K.I.N.G.

básník a snílek

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 19.2.2018  12:44
    Ju-on 2 (2000)

Šimizu je zvláštní režisér. Paradoxně tento film ještě trochu pozvedl můj pohled na první díl, protože tu padla některá dovysvětlení, ale dívat se před půl hodiny na opakování z jedničky bylo přece jen bizarní. Ten nový zbytek se těžko hodnotí, ale výsledek bych řekl, že pořád docela dobrý. 50%

• 12.2.2018  10:18
    Ju-on (2000)

Dřív jsem s oblibou tvrdil, že asijské horory nemám rád, ale dneska už bych to říct nemohl. A i tato nekonečná japonská "nenávistná série" se pro mě slibně rozjíždí. Hluchá místa střídaly děsivé scény, ale kladné pocity určitě převažují, proto ***.

• 24.1.2018  16:30

Dokument jedný lehce podprůměrný kapely. Příběh se nekoná.

• 6.1.2018  00:53
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Jako cenzurovaná swingers party, roztažená do několika stovek dílů, s lacině vykonstruovaným dějem. Jestli chcete nahlédnout do odpadkového koše, kam se zahodila i herecká esa jako např. Linda Rybová, Jiří Langmajer, Sandra a Kristýna Novákovic či Barbora Munzarová, máte tu možnost na televizních obrazovkách prakticky každý den.

• 22.12.2017  19:05
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Zdegenerovaná Boušková a slabomyslný Vydra uvádějí pětici exotů, kteří mají tak nudné životě, že jim příjde zábavné týden šaškovat před kamerami jedné podřadné české televizní stanice. Stydím se, že tu kdysi byly hvězdy.

• 22.12.2017  11:33
    Kriminálka New York (TV seriál) (2004)

Každá prdel musí mít svoji kriminálku. :)

• 18.12.2017  10:12
    ČT Live - Tata Bojs (koncert) (2005)

Zručně natočený koncert, dobré album. Tata bojs určitě nejsou špatní v hraní si se slovy a špatné nejsou ani jejich texty, ale ten příběh, co se táhne Nanoalbem / Nanotour působí dost amatérsky, i když ten prvotní nápad je silný. *SPOILER* iTom, který má být hlavní postavou příběhu, z něj nakonec vychází jako duševně nevyzrálý jedinec, který se zamiluje do někoho přes web, a to i přes to, že už má vztah, který klape. A aby toho nebylo málo, tak nakonec dá ještě Elišce, se kterou se právě rozešel, na památku robopsa Hala, kterého Eliška nemá ráda. Koncertu určitě přidává i absence Halových vodítek v jeho průběhu.

• 3.12.2017  15:01
    Lucie - Panic (hudební videoklip) (1998)

Nudilové z pražské hudební skupiny Lucie mají na svědomí i záležitost s názvem "Panic". Jako básník často kritizuji, když někdo píše verše bez významu jen pro estetický dojem. U nich tomu bohužel není ani takto a verše jsou tvořeny jen tak, aby se rýmovaly. Rýmy jako panic - za nic nebo třeba láska - sázka - kráska (z jiné písně) jsou rozhodně z těch, které patří do prvního stupně základní školy. Lucie je spíše podprůměrná kapela, samozřejmě v mainstreamu se pohybují ještě daleko horší hudebníci. V tomto případě mě moc nezaujal ani klip, kdy se jedná spíše o takový laciný mišmaš s malou uměleckou hodnotou. Co taky čekat od někoho, jako je Renč, že.

• 9.10.2017  11:28

Na jedné straně nepřekonatelní a nedostižní Ramones, rockové legendy a vysoká zvuková věrnost koncertu. Na straně druhé dřevěná divácká kulisa přibitá k židlým a odporné televizní osvětlení a rekvizity velmi kazily dojem. Nechápu, jak mohli necítit ten příval energie, pod kterým mi praskalo i sklo na monitoru. Mám trochu rozporuplné pocity z této koncertní nahrávky, ale na mě jako na člověka, který vždy dává přednost kvalitě zvuku studiových nahrávek před živými vystoupeními, budou čtyři hvězdy velmi zadostiučiňující.

