Kaučuk03

Kaučuk03

• 25.12.2009  10:12

Dlouho jsem tomu nemohl přijít na chuť, ale jakmile přišla přestřelka v poušti, zaradoval jsem se. Ten kolotoč událostí, co pak nastal, už byla hodně hutná káva. Asi má něco do sebe, když takovýto film natočí žena, vyznívá pak úplně jinak než plno ostatních válečných. Skvěle propracovaná psychika, výborné herecké výkony. Libůvka

• 22.12.2009  08:28

Na romanťárny moc nejsem, ale tohle jiná káva, nepřeslazená, voňavá a dobře chutnající. Komediální a dramatická složka se tak jemně prolínaly. Liam Neeson je neuvěřitelný sympoš. Líbila se mi i načasovanost střetů postav. Sice jsem občas zívl, ale jinak to bylo moc vkusné a nevtíravé.

• 21.12.2009  20:10
    Surikaty (2008)

Máámííí ja chci kolu, kolo a Kola.

• 21.12.2009  20:09
    Šílení (2005)

Úvodní proslov je velmi působivý. Obdivuji také Švankyho pro to, že mu zdánlivě není nic svaté a jeho styl rouhání je vždy velmi zajímavě opodstatněn. Zdařilé je i pojetí a zapojování soudobých reálií do minulosti. Klasicky výborně hrající herci. Tříska je fenomenální, zdatně mu sekunduje i Liška a ani jsem nevěděl, že má Aňa tak hezká prsa:) Všechno to nakonec vyznívá velmi zajímavě, ale já si prostě nemůžu pomoct, pořád nemůžu Švankmajerovu stylu přijít na chuť, snad časem.

• 20.12.2009  10:38

Spíš by to bylo asi za 4, ale jelikož je to De Nirova prvotina, musí se oko přimhouřit. O tom, že je to skvělý herec jsem přesvědčený už dávno, ale o tom, že je i vynikající režisér, to jsem zjistil až teď. Fascinovalo mě jeho pojetí gangsterské problematiky, oceňuji, že De Nirovo vidění není jen černobílé. Krásně ukázal, že každá strana má 2 mince. Nechybí ani špetka vtipu, která někdy film příjemně odlehčuje. Robert nám holt naservíroval težký kalibr, na kterém je nejlepší, že vám nepodsouvá svůj úsudek, ale vy si ho vytváříte sami. Bravo!

• 18.12.2009  17:01

Trochu odlišný snímek než třeba Yiap man nebo Obávaný bojovník. Žánrový myšmaš, který ale filmu nijak neubírá na působivosti. Chvilkami trochu roztahané a zbytečně filozofující. Co bylo špápnutím vedle, je výběr hudby, k hrdinskému eposu absolutně nehodící se. No a závěrečná scéna je pro zasmání, pochopil bych to, kdyby celý film byl brán s nadsázkou, ale on nebyl. Jinak ok a zvláštně příjemná oddychovka.

• 17.12.2009  18:43

Po zhlédnutí tohohle snímu, jsem objevil na trenkách dvě čárky...

• 16.12.2009  11:08

Být humor dua Svěrák-Smoljak mým nejoblíbenějším, je to jasně za pět. Příjemná komedie, která ale hodně nabízí, co k zamyšlení, takže to vlastně asi komedie není. Plno krásných vět a mouder a bohužel i neblahý důkaz stupidity tehdejšího režimu. Je třeba, aby lidé koukali na takovéhle snímky, aby se uvědomovali, v čem žili a nevolali po návratu starých dob. A klobouk dolů, před pány, že přes veškeré úskalí a útrapy fungují dodnes.

• 15.12.2009  10:41

Kdyby měla Natalie aspoň větší prsa...

• 13.12.2009  13:45

Oceňuji, že přes předlouhou stopáž film není skoro nudný. Oceňuji, že přes veškerou vážnou nálepku, kterou film má, působí záměrně vtipně. Christopher Waltz mě nadchnul. To je asi ale tak vše, po takové megalomanské mánii probíhající před premiérou bych čekal něco trochu jiného. Trailer vypadal, že půjde o ultranabušenou záležitost. Pravdou je, že trailer byl vlastně polovina akčnosti celého snímku. Natočit to nikdo jiný, tak budu uznale pokyvovat, ale tohle je pro boha Tarantino. Takže eee, tohle nebylo ončo a já musím souhlasit v podstatě s Civalem.

