Kaučuk03

Kaučuk03

• 28.7.2009  14:41

Jeden z nejmrazivějších filmů, co jsem viděl, možná ještě větší síla než Requiem for a dream. Ještě teď mám tep 150 a jsem plný zlosti nad těma šikanujícíma zmrdama. Pistole zaručuje moc rychlou smrt, já bych jim uřezal oční víčka a vystavil je na přímé slunce...

• 16.9.2008  09:31

I když tento film má bezmála 2 hodiny a půl, není zde žádná pasáž nebo místo, které by bylo hluché nebo vyznělo naprázdno. Každá druhá věta, ne-li každá by se dala zapsat a pověsit na zeď. Strhující příběh, který je podkreslen nádhernými záběry kamery a velmi podmanivou hudbou. Ačkoliv je to příběh spíše smutný, vyznívá optimisticky a zbůsobem, jakým je zde vykreslena smrt, před tím se dá jen smeknout. Tleskám Emile Hirschovi a Seanu Pennovi s přáním, aby natočil další takový parádní snímek. Jen by mě zajímalo, jak se na Aljašce vzal ten autobus:)

• 24.7.2010  10:11
    Šikulové (TV pořad) (2007)

Tak děti a teď si připravte cirgulárku, letlampu a motorovou pilu, abychonm si spolu vyrobili pouzdro na sponky.

• 20.9.2008  15:29

Ten, kdo čeká nějaké plnohodnotné historické drama, bude zklamán. Tuctová zápletka, tuctový příběh. Ale pokud se chcete pobavit, ideální volba. Hodně nabušených akčních scén, nádherná vizuální stránka, skvělé zpomalovačky. Kdyby to bylo točeno normálně a klasicky barevně bez různých přehnaných efektů, asi bychom se nudili, ale s touhle vizáží to prostě nejde.

• 30.12.2008  15:57
    Alpha Dog (2006)

nic jsem si od toho nesliboval a taky se mi ničeho extra nedostalo, herecké výkony velmi průměrné, poměrně dobrá dějová linka, která je ale přeplácávaná obrázky, jak si americká mládež krátí dlouhou chvíli. Co mě hodně zaujalo byl výkon Bena Fostera. Film, který neurazí, ale ani nějak nepobouří. Rozhodně by se to dalo natočit lépe...

• 28.1.2009  15:06
    Apocalypto (2006)

Našláplý film od začátku do konce. Samozřejmě, že ho nemůžete brát jako historicky 100% zdroj. Pokud očekáváte vylepšení vašich dějepisných znalostí, budete zklamáni. Jestli se chcete ale bavit až vám občas uvízne popcorn v hrdle a kolou si polijete kalhoty, je tento film dobrá volba.

• 18.9.2008  13:42
    Babel (2006)

Lepší než 21 gramů, ale ne lepší než amores perros. Velmi zajímavé prolínaní osudů na různých kontinentech, ale hloubky pocitů u mě nevyvolávaly takové zamyšlení jak v amores perros. Klobouk dolů před tím, že režisér natočil v podstatě 3 "totožné" snímky a každý je velmi zajímavý a neztrácí na originalitě.

• 24.5.2009  10:33

Nevím, nevím, ale zdejší hodnocení mi přijde nadsazené. Bondovky mě nikdy moc neoslovily a ani po zhlédnutí Casina názor nezměním. Je pravda, že to bylo lepší než ty s Piercem, dialogy byly fakt podařené, ale to je asi tak vše, co se mi zde fakt líbilo. Craig mi do role Bonda absolutně nesedl, je sice fajn, že přibylo na brutalitě, ale to nestačí. Úvodní černobílá scéna mi přišla jako pseudoumělecký počin. Na druhou stranu honička s černochem byla fakt podařená, super kamera a i střih. Výborná dynamická akce, ale jedna scéna na celý film je trochu málo. Jasně bylo zde plno akčních scén, jenže u nich se mi fakt tep nezrychlil.

• 30.10.2009  21:34

Iluzionista přivedený k dokonalosti.

