Marvels (2023) odpad!

už dávno som nevidel takú kopu hnoja, ktorá sa tvárila ako dobrý film. Nezmyselné postavy, ktorých "schopnosti" nie sú nikdy vysvetlené a nik nerozumiem ako vlastne fungujú - ani oni sami nie... Nezmyselný a nudný príbeh, z ktorého som dostal takmer epilepsiu ako skáču z jednej scény do druhej bez akéhokoľvek zmyslu.  MCU ... teda pardon M-SHE-U kde sú automaticky všetky ženské postavy by default lepšie vo VŠETKO ako ich mužské predlohy, nemajú žiaden vývoj a nepotrebujú prekonávať žiadne prekážky okrem toxickej maskulinity lebo sú proste dokonalé, je v koncoch.  Každý kto si ešte ide ich filmy a seriály - klobúk dole, že dokážete zniesť toľko kakanice naraz :-D  Marvel a MCU zomreli spolu s Iron Manom

Batman (2022)

2/3 filmu OK - akože keď odhliadnem od toho, že som fakt často nerozumel prečo koná tá-ktorá postava ako koná lebo proste za tým nebol nejaký zmysel alebo úplne divná a tiež z ničoho nevychádzajúca "love story" , všetci v tomto filme strieľajú horšie ako Storm Troopery, 3000000x prehnaná Deus-ex-machina kde mám niekoho na muške - mám nabité - ale čakám 20 sec na to kým vystrelím ALEBO veľmi divný "evil plan" zloduch na záver...  Takto - nebolo to vyslovené zlé - kinematograficky ok a páčil sa mi aj temný nádych ale aspoň o 30 min skrátiť...

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (seriál)

akožeeeee..... Anime milujem a patrí medzi moje TOP a na tom sa nič nezmení. Keď som uvidel Netflix Live-Action adaptáciu som si povedal, že to zase bude... a aj skoro bolo. Páči sa mi, že hraný seriál sa nesnaží za každú cenu kopírovať anime ani dejom ani obsahom. Častokrát sa mi stalo, že UŽ UŽ to začalo byť trápne ale nejako to otočili. Určite tento počin nepatrí medzi klenoty seriálov ALE ani neurazí. Za mňa teda hlavne bonus, že sa to nesnaží byť kŕčovite Live-Action anime ale hľadá si to svoje cesty :)

Dave Chappelle: Konečná (2021) (pořad)

Dave je proste aktuálne najväčší Stand-Up komik - aj keď neviem či toto označenie nie je príliš jednodimenzionálne - jeho humor ale aj pohľad na život je neopakovateľný a týmto dielom dal veľmi veľkú bodku za za jeho nečakaným návratom - je to proste humor a zamyslenie sa na trošku vyššej úrovni

Black Widow (2021)

Za mňa veľmi príjemné prekvapenie. Dejovo ok - build up s expozíciou pre celý film na začiatku pekne spravené + aj vďaka hudbe dobre podaná emócia, ktorá sa tam chcela dosiahnúť. Dynamika medzi dvoma segrami je od začiatku akú asi každý čakal ALE dobre zahratá. Okrem spoilovania - za mňa zase pekne podané aj "ťažké" témy a situácie a ich klasické "marvelovksé" odľahčenie  Ja som bol s výsledkom spokojný a odporúčam :)

WandaVision (2021) (seriál)

Prvé dva diely... uff to bolo čosi - akože áno, čerpá to z komixovej predlohy a potom to aj naberie na obrátkach ... ale len mierne. Wanda Vision je žiaľ v mojich očiach sklamaním a nevyužitie skvelej možnosti ako priblížiť tieto 2 postavy a dať im viacej charakteru... nuž aspoň to (v mojich očiach) zachránil Falcon and the Winter Soldier

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Niekedy miestami nezmyselné a niekedy som nerozumel konaniu postáv ALE posledné 2 diely to pekne uzavreli - Výborne spracovná aj tematika afro-američanov v USA o to viacej v situácií v akej sme aktuálne všetci (COVID 19 baby). Osobne som po Wanda Vision (ktoré ma sklamalo fatálne) nedúfal vo veľa a v polke tohoto počinu som si aj myslel, že to bude presne to isté. Záver ale dobrý - takisto ostalo pár otvorených dejových líní - môžem len odporúčať!

Duše (2020)

väčšinou sú animáky robené pre deti a sú tam nejaké maličkosti pre dospelých - skrytý vtip, odkaz a pod. Soul je podľa mňa robený pre dospelých a má tam pár maličkostí pre deti. Skvele spracované, ťažká téma, pekné podanie - u mňa 5 z 5 :)

Dave Chappelle: Sticks & Stones (2019) (pořad)

pre tých, ktorí tu dávajú 3 a mene * - treba trošku dopsieť. Ten humor je naozaj náročný pretože ak sa na to pozeráte len z pohľadu čo je na povrchu tak vám to vtipné nepríde - to je pravda - ale len preto lebo tomu nerozumiete resp. nechápete podtóny a skryté významy. Dave bol jeden z najlepších stand-up komikov - ale teraz JE najlepší - NIK sa na neho nechytá a to aj preto lebo NIK nedokáže kopírovať jeho humor

Avengers: Endgame (2019)

fantastické ukončenie 11 ročnej cesty - skvelé herecké výkony, fakt prekvapivé zvraty, milé pop-culture-references a celkovo 3 hodinový play-time vôbec nebol prob ako som sa obával. Ďakujem a týmto sa aj pravdepodobne lúčim s Marvelom ;) ... sorry Captain Marvel just still sux :-D