Esperanta

Esperanta

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 4.2.2014  19:44
    Bídníci (1958)

Prozatím nejlepší zpracování Bídníků i když mě čeká ještě verze s Lino Venturou a po shlédnutí možná přehodnotím. Scénář se celkem drží předlohy a i když je velmi osekán aby se vše vešlo do stopáže, nemohu si stěžovat. Jediným nedostatkem je pro mě Javert, ze kterého mě nemrazilo tak jako v knize. Herec se na něj nehodil a prakticky to nebyla taková hyena jaká měla být... Geoffrey Rush z velmi nepovedené adaptace s Liamem Neesonem je pro mě ten pravý bezcitný fanatický Javert. Ale až na tyto nedostatky skvělé. 85 % Tak staré a stále nepřekonané a hlavně důkaz toho, že scénář je více než speciální efekty.

• 4.2.2014  19:39
    Bídníci (1998)

Jelikož mám za sebou knihu, nebo alespoň její první díl, nemohu o tomto zpracování říct, že je dobré. Spousta lidí říká, že je to jedno z nejlepších zpracování, ale já rozhodně nesouhlasím. Strašlivě jsem se po dočtení knihy těšila, jak se na ty adaptace podívám. První byla s Jeanem Gabinem, čeká na mě ještě Hugh Jackman, Christian Depardieu a Lino Ventura... ale ze všech adaptací jsem se těšila nejvíc na tuhle. Liam se mi na Valjeana hodil nejvíc ze všech herců a u Geoffreyho Rushe jakožto Javerta jsem si říkala, že asi budu mít husí kůži. Popravdě řečeno, Javert byl jediným pozitivem filmu. Názvy měst: jiné. Chování postav: jiné. Důležité pasáže: osekány na kost. Nedůležité a nekorespondující události: přidány. Jakožto čtenáře knihy jsem se u těch strašlivých nesrovnalostí a drastických změn úplně klepala hrůzou a myslela si, že film snad nedokoukám. Dokoukala... a už se na něj nepodívám. Myriel Lidumil mi byl strašlivě nepříjemný a připadal mi téměř i zlý, z Valjeana udělali člověka, který použije násilí i ve chvílích, kde v knize zachoval naprosto chladnou hlavu, teprve se učí číst, i když to v knize už dávno uměl a jiné a jiné nesrovnalosti. Jeho pokání zde téměř nehrálo žádnou roli a už jen to, že byl schopen udeřit Cossetu, na kterou by nikdy nevztáhl ruku a z Fantiny udělali pomalu Valjeanovu milenku... Nehledě na skutečnost, jak useknutý konec film měl a ne, stopáž to neomlouvá. Jediným větším plusem byl vážně Geoffrey Rush, ze kterého mě mrazilo v zádech. Verze s Jeanem Gabinem měla sice celkem dobrý scénář ale postrádala Javerta, kterého bych se děsila. Bídníci zkrátka nejsou dílem, které se vejde do dvouhodinového filmu a nedá se nikterak překrucovat a ubírat mu detaily, které jsou na tom celém to nejobdivuhodnější. Kdyby se tak všechny pozitiva všech adaptací smíchaly dohromady, vznikli by už konečně možná dobří Bídníci... zatím jsem se jich ještě nedočkala, i když vím, že jsem se ještě nepodívala na verzi s Lino Venturou. Ale dokud se nikdo neodváží udělat seriál stejně kvalitní jako třeba Sherlock, nikdy se dobrého zpracování ani nedočkám. 1 hvězda za temnou adaptaci, 1 hvězda za Goffreyho Rushe alias Javerta a půl hvězdičky za to, že mám Bídníky ráda.

• 6.8.2013  21:44
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

Občas se mi scény, kdy se lidé nahrnuli do kavárny, mluvili spolu nahlas o důležitých věcech před lidmi, kteří by to neměli slyšet, zdály hodně umělé. Nehledě na scény, kdy se kavárna otevřela a bez jakéhokoliv střihu se po pěti minutách zase zavřela. Připomnělo mi to divadelní scény, ke kterým to patří, ale v tomto seriálu mi to přišlo jen jako nástroj pro pár situací, bez jiného účelu a tím se stalo, že situační humor v některých místech nevyzněl jako situační humor... ale člověk se občas i zasměje, to ano.

