hopskulak

hopskulak

Jakub .

okres Brno
Ve fikčních světech.

18 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  2001: Vesmírná odysea (1968)

 • poster

  Interstellar (2014)

  Splněný sen. Toto měl na mysli teoretik Edgar Morin, když tvrdil, že „film směřuje do stále větších výšek, ke snovému světu, k hvězdnému nekonečnu – k nekonečnu ,stars‘; úkaz svlažovaný hudbou, obydlený obdivuhodnými a démonickými bytostmi, daleko od všednosti, jíž by měl zdánlivě být služebníkem a zrcadlem.“ (Casetti, 2008: 61). Mimořádný a bohatý vizionářský film, kterému snahy spoutat jej výhradně se skutečností zbytečně ubírají na významech a diváckému zážitku na síle.

 • poster

  Blade Runner 2049 (2017)

 • poster

  Strážci - Watchmen (2009)

 • poster

  Princezna Mononoke (1997)

 • poster

  Stalker (1979)

  Mnohovrstevnaté komorní dílo, které pohlcuje v každé vteřině. Převažující důraz na mizanscénu a nepřerušované snímání dává divákovi dostatek prostoru k interpretaci každého prvku, každé myšlenky, každého obrazu. Film pokládá spoustu otázek, pozorovatele ovšem nechává tápat, brodit se, hledat, doufat; jednoznačnou odpověď nedává. Nejdůležitější je cesta.

 • poster

  Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

  Neuvěřitelně živoucí film, který působí jako zjevení zejména díky důmyslnému designu. Každé zobrazené zákoutí Citadely, každé upravené vozidlo, každý kostým a maska nese spoustu informací o historii daného fikčního světa, vyprávění si tak vystačí s jednoduchou zápletkou s jasnými vývojovými vzorci, přičemž celá akce Furiosy, oh krásné Amazonky Furiosy, se ukáže být v rámci vývoje událostí v dalších dílech zásadní. V ní jí pomůže Max, oh raněné zvíře Max, jenž se k hlavní linii příběhu připlete nedobrovolně a v pasivní roli coby živý štít a zásobárna krve, aby v závěru jako správný velký hrdina bez jakýchkoliv nároků na zásluhy zmizel mezi prostým lidem a objevil se tam, kde bude jeho činů opět potřeba. Strhující průjezd písečnou bouří musí být jednou z nejkrásnějších sekvencí vůbec.

 • poster

  Strom života (2011)

  Podnětná úvahová odysea skrze strom života: od jeho kořenů (audiovizuálně úchvatný proces tvoření) až po nejvyšší stupně jeho koruny (vzpomínky, smíření, význam částí/život k celku/vesmír, smysl bytí, odpuštění, hledání boha). Ona fragmentovanost vyprávění má své opodstatnění: přesně takto vidíme vlastní vzpomínky, nejasně zařazené v čase. Díky tomu se ze Stromu života může stát hodně osobní záležitost. Jeden z nejnáročnějších a nejvíce obohacujících diváckých zážitků.

 • poster

  Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace