Colleague

Pozorovatel

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 23.8.2019  14:23
    Bílé peklo (2001)

Nebylo to špatné, hlavně začátek příjezdu do tábora věrně kopíruje Solženicynovy popisy v knize Souostroví Gulag, poté mi již přišlo, že tomu tvůrci hodně přidaly. Např. skoro všichni na jeho cestě překvapivě mluvili německy a pokaždému mu někdo pomohl. V té době se ale vězňům nepomáhalo, kdo někoho úspěšně udal dostal odměnu, kterou si prakticky nikdo nenechal ujít.

• 31.1.2019  11:48
    Pustina (TV seriál) (2016)

Naprosto fantastický seriál, po posledních zkušenostech s českými filmy jsem chvílemi ani nevěřil, že se dívám na ryze český výtvor. Jen tak dál, snad u nás začíná svítat na lepší časy.

• 25.3.2018  21:34
    Icarus (2017)

Moc pěkné zpracování toho, co se vlastně při dopingovém skandálu stalo. To je prostě Rusko. Měl jsem tu čest a četl jsem všechny díly Solženicynova Souostroví Gulag, takže mi tohle ani moc nepřekvapilo. Od druhé světové války Rusko/Sovětský svaz nikdy neuznali vinu za nic. Oni jsou neomylní, kritika se nepřijímá. Doufám, že se jednou dožiji toho, že prezident Ruska prohlásí, že něco posral, to pak Rusko konečně nastoupí na dlouho očekávanou a bolestivou léčebnou kúru.

• 23.3.2018  07:40

Ne, nebylo to zajímavé. Nic překvapivého jsem se nedozvěděl. To že je práce někde velmi špatná a že někde porušují zákoník práce jsem již věděl. Proč ale dávali do dokumentu i žiletkárnu z Krupky Edgewell, když nakonec všechny zákony dodržuje a i manažerka byla v pohodě? To má být tak zajímavé, že se tam dělá monotónní práce? Špatné, špatné, špatné.

• 14.3.2018  10:00
    Bába z ledu (2017)

Tento film slouží jako ohromná motivace pro všechny budoucí filmaře. Nikdy nebylo tak jednoduché získat Českého lva! Uvidíme jestli se česká kinematografie v roce 2017 již propadla na úplné dno nebo jestli nás to největší bahno ještě čeká. Herecké výkony nebyly špatné, zato scénář mi přišel místy tragický a děj nijak výrazně promyšlený.

• 14.3.2018  09:44

Na to že je to skoro 100 let staré to bylo velmi dobře koukatelné. Pro mě velká inspirace na zimu, zíkal jsem nové poznatky, jak se staví iglú.

• 14.3.2018  09:39

Pořád mi to baví, i když je to o něco slabší než Django. Ty diskuze nemají chybu a ta držka Daisy Domergueové mi dlouho utkvěla v hlavě.

• 15.10.2017  18:14

Jedna hvězda za fešáka psa, jinak to byla blbost nejvyššího kalibru. Někdy jsem se cítil trapně i já a to nemám s tímhle filmem nic společného.

• 8.5.2016  23:07

Tohle je film s jedním z nejdebilnějších závěrů na světě. Doporučuji to vypnout 5 minut před koncem, kdybych to udělal hodnotil bych daleko lépe.

• 25.4.2016  21:46

Od shlédnutí jsem začal lehce sledovat moto GP, takže účel dokument splnil. Pro takového motoamatéra jako já to byl náhled do úplně nového světa.

• 24.3.2016  20:41

Film jsem měl rozdělený na 2 půlky. První mi přišla skvělá, to jsem si říkal, že po dlouhé době zase koukám na kultovní film, jak jsem tam ale pustil druhou, šlo to zu grunt. Tam už je zase typická americká akce, kdy hlavní zlej přežije všechno spolu s hlavníma hrdinama aby mohl být na konci filmu spektakulárně zlikvidován, samozřejmě, že nejdřív bude mít navrch, ale potom na poslední chvíli se vše v dobré obrátí, jak to bývá u amerických filmů zvykem.

• 24.3.2016  20:33

Někdy se mi stane, že dokoukám film a říkám si, to bylo tak hnusný až to bylo hezký. Tady jsem si na konci také řekl, že to bylo hnusný, nějak jsem ale již neshledal, že by to bylo díky tomu nějak hezký. Parkovy filmy mi z nějakého důvodu neoslovují, chápu, že se to hodně lidem líbí, je to svým způsobem specifické, ale na mě to z nějakého důvodu nepůsobí.

• 4.3.2016  23:03
    Brooklyn (2015)

Je lepší Ir s domkem po rodičích nebo Ital, co umí opravovat záchody? Pokud váháte a potřebujete znát odpověď, je film přesně pro vás.

• 28.2.2016  18:44
    Marťan (2015)

Proti Interstellarovi nebo Vesmírné oddysee jen slabý odvar, je to taková vesmírná pohádka, kde všechno dobře skončí a všichni budou žít spokojeně až do smrti. Přesto se na to dobře kouká a prý většina věcí je proveditelná, určitě by to ale v reálu nevypadalo tak jak se nám film snaží namluvit.