• 2.10.2017  22:38

Nikdy nedejte na první dojem. Ženiální film o zatrpklých, zlých lidech, jedné prochlastané noci, vynášení kostlivců ze skříní na světlo, hraní her a zbořeném světě fantazie. Znechucení, marnost, šeď. Především je to ale film o nenaplněném poslání, životu - film o dětech. Ani po druhém zhlédnutí teď po letech ještě nepronikl až k srdci, ale má stále můj obrovský obdiv. 85%

• 16.9.2017  00:33
    To (2017)

Stephen King vytvořil hIT, Muschietti spáchal shIT, Curryho dát pozlatIT.

• 15.8.2017  12:36

"Kdyby vám bylo dovoleno být sami sebou v prostředí tomu vyhovující, kým byste byli? Byla Nina Simone sama sebou? Myslím, že jen málo lidí je tak ryzích, jako byla ona." Nepřesná citace z filmu.

• 6.6.2017  00:53
    The Doors (1991)

Stone udělal z Nico děvku a z Jima chlápka, co to nemá v hlavě srovnané, a mně to kupodivu nevadí.

• 23.4.2017  23:51

Krásná česká pohádka. Možná by ve mně ještě vyrostla s dalším zhlédnutím, ale jistě to nevím. Do paměti se mi asi nejvíce zapíše scéna, kdy sestry běží po schodech se zapálenými škeblemi v rukou a doprovází je silný, nádherně depresivní motiv Zdeňka Lišky. Miroslava Šafránková rozhodně nebyla o nic horší herečka než její sestra Libuše - obě jsou/byly famózní.

• 15.4.2017  12:25
    Žaluji (1919)

Takové Na západní frontě klid pro náročného diváka. Smutné je, že k 98 let starému pilíři francouzského impresionismu, milníku světové kinematografie a v širším slova smyslu jednomu z nejlepších filmů všech dob není u nás možné sehnat ani české nebo slovenské titulky - J'accuse! Původní verze filmu měla údajně mít 3 hodiny, ale tato zrestaurovaná verze s o něco kratší metráží je pro snímek a jeho příběh plně dostačující. Ještě musím zacitovat jednu z hlavních myšlenek filmu: "Když se dva rivalové v lásce mohou usmířit, proč dva lídři nemohou?" Dámy a pánové, tohle je perla pod silnou vrstvou prachu.

• 9.4.2017  00:37
    The Jam - Art School (hudební videoklip) (1977)

Hudba - 65%, Video - 70%

• 9.4.2017  00:34
    The Jam - In The City (hudební videoklip) (1977)

Přímá kombinace žánrů mod revival a punk rock. Chlápci z The Jam ve slušivých oblecích předvádějí divoké punkové kreace na pódiu. Hudba i video 70%

• 8.4.2017  22:33
    Proboha! (2008)

Především to, co jsem viděl, nemá vůbec žádnou filmařskou ani dokumentární hodnotu. Bill Maher je člověk, který má náboženské znalosti jako drtivá většina ostatních ateistů (rozuměj téměř žádné), působí neskutečně arogantně a dětinsky, ale co je ze všeho nejhorší, je to, že se tu netrefuje do vyšinutých náboženských fanatiků, ani naopak nediskutuje s teology a duchovně vzdělanými lidmi, ale cíleně si vybírá milé, neškodné, naivní věřící, kteří si svou víru nedokážou obhájit a na kterých si může tzv. honit svoje ego. Je mu totiž zřejmě jasné, že u "bystřejších" a nábožensky vzdělanějších lidí by se svými infantilními otázkami neměl šanci uspět, protože na každou z jeho otázek se dá spolehlivě odpovědět. Chápání Bible v metaforách je nad Maherovo IQ, věří stereotypům o náboženstvích a ještě mu to moc nejde ani s humorem. Jediné, co mi na filmu přišlo trochu znepokojivé, bylo, jaký je stav křesťanství v USA a jak jsou tam některé skupiny věřících zahořklé a nenávistné, ale zase je otázka, nakolik se dá vůbec něčemu z tohoto malého smutného filmečku věřit. Tento dokument nedá hledajícímu vůbec nic, filosofy přivede k šílenství nebo záchvatu hněvu, věřící ještě utvrdí ve víře (protože ateisté jsou zde prezentováni jako namyšlení neotesanci) a ateisti se evidentně baví při zesměšňování a urážení druhých lidí a při vnucování ateismu (ačkoliv by sami něco podobného nesnesli). A já? Nikdy jsem nedal odpad tak snadno.

• 4.4.2017  20:28

Tohle je horor par excellence s atmosférou jako břitva. Jeden z nejděsivějších a zároveň nejnedoceněnějších filmů vůbec. A ta práce kamery - viděli jste tu dokonalou kameru!?

