujímavých a vtipných tvarov, ktorými ovplýva jedine angličtina. Veľké množstvo gagov je navyše naozaj vydarených a tak nezostáva nič iné ako uznať, že tvorcovia tejto animovanej série ešte stále majú nápady a aj keď veľa kreslených filmov poslednej doby je kvalitatívne vysoko nad Dobou ľadovou, tá si stále drží svoju vôbec nie nízku úroveň. P.S.: Pri scéne v jaskyni s "jedovatým" dymom - schválne - ako dlho ste vydržali s vážnou tvárou? :)

• 6.8.2009  14:39

Úbohý pokus o ďalši mysteriózny thriller v štýle "Sedem"! Jedinou zložkou filmu, ktorú môžem považovať za ako-tak podarenú, je výber hlavnej postavy - Dennis Quaid je v hlavnej úlohe celkom presvedčivý a občas vo filme zaznie naozaj slušný hudobný podmaz,ale to je naozaj všetko. Zvyšok je neskutočná nuda korunovaná vyslovene debilnou pointou!

• 31.7.2009  06:55

Zdá sa, že rok 2009 je na inteligentné komédie bohatý. Po skvoste menom Hangover je tu ďalšia v ktorej neuvidíte žiadne telesné tekutiny a nevtipný trápne naťahovaný humor. Paul Rudd v hlavnej úlohe je totálne uvoľnený a s postavou, ktorú hrá, si robí doslova čo len chce. To pravé orechové,ale začne až vo chvíli, keď sa na scéne objaví Jason Segel. Ten v tomto filme hrá postavu, ktorá síce nemá nič spoločné s jeho Marshallom z How I Met Your Mother, ale znova dokazuje, že je všestranným komikom, ktorý dokonale zahrá akúkoľvek úlohu. Atmosféra pri natáčaní musela byť skvelá a herci sa určite kráľovsky bavili, pretože z niektorých scén je cítiť, že neboli vopred plánované a vznikli čisto vďaka improvizácií. Aby som to záverom zhrnul, I Love You Man je výborná moderná komédia plná inteligentného nesileného humoru s totálne uvoľnenou atmosférou, v ktorej nečakajte žiadny fyzický humor - žiadne pády, údery medzi nohy, nárazy do stien - ale perfektne vypointované ostré dialógy. Bodaj by vznikalo viac takýchto komédii :)

• 16.7.2009  11:00
    Štvanec IRA (2008)

Podľa môjho názoru veľmi slabé, nudné a príliš ukecané. Jednoznačným plusom sú ale dve veci: 1. výborný Jim Sturgess v hlavnej úlohe, 2. nenapodobiteľný írsky prízvuk :) Ale to je tak všetko, pretože film nemá takmer žiadny poriadny dej, kvázi-akčné scény sú príliš chaotické,aby ste si ich mohli užiť a nezachráni to ani nálepka "Nakútené podľa skutočnej udalosti". Jednoducho povedané....nudil som sa!

• 16.7.2009  08:02

Dokonalá komédia od hlavy až po päty nabitá neskutočným množstvom gagov, bláznivých situácii a zábavných postavičiek. Ústredná štvorica zložená z prakticky úplne neznámych hercov nemá ani tú najmenšiu chybičku a dovolím si tvrdiť, že ich čaká veľká komediálna kariéra. Film naviac po celý čas udržuje strhujúce tempo a všetko sa deje rýchlo, bez akejkoľvek možnosti nudiť sa. Osobne si navyše myslím, že z tejto komédie sa postupom času stane kultový film, nasvedčuje tomu úplne všetko. Vyzdvihnúť treba aj výborný soundtrack a neuveriteľne vydarené záverečné titulky. Stopercentná zábava!!!

