Ilsa, strážkyně harému naftového šejka (1976)

Z nacistky Ilsy se stal strážce harému ropného šejka. Po rozstřelení její hlavy na konci jedničky se tentokrát děj posunul minimálně o 30 let dopředu a navíc někde do západní Asie. Zní to nemocně, ale je to tak. Upřímně moc nechápu to zdejší vyšší hodnocení oproti prvnímu dílu. Celé je to založené na brutalitě a tady je jí tak o půlku méně než minule. Děj taky žádná sláva, erotické scény občas s dost nechutnými ženskými, ale ten konec, tak ten za to stojí. 50%

Zlaté dno (1942)

Toto vždycky byl a bude jeden z mých nejoblíbenějších filmů s králem komiků Vlastou Burianem v hlavní roli. Není to ani tak komedie, jako spíš sladce dojemná, příjemná melodie a oslava poctivosti a skromnosti. Vskutku nádherné to dílo. Žádné zlaté dno, ale zlatý klenot české kinematografie první poloviny 20. století. 90%

Dentista 2 (1998)

Já si nemůžu pomoct, ale mně se líbí i provedení dvojky. Je to ve stejných kolejích, jako první díl a je to skoro stejně dobré. Líbí se mi, že Brian Yuzna se snažil ze zubařské tématiky vyždímat maximum a nenarušuje chod příběhu nějakými postranními vraždami mimo zubařské křeslo. Film, který vás donutí si poctivě vyčistit zuby, alespoň po jeho zhlédnutí. 50%

Ilsa: vlčice SS (1975)

Nejvýznamnější film o 2. světové válce. No, asi ne, ale nejznámější nazisploitation film, s tím by se snad souhlasit dalo. Krom toho ještě i sexploitation nebo částečně women in prison. Takový béčkový nízkorozpočtový horor, ale docela působí, jakoby opravdu byl součástí něčeho velkého, součástí velké války, jako takový menší brácha Schindlerova seznamu :-) Tento snímek, používající oranžovou nátěrovou barvu místo krve, si nezaslouží být podhodnocovám. Myslím si, že opravdu stojí za to. Je to velmi vydařená a pro mě zatím i originální podívaná.

Dost (2002)

Vsadím se, že pokud byste napsali do Googlu výraz "Tradiční americký popcornový thriller", minimálně mezi prvními třemi nabídkami by vám to vyhodilo tento film :-). "J-Low" je sice určitě lepší herečka než zpěvačka, ale to ještě neznamená, že je dobrá, je spíš podprůměrná, ale dá se přežít. Mě tu určitě víc bavila výjimečně talentovaná a krásná herečka Juliette Lewis. Snímek "Dost" není originální ani náhodou, ale i tak mi přišel super, protože naprosto splnil moje očekávání. Celkově jsem byl spokojený poměrně dost.

Vlčie diery (1948)

Nezastírám, že mě nejvíc pobavilo to loutkové divadlo s papírovými tanky na konci. Jinak, nikdy není nic jenom černé a bílé, ale i tak mi vyloženě nevadilo to nasazování svatozáře na hlavy partyzánů, mě to prostě jenom moc nebavilo.

Mrtvý sníh (2009)

Každý tu píše o tom, že ten film je plný logických chyb a je to pravda. U hororů to ani není tak neobvyklý jev, ale tady to už překračuje takovou tu únosnou mez. Nikdo se tu nechová přirozeně, je to jedno velké divadlo, se kterým každý aspoň trochu vnímavý divák nemůže být spokojený. Navíc, i přesto, že se jedná o splatter horor tu té komediálnosti bylo na můj vkus až moc. Celkový dojem mám sice z Mrtvého sněhu výrazně kladný, hlavně za nepřetržitou zábavu, ale i tak je to spíš zklamaní. Od norské produkce jsem čekal další seriozní palbu ve stylu Lovců lidí, ale ani zdaleka tomu tak nebylo.

Tajemství oceánu (2003)

I to tajemství nakonec přišlo, i když jsem už nedoufal a já za takové tajemství oceánu považuju unikátní záběry z téměř neprobádaných míst na samotném mořském dně. Je pravda, že se snažíme dobýt vesmír, ale prakticky netušíme, co se děje v těch nejhlubších a nejtemnějších zákoutích naší planety. Když speciální badatelská ponorka sjede podstatně níže a zachytí všechny ty nevýslovně překrásné živočichy, kteří svým tělem prozářili černé dno oceánu, jen těžko někdo uvěří, že se jedná o realitu a ne o sci-fi, takže už jenom proto se určitě vyplatila ta zhruba hodinová plavba "všedními" záběry, abych si mohl vychutnat něco nového, do určité míry dost raritního, něco, co mi vyrazilo dech. A právě toto tajemství dělá z tohoto dokumentu naddokument.

Zamilovaná zvířata (2007)

Tato úžasná hudební kompozice Philipa Glasse má dokonce i celkem pěkný obrazový materiál. Ale vážně, je to jasné, zvířata se páří, mazlí, rozmnožují a rodí potomky, mimo to pochopitelně často také zápasí o samičky, všechno dělají stejně nebo, přesněji řečeno, podobně jako my, lidé. Každý to ví, může za to chemie, může za to láska, je to zajímavé, dokonce i zajímavé jako téma na zpracovaní pro nějaký mini dokument, ale 85 minut dlouhá stopáž pro tuto látku, z toho vskutku každý nadšený nebude. Nic nového a ani nic obzvlášt' poučného.