ChArLeNe

Slovensko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 19.2.2019  10:54
    The Umbrella Academy (TV seriál) (2019)

Okrem Number 4, 5 a 7 sú ostatní súrodenci úplne zbytoční. Ešte aj mŕtvy člen akadémie má oveľa väšiu úlohu. Seriál ani nie je tak o záchrane sveta než o pity party členov akadémie, bitching na otca, na to nepotrebujem seriál. Rozoberajú sa úplne irelevantné postavy. Toľko stopáže venovanej romantickému vzťahu súrodencov - nobody cares. Nikoho nezaujímajú ani manželské problémy a dcéra Number 3. To aj Hazelov románik bol zaujímavejší a oveľa podstatnejší pre príbeh než Number 1, 2 a 3 dokopy. Radšej mali hlbšie rozvinúť postavu Number 7, nedávať jej monotónny hlas, poker face a obsadiť nejakú sympatickejšiu herečku.

• 16.2.2019  18:43
    Indila: Dernière Danse (hudební videoklip) (2013)

TU si môžeš prečítať, čo sa tým videom chcelo povedať. Ten, kto hľadá, nájde a ten kto nie, necháva nízke hodnotenie a nechápavé komentáre.

• 13.2.2019  08:09
    Metanol (TV film) (2018)

Čo sa stane, keď sa spojí ľudská hlúposť a chamtivosť na strane výrobcov a distribútorov (až mrazí z toho, ako to predávali ďalej keď zistili, že to zabíja). Na druhej strane konzumenti, čo chcú ušetriť na kupovanom alkohole. Tí, čo zarábajú málo by mali dvojnásobne vedieť, ako rozumne narábať so svojimi peniazmi. Každý človek sa musí rozhodnúť, čo má pre neho väčšiu váhu, či chľast/chvíľkový pôžitok alebo zdravie. A na tretej strane laxné opatrenia na výrobu a distribúciu alkoholu, vďaka čomu sa táto kauza mohla uskutočniť. Muselo sa stať až niečo také, aby sa sprísnili opatrenia, hanba.

• 20.1.2019  11:11

Nádherná cinematografia, bromance, Gong Yoo, postavy the Grim Reaper a Sunny, soundtrack, kpop referencie, to sú veľké pozitíva Goblin. No hlavný pár sa k sebe absolútne nehodí, nie je medzi nimi žiadna chémia (narozdiel od Gong Yoo-ovej polovičky v Coffee Prince). Naviac Eun-Tak svojim správaním zo seba robí oveľa mladšie decko než je v príbehu. Tiež sa mi nepáči jej lipnutie na materiálnych veciach, prijímanie free gifts absolútne bez hanby. Jej postava je najhoršia v celom seriály. Navyše, po pozretí Eungyo jej tú nevinnosť ťažko veriť. Asi preto do seriálu dali aj iné páry, ktorým môžeme fandiť, kebyže sa niekomu nepáčil ten hlavný. Príbeh samotný je veľmi rozťahaný, často sa nič nedeje, čiže ak chce človek poriadny príbeh tak toto nie je to pravé a lepšie urobí ak bude pretáčať, no ja som sa rada ponorila do fantasy sveta, obdivovala cinematografiu, a relaxovala. Je to perfektný odpočinok hlavne počas zimného obdobia.

• 17.1.2019  14:45
    Sex Education (TV seriál) (2019)

Dej niečo ako mix Masters of Sex a Charlie Bartlett. Sympatické postavy, ktoré si človek obľúbi. Prvá polovica oddychová, vtipná, druhá polovica vo väčšine smutná dráma. Poznámka pre seba - dávať si pozor na mix žánrov komédia + dráma či romantický, pokiaľ sa chcem smiať počas celej jazdy, pretože v polovici sa to vždy zmení buď na depresívnu drámu alebo gýčovitú romantiku.

• 3.1.2019  16:31

Oceňujem, že dvojka začína presne tam, kde jednotka skončila, akurát nechápem, prečo v češtine sú repliky z jedničky zmenené. A niekto urobil do uši bijúcu chybu v preklade, kde gymnasium preložil/a doslovne ako gymnázium, pričom ekvivalentný výraz je telocvičňa. Škoda, že na tie všetky vynálezy si ešte stále musíme počkať, dávno po prešvihnutí roku 2015.

