K.I.N.G.

okres Brno
básník a snílek

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 3.5.2020  20:59

Jestli je psychothriller What Ever Happened to Baby Jane? něčím opravdu výjimečný, tak jsou to především exkluzivní herecké výkony od všech zúčastněných. Celkově se jedná o skvělou filmařinu. Dokonce bych se nebál říct, že to je film evropských kvalit. I přesto mi po prvním zhlédnutí (někdy před pěti lety) toho z něj příliš v paměti nezůstalo, spíše jen hlavní kostra, a tak jsem si celou tu mozaiku skládal v hlavě znovu. To dílo zůstává i po tolika letech pořád nevyčpělým, řízným nervákem a fakt, že obě hlavní ženské postavy byly rivalkami i ve skutečnosti, tomu jen přidává na děsivosti. Kdo by mohl říct, že film o dvou stárnoucích sestrách nemůže být pecka. Myslím si, že se tento snímek sice nikdy nedostane mezi mé zamilované pětihvězdičkové, ale co se mu dá ve skutečnosti vytknout? Víc už z toho prostě nešlo, tohle je delikatesa. "But you are, Blanche. You are on that chair! ****

• 3.1.2020  21:06

Nemám trpělivost s lidmi, kteří píšou, že je to moc sladké nebo málo hluboké. Tohle jsem chtěl o Vánocích skoro opětkovat.

• 21.7.2019  19:23
    R.E.M. - Everybody Hurts (hudební videoklip) (1993)

Jedna z nejslabších skladeb na albu plném hitů "Automatic for the People", pokud ne vůbec nejslabší, už si nepamatuju přesně. Rozhodně jedna z lacinších písní kapely R.E.M., takový gympl. Myslím, že pro někoho by mohla být důvodem k nenávisti vůči této hudební skupině, už i díky tomu, jak je a byla přehrávána v rádiích k smrti, ale mně se líbí. Ke skladbě byl rovněž natočen poměrně dobrý, jednoduchý videoklip.

• 10.7.2019  22:12
    Annabelle 3 (2019)

Když jsem byl malý, běžela v televizi reklama na panenku, která se jmenovala Baby Annabell. Ta byla teda děsivější.

• 30.6.2019  00:09

Samozřejmě, nemělo by být třeba psát, že A Tribe Called Quest byla jedna z nejlepších a nejvlivnějších hudebních formací všech dob. Troufám si říct, že v rapovém odvětví nikdy nic lepšího nebylo. ATCQ jsou moji druzí nejoblíbenější hudebníci vůbec, hned po Ramones. Inteligentní, alternativní, komplexní hip hop přímo z Mekky tohoto žánru - z New Yorku. Samozřejmě snad všude, kromě zaprděného Česka, kde si stále ještě myslí, že vrchol hip hopové scény jsou Eminem a Rytmus, si jsou vědomi toho, o jak významné hudební těleso na poli muziky se jednalo. Nikdo neví, jak by bez nich rap vypadal dnes, jak by zněla dnešní hudba jako taková. Film se hodně pitvá ve sporech mezi Q-Tipem a Phife Dawgem. Celkem mě zaskočilo dovědět se, jak úspěšné bylo posluchačsky dost náročné album "The Low End Theory". Film už nezachytavá dobu alba "We got it from Here... Thank You 4 Your service". To vyšlo až nějakých 5 let po tomto dokumentu a podle mnohých, včetně mě, se jednalo o třetí nejlepší album, které kapela kdy nahrála. Ač je tento hudební dokument nepochybně zručně natočený a já A Tribe Called Quest miluju, na pět to není, třebaže jsem byl nadmíru spokojený a snímek mě častokrát nadchl. Na pětku jsem to prostě necítil. Buďto, a to je pravděpodobné, Rapaport nemá takové režisérské kvality, aby natočil něco, co diváka strhne a vezme si jeho srdce, nebo zkrátka životní příběh ATCQ na pět není a jejich největší kouzlo je jednoduše v jejich hudbě.