• 29.6.2009  08:31

Zúfalý film, ktorý dokonale demonštruje, že žáner hororu je v súčasnosti takmer vyhynutým druhom. Jednoduchá schéma - teenageri, chata, vrah - tu však vôbec nefunguje a divákovi zostáva jediné - pozerať sa na nudnú vyvražďovačku mládeže pobehujúcej po lese. Maximálne nesympatické postavy sú ale navyše vraždené spôsobom, ktorý nájdete v každom horore - Jason proste chlapcov a dievčatá prepichne mačetou! To je všetko...nič viac nečakajte. 1* za miestami celkom podarený vizuál....a kto to kedy videl aby od začiatku filmu do momentu kedy sa objaví úvodný titulok "Piatok trinásteho" ubehlo 25 minút???

• 27.6.2009  13:18

Mám veľmi rád filmy, ktoré sa tvária nenápadne ale nakoniec dokážu prekvapiť a zapôsobiť viac ako všetky obrovské kinohity dokopy. Presne taký je aj nadmieru zaujímavý príbeh muža, ktorý opustil život kriminálnika, aby mohol začať žiť s rodinou. Osud ho ale prinútil vrátiť sa ku kriminálnej činnosti a práve tu začína byť jeho príbeh neuveriteľne pútavý. Po tom, ako ho odsúdia na trest smrti, je na lôžku popravený smrtiacou injekciou. Na druhý deň ale kráča po daždivej ceste, na nič si nepamätá a nerozumie, čo sa s ním stalo...Paul Walker v hlavnej úlohe tu dokazuje, že nepotrebuje Vina Diesela na to aby sa mu podarilo natočiť skvelý film a naviac tu podáva zrejme najpresvedčivejší výkon svojej kariéry! Úvodnú rodinnú pohodu vystrieda neskutočne ponurá, miestami až hororová atmosféra plná tajomna a neznáma. Presne ako hlavný hrdina, si ani vy nebudete vedieť vysvetliť, čo sa to vlastne deje a presne ako hlavnému hrdinovi aj vám to začne pomaly "liezť na mozog". Film doslova klame telom, keď !!!SPOILER!!! ponúka pointu 20 minút pred koncom a navyše je to pointa, ktorá bola vo filmoch použitá už veľakrát, a až tesne pred koncom sa na vás vyvalí s tou hlavnou pointou, so šokujúcim rozuzlením, po ktorom vám to celé v momente bude dávať zmysel.KONIEC SPOILERU. Na záver už len zhrniem, čo je na tomto filme teda také podarené: Paul Walker, hutná temná atmosféra,akú si nedokážete ani len predstaviť kým ju nezažijete a po dlhom čase veľmi funkčná pointa,ktorá z diváka nerobí idiota.....to znamená,že podarené je tu všetko z čoho film pozostáva :)

• 27.6.2009  13:16
    Odpor (2008)

Režisér Edward Zwick je človek, ktorý zatiaľ všetky svoje filmy zvládol na výbornú a Odpor sa medzi ne môže s kľudom zaradiť. Geniálna voľba Daniela Craiga a Lieva Schreibera do hlavných úloh len posilní silný zážitok z výbornej vojnovej drámy, ktorá sa na tematiku 2. svetovej vojny pozerá tentokrát z pohľadu Židov - partizánov. A zrejme práve to ju robí tak zaujímavou a pútavou, až vám pri viacerých scénach bude tuhnúť krv v žilách. Prekvapením pre mňa bol aj fakt, že film má špičkovo natočené prestrelky a akčné scény, aj keď na nich vôbec nestojí. Ak sa filmu vyhýbate mysliac si, že pôjde o ďalšiu z nekonečného množstva stále rovnakých vojnových drám, dajte mu šancu....budete možno až šokujúco prekvapení...

