santiamén

santiamén

okres Praha

• 12.9.2014  13:47
    Předstírání (TV seriál) (2014)

Lehčí nadprůměr v žánru teenagerských (tragi)komedií. Má to stejnou lehkost a sebeironizující nádech jako Awkward (obojí MTV).

• 12.9.2014  13:42

K naprostému vypnutí během zkouškového ideální - krátká stopáž, předvídatelný děj, herci ujdou. Nevidím žádný rozdíl mezi první a druhou sérií (kromě přešlapu vedle s nahrazením zpráv videem), právě naopak bych řekla, že je hlavní hrdinka v pokračování daleko charismatičtější a má větší šťávu.

• 28.8.2014  20:39
    The Trip (TV seriál) (2010)

Bohužel nedokážu plně docenit přehršle narážek a imitací slavných osobností, protože se převážně vztahují k britské kultuře. V opačném případě bych určitě šla s hodnocením výš. Seriál v tradičním duchu britské komedie, která umně kolísá na hraně mezi humorem a dojemným dramatem.

• 18.8.2014  19:44

Nečekaně povedené nezávislé drama. Největší zásluhu na tom má Zoe Kazan, kvůli které jsem snímku vůbec dala šanci. Jake. M. Johnson je navíc sympaťák, ačkoli mě zatím dvakrát nepřesvědčil jako herec.

• 17.8.2014  17:02

Hvězdička navíc za tradičně kouzelnou Leslie Mann, pro kterou mám slabost, jinak hodně zlé.

• 15.8.2014  11:41

Všechno už tu stokrát bylo. Jedno velké žánrové klišé, které sympatické obsazení nezachrání.

• 15.8.2014  11:38

Celý film stojí na hereckém umění Elizabeth Banks a právě díky ní je i vtipný.

• 15.8.2014  11:08
    Rev. (TV seriál) (2010)

Docela fajn oddychovka, ale v současné záplavě stále kvalitnějších seriálů nevybočuje z lepšího průměru. Nemluvě o tom, že komediální seriál o mužích s kolárky už tady jednou byl a lépe.

• 10.8.2014  12:32
    Angel Heart (1987)

SPOILER: Vizuálně je snímek sice víc než zdařilý, ale po scénáristické stránce naprosto selhal. Pod nálepku voodoo a černé magie se dá podle tvůrců asi schovat cokoli. Největší počet kuřat na jeden film v jeho historii a bohužel i poměrně průměrný Robert De Niro. Závěr je navíc tak směšný, že evokuje spíš nedělní pohádkovou produkci ČT1. Velké zklamání.

• 4.8.2014  14:15
    Please Like Me (TV seriál) (2013)

Z australských seriálů, zdá se mi, vždycky vyleze takový nemastný neslaný průměr. Please Like Me na mě působí jako poněkud křečovitá snaha vytvořit správně ulítlé charaktery, ale kupodivu jsou do jednoho naprosto nezajímaví. Pokud se mělo jednat o jakousi parodii na telenovely (homosexualita, deprese a pokusy o sebevraždu, předstírané těhotenství), něco se tvůrcům nepovedlo.

• 3.8.2014  12:37
    Hydrozáhada (TV film) (1970)

Za nejoriginálnější úvodní titulky v historii kinematografie nemůžu jinak než čtyři hvězdy.

• 11.7.2014  19:38
    Survivors (TV seriál) (1975)

Nedodíváno. Bohužel je na tomto seriálu znát doba vzniku, remake mě bavil víc.

• 12.6.2014  00:17
    Čas umírat (2007)

Hlavní ženská představitelka, její border kolie Fila a nádherná černobílá kamera jsou dostatečným důvodem, proč si tento poetický polský snímek pustit. Trochu ke škodě je i poněkud černobílá zápletka, kterou lze předvídat už v první třetině, i přesto je však Pora umierać filmem, který má co sdělit a daří se mu to i s nádavkem kouzelné atmosféry.

• 11.6.2014  23:59
    Mimo zákon (1986)

Snímek zaslouží vyzdvihnout především pro skvělý soundtrack a nepřekonatelnou roli Roberta Benigniho, který tradičně srší charismatem a vůbec je naprosto neodolatelný. "Very strange mother my mother."

• 11.6.2014  23:47
    Zdravím, dámy! (TV seriál) (2013)

Stephen rozhodně bez Rickyho nic neztrácí, naopak jde z každého záběru vidět, proč tihle dva dlouhé roky spolupracují. Hello Ladies hodně připomíná Life's Too Short nebo Extras právě v postavě často arogantního a sobeckého hlavního hrdiny, který rád míří mimo svou ligu a nalhává si, že má na víc, než ty obyčejné nuly kolem. Stejně jako ve zbytku tvorby Gervaise a Merchanta má ovšem bolestně reálné momenty, kdy se člověku stáhne hrdlo a nemůže než ocenit talent kombinovat absurdní komedii s dojemným dramatem. Jak už bylo řečeno, hodnocení na IMDb v tomto případě vypovídá o kvalitě seriálu z produkce HBO víc.

• 11.6.2014  23:36

Minimalistické až moc. Neurazí, nenadchne, sympatičtí herci, nezáživná "zápletka", scénář tak ze života, že člověku fakt stačí zajít za roh na jedno a neztrácet 95 minut času zíráním na hyperrealistický indie pokus.

• 11.6.2014  23:33

Příjemné překvapení, po dlouhé době "feel good movie", navíc Vince Vaughn bez fekálních a infantilních vtipů se cení. Originální námět (původní Starbuck jsem neviděla) se podařilo podat bez hektolitrů hollywoodského patosu, takže spokojenost.

• 2.5.2014  16:06

Jak mě první díl příjemně překvapil, druhý mě naprosto zklamal. Přesně ten druh "humoru", kdy je mi za tvůrce trapně. Lehkost zmizela, většina vtipů je násilně vynucená a křečovitá.

• 24.4.2014  20:19

No ty kokso, když si vezmu, jaké jsem dřevo... Grandpa, jo? Video na youtube

• 24.4.2014  20:15

• 24.4.2014  19:30

Musím souhlasit, nastavovaná kaše. Video na youtube

• 24.4.2014  19:02

Pěkné triky, ale Méliesův talent se projevoval spíš v rozverných kouzelnických číslech, takhle docela nezáživné. Video na youtube

• 24.4.2014  18:58

• 24.4.2014  18:54

• 24.4.2014  13:16

Docela zklamání, další černobílá ždímačka citů.

• 18.4.2014  00:05

• 18.4.2014  00:01

• 17.4.2014  21:08
    Stop Thief! (1901)

• 17.4.2014  19:51

• 17.4.2014  19:43

Polovina děje se odehrává kdesi mimo kameru. Video na youtube