Kaučuk03

Kaučuk03

• 18.9.2008  13:46

Asi to mělo být něco dechberoucího a do očí slzy vlévajícího. Po dechu jsem nelapal a oči zůstaly suché jako anglický humor. Snaha o jakési poselství a chuť do života vyzněla trochu naprázdno. Ačkoliv to mělo být asi smutné, na mě to takový dojem neudělalo. No a ty některé gay scény tam byly přiřazeny velmi nešťastně a hrubě.

• 21.12.2009  20:09
    Šílení (2005)

Úvodní proslov je velmi působivý. Obdivuji také Švankyho pro to, že mu zdánlivě není nic svaté a jeho styl rouhání je vždy velmi zajímavě opodstatněn. Zdařilé je i pojetí a zapojování soudobých reálií do minulosti. Klasicky výborně hrající herci. Tříska je fenomenální, zdatně mu sekunduje i Liška a ani jsem nevěděl, že má Aňa tak hezká prsa:) Všechno to nakonec vyznívá velmi zajímavě, ale já si prostě nemůžu pomoct, pořád nemůžu Švankmajerovu stylu přijít na chuť, snad časem.

• 2.5.2010  11:52
    3-iron (2004)

Žasnu nad tím, jak dokáže Kim Ki-duk pospojovat tok banálních událostí do tak krásného metaromantického příběhu. Krásná oslava zakázané lásky.

• 26.2.2009  17:21

O západních televizích toho víme poměrně hodně a víceménně i skrze ně se díváme na východní svět. Proto není na škodu, když přijde dokument, který to právě i z jiného pohledu. Každá strana má dvě mince a tento dokument to jasně dokazuje. Rozhodně stojí za zhlednutí, možná, že i na některé věci začneme koukat z "jiného úhlu pohledu"

• 18.12.2009  17:01

Trochu odlišný snímek než třeba Yiap man nebo Obávaný bojovník. Žánrový myšmaš, který ale filmu nijak neubírá na působivosti. Chvilkami trochu roztahané a zbytečně filozofující. Co bylo špápnutím vedle, je výběr hudby, k hrdinskému eposu absolutně nehodící se. No a závěrečná scéna je pro zasmání, pochopil bych to, kdyby celý film byl brán s nadsázkou, ale on nebyl. Jinak ok a zvláštně příjemná oddychovka.

• 3.11.2009  08:53

Když jsem nedávno (myslím, že to bylo včera), psal kometář k "Catch me if you can" měl jsem naprosto opačný pocit než zde. Tady je první půlka kapánek rozvleklá, zajímavou jí dělají diaology, ani herecké výkony mi nepřijdou nijak extra oslnivé- holý průměr. Ale druhá půlka to je sakra jiná kávička. Není nad to, když člověku pracuje představivost. Režisér Marc Foster přesně vystihl to, co děti dělá dětmi a dospělí po tom touží...

• 24.7.2009  10:52

Co se týče stylu natočení je to pecka, parádní dynamické akce, při kterých se vám občas tají dech. To asi ale tak všechno čím mě tenhle film oslovil. Nejsem fanoušek amerického patriocismu a té vaty okolo toho. Možná to je tím, že jsem viděl tenhle snímek dabovaný, ale dost často jsem se musel chytat za hlavu. Takhle ryze typický film jsem už dlouho neviděl a paradoxně bych fandil Rusům, páč nátura Američanů mi byla hodně proti srsti.

• 4.12.2009  14:45

Postava Jima Carreyho u mě aspiruje na jednu z nejoblíbenějších filmových postav vůbec. Je pravda, že většina filmu je postavena na něm. Ačkoliv i jiné postavy mají zajímavé role a zvláštnosti, žádná mě tak nebavila, jako ta jeho. Spoustu vtipných scén, povedené dialogy a především obrazotvornost na skvělé úrovni dělají z tohoto snímku nadstadard. Byla by to pecka nebýt pár hluchých míst a rozplizlého konce.