• 27.6.2009  13:15

Po dlhom čase naozaj veľmi ambiciózna a súčasne veľmi príjemná romantická komédia s až prekvapivo hviezdnym obsadením - Jennifer Aniston, Ben Affleck, Jennifer Connelly, Bradley Cooper, Scarlett Johansson, Drew Barrymore, Justin Long a ďalší vám predvedú všetky podoby problémov, ktoré vznikajú kvôli tomu, že sú muži a ženy od seba tak odlišní. Veľakrát sa vo filme nájdete, veľakrát si poviete, že týmto ste si prešli aj vy, veľakrát si poviete: Áno, je to presne tak a je to tak správne. Maximálne príjemní herci, podarený soundtrack (hlavne Somewhere Only We Know od Keane a Friday Im In Love od The Cure) a naozaj uvolnená atmosféra spôsobujú, že filmom doslova prebehnete a ani na chviľu vás nebude nudiť. Pochváliť treba aj fakt, že je rozprávaný originálnou formou a aj keď je romantický, nie je presladený až natoľko ako väčšina jeho žánrových kolegov.

• 22.6.2009  10:05
    12 kol (2009)

John Cena v ďalšom svojom filmovom pokuse! A tentokrát je na tom oveľa , oveľa lepšie. Bohvie ako by to ale dopadlo keby film nemal v rukách Renny Harlin. Ten, aj keď už má svoje roky, stále odvádza poctivú prácu o akú sa márne pokúšajú desiatky mladších režisérov. V jeho podaní má teda táto jedna veľká naháňačka naozaj "gule" a spád a nuda nehrozí. Na filme ale vidieť miestami až prekvapujúco lacnú kameru a výpravu. Pri scénach "Destruction Derby" s požiarnickym autom a s električkou zase naopak film v každom aspekte exceluje. Sám Cena sa veľmi snaží a film má slušný spád ale jeho najväčším problémom je, že vyzerá až príliš béčkovo. Okrem toho až príliš okato vykráda všetky Smrtonosné pasce, Nebezpečnú rýchlosť a ďalšie kultové filmy. Hlavnou devízou je ale fakt, že napriek všetkým týmto výtkam, film upaluje dopredu obrovskou rýchlosťou, takže na 100 minút je o zábavu postarané...

• 22.6.2009  08:07
    Proroctví (2009)

Nicolas Cage konečne vo forme! Po toľkých márnych a nepodarených pokusoch je dobré vidieť Nicolasa Cagea opäť v úlohe, ktorá mu naozaj sadne a v ktorej sa nemusí trápiť. Tentokrát hrá presvedčivo, no ešte presvedčivejší je výkon režiséra Alexa Proyasa. Vďaka skvelému scenáru a jeho režisérskemu umu, sa divák ani na chvíľu necíti tak, ako sa v poslednej dobe cítil pri filmoch ako Day the Earth Stood Still alebo Happening, tzn. akoby si z neho tvorcovia robili srandu. Všetko šlape ako má, film má slušné tempo, záhady sa vyjasňujú a naviac film ponúka neskutočným spôsobom natočené katastrofické scény, aké sa pri bežných katastrofických filmoch jednoducho nevidia a diváka svojou priamosťou doslova šokujú. Film naviac ponúka netradičný záver, ktorý sa bude páčiť všetkým, ktorých už nebavia nekonečné happy-endy v amerických filmoch a nepáči sa im, že podobne ladené katastrofické filmy majú všetky takmer totožný záver. Tvorcovia to tentokrát skúsili trochu inak a vznikol výborný mysteriózny sci-fi thriller so skvelou pointou!

• 4.6.2009  07:58

Jednoznačne to najlepšie,čo 4.séria Prison Breaku ponúkla! Človeku sa tomu až nechce veriť, a ja osobne som v to už nedúfal, že atmosféra 1.série na nás ešte môže dýchnuť tak silno ako práve tu. Väzenské prostredie je proste to, čo k PB patrí a bez neho to nie je to pravé. Naviac ženská väznica je neopozeraná a naozaj zaujímavá. Samotný plán úteku je tentokrát trošku prehnaný,ale hlavné je, že Final Break je celých 90 minút napínavý a nestavia na kvázi šokujúcich zvratoch typu: On je tvoja mama, ja som jeho otec, ty si svoj syn....! Ponúka to, čo ponúkala aj 1.séria - čisté napätie,ktoré vzniká pri tvorbe plánu a jeho realizácií. Všetky postavy si to ešte poslednýkrát užívajú a celé to ujde (oproti zvyšku 4.série) veľmi rýchlo. Zábava zaručená! A ak sa niekomu príliš nepáčil koniec seriálu, tento záverečný film, myslím si, poskytne záver, ktorý uspokojí naozaj všetkých. Aj keď sĺz a smútku nebude o nič menej ako pri záverečnej scéne seriálu. Práve naopak....Najlepšie možné zakončenie výborného seriálu!

