ZeldaZ

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 13.8.2018  07:09
    Hastrman (2018)

Romantický, mrazivý příběh, slovanská pohanská mytologie, skvělé, že takový film máme!

• 16.7.2018  09:40
    Mai bosu mai híró (TV seriál) (2006)

Komedie, drama, romance. Příběh Sasakiho, který musí přinést maturitní vysvědčení, aby mohl převzít rodinný byznys...vedení klanu Yakuzy. Je mu sice 27, problémy je zvyklý řešit křikem a násilím, ale přece jen má silnou motivaci a tak si oblékne školní uniformu a občas se nechá šikanovat. Pro mě další krásný kousek zachycující změnu člověka k lepšímu ušlechtilejšímu já. Trochu mi to připomnělo School Ruble (postavu Kenji Harimy). Poznání přátelství, lásky a nesobeckého jednání. Emoci bylo spooustu. Tak trochu jsem čekal (trochu s obavami) zápaďácký happy end, ale skončilo to úplně takovým nejlepším řešením pro všechny strany a to je mnohem víc, než přeslazený nereálný filmový závěr.

• 16.7.2018  09:18

Hned v půli traileru jsem se rozhodl film stáhnout. Zpočátku mi to detaily připomínalo takovou nafukovací Amélii z Montmartru. Mikádo, jízda na motorce, kino, hudba, videopůjčovna, celková atmosféra "podivnosti". Krásně se to rozjíždělo do emocí, jemné romantiky, citlivá hudba spolu působivými klidnými záběry..."Mít srdce je srdcervoucí." Příjemná pohodička A pak ten zlom, no to byla atomovka: s upřímnou touhou dát lásku...film, který se musí vydýchat, film, jehož sledování se nelituje.

• 9.7.2018  21:59
    Shinboru (2009)

Tak na začátku jsem si přečetl, že je to komedie. Když se film rozjel, začal jsem tušit, že poněkud jiná než jsem čekal. Rozvinula se (v lince pyžamovaného Japonce s mikádem) nepříčetná fantazie, která mi přípomněla putování bardem. Nejdřív to smysl nedávalo, pak se to začalo skládat, pak ohromilo...a při koukání na titulky jsem si pomalu začal uvědomovat, že film končí a já jsem vracím do své reality... nevšední zážitek!

• 3.7.2018  08:36
    Hotaru no Hikari (TV seriál) (2007)

Veranda, pivko, pohoda a krásně útulňoučký japonský domeček se zahrádkou. A vše se změní s příchodem nezvaného hosta :-)

• 22.6.2018  07:27

Námět mě velmi zaujal, škoda, že seriál nepokračuje.

• 20.3.2018  08:04
    Bába z ledu (2017)

Samotný se divím, že dávám pět hvězd, nebyla to nějaká bomba, nebo něco co člověk nemůže dostat z hlavy. Spíše takový lidský film ze života, jak chodí, může chodit a jak se to může změnit. Nebyla potřeba obří výprava, digitální efekty, šílené dějové zvraty a přesto mě tento film naplnil. Proto tedy plný počet. Díky za film.

• 26.2.2018  12:13

Příjemný, pohodový, oddychový film.

• 28.12.2017  13:16

Tak stupidní dialogy už jsem dlouho neslyšel: "Dal jsi mu najevo, že to nezvládne." Nebudu hodnotit, nechci tomu snižovat průměr, ale za mě něco mezi odpadem a jednou hvězdou.

• 28.12.2017  13:13
    Ratatouille (2007)

Příjemný animák. Jediný co se mi ze zámoří líbí.

• 30.10.2017  08:22

Rozhodně zajímavý sci-fi námět. Ale scénář mi přišel hodně jednoduchý a celkem předvídatelný. Přemýšlím, jestli amíci umí vůbec natočit film aniž by tam cpali prvoplánovitou romantickou zápletku. Asi to není film na moc velké přemýšlení, když holka co drží poprvé v ruce pistoli, tak na 20 metrů někoho trefí, jednou rukou a běhá na deseticentimetrových podpatcích, ale jasně no, šlo o film pro popcornového nenáročného diváka. Ale zamyslel jsem se nad myšlenkou filmu - sebrání nadbytku majetným a přesunutí k nemajetným...otázkou je, jak by s tím naložili? Ten jeho kámoš se z nabytého bohatství upil k smrti. Co je dobře, co je špatně? ...

• 7.9.2017  15:16
    Avatar (2009)

Já jsem stejně fandil té straně se střelnými zbraněmi, helikopterami a mechy :-)

• 1.9.2017  19:10
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Tajemné, napínavé, depresivní, smutné...

• 17.7.2017  08:56

Tak to bylo milé filmové pohlazení! Půvabné, nesmělé ale zároveň plné (skrývané) vášně. Koji Yakusho mi byl velmi sympatický a vzpomněl jsem si na jeho film University of laughs, rovněž geniální dílo.

