kabul

okres Trnava

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 23.4.2014  00:33
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Váhal som medzi tromi a štyrmi. Seriál to vôbec nie je zlý, väčšina epizód je zaujímavých, príbeh ktorý sa začal rozvíjať okolo 10. epizódy pútavý, vzťahy medzi postavami slušné. Ale, a je to podľa mňa veľké ale, ktoré začalo 17. (alebo to bola 16.?) epizódou. Seriál sa mohol krásne ukončiť, prípadne ďať šancu novej sérií (nie naťahovať túto jednu), vzťah Warda a Sky umožnil fantazírovanie ako ďalej. Ale nie, ďalej sa to naťahuje, zamotáva a mám tušáka, že ešte príde k výmene rolí medzi klaďasmi a záporákmi. Nuž, treba sa nechať prekvapiť a dúfam, že po tomto už druhá séria nebude. Nech si vezmú príklad z Last Resort, jedna séria čo stála zato...

• 26.2.2013  16:49
    Let (2012)

Zbytočne dlhé, zopár pasáží mohlo byť vynechaných. Film by sa mi viac páčil, ak by bol formou vyšetrovania a právnických kľučiek, ako protialkoholická agitácia.

• 18.12.2012  00:36
    24 hodin (TV seriál) (2001)

Oceňujem spôsob rozprávania príbehu, hodinové rozloženie má niečo do seba... čo mi ale vrcholne prekáža je maximálne stupidné konanie postáv....hodnotím po 17. časti 1. série. Uvidím ako to bude v ďalších častiach a možno zmením názor, ale ziatiaľ nič moc.

• 18.3.2012  19:34

Jednoznačne najlepšia časť zo všetkých 6 epizód. A to bez ohľadu na vznik prvých troch častí, ktoré nechápem prečo sú toľko ospevované.

• 18.3.2012  19:29

Nebudem hodnotiť technické spracovanie...a to bolo na svoj čas fakt dobré. Príbeh bol tiež v pohode, všetkých 6 epizód malo niečo do seba... Ale čo mi fakt vadilo a vadilo mi to na celej tejto trilogii, boli totálne nesympatickí herci, hlavne predstaviteľ Luka a aj Leia mohla byť lepšie obsadená... na Padmé sa ani trochu nechytá. No a v neposledom rade, totálna stupidita niektorých postáv, ktoré sa správali absolútne nelogicky k situácií v ktorej sa nachádzali. Preto ma fakt prekvapuje tak vysoké hodnotenie filmu...to čo ponúkal sa dalo využiť omnoho efektnejšie, a aj v tej dobe keď film vznikol.

• 21.2.2012  18:15

bavil som sa, teda ucel to splnilo...kniznu predlohu neriesim, ak si chcem potrpiet na originalitu, pozriem si verziu zo '61 film sa na nic nehra a nikto teda nemoze ocakavat nejake narocne temy, pripadne vaznu logickost... uz z traileru bola jasne o co sa bude jednat, takze kto si prisiel po to iste co ja, sklamany nezostane

• 16.1.2012  18:04
    Apokalypsa (1979)

Dosť náročný film a hlavne dlhý čas, čo ma prinútilo dopozerať ho až na druhý krát. Asi najlepšia/najzábavnejšia časť bol letecký nálet a niekoľko minút potom. Inak sa celý film niesol v depresívnom duchu a obsahovl mnoho zbytočných scén. Práve týmto si skvelo plní úlohu drámy a vykresluje nálady panujúce medzi posádkou člnu, okolo ktorej sa odohráva vačšina filmu. Je to jeden z mála dobrých filmov, o ktorom poviem jeden krát a dosť. A to práve preto, že pôsobil presne tak, ako mal a nikto sa nechce vrátiť späť.

• 21.1.2011  04:35
    Sex Drive (2008)

Fakt dobrá komédia... Neni natolko trapná a fekálna jak filmy s podobnou tematikou, napriek tomu jej nechýba nič, čo sa od takýchto filmov očakáva.

• 12.12.2010  23:32
    Slzy slunce (2003)

Po druhom pozretí s odstupom času zvyšujem hodnotenie.

• 1.6.2010  22:47

Kvalitne vykradnutá jednotka...

• 13.5.2010  09:48
    Equilibrium (2002)

Čakal som väčšiu koninu, ale nakoniec som skoncil patrične uspokojený. Príjemne som s tým zabil čas cestovania vlakom.

• 1.4.2010  00:05

Som sklamaný. Ako som sa aj na začiatku obával, hoci na mna všemožné ukážky urobili dobrý dojem, film ako celok nestál za veľa.

• 18.2.2010  01:26
    Hra (1997)

Koniec to zabil....zabil to natoľko, že tomu určite dať plné hodnotenie, ale na druhej strane som bol v neustálom napätí, tak na tri to určite nebolo. I keď sám neviem aký koniec by som tomu dal, ale až takýto nelogický som určite nečakal.

