uiu

okres Brno
filmový maniak

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 2.7.2020  16:59
    Řeholnice (TV seriál) (2017)

Spoilery: Ze začátku je dokument dooost těžkopádný, protože začíná tím, že dvě bývalé spolužačky, které učila mladá jeptiška, kterou někdo unesl a zavraždil, se dají dohromady a založí facebookovou stránku a chodí do knihoven a hledají stopy, co se asi mohlo stát - takže to působí dost amatérsky, jakože ve skutečným světě ty dvě nemají přece šanci na cokoliv přijít (takže jim asi Netflix pomáhá se zdroji ve vyšetřování?) Pak se dozvíme, že ve škole, kde učila byl kněz pedofil, který zneužíval více jak 100 děvčat a že ona jeptiška ho nejspíš chtěla udat na policii. A ty dvě jsou v šoku, že o ničem takovém nevěděly a že to najednou vysvětluje celý motiv vraždy. Pak se ozvou další dvě rodiny, že jejich strýcové ten večer vraždy přišli domů od krve. Celé to je pak o tom, že když tyto oběti přišly až 40 let po zneužívání, tak nemají právo se soudit. Už dávno víme, že katolická církev je plná pedofilů a podplácení a že obžalování dotyčného nikam nevede, jak vidíme i v tomto případě, kde pedofilního kněze jen přesunovali z jedné farnosti do druhé pokaždé, když se na pár dětí přišlo. Je to smutné. Jo a mimochodem dva dny po tom, co jeptiška zmizela někdo unesl a zabil jednu z dalších spolužaček, ale to fakt jen tak mimochodem. tahle kauza má v celém dokumentu dohromady tak 15 minut prostoru...

• 30.6.2020  09:42
    Aaron Hernandez: V mysli vraha (TV seriál) (2020)

Čichla jsem si k Netflixovským dokumentům a už nemůžu přestat. Nikdy jsem neslyšela o hráči amerického fotbalu Aaronu Hernandezovi a před shlédnutím jsem si ani negooglila kdo to byl a co udělal - a udělala jsem moc dobře. Tento dokument vás pohltí a pomaličku informuje a vy nestačíte jen zírat co všechno vám projde jen proto, že jste "celebrita" a sportovec.

• 18.6.2020  12:31
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

1. série - Takže si to shrňme - mírně retardovaný Steven s IQ 70, který pochází ze sociálně slabší rodiny a byl již 2x ve vězení za krádež a týrání zvířat je odsouzen za pokus o znásilnění a uvězněn na 18 let. Mezitím se s ním žena rozvedla a odvedla mu 4 děti a teď už se těší, až se vezme se svou přítelkyní která teď ale bručí v base za řízení pod vlivem alkoholu. Pak se přijde na to, že to neudělal a pustí ho po 18 letech z vězení. Pak týpka obviní z vraždy fotografky, kterou znal, která s ním byla jako poslední viděna, na jehož pozemku najdou její auto a klíčky od auta v jeho ložnici. Týpek stále trvdí, že je nevinen a že všechny důkazy proti němu narafičili policisté, kteří na něj mají spadeno celý život a nechtějí mu odpustit, že se s nimi soudil za nezákonné věznění 18 let za zločin, který nespáchal. Jeho 16-letý synovec Brandon u výslechu řekne, že strýčkovi pomáhal oběť znásilnit a zabít a letí do lochu taky. Přitom jeho "doznání" je viditelně vynucené, toho jediného mi bylo upřímně líto. Co se doopravdy stalo Terese Halbach a kdo ji tedy podle Stevena doopravdy zabil, to nikoho v tomto procesu nezajímá. Už od prvního dílu mi to celé přišlo, že vlastně Steven Avery byl chudák, na kterýho se lepila smůla a že Netflix už má od začátku představu, že on byl přece nevinný. Veškeré konverzace Averyho jsou jen nahráváné telefonáty z vězení - ve kterých přece, když ví, že jsou nahrávané, neřekne nic, co by se dalo použít proti němu. Okolí je vykreslováno jako že to přece na něj narafičili. Já vám nevím, radši si pusťte mnohem lepší "true crime" dokument od Netflixu "The Jinx" a poznáte, že těmhle lidem se nelepí smůla na paty, tihle lidi vraždí a prochází jim to. 2. série - Konečně si Steven Avery najme parádní právničku Kathleen Zellner, která jako jediná po 10 letech případ rekonstruuje a zjistí, že události se nemohly stát tak, jak před soudem byly předloženy a nachází další a další důkazy, že Steven je nevinnen. To, že tohle neudělal nikdo v první sérii je opravdu zarážející. Konečně případ vidíme i očima zavražděné. Stejně tak právníci Brandona se odvolávají na to, že přiznání bylo vynucené. Tato série je stokrát lepší a koukatelnější než ta první, ovšem o Stevenově nevinně mě moc nepřesvědčila. Co vám bohužel Netflix neřekne je, že Stevenovi bratři Earl a Chuck byli v minulosti odsouzeni za znásilnění nezletilých a že celý Manitowoc nemá rodinu Averyů rád, protože jsou chudí, jak je v prvním díle první série naznačeno, ale protože je to rodina podivínů, socek, úchyláků a trestanců. Rodina, která vlastní asi 10 akrů pozemku a obří vrakoviště s autoopravnou a má svou plachetnici, na které v druhé sérii loví ryby, fakt není chudá. Jediný, kdo na svou rodinu doplatil je Brandon Dassey, který v tomhle vyrůstal a tak mu nebylo divný v 16 letech říct, že někoho znásilnil, podřízl krk a pak spálil v obřím táboráku - protože tyhle věci denně slýchal doma, ne? To samé vypovídá i o té jeho 14-leté sestřenici, která policistům řekla, že ho viděla brečet a že jí řekl, že viděl části těla v táboráku. Ve druhé sérii úplně vidíte v očích Stevenovi matky, že něco ví, něco, co ji tíží a s čím už půjde do hrobu.