• 10.4.2013  18:27

Velmi příjemná podívaná, která mi strašlivě rychle utekla. Prakticky první komedie o zombies, u které jsem se doopravdy smála (o Zombielandu všichni tvrdili, jak je úžasný ale já jsem se u toho jedinkrát nezasmála), líbilo se mi příběhové podhoubí i finále. Opravdu první snímek kde jsou zombies prakticky ti dobří. Scéna, kdy vezou autem soudce je prostě úžasná, až mi ho bylo opravdu trochu líto. Rozhodně by si tento snímek zasloužil lepší hodnocení než 65%. Dávám 75%

• 1.4.2013  21:07

Na to, jak neoriginálně a bez nápadu to vypadalo z prvních plakátů a ukázek, se z toho vyklubal jeden z mých nejoblíbenějších filmů od Pixaru. Celý život shrnut do prvních minut filmu je skvělý a i když v něm většinu neprohodí jedna jediná postava ano slovo, dost dobře víte, co si tak mohou povídat a jaký jejich život doopravdy byl. Tím máte pro začátek skvělé podhoubí, díky kterému chápete, proč se Carl v daných situacích chová tak jak se chová. Co mě mile překvapilo bylo i zvolení věku hlavních představitelů. Dítě... fajn, to je pro animáče hodně běžné ale aby byl hlavní postavou stařík, který je již dávno v důchodu, to se opravdu často nevidí. A kupodivu to není prototyp toho otravného důchodce, ale živoucí důkaz toho, že staří lidé nemusí vždy patřit do starého železa. Vtipy sice zde nejsou tolik zastoupené jako v ostatních animáčích od Pixar, ale když se ukáží, tak stojí za to a to nemluvě o dokonalých a neškodných dvojsmyslech (aneb "Já tak rád tluču špačky."). Neznám lepší film, který ukazuje tak skvěle myšlení psů: "Schovával jsem se pod verandou, protože vás miluju." To mluví za vše. Děkuji za další skvělý animák jak pro děti tak i pro dospělé, kteří si ho užijí ještě více.

• 1.4.2013  14:18
    Blaník (divadelní záznam) (1997)

"Kdo věří, že vojsko dříme v tomto vršku tomu je třeba rozbít ... jeho bludné představy." "Ňák se ti to nerýmuje Zalezu zas do své sluje." Naprosto geniální.

• 19.3.2013  12:44

Postava Charlieho mi od začátku přišla nesympatická a nehodna býti hlavní postavou. Často mi bylo líto spíše těch robotů, než jeho vsazených peněz a jelikož jsem velmi alergická na chvíle, kdy se všechno totálně sype, říkala jsem si zda to může být ještě horší. Když na scénu přijde Max, překvapilo mě, že existují i dětské postavy, které jsou strašlivě sympatické. Když Max našel Atoma, po vidině toho, jak dopadli předchozí roboti jsem si říkala, že on dopadne stejně. Nedopadl a já celou dobu čekala, v jakém zápase padne, protože i to se mohlo stát. Nakonec tvůrci zanechali typické klišé, že i průměrný robot dokáže porazit toho nejmocnějšího soupeře, ale naštěstí se stranili úplné výhry a tak Atomovi dali roli miláček publika. Nejsympatičtější postava? Atom. Já vím, že je to jen kus plechu, ale kdybych ho našla já, blbla bych s ním až do aleluja. 78%

• 17.3.2013  21:14

Méně svižné i méně celistvé než první díl. Hudba stále geniální, Robert Downey Jr. stále stejně podivínský, gegy výtečné ale cosi mi tomu nějak celou dobu chybělo a nedokáži přijít na to, co to bylo. A kde je návaznost na první díl co se týče spínače na dálku? 70%

• 17.3.2013  11:14

Film, který je totálně odkloněn od knižní předlohy Arthura Conana Doyla a kupodivu naprosto luxusně funguje a drží pohromadě. Downey zahraje snad každého a překvapilo mě, jak skvěle se této role ujal. Dialogy mezi Watsonem a jím jsou naprosto skvělé a uvěřitelné a je vidno, že Holmes je sice génius, ale potřebuje u sebe normálně smýšlejícího člověka, který má tolik trpělivosti a má ho takovým způsobem na salámu, že s takovým podivínem dokáže vydržet. Překvapila mě ona propracovanost "magických" kousků, které jsou v závěru vysvětleny naprosto racionálním způsobem a vy si celou tu dobu říkáte: "Proč jsem ksakru nesledoval veškeré detaily, které to všechno vysvětlují?" Hudební doprovod, herecké výkony, dialogy, nápad a úžasně ztvárněné charaktery --> 80% K tomuto filmu se vždy ráda vrátím a vždy se u něj královsky bavím.

