Kaučuk03

Kaučuk03

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 13.3.2010  12:00

Hodně otevřený dokument, který by dnes už možná neprošel...

• 22.1.2009  15:52

Syrový snímek až mrazí. Krásná ukázka obrazu života ,,undergroundové“ mládeže. Film, který nikomu nic nenalhává a ani nepůsobí apelativním dojmem, přesto je z něj cítit jakési volání po nápravě. Celá řada scén či dialogů, které se vám zaryjí pod kůži a udrží se tam sakra dlouho. ,,To byl ten nejlepší pohřeb mý kariéry, byli jste fakt výborní.“ Nebyli, jen jsme na chvíli přestali být posraný…Nevím, co bych vytkl. Skvělý snímek, jen možná projevem Olina Brady jsem si nebyl moc jistý.

• 16.7.2014  16:15

Silný jak vývar z masoxu.

• 26.11.2008  16:55
    12 opic (1995)

pořád jsem se nemohl odhodlat podívat na tenhle film, nevím proč, ale asi se mi nezdál námět... A když jsem se nakonec odhodlal, občas jsem koukal i s otevřenou pusou. Willise jsem měl trochu zaškatulkovaného jako superhrdinu, který není zas až tak výborný herec. Spletl jsem se. A klobouk dolů před rolí Brada Pitta, pro mě jednoznačně jeho nejlepší herecký výkon...

• 8.1.2011  16:59
    127 hodin (2010)

Jen mi tam chyběli Rolling Stones, jinak super.

• 1.5.2009  20:03

Zhlediska filmových triků naprosto dokonalé, je to až neuvěřitelné, že tento film je starý 40 let. Propojení vážné hudby na začátku s poskakováním lidoopů a vzpápětí spojené s lety vesmírných lodí je velmi působivé. Příběh o Hallovi je také podařený, ale celkově film působí poněkud nudným dojmem s rozvláčnou tematikou. Nevím, možná to jen nedokáži docenit a myslím si, že je to kapánek přeceňováno proto, že to natočil Kubrick.

• 9.1.2009  10:55
    21 gramů (2003)

Z trojice filmů amores perros, babel a právě 21gramů, se mi tento film líbil asi nejméně, což je ale velmi priorativní názor. Skvělý snímek s naprostou smrští emocionálně velmi silných scén. Výborný výkon Benicia, ale nejen jeho. Ale oproti již dvou jmenovaným snímkům, jsem trochu postrádal akční spád, což ale asi neměl být účel, takže nejspíš můj problém...

• 18.1.2010  18:42
    23 (2007)

Pokaždé, když vidím Carreyho ve vážném filmu, zbystřím, přeci jenom je znám díky svému gumovému komediálnímu ksichtu. Ačkoliv námět je možná stupidní, neboť číslo 23 se dá hledat všude stejně tak jako třeba číslo 52. Ale o to vůbec nejde, já jsem si to užil, byl jsem napjatý, jako kšandy a čekal, jak to dopadne, i když od určitého momentu je to docela předvídatelné. Scénář vskutku povedený, Schumacherovo vizuální schéma, k tomu skvělý Carrey. Konec byl trochu odfláklý, ale jinak opravdu povedené.

• 1.1.2010  11:17

Sláva slávoucí, po dlouhé době jsem se dočkal na české poměry velmi kvalitního snímku. Kryštůfek nám herecky roste, ta role mu sedla jak prdel na hrnec. Pozoruhodná výprava a na to, že to je prvotina, tak klobouk dolu. Je vidět, že Mašín dobře z reklam ví, co na lidi zapůsobí. Ruppert příjemně překvapil, takový sympatický vychcánek. Jen ten dabing nečeských herců se úplně nepovedl. Ale jinak jsem nadmíru spokojen. Doufám, že takovýchto filmů bude jen přibývat.

• 2.5.2010  11:52
    3-iron (2004)

Žasnu nad tím, jak dokáže Kim Ki-duk pospojovat tok banálních událostí do tak krásného metaromantického příběhu. Krásná oslava zakázané lásky.

• 20.9.2008  15:29

Ten, kdo čeká nějaké plnohodnotné historické drama, bude zklamán. Tuctová zápletka, tuctový příběh. Ale pokud se chcete pobavit, ideální volba. Hodně nabušených akčních scén, nádherná vizuální stránka, skvělé zpomalovačky. Kdyby to bylo točeno normálně a klasicky barevně bez různých přehnaných efektů, asi bychom se nudili, ale s touhle vizáží to prostě nejde.

• 16.9.2008  09:32

Jako již psala lidí přede mnou i já musím napsat, že už jsem přestal očekávat návrat kvalitního westernu. Ale zrodilo se velmi příjemné překvapení. 3:10 to Yuma je perfektně našláplý western, kde nechybí klasické přestřelky, skvělé záběry kamery a whiskey... Nevím jestli se stane tento film legendárním jako třeba Sedm statečných nebo Tenkrát na západě, ale minimálně vykročeno k tomu má.

• 8.12.2009  10:59
    69 (2008)

Působící dánský dokument o problematice jedné squatterské skupiny v Kodani. Krásný důkaz toho, že squatteři nejsou vylízaná paka, ale alternativní lidé tvořící alternativní kulturu, která nemusí jít ruku v ruce s úzy společnosti. Velmi cenný dokument jen proto, že ačkoli je točen anarchisty není jednostranný. Ale samozřejmě se snaží o vaše sympatie se squattery. Je neuvěřitelné, kolik peněz vynaložilo město na organizované policejní zásahy, kdyby za ty prachy radši postavilo nějaký dům pro tuto zavrhovanou mládež.