• 22.11.2009  14:25
    Letec (2004)

Velkolepá nuda, prázdné dialogy a k tomu filmové triky jak z doby, kterou film představoval. Nebýt Skate Blanchett a Leoparda DiCardia, tak se na to snad nedá ani koukat. Věřím, že postava Howarda Hughese mohla být nesmírně zajímavá, ale tento film mě o tom rozhodně nepředsvědčil.

• 10.1.2010  17:12
    Libertin (2004)

"Odpusťte pane, že jsem byl čestný....:)"Po přesycenosti historickými filmy, které oslavují hrdiny, nabízí velkolepé bitvy a pyšní se megadrahou výpravou jsem sáhl právě po Libertinu. Krásný pohled do tehdejší špínou a zkažeností prolezlé Anglie. A ačkoliv v prologu říká náš hrdina, že si hi nezamilujete, já si ho zamiloval. Bavil jsem se, už dlouho jsem neslyšel v nějakém historickém filmu tolik hlášek. Nemyslím si, že film chtěl nějak moralizovat, jen ukazoval věci takové, jaké byly. Depp klasicky brilantní, jen je škoda, že Malkovich nedostal více prostoru...

• 10.12.2009  14:24
    Muž v ohni (2004)

"Odpouští jen bůh a já jim umožním, aby se s ním setkali." Tahle věta vystihla asi celého hlavního hrdinu. Netrousí tu hlášky, jak bývá u drsných vrahů zvykem a ani nějaká rádoby moudra. To co řekne, je perla v tom nejlepším slova smyslu. V 1. části jsem si říkal, jestli to má být nějaký pokus o jinou imitaci Osobního strážce, ale jak ze scény zmizela Dakota, rozjel se kolotoč akčnosti. Denzelovi jsem věřil každé gesto a každý pohyb. Tak to má být, malinkaté zklámání v podobě citového nátlaku, ale jinak super. Jo a velmi mile překvapila hudba až na tu neustále ke konci omýlanou srdceryvnou melodii, ale jo, našlapanost tam byla:)

• 16.10.2009  13:42

Skoro všichni z nás jsou zvyklí, že filmy s Chanem jsou prošpikované skr na skrz jeho více či méně vtipnými prvky kung-fu. Zde ale ukázal, že dokáže hýbat nejen nohama, ale i obličejem. Jeho herecký výkon mě mile překvapil a je asi i hoden označení herec a ne cvičená opička. Bohužel na úkor jeho herectví se postavil pro mě velmi slabý příběh, který občas (a asi nechtěně) doplňovaly parodické prvky.

• 3.6.2009  17:33
    Post Coitum (2004)

Nevím, ale mě prostě přijde dobré, když režisér ukáže něco, o čem všichni ví nebo se všeobecně dělá, ale nikdo se k ničemu nehlásí. Nikdo říká film jen o šuk... já říkám opravdová tvář společnosti i když někdy možná trochu vyhrocená.

• 8.7.2009  09:46

V rámci žánru to ušlo, poměrně dost vtipných momentů, které zachraňovaly tu vatu kolem.

• 7.2.2010  21:15

Asi ne tak originální jako Amélie, ale mně se to líbilo víc, Jeunetovo vidění maličkostí a jejich přenášení na plátno je prostě výjimečné. Škoda, že hudba nebyla tak geniální jako právě u Amélie.

• 9.11.2009  18:40

Něco jako Kostka a Hra dohromady. Oba dva tyto filmy jsou velmi kvalitní, takže i důsledkem toho možná vypadá Saw, tak jak vypadá. Není to ani tak děsivé, což ani nevadí, protože atmosféra je po celý film vyelmi vypjatá. Co mě trochu vadilo, byl příliš rozháraný závěr.

• 30.5.2010  12:10

Dal bych si číze.

• 18.11.2009  10:29
    Vybíjená (2004)

Možná zapůsobilo zelené potěšení, které ve mě kolovalo, ale já se královsky bavil. Zde velmi oceňuji český dabing. Ben Stiller je zárukou, že film bude aspoň díky němu vtipný, ale co předvedl zde, to přesáhlo hranice. Geniální výkon. Další plus je černobílý úkázkový film- to mi přišlo jak česká soda. No a třešničky jsou Norris, Hasselhoff a Armstrong. Ačkoliv je linka příběhu čitelná po pár minutách, budete se bavit po celou dobu filmu.

