Kaučuk03

Kaučuk03

• 6.12.2009  21:22

Tak právě pro tohle mám Burtona rád. Ta jeho obrazotvornost, technická propracovanost a preciznost. Vše má svůj řád, ale nic nepůsobí konformě. Navíc ta schopnost Burtona vidět svět dětskýma očima... Krásná pohádka i pro dospělé, navíc scéna parodující 2001 vesmírnou odyseu je geniální. Holt Tim nám zase jednou naservíroval skvost, plný vtipů, narážek na různá klišé, ale hlavně nás i přes průzračnost děje, donutil zamyslet se. Dal bych 5* , ale představitel hlavního dětského hrdiny byl až moc dokonalý.

• 13.11.2009  15:01

Bez povedených dialogů by tento film stál za prd.

• 16.5.2010  17:20
    Kick-Ass (2010)

Jdu si natáhnout elastický obleček, pásku přes oči a supermanské slípky.

• 13.9.2010  11:47
    Kmotr (1972)

Kapánek dlouhé...

• 22.1.2009  15:54
    Kousek nebe (2005)

Tohle je fakt nádhera. I když je to film z vězeňského prostředí, dýchá na vás taková příjemná atmosféra. K tomu ještě zdařilá hudba, krásné kameramanské záběry a hlavně naprosto přesvědčivý výkon Kuby Doubravy. Je skvělé, že si nikdo všiml tohohle kluka, protože jeho talent by se měl vystavovat na odiv. Tu jeho postavu jsem mu věřil jako málokomu. A když ho občas vídám, nejradši bych mu zobal z ruky.

• 24.1.2011  08:48

Dílko, které vedle těch všemožných digitální dokonalostí od Pixaru psůobí zceal originálním, svěžím a inovativním dojmem. Poetika nejen lesa s jeho atypickými postavičkami je kouzelná. A ačkoli může mít divák ze začátku rozpačitý pocit z dabingu, po chvíli se na něj dá naprosto bez problémů zvyknout. Svěrák přišel s odvážným kouskem, který se mu však jistě vyplatil.

• 10.3.2010  11:14

Nevím, nebýt červů v úvodu a oděsských schodů skoro v závěru, asi bych si toho moc nepamatoval.

• 30.5.2010  12:12

Opět herecký koncert Kevina Spaceyho.

• 16.6.2010  18:22

Jakože Cage nemusím, tak tady jsem si ho vychutnával jako flašku tequily.

• 4.12.2009  14:45

Postava Jima Carreyho u mě aspiruje na jednu z nejoblíbenějších filmových postav vůbec. Je pravda, že většina filmu je postavena na něm. Ačkoliv i jiné postavy mají zajímavé role a zvláštnosti, žádná mě tak nebavila, jako ta jeho. Spoustu vtipných scén, povedené dialogy a především obrazotvornost na skvělé úrovni dělají z tohoto snímku nadstadard. Byla by to pecka nebýt pár hluchých míst a rozplizlého konce.

• 16.5.2009  11:36

První dvě třetiny filmy filmy jsou rozhodně na plný počet hvězd, Nicholson je zde naprosto famózní, (i když to on je skoro vždycky). jeho úšklebky a satirické poznámky jsou prostě kouzelné. Bohužel poslední třetina filmu je roztahaná a rozleptaná jak spaghetti z tesca.

• 22.11.2009  14:25
    Letec (2004)

Velkolepá nuda, prázdné dialogy a k tomu filmové triky jak z doby, kterou film představoval. Nebýt Skate Blanchett a Leoparda DiCardia, tak se na to snad nedá ani koukat. Věřím, že postava Howarda Hughese mohla být nesmírně zajímavá, ale tento film mě o tom rozhodně nepředsvědčil.

• 10.1.2010  17:12
    Libertin (2004)

"Odpusťte pane, že jsem byl čestný....:)"Po přesycenosti historickými filmy, které oslavují hrdiny, nabízí velkolepé bitvy a pyšní se megadrahou výpravou jsem sáhl právě po Libertinu. Krásný pohled do tehdejší špínou a zkažeností prolezlé Anglie. A ačkoliv v prologu říká náš hrdina, že si hi nezamilujete, já si ho zamiloval. Bavil jsem se, už dlouho jsem neslyšel v nějakém historickém filmu tolik hlášek. Nemyslím si, že film chtěl nějak moralizovat, jen ukazoval věci takové, jaké byly. Depp klasicky brilantní, jen je škoda, že Malkovich nedostal více prostoru...

• 22.12.2009  08:28

Na romanťárny moc nejsem, ale tohle jiná káva, nepřeslazená, voňavá a dobře chutnající. Komediální a dramatická složka se tak jemně prolínaly. Liam Neeson je neuvěřitelný sympoš. Líbila se mi i načasovanost střetů postav. Sice jsem občas zívl, ale jinak to bylo moc vkusné a nevtíravé.

• 30.1.2010  09:54

Škoda, že tu nejsou půl *, tohle bylo přesně na hranici. Dlouho jsem uvažoval o 3, ale nakonec jsem si uvědomil, že ten film ve mně něco zanechal a já o něm do těď přemýšlím. A jen kvůli svému vnitřnímu pocitu, hodnotím takto vysoko, jinak mám plno výhrad. Čekal jsem více vtipu, od seznámení s dalšími postavami je film hrozně průhledný, vytrácí se z něj kouzlo a sklouzává do vaty, tlačící na city. Závěrečné rozhovory s lidmi byly fakt už moc vykonstruované a rádoby moralizované. Clooney hraje dobře, ale pořád mi to připadá takové nemastné neslané. Skoro žádné emoční vlny, jen takový neustálý klídek. Z hudby jsem byl ze začátku taky nadšen, ale postupem času zněla jak jedna obehraná písnička. Up in the air má bohužel největší slabinu v tom, z čeho pramení jeho síla a to je xkrát omýlané téma uvědomění si životních hodnot a překopávání svého žebříčku od základů.

