K.I.N.G.

okres Zlín
WANTED! :-)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 9.10.2017  11:28

Na jedné straně nepřekonatelní a nedostižní Ramones, rockové legendy a vysoká zvuková věrnost koncertu. Na straně druhé dřevěná divácká kulisa přibitá k židlým a odporné televizní osvětlení a rekvizity velmi kazily dojem. Nechápu, jak mohli necítit ten příval energie, pod kterým mi praskalo i sklo na monitoru. Mám trochu rozporuplné pocity z této koncertní nahrávky, ale na mě jako na člověka, který vždy dává přednost kvalitě zvuku studiových nahrávek před živými vystoupeními, budou čtyři hvězdy velmi zadostiučiňující.

• 2.10.2017  22:38

Nikdy nedejte na první dojem. Ženiální film o zatrpklých, zlých lidech, jedné prochlastané noci, vynášení kostlivců ze skříní na světlo, hraní her a zbořeném světě fantazie. Znechucení, marnost, šeď. Především je to ale film o nenaplněném poslání, životu - film o dětech. Ani po druhém zhlédnutí teď po letech ještě nepronikl až k srdci, ale má stále můj obrovský obdiv. 85%

• 16.9.2017  00:33
    To (2017)

Stephen King vytvořil hIT, Muschietti spáchal shIT, Curryho dát pozlatIT.

• 15.8.2017  12:36

"Kdyby vám bylo dovoleno být sami sebou v prostředí tomu vyhovující, kým byste byli? Byla Nina Simone sama sebou? Myslím, že jen málo lidí je tak ryzích, jako byla ona." Nepřesná citace z filmu.

• 6.6.2017  00:53
    The Doors (1991)

Stone udělal z Nico děvku a z Jima chlápka, co to nemá v hlavě srovnané, a mně to kupodivu nevadí.

• 23.4.2017  23:51

Krásná česká pohádka. Možná by ve mně ještě vyrostla s dalším zhlédnutím, ale jistě to nevím. Do paměti se mi asi nejvíce zapíše scéna, kdy sestry běží po schodech se zapálenými škeblemi v rukou a doprovází je silný, nádherně depresivní motiv Zdeňka Lišky. Miroslava Šafránková rozhodně nebyla o nic horší herečka než její sestra Libuše - obě jsou/byly famózní.

• 15.4.2017  12:25
    Žaluji (1919)

Takové Na západní frontě klid pro náročného diváka. Smutné je, že k 98 let starému pilíři francouzského impresionismu, milníku světové kinematografie a v širším slova smyslu jednomu z nejlepších filmů všech dob není u nás možné sehnat ani české nebo slovenské titulky - J'accuse! Původní verze filmu měla údajně mít 3 hodiny, ale tato zrestaurovaná verze s o něco kratší metráží je pro snímek a jeho příběh plně dostačující. Ještě musím zacitovat jednu z hlavních myšlenek filmu: "Když se dva rivalové v lásce mohou usmířit, proč dva lídři nemohou?" Dámy a pánové, tohle je perla pod silnou vrstvou prachu.

• 9.4.2017  00:37
    Jam - Art School, The (hudební videoklip) (1977)

Hudba - 65%, Video - 70%

• 9.4.2017  00:34
    Jam - In The City, The (hudební videoklip) (1977)

Přímá kombinace žánrů mod revival a punk rock. Chlápci z The Jam ve slušivých oblecích předvádějí divoké punkové kreace na pódiu. Hudba i video 70%

• 8.4.2017  22:33
    Proboha! (2008)

Především to, co jsem viděl, nemá vůbec žádnou filmařskou ani dokumentární hodnotu. Bill Maher je člověk, který má náboženské znalosti jako drtivá většina ostatních ateistů (rozuměj téměř žádné), působí neskutečně arogantně a dětinsky, ale co je ze všeho nejhorší, je to, že se tu netrefuje do vyšinutých náboženských fanatiků, ani naopak nediskutuje s teology a duchovně vzdělanými lidmi, ale cíleně si vybírá milé, neškodné, naivní věřící, kteří si svou víru nedokážou obhájit a na kterých si může tzv. honit svoje ego. Je mu totiž zřejmě jasné, že u "bystřejších" a nábožensky vzdělanějších lidí by se svými infantilními otázkami neměl šanci uspět, protože na každou z jeho otázek se dá spolehlivě odpovědět. Chápání Bible v metaforách je nad Maherovo IQ, věří stereotypům o náboženstvích a ještě mu to moc nejde ani s humorem. Jediné, co mi na filmu přišlo trochu znepokojivé, bylo, jaký je stav křesťanství v USA a jak jsou tam některé skupiny věřících zahořklé a nenávistné, ale zase je otázka, nakolik se dá vůbec něčemu z tohoto malého smutného filmečku věřit. Tento dokument nedá hledajícímu vůbec nic, filosofy přivede k šílenství nebo záchvatu hněvu, věřící ještě utvrdí ve víře (protože ateisté jsou zde prezentováni jako namyšlení neotesanci) a ateisti se evidentně baví při zesměšňování a urážení druhých lidí a při vnucování ateismu (ačkoliv by sami něco podobného nesnesli). A já? Nikdy jsem nedal odpad tak snadno.

• 4.4.2017  20:28

Tohle je horor par excellence s atmosférou jako břitva. Jeden z nejděsivějších a zároveň nejnedoceněnějších filmů vůbec. A ta práce kamery - viděli jste tu dokonalou kameru!?

• 4.4.2017  19:23

Jak už bylo někde zmíněno: "Ten typický Spielbergův sentimentální humanismus."

