uiu

okres Brno
filmový maniak

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 15.1.2018  08:08

Po prvním shlédnutí jsem dala 4 hvězdy. Asi za dva měsíce mi to nedalo a musela jsem si film pustit znovu. Po druhém shlédnutí pálím 5 hvězd a za pár měsíců si pustím zase. Zdejší komentátoři si ťukají na hlavu a že jsem asi totálně blbá, že se mi tahle slátanila líbila. A hádejte co. Líbila. Banda kolonistů, kteří se předběžně probudili zachytí signál, ve kterém lidský hlas zpívá a naleznou, že vychází z obyvatelné planety, vzdálené jen nějaký týden od jejich lodi než planeta, na kterou plují založit novou kolonii. Jelikož jejich kapitán zemřel při nešťastném probouzení z cryospánku, jeho zástupcem se stal trochu despotický a puntičkářský debil, který dělá jedno špatné rozhodnutí za druhým. Možná je to tak trochu alegorie i na to, že tohohle debila musí všichni poslouchat a následovat, i když se to hlavní hrdince Danielsové nelíbí. Víc asi nemá smysl prozrazovat, na planetě se to hemží alieny, většina posádky zařve a zlatý hřeb celého filmu je Michael Fassbender ve drojroli. David 8 se vrací z Promethea a Covenant si vezl svého vlastního androida Waltera, který má lepší update než David 8, avšak postrádá vlastní úvahy a tvorbu.Střet těchto dvou androidů je prostě geniální a scény, kdy jsou tihle dva spolu sami patří k těm nejlepším v celém filmu. David 8 touží po genocidě svých stvořitelů a sám chce vytvořit nový život - jak už víme z předchozího Promethea a Walter ho jaksi jen nevěřícně sleduje. Konec filmu má otevřená vrátka a věřím, doufám, chci aby se David 8 zase vrátil a ukázal nám, jak zlý a nelítostný dokáže android být. A popravdě bych byla i ráda, kdyby se vrátil i Walter, protože jejich konečné vyúčtování zůstalo divákům neznámé - zabil David 8 Waltera a nahradil ho nebo Walter ustoupil a uznal mistrovský plán Davida 8?

• 29.12.2017  10:25

SPOILERY. Tahle nepříjemný film jsem dlouho neviděla. Prosím, přestaňte přirovnávat k Stranger Things - hrdinové nejsou děti, ale nadržení puberťáci a nejedná se o žádné retro s walkmany (postavy poslouchají discmany) - navíc není řečeno, v jakém roce se film odehrává, takže je jaksi jedno, jestli postavy teenagerů mají ipady nebo discmany, protože v jejich věku by mi rodiče stejně mp3 přehrávač nekoupili, takže asi tak. Partička 4 kamarádů provádí různé blbosti, které dospívající kluci obyčejně vyvádějí a při jedné z takových blbostí jeden omylem zabije druhého. Po prvotním šoku z něčeho tak osudového se "vrah" rozhodne, že tohle je super způsob, jak se zbavit lidí, kteří vás serou. Takže po pár dnech se zbaví jednoho vysmaženého spolužáka, který ho na začátku šikanoval. A aby to nebylo málo, tak holka, která se mu vždy líbila jede po jeho nejlepším kamarádovi. Co s tím? Po skončení filmu jsem měla ještě dlouho svírání v žaludku, protože nejděsivější na tom všem je, že takového Joshe můžete znát i ve svém životě. Jen stačí, kdy mu totálně rupne v bedně.