• 25.1.2010  19:44
    Hitler: Vzestup zla (TV film) (2003)

Videl som to v nemeckom originály, takže pridávam jednu hviezdu za autentickost. Začiatok mi pripadal moc rýchli, ale to nieje až tak na škodu, kedže sa v Hitlerom detstve nič zvláštne neudialo. Prejavy mali niečo do seba, moc sa tým ľudom nečudujem, že ho nasledovali, ale podľa mojho názoru, by stačilo všetko okresať tak, aby sa to zmestilo do jednej časti. Takto mi to pripadalo dosť dlhé a mal som problémy to dopozerať v kuse. Na tých 60 % akurát, a tá hviezda za nemčinu.

• 13.1.2010  20:25
    Paintball (2009)

Toto bol fakt odpad najvyššej kvality. Príbeh žiaden, všetko predvýdateľné, jednoducho nemám čo k tomu povedať. A to som začal pri troch hviezdach, postumne som klesal až na odpad. Fakt nechápem zmysel tohoto "diela".

• 12.1.2010  21:41

Celé mi to prišlo strašne nezáživné. Prídu, odstrania nalož a na druhý deň to isté. Dej predvídateľný, takmer nulová akcia. Až ľutujem, že nemôžem zdvyhnúť hodnotenie, lebo film tejto kategórie by si to odomňa zaslúžil.

• 10.1.2010  21:23

Zatiaľ najreálnejšie spracovanie filmu podľa skutočných udalostí, aké som zatiaľ videl. V tomto prípade sa nepozerám na efekty, hercov alebo čo koľvek takto nepodstatého, ale na to, ako to takmer dokonale vykresľuje tie udalosti. Tomco: asi si už skazený tími hollywoodskymi brakmi, kde superpolicajt vždy vsetko trafí a používa mnohokrát aj obyčajný stôl ako štít proti samopalu. Takže o nereálnosti mi tu nerozprávaj.

• 29.12.2009  00:51

Vcelku obstojná záležitosť, na začiatku trochu nudila, ale časom to začalo naberať grády. Spočiatku mi bolo jedno, kto je vlastne na tej "dobrej" strane, ale v tej polovici som si už urobil mienku o postavách.... a záver som očakával trochu lepší. Keď sa nad tým zamyslím, ani neviem prečo vlastne dávam také vysoké hodnotenie, ale myslím, že som to moc neprehnal. Takých 68 %.

• 28.12.2009  19:37
    Panic je nanic (2006)

Tak toto bola kravina na n-tú. Nenechal som sa odradiť nízkym hodnotením, ale teraz som veru mal. V zasade som nepochopil o čo tam išlo, ten záver už vôbec nie, ale musím priznať, že som to vnímal tak na 1/4 oka aj ucha. Našťastie existuje online stream, lebo by som asi hodne hodne ľutoval, že som kvôly tomu musel pohnuť prstom.

• 27.12.2009  18:03
    Avatar (2009)

Po istom zvážení pridávam k hodnoteniu aj komentár. Na začiatok sa priznám k dvom veciam... Do kina som išiel s tým, nakoniec tu dám 5* a že mi ide hlavne o efekty ako o príbeh, ktorý ma po prečítaní recenzie moc nezaujal. S týmito pocitmi som teda sadol napäto čakal čo bude. Ale prejdime k podstate: do takej polovice som napriek uchváteniu grafickými detajlami zvažoval, či skutocne dám všetkých 5*. Potom ma pomaly zaujal aj ten príbeh, takže som začínal pociťovať isté uspokojenie. Uznávam, že by sa z toho dalo vyťažiť viac, ale o to mi predsa nešlo. Bol som tam kvôly obrazu a ten bol dokonalý. Ale tie záverečné bitky, tak tie ma dostali. Preto som odchádzal plný spokojnosti s týmto výtvorom. Ešte doplním, že som sa trochu obával dubbingu, ale aj tu musím prejaviť spokojnosť. Nemôžem porovnať s originálnym znením ,kedže som ho nevidel/nepočul, ale slovenský dubbing bol viac než uspokojivý. Preto som so skokojným svedomím tých 100 % dal.

• 23.12.2009  23:34

Som nútený dať plné hodnotenie... Jednoducho si musim priznať, že ponorkové filmy sú moja parketa. Vidím tu istú podobnosť s K-19, ale v tomto prípade sa mi to páčilo viac.

• 22.12.2009  21:30

Treba uznať že úroveň po častiach klesá, beta house bol svetlá výnimka. Boli tu aj vtipné aj trapné scény, aj logické, ale nelogické. Ťažko mi je to objektívne hodnotiť, keď je to stavané pre mnadšiu a americkú generáciu, ale keď už som videl všetky predchádzajúce časti, bola to taká povinnosť pretrpieť aj toto.

