Matros

Matros

Martin Šula

okres Praha
May the Force be with you

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 17.6.2019  23:22

Strašně nudný ,,evil child´´ horor s televizním vizuálem, zajímavým hereckým obsazením a nádherným irským prostředím.

• 5.2.2019  22:40

Ať už je Skrytá hrozba nenáviděná kvůli příšerné postavě Jar Jar Binkse nebo zápletce, která absolutně nedává smysl (Obchodní federace / blokáda planety Naboo), jedná se stále o velmi zábavný příspěvek do SW ságy s luxusním hereckým obsazením. Také nám dala jeden z nejvíce ikonických momentů celé ságy a to souboj s Darth Maulem za zvuků ,,Duel of the Fates´´ legendárního Johna Willamse. Myslím. že už jen kvůli tomu bychom tento film neměli nenávidět. Nenávidět ho však určitě může Jake Lloyd (mladý Anakin Skywalker), kterému role v tomto filmu zničila začínající hereckou kariéru a velmi pravděpodobně i celý život...

• 23.12.2018  22:57

Z původní trilogie pravděpodobně nejslabší část. Pořád se však jedná o výborné zakončení, kde se obzvláště povedla finální bitva probíhající na třech místech současně - lesní bitva na Endoru, vesmírná bitva nad Endorem a osobní souboj Luka Skywalkera a Dartha Vadera v trůnním sálu na druhé Hvězdě smrti. Film by byl však určitě lepší, kdyby se místo Endoru jednalo o původně plánovanou planetu Kashyyyk a místo ewoků by se objevili wookieeové.

• 27.12.2017  20:34

Pravděpodobně nejlepší část ságy, kdy už nebylo nutné představovat divákům hlavní postavy a mohlo se skočit rovnou do akce. Ve filmu se navíc poprvé (nepočítám následné dodělání do epizody IV) objevil nejoblíbenější lovec lidí v galaxii - Boba Fett. Dost dobrý výkon na to, že tu má jen čtyři věty. Lucasova sázka na v té době neznámého režiséra Irvina Kershnera se vyplatila.

• 25.12.2017  00:23

V roce 1977 šel do kin malý poslepovaný film za směšných 11 milionů dolarů, kterému nikdo nevěštil nic dobrého. A zbytek je historie. Láska na první pohled.

• 29.8.2017  09:46
    Temná věž (2017)

Průměrná tuctová teenage fantasy. Což je vzhledem ke kvalitám stejnojmenné ságy Stephena Kinga maximální průser. Od špatného a nelogického obsazení hlavní postavy se hromadí kupa problémů, jako je debilní scénář, nedoladěné triky a naprostá absence emocí nebo hloubky, kterou King ve svém díle prezentoval na každé straně.

• 15.8.2017  22:32
    Absolution (2015)

Příšerně napsaná a sestříhaná seagalovka ve které řádí Vinnie Jones, který doufá, že si na něj zase někdy vzpomene Guy Ritchie.

• 5.7.2017  08:55

Dechberoucí, zdrcující a zásadní film, který je i po druhé projekci stejně mrazivý. Paul Greengrass by mohl učit ostatní, jak budovat atmosféru a gradovat příběh. Zajímavostí je, že Ben Sliney (a dalších minimálně 10 osob) hrál ve filmu sám sebe. Z osobních důvodů jsem se rozhodl, že film opravdu popisuje (víceméně) skutečnost, která se 11. září 2001 odehrála - oficiální verzi.

• 21.5.2017  23:33

Schopný řemeslník D.J. Caruso režíruje krásnou Kate Beckinsale v jednom z nejnudnějších hororů roku. Wentworth Miller tentokrát scénáristicky totálně vyhořel. Nechápu co na tom mohlo Kate zaujmout, když vynecháme výplatní pásku.

• 17.4.2017  19:51
    Vinyl (TV seriál) (2016)

Jeden z nejlepších seriálů, který se velmi pravděpodobně nikdy nedočká pokračování. Což je trestuhodné. Skvěle zahrané a napsané. První epizoda sama o sobě funguje jako Scorseseho celovečerní film.

• 5.2.2017  22:47
    Zilionáři (2016)

Ani nabitá komediální skvadra včetně režiséra nedokázala zachránit tento několikrát odložený film. Málo vtipné, špatně napsané, herci nevýrazní (včetně Zacha, který je tu jen lehce vtipný). Raději bych o prezentované skutečné události viděl nějaký serioznější film.

• 7.3.2016  21:16

Tentokrát zabili Stevenovi kolegu a on se pro změnu mstí. Zaporáka si střihnul William Forsythe - mistr vedlejších rolí a obecně profláklý obličej. A na konci dostane dost prostoru i ta brokovnice z plakátu.

• 16.2.2016  23:53

Průměrná revenge seagalovka s dost temným rozjezdem. Kelly LeBrock je strašná herečka. Její výkon dělal z filmu nechtěnou parodii. V menší roli se objevil sympaťák Dean Norris. A Steven stále běhá jako malá holka.

