Rohy212

Rohy212

Kristina Roháčková

Česko
samozvaný kulturní redaktor a seriálový maniak

homepage
Twitter: kristirohacek

• 2.7.2017  16:10

Semi-autobiografická lovestory amerického komika Kumaila Nanjianiho je spletencem žánrů, motivů a kvalit. I když v popředí stojí jeho romance s Emily (Zoe Kazanová), nejupřímnější komedie vychází z okamžiků, kdy se řeší Kumailův etnický původ a tradice. Neočekávejte ale záchvaty smíchu, Pěkně blbě totiž zakládá hlavně na humoru, který vychází z toho, že se postavy dostaly do trapné situace a teď ji mlčky, s tupým výrazem řeší. Ve své podstatě je to takový Master of None ve filmu, jen možná ještě o něco realističtější, ale zároveň možná až příliš natahovaný.

• 6.2.2017  21:00

"Nechci rušit, ale našel jsem na zahradě masovej hrob." 4*

• 5.1.2017  16:13

Tahle epizoda je pocitově tak zvláštní, nesherlokovská, že mě to vede k dojmu, že je to schválně. Stevene a Mark, nezklamte mě.

• 4.1.2017  14:41

"Málos zakusoval." Zatím docela příjemné, tak uvidíme, co dál.

• 21.8.2016  19:30

Linklaterův Before Sunrise, akorát ve 21. století a v Hong Kongu.

• 27.7.2016  01:50

Tohle se ani nedá považovat za film, spíše za natočenou divadelní inscenaci. Proto hodnotím takto.

• 28.7.2015  17:10
    Vykolejená (2015)

Tři hvězdičky pouze a jen za mini film s Danielem Radcliffem a LeBrona.

• 15.7.2015  22:19

Magic Mike opět dává přesně to, co slibuje, a ani o trochu víc. Jeho dějové a tvůrčí kvality nelze hodnotit, protože to ani není podstatou snímku. Někdo holt tvoří pro slávu a ocenění, někdo pro potěchu fanoušků.

• 9.1.2015  00:52

Představte si všechny filmy, kde se postavy musely stát superhrdiny, aby přemohly ústředního zlouna. Akorát je to animák. Akorát se to odehrává ve městě zvaném San Fransokyo. A akorát je jednou z ústředních postav nafukovací robot, který po plácnutí a bouchnutí pěstí udělá "falalalala". Jinak se žádné překvapení nekoná, ani co se týkče faktu, že je hlavní hrdina sirotek a vlastně už v traileru přijde i o bratra. V dalším emocionálním ždímání to ale tvůrcům nezabránilo. Takže ty děcka, co vedle mě brečely na Paddingtonovi, tohle asi psychicky nezvládnou...

• 8.1.2015  23:47

V hlavní roli tlustá kočka, taxikář z HIMYM, íránský Matthew McConaughey, týpek se zálibou v lampách a ženský batman. Nic nechápu, ničemu nerozumím.

• 7.1.2015  00:26

Skvělý film, ze kterého se mi ale dělalo celkem špatně. A to vůbec ne kvůli kvalitě (jak bylo hned ze začátku řečeno), ale kvůli událostem, které se v něm odehrávaly. To, co o sobě řečení mladíci byli schopni prohlašovat a konat, mi vážně hýbalo žlučí. Začínám být celkem ráda, že v Oxfordu nikdy studovat nebudu. Přikládám varování pro ty, kdo jako já někdy sleduje filmy kvůli oblíbené herecké tváři: je dost možné, že se z vašeho oblíbence ve snímku vyklube největší lidská svině, co si umíte představit. Je to kruté, ale z vlastní zkušenosti potvrzuju, že pár videí s hrajícími štěňátky to následně spraví. Aspoň zčásti.

• 13.12.2014  22:54

Tři hvězdičky za samotného Martina Freeman, dvě dolů za Legolase, jak běží po padajícím kamení.

