Rohy212

Twitter: kristirohacek

<< předchozí 1 2
    • 17.2.2018  20:02
    Psí ostrov (2018)

Andersonova druhá stop-motion animace Isle of Dogs je v podstatě jen sled budoucích tapet na počítačích všech cinefilů. Hravé, vtipné ("he's a brother from another litter", "the underdog dog"), vizuálně i hudebně naprosto geniální. (Viděno na Berlinale)

• 8.2.2018  00:56

Byl to tak krásný hate-watch (dokonce jsem se jednou upřímně zasmála), že se mi tomu ani nechce dávat jen jedna hvězdička. Navíc když už to konečně skončilo...

• 2.7.2017  16:10

Semi-autobiografická lovestory amerického komika Kumaila Nanjianiho je spletencem žánrů, motivů a kvalit. I když v popředí stojí jeho romance s Emily (Zoe Kazanová), nejupřímnější komedie vychází z okamžiků, kdy se řeší Kumailův etnický původ a tradice. Neočekávejte ale záchvaty smíchu, Pěkně blbě totiž zakládá hlavně na humoru, který vychází z toho, že se postavy dostaly do trapné situace a teď ji mlčky, s tupým výrazem řeší. Ve své podstatě je to takový Master of None ve filmu, jen možná ještě o něco realističtější, ale zároveň možná až příliš natahovaný.

• 6.2.2017  21:00

"Nechci rušit, ale našel jsem na zahradě masovej hrob." 4*

• 5.1.2017  16:13

Tahle epizoda je pocitově tak zvláštní, nesherlokovská, že mě to vede k dojmu, že je to schválně. Stevene a Mark, nezklamte mě.

• 4.1.2017  14:41

"Málos zakusoval." Zatím docela příjemné, tak uvidíme, co dál.

• 21.8.2016  19:30

Linklaterův Before Sunrise, akorát ve 21. století a v Hong Kongu.

• 27.7.2016  01:50

Tohle se ani nedá považovat za film, spíše za natočenou divadelní inscenaci. Proto hodnotím takto.

• 28.7.2015  17:10
    Vykolejená (2015)

Tři hvězdičky pouze a jen za mini film s Danielem Radcliffem a LeBrona.

• 15.7.2015  22:19

Magic Mike opět dává přesně to, co slibuje, a ani o trochu víc. Jeho dějové a tvůrčí kvality nelze hodnotit, protože to ani není podstatou snímku. Někdo holt tvoří pro slávu a ocenění, někdo pro potěchu fanoušků.

• 9.1.2015  00:52

Představte si všechny filmy, kde se postavy musely stát superhrdiny, aby přemohly ústředního zlouna. Akorát je to animák. Akorát se to odehrává ve městě zvaném San Fransokyo. A akorát je jednou z ústředních postav nafukovací robot, který po plácnutí a bouchnutí pěstí udělá "falalalala". Jinak se žádné překvapení nekoná, ani co se týkče faktu, že je hlavní hrdina sirotek a vlastně už v traileru přijde i o bratra. V dalším emocionálním ždímání to ale tvůrcům nezabránilo. Takže ty děcka, co vedle mě brečely na Paddingtonovi, tohle asi psychicky nezvládnou...

• 8.1.2015  23:47

V hlavní roli tlustá kočka, taxikář z HIMYM, íránský Matthew McConaughey, týpek se zálibou v lampách a ženský batman. Nic nechápu, ničemu nerozumím.

• 7.1.2015  00:26

Skvělý film, ze kterého se mi ale dělalo celkem špatně. A to vůbec ne kvůli kvalitě (jak bylo hned ze začátku řečeno), ale kvůli událostem, které se v něm odehrávaly. To, co o sobě řečení mladíci byli schopni prohlašovat a konat, mi vážně hýbalo žlučí. Začínám být celkem ráda, že v Oxfordu nikdy studovat nebudu. Přikládám varování pro ty, kdo jako já někdy sleduje filmy kvůli oblíbené herecké tváři: je dost možné, že se z vašeho oblíbence ve snímku vyklube největší lidská svině, co si umíte představit. Je to kruté, ale z vlastní zkušenosti potvrzuju, že pár videí s hrajícími štěňátky to následně spraví. Aspoň zčásti.

• 13.12.2014  22:54

Tři hvězdičky za samotného Martina Freeman, dvě dolů za Legolase, jak běží po padajícím kamení.

• 18.10.2014  14:25
    Soudce (2014)

Pěkný film, který se sice trochu táhne, ale úplně nenudí. Emočně se navíc dotkne snad každého, ačkoli si člověk párkrát říká: "Tohle vážně probírají před plnou soudní síní?" Všechna ta klišé se dají díky hereckým výkonům hlavních dvou Robertů dost jednoduše prominout.

• 14.10.2014  22:53

Mám ráda neromantické filmy s českým romantickým názvem. Cítím z toho neskutečné zadostiučinění. Tohle je navíc neskutečně dobrá podívaná, která zvládá být najednou humorná i vážná. Nečekala jsem to, překvapilo mě to. Příště budu připravená. (A za ten plný počet se vůbec nestydím.)

• 13.10.2014  22:59
    Aféra (TV seriál) (2014)

Wow, tak tohle vypadá neskutečně dobře. Snad bude i zbytek série stejně skvělý jako pilot. Pět hvězdiček bych dala jen za hudbu.

