K.I.N.G.

okres Zlín
básník a snílek

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 7.5.2018  19:47

Opět jeden z filmů, které jsem hodnotil zpočátku mého působení tady na ČSFD, ač jsem jej snad nikdy pořádně neviděl a pamatoval si jen mlhavé útržky. Takže jsem to teď napravil. Addamsova rodina je snímek s jádrem rodinného filmu, avšak ověnčený černým humorem a korunovaný pěknou dávkou vcelku stravitelné morbidity. Kdo mě trochu zná, tak ví, že já takováto témata dovedu ocenit. 70%

• 29.4.2018  23:01
    Morsure (2007)

Zbytečný snímek, který ale nestihne nudit.

• 29.4.2018  12:18
    Oceán - Pod pyramidou snů (koncert) (1991)

Oceán byla českobudějovická synthpopová kapela, ve které působil jako lídr známý český zpěvák Petr Muk. Tyto klony Depeche Mode považuju za průměrné hudebníky, avšak album Pyramida snů, ke kterému se váže i tento koncert, jenž se skládá z drtivé většiny ze skladeb z alba, se mi líbí. Této ulétlé, kýčovité show, kde skupina zařadila i mé oblíbené skladby od nich, jsem se rozhodl udělit až 3 hvězdy.

• 16.4.2018  18:28

Tohle mě fascinuje. Skupina speleologů, kteří jsou zároveň odborníci přes patologii, nebo třeba doktor, který nejdřív přizná, že je aktivním členem nějaké židovské komunity, později ovšem prohlásí, že nikdy nevěřil v nic jiného než ve vědu. A nakonec se to celé zamete pod koberec, aby film už absolutně ztratil na důstojnosti. Škoda, že byl Lenzi tak strašně omezený člověk, protože pod Fulciho taktovkou a s Frizziho hudbou by to bylo žrádlo. 30%

• 4.4.2018  00:55

Zase jeden sentimentální Slavínský. Tentokrát už mu na to ale tak úplně neskočím.

• 2.4.2018  01:30
    Zbraň (1990)

Pitomé chování postav a neustále blikající světla. Kdybych byl epileptik, tak mám smůlu. Nad britskými horory jsem už dávno zlomil hůl a tento film mě utvrdil v tom, že si novou hledat nemám.

• 28.3.2018  00:47

Pásci z Nagana. :-)

• 25.3.2018  00:15

Než jsem asi před 5 lety poznal kapelu XTC, tak jsem moc neměl tušení, že new wave může být nudná. Ale vážně, oni hrají, i podle svých slov, komplexní hudbu, což podle mě nemůže v tomto žánru dělat dobrotu. Otázka je, proč o této kapele ví tak málo lidí. Odpověď je nasnadě - XTC je relativně nezáživná a i docela zapomenutelná skupina.

• 10.3.2018  00:51
    Gigolové (TV seriál) (2011)

Jsou to lidé z okraje společnosti, stejně jako třeba zloději, vrazi, gambleři, narkomani, jenže jsou na sebe hrdí, a to je vlastně ten největší průser. A pokud je to kompletně hrané, tak to vůbec nevadí, protože i když pominu morální přesah, tak obsahově je to pořád odpad.

• 7.3.2018  00:54
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Ty čtyři výstřední štětky mě nikdy moc nebraly, ale čas od času se podívat na nějakou epizodu a pak jí tu jít náležitě zprasit hodnocení, to je jiná sranda.

• 7.3.2018  00:38
    TN2 (TV pořad) (2017)

Tak ony jsou všechna televizní zpravodajství odpad, ale tady by bylo výstižnější označení spíš žumpa, stoka nebo kopa hnoje.

• 4.3.2018  12:00

Jestliže je Tarantino král drsných filmů, pak je Rodriguez princ. Sin City je vizuální pastva. Jeden z mála filmů, který by se dal ihned po svém vzniku označit jako klasika. Teď, když jsem to viděl asi po 9 letech, to samozřejmě ještě stouplo. 4+

• 26.2.2018  14:15
    Nenávist (2002)

Při třetím dílu už jsme si zvykli a... je to prostě průměr. 50%

• 19.2.2018  12:44
    Ju-on 2 (2000)

Šimizu je zvláštní režisér. Paradoxně tento film ještě trochu pozvedl můj pohled na první díl, protože tu padla některá dovysvětlení, ale dívat se před půl hodiny na opakování z jedničky bylo přece jen bizarní. Ten nový zbytek se těžko hodnotí, ale výsledek bych řekl, že pořád docela dobrý. 50%

• 12.2.2018  10:18
    Ju-on (2000)

Dřív jsem s oblibou tvrdil, že asijské horory nemám rád, ale dneska už bych to říct nemohl. A i tato nekonečná japonská "nenávistná série" se pro mě slibně rozjíždí. Hluchá místa střídaly děsivé scény, ale kladné pocity určitě převažují, proto ***.

• 24.1.2018  16:30

Dokument jedný lehce podprůměrný kapely. Příběh se nekoná.

• 6.1.2018  00:53
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Jako cenzurovaná swingers party, roztažená do několika stovek dílů, s lacině vykonstruovaným dějem. Jestli chcete nahlédnout do odpadkového koše, kam se zahodila i herecká esa jako např. Linda Rybová, Jiří Langmajer, Sandra a Kristýna Novákovic či Barbora Munzarová, máte tu možnost na televizních obrazovkách prakticky každý den.