• 26.2.2009  17:20
    Český sen (2004)

Tenhle dokument by se měl povinně promítat snad všude. Je k z blití, když rodiny tráví víkendy v supermarketech a melou o tom, že si to náramně užívají. Krasná ukázka českého konzumentu, něvěřil jsem, že Češi jsou až takovýhle magoři, teď už věřím. Člověk, který říká, že dokument a celá kauza je špatný, by se měl nad sebou zamyslet. jo a ten týpek z té reklamní agentury v kšiltovce je výborný. Stoprocentně bych věřil člověku, který řekne v každé jedné holé větě jednou " prostě" a dvakrát "jako", že lidem nelže:):):)

• 9.1.2009  10:55
    21 gramů (2003)

Z trojice filmů amores perros, babel a právě 21gramů, se mi tento film líbil asi nejméně, což je ale velmi priorativní názor. Skvělý snímek s naprostou smrští emocionálně velmi silných scén. Výborný výkon Benicia, ale nejen jeho. Ale oproti již dvou jmenovaným snímkům, jsem trochu postrádal akční spád, což ale asi neměl být účel, takže nejspíš můj problém...

• 18.9.2008  13:43

Poměrně dobrá komedie, zajímavý námět. Vsadit na grimasy Jinam Carreyho je také jistota, super efekty. Ale prostě to není ono. Carrey tady nepředvádí nějaký extra výkon, na který jsme zvyklí třeba z Ace Ventury. Možná, kdyby film trochu přidal na absurditě, vypadalo by to lépe.

• 30.12.2010  20:48

V krizi největší jsem zvedl v autobusu zhlédl tenhle filmek, který byl občas vtipný a častěji trapný. Každopádně škoda Brittany...

• 22.12.2009  08:28

Na romanťárny moc nejsem, ale tohle jiná káva, nepřeslazená, voňavá a dobře chutnající. Komediální a dramatická složka se tak jemně prolínaly. Liam Neeson je neuvěřitelný sympoš. Líbila se mi i načasovanost střetů postav. Sice jsem občas zívl, ale jinak to bylo moc vkusné a nevtíravé.

• 1.1.2010  11:04
    Mizerové II (2003)

To byla ale přeakčněná blbost.

• 27.1.2010  08:12
    Old Boy (2003)

Všeobecně mám problém komplexně chápat asijskou kinematografii a tak tomu bylo i v tomto případě. Příběh byl vymyšlen dokonale, spletitost nepřesáhla míru chaotična, hlavní postava mne uchvátila, jak svým přednesem tak svou podstatou, neměl bych co vytknout, jen mi na tom něco nesedělo a já nevím co.

• 17.12.2009  18:43

Po zhlédnutí tohohle snímu, jsem objevil na trenkách dvě čárky...

• 1.1.2010  11:06
    Taxi 3 (2003)

Asi nejslabší taxi, ale pořád je i občas vtipné, Francouzi mají prostě na ty komedie čuch.

• 8.11.2009  17:52

Obsaďte do role Kevina Spaceyho a už jen tento fakt bude znamenat, že film nebude propadák. Když připojíte ještě Kate Winslet, dobrou režii a povedený scénář, je na úspěch zaděláno. Ani bych neřekl, že by politická stránka tento film nějak shazovala a i když posledních několik minut bylo zbytečně natahovaných a trošku zameričtilo, pořád to je velmi povedený a nadprůměrný snímek.

• 16.2.2009  12:56

velmi ale opravdu velmi našláplý akční film, takhle dobrý scénář jsem u akčního filmu taky poměrně dlouho neviděl. Damonův výkon mě taky přesvědčil o jeho hereckých kvalitách a Potente jako "bourngirl" byla taky dobrá, i když je to němka:)

• 18.9.2008  13:37

Nemůžu si pomoct, ale pro mě naprosto kultovní záležitost. Uznávám, že duchaplnosti ve filmu moc nenajdete, ale proč nedát 4* filmu, u kterého se pokaždě zasměju, když si ho znova pustím. A že už to bylo několikrát...