• 20.12.2018  17:25

Šialené! Za barbarstvom sa netreba otáčať do Afriky či moslimských krajín, svoj podiel barbarstva má aj večne ospevované USA - aj krajina prvého sveta má o čom nad sebou premýšľať (okrem iných veciach). Neviem do akej mieri by musel byť človek psychopat natoľko, si myslieť, že novorodenci necítia bolesť. Takíto by mali byť prinajlepšom patológovia. Úplne ma dostalo vyjadrenie matky jedného chlapca, že "si môj" preto som ťa zmrzačila, až z toho behá mráz po chrbte, a radšej si praješ, aby si sa nebol narodil. Len nechápem tú cenzúru v dokumente. Keď zábery nechceli ukázať, tak načo ich tam vôbec dávali? No čo z toho má divák? nič, lebo nevidí tú hrôzu, a tak účinok na diváka bude o to slabší.

• 19.11.2018  15:46

Zaujímavé spracovanie, síce často nudné, nezáživné. Za mňa 5* za hudbu a herecké výkony Penélope Cruz, Édgar Ramirez a Darren Criss. Život Cunanana a pátranie po tom, ako sa z neho stal sériový vrah je dobrým náhľadom do medziľudských vzťahov, rodinné zázemie a ako tie vzťahy vplývajú na psychiku človeka, na mienku o sebe samom, na prejav lásky, na prejav hnevu, na jeho činy, na jeho budúcnosť, na to, či bude slušný človek s úspešným životom alebo ho to psychicky zloží a svoje emócie prejaví negatívnym spôsobom. Avšak, nevieme do akej mieri sa scény so seriálovým Cunananom zhodujú so skutočným Cunananom. Ikeď je zaujímavé sa dozvedieť o vrahovi, tak som čakala, že séria bude viac zameraná na Versaceho, lenže celá séria je o jeho vrahovi a jeho vraždách. A pravdu povediac, raz pozrieť mi to stačilo.

• 29.8.2017  22:33

Jedna z najlepších epizód seriálu či už podľa kritikov alebo aj podľa hodnotenia na imdb. No vidím, že miestni túto epizódu vôbec nepochopili, alebo ich absolútne nezaujíma nazrieť do vnútra medziľudských vzťahov.

• 26.7.2017  10:36
    Pasukkun (TV seriál) (2017)

Páčia sa mi snímky o braní spravodlivosti do vlastných rúk, formovania skupinky, a rovnako aj tento seriál mal potenciál. Ale bol pochovaný hlúposťou a neschopnosťou hlavných protagonistov. To, ako nechali decko aby manipulovalo s dospelákmi, detektívmi, je niečo do neba volajúce. Osobne by som Lookout dala 3.5 hviezdičky, ale takáto možnosť tu, bohužiaľ, nie je. Zatiaľ som nenašla podobnú kdramu ako Defendant, ktorá by držala nelogickosť na minime, a pritom mala ešte aj riadne ukončenie príbehu (narozdiel od Signal). Čo sa mi ale páčilo, bolo OST, ďalej rola Kim Seul-Gi, ktorá jej sadla viac než v Oh My Ghost. Takisto Key bol príjemným spestretím seriálu. A navnadilo ma to si s Kim Young-Kwang pozrieť aj niečo iné z jeho kinematografie.

• 19.5.2017  20:37

V podstate súhlasím s užívateľom David´82. Plno hluchých, nepotrebných scén, ktoré nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Až ku koncu je dokument omnoho lepšie spracovaný. Taktiež sa toho v celku ani veľa nepovie, len sa niečo začne a nerozvedie sa to. Ak ani nechceli nič veľmi podrobnejšie rozoberať a len dať do pozornosti problémy, tak aj tak by kvalita dokumentu bola lepšia, ak by sa stopáž skrátila na cca.30 minút.