• 22.12.2017  19:05
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Zdegenerovaná Boušková a slabomyslný Vydra uvádějí pětici exotů, kteří mají tak nudné životě, že jim příjde zábavné týden šaškovat před kamerami jedné podřadné české televizní stanice. Stydím se, že tu kdysi byly hvězdy.

• 22.12.2017  11:33
    Kriminálka New York (TV seriál) (2004)

Každá prdel musí mít svoji kriminálku. :)

• 18.12.2017  10:12
    ČT Live - Tata Bojs (koncert) (2005)

Zručně natočený koncert, dobré album. Tata bojs určitě nejsou špatní v hraní si se slovy a špatné nejsou ani jejich texty, ale ten příběh, co se táhne Nanoalbem / Nanotour působí dost amatérsky, i když ten prvotní nápad je silný. *SPOILER* iTom, který má být hlavní postavou příběhu, z něj nakonec vychází jako duševně nevyzrálý jedinec, který se zamiluje do někoho přes web, a to i přes to, že už má vztah, který klape. A aby toho nebylo málo, tak nakonec dá ještě Elišce, se kterou se právě rozešel, na památku robopsa Hala, kterého Eliška nemá ráda. Koncertu určitě přidává i absence Halových vodítek v jeho průběhu.

• 3.12.2017  15:01
    Lucie - Panic (hudební videoklip) (1998)

Nudilové z pražské hudební skupiny Lucie mají na svědomí i záležitost s názvem "Panic". Jako básník často kritizuji, když někdo píše verše bez významu jen pro estetický dojem. U nich tomu bohužel není ani takto a verše jsou tvořeny jen tak, aby se rýmovaly. Rýmy jako panic - za nic nebo třeba láska - sázka - kráska (z jiné písně) jsou rozhodně z těch, které patří do prvního stupně základní školy. Lucie je spíše podprůměrná kapela, samozřejmě v mainstreamu se pohybují ještě daleko horší hudebníci. V tomto případě mě moc nezaujal ani klip, kdy se jedná spíše o takový laciný mišmaš s malou uměleckou hodnotou. Co taky čekat od někoho, jako je Renč, že.

• 9.10.2017  11:28

Na jedné straně nepřekonatelní a nedostižní Ramones, rockové legendy a vysoká zvuková věrnost koncertu. Na straně druhé dřevěná divácká kulisa přibitá k židlým a odporné televizní osvětlení a rekvizity velmi kazily dojem. Nechápu, jak mohli necítit ten příval energie, pod kterým mi praskalo i sklo na monitoru. Mám trochu rozporuplné pocity z této koncertní nahrávky, ale na mě jako na člověka, který vždy dává přednost kvalitě zvuku studiových nahrávek před živými vystoupeními, budou čtyři hvězdy velmi zadostiučiňující.

• 2.10.2017  22:38

Nikdy nedejte na první dojem. Ženiální film o zatrpklých, zlých lidech, jedné prochlastané noci, vynášení kostlivců ze skříní na světlo, hraní her a zbořeném světě fantazie. Znechucení, marnost, šeď. Především je to ale film o nenaplněném poslání, životu - film o dětech. Ani po druhém zhlédnutí teď po letech ještě nepronikl až k srdci, ale má stále můj obrovský obdiv. 85%

• 16.9.2017  00:33
    To (2017)

Stephen King vytvořil hIT, Muschietti spáchal shIT, Curryho dát pozlatIT.

• 15.8.2017  12:36

"Kdyby vám bylo dovoleno být sami sebou v prostředí tomu vyhovující, kým byste byli? Byla Nina Simone sama sebou? Myslím, že jen málo lidí je tak ryzích, jako byla ona." Nepřesná citace z filmu.

• 6.6.2017  00:53
    The Doors (1991)

Stone udělal z Nico děvku a z Jima chlápka, co to nemá v hlavě srovnané, a mně to kupodivu nevadí.

• 23.4.2017  23:51

Krásná česká pohádka. Možná by ve mně ještě vyrostla s dalším zhlédnutím, ale jistě to nevím. Do paměti se mi asi nejvíce zapíše scéna, kdy sestry běží po schodech se zapálenými škeblemi v rukou a doprovází je silný, nádherně depresivní motiv Zdeňka Lišky. Miroslava Šafránková rozhodně nebyla o nic horší herečka než její sestra Libuše - obě jsou/byly famózní.

• 15.4.2017  12:25
    Žaluji (1919)

Takové Na západní frontě klid pro náročného diváka. Smutné je, že k 98 let starému pilíři francouzského impresionismu, milníku světové kinematografie a v širším slova smyslu jednomu z nejlepších filmů všech dob není u nás možné sehnat ani české nebo slovenské titulky - J'accuse! Původní verze filmu měla údajně mít 3 hodiny, ale tato zrestaurovaná verze s o něco kratší metráží je pro snímek a jeho příběh plně dostačující. Ještě musím zacitovat jednu z hlavních myšlenek filmu: "Když se dva rivalové v lásce mohou usmířit, proč dva lídři nemohou?" Dámy a pánové, tohle je perla pod silnou vrstvou prachu.

• 9.4.2017  00:37
    The Jam - Art School (hudební videoklip) (1977)

Hudba - 65%, Video - 70%

• 9.4.2017  00:34
    The Jam - In The City (hudební videoklip) (1977)

Přímá kombinace žánrů mod revival a punk rock. Chlápci z The Jam ve slušivých oblecích předvádějí divoké punkové kreace na pódiu. Hudba i video 70%

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27