• 29.12.2017  10:17
    Crawlspace (2016)

SPOILERY. V roce 2012 přišel film The Pact se zajímavou myšlenkou - co když všechno to vrzání, otvírání dveří, zhasínání a jiné nadpřirozené úkazy nedělá duch, ale člověk, který tajně žije za zdmi vašeho domu? V roce 2016 tohle oprášili v hororu The Boy a teď tu máme opět to samé. Rodina se přestěhuje do domu, kde před lety někdo vyvraždil celou famílii a předchozí famílie je nezvěstná, proč ne, dům snů. Zanedlouho sexy dcerka začne slyšet různé vrzání a v pokojíčku se jí samovolně přemisťují předměty, aby cca po 20 minutách na nás film vyrukoval s tou záhadnou zápletkou, že v jejich domě žije s nimi ještě někdo jiný. Pohnutky tohoto psychicky narušeného chlapce jsou ale zcela nelogické a v podstatě dělá jen to, co se zrovna scénáristům hodí. Pak jaksi nedává smysl, proč tedy hlavní hrdinku ze začátku ochraňuje (zabije oplzlého souseda), uspí ji a tulí se k ní v posteli - aby ji pak na konci honil a chtěl ji zabít. Tak ji měl rád nebo je chtěl vyvraždit jako předchozí rodiny? Who knows? Asi ani scénáristi tohle přesně neví. Přilákalo mě vysoké hodnocení verbala, který má na horory čuch, ale jaksi jsem poslední cca hodinu filmu už jen sledovala na notebooku ve zmenšeném okně, zatímco jsem hrála Candy Crash.

• 29.12.2017  10:09
    Uteč (2017)

SPOILERY. Když film skončil a začala jsem přemýšlet nad konečnou pointou toho všeho - banda bílých chirurgicky předává své vědomí do těl černochů - říkala jsem si, že to je největší blbost, jakou jsem v poslední době viděla. Ale jinak to bylo naprosto super. K hlavnímu hrdinovi jsem si našla sympatie a to je u těhle survival thrillerů základní kámen, protože když je vám jedno, jestli hrdina uteče nebo ho zabijí, tak pak nemá takový film smysl. Pro všechny, co očekávají horor, bohužel o horor se nejedná.

• 11.12.2017  08:45
    matka! (2017)

SPOILERY! Pokud očekáváte duchařský/démonický horor, tak bacha, trailer je zavádějící a film je spíš jak od Larse Von Triera. Od filmu jsem očekávala mysteriózní horůrek - trailer působil, že Javier Bardem je nějaký antikrist, za kterým se srocují jeho věřitelé a jeho manželka Jennifer Lawrence pomalu zjišťuje, že její manžel není takový, jaký si myslela. No bohužel po shlédnutí filmu jsem si říkala What the fuck??? Nakonec jsem si vyhledala, co to všechno mělo znamenat a celý film je tedy alegorie na Bibli - Javier je Bůh a Jennifer matka příroda, Ed Harris je Adam a Michelle Pfeiffer je Eva, jejich synové jsou Kain a Ábel - spáchá bratrovraždu přímo u nich doma. Následně Jennifer porodí Ježíše, kterého lid zabije a sní jako hostie. Prostě největší Mindfuck jaký jsem asi tento rok viděla a strašné, strašné zklamání.

• 13.8.2017  12:35

Mírné rozčarování, ale proč ne, Marvel jede dál. SPOILERY. Hodně se tlačí na pilu, aby byla dvojka vtipnější, ovšem nejvtipnější postavy jsou Drax a Rocket. Star-Lord je jaksi v pozadí a někdy se Chris Pratt vyloženě pitvoří, jeho postava úplně ztratila to kouzlo z jedničky. Celý příběh stojí na rodině a přátelství, takže se dočkáme toho, jak Peter pozná svého otce, který ovšem není klaďas, ale záporák. Gamora a Nebula se usmíří, protože přece rodina je to nejsilnější a nakonec Strážci nejsou jen přátelé, ale především rodina. No slzička ukápne jen při vesmírném pohřbu Plenitelů. Děj byl celkem nudný, hlavně na planetě Ego, což je smutné, protože v jedničce mě nenudila ani sekunda filmu.