• 11.11.2015  22:31

Skvělý nadčasový film, který stvořil kariéru nádherné Faye Dunaway a z nějakého důvodu přibrzdil kariéru Warrena Beattyho. Zato si Warren ale slušně namastil kapsy. Přestřelky, honičky a skrývání před zákonem - všechno funguje dobře. Možná bych malinko ubral na humoru a nadsázce. Zajímavé je, že všichni členové Barrowova gangu byli nominovaní za své role na Oscara, ale sošku vyhrála nakonec jen Estelle Parsons, která hrála nejotravnější postavu celého filmu. Dávám čtyři silné hvězdy.

• 9.11.2015  22:11

Předražená prázdná podivnost, kterou se z nějakého důvodu rozhodl Brad Bird natočit hranou. Věřím, že jako animák by to mělo mnohem větší úspěch. Herci nevýrazní, scénář o ničem, místy vizuálně zajímavé. Pobavila mě prodejna komiksů, kde se Disney vyřádil na propagaci blížící se premiéry SW. Další film co spadne do skupiny drahých scifi/fantasy filmů, kde by tvůrci rádi viděli úspěšnou sérii, ale zůstane se pouze u jednoho propadáku. A tentokrát se v něm spálil Clooney.

• 1.11.2015  20:57

Tohle je případ, kdy scénáristovo nutkání přidat do fungujícího námětu něco originálního, zabilo celý film. Bratrstvo vlků mohlo být výborný kdyby neobsahovalo blbosti typu: indián, kung-fu nebo CGI obrněná zrůda. Výborné prostředí, kostýmy a celkově technická stránka filmu je moc dobrá. Chci aby se této francouzské pověsti chopil nějakej slušnej scénárista, protože tohle si řiká o pořádnej atmosférickej asi-vlkodlačí horor. Mimochodem doporučuji knihu Ritus od Markuse Heitze, která mě s touto pověstí poprvé seznámila.

• 4.8.2015  22:47
    Desperado (1995)

Áčkový kultovní brak, který je nejlepším dílem Rodriguezovy trilogie. Po třech letech volně navázal s luxusním hereckým obsazením a doslova tisíckrát větším rozpočtem. Pro větší úspěch filmu logické přeobsazení hlavního hrdiny vytvořilo pravděpodobně nejlepší roli Antonia Banderase (rozhodně nejikoničtější - máš smůlu Zorro). Skvělá přepálená akce a výborné postavy, kterých se chopili Buscemi, Trejo, Marin a Tarantino. Hlavní záporák není nejhorší, ale vždycky jsem si myslel, že by mohl být trochu výraznější.... film tohohle typu si zaslouží většího magora.

• 4.8.2015  22:22
    Mariachi (1992)

Celovečerní prvotina jednoho z nejrozporuplnějších světových režisérů, který ukázal, kterým směrem se bude ubírat ta lepší půlka Roberta Rodrigueze (ta druhá půlka točí filmy pro retardované děti). Film který si zaslouží obdiv už jen proto, jakým způsobem byl financován a v jakých podmínkách vznikal. I přes celkovou průměrnost tohoto filmu se Robert stal vzorem a inspirací začínajících filmařů po celém světě, tudýž je velmi cenný.

• 12.3.2015  22:38
    Hercules (2014)

Opravdu velké a příjemné překvapení. Z něčeho co mělo původně býti debilovinou na zaplácnutí večera, se stala docela slušně našlapaná rubačka. Ale určitě nejsem první ani poslední, kdo litoval, že se film nezaměřil na dvanáct úkolů, které jsou ve filmu mnohokrát zmíněny a v úvodu některé i krátce (ale velmi efektivně) ukázany. Rutinér Brett Ratner dostal do svých rukou velmi zajímavé obsazení. Až jsem litoval, že je film tak krátký. Herculova družina je výborná, přestože se skládá ze samých archetypů - drsná žena s lukem, magor se sekerama co se nedokáže ovládat, moudrý stařík, mlaďoch co se chce vyrovnat svým spolubojovníkům a zlatochtivý žoldák, který ve finále dá přednost svým přátelům. Je to celý hrozný klišé, ale poskládáný tak hezky, že to šlape od začátku skoro až do konce (no minimálně celou první hodinu). A co je hlavní, nebere se to moc vážně. Je to tak nějak mezi 3 a 4 hvězdama, ale velmi rád půjdu nahoru, protože k mání je unrated verze, která má místama docela koule.

• 4.1.2015  23:08

Dost velké zklamání. Sonda do života průměrné rodiny se místama slušně táhne. Tatík je zahranej hodně přesvědčivě, ale bohužel konec je vážně lacinej a žádné překvapení se také nekoná. Trošku jiný příspěvek do found footage rodiny.

• 28.12.2014  21:50

Přeslazená limonáda v pro mne překvapivě stravitelné formě. První hodina je super, pak se to trochu vleče, aby se to ke konci zase rozjelo. Hodně sympatické herecké výkony, kde mě nejvíc baví asi Anthony Hopkins a krásná hudba Jamese Hornera. Celé se to odehrává v omalovánkovém prostředí. Prostě takovej ten velkofilm se vším všudy. Vyloženě mě ale sere scéna, kdy dva vojáci rozkládají kulomet jen pro to, aby udělali cedník z bezbranného, oslepeného vojáka, který je zamotán do ostnatého drátu. Čistě pro efekt.

