DooFooS

homepage

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 22.9.2014  12:16

Nejsem ortodoxní zastánce názoru, že kniha je vždy lepší než film… Zfilmovaný stoletý stařík je fajn pokoukání, sice mi představitelé rolí při čtení knihy vykrystalizovali v hlavě ouplně jinak, ale vem to čert. Co mi čert už nevezme je ovšem zkratkovitost a kadence jednotlivých scén s jakou jsou podávány: nestíhám strávit jednu a už koukám na konec druhé. Vzhledem k rozsahu knížky si ale nemám na co stěžovat, to hlavní tam dostali, ale všechno to zdaleka nebylo. Na druhou stranu film jsem bez problému dokoukal, pobavil se a nejsem otrávený z toho, že bylo vyprávění ohýbáno na filmové plátno přes dva rohy, jak je tomu například v seriálu Hra o trůny. Nicméně, mohu-li fundovaně poradit - nejdříve se podívejte na film, je to rozhodně ta lepší varianta.

• 9.9.2014  13:58

Jediná výtka k tomuto filmu směřuje na český distribuční název, který je citlivý asi stejně, jako kdybych názvem Nevrzli si a chcípli prezentoval Romea a Julii. Nenechte se tedy odradit, žádná bláznivá komedie vás nečeká a příběh plyne přirozeně s výjimkou hlavní zápletky, která se ale ve finále ztrácí a ustupuje jednotlivým starostem, kterým se dokážu s chutí zasmát, pokud se tedy zrovna nedějí mně. Pohodový film, který mě zaskočil nepřipraveného a o to víc se těším na další shlédnutí a s trochou štěstí si seženu i kanadský originál.

• 26.7.2014  08:21

Nebýt Christophera Walkena, asi bych to nedokoukal. Než se děj filmu přesunul kamsi do Arizony, neměl jsem s ním sebemenší problém - dialogy trochu vázli, ale byly vyvážený sarkastickým humorem. V Arizoně jde pak do háje ouplně všechno (až na Walkena). Neumím si představit důvod, že bych se na ten film chtěl podívat ještě jednou.

• 11.2.2014  08:48
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

U Walking Dead zažívám podobné chvíle, jako u seriálu Battlestar Galactica. Počáteční nadšení, poté díly, které se neskutečně táhnou, u kterých mám nutkání přestat seriál sledovat a v pozadí narustající napětí, jak to dopadne, kdo to odnese. Časem si ty nudné díly chci pustit znovu, protože už chápu, že budují atmosféru a připravují charaktery postav k rozhodnutí. No zkrátka, je to navykové, navíc téma, které mě přitahuje - postapokalyptické vize - a hlavní hrdinové jsou syroví a lidští, dokážu je pochopit. Paradoxní také je, že Lost jsem přestal sledovat, protože konec je v nedohlednu, tady si po 3,5 seriích přeji, aby byl konec i nadále v nedohlednu.

• 6.10.2013  15:31
    Mary a Max (2009)

Vyprávění, které by se dalo zaslechnout třeba o třetí hodině ranní v non-stop herně, kde se schází ztroskotanci a jiné podivně úžasné existence se schopností zaujmout příběhem natolik, že uvěříte naprosto všemu a bez výhrad. Dovedu si dokonce představit, že to odposlouchám animovaně a skoro celé černobíle a i bez toho "t".

• 28.8.2013  08:48

Pro majitele jednoho robátka a jedné hyperzapomětlivé Dory v podobě mé ženy se u této podívané bavím víc, než-li bych to bez jednoho, či druhého zvládl. Občas mám pocit, že si to pouštím i v momentě, kdy jsem doma sám. Skvělá animace, humor, kterému se děti smějí spolu s dospělými a přímočarý příběh - to je u pohádek přesně to, co od nich čekám.

• 11.7.2013  13:01

Jedním slovem: nářez. Dvěma slovy: Vin Diesel. Na budoucnosti se mi libí, že se dá ztroskotat i na neopuštěné planetě, takže zatímco Robinsona obtěžovali jednou ročně lidojedi, tady se jednou za dvaadvacet let vyrojí všežravci a hádejte… ano, naši hrdinové se trefili skoro přesně. Několik dní přeci muselo stoupat napětí při postupném zjišťování rozsahu průšvihu do jakého se dostali. A pak to začne: Jedním slovem: nářez. Dvěma slovy: Vin Diesel.