• 28.5.2009  07:29
    Imigranti (2009)

Pôsobivá dráma Wayna Kramera ponúka klasický pohľad na niekoľko rôznych postáv, ktorých osudy sa postupne popreplietajú v tých najmenej očakávaných okamihoch. Už veľmi dávno som vo filme nevidel také silné obsadenie - Harrison Ford, Ashley Judd, Ray Liotta - všetko herci, ktorí vás nikdy nesklamú , a aj tu odvedú obrovský kus práce. Minimálne rovnaký kus ako sám režisér, ktorý drží celý film pevne a s istotou v rukách po celý čas. Výbornú réžiu podporuje aj skvelá kamera a celkovo má film naozaj silný a veľmi zaujímavý vizuál. Niekomu sa môže zdať, že film má pomalšie tempo, ale to v tomto žánri nie je prekvapením ani nevýhodou. Ako by som teda Crossing Over zhrnul jednou vetou? Ide o silný príbeh so skvelými hercami plný emócií, v štýle filmov 21 gramov alebo Crash a pre všetkých ktorí obľubujú tento žáner, je jasnou voľbou :)

• 26.5.2009  08:17

Pozitívne prekvapenie! Hlavne kvôli tomu, že Da Vinciho kód-knihu som miloval,ale ako film sa mi vôbec nepáčil. Tentokrát to však Ron Howard zvládol oveľa lepšie. Napriek tomu, že mnoho z knihy vynechal, dokázal to, čo zostalo prakticky bezchybne zlepiť dohromady, tak aby film mal zmysel aj pre ľudí, ktorí knihu nečítali. Okrem režiséra sa vracia aj hlavná hviezda Tom Hanks, ktorému to tu tiež sekne oveľa viac, dokonca ani jeho účes už tak nebije do očí :) Navyše si úlohu doslova užíva a väčšinu filmu "dáva" až prekvapivo vtipné a trefné hlášky. Ďalšiu pochvalu si film zaslúži za DOKONALÉ zobrazenie Vatikánu. Tvorcom bolo zakázané nakrúcať v "pravom" Vatikáne a tak si vytvorili svoj a ten doslova vyráža dych. Ak by sme sa totiž nikdy nedozvedeli, že film nebol nakrúcaný naozaj vo Vatikáne, pravdepodobne by si to nikto nevšimol - taká verná je "kópia Vatikánu". Na záver prichádzame k tomu najlepšiemu a tým je soundtrack. Už veľmi veľmi dlho na svetlo sveta nevyšiel tak podarený soundtrack ako majú práve Anjeli a démoni. Hans Zimmer zase raz dokazuje svoje kvality a všetkých nás už behom úvodných minút presvedčí, že je naozaj majstrom vo svojom obore. Búracajúce chorály a monumentálna hudba akú nepočujete často, vás jednoducho zarazí do sedadiel. Bezkonkurenčne ide o zatiaľ najlepší soundtrack roka 2009!!! Film ide v šľapajách knihy aj tým, že nezabudol na známy sokujúci zvrat na záver - tak dobre známy z knihy. A aj tu funguje dokonale... :) Záverom teda snáď už len zhrniem, že filmoví Anjeli a démoni sa vydarili oveľa viac ako filmový Da Vinciho kód a ide o výborný letný kinohit.