• 10.6.2020  15:51

Pokud nic nevíte o případu vraždy šestileté holčičky JonBenét Ramsey, pak na tenhle "dokument" budete zírat jako tele na nový vrata. To byl i můj případ, protože jsem si před shlédnutím nechtěla zjišťovat žádné informace a tím je hltat přímo z dokumentu. Asi se má jednat o artový underground, který se vydává směrem, že několik herců či ochotníků přišlo na konkurz na určité postavy, které v případu hrály zásadní roli a mimoto, že odříkávají text, tak vypouští i svoje názory na to, kdo to udělal nebo kde v té době oni sami byly nebo co strašného se v životě stalo jim a jak na to reagovali. Je to jen obyčejná inscenace, bez jakýchkoliv vědeckých podkladů nebo důkazů, prostě jen "jedna paní povídala" a to mě strašně zklamalo. Pak jsem si pustila dokument "The Case Of: JonBenét Ramsey" a to je prosím dokument.

• 10.6.2020  15:26

Tento dokument jen shrnuje chronologický postup celého případu a podává veškeré informace, které v té době byly k dispozici - tudíž nepřináší nic nového do již přes 20 let starého nevyřešeného případu. Pokud vás toto téma opravdu zajímá, tak spíše doporučuji dokument "The Case Of: JonBenét Ramsey", který zde na csfd ani nemá profil, kde bývalý agent FBI zabývající se týráním a únosy dětí spolu s dalšími forenzními techniky, lingvisty a agentkou Scotland Yardu, vyšetřují případ znovu od píky, nechali si postavit celý dům Ramseyových, ve kterém dělají různé pokusy a přezkoumávají kontaminaci DNA, zkouší vražednou zbraň přímo na lebce a odkrývají důkazy, které v roce 1996 nemohla technika zjistit.

• 9.6.2020  13:25
    Amanda Knox (2016)

Dokument je moc krátký a podává jen svižná fakta a informace, nejde do hloubky s počtem výpovědí a názorů jako jiný Netflixovský dokument "The Disappearance of Madeleine McCann". Zatímco uhrančivá Amanda jásá nad tím, že byla prokázaná její nevina, já vidím jen rozsudek soudu, který musel uznat, že kontaminace místa činu italskou policií a nedostatek důkazů říká, že ji už nemůžou dál držet. Na jednu stranu vám novinář řekne, že vlastně nepíše pravdu, ale hlavně, že se to prodává a na druhou stranu vám "komplic" Amandy řekne, že vlastně spolu chodili jen 5 dní, než se vražda stala, takže s ním pak Amanda už nikdy nemluvila, ale v den vyřknutí nejvyššího soudu mu volá, že jsou oba volní.Záleží pak na divákovi, jestli bude věřit historce, že se do domu dostal místní potížista a známý zlodějíček, nic neukradl, znásilnil a podřízl Meredith, nainscenoval rozbitím okna vloupání a ještě vykonal potřebu a nespláchl po sobě nebo jestli svou spolubydlící zabila Amanda se svým přítelem (btw. přijít domů, kde jsou dokořán otevřené dveře a krev v koupelně a v klidu se tam sprchovat a až pak zjistit, že vlastně spolubydla je podříznutá ve vedlejším pokoji - wtf?)