• 18.5.2017  19:26
    Eurovision Song Contest 2017 (TV pořad) (2017)

Ak sa niekomu nepáčila minuloročná Eurovízia, tak tento rok to bolo ešte horšie. Hrozný neprofesionálny moderátori, netuším, prečo vybrali týchto pubertiakov moderovať niečo, čo sa vysiela do celého sveta. Až sa hanbím za to, že prvý-krát mohli v Amerike a Číne sledovať finále, a hneď takýto trapas. Ale nielen moderátori boli neprofesionálny, ale aj tí reprezentanti krajín pri udeľovaní bodov (jedna tam básnila o svojich zážitkoch, ďalšia rozprávala po franzúzsky aby sme jej nemohli rozumieť, a najviac ma pobavil Holanďan, ktorý to mal na háku a venoval sa psovi :D). Čo sa týka pesničiek, tak to tiež nebolo o veľa lepšie. No našli sa aj také, čo sa mi páčili: Maďarsko, Azerbajdžan, Armenia, Bulharsko, Ukrajina prekvapila Muse-like pesničkou. A víťaz pre mňa nepochopiteľný - vyhrala nudná, uspávajúca pesnička a vizuálna komédia.

• 3.5.2017  13:12
    Wanbyeokhan annae (TV seriál) (2017)

Najprv som chcela dať priemerné hodnotenie, no úprimne, neviem za čo by som mala dať tie 3 hviezdičky, keďže ani len natoľko ma táto drama neoslovila. Jediná zaujímavá postava bol Bong Goo, ktorý do príbehu o nevere a chronickej posadnutosti priniesol smiech a šarm. Hlavná ženská postava bola síce znázornená ako silná žena, ktorá si vystačí bez muža (čo vo svete k-dram nie je tak časté), tak ma jej postava unavovala svojim poker facom aj hlúposťou v dosť podstatnom konaní. Jung Hee je azda najhorší manžel akého som videla (minimálne v kórejskej tv). Biť by ho nestačilo. Takisto aj jeho matka zlatokopka.

• 3.5.2017  13:02
    Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál) (2017)

Toto bola perfektná voľba na odreagovanie a odbúranie stresu, už od prvej epizódy som sa toľko nasmiala. Malo to dobrú zápletku a hlavné dve postavy. Ženská superhrdinka, čo sa hlavne v Kórei nevidí často. Prišlo mi to niečo ako variácia na One Punch Man, s tým ako jedným úderom dokáže knock-outovať súpera. Park Bo-Young je vážne ako šteniatko, ktoré by ste chceli nosiť pri sebe. Vôbec sa nečudujem tým mini-infarktom, ktoré zažíval daepyo-nim. Okrem kopu komediálnych scén (okrem iných a improvizovaných scén aj referencie na The Bodyguard, Journey to the West, Cinderella, hercov Won Bin a Hyun Bin a príležitosť vypočuť si Y.M.C.A. v kórejčine, a nezabudnem na ten Buddhov šibalský úsmev), má to aj dosť citeľnú romantickú linku (hlavne teda v druhej polovici), od začiatku som fandila Min Min. Únosy a hrôzostrašný útočník sa postarajú o vážnu stranu seriálu, ako to býva v superhrdinských snímkov v boji dobra so zlom. Čo mi vadilo, bolo okrem neschopnosti polície (čo je zdá sa must, v každom seriáli) tak hlavné postavy, ktoré nepočúvali keď mali, a samozrejme, že potom spôsobili problémy. Ďalej, romantické scény často skĺzavali do gýčovitosti, a taktiež sa mi nepáčili Romeo a Júlia scény. Potom drobné negatíva, ale dosť otravné, keď sa nesú celým seriálom, bol sound psieho kňučania, a Bong Bong-nino hrozné mobilné zvonenie, ktoré by sa mohlo použiť na mučenie (kam sa hrabe Easy Street).

• 24.4.2017  10:32
    Oh naui gwishinnim (TV seriál) (2015)

