Gaskin

Obchodník s kávou

<< předchozí 1 2 3
    • 12.3.2016  04:09
    Pokušení (2009)

Co dělat, když se prostitutka zamiluje?

• 12.3.2016  04:01
    Vzpomeň si (2015)

Devadesátiletý stařec vylezl z okna a šel honit nácky

• 6.11.2011  20:22
    Opičí agent (2004)

opičí agent. opičí. agent. opičí agent.

• 6.11.2011  14:57

srbsko-italsko-španělský zombie film. od dvou milanů. s anglickým názvem.

• 4.5.2011  16:12

Boha jeho.

• 4.5.2011  16:06
    Serenity (2005)

Firefly. Neuvěřitelný seriál, který kombinuje budoucnost s minulostí (zasazen do vesmírné éry, stylyzován do westernu) a přitom klade důraz na familiaritu se současným člověkem (osobní problémy, každodenní boj o chleba...), obsahuje přesně správnou dávku mystična a nic neservíruje jednoduše; neobsahuje jedinou jednoduchou a okamžitě průhlednou postavu nebo prostě nabízí doopravdy nečekané přiběhové zvraty... Je utnut a jeho financování ukončeno. Říkejte si co chcete o Buffy nebo Angelovi. Je možné, že jde o dobré seriály a já jsem na ně jen přílišným intelektuálním snobem. Co vím ale jistě je, že veškerou kontinuitu, co se jim dostala, si Firefly zasloužil víc. Co totiž dostal firefly, po jen pár odvysílaných dílech, byly dvě hodiny. Celovečerní film k ukojení fanoušků. Film, ve kterém se měly rozuzlit idee plánované pro série. Není divu, že se (už nikdy) nedozvíme, kdo je vlastně Book. Není divu, že zápletka filmu je plytká a kosá, přehlížená "důležitějšími" historkami - ACH MŮJ BOŽE, SUMMER GLAU JE VLASTNĚ ZBRAŇ! - a rozhodně není divu, že i tři hvězdičky, které jsem serenity ochoten zanechat, jsou silně ovlivněné nostalgií k samotnému seriálu.

• 6.3.2011  16:54

Egoyan. Dokud vám nechce něco prozradit, nemluví. Každý detail vám naservíruje ve správný čas, ve správném záběru, s mistrovskou přesností, s brutální pozorností k detailu. Řemeslník jak cyp. Irské děvčátko přijíždí na trajektu do británie, aby našlo továrnu na sekačky a někoho, kdo v ní pracuje. Ochotný stařec se nabídne, že jí vypomůže...

• 6.3.2011  16:00

Popsat téměř jakýkoliv Egoyanův film tak, aby se podařilo vystihnout jeho sílu, kvalitu a průraznost, a přitom tyto jeho vlastnosti nezrušit prozrazováním - to je téměř nadlidský úkol. Narace probíhá tak plynule s důrazem na nejmenší detail, že by jí jenom mé zasazení do děje narušilo. Samotné vykreslení charakterů diváka nadchne natolik, že i jakákoliv konkrétní informace dopředu je na škodu. Co vám o tomhle filmu tedy vlastně můžu říct? Můžu vám říct, že je to jeden z nejlepších filmů, co jsem měl kdy čest vidět. A jestli mi to nevěříte, podívejte se na něj, prostě.

• 21.2.2011  23:59
    Proutníci (1996)

Film o tom, jaké to je být sám, i když obklopen lidmi. Postavy jsou skvěle napsané a v kombinaci se strhující kamerou, adekvátní nedotažeností příběhu a přirozeným hercem v hlavní roli vás dokonale přesvědčí, že prožíváte příběh toho kluka, co se prostě snaží vypít z rozchodu.