• 8.6.2020  16:32
    Kam zmizela Madeleine McCann? (TV seriál) (2019)

Osmidílný dokument na téma zmizení tříleté holčičky, když její rodina byla na dovolené v Portugalsku.Případ jsem ve své době nesledovala, ani jsem o něm neslyšela. Poprvé jsem o něm četla asi tak před rokem a zaujalo mě, jak protichůdné názory v této věci se vyskytují. Během těch 8 hodin uslyšíte a uvidíte tolik svědectví a teorií, až vám z toho půjde hlava kolem a je jen na vás, abyste si udělali názor, co se doopravdy Madeleine stalo. Já osobně nevěřím na žádný únos. Matka, která vejde do pokoje, kde nenajde své spící dítě a ihned běží do restaurace za manželem a kamarády a vykřikne, že Madeleine někdo unesl - která matka v první chvíli pomyslí na únos a ne jen na to, že třeba někam šla, hledala záchod, schovala se ve skříni? Pak když policejní psi našli pach lidské krve a ostatků jak v pokoji tak v jejich autě, tak je to celkem jasné. Myslím, že v posledním díle tam jakýsi detektiv říká, že rodina přece nejede na dovolenou, aby tam záměrně zabila své dítě - a co Kramný, který zabil manželku a dceru na dovolené v Egyptě? Nebo že kdyby ji zabili, tak by přece neburcovali média několik let, že byla unesena a chtějí ji najít - a co Helena Čermáková, která zabila svou dceru a pak burcovala média, že ji někdo unesl z pískoviště a celý národ ji hledá? Já rozhodně nestojím za tím, že si Madeleine vyhlédl nějaký propracovaný gang pedofilů a unesl ji. Nakonec nám ani není ukázáno, co vyplynulo z rekonstrukce osudného večera, když se výpovědi kontroly dětí mezi všemi dospělými tak lišily. Žádné argumenty proti rodičům a pro únos mě nepřesvědčili a to jsem nezaujatý pozorovatel užívající logické myšlení.

• 8.6.2020  15:10

Hodně silný dokument, který, i přes stopáž přes 4 hodiny ve dvou dílech, nenudí a drží pozornost a pomalu odkrývá příběh dvou kluků, kteří po mnoha a mnoha letech ve svých 30 promluvili, že je Michael Jackson od 7 do 14 lez zneužíval. Jediné, co mi na tomto dokumentu vadí, je ten jednostranný pohled. Neříkám, že byl Jackson vinen nebo ne, ale v celém dokumentu jen slyšíte, že ano, byl vinen a říká to každý člen těchto dvou rodin. Jelikož jsem den předtím dokoukala Netflixový dokument "The Disappearance of Madeleine McCann" chyběl mi ten druhý pohled na věc nebo více svědků. Copak ti šoféři, co mu vozili děti kam si zamanul nebo zaměstnanci Neverlandu (kromě té jedné uklízečky zmiňované v tomto dokumentu) nic neviděli, neslyšeli? Paparazzi a těch milion jiných lidí, co se kolem Jacksona točili - nic? Jak mohla nepozorovaně, taková megastar jen tak přijet do obytné čtvrti střední třídy a nepozorovaně jít na návštěvu k "normální" rodině na večeři? Po shlédnutí mám spíše samé otázky na konkrétní detaily, protože něco tak velkého jako je několikaleté sexuální zneužívání desítek chlapců, se prostě nedá ututlat bez jediného nezaujatého svědka. Četla jsem, že autoři tohoto dokumentu oslovili i Macauley Culkina, ale ten natáčení odmítl, protože dodnes zarytě odmítá jakékoliv zneužívání ze strany Jacksona - a právě tento druhý pohled a argumenty by se sem strašně hodily, takže škoda. V době vzniku dokumentu také jeho dcera Paris Jackson sdílela na Instagramu rozhořčení a veliké naštvání, že její tatínek nebyl žádný pedofil, ale hodný člověk a skvělý táta, jehož smrt ji těžce zasáhla a ona spolu s Macauleym jsou dodnes velice blízcí přátelé. Ono jaksi dokument má být střet dvou názorů a aby si divák udělal na základě všech argumentů svůj názor, tohle je spíš jen jednostranná agitace, že ano, Jackson byl pedofil.

• 28.4.2020  12:46
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Na seriál jsem se těšila, byl to vážně hype a všichni kolem mě ho vyzvedali do nebes. Po shlédnutí ale musím hodnotit hodně slabých 2,5-3 hvězdy. Proč? Terry Pratchett rozhodně není můj nejoblíbenější autor a jeho rukopis ze seriálu vystupuje do popředí. Viděla jsem spoustu jiných filmů na motivy jeho knih a vážně by 6 dílů této série mohl být televizní film o dvou částech. CGI efekty jsou levné a trapné a číší z toho typicky britská podívaná. Kromě anděla a ďábla, kteří jsou nejlepší přátelé, tu jsou další vedlejší postavy a je jich celkem dost, což v knize asi funguje, ale v seriálu fakt ne. Nechci být hnusná, ale při sledování mi to několikrát připomnělo českou vánoční pohádku Anděl páně a jediné plus je asi to, že Bůh je žena s hlasem Frances McDormand a Adam s Evou byli černoši.

