Mr.Dogman

USA
praktický teoretik

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 24.7.2019  23:38

Skvělá úmysl ale bohužel trochu zklamavé provedení. I když fluidita sexuality je téma potřebné vidět v mainstreamových filmech více, Giant Little Ones se toho snaží dělat moc, bez toho aby opravdu prozkoumal pocity a záměry svých hlavnich postav. Formálně se dá pobavit především příjemným soundtrackem, ale ani kamera nebo střih nejsou zcela ohromující.

• 17.7.2019  01:14
    Černobyl (TV seriál) (2019)

I když vizuálně skvělý, scénářově melodramatický, stereotypní a nedostatečně hluboký. Škoda.

• 11.5.2019  06:40
    Good Boys (2019)

~Viděno na předpremiéře na University of Chicago~ Good Boys je jeden vtip roztáhnutý na 90 minutový film, což ale překvapivě vůbec ničemu nevadí. Naopak, tahle klučičí parta občas nabídne divákum i možnost vzpomenout si jak naivní jsme ne tak dávno byli a jak černbolílý nám svět přišel. A asi nám tak bylo i líp.

• 28.10.2018  05:13
    Roma (2018)

~Videno na SCAD Film Festival~ Na tomhle filmu je něco strašně českého–je to buď angažováním neherců, surrealistickými momenty, nebo atmosférou denního života v zemi poutanou konfliktem. Alfonso Cuarón nám představuje humanistickou perlu, v dechberoucím technickém provedení, které vynikne jedině na velkém plátně. Roma je ten film, pro který chodíme do promítacích sálu.

• 9.10.2018  07:17

Chazellovi chybí ve First Manovi jediná věc a tou je cíl. Čeho chtěl dosáhnout? Vesmírné výpravárny? Komorného drama? Politického zákulisí? Došlo mi, že Chazelle to umí s malými příběhy, které svým talentem dotáhne do epických výšin. Tohle ale byl epický příběh od samého začátku, a tak se v tom Damien trochu ztratil. Na druhou stranu se mi líbilo jak si First Man hraje z tichem a hlukem a poslední záběr byl dechberoucí.

• 2.7.2018  02:55

Musím brát v potaz to, že první Úžasňákovi mě nemohli zaujmout ničím jiným, než jen svou zábavností a hravostí, protože mi bylo devět. Ale i tak, Úžasňákovi 2 excelují nejvíce po technické stránce--a ne, nemluvím o animaci, ale hlavně o střihu, kameře, a hudbě. Příběh trošinku pokulhává, ale i tak je zábavný. A scéna Jack-Jack vs mýval je pravděpodobně nejvtipnější scénou, kterou jsem dosud v animáku viděl.

• 27.5.2018  08:00

Film překapávající odhalováním, mysteriozními barvami a sugestivní hudbou. A Fantastic Woman je skvěle načasované dílo v hlavní roli s láskou, bojem za sebestatnost, smutkem a Danilou Vega.

• 30.4.2018  05:47

Problem Ticheho mista je, ze si producenti sedli v 11:00 na schuzku a v 11:10 sli na obed, protoze meli skvely napad, a rekli si, ze to jim staci. A pak z toho je 1,5 hodiny dlouhy napad, ktery je naprosto k nicemu. A navic na te schuzce nebyla zadna zena, aby zabranila tomu, ze to jedine k cemu je postava Emily Blunt dobra je to, aby porodila dite. Give me a break.

• 18.4.2018  07:22

~Videno na pre-screening na University of Chicago~ Velmi hypnotizujici (i kdyz ne doslova, jako v Get Out) zazitek, ktery se snazi vmestnat mnoho teorie do pomerne kratkeho casu. Urcite to funguje jako pripominky na texty, ktere americti studenti socialnich ved ctou k ranni kave, ale prislo mi to trochu uspechane. Bohuzel to obcas vychazelo jako delsi, ale inteligentnejsi, epizoda Black Mirror.

• 16.7.2017  06:30
    Oklamaný (2017)

To, jak Coppola dokáže vytvořit téměř hmatatelnou atmosféru, není žádnou novinkou a v The Beguiled se jí to podaří nepřekvapivě opět. Ale to, jak dokáže rychle diváky přizpůsobit na napnuté nátury všech žen a dívek žijící v jižanském internátu, a pak ve vás vyvolat naprostou eforii s pouhými malými náznaky sexuality a zhoubnosti, to byla ta nejlepší hra s emocemi, co jsem od ní zatím viděl.

