Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (586)

plakát

Argylle: Tajný agent (2024) 

Spisovatelka Elly Conway zjistí, že její knihy o špiónech mají s realitou společného víc,, než si myslela. A že jejich hrdina Argylle je dost možná skutečný. Jenže proč ji najednou chtějí všichni zabít? Matthew Vaughn natočil další poctu špionážním akčňákům, která je plná nápadů a originálních akčních scén, ale tentokrát možná divoká tak moc, že to pro někoho může být za hranou snesitelnosti.

plakát

Ferrari (2023) 

Michael Mann vypráví o jednom krátkém úseku v životě majitele slavné automobilky. A bohužel vypráví příběh, který není příliš atraktivní a nedaří se mu zaujmout. Adam Driver navíc hraje odměřeného chladného profesionála, jenž drží svoje emoce na uzdě, a výsledkem je tak vcelku nudná podívaná. To se změní v poslední části, kdy se začne závodit a Mann ukáže, že mu to režírování akce pořád jde, i když může působit poněkud starosvětsky. Celkově je ale Ferrari vcelku nezajímavá podívaná o lidech, kteří bojovali s osobní krizí a jednou velkou životní ztrátou. A jeden z nich jen tak mimochodem navrhoval auta.

plakát

V letu (2024) 

Pitomoučký zlodějský akčňák s nepříliš zajímavými akčními scénami, necharismatickým obsazení a vizuálem, který je občas docela hnusný. Logika si vzala dovolenou a i když to celé minimálně v první půlce docela utíká, celkově tu není dost atrakcí na to, aby člověk ochotně zapomněl na pitomost celého filmu a užíval si to třeba jako u posledního Rychle a zběsile. Dohromady je V letu prostě příliš blbé a příliš nezajímavé na to, aby fungovalo jako něco víc než jen kulisa.

plakát

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023) 

Že to bude až takový shit, to jsem fakt nečekal, ale už asi hodinu se pokouším najít něco, co by na Rebel Moon bylo alespoň trošku povedené. No dejme tomu, že ty masky a do extrému přehrávající záporák Eda Skreina jsou celkem fajn. Ale jinak jde o naprostou příšernost. Jestli někdo žil donedávna v naději, že Snyder je mizerný autor, pořád by to však mohl být alespoň obstojný realizátor, tak tady o tuhle naději přijde, protože v Rebel Moon se nepovedlo skoro nic. Pochybná kvalita triků by byl ten nejmenší problém, stejně tak jako laciné vykrádání snad všech velkých sci-fi filmů od Star Wars přes Pátý element, Flashe Gordona až po Matrix nebo Jupiter vychází. Větší potíž tkví v tom, že audiovizuálně je to celé ošklivější než patnáct let stará Kronika mutantů, že v akčních scénách není vidět ani prd. Snyder-kameraman pořád spoléhá na už regulérně otravné zpomalovačky, především však nezvládá ani pořádně snímat ty postavy, které zrovna bojují, a že tu žádný z hrdinů nemá osobnost nebo motivaci. Ne uvěřitelnou motivaci, jakoukoliv motivaci, protože verbování galaktických drsňáků obvykle probíhá způsobem „Pomůžeš nám? - Nevím, spíš ne. - A co takhle pomsta? - OK, tak jo“ . Ve výsledku tak dvě hodiny po obrazovce pobíhají nudné postavy, jimž šéfuje dokonale mdlá Sofia Boutella, vše se odehrává v hnusném prostředí a působí to jako dvacet let stará sci-fi, která už tehdy byla špatná. Vzhledem k tomu, že Snyder dostal od Netflixu bianco šek a mohl si dělat, co chtěl a on vytvořil tohle, je evidentní, že je jako filmař v naprostém hajzlu.

plakát

Aquaman a ztracené království (2023) 