• 16.3.2013  20:29

Nolan zřejmě nemá ženy rád. Nevím proč, ale přes naprosto děsivě vykreslený charakter Banea, opatrovnického Alfreda a sympatického Robina (Joseph Gordon-Levitt), musel z dvou ženských charakterů, které byly v ději důležité, buď udělat naprostou běhnu (Catwoman) anebo totální chladnokrevnou bestii (Miranda). Na to, že mám Anne Hathaway jinak velmi ráda, tady mi lezla na nervy už od chvíle, kdy se ve filmu objevila. Co se týče Mirandy, buďto si nepamatuji Dark Knight anebo se mi zdá, že se v trilogii objevila poprvé, nevím odkud přišla, co přesně dělá a odkud se s ní Bruce zná. Každopádně mi pro ni ani po konečném zjištění, že ona je to dítě, které se dostalo z jámy pekelné, nezbyla jediná kapička soucitu. A to mám většinou pro tyto postavy mnohem větší pochopení než pro kladné hrdiny... ale když vyjela s náklaďákem ze silnice a spadla dolů, přímo jsem se modlila, aby umírala v bolestech. Tak moc jsem ji bytostně za těch pár minut začala nenávidět. Co se týče celkového filmového zážitku, snímek mi vyzněl zvláštně. Nevím zda se mi líbil, zda jsem byla unešena, anebo se na film musím ještě jednou podívat, abych pochopila, co měla znamenat transfuze krve na začátku filmu v letadle, nebo o jaké mezeře v zákoně to mluvil Gordon-Levitt a Gary Oldman vzhledem k Dentovi a vězení. Celek na mě působí zmateně, ale konec poměrně silně emotivně. Nolan výborně naťuknul jaký osud připravil pro Robina a sám Batman se již odebral k odpočinku (ujištění, že trilogie skončila). Film je od začátku do konce propojen, až mi prochu připomíná styl Fukse a jeho Spalovače mrtvol, kdy autor již od začátku filmu vsazuje do děje drobné detaily, které začnou dávat smysl až na konci (viz Alfred a jeho vize, o kavárně, kde u vedlejšího stolu uvidí Bruce s jeho ženou). Nejděsivější charakter? Bane... 76%

• 11.2.2013  13:34
    Atlas mraků (2012)

Je zvláštní, jak málo stačilo, aby z tohoto filmu byla jen nepochopitelná myšmaš příběhů, jejichž propojenost vůbec nechápete. Ale geniální střih a prolínání všech inkarnací zapříčinily, že vám to vůbec, ale vůbec nevadí. Sedíte jak zařezaní, hltáte hudbu i děj, i když jste si dávno mysleli, že už jste viděli a slyšeli všechno a filmový průmysl už nedokáže nadchnout ničím výjimečným a originálním. Ale teprve když se vám na konci filmu spojí všechny inkarnace dohromady, řeknete si, jak bláhově jste si mysleli, že spolu téměř nesouvisí a že maličký čin může vyvolat obrovskou revoluci v daleké budoucnosti. Nejgeniálnější ukázka minulých životů a toho, že se prakticky potkáváme všichni napříč všemi inkarnacemi. Že z toho vznikne toto... to jsem doopravdy netušila. Bez ostychu 85 %. Druhé shlédnutí vyšvihne film určitě o pět procent výše.

• 4.1.2013  03:05

O tomhle filmu mi mamka nadšeně hlásala, že četla knihu a byla naprosto úžasná. Ale ve výsledku mě film nudil tak, že jsem odbíhala, některé části mi přišly hloupé a trapné a někdy příliš násilně podané.

