Kaučuk03

Kaučuk03

• 15.11.2009  18:23
    Taxidermia (2006)

Nevím jestli jsem normální, ale mě ten film, velmi bavil a pobavil. 3 dobová dějství, z nichž syrovost, vulgárnost a hnusota jen kape, ale přesto si uchovávají jakousi uměleckou linku. Výborná hudba, z toho snímku dělá ještě větší psycho. Dokonalý výsměch všemu a všem- aspoň tak jsem to chápal já. Pokud v tom budete vidět jen tu obrazovost, asi budete znechucení, ale pokud to budete brát s nadhledem a i ronií, nemůže se vám Taxidermia prostě nelíbit.

• 15.11.2009  18:22
    Ip Man (2008)

V prvních dvaceti minutách není moc zřejmé, kam režisér míří, ale jakmile proletí japonská letadla, film začíná nabírát na obrátkách. Velice mile mne překvapil představitel hlavního hrdiny. A to, že je film trochu politicky laděný s prvky amerického hrdinství, ani tak nevadí, když to není podsouváno v násilné formě. Každopádně takový příjemný mišmaš Posledního samuraje a Obávaného bojovníka.

• 15.11.2009  09:54
    Adelheid (1969)

Nemám co bych vytkl, přesto budu muset nakoukat ještě hodně filmů Františka Vláčila, abych prozřel...

• 13.11.2009  15:01

Bez povedených dialogů by tento film stál za prd.

• 11.11.2009  17:53
    Mariňák (2005)

Sam Mendes má neuvěřitelný cit pro barvy, obrazová stránka se mi u filmu líbila i nejvíce. Viděl jsem to v češtině, takže nemůžu posoudit sílu dialogů, ale minimálně na začátku, to byla doprá prča. A navíc když Mendes točí, nemusí nikdo mluvit a přesto je vše jasné. Klasicky brilantní výkon předvedl i Gyllenhaal, jemuž vzorně sekundovali i další. Oceňuji, že Mendes natočil válečný film, aniž by padl výstřel na živou osobu. A při tom si film dokázal podržet dynamickou akční složku.

• 9.11.2009  18:40

Něco jako Kostka a Hra dohromady. Oba dva tyto filmy jsou velmi kvalitní, takže i důsledkem toho možná vypadá Saw, tak jak vypadá. Není to ani tak děsivé, což ani nevadí, protože atmosféra je po celý film vyelmi vypjatá. Co mě trochu vadilo, byl příliš rozháraný závěr.

• 8.11.2009  17:52

Obsaďte do role Kevina Spaceyho a už jen tento fakt bude znamenat, že film nebude propadák. Když připojíte ještě Kate Winslet, dobrou režii a povedený scénář, je na úspěch zaděláno. Ani bych neřekl, že by politická stránka tento film nějak shazovala a i když posledních několik minut bylo zbytečně natahovaných a trošku zameričtilo, pořád to je velmi povedený a nadprůměrný snímek.

• 7.11.2009  15:25
    Antikrist (2009)

Můžete mi někdo vysvětlit, co to mělo všechno znamenat...?

• 7.11.2009  10:25
    Billy Elliot (2000)

Čekal jsem to trochu syrovější, ale rozhodně ,mě to nezklamalo. Jamie Bell má můj obdiv, zahrál to fakt bravůrně. Melancholická atmosféra, která není depresivní. Velmi příjemný film s grandiózní závěrečnou scénou, která se dala čekat, ale to jí nic neubírá na kráse. Díky tomuhle filmu snad zapomenu na mé znechucení nad Louskáčkem v divadle, co jsem viděl, když jsem byl malý a někdy si určitě na balet vyrazím.

• 6.11.2009  15:07

Zdálo by se příběh jakých je už spousta zfilmovaných. Tento však vyniká snad ve všem. Více než výborné herecké výkony z tohoto filmu dělají takový emocionální dojáček- myšleno v dobrém slova smyslu. Aneb, pokud nechcete mít k slzám daleko, mrkněte na Pravidla Moštárny.

