Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Akční

Nuda v Brně (2003)

Protivná Pavla Opicová se usilovně snažila film stáhnout ke dvěma hvězdám a krotit to musel výborný Mirek Donutil. Jinak nevim, no, ale taková nuda tam zas asi nikdy nebyla. 50%.

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022)

Za zmínku stojí asi jen pozoruhodné zakomponování africké vesnice do severské mytologie.

plakát

Metallica: Nothing Else Matters (1992) (hudební videoklip)

Píseň, která symbolicky předznamenala pád kapely Metallica. Jelikož nejsem úplně skalní fanoušek, tak mě až tolik nebolí, že se tu prodali za peníze doslova jako děvky. Přesto tato skupina patří mezi mé oblíbené a stále se tu jedná o dobrou píseň, i když do té doby jejich určitě nejhorší. Klip už tolik povedený není. "F*ck this song with a f*cking knife."

Akumulátor 1 (1994)

Jak je možné, že divácky nejúspěšnější český film roku 1994 dneska už pomalu nikdo neviděl? Tady si Svěrák se svým postmodernismem dovolil na naše poměry trochu moc. A vůbec, i triky a kamera jsou špičkové a občas skoro šokují svojí světovostí. Jsem rád, že i v našich vodách se dají stále najít takové zatajované skvosty a bezvýrazný Forman a nepřechýlená husička tam nakonec docela dobře sedli. Paráda.

Sedmikrásky (1966)

Ne až takový křupanský filtr, jak jsem si původně myslel. Ono přeci jen ne každý má dobře vyvinuté estetické vnímání, aby mohl tuto absurdní komedii patřičně docenit, ale nevidět v tomto snímku přesah, je slepota. Magie symbolů, přehršel nápadů, experimenty s barevnými filtry, to vše je radost, ale stříhací scéna je vzrušující. Setkání s jedním z našich nejlepších a nejuznávanějších filmů bylo tedy i pro mne velkolepé. Ještě, že mohu být ten tzv. intelektuál.

Poslušně hlásím (1957)

Trochu méně legendární, co se týče četnosti nesmrtelných hlášek, než dílo první, ale nikterak horší. Jeden z vrcholů československé kinematografie v úpadkových 50. letech, kterému se také zdárně vyhnula tehdejší komunistická budovatelská rakovina. I když nějaké to rouháníčko tomu možná malinko šlo na ruku, sprosťárničky už nikoli. Já tady sice teď dorovnávám na 3:3 s prvním Švejkem, ale jsem rád, že se naskytl prostor tento film zhlédnout zevrubně a ne jen útržkovitě, jako doposud snad vždycky. A taky jsem s ním moc a moc spokojený, jenom k těm čtyřem přeci jen chybí nějaký ten větší kousek.

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021)

Všichni prohlašují I Zimbru za tahák tohoto filmu, co přišel odnikud, ale mé srdce se v sedadle tetelilo blahem při The Magic Number. Jinak si představ tento nefalšovaný popcorn jako jeden z nejlepších snímků všech dob. V době psaní komentáře to tak mají na IMDb, šílenost.

plakát

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Nejděsivější skřet v tomhle CGI paskvilu byl ten oranžový, co nahrál závěrečnou píseň. Tohleto snad Jackson ani nemohl spáchat, ne?