Začnem pozitívami: Postavy, s ktorými som sa vedela stotožniť, a ktoré mi v mnohom pripomínali Coffee Prince SPOILER (majetnícka hlavná mužská postava, hlavná ženská postava, ktorá až tak neprejavovala náklonnosť oproti mužskej postave a s tým vycestovaním za štúdiom, odhalenie pravdy a vysporiadanie sa s tým, taktiež Joon mi propomínal Seon-Ki), a chémia medzi postavami bola lepšia než napr. v Goblin. Oh my Ghost v sebe taktiež skrýva posolstvá, ako mať rád sám seba, veriť si, užívať si života pokiaľ ešte môžeme. Tiež musím spomenúť komediálnu zložku, keďže som sa veľakrát pri výrokoch/scénach poriadne zasmiala. Teraz niečo k negatívam: Seriál začal byť naozaj zaujímavý až v polovici, kedy sa veci konečne rozbehli. Nemôžem dať lepšie hodnotenie práve kvôli tomu, že polovica seriálu bola dosť slabá a viac-menej som ju len pretrpela, i keď aj v tých epizódach boli nejaké zaujímavé scény a dozvedeli sme sa dôležité veci (ohľadom high-school reunion, ako byť zdatnejší v kuchyni - ako správne krájať, ako ochutnávať atď.). Takže zo seriálu mi v pamäti utkvie hlavne druhá polovica, a taktiež hlavný párik, ktorým to svedčalo.

• 4.4.2017  19:27
    Pigoin (TV seriál) (2017)

Jedným slovom - geniálne. Po niekoľkých sklamaniach čo sa k-dramas týka, som konečne našla k-dramu, ktorá je stelesneným mojich predstáv. Skvelé herecké výkony (tak, ako hlavné 2 postavy medzi sebou v seriáli súperia, tak tak medzi sebou súperia aj čo sa hereckého výkonu týka), scenár, v ktorom som si narozdiel od Voice, nevšimla nejakých chýb (až na jednu nelogickú scénu), nákazlivý soundtrack, ktorý mi aj napriek temnej atmosfére zdvihol hladinu endorfínov zakaždým, keď ho pustili. Hlavný protagonista a antagonista boli neskutočný, na tú hru na mačku a myš bolo radosť pozerať sa, pripomenulo mi to chytrácke snímky a´la Death Note. Vedľajšie postavy boli takisto pamätné, Lee Sung-Gyoo a ten kamarátsky vzťah spoluväzňov bol inšpiratívny, najpamätnejší z nich Shin Chul-Sik s jeho "I´m Optimus Prime, Shin Chul-Sik. I love you baby ". A narozdiel od Signal, má Defendant riadny koniec, ktorý mi v Signal veľmi chýbal.

• 26.3.2017  13:37

Podstatné zlepšenie oproti prvej sérií, a dúfam, že ostatné epizódy sa budú niesť v podobnom duchu čo sa týka kvality. Začiatok epizódy pripomínajúci Fury Road, ešte lepšie súboje, lepší scenár a pomaly sa nám odkrýva fantasy zložka seriálu.

• 26.3.2017  12:53

V podstate súhlasím s pripomienkami, ktoré už spomenul uživateľ LRyuzaki. Vtipných momentov tam skutočne veľa nebolo, osobne počítam iba jeden, ktorý ma naozaj dostal (až som bola prekvapená, že som tú vtipnú situáciu ohľadom gay mužov nikde inde nevidela). Skôr než komédia, je tento film dráma, a z názvu už vyplýva, že v sebe nesie aj element tragédie. Veľmi ma potešilo, že sa kórejci túto LGBT problematiku snažia riešiť. Takže aj napriek môjmu priemernému 3-hviezdičkovému hodnoteniu, túto snímku hodnotím veľmi kladne, aj keď má určité medzery.