• 18.2.2011  02:37

Naprosto nejlepší zážitek poslední doby - něco, co jsem vůbec, ale vůbec nečekal. Zatímco jednička byla prostě o fanatizované jednotce, co střílí do dealerů drog (a samozřejmě se na to moc pěkně koukalo), dvojka je prostě o chlápkovi, kterej bojuje se zločinem v brazílii. Dělá na zkorumpovaném ministerstvu proti dealerům a zločincům pomocí zkorumpovanejch policajtů a veřejnost, pro kterou to dělá, ho nesnáší.´Kulky mu doslova lítají kolem hlavy, zabíjej mu přátele a jeho rodina... ho nesnáší. To by bylo, aby z toho hlavní hrdina nevyvstal jako démonickej titán - a nezačal střílet. Perfektní dynamická akce do příběhu naprosto zapadá a efektivně zvyšuje tep. Narace se zlepšila a i když má film nějaká ta hluchá místa, pořád ve vás zanechá hodně silnej pocit. Nádhera.

• 1.1.2011  23:30
    True (1999)

Chillin'.

• 1.1.2011  23:06
    96 hodin (2008)

V americe je Liam Neeson obyčejný taťka-looser, který kdysi neměl čas na rodinu a všechno ztratil, aby se v současnosti snažil úpěnlivě alespoň něco nabrat zpět. Ale ve francii je to superdsnej ex-CIA megamachr, co střílí manželky kamarádům a má silné nutkání proskakovat prosklenými příčkami. Samostatně zlikviduje celou mafii obchodující s lidským masem a k tomu ještě zachrání vlastní dceru. To všechno v neuvěřitelně nadupaném a svižném balení. Pokud jste si tento film teprve půjčili pamatujte, že pravděpodobně nebudete mít dost popkornu.

• 1.1.2011  22:59

Jedna krásná myšlenka - bible jako ultimátní nástroj k lidské mysli. Zahrabaná v tuně absolutně stupidního a absurdního balastu. Ach bože! On je celou dobu slepej! Bla, bla, bla.

• 1.1.2011  21:55
    V Bruggách (2008)

Perfektně zahrané charaktery, skvělá režie. I přes pokulhávající scénář je tenhle film debutem, jaký má být.

• 1.1.2011  21:50

Pecka největšího kalibru - Mike Nichols v režisérské židličce, Hanks s Hoffmanem před kamerou. Skvělé téma; příběh konspirace k zastavení sovětského svazu! Přiznávám, že Nicholsův vyprávěčský styl není zrovna nejpřístupnější... Jenže to může být přesně důvod, proč ho mám rád ;)

• 1.1.2011  20:28
    Hitman (2007)

Tic tac toe - the movie.

• 1.1.2011  20:25
    Harry Brown (2009)

Ano! Milovaný Michael Caine v britském Gran Torinu! Abych se přiznal, tak trochu si přeji, aby tohle byl další tématicky typický film pro stárnoucí hvězdy. Heroickej koncept dědy, kterej má slušnou historii z válek a kterej si něco prostě nenechá líbit. Drsňák s chodítkem. A kdo ví, třeba si každý herec po šedesátce bude moci vybrat, jestli natočí Wrestlera, Gran Torino nebo JCVD...

• 1.1.2011  20:10

;) viděli jste taky toho Damona jako toho důležitého vojáka? "Jaktože to tady neni vyčištěný? Jaktože tady ty frajeři rabujou? Blablabla!" ... Jo, jako bourne byl dobrej, ale vojáček to prostě není. Hvězdička za Gleesona, a hvězdička za těžký téma.

• 1.1.2011  19:57

Kdo by to byl řekl, že Ben Affleck umí režírovat; co víc, že umí vystříhnout takhle kvalitně vykonstruovaný film. I když k tomu má jednu skvělou novelu a pomoc druhého scénáristy. Málokdy dostanu od filmu, od kterého nic nečekám, takovou údernou podívanou. A vždycky mne to potěší.

• 1.1.2011  19:44
    Oko dravce (2008)

Normálně jsem usnul a zdálo se mi, že jsou zase osmdesátý léta a že se točej filmy o vzbouřenejch počítačích, co terorizujou lidstvo a otravujou obyčejný občany jako jsem já nebo máňa. Ten sen byl šílenej - film, o kterém se zdál, měl šílenej rozpočet a nesmyslnej úspěch.