• 11.11.2009  17:53
    Mariňák (2005)

Sam Mendes má neuvěřitelný cit pro barvy, obrazová stránka se mi u filmu líbila i nejvíce. Viděl jsem to v češtině, takže nemůžu posoudit sílu dialogů, ale minimálně na začátku, to byla doprá prča. A navíc když Mendes točí, nemusí nikdo mluvit a přesto je vše jasné. Klasicky brilantní výkon předvedl i Gyllenhaal, jemuž vzorně sekundovali i další. Oceňuji, že Mendes natočil válečný film, aniž by padl výstřel na živou osobu. A při tom si film dokázal podržet dynamickou akční složku.

• 16.3.2010  16:47

Je fajn se někdy podívat na svět dětskýma očima a pohled skrze ty Mikulášovy se mi velmi líbil.

• 2.2.2009  12:15

Takové pohádkové Město bohů...

• 7.12.2013  14:56

Nevim estli to bylo dabingem, ale přišlo mi to asi tak zajímavý jako řeznictví pro vegana...

• 18.10.2009  13:10
    Mise (1986)

Ačkoliv nejsem věřící, tak na mě tenhle film dost zapůsobil, Tolik pravd v jednom filmu a moudrých vět, jsem už dlouho neviděl, plus výtečné herecké výkony- hlavně De Nira. Krásná hudba a vkusná hrdinská smrt. A vůbec nevadilo, že akční byla jen půlhodinka.

• 1.1.2010  11:04
    Mizerové II (2003)

To byla ale přeakčněná blbost.

• 16.5.2009  11:39

Nedávno jsem to viděl podruhé a musel jsem přehodnotit hodnocení o stupínek výš. To, jak to zahrál Daniel Day-Lewis z toho mrazí. Podle mě spolu s Dicapriovým (Co žere Gilperta Grapa) a Hofmanovým (Rainman) nejlepší herecký výkon. Lewisova ironičnost také působí spíše vtipně, než jízlivě a ačkoliv se jeho hrdina občas chová jako blb a velmi sebelítostně (což je možná pochopitelné), jeho postavu si musíte zamilovat a spíše než litovat ho budete obdivovat.

• 8.5.2009  20:49

Vrcholové herectví dua Polívka, Dušek. Jen více takovýchto filmů... Musíme si připomínat...

• 11.1.2011  18:56
    Mučedníci (2008)

Takovéhle mrazení v zádech jsem měl naposled, když jsem viděl makat cikána.

• 10.12.2009  14:24
    Muž v ohni (2004)

"Odpouští jen bůh a já jim umožním, aby se s ním setkali." Tahle věta vystihla asi celého hlavního hrdinu. Netrousí tu hlášky, jak bývá u drsných vrahů zvykem a ani nějaká rádoby moudra. To co řekne, je perla v tom nejlepším slova smyslu. V 1. části jsem si říkal, jestli to má být nějaký pokus o jinou imitaci Osobního strážce, ale jak ze scény zmizela Dakota, rozjel se kolotoč akčnosti. Denzelovi jsem věřil každé gesto a každý pohyb. Tak to má být, malinkaté zklámání v podobě citového nátlaku, ale jinak super. Jo a velmi mile překvapila hudba až na tu neustále ke konci omýlanou srdceryvnou melodii, ale jo, našlapanost tam byla:)

• 6.5.2010  09:26

Zpočátku jsem si nemohl na Billa Murraye nějak zvyknout a jeho "nehumor" mi taky moc neseděl, jenže ta celková atmosféra vás vtáhne a začne vás to bavit, Bill je stále vtipnější. Velmi originální scénař anakonec i Bill z toho udělal výbornou a poměrně atypickou komedii, která možná skýtala větší potenciál.

• 22.10.2009  13:41

Nevím, kdo přišel na to, že všechny scény jsou hrané. Pochybuji, že se o tom všem dochovaly záznamy. Sice jistá hratelnost v některých sekvencích je zřejmá, ale to podle mě neubírá na autentičnosti. Výborná práce se světlem a působivá kamera různých detailů. Ochránci zvířat by asi netleskali:) ale já nejsem ochránce, takže tleskám.

• 29.10.2009  09:59

S určitou nadsázkou bych si dovolil tvrdit, že Stone je takový režisérský S. Freud. To jak dokáže popsat pocity, je neprosto brilantní a nejsou k tomu ani třeba velkohubá gesta atd... Tom Cruise zde bojuje ve dvou válkách, ve Vietnamu a pak doma proti vládě. Stone si rád rýpne do nadutosti američanů a i zde je to pěkně vidět. Proč by člověk, který neuznává válku měl být komunista? No prostě Amerika... Téměř dokonalý snímek s Cruisem, kterému tahle role šla sakra dobře uvěřit.

• 16.12.2009  11:08

Být humor dua Svěrák-Smoljak mým nejoblíbenějším, je to jasně za pět. Příjemná komedie, která ale hodně nabízí, co k zamyšlení, takže to vlastně asi komedie není. Plno krásných vět a mouder a bohužel i neblahý důkaz stupidity tehdejšího režimu. Je třeba, aby lidé koukali na takovéhle snímky, aby se uvědomovali, v čem žili a nevolali po návratu starých dob. A klobouk dolů, před pány, že přes veškeré úskalí a útrapy fungují dodnes.

• 14.9.2009  08:32
    Nestyda (2008)

O chlup lepší než medvídek.