• 16.4.2017  10:52
    Iljimae (TV seriál) (2008)

Nechci hodnotit. Fakt jsem to nedal. JIž dlouhou jsem neviděl žádný asijský seriál (naposled Gu family book - naprosto geniální) a měl na něco velkou chuť, recenzemi i námětem mi Iljimae přišel zajímavý. Zpracováním ale bída. Dal jsem tomu šanci třemi díly, ale ani potom jsem se neorientoval kdo je sakra kdo, kdo byl kým jako malý a kdo je s kým nepřítel a kdo příbuzný. Nejvíc mi tady ale asi vadilo střídání násilí a komediálních scén.

• 16.4.2017  10:47

Film, který stojí za to vidět. Lidské příběhy z dob relativně nedávných, nám čechoslovákům tak blízkých.

• 4.4.2017  08:02

Námětem úžasný film. Příběh muže, který nechce nosit a používat zbraň, ale chce místo toho pomáhat. To je krásné! Jen některé bojové scény byl neskutečně imbecilní, třeba první přechod z klidu do akce na Hacksaw ridge, pak běh s mrtvolou a střelba z kulometu jednou rukou (samozřejmě hned trefil 3 Japonce), odtahování zraněného kolegy jako na saních a on střílí neomylně celou vlnu vybíhajících nepřítel. To byly scény hodné akorát tak imbecilních hamburgrožroutů.

• 5.1.2017  18:05

No, paráda, že by taky české televize po čtvrtstoletí zjistily, že existují pěkné nové pohádky, filmy a seriály z Ruska?

• 5.8.2016  07:26

Příjemné, milé, plynoucí, klidné.

• 18.7.2016  12:12
    Atenšon purízu (TV seriál) (2006)

Za mě jasných pět! A důvodů je několik: upraveným ženám v uniformách to prostě sluší, zábava, práce s emocemi diváka, radost vidět někoho kdo ví co chce a maká na tom, souradost z jejich úspěchu, rozpustilá Yoko Misaki, kawaii Wakamura Yayoi, vznešená a elegantní Tamaki Mikami. Jediný, kdo mi byl protivný celou dobu seriálu byl Shota (nevím no, třeba se jen snažil vypadat cool). Ale abych končil v dobrém - prostě úžasný seriál :-)

• 4.7.2016  09:35

O hvězdičku navíc za ten konec, který byl dle mého názoru realistický. Film obsahuje i smyslně explicitní scény, což je pro mě u asie nezvyk. Celkově dobrý film.

• 4.7.2016  09:32

Joj to bylo hezké. Zpočátku sice takový průměr, ale pak to bylo velmi zajímavé a originální.

• 17.6.2016  14:31
    Wood Job! (2014)

Parádní příležitost poznat život v Japonsku z úplně jiné strany a (občas doslova) vyšší perspektivy :-) Příjemný film.

• 14.6.2016  07:35
    Messengers (1999)

První polovina byla pro mě nezáživná, děj nic moc, herci nic moc, ale od poloviny už je to zajímavé a do děje vtáhne. Film není zase tolik starý, ale působil docela úsměvně těma retro kolama a absencí GPS :-) Dal bych tři a půl, ale protože je to asijský film (má láska), zaokrouhlím nahoru.

• 29.3.2015  20:31

Poměrně překvapení z vod starších kung-fu filmů. Děj, sice nepříliš originální, ale nepůsobí jen jako výplň mezi bitkami, kterých zase není tak mnoho. Charismatická Maggie Cheung, "Li Mu Baiovský" Lung Ti a sympatický Aaron Kwok jsou silnou trojkou celého filmu. Jak napsala ladynka - hravá wuxia tragédie. Stála za zkouknutí!

• 21.9.2014  14:49
    Temná voda (2002)

SPOILER! Dávám plný počet...z mého pohledu je tohle jediný horor, který má smysl. Za naprosto geniální považují scénu ke konci filmu ve výtahu kdy je Yoshimi na smrt vyděšená a škrcená....a najednou nastane okamžik přijetí, smíření, objetí: "Jsem tvoje maminka." Nevídané a krásné!

• 3.9.2014  21:13
    Gugaui seo (TV seriál) (2013)

Dokonalé, geniální, krásné!!!

• 27.7.2014  20:48

Prostý příběh o "krásné" ženě!

• 19.7.2014  20:38

Film začal zajímavě, zajímavě i pokračoval, ale nějak extra mi nepřišel, ale tak jako u spousty jiných asijských filmů, to postupně pokračovalo, trpělivě dávalo nové informace, dojmy, emoce a celé to mělo trvale vzestupnou tendenci s originálním motivem až k moc hezkému finále. ("Odpadové trosečnictví" mě naprosto fascinovalo!) Po letech viděno podruhé. Dojem byl dvakrát tak lepší. Naprosto nádherný film. Každý detail má smysl. Krásné!

• 16.3.2014  19:47

Jestliže někdo dokáže natočit film o hokeji (který je mi jinak úplně ukradený) tak, že se od monitoru ani nehnu, je to skutečně borec! Výborný filmík pro celou rodinu, každý si v něm může nalézt to co jej osloví a pohladí. Jen víc takových.

<< předchozí 1 2 3