• 26.5.2009  07:19
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

S predchádzajúcou tvorbou Jossa Whedona vôbec nemám skúsenosti, nevidel som ani jeden z jeho predchádzajúcich seriálov. Ale Dollhouse ma naozaj chytil. Už od prvého dielu ponúka slušné množstvo mysteriózneho napätia a celá prvá séria (12 častí) obsahuje hneď niekoľko dychberúcich šokujúcich momentov. Scény, ktoré žiadny divák nemôže vopred očakávať a prekvapia úplne všetkých. Herecké obsadenie je podľa môjho názoru vybraté veľmi dobre, hádam iba s postavou Tophera som mal trochu problémy - chvíľu mi trvalo kým som si zvykol na prejav jej hereckého predstaviteľa. Celkový koncept Dollhousu je natoľko zajímavý, že seriál by prakticky nemusel skončiť nikdy. Po čase by sa ale stal stereotypným a tak Whedon pripravil naozaj výživné dejové línie, ktoré sa prelínajú celým seriálom a robia z neho záležitosť na pokračovanie. "Adrenalínovosťou" a intenzitou niektorých scén pripomína tie najnapínavejšie seriály aké kedy bežali v televízii. Po výbornej prvej sérii, ktorej sa dá vytknúť hádam iba trochu pomalší rozjazd (trvá to približne 4 diely kým sa v Dollhouse začnete pohybovať ako doma), ale celý zvyšok série vám to bohato a niekoľkonásobne vynahradí. Navyše seriál už ma potvrdenú 2.sériu a súdiac podľa Whedonových fanúšikov a podľa toho, čo nám Joss predviedol v prvej sérii, to bude v druhej sérii ešte väčšia bomba! :) 1.séria: 90%

• 25.5.2009  07:45

Remake hororu z 80.rokov neprináša do tohto žánru žiadne novinky , ani vylepšenia. Kráča už vopred vyšlapanou cestou, na ktorej nájdete veľa "ľakačiek" , neustáleho napätia a veľmi slušnú dávku skutočne krvavých scén. Hlavne tie nesmierne potešia, až sa človek čuduje akými rôznymi spôsobmi sa dá človek zabiť krompáčom :) a pokiaľ si tento film zapnete s cieľom vidieť naozaj výživné vraždy, zrejme budete viac ako spokojní. Všetkým ostatným, ktorí očakávajú aj nejaký príbeh, musím odkázať jediné: Hľadáte na zlej adrese! Náznaky príbehu tu síce sú,ale nejde o nič prevratné. Pýtate sa prečo teda 3*?? Pretože tvorcovia veľmi šikovne maskujú, kto je naozaj vrahom až do samotného konca a je naozaj zábavné sledovať ako sa s nami scenáristi hrajú. Do poslednej sekundy si nie ste na 100% istý, kto je tým mužom s krompáčom,ktorý zanecháva stále viac obetí. Film tým pádom rýchlo odsýpa a vôbec to nie je nuda, proste dostanete všetko, čo od hororu v 21.storočí môžete čakať. A potom to príde....snaha tvorcov šokovať vyústi niekoľko minút pred koncom do záverečného zvratu, ktorý ale nielen že patrí medzi 100krát použité a nie veľmi podarené, ale naviac sa po 3 sekundách rozmýšľania nad ním javí ako úplný nelogický nezmysel najhrubšieho zrna. Výsledné 3* si ale film zaslúži aj kvôli výbornému 3D zážitku :)