Aquaman a jeho bratr Orm musí zastavit zloducha Black Mantu, dřív než… to je jedno. James Wan natočil film, který je i díky šíleným zásahům studia naprosto idiotský a nesmyslný. Ale i přesto nečekaně zábavný, protože režisér háže na diváky jednu vizuální atrakci za druhou a pokud se nezačnete nutit do přemýšlení, možná zjistíte, že se na to vlastně docela příjemně kouká. Ale v hlavě druhý Aquaman dlouho nevydrží. Na to je to zkrátka pořád až příliš velká pitomost. Éra DCEU však mohla skončit i hůř.

plakát

Lítá v tom (2023) 

Lukášova těžce nemocná maminka už na světě nejspíš dlouho nebude, a tak se rozhodne potěšit ji a přesvědčí těhotnou sousedku Natálii, aby předstírala, že je jeho přítelkyně. Když se ale maminka uzdraví, musí ti dva lhát dál. A protože jsme v romantické komedii, je jasné, co se stane. Lítá v tom sází na ověřená klišé, ale na rozdíl od konkurence s nimi umí pracovat. Režijní debut Tomáše Dianišky umí být v těch správných momentech vtipný i dojemný, má sympatické hrdiny a nečekaně dobře vypadá. Škoda zbytečně zběsilého tempa, kvůli kterému některé dějové linky trochu vyšumí a jiné tu jsou naopak trošku navíc. Celkově ale velmi slušná žánrovka, která se nestydí opisovat od slavnějších vzorů. A na domácí poměry vysoce nadprůměrná.

plakát

Dcera divočiny (2023) 

Helena vyrůstala jako malá v lese, kam její otec unesl její matku. Teď jí je třicet, dala se dohromady, ale když zjistí, že táta utekl z vězení, ví, že se bude muset vlastní minulosti postavit. I kdyby to mělo být se zbraní v ruce. Potenciálně zajímavé psychologické drama nebo survival thriller se díky nešťastnému způsobu vyprávění a celkové prázdnotě proměnilo v utahanou nudu se snaživými herci, která se ale nikdy pořádně nerozjede a výraznější dojem nezanechá.

plakát

Godzilla Minus One (2023) 

Druhá světová válka skončila, Japonsko ale ještě ani zdaleka nemá vyhráno. K jeho břehům se totiž blíží gigantické monstrum. Povede se ho zastavit, nebo zdecimovaná země padne na úplné dno? Godzilla Minus One je přehlídka skvěle vypadající destrukce, funkčního patosu a lehce přehnaného japonského herectví. Dohromady je to však i pro Evropana bez problémů ukoukatelná podívaná, jejíž tvůrci mají dost nadšení, nápadů i úcty k původním filmům, abyste se v kině ty dvě hodiny skvěle bavili.

plakát

DogMan (2023) 

Douglas si v životě sáhl až na úplně dno a ne jednou. Není tedy divu, že zanevřel na lidi a začal se přátelit se psy. A ti pro něj udělají úplně všechno. Když mu tedy chce okolí opět ublížit, je jasné, že to nedopadne hezky. Luc Besson natočil vizuálně stylovou a vcelku zábavnou variaci na Jokera, která ovšem jen klouže po povrchu, nedovede vytěžit zajímavé motivy a vypadá spíš jako film snaživého debutanta než dílo zkušeného šedesátiletého režiséra. Od Bessona člověk i po těch slabších letech pořád čeká víc.

plakát

Tajemství a smysl života (2023) odpad!

Dvě a půl hodiny bezobsažných frází a nikam nevedoucího plácání, které se většinu času vzájemně popírá. Podivné míchání banalit, vyprázdněných blábolů a bizarních rad, pod jejichž slupkou se v lepším případě neskrývá nic zajímavého a v tom horším návody, jak léčit nádorová onemocnění s pomocí pozitivního přístupu. Po obsahové stránce mízérie. Po formální to není o nic lepší, protože film vypadá skutečně nehezky a nedá se tu mluvit ani o postavách, jejichž motivace a charaktery se mění na základě toho, o čem se zrovna hnusnému digitálnímu čmelákovi chce povídat. Marnost pro lidi, kteří z nějakého důvodu potřebují, aby jim někdo řekl, že by se měli ke svému okolí chovat hezky.