• 14.4.2020  14:21
    Bažináč (TV seriál) (2019)

Pilotní dvojdíl mě dostal do kolen, protože má v sobě všechno, co by mohlo ze série udělat cool podívanou. Krásná doktorka, pohodovej vědec, záhadné městečko, mrtvá kamarádka a environmentální poselství, které není nijak nucené. Jenže další a další díly jsou jaksi dost cringy, zvlášť scény se Swamp Thing - dvoumetrová stopadesátikilová zelená opice, která mluví se stromy a rostlinami, propojuje se s nimi a vidí tak minulost - to prostě nefunguje. Víc mě bavili scény bez "hlavního hrdiny" nebo bez doktorky a hlavního hrdniny, který jí buďto zachraňuje život nebo je vlastně do ní zamilovaný, protože se znali asi jeden den předtím, než se z něj stala příšera.

• 14.4.2020  14:13

V životě by mě nenapadlo, že film, který nese název "Já, Knedlíček" by mě mohl bavit natolik, že mu dám 4 hvězdy. Podívali jsme se na to jen proto, že to dávali večer na Prima MAX a ten název nás prostě dostal do kolen, stejně jako ukázky, že je to o tlusté borce, co jde do soutěže krásy. A s klidným svědomím jsem poté prohlásila, že je to lepší, než Slečna Drsňák. Tahle tlustá borka má totiž mamku Jennifer Aniston, která je hubená a bývalá Miss a poprvé v životě jsem viděla Anistonku hrát mrchu a tak se jí chce v podstatě pomstít tím, že jí zničí její jediný smysl života - soutěž krásy, kterou pořádá. Spolu s ní se do soutěže přihlásí další tlustá spolužačka a jakási emo drsňačka, dokonce jsou tam i transvestiti, kteří je naučí se pohybovat a celé je to vtipné a uvěřitelné a postavám fandíte (a Anistonku nenávidíte), že prostě nemůžu hodnotit jinak.

• 2.4.2020  13:21
    Projekt Modrá kniha (TV seriál) (2019)

Pilotní díl mě nijak nezaujal, ale ok, řekla jsem si, že tomu dám šanci. Jenže oni mě nijak nezaujali ani další díly. Celé mi to přišlo jako nalinkované Akta X, kde každý díl se řeší nějaká neuvěřitelná událost, která má buďto logické vysvětlení nebo hm, mimozemské. Jenže místo agentů Muldera a Scullyové tu máme univerzitního profesora astronomie a leteckého pilota, jejichž hlavním úkolem je řešit případy logicky, aby veřejnost na mimozemšťany nevěřila, ale jak už to tak bývá, profesůrek chce znát pravdu, která je tam někde venku. Dá se na to dívat, ale že by mě to drželo u obrazovky a někdy bych se na to chtěla podívat znovu - nehrozí.

• 30.3.2020  13:44
    Nezvěstná (TV seriál) (2017)

Seriál, ve kterém je špatně snad všechno a proto mě udivuje zdejší vysoké hodnocení, kvůli kterému jsem se na něj začala dívat. Už první minuty prvního dílu na mě působily jako laciné béčko až céčko. Žádná z postav mě nijak nenadchla (kromě toho policajta Tommyho Gibbse, který trochu připomíná detectiva McConagheyho z True Detective). Hlavní hrdinka je nevýrazná, nesympatická a rozhodně se nechová jako někdo, kdo byl 6 let vězněn nějakým záhadným vrahem a příběh ani nemůžeme sledovat jejíma očima, protože neustále divákovi (chápej manželovi agentovi FBI) něco zatajuje a řeší věci na vlastní pěst, ale my jako diváci o tom nevíme, to se dozvíme, až to scénáristické berličky budou někdy později v ději potřebovat. Pak tedy nevím, kdo má být hlavní postava tohoto seriálu, protože ani ten její manžel to jaksi není. Ten se zas k ní nechová jako k manželce, kterou mu někdo před 6 lety unesl a on ji pohřbil v prázdném hrobě a znovu se oženil. Mezi herci nefunguje žádná chemie, jak mezi manželi, tak mezi kolegy nebo rodinou. Všichni hrají naučenou básničku a tím to pro ně hasne. S každým dílem přichází další a další nečekaná zápletka a jak už tady někdo napsal, asi po 3 díle už mě fakt nezajímá, jestli se unesla sama nebo co se vlastně stalo, protože je to jen slátanina.

• 20.3.2020  16:04
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

1. série - Ačkoliv děj drží pozornost, je to takové neslané nemastné, aby vám předposlední díl podokopl nohy a skopal vás do kuličky. Bomba! Pět zasloužených hvězd. 2. série - Hlavní hrdinka je nevýrazný maniak, která roli získala nejspíš jen proto, že má obří modré oči a v každém díle je na ně zoom aspoň 20x. Děj slabý a s první sérií nuceně propojený (ale až někdy v 8. dílu). Konec pak odkazuje na úplně jiné Kingovo dílo. Hodně slabé 3 hvězdy.