• 25.5.2009  07:22

Ďalší film z komiksového sveta Marvelu vôbec nedopadol ako tvorcovia zamýšľali. Zaručene z neho nebude hit rovný prvým trom X-Men filmom. Dôvodov je hneď niekoľko,ale tými najzávažnejšími sú určite priemerný režisér Gavin Hood a skutočne odfláknuté špeciálne efekty. Zatiaľ čo talent / neschopnosť režiséra môže byť diskutabilný / á , počitačové efekty sú nabetón jedny z najhorších aké som za posledné roky videl v kinofilme! Na druhú stranu - nie je ich tam toľko aby ste sa z nich zbláznili, takže po odmyslení všetkých efektov nám zostane príbeh. Ten nie je úplne nepodarený ale režisér celkom nevie ako ho správne uchopiť. A vtedy je aj tých niekoľko celkom slušných zvratov úplne zbytočných. Samotnému obsadeniu jednoznačne kraľujú Hugh Jackman a Liev Schreiber, zvyšok je nevýrazný ale veľké šance zvýrazniť sa ani nedostáva. Mňa na Wolverinovi upútala výborne natočená naháňačka na motorke, geniálne spracované úvodné titulky, Jackman+Schreiber a celkom vysoké výsledné hodnotenie odomňa dostáva kvôli tomu, že som sa 100 minút takmer vôbec nenudil...

• 19.5.2009  08:10
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

J.J. Abrams zas a znova dokázal,že nech sa chytí čohokoľvek, zmení sa to na zlato. Po seriálových megahitoch Alias a LOST prichádza tretí seriál z pera tohto súčasného seriálového (a vlastne už aj filmového) mága a opäť sa je na čo pozerať. Výborne vybratí herci - Anna Torv ako agentka oddaná svojej práci, John Noble ako šialene geniálny profesor Walter Bishop a samozrejme Joshua Jackson ako jeho syn Peter Bishop , ktorý ako jediný dokáže svojho otca zvládnuť. Táto trojica sa púšťa do riešenia tých najzvláštnejších a najbizarnejších javov, ktoré sa na svete dejú. Treba povedať, že tvorcovia naozaj dokážu vytvoriť neskutočne hutnú atmosféru a tak je na mieste sem-tam ju odľahčiť jemným humorom, ktorý je založený na šikovných slovných prestrelkách medzi postavami. Zo začiatku by sa vám mohlo zdať, že Fringe je seriálom v ktorom sa každú epizódu rieši iný prípad a jednotlivé časti na seba teda nijako nenadväzujú. To ale vôbec nie je pravda. Scenáristi stále podsúvajú náznaky a v každej epizóde sa udeje niečo čo minimálne jemne posunie dej dopredu. Všetky epizódy su vynikajúco vyvážené a najdete v nich všetko čo môžete od mysteriózneho seriálu očakaváť. Hlavná dejová línia je naozaj mimoriadne zaujímavá a jej postupné odhaľovanie je nesmierne napínavé. Finále 1. série naviac ponúkne šokujúci a veľkolepý záver, po ktorom budú vaše mozgové závity ešte dlho zamestnané rozmýšľaním ako asi bude seriál pokračovať. Abrams to proste znova dokázal - namiešať koktejl zložený z mysterióznej atmosféry, skvele natočenej akcie, výborne napísaných postáv a k tomu všetkému nezabudol prihodiť (ako je to u neho zvykom) množstvo zvratov, odhalení a šokujúcich koncov epizód po ktorých zaručene budete chcieť ďalšiu dávku... 1.séria: 100%

• 11.5.2009  08:12
    Znovu 17 (2009)

Vcelku veľmi príjemné prekvapenie ako stvorené na jar! Od Zaca Efrona som nič nečakal a tak som bol pozitívne prekvapený. Celkovú mimiku a gestá Matthewa Perryho si totiž naštudoval naozaj precízne a vo všetkých scénach si fakt dokážete predstaviť, že práve toto by mohol byť mladý Matthew Perry. Samotný Perry je vo filme prítomný len v úvodnej 20-minutovke a objaví sa aj v závere. Hrá postavu, ktorú mu scenáristi ušili priamo na telo, takže čakajte grimasy, trapasy a sarkazmus :) Pochváliť treba aj postavu kamaráta hlavného hrdinu. Ten je totiž tým zďaleka najvtipnejším a najlepším na celom filme! Jeho hlášky, spôsoby a jednoducho všetky jeho scény sú dokonale vtipné a nemajú chybu. Len 3* teda film odomňa dostáva kvôli tomu, že do žánru neprináša vôbec nič nové, len sa mu veľmi šikovne darí využívať všetko, čo sme už niekde predtým videli. Zac Efron ale v porovnaní s HSM zapojil aj nejaké tie herecké bunky, rýchlo to ujde a celkovo sa na to pozerá veľmi pohodovo :)

