ZeldaZ

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 12.11.2019  09:31
    Nagareboši (TV seriál) (2010)

Prvních osm dílů bylo na jasný plný počet, naprosto bez debat. Jemné, nenásilné, hluboké, dojímavé, krásná hudba...ale ty dva poslední díly to tak nějak zvrtly jinak, takže i přes úplný konec, to byl takový mírný propad. 4,5 hvězdy. Skvělý zážitek!

• 22.10.2019  11:32

Příjemná, pohodová letní komedie.

• 14.10.2019  08:42
    Na střeše (2019)

Je to sice vykrádačka Gran Torino, ale líbilo se mi to.

• 27.8.2019  07:56

Dokoukal jsem 3.díl a opravdu tomu nemůžu dát víc. Všechny dosavadní díly mají sice zajímavou originální myšlenku ovšem zabalenou v tak nudném, všedním a nezajímavém příběhu, že mě to vůbec nebavilo. Nehledě na logický nesmysl ve vyústění tohoto dílu, kdy stačilo použít tlačítko začínající na "D..." namísto nesmyslně dramatického počínání.

• 23.8.2019  23:00

Příšerná nuda. Ještě jednu šanci v podobě třetího dílu dám tomuto seriálu a pokud mě nezaujme tak s tím končím.

• 23.8.2019  07:54

Nemohu dát více než toto. Ve chvíli kdy stará dáma pronesla: "Tak proto to udělal." Jsem vyprskl smíchy. Přišlo mi to tak nesmyslné, trapné, že si někdo dával (pachatel) takovou práci, jen aby upozornil na... Fakt ne. Ale kouknu na další díly, třeba to bude zajímavější.

• 20.8.2019  18:21

Dávám 5 *, proč? On to není žádný trhák, ale prostě proto, že není co tomu vytknout. Neurčitá potřeba změny vyústí v pouť O-henro, ale o té samotné to není. "Kdybych neodešla, možná by se toto stalo i mě." Příjemné seznámení s relativně starší japonskou kinematografií. Příjemná nenásilná motivace do každodenního života, s tou správnou činností, na tom správném místě a s tím správným člověkem.

• 30.5.2019  07:54

Na film jsem jako sokol vyrazil s chutí. Japonci a japonština mě velmi příjemně překvapila. Za mě hezký dokument o vitálním člověku žijícím pozitivní hodnoty. Jedinou výtku mám asi na třech místech k hudbě, tahala za uši a působila jak z hororu (scéna udírna a Americký park). Závěrečný záběr na okno a fasádu byl parádní!

• 23.5.2019  10:43
    Madžo no džóken (TV seriál) (1999)

Od začátku do téměř samotného konce to bylo za 5* ale ten konec!!! proč??? :-)

• 10.3.2019  17:18

Mám moc rád tento seriál. Nedávno jsem začal číst i nějaké předlohy. Dnes poprvé jsem to udělal tak, že jsem dočetl knihu a hned si pustil film pro porovnání. Ale musím říct, že jsem poměrně zklamaný. Zjednodušení děje se vyhnout nedá, ale s dějem samotným dost zamíchali (doba kdy Poirot vstoupí do událostí a druhá mrtvá osoba).

• 14.2.2019  07:33
    Labyrint - Série 1 (série) (2015)

Hutná atmosféra, návyková sledovanost. Vytkl bych asi jen to, že Zuzana Kanócz hraje jen v této sérii.

• 22.1.2019  08:26
    Steamboy (2004)

Anime - mám rád, steampunk - mám rád. Sehnal jsem ale jen dabovanou verzi a to mě vede k prohlášení, že dabovat anime je zločin! :-)

• 18.10.2018  13:45

Pro mě asi nejkrásnější díl. Žádná vražda, jen loupež, ale hlavně Hercule a romantika. Jemná, distinguovaná, silná.

• 15.10.2018  15:35

Tak Matrix vykradl Ghost in the shell a Avatar zase Mononoke :-)

• 3.10.2018  14:50
    Cross Road (2014)

Líbí se mi Makotoův styl.

• 3.10.2018  13:34
    Egao (2003)

Milé, povzbudivé.

• 13.8.2018  07:09
    Hastrman (2018)

Romantický, mrazivý příběh, slovanská pohanská mytologie, skvělé, že takový film máme!