• 3.1.2013  20:38

Jsem velkým fanouškem originálního seriálu, který jsem měla tu čest a radost shlédnout o prázdninách. Něco tak vtipného a originálního jsem dlouho neviděla a mám v plánu si to zopakovat ještě jednou. A proto, když jsem viděla toto kacířství, musela jsem plakat. Aang není Aang, Soka není to vtipné nemehlo jako v seriálu, Zuko nemá žádné charisma (možná je to i tím špatným dabingem) a Iroh (má nejoblíbenější postava ze seriál) není zavalitý děda, který pochopil, že násilím a negativismem se svět k ničemu nedobere a jediná scéna, která ho trochu připomínalo, bylo pití jasmínového čaje... možná ještě scéna, kdy se Zuko vydává pro Aanga do města a říká mu ať se teple obleče (tato scéna byla v seriálu a narozdíl od tohoto filmu byla opravdu milá a na místě). Některé scény v seriálu vůbec nebyly a celý film působí jakoby někdo roztříštil skleněnou vázu a slepil ji dohromady tak, že ji zamete na jednu hromadu a zakydá lepidlem. Za co je tedy jedna hvězdička? Za to, že mám předlohu velmi ráda. Víc nic!

• 25.12.2012  13:34

Pokud jste neviděli kreslený film od Disneyho, může se snadno stát, že vám ujde několik vtípků (aneb hodinky už nešly jako dřív, kriket s plameňáky, barvení růží) ale jinak znalost původního příběhu není zas až tolik důležitá. Pokud si však chcete film víc užít, je to naprosto nezbytné. Jenomže tohle není stará Alenka... je to pokračování. Občas se zdá, že Burton vyskakuje z předlohy, mnoho toho přidává, i to co v knize nebylo, ale nějak extra to nevadí. Nejsem si však jista, zda Tlachapoud do příběhu sedí, avšak je to premisa příběhu, která je omílána stále dokola, už od první scény s Absolemem. Co jiného by Alenka měla v říši divů vykonat, než osvobodit její obyvatele od nadvlády tyranie srdcové královny? V původní kreslené verzi zas až o tolik nešlo. Alenka procházela říší divů, poznávala ji a děj se tak nějak ani nikam pořádně neubíral. U Burtona je to jinak. Příběh má jasně stanovený cíl a ten je stále připomínán, tak jak by to mělo být. Nejvýraznější je snad postava Kloboučníka alias Johnnyho Deppa, který by měl být pomalu hlavní postavou místo Alenky. Díky němu je příběh dochucen několika skvělými vtipy a Burtonův styl také občas vyleze z podzemí a ukáže se na denním světle. Někdo si na poloviční angažmá Burtona stěžuje... ale American McGee´s Alice už světlo světa spatřila. Není třeba, aby Burton zas až tolik do tohoto světa zasahoval. 75%

• 21.12.2012  19:28

Přiznám se, že jsem náročný fanoušek filmů. Jen tak něco se mi nelíbí, všechno zkritizuji, i když to není zas tak černé. Ale jsem také fanatik do fantasy. A každé fantasy se mi také nelíbí. U Hobita se děje to stejné jako u Pána Prstenů: rozdělil lidi na dva tábory - ti kteří ho nenávidí, ti kteří ho milují. Zbytek, který není ani takový ani onaký je naprosto nepodstatný. U Hobita se však stalo ještě něco jiného... lidé očekávali druhého Pána Prstenů. A to neměli... Vzhledem k rozporuplným reakcím jsem se bála, že se mi film nebude líbit. Naštvalo mě, že jsem kvůli dopravní zácpě nestihla první minuty filmu, kde je Erebor takřka dokonalý ale pak jsem se rychle uklidnila. Někdo říká, že film je strašlivě pomalý a sune se jak hlemýžď. Mě to tak nepřišlo. Jelikož se věnuji psaní, vím, že než se postavy dostanou z bodu A do bodu B, musí mezi tím něco být. Občas máte tendence přidávat do tohoto meziúdobí plno příhod... stejné to bylo v Hobitovi. Co se týče Hobita jako celku, je vtipný, nad věcí, občas vám ukápne slza, či se sevře srdce. Jako pohádka to funguje naprosto dokonale a takových pohádek bych chtěla opravdu víc. Jako druhý Pán Prstenů nikoliv. Otázkou je, s jakým očekáváním jste na tento film do kina šli. Já s žádným a vycházela jsem z něj jako po shlédnutí pohádky, která tu v takové šíři ve filmovém zpracování nebyla a dlouho nebude. Ano... asi sedm trpaslíků jsem si pomalu nezapamatovala, jako by tam vůbec ani nepasovali, nepronesou za celý film jediné slovo ale ráda si počkám, jestli se projeví v dalších dvou dílech. Bilbo je mi skoro sympatičtější než Frodo, Gandalf je opravdu čaroděj, který si dělá co chce (tak to bylo psáno i v knize) a Thorin... pane bože, Thorin! Když se tomu herci díváte do očí, nedokážete si přiznat, že to není opravdický Thorin Oakenshield. Chci to vidět ještě jednou... a chci vidět další dva díly. Díky za krásně zpracovanou pohádku Petere Jacksone. A děkuji za krásné dětství s Pánem Prstenů. 88%