• 12.4.2017  04:59

Takove hong kongske Lost in Translation.

• 30.12.2016  23:23
    Indignation (2016)

Taková narážka na Foucaulta s perfektními napjatými dialogy a excelentním Lermanem, který své monology přednáší jako 60 letý právník.

• 27.8.2015  09:36

Nikdy jsem moc nechápal, jak může být filmová postava někomu nesympatická - přece předpokladem sledování filmu je, že se naladím na vlnu a příběh hlavních postav a prožívám ho s nimi, ať už je to kdokoliv. Jenže Bathsheba je možná tou nejvíce otravnou postavou, kterou jsem kdy ve filmu zažil. Když řeknu, že dvě hodiny sledujeme, jak každého až do poslední minuty filmu odmítá, tak to vlastně vůbec nezjednodušuji. Za celou tu dobu se nic jiného nestane, nijak nám není přiblížená doba, ani ne-milostný život Bathsheby. Ach jo, Bathshebo. Tři hvězdičky dávám za "nostalgii" k době a vlastně i za tu holku nerozhodnou, kvůli které jsme nejspíše svědky rekordního času sbližování se dvou hlavních postav před prvním polibkem.

• 12.8.2015  11:37
    Aloha (2015)

Nebýt té tragické zápletky o SPOILER vesmírném satelitu nabitém zbraněmi (WTF) SPOILER KONEC by to byla velice příjemná konverzačka. A přitom se dalo to mezikulturní napětí zobrazit mnohem méně WTF způsobem (pro začátek by stačilo více lidským) a Aloha mohla aspirovat i na pár ocenění. Tak trochu promarněná šance, kterou sice Crowe vycítil, ale naprosto pohřbil.

• 28.7.2015  22:26
    A dost! (2013)

Kdyby se Enough Said neslo v duchu prvních dvaceti minut a nepřibyla by žádná výrazná zápletka, tak bych šel rovnou na plný počet. Enough Said zápletku nepotřebovalo, úplně by stačilo pozorovat skvělou chemii mezi hlavními postavami a nenechat se rušit rádoby originálním příběhem. Jinak ale skvěle pobavilo, až jsem měl pocit, jako bych sledoval konverzaci z Gilmorek.

• 30.6.2015  00:04

Já si velice vážím filmů, které za svou stopáž dokáží několikrát změnit žánr. Od smíchu k depresi, vlk ty tři hodiny utáhl velmi solidně. Takový čas umožnil příběh pojat komplexně a odcházím s pocitem uzavřeného příběhu. Jo, a ještě musím říct, že Jonah Hill mě teda překvapil mnohem více, než Leo.

• 18.6.2015  23:13
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Kdo by to byl řekl, že mě seriál z ženského vězení pohladí na duši a nechá na ni humanistický povlak. Se všemi vězenkyněmi je jednoduché sympatizovat, za což může jak výborný scénář (a předpokládám i předloha), tak emoce, které tahle oranžáda se zvláštní lehkostí úspěšně vyvolává. Druhá řada se bohužel odklonila od kouzelných lidských příběhů k tuctové zápletce, která do středu staví všemohoucího záporáka Vee. Orange Is the New Black žádnou takovou postavu nepotřebuje - naopak byla na obtíž. Celou tuto sérii jsme se tak o postavách dozvěděli jen minimum, protože jsme většinu času museli řešit spory o prim mezi vězenkyněmi. Ono je totiž mnohem jednodušší vymyslet jednu zápletku a natáhnout ji na třináct dílů, než pro každý díl vymýšlet novou, originální. Naštěstí se ale tvůrci k tomuto principu, který mě běhěm první řady tak okouzlil, vrátili v řadě třetí a seriálová vypravěčcká próza tak může opět pokračovat.

• 7.6.2015  00:00
    In Your Eyes (2014)

Tady něco hodně nefungovalo, vždyť to působilo jak nevydařená televizní produkce nebo epizoda Věřte nevěřte. Zajímavý nápad naprosto propadá kvůli trapnému scénáři a levné produkci.

• 1.6.2015  23:01

Po TOM se to docela originálně zvrhlo do upřímné, ale velmi krátké, studie uspěchaných vztahů naší generace. Škoda, že to už do konce filmu zbývalo sotva 20 minut a tohle o něco hlubší zamyšlení nedostalo více času.