• 5.11.2009  11:43

Tak za prvé, hercům jsem ten strach moc nevěřil. Za druhé, proč se všechno odehrávalo jen v noci? Za třetí, vadilo mi, že za půl hodiny se nic nestalo a vypadalo to jak nějaké přípravy k domácímu pornu a pak se najednou všechno začlo zvrtávat. Jako gradace dobrá ale až moc čitelná. Co se mi asi nejvíc líbilo, byl závěr. Ani mi to moc nepřišlo děsivé a to jsem člověk, který měl bobky i u Ptáka Ohniváka. Prostě čekal jsem víc...

• 3.11.2009  08:53

Když jsem nedávno (myslím, že to bylo včera), psal kometář k "Catch me if you can" měl jsem naprosto opačný pocit než zde. Tady je první půlka kapánek rozvleklá, zajímavou jí dělají diaology, ani herecké výkony mi nepřijdou nijak extra oslnivé- holý průměr. Ale druhá půlka to je sakra jiná kávička. Není nad to, když člověku pracuje představivost. Režisér Marc Foster přesně vystihl to, co děti dělá dětmi a dospělí po tom touží...

• 2.11.2009  13:06

První polovina je naprosto geniální, akce, plno vtipných momentů, prostě to krásně odsýpá. Bohužel ta druhá půlka je o poznání horší, občas se i člověk mrknul na hodiny, kolik to ještě vlastně zbývá. Nebýt té první části, byl by to průměr.

• 31.10.2009  19:21
    Až na krev (2007)

Příběh muže, který jde přes mrtvoly... Lewis jako vždy exceluje a velmi dobře mu sekunduje Paul Dano. Místy mi to přišlo jak sonda, do počátku sektářství. Špičková kamera a k tomu krásně disharmonická hudba, které kdyby byla použitá u nějakého hororu, tak se většina z nás asi po...:) Jediný problém je délka filmu, ale i tak jde rozhodně o velmi nadprůměrný film.

• 30.10.2009  21:34

Iluzionista přivedený k dokonalosti.

• 29.10.2009  09:59

S určitou nadsázkou bych si dovolil tvrdit, že Stone je takový režisérský S. Freud. To jak dokáže popsat pocity, je neprosto brilantní a nejsou k tomu ani třeba velkohubá gesta atd... Tom Cruise zde bojuje ve dvou válkách, ve Vietnamu a pak doma proti vládě. Stone si rád rýpne do nadutosti američanů a i zde je to pěkně vidět. Proč by člověk, který neuznává válku měl být komunista? No prostě Amerika... Téměř dokonalý snímek s Cruisem, kterému tahle role šla sakra dobře uvěřit.

• 22.10.2009  13:41

Nevím, kdo přišel na to, že všechny scény jsou hrané. Pochybuji, že se o tom všem dochovaly záznamy. Sice jistá hratelnost v některých sekvencích je zřejmá, ale to podle mě neubírá na autentičnosti. Výborná práce se světlem a působivá kamera různých detailů. Ochránci zvířat by asi netleskali:) ale já nejsem ochránce, takže tleskám.

• 20.10.2009  09:42

Sice mě už to nebere tak, jako když mi bylo deset, ale na druhou stranu je v dnešní době krvelačnosti milé vidět spoustu ran bez krve a pěstí, které se ani nedotknou obličeje. Má to něco do sebe po tom věčném lámání končetin atd. A navíc do karet tomuto filmu hraje to, že nevsadil jen na dvojici Spencer a Hill, ale, že i příběh nestojí za zlámanou grešli. No a k tomu disko 70 let:)

• 18.10.2009  13:10
    Mise (1986)

Ačkoliv nejsem věřící, tak na mě tenhle film dost zapůsobil, Tolik pravd v jednom filmu a moudrých vět, jsem už dlouho neviděl, plus výtečné herecké výkony- hlavně De Nira. Krásná hudba a vkusná hrdinská smrt. A vůbec nevadilo, že akční byla jen půlhodinka.