• 29.11.2012  18:46
    Proroctví (2009)

Většinou se řídím podle hodnocení na csfd, ale tento film stejně jako Jádro byl výjimkou. Děj se rozjíždí pomalu, snažíte se cosi odhalit a přijít na to, kde je ten zakopaný pes, ale nejde to. Pak se věci začnou stupňovat a když zjistíte, co znamená konečná značka EE, polije vás doopravdy horko. A konec? Trochu fantasy ale i tak hezký.

• 29.11.2012  18:33

S přítelem jsme kino plánovali už snad od května. Najednou byl listopad tu a my jsme šli na Ralpha. Začátek filmu je skvělý a celý film by byl úžasný, kdyby pokračoval v tomtéž duchu. Bohužel když Ralph skejsne v jedné jediné přeslazené hře a nějak už se pak nezmiňují další známé postavy z arkád, je to trochu na pytel. Je sice hezky vymyšlené jak to ve hrách funguje a co se stane, když... ale to je bohužel všechno. Ani příliš gegů se nenašlo, pořádně to nezachránila ani Vanellope a celkový dojem z filmu se okamžitě vytratil a zůstalo jen pár gegů (Houba, vykřičník, Zangiefovy trenky a typické mechanismy alá "chození do zdi") a to jen těch ze začátku. Kdyby film pokračoval jak začal, mohlo z toho být něco opravdu luxusního a neříkejte mi, že byl celý potenciál využit do mrtě. Zas špatné to ale zas tak nebylo, abych to musela okamžitě zatracovat a proto dávám 75%.

• 22.1.2012  01:47

Jakoby někdo psal osnovu pro film, zjistil, že už nemá moc času a nakonec rozepsal pouze body osnovy aby z nich byly jakési scény... a některé naprosto zbytečné. Zbytečný, naprosto neucelený film, který se na vás může pouze šklebit a tvrdit vám, že je to historický film ale pokoutně si rád zajde na podivný mix rocku a popové hudby... Výsledek se tvářil opravdu spíše jako Příběh rytíře, který je stavěn trochu podobně. Výsledek vyzněl opravdu do prázdna a minul se účinkem. Na odpad to není... Jednička.... hmmm.... dobrá, tak jedna a půl ale ani o čtvrtinu víc.

• 9.1.2012  10:40
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Zaslaná pošta je trochu jiná sorta než-li Otec prasátek. Proč? Zaslaná pošta je brána více vážně, je více ze života, nechybí pár vražd a detektivní zápletka. Mnohokrát se u filmu nezasmějete (možná až při cameo Pratchetta jakožto pošťáka na konci) ale i tak má film cosi do sebe co vás přinutí sedět na židli a prostě ten film dokoukat. Atmosféra je nesmírně zdařilá, o výpravě ani nemluvě, Charles Dance jakožto patricij má opravdu neuvěřitelné charisma, že jsem se sama sebe ptala, kde jsem toho herce už viděla i když jsem ho ve skutečnosti zahlédla až v Zaslané poště... David Suchet, známý jako geniální Hercule Poirot, otočil roli a stal se z něj intrikánský padouch, kterého bych na ulici potkat nechtěla... Vyvedené dílko, na které se znovu ráda podívám

• 9.1.2012  10:34
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Nedávno, při zapůjčení knihy Barvy kouzel, jsem zjistila, že mi Pratchettův humor neuvěřitelně sedí. I když jsem vyjádřila nespokojenost nad filmovou verzí této knihy, u Otce prasátek a Zaslané pošty je to jiné. Již v první knize jsem zjistila, že ke Smrťovi, jakožto k nejgeniálnější postavě Terryho Pratchetta, nesmírně vzhlížím a sdílím s ním naprosto stejný černý humor s příchutí gentlemanství ( aneb přemlouvání Mrakoplaše, že mu pučí rychlého koně aby s ním čaroděj stihl schůzku v převelice vzdáleném městě i když je právě v tu chvíli v Ankh-Morporku... kdo nečetl, nepochopí, jelikož tato geniální scéna ve filmové podobě chybí) V Otci prasátek se Smrť chová opravdu jako gentleman a má snad větší morální hodnoty než většina lidí! A už jen tahle představa mě nesmírně baví... Pět hvězdiček. Film je stále skvělý i když jsem ho viděla 3x za sebou v relativně krátké době.