• 20.5.2019  13:04
    Hlad (1983)

Tak, když už jsem viděl i Žízeň (1979).

• 28.4.2019  15:17

Argentina kapelu Ramones milovala, to je jisté.

• 2.4.2019  22:23
    Insidious 2 (2013)

To nemohl natočit James Wan. Nemohl.

• 10.3.2019  00:40
    Černota (TV pořad) (2018)

Příliš mě nezajímají „noční" problémy hlavního města Prahy a ani nevěřím, že by tento dokumentární pořad měl mít nějaký zásadnější vliv na úbytek tamější kriminality, ale na tak bídnou a zbytečnou televizi, jakou Seznam bezpochyby je, je tento počin docela solidní a sledovatelný.

• 21.2.2019  23:33
    Čekanky (1940)

Pod názvem Čekanky si člověk představí něco milého. Mělo by to evokovat dojem svěží letní přírody, představu pohodového, vkusného filmu. V tomto případě se však pod názvem Čekanky skrývá stará, plesnivá taškařice. Snímek ubohé kvality s otřesným příběhem, plný afektovaných gest a nabubřelých, rádoby vzletných keců. Jedná se dosud o nejhorší film pro pamětníky, jaký jsem kdy viděl. Kolik jsem vydržel, možná 30 minut? Obvykle ve mně takto staré filmové záležitosti budí jakýsi druh úcty, ale Čekanky si zaslouží asi stejnou úctu, jako kterákoliv jiná květina, v kontejneru u hřbitova.

• 16.2.2019  00:31
    Poldové v akci (TV seriál) (2016)

Poldové ve slevě.

• 15.2.2019  23:35
    Záchranáři v akci (TV seriál) (2019)

Čestně prohlašuji, že jsem se upřímně a nekontrolovaně smál, což se mi u televize běžně nestává. To ale nemůžu přičíst k dobru pro tento škvár.

• 5.2.2019  21:30
    Pekelná noc (1981)

Pekelná nuda. Jestli někoho baví se dívat, jak jde baculatá, věčně strachy vykulená Linda Blair z jedné místnosti do druhé po špičkách 4 minuty a nahání mu to hrůzu, pak prosim. Mně to teda moc vtipné nepřišlo. Nejhorší slasher všech dob, i pokud bych to už psal někde jinde. Nesledovatelné, nedokoukané, odpad.

• 26.12.2018  20:41
    Birdman (2014)

Co jsme se zde naučili tentokrát: 1. ČSFD nemá ráda tento film a nedoceňuje jej. 2. ČSFD má na předních místech žebříčku nejoblíbenějších uživatelů individuum s evidentní zálibou ve filmech pro blbečky. 3. ČSFD nemá zájem o originalitu a kvalitní filmařinu.

• 24.10.2018  00:23

Není nic lepšího než nervy drásající duchařské horory. S tím ale Paranormal Activity nemělo nikdy nic společného.

• 16.10.2018  19:39
    Ďábel (2010)

Už jsem myslel, že jsem z podobných věcí vyrostl, ale kromě samotného faktu, že film produkoval M. Night Shyamalan, mě na tomhle díle (opět) nejvíce zaujaly dvě věci, z nich jedna nese název Bojana Novakovic a druhá Caroline Dhavernas. Mňam.

• 1.10.2018  20:34

Jenom, pokud máte nižší IQ než průměrný delfín.

• 30.9.2018  11:23

Na film jsem se díval unavený a roztěkaný po náročném dni, což byl přesný opak toho, co bylo potřeba k vychutnání si tohoto díla. Tenshi no tamago je poměrně náročný film, vyžadující koncentraci, uvolněnost a klid. Snad se ke snímku ještě dostanu někdy znovu, protože pro tentokrát, napoprvé, je to spíš jen nadprůměr a po skončení sem nabyl pocitu, že by film mohl být třeba mnohem víc.