• 7.5.2009  09:54

Prvé "pravé" pokračovanie filmu Rýchlo a zbesilo z roku 2001! Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez,Jordana Brewster - všetky dôležité mená z prvého dielu sú prítomné a to je prvý veľký klad filmu. Ďalším je nepochybne aj fakt, že akčné scény a naháňačky sú natočené naozaj výborne a prehľadne. Či už je to krádež cisterny, adrenalínová naháňačka s príchuťou parkouru alebo ktorákoľvek ďalšia akčná scéna, zo všetkých adrenalín doslova vyteká. V odpočinkových okamihoch sa film venuje hlavne spomienkam hlavných hrdinov na všetko čo prežili v prvom dieli. Tvorcovia sa snažia dokonca aj o zvraty a film obsahuje minimálne dva, ktoré sú naozaj slušne prekvapivé, ak zoberiete do úvahy, že ide o akčný thriller o autách a v takých sa podobné zvraty naozaj často nevidia. Pochváliť treba aj príjemný soundtrack v štýle hip hopu / reggaetonu a neskutočne štýlový záver, ktorý na vašej tvári vyčarí šibalský úsmev a v momente budete chcieť vidieť ďalšie pokračovanie :) A čo treba filmu vytknúť? Jednoznačne miestami až veľmi viditeľné CGI efekty. Tie mohli tvorcovia naozaj trochu obmedziť. Nakoniec je ale štvrté pokračovanie série Rýchlo a zbesilo veľmi príjemným prekvapením, hlavne pre všetkých, ktorí sú presvedčení o tom, že dvojka a trojka neboli hodné značky "Fast and Furious"...

• 29.4.2009  12:52

Na Paula Blarta som sa celkom tešil, keďže podľa trailerov to vyzeralo na slušnú a neškodnú zábavu. Bohužiaľ som sa mýlil a to dosť škaredo. Paul Blart: Mall Cop je film pri ktorom nikdy netušíte ,kedy sa vlastne máte smiať alebo ktorá scéna vás "akože" mala pobaviť. Kevin James je vyslovene nechutný a zvláda len 2 veci: priblblý úsmev a nekonečné pády a nárazy do všetkého možného. V tejto "kvázi" komédii nie je ani štipka vtipu a budete hľadať márne - nenájdete nič. Navyše celý film pôsobí ako lacná televízna produkcia......ale aspoň máme jasno,čo sa týka filmového vkusu obyvateľov Ameriky.

• 24.3.2009  07:10
    Marley a já (2008)

Maximálne sympatickí Owen Wilson a Jennifer Aniston ako párik, ktorý sa rozhodol zaobstarať si psíka. Potiaľto by to bola typická priemerná až podpriemerná rodinná komédia. Ale to sa tentokrát nestane! Tento film je totiž oveľa viac. Ponúka sondu do života jednej rodinky a pohľad na jednotlivé časti života hlavných hrdinov , na ktoré v živote narazí každý z nás, na všetky tie dobré aj zlé veci , ktoré život ponúka. Všetci zúčastnení herci sú absolútne uvoľnení a svoje úlohy zvládajú na jednotku. Rovnako perfektne to zvládol aj Marley - teda všetci jeho psí predstavitelia :) Na záver už snáď len zhrniem, že ide o nádherný film, ktorý je pre mňa osobne zatiaľ najväčším prekvapením roka a to hlavne kvôli faktu, že podľa trailerov a plagátov som mal pocit, že pôjde o ďalšiu z desiatok detských "zvieracích komédií". Ou, ako HROZNE som sa mýlil... P.S.: Úprimne chcem vidieť človeka, ktorý počas záverečnej 15-minútovky nebude mať slzy v očiach...