• 9.3.2020  14:40

"Nová" Sabrina si z původní náctileté taškařice vzala jen jména postav a jinak si jede po své vlastní ose. Prvních pár dílů mě fakt přibilo do židle - temný přístup, všude samý Satan, bytost s kozlí hlavou, vidiny černé budoucnosti a čarodějnice vysící na stromech. Prostě WOW, přesně něco pro mě. Jenže... postupem času se z toho stala stejně ta "taškařice" jako originální Sabrina The Teenage Witch s Mellisou Joan Hart. Pokud neuvidíte pár dílů v sérii, nic se nestane, o nic důležitého nepřijdete. Některé díly jsou vyloženě vata nebo "What If..." a postavy se chovají naprosto iracionálně ve spoustě případech. Prudence se kamarádí se Sabrinou jen, když to scénář vyžaduje, jinak ji nenávidí a nejradši by ji viděla mrtvou. Takové střídání nálad mi přišlo v některých dílech jako nekonzistentnost střihače. Taky se tam dost řeší ty náctileté první lásky, ale ok, postavám má být 16 let. Mohlo to být víc hororové, víc cool, víc odvázané, ve výsledku se jedná pouze o oddychovku na sledování při home office. - Shlédnut každý díl 3 sérii.

• 2.3.2020  12:28
    Apostle (2018)

Přes dvě hodiny se skoro nic neděje, žádný horor, žádná sekta. Jaksi jsem očekávala něco na způsob Midsommar a dočkala jsem se jen pobožných vesničanů z 20. století nebo co. To se fakt ani jako sekta označit nedá, nedělali nic zvláštního, jen bydleli na ostrově daleko od zbytku světa. Hlavní hrdina nebyl moc sympatickej, takže mi bylo celkem jedno, co se mu stane a nebo jestli svou ségru najde a vysvobodí (unesli ji a chtějí výkupné po bohatém otci, protože jejich komunita pomalu umírá hlady, protože ostrov, na kterém žijí začíná být neúrodný). A pak někdy 15 minut před koncem vlastně zjistíme, že celý ostrov řídí jakási vyschlá babizna, bohyně, kterou vězní bokem od vesnice a krmí ji krví a ona jim dává úrodu, ale jaksi už své uvěznění odmítá. Jako fakt? A na to jsem musela čekat asi hodinu a třičtvrtě a sledovat zbytečné příběhy místních obyvatel? Jediné plus je Michael Sheen, ten je fakt pan herec.

• 2.3.2020  12:08

Možná, kdyby zdejší přestali porovnávat s Gone Girl, tak by pochopili, že tenhle film se nesnaží nic napodobovat (btw. taky je to podle knižní předlohy) a pak by si možná tenhle snímek užili? Já teda nevím jak vy, ale já celý film seděla jak zařezaná a napětí se dalo krájet. Stephanie je mamka samoživitelka - vdova - která si vydělává (nejspíš) vlogováním o vaření. Je to praštěná puťka, nejlepší máma na světě a naivní, hodná blbka. Jednoho dne se s ní dá do řeči místní ikona Emily - bohatá, krásná a neskutečně satirická. Je jasné, že Stephanie využívá jen proto, aby jí hlídala syna, ale zároveň se stane i její nejlepší kamarádkou. Ty dvě jsou odlišné asi jako pepř a sůl a právě proto je celá jejich interakce tak zábavná a příjemná. Jednoho dne Emily zavolá Stephanie, jestli by jí nepohlídala po škole syna a poté beze stopy zmizí. Stephanie jako její nejlepší kamarádka hledá stopy, co se jí mohlo stát, dokud ji nenajdou mrtvou někde v jezeře stovky kilometrů daleko. Nebo ne? Bože, mě se ta zápletka tak líbila, bylo to vtipné, sebeparodizující a napínavé. Blake Lively to zahrála tak úžasně, že přemýšlím, jestli bych jednou taky chtěla mít takovou "kamarádku" maminu. UPDATE: Svůj komentář doplňuji po tom, co jsem zde četla něčí komentář, že Livelyny kostými byly dost přes čáru - Blake Lively sama v jednom rozhovoru uvedla, že chtěla, aby Emily měla tak výrazné, sexy a výstřední oblečení narozdíl od ostatních postav - nejen proto, že byla PR pro módní značku (omg), ale také protože taková žena, která se výstředně obléká, jednoduše zmizí. Stačí, aby se oblékla jako šedá myška a nikdo ji nepozná. A to byl jaksi záměr filmu.

• 24.2.2020  16:51

Nůůdáá. Ach jo, i když je film ze série Conjuring, tak prostě naprosto přestřelil laťku, kterou filmy z této série nastavili. Nejen, že celé pojetí filmu je takové mírné béčko až céčko, herci nesympatičtí (ten španělskej kněz vyvrženec fakt funny, spíš jak vystřiženej z nějaké mafie), ani jsem se nebála a postav mi bylo vyloženě jedno, no a co, tak je ten duch plačící ženské ve svatebních šatech zabije. Ach jo.