• 20.10.2008  21:57
    Fontána (2006)

Skvost sám o sobě, všechno by bylo skvělé, kdyby film neměl kapánek nudnější části.

• 7.7.2009  22:26

Dal bych 5*, ale bohužel mi dost vadilo herecká neumětelost a kostrbatost Hou Yuan Jiových žáků plus patos ideologičnosti hrdinství.

• 1.1.2010  11:11

Velmi silný příběh, výborný námět. Pokud si vyberete takhle emočně silné téma, moc sprasit se toho ani nedá. Tady všechno taky bylo ok, ale 2 hodiny byly trochu moc. A ačkoliv byl příběh jakkoli silný, mně to prostě nevzalo. Nejsem necita, ale neměl jsem pocity lítosti a jako velký nedostatek beru to, že jsem si nedokázal oblíbit žádnou postavu a bylo mi jedno, kdo se zachrání. Zkrátka studené jak psí čumák a retrospektiva to také nezachránila. Spíš než do kin, to mělo jít do televize.

• 15.11.2009  18:23
    Taxidermia (2006)

Nevím jestli jsem normální, ale mě ten film, velmi bavil a pobavil. 3 dobová dějství, z nichž syrovost, vulgárnost a hnusota jen kape, ale přesto si uchovávají jakousi uměleckou linku. Výborná hudba, z toho snímku dělá ještě větší psycho. Dokonalý výsměch všemu a všem- aspoň tak jsem to chápal já. Pokud v tom budete vidět jen tu obrazovost, asi budete znechucení, ale pokud to budete brát s nadhledem a i ronií, nemůže se vám Taxidermia prostě nelíbit.

• 13.3.2010  12:00

Hodně otevřený dokument, který by dnes už možná neprošel...

• 18.9.2008  13:39

Jedna z nejvtipnějších pohádek a určitě jedna z nejlepších vůbec. To jak jsou zde podávána ruzná náboženská klišé, ale v takové mírné a neurážlivé podobě, tomu se musel zasmát i kardinál Vlk. Je vidět, že i za poměrně málo peněz se dá udělat krásná pohádka.

• 17.4.2011  13:55

Už dlouho jsem neviděl film, kde by krev vypadala jako krev.

• 30.1.2011  19:46
    Góóól! (2005)

Ačkoli zcela nereálné a prostoduché, kouká se na to pěkně. Kuno je velmi přesvědčivý herec a i vy vypjatých momentech nepůsobil křečovitě. Navíc kdyby tohle bylo málo, tak poetika fotbalu je zde velmi pěkně zachycena. Povinně by na to měli koukat dnešní mladí vrcholoví fotbalisté...

• 14.2.2009  10:42
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

pro mě osobně po simpsnech a black books nejlepší seriál. Samozřejmě jsou díly, které jsou slabší, ale tady slovo "slabší" má úplně jiný nádech, takže v porovnání s ostatními sitcomy jsou pořád nadprůměrné. A každopádně co z tohohle seriálu dělá tak výborný, nejsou jen skvělé gagy, dobrá dějová linka ale pro mě je to hlavně postava Barneyho, protože jeho humor se tak lehce vymyká a posouvá příběhy zase o kus dopředu...

• 6.12.2009  21:22

Tak právě pro tohle mám Burtona rád. Ta jeho obrazotvornost, technická propracovanost a preciznost. Vše má svůj řád, ale nic nepůsobí konformě. Navíc ta schopnost Burtona vidět svět dětskýma očima... Krásná pohádka i pro dospělé, navíc scéna parodující 2001 vesmírnou odyseu je geniální. Holt Tim nám zase jednou naservíroval skvost, plný vtipů, narážek na různá klišé, ale hlavně nás i přes průzračnost děje, donutil zamyslet se. Dal bych 5* , ale představitel hlavního dětského hrdiny byl až moc dokonalý.

• 22.1.2009  15:54
    Kousek nebe (2005)

Tohle je fakt nádhera. I když je to film z vězeňského prostředí, dýchá na vás taková příjemná atmosféra. K tomu ještě zdařilá hudba, krásné kameramanské záběry a hlavně naprosto přesvědčivý výkon Kuby Doubravy. Je skvělé, že si nikdo všiml tohohle kluka, protože jeho talent by se měl vystavovat na odiv. Tu jeho postavu jsem mu věřil jako málokomu. A když ho občas vídám, nejradši bych mu zobal z ruky.

