Kaučuk03

Kaučuk03

1 3 5 6 7 8 9 následující >>
    • 9.1.2009  10:57

Film, který si na nic nehraje a v tom je jeho kouzlo. Pokaždé se k němu ráti vrátíte. Natočeno velmi mile, příběh vás dojme, ale není to nějaká časovaná bomba na city. Prostě klídek a pohoda. Škoda, že pokračování jsou horší a horší...

• 17.1.2011  18:44

Je až neuvěřitelné, co De Niro kvůli roli dokázal se sebou udělat.

• 18.9.2008  13:41
    Apokalypsa (1979)

Naprosto odlišný pohled na válku. Z řady snímků, zabývajících se válkou ve Vietnamu určitě vyčnívá. Vůbec nevadí, že tento film nenabízí pouze čistou akci, mohutné výbuchy granátů atd... Naopak je velmi důležité shlédnout film, který se zabývá hlavně pocity člověka v prostorách valečných vřav i mimou ně. Hudba vás naprosto pohltí. Jen se mi zdálo, že je to až zbytečně složité pojmuté. Ale spíše jsem to asi úplně správně nepochopil...

• 23.1.2009  09:05
    Byl jednou jeden... člověk (TV seriál) (1978)

Podat tolik informací v tak zabávné formě není jednoduchý úkol, ale zde se to maximálně podařilo. Jelikož dnešní mládež je poměrně líná číst, chtělo by to více takovýchto seriálků, aby aspoň měla trochu představu.

• 29.8.2010  12:41

Na tenhle film se dá koukat i v listopadu.

• 20.10.2009  09:42

Sice mě už to nebere tak, jako když mi bylo deset, ale na druhou stranu je v dnešní době krvelačnosti milé vidět spoustu ran bez krve a pěstí, které se ani nedotknou obličeje. Má to něco do sebe po tom věčném lámání končetin atd. A navíc do karet tomuto filmu hraje to, že nevsadil jen na dvojici Spencer a Hill, ale, že i příběh nestojí za zlámanou grešli. No a k tomu disko 70 let:)

• 2.7.2009  10:47
    Jezevec (TV film) (1976)

Z úcty vůči hercům dávám 3*.

• 20.1.2010  13:25

Dyanne Thorne je fakt kus, nejlepší esesák v historii filmu:)

• 26.12.2009  09:16
    Podraz (1973)

Dokonalá promyšlenost a provázanost. Velkolepá skládačka, která do sebe postupně krásně zapadne. Pěkná řada vochcávek a intrik. Duo Newman a Redford šlape jak hodinky. Jen jsem postrádal trochu více vtipu.

• 13.3.2009  10:51

Pohádka je to krásná, když mně se ale tak přejedla...

• 13.9.2010  11:47
    Kmotr (1972)

Kapánek dlouhé...

• 4.11.2008  16:51
    Babička (1971)

Krásná freska venkovského života. Moskalykovi se podařilo podle mě vystihnout tu nejdůležitějš atmosféru knihy. Pokud vás kniha nebavila, film vás asi příjemně překvapí. Dodneška, ačkoliv sem tento film viděl už dávno, si pamatuji plno výjevů a obrazů.

• 8.3.2010  13:14
    Dekameron (1971)

Po zhlédnutí Saló, jsem měl tak trochu strach, jakou prasárnu na mě Pasolini vytáhne. Ačkoliv je zde humor poměrně vulgární, nepřijde mi, že by byla překročena jakási pomyslná hranice slušnosti.

• 15.11.2009  09:54
    Adelheid (1969)

Nemám co bych vytkl, přesto budu muset nakoukat ještě hodně filmů Františka Vláčila, abych prozřel...

• 18.9.2008  13:45

Ačkoliv to asi není správné, hlavním dvoum představitelům prostě musíte fandit. No a ten konec... jedno z nejlepších zakončení ve filmu, které jsem možná kdy viděl.

• 1.5.2009  20:03

Zhlediska filmových triků naprosto dokonalé, je to až neuvěřitelné, že tento film je starý 40 let. Propojení vážné hudby na začátku s poskakováním lidoopů a vzpápětí spojené s lety vesmírných lodí je velmi působivé. Příběh o Hallovi je také podařený, ale celkově film působí poněkud nudným dojmem s rozvláčnou tematikou. Nevím, možná to jen nedokáži docenit a myslím si, že je to kapánek přeceňováno proto, že to natočil Kubrick.

• 2.5.2010  11:50

Morální smršť ve dvou geniálních výkonech.

• 27.11.2009  11:12

Dokonalá dějepisná anabáze na to, že je to americký film. Svělé dialogy, plno věcí by se dalo zapsat jako moudra. Výborné herecké výkony. Jediné minus je, že film trochu tlačí na city a karikatizuje určité postavy. Ale jako hraná učebnice otázky norimberských procesů naprostá preciznost. Ale největší plusem tohoto filmu je asi ten fakt, že si nejspíš rozšíříte svůj názor týkající se této problematiky.

• 6.1.2009  09:04

Krásný příklad toho, že vše není o počítačových tricích. Díky perfektnímu zpracování a hlavně záslouhou parádních triků se z tohoto filmu stala naprostá klasika, na kterou se dá koukat pořád dokola.

• 20.5.2009  11:08

Kdo chce v tom vidět budovatelský počin, určitě si zde něco najde. Ale řekl bych, že to není divákovi tak podsouváno, jak mnozí píší. Rozhodně to není nějaký film propagující komunismus i když je ideologický a nádech tomu nechybí. Dívat se na to z politického hlediska nemá význam, jde přeci o to, aby jste se pobavili a odreagovali a to tenhle film splňuje.

• 2.1.2009  16:10

I když už to dnes působí těžko uvěřitelně, je to naprosto geniální komedie, která ani po 70 letech neztratli své kouzlo a myslím si, že musí oslovit každou generaci.

• 2.1.2009  16:18

Na tohle se prostě dá koukat pořád dokola.

• 23.2.2010  17:50

Nerozumím tomu a myslím si, že tomu rozumět ani nelze. Vítejte v surrealistické rovině.

• 10.3.2010  11:14

Nevím, nebýt červů v úvodu a oděsských schodů skoro v závěru, asi bych si toho moc nepamatoval.

• 22.10.2009  13:41

Nevím, kdo přišel na to, že všechny scény jsou hrané. Pochybuji, že se o tom všem dochovaly záznamy. Sice jistá hratelnost v některých sekvencích je zřejmá, ale to podle mě neubírá na autentičnosti. Výborná práce se světlem a působivá kamera různých detailů. Ochránci zvířat by asi netleskali:) ale já nejsem ochránce, takže tleskám.

1 3 5 6 7 8 9 následující >>