• 11.7.2013  10:43
    Monstrum (2008)

Přijde mi, že za tou kamerou jsem stál já v devadesátkách, kdy jsem poprvé něco podobného držel nejen v ruce, ale dostal jsem i povolení natáčet a ze vší tý nenadálý důstojnosti jsem znervózněl a filmoval v momentě přesunu z místa na místo a vypínal kameru ve chvíli, kdy jsem ji přiložil k oku, abych zdokumentoval vše, co za to stálo. Zkrátka a dobře, takhle blbě nemůže točit ani amatér, kterému jde o život… Nicméně, film mě bavil, někdy i pobavil na svůj úkor, ale hlavně konec mě potěšil. Mám rád, když nedopadne všechno ve prospěch hlavních hrdinů.

• 8.7.2013  13:47

Maximální hodnocení za to, kolik bezesných nocí mi tenhle film způsobil… a možná taky ze strachu, že se mi o něm začne znovu zdát. Absolutní filmová klasika a neoddiskutovatelný počátek mé fobie.

• 8.7.2013  13:34
    Paul (2011)

Shlédnout to jednou bohatě stačí a pak možná ještě jednou a nakonec ještě jednou… Pokud to tedy nebude častěji než jednou za rok, tak si to i rád představím. Humor není, až na výjimky, odzbojující, ale ani neurazí a po nějakém čase se mi po některých replikách i zasteskne. Zkrátka film pro úzce profilované diváky - geeky, ke kterým se při správné náladě rád přidám.

• 20.5.2013  00:53

Díky dceři cvičím draka snad stokrát měsíčně a překvapivě mě to stále baví. Považuji za neuvěřitelné, že se stále na některé scény těším a sem tam se přistihnu, že na to koukám a dcera už je dávno, kdo ví kde.

• 13.5.2013  12:11

Nechutně nudně dlouhé a z mého pohledu zbytečně … Asi stárnu, ale násilí bylo zbytečně zakrevněné a místy bizarní, ale to se u QT dá čekat. Co se mi na násilí líbilo (to vypadá hrozně, když to takhle napíšu) bylo neumírání postřelených, působilo to na mě v přestřelkách realističtěji. Co mě naopak oslovilo byl humor a herecké výkony a některé scény rád kdykoliv shlédnu znovu a na tom to všechno stojí i padá. Jednotlivé scény jsou dobré a ještě lepší, ale poslepováním se vše natáhne a jako celek je to zkrátka úporný.

• 6.5.2013  13:17
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Misfits patří mezi mou seriálovou špičku. Pravdou ale je, že po obměnách herců a především odchodu herců Robert Sheehan a poté i Iwan Rheon šel seriál na mém pomyslném žebříčku pomalu dolů. První byl ukázkový nevycválaný zmetek dodávající epizodám šmrc a typický humor a druhý rodící se… asi hrdina :-) Na druhou stranu, je lepší když původní sestava zmizela na vrcholu, než aby mě začala postupem času nudit v původním obsazení. Jen doporučení: Koukejte na to od začátku, nebo postavy nepoznáte a při nahodilém shlédnutí některého z dílů to budete považovat dlouho za blbost, tak jak se to stalo mně.

• 6.5.2013  11:52
    Vetřelec (1979)

Onehdá jsem zakopl o knižní předlohu Vetřelce a natěšený se po přečtení znovu podíval na něco, co plnilo mě dětské sny výkřiky ze spaní. Film je stále pekelně dobrý a napětí se probouzí už u úvodních titulků a neustále se stupňuje až do finále. Nicméně kdysi kulervoucí scéna s prchajícím vetřelcem, který se právě prokousal z břicha, mě dnes již spíše rozesmála. Už jsem holt zmlsaný kvalitními triky a to víc smekám, že dospělý vetřelec na mě působí i po těch letech stále důvěryhodně.

• 25.3.2013  08:48

Ani nevím, jak jsem se k tomu filmu dostal, ale nesutále jsem přemýšlel, kdy už skončí, páč autistické kvílení v podání Luke Forda se nedalo vydržet, abych záhy litoval, že už je konec. Vyprávění to bylo milé, neinvazivní a příjemné. Navíc mi po filmu zůstaly otázky, na které neumím odpovědět: 1) Sousedka, která nemohla nesutálý randál ustát, byla postava záporná, nebo jen zoufalá?; 2) Jak dlouho vydržím zcela oblečený šlapat vodu?; 3) Kdo daboval autistu a na co při tom myslel?

• 22.3.2013  04:43
    Upír ve věžáku (TV film) (1979)

Milý výlet do dětství, který mě díky skvělému herectví rozesmál i dnes.