• 3.10.2014  22:57
    Spaced (TV seriál) (1999)

(mobile rings) - "Aren't you gonna answer that?" - "I've got an answering service." - "You've got an answer for everything." - "I can't believe you've just said that." I přes pomalější start a slabší druhou série se klaním Mr Wrightovi, Mr Peggovi a Mrs Hynes za tuhle seriálovou brilantnost a zároveň kaju, že jsem její sledování oddalovala i poté, co jsem se až po nejvíce neupravený vlas na hlavě zamilovala do Cornetto Trilogy. Speciální dík za to, že tvůrci věděli, kdy přestat...

• 25.8.2014  22:28
    The F Word (2013)

(Londýn 24. 8. 2014) - Takový milý, nijak nepřeslazený film, ve kterém hraje dobrá hudba, 99 % herců je vyšší než Daniel Radcliffe a až na pár přemrštelých scén (vyhození z okna, spontánní cesta do Dublinu) si není na co stěžovat. Teda možná ještě na ten konec, kde se pravé rozřešení dozvíte až z animovaných titulků.

• 29.1.2014  22:22
    Krásno (2014)

Pět hvězdiček: 1. za vynikající kameru, 2. za skvělé herecké výkony, 3. za hudbu, 4. za všechny výborné gagy, 5. za to, že se jedná o kvalitní český film. A to "český" bych prosila ztučnit a podtrhnout.

• 29.12.2013  19:21

Jediné, co jsem od téhle adaptace čekala, bylo, aby nebyla tak unylá, jako její knižní předloha. A to se mi splnilo. Přidejte k tomu přenádhernou scenérii derbyshirského Chatsworth House, brilantní hudební podkreslení a austenovský motiv, výsledek by snad ani nemohl být špatný. Lydia Jenny Coleman je navíc tak dokonale nesnesitelná, že ji za to nelze než ocenit.

• 20.12.2013  21:44

Příjemná britská vánoční oddechovka s výborným Freemanem, spoustou Marií a Josefů, jedním šestiletým chlapcem-divou a nakonec fakt povedeným vánočním představením.

• 3.5.2013  11:50
    Iron Man 3 (2013)

"A víš jak to vím? Protože jsme propojeni." Akcí a komedií napěchované pokračování, které se jako pokračování vůbec netváří. Natož ještě pokračování druhé. Blue Da Ba Dee Da Ba Daa budu dostávat z hlavy dlouhou dobu.

• 5.4.2013  16:13
    50/50 (2011)

"How are you feeling? - Great. Hello, morphine." Neobvykle podaný film s výborným obsazením. Nejvíce oceňuji fakt, že přestože se jedná o film o boji s rakovinou, převažuje v něm humor. A to mu dodává na lidskosti. Přesně takový totiž život je. Další hvězdu si sama o sobě zaslouží postava Setha Rogena, obzvlášť za proslov k Adamově přítelkyni Rachel.

• 3.4.2013  11:21

Jediný film, který mě rozesmál, když se mi z tváří řinuly vodopády slz. Third Star patří k jedněm z mých nejoblíbenějších britských nezávislých kousků, a to zejména proto, jak s černým humorem a neskutečnou lidskostí popisuje tragický úděl mladé party lidí. Remember that you were loved by me and that you made my life a happy one.

• 3.4.2013  11:14

Jak natočit povedenou adaptaci knihy? Nechte autora knihy film zrežírovat. The Perks of Being a Wallflower nejsou obyčejným teenagerovským příběhem. Pokud čtete knihu, poznáte už z pouhého Charlieho rukopisu, že s ním něco není v pořádku. Nicméně i ve filmu je Lerman velice přesvědčivý, ačkoli ho v jistých chvílích zastiňuje výkon jeho kolegy Ezry Millera. Jediné, co mi na snímku nesedí je, proč byl jeho název proboha přeložen jako Charlieho malá tajemství...

• 3.4.2013  11:01
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Kultovní záležitost, s níž jsme většina vyrostli a která nikdy nepřestane nudit.

• 3.4.2013  11:00
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Graham Linehan po skvělých Black Books přichází s něčím, co s překvapením musím uznat, je ještě lepší. IT Crowd je sitcom, který ani ve čtvrté (a stále doufám, že ne finální) sérii neztrácí na osobitém humoru ("Alister, I'm not a window cleaner!"). Brilantní, nakažlivé a neskutečně vtipné.

• 3.4.2013  10:55
    Konec přehlídky (TV seriál) (2012)

"For a gentleman there is such a thing as… call it a parade." Válka je na spadnutí a Británie už nikdy nebude, co bývala. Uprostřed této změny stojí konzervativní gentleman Christopher Tietjens, polapený mezi intrikami své nevěrné ženy Sylvie a láskou k mladičké sufražetce Valentine. Pro dokonalé vystižení charakterního růstu postav by bylo třeba více dílů, ale díky Stoppardovým dialogům se dá tento fakt lehce prominout. Rebecca Hall je skvělá a její Sylvie se nedá nemilovat. Cumberbatch, v roli dalšího fiktivního britského génia, dokazuje, že je hereckým chameleonem.

• 3.4.2013  10:14
    Pád (2006)

Tento snímek se nedá popsat jinak než magický. Kde příběh ztrácí na akci přichází příval audiovizuální geniality.

<< předchozí 1 2