Kaučuk03

Kaučuk03

• 14.2.2009  10:57
    Velmi křehké vztahy (TV seriál) (2007)

Za odvahu.

• 14.2.2009  10:55
    Bojíte se tmy? (TV seriál) (1990)

Jako malý jsem to doslova žral, občas jsem se i málem pokakal. Když jsem později shlédl pár dílů, zas taková pecka to nebyla, příběhy kapánek postavené na hlavu. Ale pro malá děcka, či pro slabší povahy určitě dobrá porce strachu.

• 14.2.2009  10:51
    Arabela (TV seriál) (1980)

Jako většina malých dětí jsem tento seriál naprosto hltal. Tak jak dokázal Václav Vorlíček propojit svět reálný s tím pohádkovým, pro mě bylo úplně neuvěřitelné. Krásný jemný humor, na tu dobu skvělé efekty a vlastně i dneska jsou dobré. Prostě něco, na co se můžete koukat dokola a neomrzí se to. Škoda, že dvojka už byla slabší.

• 14.2.2009  10:48
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Bezpochyb životní role Heleny Růžičkové. Škoda, že takovýhle rolí nebylo více. Kachyňovi se podařilo zcela věrohodně zachytit atmosféru, protektorátních Čech. Skvělý scénář, hudba, herci, prostě vše na co se sáhlo, vypadá skvěle.

• 14.2.2009  10:46
    Akta X (TV seriál) (1993)

tenhle seriál jsem sledoval teprve před pár měsíci. Asi vždycky, když od něčeho moc čekáte, budete nejspíš zklamaní. Tak to je přesně tenhle případ. Některé díly jsou vskutku povedené, ale u většiny z nich jsem se nudil a jenom kroutil hlavou. Bohužel. Sorry Davide a Gilian.

• 14.2.2009  10:43
    Cestománie (TV seriál) (1999)

Tento cestopisný dokument vás naprosto vtáhl do děje a vy jste jen nasávali vůni dálek. Výborná zábava se skvělým poučným charakterem.

• 14.2.2009  10:42
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

pro mě osobně po simpsnech a black books nejlepší seriál. Samozřejmě jsou díly, které jsou slabší, ale tady slovo "slabší" má úplně jiný nádech, takže v porovnání s ostatními sitcomy jsou pořád nadprůměrné. A každopádně co z tohohle seriálu dělá tak výborný, nejsou jen skvělé gagy, dobrá dějová linka ale pro mě je to hlavně postava Barneyho, protože jeho humor se tak lehce vymyká a posouvá příběhy zase o kus dopředu...

• 7.2.2009  17:36
    Šňup (2002)

Rejža moc dobře věděl co a jak točit a na co se zaměřit.

• 6.2.2009  18:00

Ačkoliv nejsem nějaký velký příznivec mafiánských filmů, musí uznat, i když tomu moc nerozumím, že tenhle snímek se fakt povedl. Člověk by řekl, že už asi někdo těžko naváže na éru Kmotrů a Mafiánů, ale ejhle, ono to jde. Před tímhle snímkem musí člověk prostě smeknout.

• 2.2.2009  12:53

Silná dávka emocí, nijak prvoplánově mířených. Pokud nemáte srdce z ledu musí vás to zasáhnout. Famózní výkon "dětských" představitelů. Choulostivá látka zpracovaná tak jemným způsobem, že vás to musí spíše dojmout, než naštvat. Ani nebudete kroutit hlavou nad incestním vztahem sourozenců spíše mu budete fandit...

• 2.2.2009  12:15

Takové pohádkové Město bohů...

• 30.1.2009  09:12

Čistého času jsem se smál asi tak 2 minuty v přepočtu na celý film, hlavou jsem kroutil skoro pořád. Jasně někdy se podaří "komedie", které jsou tak stupidní až jsou i vtipné. U téhle však zcela převládla stránka stupidity.

• 28.1.2009  15:06
    Apocalypto (2006)

Našláplý film od začátku do konce. Samozřejmě, že ho nemůžete brát jako historicky 100% zdroj. Pokud očekáváte vylepšení vašich dějepisných znalostí, budete zklamáni. Jestli se chcete ale bavit až vám občas uvízne popcorn v hrdle a kolou si polijete kalhoty, je tento film dobrá volba.

• 23.1.2009  11:22
    Bídníci (TV film) (2000)

Výborné zpracování, ačkoliv nemám Depardieho nějak moc extra v lásce, zde byl výborný no a John Malkovich prostě špička. Myslím, že 4 díly byly úplně akorát, ne moc, ne málo.

• 23.1.2009  09:08
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Inu, co dodat, seriálová klasika s jemným humorem, výbornými hereckými výkony, dávkou sentimentality. Každý z nás to viděl několikrát a až to budou zase dávat, pokud budem mít čas, kouknem se zas.

• 23.1.2009  09:05
    Byl jednou jeden... člověk (TV seriál) (1978)

Podat tolik informací v tak zabávné formě není jednoduchý úkol, ale zde se to maximálně podařilo. Jelikož dnešní mládež je poměrně líná číst, chtělo by to více takovýchto seriálků, aby aspoň měla trochu představu.

• 22.1.2009  15:54
    Kousek nebe (2005)

Tohle je fakt nádhera. I když je to film z vězeňského prostředí, dýchá na vás taková příjemná atmosféra. K tomu ještě zdařilá hudba, krásné kameramanské záběry a hlavně naprosto přesvědčivý výkon Kuby Doubravy. Je skvělé, že si nikdo všiml tohohle kluka, protože jeho talent by se měl vystavovat na odiv. Tu jeho postavu jsem mu věřil jako málokomu. A když ho občas vídám, nejradši bych mu zobal z ruky.