• 16.7.2017  11:46

Marvel zakoupil práva od Sony ke svému nejoblíbenějšímu superhrdinovi a pořádně se vyřádil. V prvé řadě - konečně žádný origin story! Negativa - Kdo není extra zarytý fanda MCU a neviděl Captain America: Civil War, nebude půlku děje vědět, o co vlastně jde a o čem postavy mluví. Zatímco všechny dosavadní filmy Avengers jsou s dospělými hrdiny a spíše mířené na to starší publikum 25 let a více (chápej lidi, kteří s papírovými komixy vyrůstali), tak Homecoming přišel se zaměřením na to mladší pubertální publikum, tudíž se v Peterových životních "eskapádách" mohou vidět a do kin budou chodit převážně teenageři a Marvel si tak založí další generaci filmových fanoušků (jak bude Spider-Man postupně ve filmech vyrůstat). Četla jsem zde komentáře, které si stěžují na výskyt Tonyho Starka - popravdě od prvního traileru mi jeho přítomnost a "mentorování" taky dost vadilo, ale hádejte co, ve filmu je dohromady Tony Stark cca 8 minut? Takže proč ten hate? Jestli mi některá postava vadila, tak Tonyho šofér/ochranka Happy, který byl cpán do popředí až moc nuceně (bude v dalších dílech mít větší roli?) Vracíme se k původním začátkům komixového Spidyho, protože celý ten příběh vždy byl o puberťákovi, který se nedokáže vypořádat se svými hormony, natož se superschopnostmi a svým loserovstvím. Marisa Tomei jako sexy tetička May? Proč ne? Stejně většinu času má popelníkové brýle a vrásky jako Grand Canyon, takže působí jako zachovalá padesát-něco udržovaná tetka. Co mě nepotěšilo je spousta scén z traileru, které se do filmu ani nedostaly (bude rozšířená edice na DVD?) Tomu Hollandovi se podařilo něco, co Tobeymu Maguireovi ani Andrew Garfieldovi - divák miluje Petera Parkera a dokáže ho vidět i pod maskou Spider-Mana, protože - slovy filmu - je víc než jen oblek.

• 13.6.2017  09:38
    Život (2017)

SPOILER ALERT. Největší mínus filmu je, že vešel do kin stejně jako Alien: Covenant a v podstatě kopíruje Vetřelcovskou zápletku. Co fanouška dost posmutní je fakt, že nejsympatičtější postava Ryana Reynoldse, takový ironicky satirický vesmírný Deadpool zkape po cca 15 minutách filmu a vetřelec postupně vyvražďuje celou posádku. Jake Gyllenhaal je sice můj oblíbenec, ale tahle role mu moc nesedla a konec je klišé samo o sobě.

• 11.6.2017  09:43

SPOILER ALERT. WTF did I just watch? Znáte ten pocit, když jste poprvé viděli Shutter Island s DiCapriem a řekli jste si, že je málo takových filmů, které se odehrávají odtržené od okolního světa v blázinci/sanatoriu, kde hlavní hrdina neví, jestli je magor, nebo z něj dělají magora všichni okolo? Tak to si řekl asi scénarista a režisér tohoto braku. Jen tam přidali 200 let starou legendu a baronovi, co chtěl ojet vlastní sestru, aby udržel čistotu pokrevní linie, že se pak snaží ojet svou dceru, aby v linii pokračoval. Do toho z lidí koncentruje jakýsi elixír nesmrtelnosti a proč tam všude teda byli ti úhoři, to jsem doteď nepochopila a že jsem nad filmem přemýšlela celou noc. Hodně se stříhalo, i když má film dvě a půl hodiny a některé scény na sebe moc nenavazují, ale nemůžu na druhou stranu říct, že by se na to dobře nekoukalo, nějaké to tajemno to v sobě má a drží pozornost. Jen je to vážně uplácaný bič z nedomyšleného ho*na.