• 12.3.2013  13:47

Inteligence to moc nepobralo, ale to já taky ne, takže se k tomuto animáku vděčně vracím a pokoaždé si najdu něco jiného, co mě rozesměje. A může to být třeba i jen nevěřícný pohled spoludiváků, kteří jsou totálně zaskočení dabingem a neuvěřitelným přehráváním postav, může-li to jeden o animovaných postavičkách vůbec napsat. No ale řekněte, kde jidne se chodí na lov bukvic a na mušce se záhy ocitá krasobruslař v růžovém, či ve kterém filmu si císař stěžuje na náklady na topení, aby mu komorník v pozadí dával za pravdu přihazujíc papírové bankovky do ohně?

• 11.3.2013  12:16

Pravda, při některých scénách jsem se nemohl smát nahlas, aby doma nevznikla tichá domácnost, ale jinak to bylo milé pohlazení pro optimisty, že všechno zlé je pro něco dobré a minimálně vše pěkné stojí za vyfocení, páč hodit se to jistě bude.

• 1.3.2013  10:43
    Pat a Mat (TV seriál) (1976)

Nevyčerpatelný zdroj mých kutilských pokusů!

• 1.3.2013  10:41
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

S tímhle večerníčkem to CCCP nandal USA v Hollywoodu na všech frontách, jak to dělával Tichonov a jeho parta na ledě.

• 1.3.2013  10:12
    O človíčkovi (TV seriál) (1985)

Strávit den s malým mrnětem je velký výlet do dětství a já si připadal, jak človíček objevitel, páč na tenhle skvost jsem mělem zapoměl a to byla chyba.

• 1.3.2013  10:07
    Co se děje v trávě (TV seriál) (1980)

Jeden z vrcholných večerníčků, které žeru dodnes. Stejně jako ten "O človíčkovi", kde je humor podobný.

• 26.2.2013  09:05
    Top Gun (1986)

Jak já to žral a jak to frčelo a kdo neviděl, byl nejsípš slepý a já byl málem slepý po tom, co jsem to nedávno viděl. Jediné pozitivní na tom je, že jsem si následně mohl řádně užít Žhavé výstřely.

• 26.2.2013  08:57

Tady ani nic psát nemusím, tady jen zavřu oči a letím. Pravdou ovšem je, že teď už mě to jaksi nevzalo, ale co, stačí zavřít oči…

• 26.2.2013  08:46
    Legenda (1985)

Strach a napětí mi už při sledování tohohle filmu neklepají tělem, jako dřív, ale stále je to skvostně natočené a být dítě, tlačil bych opět maggi v kostkách v očekávání dobrého konce jako před lety.

• 26.2.2013  08:33

Podvědomě nerad porovnávám knihu s filmem, oboje je něco úplně jiného, ale tady se tomu nelze ubránit. Filmová pohádka je dotažená k dokonalosti a všudypřítomný inteligentní humor je výsostný a nakažlivý. Po několikerém shlédnutí jsem se dokopal i k přečtení knižní předlohy a ačkoliv mám Neila Gaimana v oblibě, začínat touto knihou, asi bych ho blíže nepoznal. Takže viděli jste film a chcete si přečíst předlohu? Nedělejte to!

• 25.2.2013  09:00

Překvapil mě hojně se vyskytující jemný inteligentní humor od temperamentních Španělů. S tímto filmem se jistě ještě u odpolední sietsty někdy potkáme. Bylo mi potěšením.

• 25.2.2013  08:58

Neustále mě to drželo v napětí a pernamentním střehu před vyšudypřítomnou mačetou. Po dlouhé době akční film, který netrpěl do očí bijícími trhlinami až tedy na klasiku pro tento žánr: Nadstandardní výdrž všech významějších postav, což ovšem není slabina akčního filmu, naopak.

• 25.2.2013  08:54
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Sledování učinkujících v jejich domovech při vaření a mentální bitvě o zdeptání sebe navzájem začínající každý týden mě nezabije a leckdy rozšíří mé obzory o povaze lidí. Mám-li ovšem moc nad vysíláním, u tohoto pořadu nezakotvím.

• 25.2.2013  08:51
    TOP STAR (TV pořad) (2010)

Tento pořad představuje ukázkový typ odpadu tak, jak jsem si ho definoval. Náhodná setkání s pořadem vedou k urychlenému odchodu mě, nebo televize… Pravda, nohy mám většinou jen já.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18