• 11.11.2009  17:53
    Mariňák (2005)

Sam Mendes má neuvěřitelný cit pro barvy, obrazová stránka se mi u filmu líbila i nejvíce. Viděl jsem to v češtině, takže nemůžu posoudit sílu dialogů, ale minimálně na začátku, to byla doprá prča. A navíc když Mendes točí, nemusí nikdo mluvit a přesto je vše jasné. Klasicky brilantní výkon předvedl i Gyllenhaal, jemuž vzorně sekundovali i další. Oceňuji, že Mendes natočil válečný film, aniž by padl výstřel na živou osobu. A při tom si film dokázal podržet dynamickou akční složku.

• 14.10.2009  07:55

Špičková kamera a výborné poznámky hlavního hrdiny. To je ale asi tak všechno, co mi na tomhle filmu přišlo nadprůměrné. Proč oslavovat něco jen proto, že člověk píchnul do vosího hnízda? Film mi svou látkou velmi připomínal Kokain, který mi ale přišel mnohem víc napínavější. Jestli tohle bylo myšleno jako dokument, tak pak je to asi ok.

• 10.1.2010  17:17
    Prstoklad (TV film) (2005)

Je úctyhodné, že i přes takovou děsivou stopáž, nebyl film nudný. Krásný labyrint nejasností a překvapivých rozuzlení. Herecký koncert v podání dvou hlavních představitelek.

• 11.4.2010  17:50
    Psí kus (TV film) (2005)

Že by anabáze kafkofského Proměny?

• 29.3.2010  16:41

Na čské poměry velmi vydařená kriminálka s výtečným hereckým obsazením až na Alici Bendovou, která byla trochu směšná a navíc ani neukázala kozy. Bohužel časem se začalo všechno až moc natahovat a díky stopáži ztratil film hodně ze svého půvabu.

• 7.1.2009  10:33

Naprosto výjimečné akční scény. Jet Li je prostě ďábel. Nevadí, že to není postavené na jeho herectví, ale na jeho pohybových a bojových kreacích. Příběh by mohl být asi jakkoli stupidní, ale podívaná s tímto chlapíkem je vždycky aspoň průměrná.

• 15.12.2009  10:41

Kdyby měla Natalie aspoň větší prsa...

• 12.4.2010  13:16

Osobně nemám rád filmy s exorcistním námětem, tento mne však z úkazek zaujal, tak jsem si řekl, že to zkusím. Oceňuji že se to neslo v duchu kriminálního případu s retrospektickou rovinou. Atmosféru tenhle snímek má, to se musí nechat. Co mi totálně zkazilo dojem z filmu byla poslední čtvrť, kdy se kriminálka přetransformovala do pouhého sledování Emilina utrpení. No a když ve stodole řekla, že je Lucifer, měl jsem dost.

• 26.11.2009  21:57

Krásná příroda, velcí sympaťáci a ještě větši herci. Krásná krajina, zajímavý námět, vše by to mělo stačit na parádní film, pro mě však nestačilo, i přes velmi odvážné výkony hlavní dvojice. Hezké pozorovat, jak si dva chlapi dokazují, že jsou drsní chlapi, ale v jádru jsou oba velmi citliví a empatičtí. Tahle rovina byla fajn, to okolo byla už nuda.

• 9.1.2009  10:54
    ČT Live - Tata Bojs (koncert) (2005)

Tatabojs jsou bezpochyby jedna, co se týče textů, z nejnadanějších kapel. Myslím si, že toto dvd musí zapůsobit i na "nepříznivce" tatabojs. Skvělý nápad udělat koncert jako příběh, skvělá projekce. Poskokové kreace Mardošy jsou super a Schmitzerův grandiózní projev je už jen pomyslná třešínka na tomtu hudebním dortu, z kterého budete pořád okusovat a který se vám nikdy nepřejí.