• 29.9.2014  23:11
    7500 (2014)

Když vás na hororovém filmu více baví ta první část, kde se seznamujete s postavama, tak je něco špatně. Pořád jsem čekal, kdy se začne dít něco zajímavého, ale nezačalo. Pointu už jsem jenom prozíval. Šimizu, jdi raději natočit remake remaku filmu Grudge, vždyť tam jsi aspoň trochu hororovej. Slabá dvojhvězda za první polovinu filmu, která slibovala slušný atmosférický zážitek. Bohužel to dopadlo jinak, ale alespoň to má jen necelých 80 minut.

• 28.9.2014  13:41
    Libertin (2004)

Obsahově docela prázdný film se zajímavou hereckou sestavou, z něhož si ale po čase budu pamatovat pouze prodloužený nos Johna Malkoviche. Když už se točí film o takovéhle osobě, tak by neuškodilo trochu přitlačit na pilu.

• 24.9.2014  22:09

Strašně nepovedené. Dlouhá a nudná patlanice, která kdyby neměla Kristin Scott Thomas a Evu Green, tak usnu po první půlhodině. Hlavní představitel opravdu zoufalej. Celkově to vypadá jak špatně natočený tv film. Jeden z nejdebilnějších scénářů, který kdy byl zfilmován. Režisér a scénárista Salomé se právě objevil na mém blacklistu. Půlhvězda za zmíněné dámy. V životě už to nechci vidět znova!

• 25.6.2014  00:45
    Legenda (1985)

Tak jsem už konečně viděl tu slavnou (pro mnohé kultovní) Legendu Ridleyho Scotta. A jsem docela spokojenej. Spokojenej s tím, že Ridley se s tím nesral a natočil docela temnou podivnost, která rozhodně narušila klidný spánek nejednomu usmrkanci. Začátek a konec bohužel přeslazenej až to bolelo. Pravděpodobně nejhorší herecký výkon Toma Cruise (a nemá tam kalhoty ...a má tam ještě křivé zuby). Masky a celková vizuální stránka filmu je zatraceně dobrá (na tu dobu výborná). Bohužel to má nějaké hluché momenty, herecké výkony nejsou úplně stoprocentní a jednorožci mají rohy přidělané až MOC okatě (říkáte si, že je to detail, ale fakt to až praští do očí). Rozhoduji mezi 3 a 4 hvězdama, ale nakonec dám tu čtverku a to hlavně kvůli skvělým padouchům Timu Currymu, hrajícím arcidémona s absolutní noblesou a Robertu Picardovi, který se zhostil role odporné Meg z bažin.

• 21.6.2014  15:06

Výplach ve stylu Kazatele, který by zoufale chtěl být dalším Underworldem na kterém by si producenti po X-tém pokračování hezky namastili kapsy. Všichni ale víme jak to dopadlo. Stoletá tajná válka mezi démony a chrliči, velká bitva u obrovské katedrály přímo uprostřed města, kdy bojovníci obou stran umírají v záplavě světel. A nikdo jí neviděl.

• 9.5.2014  20:29

Kevin Costner jde po náckovi z Hanebnejch Panchartů (po tom kterýmu Eli Roth rozmlátil hlavu bejsbolkou), snaží se vychovávat svojí odcizenou dceru a do toho bojuje se smrtelnou nemocí. Trochu akční, místama vtipný a docela často sentimentální film, který moc neví pro koho je určen.

• 6.1.2014  22:49

Na to jak se mi líbila zápletka okolo online pokeru na papíře, je to ve finále velkej průser. Debilní a nudný scénář, hodně rozpačité herecké výkony, naprosto zbytečná Gemma Arterton a ani jedna scéna, která by se mi nějak výrazně zapsala do paměti. Už jen z plakátu jde snad vycítit, že jde o rychle spíchlý pásový produkt, který je ale bohužel ještě navíc dost nudný a předvídatelný. Tohle si online poker nezasloužil.

• 22.12.2013  20:49

Jako kdyby Scorsese vzal a zfilmoval základní koncept většiny mých zlých snů a přidal do toho trochu komedie. Člověk někam pospíchá, ale do cesty se mu staví jedna překážka za druhou, podivní lidé bez špetky porozumění, kteří ho obviňují a zdržují. Pravá noční můra. Přesně mezi 3-4 hvězdičkama, ale nakonec jen za tři, protože Martymu to vadit nebude a alespoň ty jeho pěticípé pětky lépe vyniknou.

• 15.12.2013  23:14
    Still (2012)

Skvěle zahrané drama s jednoduchou, ale silnou zápletkou. James Cromwell je na vrcholu svých hereckých sil. Škoda, že ho tu skoro nikdo nezná. Tyhle příběhy ze života mám moc rád.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10