• 18.10.2014  14:25
    Soudce (2014)

Pěkný film, který se sice trochu táhne, ale úplně nenudí. Emočně se navíc dotkne snad každého, ačkoli si člověk párkrát říká: "Tohle vážně probírají před plnou soudní síní?" Všechna ta klišé se dají díky hereckým výkonům hlavních dvou Robertů dost jednoduše prominout.

• 14.10.2014  22:53

Mám ráda neromantické filmy s českým romantickým názvem. Cítím z toho neskutečné zadostiučinění. Tohle je navíc neskutečně dobrá podívaná, která zvládá být najednou humorná i vážná. Nečekala jsem to, překvapilo mě to. Příště budu připravená. (A za ten plný počet se vůbec nestydím.)

• 13.10.2014  22:59
    Aféra (TV seriál) (2014)

Wow, tak tohle vypadá neskutečně dobře. Snad bude i zbytek série stejně skvělý jako pilot. Pět hvězdiček bych dala jen za hudbu.

• 3.10.2014  22:57
    Spaced (TV seriál) (1999)

(mobile rings) - "Aren't you gonna answer that?" - "I've got an answering service." - "You've got an answer for everything." - "I can't believe you've just said that." I přes pomalější start a slabší druhou série se klaním Mr Wrightovi, Mr Peggovi a Mrs Hynes za tuhle seriálovou brilantnost a zároveň kaju, že jsem její sledování oddalovala i poté, co jsem se až po nejvíce neupravený vlas na hlavě zamilovala do Cornetto Trilogy. Speciální dík za to, že tvůrci věděli, kdy přestat...

• 25.8.2014  22:28
    The F Word (2013)

(Londýn 24. 8. 2014) - Takový milý, nijak nepřeslazený film, ve kterém hraje dobrá hudba, 99 % herců je vyšší než Daniel Radcliffe a až na pár přemrštelých scén (vyhození z okna, spontánní cesta do Dublinu) si není na co stěžovat. Teda možná ještě na ten konec, kde se pravé rozřešení dozvíte až z animovaných titulků.

• 29.1.2014  22:22
    Krásno (2014)

Pět hvězdiček: 1. za vynikající kameru, 2. za skvělé herecké výkony, 3. za hudbu, 4. za všechny výborné gagy, 5. za to, že se jedná o kvalitní český film. A to "český" bych prosila ztučnit a podtrhnout.

• 29.12.2013  19:21

Jediné, co jsem od téhle adaptace čekala, bylo, aby nebyla tak unylá, jako její knižní předloha. A to se mi splnilo. Přidejte k tomu přenádhernou scenérii derbyshirského Chatsworth House, brilantní hudební podkreslení a austenovský motiv, výsledek by snad ani nemohl být špatný. Lydia Jenny Coleman je navíc tak dokonale nesnesitelná, že ji za to nelze než ocenit.

• 20.12.2013  21:44

Příjemná britská vánoční oddechovka s výborným Freemanem, spoustou Marií a Josefů, jedním šestiletým chlapcem-divou a nakonec fakt povedeným vánočním představením.

• 3.5.2013  11:50
    Iron Man 3 (2013)

"A víš jak to vím? Protože jsme propojeni." Akcí a komedií napěchované pokračování, které se jako pokračování vůbec netváří. Natož ještě pokračování druhé. Blue Da Ba Dee Da Ba Daa budu dostávat z hlavy dlouhou dobu.

• 5.4.2013  16:13
    50/50 (2011)

"How are you feeling? - Great. Hello, morphine." Neobvykle podaný film s výborným obsazením. Nejvíce oceňuji fakt, že přestože se jedná o film o boji s rakovinou, převažuje v něm humor. A to mu dodává na lidskosti. Přesně takový totiž život je. Další hvězdu si sama o sobě zaslouží postava Setha Rogena, obzvlášť za proslov k Adamově přítelkyni Rachel.

• 3.4.2013  11:21

Jediný film, který mě rozesmál, když se mi z tváří řinuly vodopády slz. Third Star patří k jedněm z mých nejoblíbenějších britských nezávislých kousků, a to zejména proto, jak s černým humorem a neskutečnou lidskostí popisuje tragický úděl mladé party lidí. Remember that you were loved by me and that you made my life a happy one.