• 27.12.2015  20:41
    Správnej dres (TV film) (2015)

Dialogy ve stylu Ordinace v růžové zahradě 2. U nás už může být režisér, scénárista nebo herec úplně každý.

• 6.12.2015  15:56

Je to koukatelný, ale nesmí nad tím člověk moc přemýšlet. Pokud člověk začne vznášet pochybnosti nad určitými souvislostmi, tak neodvratně musí dojít k tomu, že je to strašná kravina.

• 17.11.2015  12:38
    Everest (2015)

Krásně se na to kouká, zvláště když sedíte doma u kamen. Při takových výstupech se bohužel člověk nesmí koukat na emoce jako to udělal Rob s Dougem, je třeba neustále spoléhat na své výpočty a zkušenosti, počasí jinak hned tvrdě trestá.

• 1.10.2015  21:24

Je to neuvěřitelné, jak některé problémy školství se ani za těch 70 let nezměnily. Boj proti učitelům idiotům nekončí!!

• 1.10.2015  21:20

Minulost se vrací a nervy pracují. Nádherný film o tom, jak je navracení do společnosti po letech ve vězení náročné, ač se člověk snaží, co to jen jde. Není od věci skupovat akcie vězeňských firem. Systém funguje tak, že práce bude pořád dost.

• 3.5.2015  17:59

I když v roce 1939 nežil ještě ani můj děda, film nezestárl a je to pořád velká sranda. Ze začátku se mi to až nechtělo věřit, chtěl jsem to někam přepnou, pak jsem se nějak zadíval a nemohl se odtrhnout. Famózní blonďatá předválečná Nataša :-)

• 10.4.2015  23:09
    Čokoláda (2000)

Jejda ta čokoláda mi dostala. Hned bych se nechal zlákat na mušličky. Mušličky jsou prostě daleko lepší než chodit ke zpovědi. Parádní trochu protináboženský film.

• 8.2.2015  20:06
    Uprchlík (1993)

Pěkný úprk, jestli budu muset někdy před policií zdrhat, je mi tento film velkou inspirací.

• 26.12.2014  19:56
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Chvíli po shlédnutí jsme na chvíli přepli na Babovřesky a to byl v porovnání s tímhle ráj na zemi. Tam jsem se i jednou opravdu od srdce zasmál. Dlouho jsem přemýšlel, co vyzdvihnout na tomhle, ale nenapadlo mi vůbec nic. Totální slátanina, katastrofální scénář i herecké výkony. To si člověk říká, že dneska u nás může být režisér opravdu každý a ještě na to dostane od státu dotace.

• 13.12.2014  23:53

Zajímavý film s nejasným závěrem, pro někoho psychologické drama jiní v tom vidí Sci-Fi, záleží na tom jak člověk pochopí konec. Rozhodně to stojí za zhlédnutí už pro skvělé herecké výkon včele s Kevinem Spacey.

• 23.11.2014  20:15
    Ona (2013)

Zajímavé zobrazení blízké budoucnosti, aspoň vidím, co nás čeká. Bohužel film neukazuje žádné rozřešení, žádný náznak toho, co s tím nebo na co si dát pozor. U některých filmů mi to nevadí, ale tady jsem čekal alespoň na náznak odpovědi.

• 17.11.2014  19:28
    Interstellar (2014)

Film roku, možná i desetiletí. U Sci-Fi mám často problém, že již v průběhu filmu vidím jasné nesrovnalosti. To ale není případ Interstellar, kde vše do sebe zapadá (nebo nejsem tak inteligentní). Dá se říct, že je to po 46 letech remake 2001 Vesmírné odysey od Kubricka, také se letí k Jupiteru, také se hibernuje, a co je hlavní tak u obou jde o osidlování cizích planet, i když každý trochu jinak. Třeba se ještě dožiji toho rozřešení, kdo je blíže k pravdě. Třeba alespoň jestli počítače budou hodný (Nolan) nebo nevyzpytatelný (Kubrick).

• 10.11.2014  20:27

Po většinu času je to celkem pěkný, ale jsou tam momenty, kdy se mám dojmout a to po Americku. Tyhle momenty mi přijdou tak trapný, že se na to nemůžu dívat a schovávám se, jak u strašného hororu.

• 27.10.2014  21:09
    Zmizelá (2014)

Fantastický film, připadalo mi to jako manželské šachy. U každého tahu se musí velmi dobře promýšlet následky, které brzy přijdou. No, a jak už to u šachů občas bývá, končí patem. Král se nemůže nikam pohnout, protože by to byl šach, zároveň je ale na tahu.

• 27.10.2014  20:59

Krásný dokument, který nastiňuje odpovědi na otázky typu: Proč je tak důležité se o Galapágy zajímat? a proč tam vypadají zvířata, tak jak vypadají? Kdo má rád ohromné želvy a smrkající leguány nesmí tenhle dokument v žádném případě minout.

• 5.10.2014  21:14

Film o tom, jak jedno malé odklonění od morálních standardů může postupně udělat z vcelku vzorného občana úplnou bestii. Tomuto filmu se celkem věrohodně povedlo zachytit podstatu zla. Pro mě velký filmový zážitek bez velkých efektů a s poměrně neznámými herci.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9