• 19.5.2015  20:50
    Ladíme 2 (2015)

Skvělé pokračování dost možná už teen klasiky. O proti jedničce trochu tápe příběhově, ale nasmál jsem se a neuvěřitelně si to užil. A těch skvělých hlášek, kterými se bude Tumblr plnit do natočení trojky! Dostal jsem to, v co jsem doufal.

• 9.5.2015  23:34

Silný zážitek z klidného, deštivého Tokia. Roztomilá, chichotající se Scarlett Johansson a neodolatelný sympaťák Bill Murray mají mezi sebou vskutku něco kouzelného. Po celou stopáž jsem si přál, aby jejich vztah zůstal v kruhu přátelském a byl jsem šikovně napínán až do skvěle nepompézního finále, přesně podle mých představ. Nenucené vtipy, soundtrack a záběry zachycující podivnou atmosféru japonské metropole jsou pak už jen třemi třešničkami na příběhu o vztazích a ztracenosti v úplně odlišné kultuře zabalené v roce 2015 již v nostalgickém hávu.

• 1.5.2015  23:13

Ať už jsou vztahovky u Allena jakkoliv bouřlivé, jeho filmy beru jako oddechovky. To se o Jasmíniných slzách říct nedá - až depresivní pocit na mě z obrazovky přenesla hlavně výborná Cate Blanchett, v jejíž podání byla Jasmine naprosto precizním nahlédnutím za závěsy povrchní společnosti.

• 29.4.2015  23:35
    Zmizení (2013)

Na hranici dokonalosti, ke které se přiklání hlavně díky mrazivé atmosféře, promyšleným zvratům a také bravůrní kameře, ale od které se vzdaluje kvůli občasnými hluchým místům a o půl hodiny přemrštěné délce.

• 24.4.2015  23:15

Vlastně by to díky tomu neotřelému kompozičnímu zpracování skvěle fungovalo i jako klasická romantika, ale on je to ještě muzikál s velmi líbivými písničkami a chytrými texty. A ke všemu z New Yorku.

• 23.4.2015  23:37

Z počátku jsem byl nakloněn spíše k průměru, ale postupně se mi během filmu odhalovalo rodinné kouzlo, které dokázal Cameron Crowe na pozadí skromné zoologické zahrady vyobrazit vskutku vkusně. Natolik vkusně, že si ani nepamatuju, kdy se mi do očí při scéně vlily slzy, aniž by na pozadí hrála city drancující hudba - vyvrcholení neporozumění mezi Benjaminem a jeho synem tak patřilo k vrcholům filmu. A ano, i když byla tato scéna právě kvůli abscenci hudby natolik vzácná, soundtrack Jonsiho je dalším plusem, který celý příjemný zážitek zabalil. Skvělé herecké výkony, které se u takového typu filmu ani moc nečekají, navíc příjemně překvapily.

• 22.4.2015  22:31

Naprosté překvapení s hmatatelnou atmosférou a ve skvělé formě, která se přibližně v polovině trochu vytrácí, ale ke konci se ve vedení s úžasnou kamerou opět dostavuje, aby tak plazivě zakončila celý zážitek.

• 4.4.2015  22:08

Myslím, že jsem si našel svou další osobní klasiku. Obě verze hledají Eleanor - zatímco pro něj opravdu zmizela a svět se mu rozpadá pod nohama, pro ni nikdy neodešla. Eleanor hedá sice sebe, ale najde se tam, kde začala. Utíká tak daleko, až se vrátí na začátek - silnější a připravena se postavit životu, který jí byl tak krutě odebrán. I když jsem až do poslední chvíle věřil tomu, že se mi jeho verze líbila více, musím teď přiznat, že její verze je mnohem více k přemýšlení. Jemné romantiky z New Yorku pro mě budou vždy na prvním místě. A ještě v takhle zajímavě zabaleném konceptu.

• 3.4.2015  16:07
    Kluci (TV film) (2014)

Za odvážnost projektu dávám hvězdičku navíc, ale dějová linie s bratrem by se mohla klidně zkrátit. Jinak úžasna kamera i hudba, výborně vystihnutá atmosféra mládí a LGBT.

• 7.3.2015  23:01

Opomenutý poklad české kinematografie, který by si nejen zasloužil Oscara, ale možná i nejvyšší místo v žebříčku nejlepších českých filmů.

• 20.2.2015  22:53

Tisíceré díky za moji milovanou Julianne a také za to, že se Still Alice vyhla snad všem klišé, kterým mohla.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8