• 26.3.2017  12:27

FAKTY z dokumentu sú obsiahnuté na tejto stránke. Dokument bol vytvorený pre širokú verejnosť, a tak ho aj tak hodnotím. Keďže ja osobne som veľa informácií už poznala, tak ma dokument veľmi neprekvapil. Najzaujímavejšiu časť pokladám za vŕtanie sa do zdravotníckych organizácií a taktiež aký dopad má živočíšne poľnohospodárstvo na okolitých obyvateľov, čo si myslím, že sa tomu mohli venovať viac (otázka ale potom je, či by to pre nich nebolo nebezpečné). Ku koncu dokument skĺzol do reklamy pre vegánsku stravu, namiesto toho by som skôr ocenila nejaké praktické recepty a rady pri varení, nejaká ukážka ako vlastne rastlinnú stravu aplikovať do každodenného života, pretože takéto cenné informácie sa vo vegánsky-ladených dokumentoch objavujú len veľmi zriedka, a v tom vidím práve to negatívum, keďže preto, aby bol niekto vegánom dlhodobo, tak musí vedieť ako na to, inak bude pár týždňov diétovať a potom sa vráti späť k pojedaniu zvierat. // EDIT : Izolované prípady (typu: moja babka/dedko jedli mäso a fajčili celý život a dožili sa 90 apod) nie sú dôkazom, že živočíšne potraviny sú zdraviu prospešné. 90% pesticídov, ktoré spôsobujú ľuďom choroby sú pesticídy v ŽIVOČÍŠNYCH potravinách. Výrok, že byť vegánom a papať zeleninu a ovocie zo supermarketov je "ako z blata do kaluže. " vôbec nezodpovedá podielu 90 a 10 %. GMO? Väčšina GMO plodín putuje ako krmivo pre hospodárske zvieratá. Hormóny? Aj keď si niekto kupuje bio živočíšne výrobky, tak v živočíšnych výrobkoch sa nachádzajú prírodne-vyskytujúce sa hormóny, a najviac chorôb pramení z mliečnych výrobkov. Všetky živočíšne výrobky obsahujú estrogén, ktorý je ako u ľudí tak aj u zvierat, prírodne sa vyskytujúci a má rovnakú molekulárnu formu. Množstvo štúdii dokazuje, že obmedziť alebo vzdať sa živočíšnych výrobkov je prospešné proti mnohým chorobám, zdravie sa zlepší pri konzumácií vyššieho podiela rastlinnej stravy než živočíšnej aj pri konvenčnej rastlinnej strave. Áno, je pravda, že byť vegánom a konzumovať konvenčnú zeleninu/ovocie nemusí byť to najzdravšie, ale je to dobrým štartom, než hneď zhurta tlačiť do nejakej "super-extra-clean" rastlinnej strave. Môžno preto nespomenuli možné riziká, pretože nechceli príliš stresovať divákov, keby im povedali, že majú jesť IBA bio zeleninu/bio ovocie, pre mnohých by to bolo príliš veľa a náročné. Aj keď pre producentov to môže byť dvojsečná zbraň, že ich môžu kritizovať za "zatajovanie informácií", čo je fér, ale mnohí čo tento dokument kritizujú sa buď smejú alebo vyhovárajú na rôzne iné veci než na to, aby vyvrátili informácie ktoré boli v dokumente.

• 25.3.2017  22:29

To sa ani nedá hodnotiť hviezdičkami. Skôr než dokument by som povedala, že je to amatérske video s dlhou stopážou. Niektoré príbehy či citáty zúčastnených sú inšpiratívne - najviac ma zaujala malá aktivistka vegánstva, ktorá ma zasiahla svojou čistotou a vnútornou žiarou a človek, ktorý od základov zmenil svoj život (z drogového závisláka z rozvrátenej rodiny na milujúceho vegána, bežca, partnera, otca (?)). Sklamala ma ale majiteľka vegan food trucku, ktorá kvôli zlému imagu vegánstva chce premenovať svoj food truck z "vegan" na "plant-based". Zlepšiť image mohla robiť práve ona, ale nie, radšej si dať inú nálepku - to problém vyrieši. Asi v poslednej tretine tohto videa to začalo mať nádych new age/wu wu, obzvlášť divné mi prišli meditačné zvuky pri proteste.