• 13.12.2009  13:06
    Uprchlíci (1986)

Často jsem se smál a často dělál sáhodlouhé "óóóóóhhh." Málokdy se mi líbil Gérard v komedii, jako tady no a Pierre to je klasa. Bláznivé, ale při tom ne stupidní. Trochu kýčoidní apel na city, ale ne podbízivý, prostě skvělá pohodovka. Nebýt kapánek roztáhlého konce, dal bych 5*, ale i tak je to spíš za 4,5.

• 10.12.2009  14:38
    Bezúčelná procházka (TV film) (1996)

Velmi zajímavý dokument a portrét Hammida, nabízející i průřez jeho tvorbou. Z dokumentu na vás krásně dýchne pokora a ačkoliv se zde moc nemluví, vše působí velmi intimně.

• 10.12.2009  14:24
    Muž v ohni (2004)

"Odpouští jen bůh a já jim umožním, aby se s ním setkali." Tahle věta vystihla asi celého hlavního hrdinu. Netrousí tu hlášky, jak bývá u drsných vrahů zvykem a ani nějaká rádoby moudra. To co řekne, je perla v tom nejlepším slova smyslu. V 1. části jsem si říkal, jestli to má být nějaký pokus o jinou imitaci Osobního strážce, ale jak ze scény zmizela Dakota, rozjel se kolotoč akčnosti. Denzelovi jsem věřil každé gesto a každý pohyb. Tak to má být, malinkaté zklámání v podobě citového nátlaku, ale jinak super. Jo a velmi mile překvapila hudba až na tu neustále ke konci omýlanou srdceryvnou melodii, ale jo, našlapanost tam byla:)

• 10.12.2009  09:46

Hodnotit nějakou duchaplnost dějové linky je naprosto zbytečné. Jde o to hlavně pobavit a to se tady povedlo. Stallone v jeho 62 letech umí pořád brutálně zabíjet a tady ještě brutálněji, než kdykoli před tím. Sice už má trochu vaničku, ale pořád mu to běhá a střílí. Občas prohodí nějakou ultradrsnou hlášku. Comeback se vydařil a navíc položil totálně filozofující otázku, zda má právo misionář zábít člověka:) No prostě akční smršť se špetkou pseudomouder. Dal bych 5*, ale postavy misionářů mi přišly až moc přehnané a trochu mi vadila občas chaotická kamera.

• 8.12.2009  10:59
    69 (2008)

Působící dánský dokument o problematice jedné squatterské skupiny v Kodani. Krásný důkaz toho, že squatteři nejsou vylízaná paka, ale alternativní lidé tvořící alternativní kulturu, která nemusí jít ruku v ruce s úzy společnosti. Velmi cenný dokument jen proto, že ačkoli je točen anarchisty není jednostranný. Ale samozřejmě se snaží o vaše sympatie se squattery. Je neuvěřitelné, kolik peněz vynaložilo město na organizované policejní zásahy, kdyby za ty prachy radši postavilo nějaký dům pro tuto zavrhovanou mládež.

• 6.12.2009  21:22

Tak právě pro tohle mám Burtona rád. Ta jeho obrazotvornost, technická propracovanost a preciznost. Vše má svůj řád, ale nic nepůsobí konformě. Navíc ta schopnost Burtona vidět svět dětskýma očima... Krásná pohádka i pro dospělé, navíc scéna parodující 2001 vesmírnou odyseu je geniální. Holt Tim nám zase jednou naservíroval skvost, plný vtipů, narážek na různá klišé, ale hlavně nás i přes průzračnost děje, donutil zamyslet se. Dal bych 5* , ale představitel hlavního dětského hrdiny byl až moc dokonalý.

• 5.12.2009  16:34

Bůh, bible, bible, bůh, haleluja...

• 5.12.2009  12:53

Tak tohle je Amerika...

• 4.12.2009  14:45

Postava Jima Carreyho u mě aspiruje na jednu z nejoblíbenějších filmových postav vůbec. Je pravda, že většina filmu je postavena na něm. Ačkoliv i jiné postavy mají zajímavé role a zvláštnosti, žádná mě tak nebavila, jako ta jeho. Spoustu vtipných scén, povedené dialogy a především obrazotvornost na skvělé úrovni dělají z tohoto snímku nadstadard. Byla by to pecka nebýt pár hluchých míst a rozplizlého konce.

• 4.12.2009  10:14

Dvěma filmovými filtry se paráda nenadělá. Zdlouhavé, nudné, jen poslední půlhodinka mě dokázala nadchnout, což je ale v celku trochu málo. Paralela příběhů rádoby složitá, ale nakonec působící zmateně. Jak jsem to tady četl, tak jsem čekal, že budu mít po celou dobu otevřenou hubu, to se bohužel nestalo. Holt, málo kdy se splní vaše největší očekávání. Co si ale plně zaslouží ty pětihvězdičkové zástupy je hudba, v podstatě hlavně díky ní se vnoříte do děje.

