JessicaJet

požieračka filmov

2 body

• 5.10.2012  21:43
    Poupata (2011)

Tri hviezdy za to že som cítila ten krčmový puch až do sedačky v kine.

• 3.7.2012  20:03

Ohromujúce - bez použitia prestrihov - s redscalovou maskou - a double efektami.

• 30.12.2010  16:20

...po vzhliadnutí som poznačená na neurčito...

• 26.3.2009  18:39

Vynikajúci snímok, v ktorom je všetko tak ako naozaj býva. Očakávala som drámu ústiacu do krajností, ale skutočne som milo prekvapená, ako dej plynul s oblohou. Všetko počiarkli herecké výkony, obzvlášť v podaní Chris Stewart, ktorá posunula svoje herecké hranice zas o krok ďalej.

• 24.2.2009  22:04

Režisérova "dokumentárna kamera" zaznamenáva chudobu na oboch stranách. Morálnu či materiálnu...Napriek tomu, že Slovensko bolo vykreslené ukážkou najvykričanejšieho sídliska Lunik, aspoň to korešpondovalo so skutočnosťou (nie ako v "kasových trhákoch " ala Hostel). Pit aha smrdí pit smrť...

• 13.2.2009  17:44

Dobrá herečka vo fakt blbom filme. Viac som sa nasmiala ako nabála. Zlatým klincom programu bola vsuvka po záverečných titulkoch - "Tento příběh je fikce.Všechny postavy, události a jména jsou smyšlené. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami či zážitkami je čistě náhodná." Dnes sa doma za seba obzerať nebudem...

• 11.2.2009  20:44

Skvelá atmosféra filmu nedovolila mojej mysli ani na chvíľu odbočiť. Režisér perfektne vystihol ovzdušie v komunistickom Rumunsku. Tento pocit mi bol tak blízky a známy, že sa mi vžieral pod nechty a znel niekde v mojej hlave ako starý song. Zrazu som mala pocit akoby to neboli ani 4 mesiace, 3 týždne a 2 dni, keď podobné príbehy boli súčasťou života v našej republike.

• 1.2.2009  12:13

Film, ktorý sme približne pred desiatimi rokmi mohli vidieť na ČT2, dnes "exkluzívne" odvisielaný Slovenskou Televíziou 2... Agnieszka Holland sa chytila vinikajúceho námetu. Fascinujúci príbeh básnikov Verlaina a Rimbauda. Herecké výkony sú nadčasové. Mladý DiCaprio s nesmiernou ľahkosťou predvádza širokú paletu svojich hereckých schopností. Thewlis je dokonalý a hypnotický každým gestom, uverila som mu všetko. Musím spomenúť neskutočne dráždivú až trýznivú hudobnú zložku snímku.

• 28.12.2008  20:02
    Mamma Mia! (2008)

Vydarená párty pre seniorov, určite nie film, ktorú svojím hereckým výkonom zachraňovala Meryl "Streepovaná". Chytľavé záblesky komediálnych prvkov vo filme prevyšuje záverečná choreografia - obzvlášť v prevedení Colina "Flirtha" bola očarujúca.

• 9.7.2008  17:45
    Kidulthood (2006)

Herecké výkony niektorých protagonistov boli podpriemerné. Záverečná scéna vôbec negradovala, čakala som niečo viac. Zato film ako celok mal vynikajúci dej i keď som bola dosť prekvapená z anglických "streets". Človek by čakal že všetka mládež v Anglicku vyzerá ala Oasis. Hudba sa v tomto filme tiež nedá nespomenúť - názov songu od Audio Bullys v záverečnej scéne hovorí za všetko - Real Life.

• 24.6.2008  19:07

Film nás od počiatku uvedie do strhujúceho deja filmu, čo mne imponuje. Výborná réžia čo sa týka skladačky dejovej línie. Keďže je dej skutočne rýchly, tak opakovaním dejového sledu neprídeme o nič. Kľudne sa mohli vynechať humánne pasáže prezidentových rozhodnutí, keďže sa ďalej nijak nerozvíjali (myslím že to pôsobilo nenútene proamericky). Koniec sa mne osobne zdal nepochopiteľný - po smrti toľkých ľudí zrazu celý plán stroskotá kôli malému dieťaťu na ceste... Každopádne to bol nášup z každého uhla pohľadu.

• 20.6.2008  18:11
    Street Kings (2008)

Tak to je klasika kriminálok. Fakt to nešlo lepšie? Ten veľký dejový zvrat, to veľké odhalenie nám viselo nad hlavami od začiatku filmu a bilo nám do očí ako stoboskop. Keanu Reeves vyzerá už o niečo starší, sice ma jeho presvedčivé herecké výkony stále berú, no premýšľam nad jeho výberom filmu. Myslím že superhero z Matrixu klesol o pár poschodí nižšie, no i tak je stále ešte Street King.

• 18.6.2008  20:10
    Mlha (2007)

Tak ďalšia Kingovka na plátnach. Určite sa nejedná o jeden z tuctových sci-fi hororov, ktoré okrem prvoplánových scénok postrádajú vykreslenie reakcií človeka vo vypätých situáciách. Určite sme tu niečo podobné našli - myslím, že reakcie komunity uzavretej v supermarkete boli dostatočne reálne a presvedčivé. Čo ma dosť desí, pretože som tomu uverila. Veď sa pozrime okolo seba - náboženstvo sa vynára na každom rohu. Čo sa týka vesmírnych bytostí - tých nebolo tak veľa a dej sa nimi nezaoberal konkrétne, takže sa dalo poľahky odbočovať k , podľa mňa, najlepšej veci v celom filme a tou bolo pretvorenie postoja človeka vo vyhrotených situáciách a ich postupných stupňovaných leveloch. No a ku koncu? Myslím, že hustá hmla nebola natoľko neprehľadná.

• 12.5.2008  12:00
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Bizarný svet malého mestečka a jeho druhej strany. Váš svet istoty prevráti naruby a vy sa začnete topiť v ťažkých bordových závesoch. Kto je vrahom Laury Palmerovej? To vedia snáď len sovy, no tie už nie sú tým, čím boli, že? Trasieme sa od nedočkavosti na ďalšiu pasáž z Black Lodge a keď sme IN, chceme všetkému uveriť, chceme všetko pochopiť, no ty nám tú radosť neurobíš. Tak ako hudba sa vnára do našich zmyslov, tak obraz Laury Palmerovej - kráľovnej školského plesu nosí každý z nás. Tak kto nám ukradol našu kukuricu?

• 12.5.2008  12:00
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Poďme sledovať na pokračovanie osudy rozdielnych ľudí spojených určitou tragédiou, aby sme sa stále uisťovali že majú niečo navzájom spoločné. Prechádzame bludiskom životov, bludiskom v ktorom sa nesnažíme nájsť východ či koniec ale v ktorom sa chceme strácať navždy. Poďme sa prekvapovať, strácať zmysly, padať a vznášať sa....Priatelia toto je ono-to je to čo nás všetkých láka : Poďme sa strácať a znova nachádzať...