• 23.3.2009  07:00

Adam Sandler je tu v ďalšej komédii, ktorú možno označiť za "typickú sandlerovku". Všetko čo diváci na Sandlerovi milujú a nenávidia , nájdu aj tu. Menej podarené gagy striedajú tie lepšie a film sa naozaj rýchlo dovalí na svoj koniec. Vo filme okrem hlavnej hviezdy uvidíte aj obrovské množstvo menej či viac známych tvárí vo vedľajších úlohách - najviac asi treba pochváliť Russella Branda alebo Roba Schneidera. Najväčšou chybou filmu tak zostáva scenár, ktorý je naozaj len veľmi jednoduchý a na nejaké zvraty prípadne zložitý dej môžete rovno zabudnúť. Vôbec to ale nevadí lebo vďaka skvelým nápadom, pohodovému humoru a až prekvapivo vydareným efektom a výprave sa budete veľmi slušne baviť po celý čas!

• 20.3.2009  07:49
    Valkýra (2008)

Napriek tomu, že téma 2.svetovej vojny nepatrí medzi moje najobľúbenejšie , a aj keď nedokážem pochopiť ako môže Tom Cruise byť hercom, aj tak sa mi Valkýra páčila. Cruise síce stále nevie hrať , ale vážne sa snaží a všetci ostatní zúčastnení (Tom Wilkinson, Bill Nighy, Kenneth Branagh...) predvádzajú geniálne herecké výkony. Hlavnou hviezdou je tu ale režisér Bryan Singer (Obvyklí podozriví, X-Men..), ktorý znova dokázal, že jeho réžia má blízko k dokonalosti a aj z tak "otrepanej" tematiky akou je 2.svetová vojna, dokázal vyťažiť MAXIMUM! Podarilo sa mu natočiť film , pri ktorom hneď od začiatku viete čo sa stane a ako skončí, ale napriek tomu budete nehybne sedieť a napätí budete škriabať do sedačky :) Pýtate sa prečo sa to tak vydarilo? Pretože Singer poňal celý film ako moderne natočený historický thriller, a nie ako pomalú historickú rekonštrukciu udalostí. A práve to je dôvod prečo si ho vedia užiť aj ľudia , ktorým mená ako Stauffenberg alebo Hitler nič nehovoria....

• 19.3.2009  07:28
    Far Cry (2008)

Šokujúca informácia na úvod: Uwe Boll natočil film , ktorý už nie je tak zlý až je nechcene vtipný. Už je proste "len" zlý :) Čo znamená, že sa Uwe po tých rokoch konečne niečo naučil a ja naozaj prvýkrát pri filme tohto "génia" proste nemôžem dať ODPAD - existuje totiž veľké množstvo oveľa horších filmov.....ale aby ste tú chválu nechápali zle, stále ide o neskutočnú hovadinu :) Til Schweiger (so svojim nechutným nemeckým prízvukom a coolovou vojenskou prezývkou "Tischtennis") je proste absolútne neohrabaný, Udo Kier sa vo svojej úlohe doslova trápi a kontaktné súboje sú natočené tzv. epileptickým stýlom. Ak by vám to nestačilo dostanete aj niekoľko úplne WTF scén - napr. tá , v ktorej hlavní hrdinovia unikajú na aute, nešťastnou náhodou sa im podarí harpúnou prestreliť strechu auta a koniec haprúny letí ďalej hore až prerazí spodok vrtulníka letiaceho nad cestou a tento vrtulník potom celé auto bez problémov vynesie do vzduchu :D Už len kvôli tejto neuveriteľnej scéne treba film vidieť... :) P.S.: Ak sa dobre pamätám, tak počítačová hra Far Cry sa odohrávala na krásnom tropickom ostrove.....môže mi teda niekto vysvetliť prečo sa film odohráva v hore plnej ihličnatých stromov?? :)