• 24.2.2020  09:32

Tak já vám nevím, já se u filmu výtečně bavila. Nejdřív mě zarazila stopáž skoro 2 hodiny a pak to uteklo, ani nevím jak. Pořád se něco dělo, postavy pořád něco řešily a nebylo tam žádné hluché místo, takže za mě spokojenost. Vadilo mi možná jen to, že hlavní postavy byly skoro stejné (OK, Kristen Stewart vyčnívala svým účesem, ale jinak všechny naprosto stejnou postavu, styl oblékání atd.) a pak takové ty "skutečné" věci, jakože Elena (Naomi Scott) jen tak sekne s prací, s životem, s bydlením, s přáteli, aby chytala zločince s Andílky. A člověka napadají takový věci, jakože se dobře maká pro soukromou "špionážní" agenturu, když i nějaká stodola uprostřed ničeho je vlastně hi-tech vybavený několika pokojový dům s vlastním guru kuchařem :) Jen moc nechápu, proč se tvůrci k Charlieho andílkům neustále vrací. Pro mou generaci jsou prostě andílci Cameron Diaz, Lucy Liu a Drew Barrymore a přes to vlak nejede.

• 10.2.2020  16:31

Shodou okolností jsem se několik hodin předtím dívala na film Knives Out, který má mnohem propracovanější detektivní zápletku, ale tahle komedie se Sandlerem a Aniston, to je prostě trefa do černého. Film baví (i když vtípky Sandlera někdy vyzní do trapna, jako ve většině jeho filmech) a spolu s manželským párem, kterému jde o krk, hledáte vraha. Pokud je tohle budoucnost Sandlerovek, tak jsem jedině pro.

• 10.2.2020  14:56
    Na nože (2019)

Nikdy by mě nanapadlo, že se jedná o detektivku, kde vám asi po půl hodině stopáže ukážou, co se vlastně stalo a kdo jak koho "zabil". Co se teď bude dít tu další hodinu a půl? - říkala jsem si. A byla jsem nesmírně překvapená, jak zábavný, napínavý a mnohovrstevný příběh se na mě vyvalil. I když je tu spooousta postav, každá má svůj jedinečný charakter a nezapadne do zapomění. A menší spoiler - i když je zápletka vyrazena skoro na začátku, nakonec vše není tak úplně pravda. Rozhodně chystám v nejbližší době další shlédnutí, abych si lépe vychutnala zápletku a pochytala střípky, co mi napoprvé unikly.

• 27.1.2020  13:22

Tak tomuhle "hororu" jsem moc šance nedávala a podívala jsem se jen proto, že teda je to "pokračování" Osvícení a musím uznat - WOW. Když se vás někdo zeptá, o čem bylo Osvícení, tak 99% lidí řekne, že o fotříkovi, kterýmu ruplo v bedně a ve strašidelném hotelu chtěl zabít svou manželku a syna. Ale jaksi nikdo už si nevzpomene na to "osvícení" - to, že jeho syn Danny měl nadpřirozené schopnosti. Tohle Stanley Kubrick naprosto ve svém hororu z roku 1980 strčil do pozadí a zapatlal nánosem artového nádechu a výkon Jacka Nicholsona zastínil nevýrazný herecký výkon představitele Dannyho - už chápu, proč si Stephen King ve své době stěžoval, že tento film je totální brak a vůbec nestojí na jeho knize. Ale Doktor spánek, ač je název jak knihy tak filmu trochu připitomělý, to je už jiné kafe. Danny je už dospělý chlap, tak trochu alkoholik - aby zahlušil své schopnosti - a začne s ním navazovat kontakt malá holka, která má schopnosti jako on a do toho tam jsou další lidi, kteří mají také takové schopnosti, ale požírají ostatní se schopnostmi, aby jim ty jejich vydržely a aby nestárli. Namísto hororu, tenhle žánr fakt zase vyškrtnout ze zdejšího škatulkování, jsem se dočkala 2 a půl hodiny dlouhého mysteriózního thrilleru, který příjemně mrazil a kde si k postavám naleznete vztah a fandíte jim. Film měl hooodně nízký marketing a trailery byly vážně o ničem, knihu jsem nečetla, takže jsem neměla představu, co očekávat a byla jsem velice překvapena výsledkem.

• 20.1.2020  14:40

Opět jsem naletěla. Zdejší zařazení do kolonky "horor" - hm, fakt ne. Spíš se jedná o mysteriózní thriller (možná s hororovými prvky?) aneb jak vypadá psychická porucha (asi schyzofrenie) z pohledu postiženého. Jako zajímavý béčkový počin - i když jedna z vedlejších postav si ten samý rok střihla i jednu z důležitých postav v novém Hellboyovi - ale jinak nic, co by mě zaujalo. Prosím zdejší adminy, aby zařazovali žánry svědomitě, protože podle žánru vyhledávám film, na který se chci podívat.