• 31.3.2017  12:42

Je mi trošku hanba dát seriálu o moderním českém výtvarném umění jenom 3 hvězdičky, ale i přes můj více než kladný vztah ke kultuře a umění mi tento cyklus připadá až moc komorní a neoslnivý. Pan prof. František Dvořák byl jistě významnou osobností, ale do role moderátora se mi moc nehodí. Byl zde už příliš unavený.

• 31.3.2017  12:31
    Lalo Schifrin (TV film) (2012)

A najednou je z chlapa, co stvořil hlavní hudební téma k filmu Mission: Impossible úplně někdo jiný - proto mám životopisné filmy tak rád. Je nad slunce jasnější, že Lalo nepatří a nikdy nepatřil mezi nejuzší špičku skladatelů filmové hudby, jak se nám to snímek snaží vnutit, ale svůj malý televizní dokument si jistě zaslouží.

• 27.3.2017  17:28
    Nest, The (1988)

Tohle není jen další druhořadý horor se zvířaty, tento film toho nabízí víc. Jsou béčka, která jsou neoriginální, všední a nudí. A pak jsou béčka, která jsou jednoduše skvělá snad po všech stránkách, ty, která jsou důvodem, proč je někteří z nás máme tolik v lásce, a mezi ně právě patří i The Nest, který má pěkné herečky, parádní gore a svůj hororový subžánr překračuje až do dimenzí body horroru. Ještě, že jsem se s tímto dílkem setkal, protože vraždící švábi by asi v mé sbírce viděných natural horrorů časem citelně chyběli. :)

• 27.3.2017  16:59

Trochu mě překvapilo zdejší nižší hodnocení filmu. Nevím, nakolik bych to měl nazývat adaptací Poea, ale film je to vskutku dobrý. Obzvláště áčkový výkon Lance Henriksena, ostatně jako obvykle, stojí za vyzdvihnutí. Oliver Reed se v roli kardinála našel a b-hororový klasik a miláček Stuarta Gordona Jeffrey Combs byl ve své lehce komediální postavě také velkým obohacením pro film. Snímek je natočen v duchu, který by kdekdo mohl nazvat laciným šmejdem se skoro až telenovelovou nebo asyláckou atmosférou, ale já bych to nazval spíše jako vhodné fantaskní provedení. Mně se tohle líbilo.

• 25.3.2017  00:09
    Top Star (TV pořad) (2011)

Jelikož žijeme v době, kdy jsou celebrity neschopní, nesympatičtí, netalentovaní a hloupí lidé, reportáže z jejich smutných životů a pokleslých párty, kterých se tito zúčastnili a rozhovory s nimi, navíc ještě v ne zrovna vkusném obalu, nejsou nic, co by se dalo hodnotit hvězdičkami. Top Star je pořad, který se snaží diváka přesvědčit, že prezentuje elitu společnosti, ale je tomu právě naopak. Prezentuje totiž okraj společnosti a nezaslouží si žádnou červenou star, ale černočerný odpad!

• 19.3.2017  00:56
    Bob Dylan - Subterranean Homesick Blues (hudební videoklip) (1965)

Hudba - 80%, Video - 80%

• 17.3.2017  01:09
    Pod povrchem (TV seriál) (2012)

To že čo sa to skrýva pod povrchom tohto seriálu?

• 17.3.2017  00:57

Nejlepší, jak ten hlavní záporák byl chvíli velký brazilský patriot, a pak zase nenáviděl Brazilce, prostě podle toho, jak se to zrovna scénáristovi hodilo. Tohle je tak prostoduchý film, že bych se nedivil, kdyby ho měl verbal v top 10.

• 15.3.2017  00:16
    Správy a komentáre (TV pořad) (2009)

Jako Čecha by mě asi slovenské zpravodajské pořady moc zajímat nemusely, ale shodou okolností jsem měl možnost viděl jeden díl publicistického pořadu s názvem Správy a komentáre a snad mě to i docela mile překvapilo. Zprávy jsou naštěstí krátké a komentáře kompetentních lídí k aktuálním problémům se bez větších nesnází dají poslouchat.

• 14.3.2017  10:19

Jestliže je Kmotr jasně pětihvězdičkový film, tento je jasně čtyřhvězdičkový.

• 11.3.2017  00:43
    Khoiba - Facilities (hudební videoklip) (2005)

Hudba - 60%, Video - 60%

• 11.3.2017  00:38
    Khoiba - That Reason (hudební videoklip) (2005)

Hudba - 60%, Video - 70%

• 11.3.2017  00:32
    Khoiba - Make No Silence (hudební videoklip) (2004)

Tento videoklip k snad jediné trip hopové skladbě hudební skupiny Khoiba se moc nevyvedl, ale samozřejmě Emina rovně zastřižená ofinka nemůže být nikdy úplně mimo pozornost. Hudba - 65%, Video - 50%

• 11.3.2017  00:22
    Khoiba - Pathetic (hudební videoklip) (2004)

Hudba - 70%, Video - 75%

• 11.3.2017  00:12
    Khoiba - 202 (hudební videoklip) (2004)

Hudba - 55%, Video - 70%

• 11.3.2017  00:08
    Khoiba - Not As It Seems (hudební videoklip) (2003)

Hudba - 65%, Video - 55%

• 10.3.2017  11:01
    Diagnóza vražda (TV seriál) (1993)

Ještě pořád mnohem sympatičtější než ty dnešní kriminálky.

• 6.3.2017  23:55
    Noční můry (TV seriál) (2006)

Něco jako Věřte nevěřte, ale dokumentární a snad věrohodnější. Kdysi mě duchové a paranormální jevy hrozně fascinovali, ale dneska mě už takovýto seriál nedokáže chytit za srdce.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26