• 25.3.2017  15:22

Páčilo sa mi, že film skombinoval všetky 3 sektory - zdravie, etika, životné prostredie. Síce stopáž sa najviac zameriava na zdravie, ale informuje a spája súvislovsti aj čo sa týka z hľadiska etiky a životného prostredia, človeku tak dáva ucelenejší pohľad na vec. Z etiky dávam do pozornosti krásny citát: "You don´t have to take a life in order to sustain yours" - Samuel L. Jackson. Čo sa týka zdravotného hľadiska, vadilo mi, že nijako nerozlišovali medzi dobrým a zlým druhom cukru - všetkému dali názov "cukor" a hotovo. Taktiež dávajú prílišnú váhu na to, že samotná strava ťa zbaví všetkých chorôb. Čo je dosť nepresné a môže byť aj nebezpečné. Chýbala mi tam určitá rovnováha, že áno, strava síce hraje veľmi dôležitú úlohu pri chorobách, ALE nemusí to platiť vždy - aj keby tomu mohlo byť dajme-tomu iba 1 percento takýchto prípadov, no nemali by sme slepo veriť, že nás samotná strava zbaví/predíde všetkých chorôb. Veľmi prínosná je čast informujúca o tom, ako nakupovať a čítať zloženie potravín. Menšia ukážka pár receptov, ktoré osobne pokladám za nie veľmi inkluzívne (pre ľudí, ktorí sú alergický na orechy) alebo málo kalorické/neucelené (tanier karfiolu). Recepty sú veľmi dôležitá časť toho, či a ako ľudia zmenia svoje stravovacie návyky na WFPB (whole-food plant-based/ rastlinná strava pozostávajúca z celých potravín), preto si myslím, že hlavne v tejto časti si mohli dať viac záležať a ukázať recepty, ktoré sú celkom jednoduché no pritom neobsahujú najznámejšie alergény a zároveň sú aj primerane kalorické (napr. tanier bez oleja pečených zemiakov spolu s karfiolom, namiesto samotného karfiolu). Taktiež v niektorých receptoch je pridaný cukor (ďatlový cukor) lenže dokument, ako som spomenula vyššie, nijako nerozlišuje ktorý cukor je dobrý a ktorý zlý. Toto sa bežnému divákovi, ktorý len zbežne nasaje informácie, môže zdať triviálne, ale ak by sa chcel niekto takto začať stravovať, tak narazí na nezodpovedané otázky. Viem, že dokument z legálneho hľadiska oznamuje, že nenesie zodpovednosť, lenže myslím si, že je rozdiel medzi nenesením zodpovednosti a medzi posunutím informáciami, a nechať tým rozhodnutie na diváka.

• 14.3.2017  19:58
    Boiseu (TV seriál) (2017)

Neskutočne napätá atmosféra počas prvých 4 epizód, ktorá vás nenechá vydýchnuť. Páči sa mi, že prípady sa nevyriešia počas jednej epizódy, ale že sú roztiahnuté na dve, a možno aj práve kvôli tomu sú na konci prvej epizódy prípadu frustrujúce cliffhangery (TWD Last day on Earth all over again). S pribúdajúcimi epizódami sa v jednaní postáv objavuje strašne veľa chýb, až vás bude bolieť hlava z toho, koľko krát si musíte klopať na čelo - frustrácia z pomalých či až úplne nelogických reakcií policajného tímu. Možno sa tým tvorcovia chcú pridržiavať realite. SPOILER! --------- Kim Jae-wook dokonale stvárnil hlavného záporáka, až vás mrazí z každého jeho kroku/pohľadu/smiechu, a na závažie kettlebell sa nebudete vedieť rovnako pozerať. *This drama was produced in hope that our society will no longer have to feel sorry for being unable to save these victims within the golden hour. Nor do we wish for more unfortunate and unfair victims to occur around us.* A Behind the Scenes mi navodili pocit sklamania, že Dae-Sik a Officer Park nemali veľa spoločných scén.

• 26.1.2017  13:30
    Big (TV seriál) (2012)

Kvôli Gong Yoo a jeho hereckému výkonu sa to oplatí pozrieť (či lepšie povedané, preskočiť na jeho scény), ešte sa mi páčil vzťah KKJ a GDR ("What time is it? It's 10:10. For me, it was 10:10 all day"), ale inak nič. Bizarne zvolená hudba pre scény, akurát pre pár scén bol dobre použitý soundtrack. Nezachránili to ani referencie na popkultúru, ktoré mi prišli skôr nútené než prirodzené. Totálne blbá hlavná ženská postava, vedľajšie postavy takisto utrpenie - dve mrchy a ostatné postavy také nijaké. Jednanie postáv bolo často iracionálne, no aj napriek často vyskytujúcej sa iracionalite, som sa veľa-krát pristihla v slzách (možno to ale bolo od celkovej únavy). Hlavná pointa o zázraku nebola dovysvetľovaná, pričom stopáž dramy je príliš dlhá a príbeh sa iba vliekol. A koniec je čisté fiasko, vtrepané do posledných 10 minút, kde nám ukazujú irelevantné scény, pričom jedna z kľúčových postáv je úplne vynechaná.