• 31.1.2010  13:38
    8 MM (1999)

Další důkaz toho, že mysteriózno nepotřebuje nadpřirozeno a thriller nemusí být akční přehlídkou...

• 14.2.2009  15:01
    96 hodin (2008)

Příběh je sice tuctový , ale na druhou stranu se to u akčních filmů dá tak trochu prominout, pokud je to vyvážené skvělou a nápaditou akcí, což je přesně tenhle případ. Musím přiznat, že občas jsem tajil i dech. A krom toho je příjemné vidět v takto našláplém snímku muže ve středních letech a ne ty typické hezounky s perfektně vymakanými těly. Skvělá dynamická akce, akční film, ve kterém nic nechybí, ale ani nepřebývá a ta necelá hoďka a půl je úplně ideální.

• 17.2.2009  09:51

pamatuji so, že napoprvé se mi tenhle snímek docela líbil, ale napodruhé to bylo ještě lepší, jak psal golfista je třeba ho nechat vyzrát. Netradiční příběh v netradičním pojetí, vizuálně velmi zdařilé. Snímek, který polaská vaše city a i zahřeje u srdce. No a nad výkonem Osmenta lze jen smeknout.

• 15.11.2009  09:54
    Adelheid (1969)

Nemám co bych vytkl, přesto budu muset nakoukat ještě hodně filmů Františka Vláčila, abych prozřel...

• 16.2.2009  12:56

velmi ale opravdu velmi našláplý akční film, takhle dobrý scénář jsem u akčního filmu taky poměrně dlouho neviděl. Damonův výkon mě taky přesvědčil o jeho hereckých kvalitách a Potente jako "bourngirl" byla taky dobrá, i když je to němka:)

• 14.2.2009  10:46
    Akta X (TV seriál) (1993)

tenhle seriál jsem sledoval teprve před pár měsíci. Asi vždycky, když od něčeho moc čekáte, budete nejspíš zklamaní. Tak to je přesně tenhle případ. Některé díly jsou vskutku povedené, ale u většiny z nich jsem se nudil a jenom kroutil hlavou. Bohužel. Sorry Davide a Gilian.

• 26.2.2009  17:21

O západních televizích toho víme poměrně hodně a víceménně i skrze ně se díváme na východní svět. Proto není na škodu, když přijde dokument, který to právě i z jiného pohledu. Každá strana má dvě mince a tento dokument to jasně dokazuje. Rozhodně stojí za zhlednutí, možná, že i na některé věci začneme koukat z "jiného úhlu pohledu"

• 18.9.2008  13:37

Nemůžu si pomoct, ale pro mě naprosto kultovní záležitost. Uznávám, že duchaplnosti ve filmu moc nenajdete, ale proč nedát 4* filmu, u kterého se pokaždě zasměju, když si ho znova pustím. A že už to bylo několikrát...

• 30.12.2008  15:57
    Alpha Dog (2006)

nic jsem si od toho nesliboval a taky se mi ničeho extra nedostalo, herecké výkony velmi průměrné, poměrně dobrá dějová linka, která je ale přeplácávaná obrázky, jak si americká mládež krátí dlouhou chvíli. Co mě hodně zaujalo byl výkon Bena Fostera. Film, který neurazí, ale ani nějak nepobouří. Rozhodně by se to dalo natočit lépe...

• 2.1.2009  16:10
    Amadeus (1984)

kamenujte mě, ale mě to prostě nechytlo. Výprava a kostýmy jsou dokonalé, ale to je asi tak vše, co mi na tomhle filmu přijde naprosto nadprůměrné. Postavu W.A.Mozarta znám poměrně dobře a to jak jí stvárnil Miloš Forman je pro mě jaksi šlápnutí vedle: Myslím si, že tento hudební génius by si zasloužil více úcty...

• 18.9.2008  13:38

Nebýt Kevina Spaceyho, asi by se mi to tak nelíbilo... Ten chlap je prostě herecký génius.

• 6.2.2009  18:00

Ačkoliv nejsem nějaký velký příznivec mafiánských filmů, musí uznat, i když tomu moc nerozumím, že tenhle snímek se fakt povedl. Člověk by řekl, že už asi někdo těžko naváže na éru Kmotrů a Mafiánů, ale ejhle, ono to jde. Před tímhle snímkem musí člověk prostě smeknout.

• 18.9.2008  13:38

Pro mě jednoznačně nejlepší Iňarritův film. Nejvíce našláplý a s největším promyšlením prolínání příběhů. I když musím uznat, že ačkoliv je to nesmírně zajímavý snímek těch 153 minut je už možná přespříliš.

• 18.9.2008  13:38

Sice asi hloupé přirovnání, ale pro mě podobné jako Čokoláda. Skvělá atmosféra, velmi příjemný film do hnusného dne a nejen do toho, jeden z nejkrásnějších soundtracků. I když možná trochu nadhocovaný film.

• 23.2.2010  17:50

Nerozumím tomu a myslím si, že tomu rozumět ani nelze. Vítejte v surrealistické rovině.

• 18.9.2008  13:39

Jedna z nejvtipnějších pohádek a určitě jedna z nejlepších vůbec. To jak jsou zde podávána ruzná náboženská klišé, ale v takové mírné a neurážlivé podobě, tomu se musel zasmát i kardinál Vlk. Je vidět, že i za poměrně málo peněz se dá udělat krásná pohádka.

• 18.9.2008  13:41

Krasné záběry, krásná žena, dechberoucí příběh... Znamenitá podívaná, které snad nic neschází, spíše naopak možná trochu přebývá. Škoda pár hluchých míst, jinak by tenhle film byl naprostá bomba.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9