• 31.12.2010  15:28

Ve světě, kde je všechno superdrsný, je nejsuperdsnější Travolta. Agenti FBI skákají ze skal a počítače se nabourávají programováním roztomilých lesklých cyberkrychliček, a dělá se to lépe, když se u toho tancuje a tleská. Hacker? To není žádný geek, ale protřelý bard, co tráví čas hrou golfu na smětišti a protidrogové agentky mu rády ukazují prsa. Viděl jsem všechny filmy Eda Wooda, proseděl jsem komplet Daria Argenta a koukal jsem i na filmy, které produkoval. Viděl jsem filmy, kde pro komický efekt prděly zombie a - stejně jako většina z vás - jsem viděl Leonarda Dicapria v různých filmech poskytovat celou škálu absurdních šklebů, které měly podtrhnout současnou vyhoustlou atmosféru. Ale tenhle film, tenhle Swordfish, ten mě opravdu urazil. Vemte si, pane Sena, Dog Day Afternoon ještě jednou do huby a já si z vlastních nákladů pořídím letenku do Ohia, abych vás do ní kopl.

• 30.12.2010  04:34
    Idiot na cestách (TV seriál) (2010)

Hodně zajímavý nápad, který plodí přesně požadované - neotřelý cestopis. Škoda jen, že to nefungovalo úplně a dost situací je až příliš očividně naskriptovaných.

• 28.12.2010  01:38

Pravděpodobně nejhorší nesmysl, co jsem kdy viděl! Oficiálně!

• 8.8.2010  16:38

Kdysi Hemingway napsal povídku o muži, který nemůže dostat z hlavy myšlenku, jak asi chutná pivo s mlékem. Když po několika normostranách intelektuální sebetrýzně nad tímto tématem zastaví u čerpací stanice, aby si nápoj objednal, příběh končí mužovým poznáním "Hm, chutná to jako pivo s mlékem." Nevěřil bych, že podobnou situaci zažiji. Když jsem sledoval stahování tohoto filmu, nemohl jsem přijít na to, jak by vypadala noc oživlých mrtvol s židy.. Po shlédnutí ovšem nezbývalo než poznamenat, že to chutná jako noc oživlých mrtvol s židy. --- Tento film http://www.imdb.com/title/tt0230575/ ovšem stále drží laťku nejabsurdnější parodie zombie filmu.

• 8.8.2010  16:24

Trávíte dvě hodiny sledováním pomalého příběhu, který si neoblomně drží svou subtilnost i přes množství adrenalinu, který produkuje. Tupě zíráte na obrazovku a snažíte se přijít na to, zda-li jste se brutálně nudili nebo královsky bavili. Co vás potěší více, než brilantní pointa? Nic. Hlavní hrdina v supermarketu, tak, jak nám ho madam Bigelow naservírovala, přesně takovou pointou je. Sednul jsem si na prdel tak, jako u mála filmů předtím.

• 7.8.2010  18:46
    88 minut (2007)

nesmysl.

• 7.7.2010  00:20
    Supernova (TV film) (2005)

... a nakonec zemi zachránilo zjištění, že se vlastně nic neděje. Opravdu jsem na to koukal necelé tři hodiny?

• 11.2.2010  04:06

Pytthoni na dovolené zabírají hned dva důvody ze tří, proč si (byť na čtyřicet minut) zamilovat němčinu. Jediné, co je předčí je románek s německou turistkou.

• 4.1.2010  01:45
    Still from Deeparture (2005)

um... wut?

• 4.1.2010  01:32

Něco proti čistokrevné propagandě za užití dětských symbolů? Má to koule, přeci. Byli byste raději, kdyby kolem ní byly naplácány další kecy? Já mám rád věci, co jsou jasný a přímý.

<< předchozí 1 2 3