• 30.10.2016  19:04

Ako som predpokladala, tá dusná atmosféra, ktorá bola krásne vystupňovaná vo finále predošlej sérii, sa vytratila, keďže prešlo veľa času. Ani keď si Lucille vybrala svoju obeť tak to so mnou neotriaslo, až keď neprišiel druhý úder pre partu a potom to už bol brutál a znova sa mi ťažko dýchalo. Na rolu Negana fakt nemohli vybrať lepšieho herca. No osobne by som z predošlej a z tejto epizódy mala lepší dojem, keby že boli spojené. Keby ja som len vedela, čo pre nás tvorcovia chystajú, tak by som počkala a zhliadla ich za sebou.

• 6.7.2016  19:03
    Po sexu (2007)

Nepáči sa mi ten Kafe a cigára formát.

• 23.6.2016  14:21

Podľa mňa lepšie spracovaný dokument než trilógia Paradise Lost. West of Memphis nie je to iba zhrnutie udalostí, ale dozvedáme sa tu aj nové veci, ktoré v trilógií neodzneli. Som znechutená z právneho systému, iba kryť si zadky a o chytenie a odsúdenie skutočných vinníkov im vôbec nejde.

• 25.5.2016  17:20
    Preacher - Pilot (S01E01) (epizoda) (2016)

Komiks som nečítala, čiže nie som oboznámená s príbehom (či vôbec dajaký je), no pilot na mňa nijako nezapôsobil. Len dookola samé zabíjačky, bitky, a mňa to už zrejme pobaviť nedokáže. (Moju pripomienku lepšie vystihol mourek10100), Som zvedavá akurát na Josepha Gilguna (Misfits), ako sa jeho postava vyvinie.

• 15.5.2016  01:37
    Eurovision Song Contest 2016 (TV pořad) (2016)

Prvý-krát, čo som sledovala Eurovíziu. Niektoré pesničky sú na jedno kopyto alebo sú preceňované, no keď pomedzi idú aj dobré pesničky, tak mi to tak nevadí (pre mňa víťazná Gabča (nie preto, že sused, ale fakt sa mi najviac páčila), potom zaujímavé kúsky Holandsko, Maďarsko, Estónsko, Cyprus, Grécko, diskvalifikované Rumunsko). Tiež dobré skeče (BAAB). Čo sa týka víťaza, tak pesnička sa mi celkom páči len mi vadí ten politický podtext, ktorý nebol podľa pravidiel, a nemyslím si, že pesnička bola na výhru, na druhú stranu som rada, že nevyhralo preceňované Rusko (ktoré svoje predstavenie a hudbu okopírovalo od minuloročného víťaza) či Austrália (ktorá v európskej súťaži nemá čo robiť!). Porota z krajín úplne neprofesionálna, ale aj bez poroty by víťaz nebol lepši (Rusko).

• 7.5.2016  00:17

I keď postavy TWD stále dokola robia tie isté chyby (až mám pocit, že sledujem nie TWD ale TVD) tak posledných 10 minút, teda monológ Negana, krásne zvyšoval na napätí, ale samozrejme, že tvorcovia dali prednosť sledovanosti než kvalite. Ikonická smrť, a celú epizódu zničia kvôli svojej nenásytnosti po peniazoch. Tá scéna bola v komikse v jednom vydaní, nebola rozdelená na 2 časti. Tú atmosféru už v októbri nezopakujú, a tá scéna už nebude mať rovnaký účinok na diváka. Divím sa, že na čsfd má táto epizóda stále vysoké hodnotenie.

• 14.3.2016  19:32

Viac než flash mob, na mňa zapôsobilo, keď z galérií urobili tanečné kulisy. To bolo nádherné. I keď, flash mob v business plaza tiež bolo super. Taktiež ma potešilo, že sa vo filme objavili dve pesničky od Skylar Grey. A Phillip Chbeeb som hneď spoznala, tie jeho signature moves. Príbeh je u tohto typu filmu prostý, čo sa týka mňa, tak by žiaden príbeh ani byť nemusel, ja by som radšej brala hodinu a pól len tancovania.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16