• 16.7.2018  09:40
    Mai bosu mai híró (TV seriál) (2006)

Komedie, drama, romance. Příběh Sasakiho, který musí přinést maturitní vysvědčení, aby mohl převzít rodinný byznys...vedení klanu Yakuzy. Je mu sice 27, problémy je zvyklý řešit křikem a násilím, ale přece jen má silnou motivaci a tak si oblékne školní uniformu a občas se nechá šikanovat. Pro mě další krásný kousek zachycující změnu člověka k lepšímu ušlechtilejšímu já. Trochu mi to připomnělo School Ruble (postavu Kenji Harimy). Poznání přátelství, lásky a nesobeckého jednání. Emoci bylo spooustu. Tak trochu jsem čekal (trochu s obavami) zápaďácký happy end, ale skončilo to úplně takovým nejlepším řešením pro všechny strany a to je mnohem víc, než přeslazený nereálný filmový závěr.

• 16.7.2018  09:18

Hned v půli traileru jsem se rozhodl film stáhnout. Zpočátku mi to detaily připomínalo takovou nafukovací Amélii z Montmartru. Mikádo, jízda na motorce, kino, hudba, videopůjčovna, celková atmosféra "podivnosti". Krásně se to rozjíždělo do emocí, jemné romantiky, citlivá hudba spolu působivými klidnými záběry..."Mít srdce je srdcervoucí." Příjemná pohodička A pak ten zlom, no to byla atomovka: s upřímnou touhou dát lásku...film, který se musí vydýchat, film, jehož sledování se nelituje.

• 9.7.2018  21:59
    Shinboru (2009)

Tak na začátku jsem si přečetl, že je to komedie. Když se film rozjel, začal jsem tušit, že poněkud jiná než jsem čekal. Rozvinula se (v lince pyžamovaného Japonce s mikádem) nepříčetná fantazie, která mi přípomněla putování bardem. Nejdřív to smysl nedávalo, pak se to začalo skládat, pak ohromilo...a při koukání na titulky jsem si pomalu začal uvědomovat, že film končí a já jsem vracím do své reality... nevšední zážitek!

• 3.7.2018  08:36
    Hotaru no Hikari (TV seriál) (2007)

Veranda, pivko, pohoda a krásně útulňoučký japonský domeček se zahrádkou. A vše se změní s příchodem nezvaného hosta :-)

• 22.6.2018  07:27

Námět mě velmi zaujal, škoda, že seriál nepokračuje.

• 20.3.2018  08:04
    Bába z ledu (2017)

Samotný se divím, že dávám pět hvězd, nebyla to nějaká bomba, nebo něco co člověk nemůže dostat z hlavy. Spíše takový lidský film ze života, jak chodí, může chodit a jak se to může změnit. Nebyla potřeba obří výprava, digitální efekty, šílené dějové zvraty a přesto mě tento film naplnil. Proto tedy plný počet. Díky za film.

• 26.2.2018  12:13

Příjemný, pohodový, oddychový film.

• 28.12.2017  13:16

Tak stupidní dialogy už jsem dlouho neslyšel: "Dal jsi mu najevo, že to nezvládne." Nebudu hodnotit, nechci tomu snižovat průměr, ale za mě něco mezi odpadem a jednou hvězdou.

• 28.12.2017  13:13
    Ratatouille (2007)

Příjemný animák. Jediný co se mi ze zámoří líbí.

• 30.10.2017  08:22

Rozhodně zajímavý sci-fi námět. Ale scénář mi přišel hodně jednoduchý a celkem předvídatelný. Přemýšlím, jestli amíci umí vůbec natočit film aniž by tam cpali prvoplánovitou romantickou zápletku. Asi to není film na moc velké přemýšlení, když holka co drží poprvé v ruce pistoli, tak na 20 metrů někoho trefí, jednou rukou a běhá na deseticentimetrových podpatcích, ale jasně no, šlo o film pro popcornového nenáročného diváka. Ale zamyslel jsem se nad myšlenkou filmu - sebrání nadbytku majetným a přesunutí k nemajetným...otázkou je, jak by s tím naložili? Ten jeho kámoš se z nabytého bohatství upil k smrti. Co je dobře, co je špatně? ...

• 7.9.2017  15:16
    Avatar (2009)

Já jsem stejně fandil té straně se střelnými zbraněmi, helikopterami a mechy :-)

• 1.9.2017  19:10
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Tajemné, napínavé, depresivní, smutné...

• 17.7.2017  08:56

Tak to bylo milé filmové pohlazení! Půvabné, nesmělé ale zároveň plné (skrývané) vášně. Koji Yakusho mi byl velmi sympatický a vzpomněl jsem si na jeho film University of laughs, rovněž geniální dílo.

<< předchozí 1 2 3 4