• 14.12.2009  21:17

Takže po 10 častiach si trúfam podať, dúfam že dostatočne objektívne, hodnotenie toho, čo som mal doteraz možnosť vydieť. Na rozdiel od predchádzajúcich stargatov, kde kvalita častí priebežne kolísala a dej epizódy bol viac či menej zaujímavý, v tomto prípade tomu tak nieje. Príbeh sa javý ako jednoliaty, bez zbytočných odbočiek k iným veciam. Veľa možností na akciu tam ale táto skupina ľudí nemá, tak sa jednotlivé časti zameriavajú skôr na osoby samé, ako na príbeh hviezdnej brány (ako to aj bolo avizované v recenziách). Na jednej strane je tento štýl zaujímavý, ale napriek tomu mi predchodzia dva seriály pripadali viac zábavné a, aj za cenu mnohých absurdít. Priznám sa, že ak by som nebol sklaný fanúšik stargatu, tak neviem či by som sa odhodlal pozerať viac ako dve-tri časti, ael teraz som celkom rád, že som túto počiatočnú nechuť prekonal. Najviac ma na tom priťahuje ten ucelený príbeh, každá nasledujúca časť sa snaží nadvezovať na predchádyajúcu, niečo ako to bolo v prison breaku. Napriek tomu dúfam, že bude v ďalších častiach viac akcie a budú postupne pridávané prvky svojich predchodcov, potom možno hodnotenie trochu zdvyhnem.

• 7.12.2009  10:43
    2012 (2009)

Málo filmom dávam plné hodnotenie a tento k nim rozhodne patrí. Katastrofické filmy patria k mojim najoblúbenejším, ale tento sa vymyká dosial zaužívaného štandardu. Tá komediálna príchuť tomu dodala tú správnu atmosféru, ktorú bolo treba vzhľadom na fakt, že na rozdiel od ostaných katastrof sa táto nemohla skončiť dobre.

• 2.12.2009  00:59

Vôbec sa mi nezdajú tie kritizujúce konetára a hodnotenia ktorých je tu spústa. Zato, že to nenatočil "slávny" holywood tak to musí byť nutne odpad? Ja to hodnotím objektývne. Nieje to 100%, dokonca ani 80%, ale tých mojich 60 si to zaslúži. Uznávam, že pri lepsích finančných možnostiach by sa z toho dalo vyťažiť viac, ale ja môžem túto snímku s pokojným svedomím zaradiť do toho lepšiech, čo s našej produkcie vzišlo.

• 30.11.2009  19:38

Neviem čo si mám o tomto myslieť. Jediná zábavná scéna bola s klobúkmi a baseballkou, zvyšok mi prišiel skôr trapný. Neviem, možno som už skazený z tých všetkých amerických teenagerských komédií (ako tak pozerám aj toto je sice americké), ale dalo mi dosť námhy dopozerať to do konca.

• 26.11.2009  01:55

Neviem, či je to mojím vekom alebo iba zmenou vkusu, ale zdá sa mi, že kvalita filmov tejto Potterovskej ságy klesá. Tento diel bol síce zaujímavejší ako fénixov rád a preto aj dávam vyššie hodnotenie, ale obávam sa, že ak by som si znovu pozrel predchodzie diely, tiež by som bol asi sklamaný. Preto to radsej nebudem riskovať a ponechám si mienku, že tak ako knihy, tak aj filmy sú veľmy dobre spracované.

• 16.11.2009  01:49
    Jednotka zvláštního určení (TV seriál) (2006)

Dopozeral som všetky časti a musím suhlasiť s názorom, že kvalita epizód sa dosť líšila, od kvalitných po biedne. Napriek tomu tých kvalitných bola väčšina a preto som dal také hodnotenie aké som dal. Hlavne posledné série príjemne prekvapili.

• 10.11.2009  21:27
    Bruno (2009)

Snažím sa dávať objektívne hodnotenia. Mám rád viac-menej všetky filmové žánre, videl som dokonca aj Borata a tam som dal myslím celkom slušné hodnotenie. Ale toto... toto bol neopísateľný zážitok a musím sa priznať, že som to ani nedopozeral do konca. Teraz neklamem, pozeral som to na 4-krát, vždy po častiach, lebo naraz sa o nedalo vydržať. Nakoniec som rezignoval a položil sám sebe otázku, prečo som sa vôbec tak dlho trápil. Do konca zostávalo necelých 15 min., ale už som jednoducho nemohol. Týmto chcem varovať všetkých, čo majú aspoň trochu súdnosti a čo i len minimálny vkus, vyhnite sa tomuto "dielu" širokým oblúkom. Ďakujem za pochopenie. PS: dosť ma sklamali celkom vysoké hodnotenia od ludí, od ktorých som to vôbec nečakal. Musím si dať viac záležať pri výbere obľúbenej dvaciatky :D

• 10.11.2009  01:20

Prekvapuje ma nízke hodnotenie tohto filmu, to bol aj jeden z dôvodov, prečo som jeho pozretie odkladal. Nemôžeme od neho očakávať akčnú zábavu, o tom to nieje, ako večerná oddychovka poslúži dokonale. A z môjho pohľadu, ak som mu dal plný počet, tak potom musel stát zato.

<< předchozí 1 2 3