• 9.1.2012  10:27
    Počátek (2010)

Geniální film od geniálního režizéra ukazujíce v mnoha případech plno skrytých významů. Nezbývalo mi než jen sedět a s otevřenou pusou zírat na to co se děje na plátně. Jak řekla kleopatra, a plně s ní souhlasím: to nelze vyprávět, to se musí vidět!

• 29.8.2010  00:48

Kdo nezná jak to chodí mezi jinými civilizacemi podobnými nám, málo co plně pochopí. Kdo chápe alespoň trochu kvantovou fyziku a jak fungují vesmírné energie a duše, film si opravdu užije. Nádherný milý film, který mi mnohokrát vykouzlil úsměv na rtech.... Ach.... jsme opravdu agresivní a hloupá civilizace... škoda - o mnoho totiž přicházíme :-)

• 26.8.2010  14:43

Aneb jak McG vymyslel nejsympatičtější postavu celého Terminator Universa a na konci jí nechal zabít.... jedna hvězdička za dobrou kameru, dvě hvězdičky za Marcuse..... bůh žehnej jeho čipům.

• 15.7.2010  18:31

Aneb jak mi Meryl Streep pořádně nahnala husí kůži. Svět modelingu jak vyšitý

• 14.7.2010  12:43
    Xena (TV seriál) (1995)

Velice hloupý seriál... co dodat

• 28.6.2010  16:24
    Stmívání (2008)

Dlouho jsem váhala s hodnocením až jsem si sečetla jaké film má vlastně klady... vlastně asi jen skladba Bella´s lullaby. Ani nevím jaké další klady bych tam našla. Kamera je nadmíru špatná, střih to samé, hudba je jako kdybych do Vetřelce nasadila Can Can... Když běží Edward lesem na horu, vypadá jako by ho táhli na šňůře. Když zachrání Bellu od rozmačkání autem, vypadá to, že auto místo aby vypadalo jako tunové vozidlo, ještě poskočí dozadu také jako by bylo taky na šňůře, nebo nevím na čem. Ve Stmívání fyzikální zákony nefungují a neexistují. Herecké výkony jsou strašné a upír co se třpytí na slunci... tys chtěla aby byli upíři sexy, že jo Meyerová? Kdybych napsala nějakou slátaninu o upírech, bude se to prodávat jak šílený protože je to o upírech... ale ubíjet se rozhodně nehodlám. Jedna hvězdička

• 6.6.2010  22:19
    Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

Dříve jsem se anime přímo štítila... avšak jakmile jsem viděla Naruta, pochopila jsem že anime přeci neznamená kvalitu pokémonů. Charaktery, příběh, pár trošičku drastických scének... a taktika boje, kterou bych nezvládla popsat ani náhodou. Výborný seriál, už se těším až k tomu o prázdninách sednu...

• 4.6.2010  20:02

Prej komedie...tak jak to že jsem se ani jednou nezasmála?

• 2.6.2010  21:30
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Jedním slovem : mazec. Od té doby na karmu doopravdy věřím a beru ji smrtelně vážně.

• 2.6.2010  19:50

Nechci říkat že jsem jako Rorschach... ale ze všech postav mi byl nejvíce blízký. Jednak svým nekompromisním jednáním a druhak a celkově svou povahou. Film je takřka bez cenzury což miluju protože to dodává filmu na autentičnosti. Scéna kdy se vězni snaží dostat k Rorschachovi přes mříže je sice drastická ale též mi to nevadí. Já si na drasticitě (např.: u psaní) zakládám. Když krev ta pořádně a ne jen tak z ničeho nic ale s příčinou. Celý film je tak trochu zvláštní a nevídaný, nesetkáte se s takovým stylem často a proto je těžké ho vidět jinýma očima. stopáž je trochu delší ale rozhodně mi film utíkal lépe než Nochnoj dozor

<< předchozí 1 2 3 4 5 6