• 1.12.2009  09:56

Jednoduše-zklámání. Skvělá myšlenka, ale filmařsky dost zmateně pojatá.

• 27.11.2009  11:12

Dokonalá dějepisná anabáze na to, že je to americký film. Svělé dialogy, plno věcí by se dalo zapsat jako moudra. Výborné herecké výkony. Jediné minus je, že film trochu tlačí na city a karikatizuje určité postavy. Ale jako hraná učebnice otázky norimberských procesů naprostá preciznost. Ale největší plusem tohoto filmu je asi ten fakt, že si nejspíš rozšíříte svůj názor týkající se této problematiky.

• 26.11.2009  21:57

Krásná příroda, velcí sympaťáci a ještě větši herci. Krásná krajina, zajímavý námět, vše by to mělo stačit na parádní film, pro mě však nestačilo, i přes velmi odvážné výkony hlavní dvojice. Hezké pozorovat, jak si dva chlapi dokazují, že jsou drsní chlapi, ale v jádru jsou oba velmi citliví a empatičtí. Tahle rovina byla fajn, to okolo byla už nuda.

• 25.11.2009  17:21

Vůči americko-britským snahám udělat pohádku, jsem poměrně skeptický. Ale díky tomuto snímku jsem názor změnil. Není to jako české pohádky, ty asi jen tak nikdo nepřekoná. Ale v rámci američnosti bylo toto hodně povedené, i když něco bylo kapánek přehnané a zbytečně na pohádku brutální. Ale vše nakonec dobře skončí, jak má v pohádce být. Co mě zaujalo, je zobrazení lásky, takové čiré, čísté, prostě krásné. No a Robert De Niro to je kapitola sama pro sebe. Dalším plusem je skloubení humoru s dějovou linkou, nebylo to ani trapné, ani nevhodné. Pokud se chcete příjemně odreagovat a zlepšit si náladu, Stardust je skvělou volbou.

• 24.11.2009  17:26

Jedna z nejkrásnějších pohádek pro dospělé.

• 22.11.2009  14:28

Mrzí mě, že na mém oboru Jazykové a literární kultury tohle společenství není, hned bych se přidal. Škoda, že v poslední době se mladí lidé jen těžko pro něco nadchnou a pokud ano, málokomu a málokdy jim to vydrží... Co mě na tomhle filmu naprosto dostalo je jeho konec. Jedna z nejdojemnějších závěrečných scén. A pro mě to nebyl akt jako takový, ale spíš pohled Robina Williamse, který se mi naprosto zažral do morku kostí. Je neuvěřitelné, co ten chlap má ukryto v očích.

• 22.11.2009  14:25
    Letec (2004)

Velkolepá nuda, prázdné dialogy a k tomu filmové triky jak z doby, kterou film představoval. Nebýt Skate Blanchett a Leoparda DiCardia, tak se na to snad nedá ani koukat. Věřím, že postava Howarda Hughese mohla být nesmírně zajímavá, ale tento film mě o tom rozhodně nepředsvědčil.

• 19.11.2009  18:19

Jak říká můj kamarád- Daniel Day-Lewis je ztělesněním herecké dokonalosti a preciznosti. Málokomu se dá jeho role uvěřit právě jako jemu a tento film byl jen dalším důkazem geniality v oblasti herectví. K filmu samotnému. Po prvních 40 minutách jsem byl zklamán, nedělo se nic podstatného, ale jakmile se začal roztáčet kolotoč soudních procesů a reálií ve věznici, ani jsem nedutal. Občas člověk jen kroutí nad bizarností tohoto příběhu, ale stalo se...

• 18.11.2009  10:29
    Vybíjená (2004)

Možná zapůsobilo zelené potěšení, které ve mě kolovalo, ale já se královsky bavil. Zde velmi oceňuji český dabing. Ben Stiller je zárukou, že film bude aspoň díky němu vtipný, ale co předvedl zde, to přesáhlo hranice. Geniální výkon. Další plus je černobílý úkázkový film- to mi přišlo jak česká soda. No a třešničky jsou Norris, Hasselhoff a Armstrong. Ačkoliv je linka příběhu čitelná po pár minutách, budete se bavit po celou dobu filmu.

• 17.11.2009  13:08

Respekt tomu, že se dá udělat parádní akční film v podstatě na jednom místě. Ani jedno hluché místo. Co mi trochu kazilo dojem byl český dabing, respektive dialogy, některé byly až k smíchu. A ještě těžko pochopitelný postup policie... Ale jiank velmi podařený snímek.