• 4.4.2017  19:23

Jak už bylo někde zmíněno: "Ten typický Spielbergův sentimentální humanismus."

• 31.3.2017  12:42

Je mi trošku hanba dát seriálu o moderním českém výtvarném umění jenom 3 hvězdičky, ale i přes můj více než kladný vztah ke kultuře a umění mi tento cyklus připadá až moc komorní a neoslnivý. Pan prof. František Dvořák byl jistě významnou osobností, ale do role moderátora se mi moc nehodí. Byl zde už příliš unavený.

• 31.3.2017  12:31
    Lalo Schifrin (TV film) (2012)

A najednou je z chlapa, co stvořil hlavní hudební téma k filmu Mission: Impossible úplně někdo jiný - proto mám životopisné filmy tak rád. Je nad slunce jasnější, že Lalo nepatří a nikdy nepatřil mezi nejuzší špičku skladatelů filmové hudby, jak se nám to snímek snaží vnutit, ale svůj malý televizní dokument si jistě zaslouží.

• 27.3.2017  17:28
    Nest, The (1988)

Tohle není jen další druhořadý horor se zvířaty, tento film toho nabízí víc. Jsou béčka, která jsou neoriginální, všední a nudí. A pak jsou béčka, která jsou jednoduše skvělá snad po všech stránkách, ty, která jsou důvodem, proč je někteří z nás máme tolik v lásce, a mezi ně právě patří i The Nest, který má pěkné herečky, parádní gore a svůj hororový subžánr překračuje až do dimenzí body horroru. Ještě, že jsem se s tímto dílkem setkal, protože vraždící švábi by asi v mé sbírce viděných natural horrorů časem citelně chyběli. :)

• 27.3.2017  16:59

Trochu mě překvapilo zdejší nižší hodnocení filmu. Nevím, nakolik bych to měl nazývat adaptací Poea, ale film je to vskutku dobrý. Obzvláště áčkový výkon Lance Henriksena, ostatně jako obvykle, stojí za vyzdvihnutí. Oliver Reed se v roli kardinála našel a b-hororový klasik a miláček Stuarta Gordona Jeffrey Combs byl ve své lehce komediální postavě také velkým obohacením pro film. Snímek je natočen v duchu, který by kdekdo mohl nazvat laciným šmejdem se skoro až telenovelovou nebo asyláckou atmosférou, ale já bych to nazval spíše jako vhodné fantaskní provedení. Mně se tohle líbilo.

• 25.3.2017  00:09
    Top Star (TV pořad) (2011)

Jelikož žijeme v době, kdy jsou celebrity neschopní, nesympatičtí, netalentovaní a hloupí lidé, reportáže z jejich smutných životů a pokleslých párty, kterých se tito zúčastnili a rozhovory s nimi, navíc ještě v ne zrovna vkusném obalu, nejsou nic, co by se dalo hodnotit hvězdičkami. Top Star je pořad, který se snaží diváka přesvědčit, že prezentuje elitu společnosti, ale je tomu právě naopak. Prezentuje totiž okraj společnosti a nezaslouží si žádnou červenou star, ale černočerný odpad!

• 19.3.2017  00:56
    Bob Dylan - Subterranean Homesick Blues (hudební videoklip) (1965)

Hudba - 80%, Video - 80%

• 17.3.2017  01:09
    Pod povrchem (TV seriál) (2012)

To že čo sa to skrýva pod povrchom tohto seriálu?

• 17.3.2017  00:57

Nejlepší, jak ten hlavní záporák byl chvíli velký brazilský patriot, a pak zase nenáviděl Brazilce, prostě podle toho, jak se to zrovna scénáristovi hodilo. Tohle je tak prostoduchý film, že bych se nedivil, kdyby ho měl verbal v top 10.

• 15.3.2017  00:16
    Správy a komentáre (TV pořad) (2009)

Jako Čecha by mě asi slovenské zpravodajské pořady moc zajímat nemusely, ale shodou okolností jsem měl možnost viděl jeden díl publicistického pořadu s názvem Správy a komentáre a snad mě to i docela mile překvapilo. Zprávy jsou naštěstí krátké a komentáře kompetentních lídí k aktuálním problémům se bez větších nesnází dají poslouchat.

• 14.3.2017  10:19

Jestliže je Kmotr jasně pětihvězdičkový film, tento je jasně čtyřhvězdičkový.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27