• 18.9.2018  22:52

První dva díly jsou fake snuff filmy, zaměřující se pouze na (lacině provedenou) brutalitu. Tohle mi už nic neříká, dávno očekávám od filmů mnohem víc než jen nějaké prvoplánové nechutnosti, proto jsem ani jeden z prvních dvou filmů nedokoukal do konce. Přišlo mi to jako ztráta času a jelikož nenacházím v krutosti krásu ani potěšení, nebavilo mě to. Třetí díl už byl jiný a jakoby nezapadal do konceptu série, jenže to ani tento snímek. Ve třetím filmu už jsme měli děj a vše bylo docela zábavné a najednou i triky se dost povedly. Čtvrtý díl už je někde trochu jinde. Já v něm kromě nesporné samoúčelné odpornosti cítil i lidskost a nějakým způsobem zahrál na moji umělecky naladěnou strunu. Jo, toto se jim povedlo, to se musí nechat, ale nic pro slabší žaludky to není.

• 3.9.2018  16:06
    Saw 3D (2010)

Tak už jsem viděl celou sérii [bez Jigsaw filmu(ů)] a celkové hodnocení by bylo asi 40% (průměrně 2* na film), takže spíše podprůměr.

• 2.9.2018  00:38

Tady určitě moc potěší absence očekávaného zvratu ala příkoří hlavních hrdinů. Výborná, roztomilá komedie. 70%

• 30.8.2018  17:03

Tohle je tragédie, kterou ani Ferenc Futurista nemohl zachránit. Rozhodne asi hláška: "Daisy." "Ráda bych, ale jsem černá jako kominík." 30%

• 26.8.2018  23:59

Kiefer Sutherland konečně vypadal trochu k světu.

• 28.7.2018  22:38
    Kryštof - Cosmo$hop (hudební videoklip) (2001)

Cosmo$hop je alternative dance skladba z jinak popového alba Magnetické pole. Jedná se o nejhorší a asi nejméně známý singl z této studiové desky. Ač jsou píseň i klip průměr, lehce se přikloním k variantě tří hvězdiček. 50%

• 28.7.2018  22:23
    Kryštof - Ženy (hudební videoklip) (2001)

Jedna z nejpodařenějších písní této kapely, ale klip je nechutný a nudný. Bohužel úplně kazí dojem z písně.

• 28.7.2018  22:15
    Kryštof - Lolita (hudební videoklip) (2001)

Nejlepší Kryštof.

• 17.7.2018  00:49

Film podle nejhorší knihy, jakou znám, nemohl asi dopadnout o moc líp. Viděl jsem i verzi z roku 1996 a ta je úplně stejně bídná, ale má aspoň Marlona Brandoa. Každopádně je mi už jasné, že žádné provedení Ostrova Dr. Moreaua nebude nikdy stát za to. Není to úplný odpad, ale ztráta času rozhodně.

• 7.5.2018  19:47

Opět jeden z filmů, které jsem hodnotil zpočátku mého působení tady na ČSFD, ač jsem jej snad nikdy pořádně neviděl a pamatoval si jen mlhavé útržky. Takže jsem to teď napravil. Addamsova rodina je snímek s jádrem rodinného filmu, avšak ověnčený černým humorem a korunovaný pěknou dávkou vcelku stravitelné morbidity. Kdo mě trochu zná, tak ví, že já takováto témata dovedu ocenit. 70%

• 29.4.2018  23:01
    Morsure (2007)

Zbytečný snímek, který ale nestihne nudit.

• 29.4.2018  12:18
    Oceán - Pod pyramidou snů (koncert) (1991)

Oceán byla českobudějovická synthpopová kapela, ve které působil jako lídr známý český zpěvák Petr Muk. Tyto klony Depeche Mode považuju za průměrné hudebníky, avšak album Pyramida snů, ke kterému se váže i tento koncert, jenž se skládá z drtivé většiny ze skladeb z alba, se mi líbí. Této ulétlé, kýčovité show, kde skupina zařadila i mé oblíbené skladby od nich, jsem se rozhodl udělit až 3 hvězdy.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28