Rohy212

homepage
Twitter: kristirohacek

<< předchozí 1 2
    • 18.8.2018  21:40

Teen romcom To All The Boys I've Loved Before na Netflixu mi o pracovním víkendu neskutečně zvedl náladu. Až mi z toho bylo líto, že jsem přerostla středoškolské lásky a dramata. A kdo by věřil, že se z otců gynekologů stanou komediální archetypy?

• 16.7.2018  22:05

Naprostý výmaz. Ale se skvělými okamžiky v rovině herectví a efektů, obzvlášť pak těch zvukových.

• 4.7.2018  19:26

The Man Who Killed Don Quixote existuje. A celá ta jeho dlouholetá neexistence mu dodává až mytickou auru - což je meta, s níž se Gilliamův film balancují na hraně sebeparodie snaží vyrovnat. (Nejlepší částí jsou ty, kde Adam Driver ve frustraci řve "fuck". Což je často.) (KVIFF18)

• 4.7.2018  19:25
    Domestik (2018)

Domestik je studií fyzického a psychického rozkladu mladého páru, který se snaží dojít svých osobních cílů. Sedlákův celovečerní debut má taky asi nejlepší přechod z koulí na rozklepnutá vajíčka (nejen) v české kinematografii. (KVIFF18)

• 2.7.2018  10:56

72minutové psychologické peklo v kontinuálním záběru. Erik Poppe v Utoya, 22. července děsí diváky prvním i posledním výstřelem. Technicky uchvacující dílo, to zbylé už je poněkud diskutabilní. Oceňuji ale, že ačkoli všichni známe jméno střelce, snímek ho ani jednou nezmíní. (KVIFF 18)

• 2.7.2018  10:55

90. léta, náboženská převýchovná škola pro lidi s NSP (náklonností pro stejné pohlaví). Dny tráví podnikáním "genderově nespecifických aktivit". Je jednoduché se těm situacím smát, ale film Převýchova Cameron Postové perfektně zvládá i tu naprosto děsivou stránku věci. (KVIFF 18)

• 28.5.2018  13:16
    Já, Simon (2018)

Love, Simon má důležité poselství a neskutečný společenský význam. Bohužel je to zároveň ale jen průměrná teen komedie, kde jsou dialogy, situace i herci často prkenní, gesta teatrální a konflikty vyhnané ad absurdum. Přesto vás ale ty upřímné okamžiky dokáží dohnat k slzám.

• 25.4.2018  15:35

S Avengers: Infinity War je to docela jednoduché. Pokud nejste největšími fanoušky intergalaktických superhrdinských bitek, tak vás ani nová marvelovka nepřesvědčí, protože na rozdíl od Black Panther nebo Thor Ragnarok nepřesahuje typickou intergalaktickou superhrdinskou bitku. Pokud ale chcete ode mě slyšet trochu víc: Je to přehlídka hlášek a laciných vtípků, kde se nejdříve všichni zdraví a pak mlátí. Kde se zbraně používají, jen když se to hodí dějově. A ten konec, o kterém všichni mluví, ten je vážně... Nevím, jestli mě víc rozesmál, nebo naštval. Samozřejmě, že největší bomba toho všeho je interakce všech superhrdinů, na které si dokážete vzpomenout. Jejich spojením se ale ošklivě projevuje potřeba scenáristů cpát do všech příběhů romantickou linku. TL;DR: Je to velmi drahá a rozsáhlá, ale přitom neskutečně jednoduchá zábava, nyní s příměsí lehké deprese.

• 23.4.2018  21:11
    Kazišuci (2018)

Americká komedie Kazišuci je poměrně typická přehlídka sprosťáren a nechutnosti, která ale překvapivě mezi strkání beer bongu do zadku Johna Ceny a zvracení po limuzíně stihne vložit také poselství o rovnoprávnosti, dospívání a sexualitě.

• 22.4.2018  21:35
    Metanol (TV film) (2018)

Nebýt známých hereckých tváří, nebylo by těžké splést si ho s vyspělejší zahraniční produkcí. Tím, jak kamera proklouzává po místnosti, zrychluje a zpomaluje, kde si o to příběh říká, a drží se detailů, navozuje Kopáčová pocit autenticity a mechanizace. Uvádí diváky do procesu a zároveň je pocitově vrací do nedávné minulosti. Záporné postavy přitom od začátku chytře stylizuje za mříže nebo snímá z nelichotivých přehnaně detailních úhlů.

• 12.4.2018  22:59
    Pepa (2018)

Záměr scenáristů Jána Nováka a Jaroslava Sauera je přitom jasný. Suchánkův odstrkovaný podpantoflák Pepa má v divácích vzbudit lítost, protože všechno špatné, co se mu kdy přihodilo, podle něj nebyla jeho vina. Soucit se však hledá poměrně těžko pro postavu, která si po večerech prohlíží tajně pořízené fotografie své dvacetileté sekretářky a následně nad nimi masturbuje ve sprše.

