Už na tebe čekám (1998) (TV film)

Slabý pokus o horor s množstvom klišé, trápnymi "lakačkami" a nudným príbehom. Film som si pozrel kvôli Benovi Fosterovi, ale rozhodne ho neodporúčam.

Moon (2009)

Zaujímavý nápad, výborne zrealizovaný debutujúcim režisérom. Duncan Jones natočil za mesiac inteligentné a lacné sci-fi s krásnym vizuálom a prakticky jediným hercom. Sam Rockwell ma veľmi zaujal už vo filme Zelená míľa a až doteraz som čakal na ďalší naozaj kvalitný film, v ktorom by dostal viac priestoru. Tu ho dostal maximum a znovu presvedčil o svojich hereckých kvalitách. O svojich skladateľských kvalitách už nemusí presvedčovať Clint Mansell, ktorý ako tradične vytvoril dokonalý soundtrack. Po filmoch District 9 a Star Trek teda ďalšie výborné sci-fi roku 2009.

Raz, dva, tři (1961)

Neuveriteľné tempo ma prekvapilo, častokrát som ani nestíhal vstrebať všetky tie fóry. Nie síce také dobré ako "Niekto to rád horúce", Billy Wilder sa ale pomaly tlačí medzi mojich naj režisérov, a to som ešte veľa jeho hitov nevidel.

Trio z Belleville (2003)

Skvelá animácia, niekoľko zaujímavých nápadov, pár vtipných situácií a veľmi jednoduchý, slabý príbeh. Škoda. 70%

Hanebný pancharti (2009)

Po veľkom sklamaní v podobe Death Proof u mňa týmto filmom Quentin zabodoval. Filmy z obdobia 2. svetovej vojny si pozriem veľmi rád a na tento som sa tešil už veľmi dlhú dobu, aj keď Tarantino rozhodne nepatrí medzi mojich najobľúbenejších režisérov. Z tohto jeho filmu som ale akosi cítil, že to bude niečo výnimočné, navyše keď jednu s hlavných úloh mal hrať Brad Pitt, ktorého účasť v hocijakom filme je u mňa už akousi zárukou skvelej zábavy. Som teda rád, že moje očakávania boli naplnené, aj keď pár chybičiek krásy by sa našlo. Brad tiež nesklamal, ale to čo tu predviedol akýsi Christoph Waltz je neopísateľné, každú jednu jeho scénu som si vychutnával. Verím, že to nebol jeho ojedinelý výkon a že budem mať v budúcnosti možnosť vidieť ho častejšie, naopak Eli Roth by mi tu vôbec nechýbal. Myslím, že Reservoir Dogs u mňa dnes, aj keď tesne, padá z trónu najlepšieho Tarantinovho filmu. 95%

Annie Hallová (1977)

Dosť nečakané sklamanie. Od Woodyho som zatiaľ veľa filmov nevidel ale aj tých pár filmov stačilo, aby sa Woody zaradil medzi mojich obľúbených tvorcov. Annie Hall síce obsahuje niekoľko zaujímavých režijných nápadov, niektoré Woodyho hlášky sú super, len ich je tu na jeho pomery akosi málo. Aj tak mu dávam slušných 70%.

Vyvrženci pekla (2005)

Tri hviezdičky sú málo, štyri sú zase moc. Každopádne som sa celkom slušne pobavil, niektoré hlášky sú celkom nápadité, to som od Zombieho ani nečakal. Ale neoznačil by som tento film ako horor, nebál som sa ani sekundu, skôr je to brutálny, nechutný, zvrhlý a zároveň zábavný thriller. Druhá polovica sa mi ale zdala trochu slabšia, pomalšia a teda nudnejšia, preto dávam len 3*. 70%

Velký flám (1966)

Tak čakal som, že sa budem baviť viac. Funès síce svojím výkonom nesklamal ale v policajnej uniforme mi sedí viac.

Komando (1985)

V mojom prípade žiadna nostalgia neovplyvní moje hodnotenie, tento film som totiž videl prvýkrát až dnes. Viem, že takéto filmy netreba brať príliš vážne, ale keď ma film nedokáže upútať takmer ničím a jeho sledovanie je pre mňa skôr utrpením, nemôžem dať vyššie hodnotenie. Schwarzenegger ako terminátor je úplne iná liga.

16 bloků (2006)

Postava Mos Defa mi svojimi blbými kecami len zhoršila dojem z filmu. Človek, ktorému ide celý čas o život by asi ťažko vtipkoval o úplne banálnych veciach a ako odľahčenie to v mojom prípade vôbec nefungovalo, skôr mi to kazilo atmosféru. Ale Bruce Willis v staršom prevedení bol zaujímavý a David Morse je pre rolu zloducha ako stvorený. Celkovo priemerný akčný film so slabším záverom. 60%