• 16.12.2019  12:18

Já vám nevím, tahle komedie je fakt jen pro vybrané publikum. Někdy v roce jeho vzniku byli moji kamarádi z tohoto Růžového pantera totálně hotoví. Hlášky typu: To máme ale pěkný počas. Svlečna. Děvkuji. Ženština, Humr - to jsem od nich slyšela denně a jako bylo to vtipné. Jenže to bylo vtipné jen proto, že takhle komolili jen tyhle slova - ne každé druhé slovo ve větě jako Steve Martin jako inspektro Clouseau. K jeho postavě jsem si nenašla cestu. Není sympatický. Není vám ho líto, když ho degradují. Na film jsem se dívala jen proto, že mě fakt zajímalo, kdo teda zabil toho trenéra a ukradl diamant. Jinak to byla vážně přetrpěná hodina a půl.

• 9.12.2019  11:00

Bože proč? To bylo jediné, co mě během sledování napadalo. Já X-Meny miluju a snad každému dílu jsem napálila 5 hvězd, ale tohle? Tohle fakt ne. Jde vidět, že po Days of Future Past se scénáristi rozhodli, že totálně převrátí charaktery všech postav, jinak si to nedokážu vysvětlit (Xavier dělající opičku prezidentovi, Magneto žije v klidu a míru v ústraní, Mystique je "stará a zkušená" X-Menka, co zaučuje mladší). A to, že postavy asi každých 5 minut mění názor není "character development", ale špatný scénář. Prostě proč nejdřív ji nechtějí zabít, pak ji chtějí zabít a pak ji zas nechtějí zabít - bez nějakých hlubších motivů? Navíc Jean Grey by měla být rozpolcena mezi své dvě identity - tu hodnou = Jean a tu zlou = Phoenix, se kterými se už narodila. Ale v tomto filmu postavili zápletku na tom, že X-Meni letí do vesmíru (ne-e :D) a tam Jean "napadne" jakýsi solární mrak ZLA (ne-e :D) po kterém jdou mimozemšťani (Jesicca Chastain) a ten mrak nutí Jean dělat špatné věci (chápej používat svou sílu, kterou moc neovládá a přitom vždy někoho omylem zabije). Ve filmu je tolik postav, že mi přijde, že žádná nemá dost prostoru (Magneto, nejzajímavější postava celé série má dohromady asi 10 minut na scéně, o Quicksilverovi se ani nevyjadřuju - asi 1 minutu). Hodně lidí film odepsalo už jen kvůli Sophie Turner a tomu, že ji mají spjatou s nesympatickou postavou z Hry o trůny, ale jelikož jsem tento seriál nesledovala, přišla mi spíš jen jako nesympatická Jean Grey s hereckým výkonem pařezu. Ach jo, zakončení několika leté ságy je to bídné, ale můj problém je spíš v tom, že scénář se odklonil od původní trilogie a už na ni vůbec nenavazuje, nedoplňuje vystavené univerzum - není zde ten WOW efekt jakože jo tak takhle to bylo předtím, než jsme se seznámili s Wolverinem. Prosím, jestli chce někdo dělat reboot X-Menů, dejte tomu tak 30 let.

• 12.11.2019  15:27
    Lví král (2019)

Tady je to zas samý erudovaný kritik, jak tak čtu. Já jsem na Lvím králi vyrůstala. Měla jsem asi tak 2 různý knížky od Disneyho, film na videokazetě, sbírala jsem nálepky do alba, různý omalovánky, dokonce mě ilustrace lvů dovedly k psaní vlastní knížky o dobrodružstvích jiných koček - gepardů. Takže tenhle film ve mě vyvolal tak nádhernou nostalgii, že mi vážně u spousty scén ukápla slza. A víte co? O to právě studiu Disney jde při vytváření těchto remaků. Cílí na lidi, kteří ty originály milovali a jen a jen ti si to užijí a ocení. The rest is confetti.

• 4.11.2019  15:35
    Pomsta (2017)