• 29.3.2018  14:34

Jakkoli ale snímek hřeje fajnšmekry na duši, není příliš silný po stránce scénáře. Pravdou totiž zůstává, že Steven Spielberg vzal problematickou předlohu a udělal z ní průměrnou akční romanci pro dospívající, která si libuje ve vtípcích s pánským rozkrokem i jednovětných hláškách a v jeden moment zobrazí ženskou postavu doslova v zamyšlené póze, aby ukázala, že o něčem usilovně přemýšlí. Více v recenzi: https://goo.gl/pTuzCE

• 21.3.2018  12:31
    Tomb Raider (2018)

Při vší té snaze stvořit postavu, ve které by tentokrát mohly po vzoru loňské Wonder Woman hledat inspiraci i divačky, však tvůrci Tomb Raider zapomněli na to, že by jejich film mohla být i zábava. Ačkoli se najdou scény, které svou hravostí a intenzitou překvapí, snímek se unáší spíše na vlně předvídatelnosti a nudy. Více v recenzi: https://goo.gl/esJxHL

• 17.2.2018  20:02
    Psí ostrov (2018)

Andersonova druhá stop-motion animace Isle of Dogs je v podstatě jen sled budoucích tapet na počítačích všech cinefilů. Hravé, vtipné ("he's a brother from another litter", "the underdog dog"), vizuálně i hudebně naprosto geniální. (Viděno na Berlinale)

• 8.2.2018  00:56

Byl to tak krásný hate-watch (dokonce jsem se jednou upřímně zasmála), že se mi tomu ani nechce dávat jen jedna hvězdička. Navíc když už to konečně skončilo...

• 2.7.2017  16:10

Semi-autobiografická lovestory amerického komika Kumaila Nanjianiho je spletencem žánrů, motivů a kvalit. I když v popředí stojí jeho romance s Emily (Zoe Kazanová), nejupřímnější komedie vychází z okamžiků, kdy se řeší Kumailův etnický původ a tradice. Neočekávejte ale záchvaty smíchu, Pěkně blbě totiž zakládá hlavně na humoru, který vychází z toho, že se postavy dostaly do trapné situace a teď ji mlčky, s tupým výrazem řeší. Ve své podstatě je to takový Master of None ve filmu, jen možná ještě o něco realističtější, ale zároveň možná až příliš natahovaný.

• 6.2.2017  21:00

"Nechci rušit, ale našel jsem na zahradě masovej hrob." 4*

• 5.1.2017  16:13

Tahle epizoda je pocitově tak zvláštní, nesherlokovská, že mě to vede k dojmu, že je to schválně. Stevene a Mark, nezklamte mě.

• 4.1.2017  14:41

"Málos zakusoval." Zatím docela příjemné, tak uvidíme, co dál.

• 21.8.2016  19:30

Linklaterův Before Sunrise, akorát ve 21. století a v Hong Kongu.

• 27.7.2016  01:50

Tohle se ani nedá považovat za film, spíše za natočenou divadelní inscenaci. Proto hodnotím takto.

• 28.7.2015  17:10
    Vykolejená (2015)

Tři hvězdičky pouze a jen za mini film s Danielem Radcliffem a LeBrona.

• 15.7.2015  22:19

Magic Mike opět dává přesně to, co slibuje, a ani o trochu víc. Jeho dějové a tvůrčí kvality nelze hodnotit, protože to ani není podstatou snímku. Někdo holt tvoří pro slávu a ocenění, někdo pro potěchu fanoušků.

• 9.1.2015  00:52

Představte si všechny filmy, kde se postavy musely stát superhrdiny, aby přemohly ústředního zlouna. Akorát je to animák. Akorát se to odehrává ve městě zvaném San Fransokyo. A akorát je jednou z ústředních postav nafukovací robot, který po plácnutí a bouchnutí pěstí udělá "falalalala". Jinak se žádné překvapení nekoná, ani co se týkče faktu, že je hlavní hrdina sirotek a vlastně už v traileru přijde i o bratra. V dalším emocionálním ždímání to ale tvůrcům nezabránilo. Takže ty děcka, co vedle mě brečely na Paddingtonovi, tohle asi psychicky nezvládnou...

• 8.1.2015  23:47

V hlavní roli tlustá kočka, taxikář z HIMYM, íránský Matthew McConaughey, týpek se zálibou v lampách a ženský batman. Nic nechápu, ničemu nerozumím.

• 7.1.2015  00:26

Skvělý film, ze kterého se mi ale dělalo celkem špatně. A to vůbec ne kvůli kvalitě (jak bylo hned ze začátku řečeno), ale kvůli událostem, které se v něm odehrávaly. To, co o sobě řečení mladíci byli schopni prohlašovat a konat, mi vážně hýbalo žlučí. Začínám být celkem ráda, že v Oxfordu nikdy studovat nebudu. Přikládám varování pro ty, kdo jako já někdy sleduje filmy kvůli oblíbené herecké tváři: je dost možné, že se z vašeho oblíbence ve snímku vyklube největší lidská svině, co si umíte představit. Je to kruté, ale z vlastní zkušenosti potvrzuju, že pár videí s hrajícími štěňátky to následně spraví. Aspoň zčásti.

• 13.12.2014  22:54

Tři hvězdičky za samotného Martina Freeman, dvě dolů za Legolase, jak běží po padajícím kamení.

• 18.10.2014  14:25
    Soudce (2014)

Pěkný film, který se sice trochu táhne, ale úplně nenudí. Emočně se navíc dotkne snad každého, ačkoli si člověk párkrát říká: "Tohle vážně probírají před plnou soudní síní?" Všechna ta klišé se dají díky hereckým výkonům hlavních dvou Robertů dost jednoduše prominout.

• 14.10.2014  22:53

Mám ráda neromantické filmy s českým romantickým názvem. Cítím z toho neskutečné zadostiučinění. Tohle je navíc neskutečně dobrá podívaná, která zvládá být najednou humorná i vážná. Nečekala jsem to, překvapilo mě to. Příště budu připravená. (A za ten plný počet se vůbec nestydím.)

• 13.10.2014  22:59
    Aféra (TV seriál) (2014)

Wow, tak tohle vypadá neskutečně dobře. Snad bude i zbytek série stejně skvělý jako pilot. Pět hvězdiček bych dala jen za hudbu.

<< předchozí 1 2