• 22.1.2009  15:52

Syrový snímek až mrazí. Krásná ukázka obrazu života ,,undergroundové“ mládeže. Film, který nikomu nic nenalhává a ani nepůsobí apelativním dojmem, přesto je z něj cítit jakési volání po nápravě. Celá řada scén či dialogů, které se vám zaryjí pod kůži a udrží se tam sakra dlouho. ,,To byl ten nejlepší pohřeb mý kariéry, byli jste fakt výborní.“ Nebyli, jen jsme na chvíli přestali být posraný…Nevím, co bych vytkl. Skvělý snímek, jen možná projevem Olina Brady jsem si nebyl moc jistý.

• 19.1.2009  18:43
    Wrestler (2008)

Samozřejmě film, který zpracovává klišé. Ale časem se vše, čemu se věnuje větší pozornost a na co se filmaři zaměřují stane klišé… Jde o to, jak je tento snímek zpracovaný a na rozdíl od ostatních ,,klišé“ snímků je zpracovaný tak, že na vás prostě musí zapůsobit. Hlavní hrdina Mickey Rourke si Zlatý glóbus zasloužil zcela po právu. Při konečné scéně, jak v ringu leze na lana a ještě před tím, jak divákům říká to, že oni jsou jediní kdo ho mají rádi a že jim za to děkuje, mi skoro ukápla slza. Ano bylo to tu mockrát, ale jen v málo případech se to takhle povedlo. A já doufám, že Aronofsky si pojede ve vlně svých naprosto osobitých a výjimečných filmů a nešlápne vedle, i když na druhou stranu to se stává každému…

• 16.1.2009  14:52
    Big Lebowski (1998)

Už se těším až se na tenhle film podívám znovu a to jsem ho viděl nedávno. Tolik vtipných momentů, které když se spojí v celek jsou naprosto brilántní.

• 13.1.2009  11:44
    U mě dobrý (2008)

Jako expozice a sonda porevolučních let dobrý. Hlášky, které si zapamatujete, ale už jich poměrně ubývá a nahrazují je méně podařené, občas i plytké. Polívka filmu dodává šmrnc, ale na druhou stranu je všude a jsou tu i jiní herci. První polovina filmu trochu utahaná s pár světlými místy-50% za to v druhé části Hřebejk šlápl na pedál svižnosti a tím si i u mě vylepšil reputaci. Vcelku to nakonec nevyznívá špatně, ale stačí se na to podívat jednou.

• 9.1.2009  10:58

Jak již psali mnozí přede mnou- je to opravdu pleskačka na entou, vzalo se od každého trochu a udělala se z toho jedna patlanina. Ale na druhou stranu se na to koukat dá, akční spád tomu dodává šmrnc a časem si i zvyknete na indiána, který tam řádí jako Jet Li.

• 9.1.2009  10:57

Film, který si na nic nehraje a v tom je jeho kouzlo. Pokaždé se k němu ráti vrátíte. Natočeno velmi mile, příběh vás dojme, ale není to nějaká časovaná bomba na city. Prostě klídek a pohoda. Škoda, že pokračování jsou horší a horší...

• 9.1.2009  10:55
    21 gramů (2003)

Z trojice filmů amores perros, babel a právě 21gramů, se mi tento film líbil asi nejméně, což je ale velmi priorativní názor. Skvělý snímek s naprostou smrští emocionálně velmi silných scén. Výborný výkon Benicia, ale nejen jeho. Ale oproti již dvou jmenovaným snímkům, jsem trochu postrádal akční spád, což ale asi neměl být účel, takže nejspíš můj problém...

• 9.1.2009  10:54
    ČT Live - Tata Bojs (koncert) (2005)

Tatabojs jsou bezpochyby jedna, co se týče textů, z nejnadanějších kapel. Myslím si, že toto dvd musí zapůsobit i na "nepříznivce" tatabojs. Skvělý nápad udělat koncert jako příběh, skvělá projekce. Poskokové kreace Mardošy jsou super a Schmitzerův grandiózní projev je už jen pomyslná třešínka na tomtu hudebním dortu, z kterého budete pořád okusovat a který se vám nikdy nepřejí.

• 7.1.2009  10:37
    Fotr je lotr (2000)

Ze začátku fakt dobrá chláma, později však začlo humoru ubývat a nastoupily laciné prvky, které už tak vtipně nepůsobily a navíc začal být příběh skoro až tragicky smutný. Naštěstí však vše dobře dopadlo a celkově film působí hodně povedeně a má poměrně dost vtipných gagů.

• 7.1.2009  10:33

Naprosto výjimečné akční scény. Jet Li je prostě ďábel. Nevadí, že to není postavené na jeho herectví, ale na jeho pohybových a bojových kreacích. Příběh by mohl být asi jakkoli stupidní, ale podívaná s tímto chlapíkem je vždycky aspoň průměrná.

• 6.1.2009  09:04

Krásný příklad toho, že vše není o počítačových tricích. Díky perfektnímu zpracování a hlavně záslouhou parádních triků se z tohoto filmu stala naprostá klasika, na kterou se dá koukat pořád dokola.

• 2.1.2009  16:18

Na tohle se prostě dá koukat pořád dokola.

• 2.1.2009  16:10

I když už to dnes působí těžko uvěřitelně, je to naprosto geniální komedie, která ani po 70 letech neztratli své kouzlo a myslím si, že musí oslovit každou generaci.