• 3.4.2013  11:14

Jak natočit povedenou adaptaci knihy? Nechte autora knihy film zrežírovat. The Perks of Being a Wallflower nejsou obyčejným teenagerovským příběhem. Pokud čtete knihu, poznáte už z pouhého Charlieho rukopisu, že s ním něco není v pořádku. Nicméně i ve filmu je Lerman velice přesvědčivý, ačkoli ho v jistých chvílích zastiňuje výkon jeho kolegy Ezry Millera. Jediné, co mi na snímku nesedí je, proč byl jeho název proboha přeložen jako Charlieho malá tajemství...

• 3.4.2013  11:01
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Kultovní záležitost, s níž jsme většina vyrostli a která nikdy nepřestane nudit.

• 3.4.2013  11:00
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Graham Linehan po skvělých Black Books přichází s něčím, co s překvapením musím uznat, je ještě lepší. IT Crowd je sitcom, který ani ve čtvrté (a stále doufám, že ne finální) sérii neztrácí na osobitém humoru ("Alister, I'm not a window cleaner!"). Brilantní, nakažlivé a neskutečně vtipné.

• 3.4.2013  10:55
    Konec přehlídky (TV seriál) (2012)

"For a gentleman there is such a thing as… call it a parade." Válka je na spadnutí a Británie už nikdy nebude, co bývala. Uprostřed této změny stojí konzervativní gentleman Christopher Tietjens, polapený mezi intrikami své nevěrné ženy Sylvie a láskou k mladičké sufražetce Valentine. Pro dokonalé vystižení charakterního růstu postav by bylo třeba více dílů, ale díky Stoppardovým dialogům se dá tento fakt lehce prominout. Rebecca Hall je skvělá a její Sylvie se nedá nemilovat. Cumberbatch, v roli dalšího fiktivního britského génia, dokazuje, že je hereckým chameleonem.

• 3.4.2013  10:14
    Pád (2006)

Tento snímek se nedá popsat jinak než magický. Kde příběh ztrácí na akci přichází příval audiovizuální geniality.

• 3.4.2013  10:05

What do we do? - Enjoy it. Hodně zvláštní film založený na hodně zvláštním scénáři podložený hodně zvláštní hudbou. Napoprvé spíš rozpačité dojmy z filmu, po dalších shlédnutí jasný plný počet. Carrey dokazuje, že umí dělat i jiné věci, než natahovat mimické svaly do roztodivných útvarů (ačkoli mně by u něj stačilo i to) a Winslet pouze potvrzuje, co už je o ní známé dávno. Scénář je neuvěřitelný a pochybuji, že ho v brzké době někdo překoná.

• 31.3.2013  14:19
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Vzpírala jsem se tomu několik měsíců - kdo by taky stál o další adaptaci Sherlocka Holmese, když právě vyšel z kina z pokračování Ritchieho verze. Nechala jsem se přemluvit lákadlem v podobě Martina Freemana a ještě že jsem tak udělala. Po dvaceti minutách jsem byla po špičku nosu ponořena do geniálnosti, kterou Sherlock od BBC nepochybně je. Dalších pár minut a chtěla jsem mít hlášku za hláškou na tričku. Zpětně si na přesný okamžik nevzpomínám, ale v průběhu prvního dílu začala má i posedlost touhle exotickou bytostí jménem Benedict Cumberbatch (dejte mi konečně nějakou cenu za to!). Šest epizod jsem zhlédla ve dvou dnech a následujících 340 strávila boucháním hlavou o zeď, proč ještě nejsou další díly. Seriálu se nedá kromě malého počtu epizod skoro nic vytknout. Paul McGuigan je neuvěřitelně inovativním režisérem a na obrazovce provádí divy. Freeman, Cumberbatch a Scott jsou génii na place, Moffat a Thompson zase na papíře. Mark Gatiss stíhá být géniem na obou místech. Tvůrci všude po světě se budou muset hodně snažit, aby tenhle seriál překonali. Tak už, proboha, dotočte tu třetí sérii!