Ano! Tak tohle mělo koule, bylo to dostatečně emancipující a i když jsou některé scény zdlouhavé, jste jak na trní, protože za rohem někdo může být a vystřelit vám mozek z hlavy. Jennifer je taková ta klasická zlatokopecká milenka, co jede na víkend se svým ženatým sugar daddym do jeho odlehlé rezidence v poušti. Hned druhý den se k nim nakvartýrují jeho dva kámoši, kteří měli přijet až další den a neměli Jennifer v prvé řadě vůbec vidět (chápej, přece nepodvádí svou milující ženu a děti). Jennifer je ale přátelská a ráda paří, takže večer, když si všichni popijí, začne s jedním z jeho (celkem odporných) přátel tančit a smyslně se o něj otírat - což si on vyloží, že o něj má zájem. Ráno její milenec odjede zařizovat pasy a tenhle nechutný kamarád Jennifer znásilní, zatímco druhý dostane na výběr se přidat nebo vypadnout, tak si jde klidně zaplavat do bazénu. Co ale Jennifer asi nečekala je fakt, že i když se její milovaný vrátí, není na její straně. Je mu jasné, že mu může pěkně zavařit - znásilněná milenka, rozvod, vydírání. A tak ji milovaný shodí z útesu s tím, že se pro ni večer vrátí a tělo někam uklidí. Jennifer, napíchnutá na strom, se ale po pár hodinách probudí v euforii a je jí jasné, že začíná honička na život a na smrt. Nejvíc cool je fakt, že Jennifer v celém filmu řekne možná tak 5 vět. Od chvíle, kdy ji shodí z útesu neřekne už ani slovo. Žádná hustá hláška, když zabije svýho protivníka. Nic. Sledovat, jak se z rozmazlené blondýnky stane krví odbarvená hustá ženská s pistolí a kudlou u pasu je super. A fakt si nemůžete být jistí, co se stane další minutu, protože na prdel dostávají jak její pronásledovatelé, tak i ona. Takový potoky krve v jednom filmu jsem už dlouho neviděla. A strašně mě to nakoplo, strašně mě to motivovalo si nenechat sr*t na hlavu a postavit se sama za sebe a všem, co mi ublížili dát co proto. Vedle Ripleyové z Aliena nebo Sarah Connorové z Terminátora se jedná o nejlepší badass ženskou ve filmové historii.

• 30.9.2019  16:34
    Slunovrat (2019)

Na jednu stranu - nebylo to tak úžasné, jak mnozí opěvují, takže jsem byla mírně zklamaná. Ale opravdu se nejedná o horor, film je spíš "divný". Jak prohlásil sám Ari Aster, jedná se spíš o takové "break-up" drama - komu totiž přijde chování Christiana vůči Dani normální, má asi dost velký psychologický problém. Asi hodinu po skončení filmu jsem si uvědomila "Pelleho rodiče zemřeli při požáru!"

• 23.9.2019  16:10

Největší zabiják dojmu z celého filmu je asi prvních cca 15 minut. Hlavní hrdinka se balí na dovolenou u moře, aby jí manžel - zubař, po příchodu domů oznámil, že nikam nejedou, protože jeho sestřička je těhotná. No a s ním. Chce se rozvést a být s ní. Hlavní hrdinka si asi našla hodně zámožného zubaře, protože se dozvídáme, že sice vystudovala pajdák, ale nikdy neučila, nepracovala. Odstěhuje se do zapadlé vesničky, kde ji vzali do školy, která čítá 8 žáků (opravdu neznám zákony, ale pochybuju, že spojená třída pro děcka, kterým je 7 nebo 15 fakt nemůže v moderním školství fungovat, natož aby takovou školu vážně nechali otevřenou). Je nucena bydlet s místním hrobníkem, o kterém kolují řeči, že zabil svou manželku a jejího milence a kvůli tomu seděl ve vězení (protože starosta mezitím dal její slíbený byt jiné rodině, které vyhořel dům). Hned ze začátku je vesnický život vykreslen jako strašná nuda, špína a všude je jen hnůj. A tahle "dříve bohatá" namyšlená panička z města má v tomhle teď žít? Špičkování mezi ní a hrobníkem je ale fakt sranda a nakonec ani nevadí, že se do sebe samozřejmě zamilujou (nejedná se o spoiler, to si domyslí každý, kdo ty dva spolu vidí hned v první minutě) - ale prostě jim to přejete, což se dá málokdy říct ve filmu, s tímto námětem. Samozřejmě mezitím se sžívá s vesnickým životem, aby zjistila, že tu malou komunitu miluje. Konec byl ale trochu moc klišé - školu zavřou, takže přijde o práci a vrací se k manželovi, který jaksi zjistil, že milenka těhotná není, hrála to na něj, aby s ním mohla být a rozvedl se. Která ženská by se vracela k bývalému, když nalezla nový smysl života a přátele? Ale nebojte se, na poslední chvíli přiběhne hrobník, aby jí vyznal lásku a zůstala tam s ním.

• 19.9.2019  14:10

Proč mi začátek filmu přišel jako splácaná fůra scének, které na sebe skoro nenavazují jen proto "aby už se jelo na ten výlet po Evropě a nějak jsme si odbyli ten začátek". Proč se tolik během děje omílá "Peter-Tingle" - tedy pavoučí smysl (který by snad měl každý Peter Parker mít už od počátku), aby nám až v poslední rvačce Peter ukázal, že ho vlastně má a dokáže se bít i ve tmě. Proč na konci každé Marvelovky zase záporák umře? (nic proti, ale jméno Jake Gyllenhaal by vydělávalo ještě v x filmech, nehledě na to, jestli je klaďas nebo záporák). Proč je to stejně jako jednička plné teenagerského patosu a prvních lásek - fakt jsem na tohle už moc stará a nové MCU si očividně vytváří novou základnu fanoušků mezi mladší generací. Ale prostě pořád je to Spider-Man. Láska mého dětství.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31