• 17.10.2009  15:51

Až moc žánrový myšmaš. Navíc mi přišlo, že to režisér prostě nezvládl. Tak často se tam skáče z reality do reality až to podle mě není k usnesení a zbytečně se tím zaplácává stopáž. Co je hodně povedené je výběr hudby, to kloubouk dolu, ale jinak nic světoborného.

• 16.10.2009  13:42

Skoro všichni z nás jsou zvyklí, že filmy s Chanem jsou prošpikované skr na skrz jeho více či méně vtipnými prvky kung-fu. Zde ale ukázal, že dokáže hýbat nejen nohama, ale i obličejem. Jeho herecký výkon mě mile překvapil a je asi i hoden označení herec a ne cvičená opička. Bohužel na úkor jeho herectví se postavil pro mě velmi slabý příběh, který občas (a asi nechtěně) doplňovaly parodické prvky.

• 15.10.2009  13:48

Graficky každopádně povedenější než jednička, ale v té bylo oproti dvojce více vtipných gagů a příběhově mi přišla lepší, ale i tak se ve dvojce najde pár vtipných momentů a celkově to vyznívá poměrně přesvědčivě.

• 14.10.2009  07:55

Špičková kamera a výborné poznámky hlavního hrdiny. To je ale asi tak všechno, co mi na tomhle filmu přišlo nadprůměrné. Proč oslavovat něco jen proto, že člověk píchnul do vosího hnízda? Film mi svou látkou velmi připomínal Kokain, který mi ale přišel mnohem víc napínavější. Jestli tohle bylo myšleno jako dokument, tak pak je to asi ok.

• 12.10.2009  13:49

Dal bych za 5* ale vadilo mi tam pár nesrovnalostí a kapánek konec v americkém stylu. Jinak ale další herecký koncert Kevina Spaceyho.

• 11.10.2009  16:39
    District 9 (2009)

Nechápu to, že někteří tomu vytýkají žánrový myšmaš a nerespektování filmařských pravidel. Kolik filmů takhle vzniklo a dneska patří mezi klenoty.

• 7.10.2009  15:29

Asi jsem film moc nepochopil, protože nechápu, proč tu vesměs všichni pějí chválu. Ano, je nutné přimhouřit oko, jelikož se jedná o prvotinu, ale i tak. Pří běh, který už tu byl několikrát, spojení kluk a holka, které mi tu vůbec nesedí. Ona mi přišla jako páté kolo u vozu. Plno situací, nad kterýma nešlo jen tak přimhořit oči. Copak může soukromý detektiv jen tak zastřelit chlapa a vyváznout z toho jen s psychickou újmou? Co podle mne udělalo film lehce nadprůměrným byl každopádně závěr.

• 14.9.2009  08:32
    Nestyda (2008)

O chlup lepší než medvídek.

• 23.8.2009  11:34

Poprvé mi na snímku nejvíce vadil právě Gibson, prostě mi vůbec do té role neseděl, ale podruhé, potřetí jsem si už zvykl a velmi oceňuji jeho komediální talent, který není trapný.

• 28.7.2009  14:41

Jeden z nejmrazivějších filmů, co jsem viděl, možná ještě větší síla než Requiem for a dream. Ještě teď mám tep 150 a jsem plný zlosti nad těma šikanujícíma zmrdama. Pistole zaručuje moc rychlou smrt, já bych jim uřezal oční víčka a vystavil je na přímé slunce...

• 24.7.2009  10:52

Co se týče stylu natočení je to pecka, parádní dynamické akce, při kterých se vám občas tají dech. To asi ale tak všechno čím mě tenhle film oslovil. Nejsem fanoušek amerického patriocismu a té vaty okolo toho. Možná to je tím, že jsem viděl tenhle snímek dabovaný, ale dost často jsem se musel chytat za hlavu. Takhle ryze typický film jsem už dlouho neviděl a paradoxně bych fandil Rusům, páč nátura Američanů mi byla hodně proti srsti.