• 28.5.2017  18:31
    Rozpolcený (2016)

Shyamalane, proč? Býval jsi kultovním režisérem, který posunul hranice někam, kam se nikdo předtím neodvážil a poslední roky plodíš jeden průměrný snímek za druhým. Není to horor, spíš napínavý thriller, horory si představuji trochu jinak. James McAvoy hraje úžasně a tak trochu už se děsím českého dabingu, který celý jeho herecký koncert totálně zazdí. Film mě lákal tím, že každý zmiňoval nějaký závěrečný mindfuck nebo něco podobného. Věřte mi, o žádný mindfuck se nejedná a poslední minuta filmu potěší všechny milovníky předešlého hitu Shyamalana a to je tak vše. Žádné překvápko v ději se nekoná, vše co jste viděli v traileru je naservírované na stůl po dobu skoro dvou hodin a z 23 různých osobností Kevina se ve filmu objeví 4...

• 6.4.2017  09:35
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Již od prvního dílu jsem věděla, že tohle je ten seriál, který se prostě nebude líbit mužům. Nejen proto, že hlavní hrdinky jsou v podstatě jenom ženy, bohaté a na mateřské, ale také proto, že odbourává veškeré stereotypy. Ačkoliv je tu rivalita mezi hlavními hrdinkami a vedlejšími postavami, postavy nejsou černobílé, vyvíjí se, odpouští a uznají i chybu. Velkým plus je ztvárnění domácího násilí, jak jsme ho asi ještě v televizi neviděli. Proč z 99.9% filmy ztvárňují páry, kde muž ubližuje ženě a jí se to líbí? Asi proto, aby tenhle seriál ono tabu konečně prorazil a ukázal ženám, že nemá cenu si hrát na dokonalý pár, když máte doma tyrana.

• 27.3.2017  18:53

Psal se rok 2000 a do kin vtrhli X-Meni. Mně bylo krásných 13 let, ještě jsem byla na základní škole a o X-Menech jsem si četla v Bravíčku. Ihned jsem si zamilovala Wolverina a spol mutantů a během let jsem s nimi prožívala všechna jejich dobrodružství v dnes již 7 pokračováních. Dnes mi je skoro 30 a byla jsem na posledním filmu, ve kterém uvidíme Wolverinea (dokud ho Hollywood nezrebootuje...). Bylo to krásné rozloučení. Smutné. Depresivní. Vyčerpávající. To, co pro někoho znamená sága Harryho Pottera - vyrůstali na něm a těžce nesli poslední díl- to pro mě znamená Logan. Jestli si někdo myslí, že Hugh Jackman byl vynikající jako Jean Valjean v Bídnících nebo jako Angier v The Prestige, tak musí vidět Logana. Za tohle by si zasloužil Oscara, ale znáte to, komixový film není skutečný film.

• 19.3.2017  17:34

Řeknu to pěkně od srdce a s klidným svědomím. Rogue One se mi nelíbil. Fanoušci si vybrečeli film, který měl vysvětlit, proč má Hvězda smrti zranitelné místo a producenti jim ho dali. A tak tu opět máme Katniss Everdeen, která zachraňuje svět, o kterém doposud neměla ani tušení, nevýraznou mužskou postavu a pesimistického robota, který vypouští jednu hlášku za druhou, kde já jsem to jen už viděla? Jeden z těch filmů, u kterých jsem ráda, že jsem na něj nešla do kina když světová hysterie trhala rekordy návštěvnosti.

• 20.2.2017  09:52

Nejslabší Marvel, co jsem viděla a to si pište, že jsem doteď dávala snad jedině 5 hvězd všemu, co Marvel vyplodil. Jsem ráda, že jsem na Doctora Strange nešla do kina, jak jsem zamýšlela, protože by to byly jen zbytečně vyhozené peníze. Nechápu, jak se tohle dílo může někomu líbit, protože omílá pořád dokola to samé. Egoistický, namyšlený a rádoby vtipný "Dr. House" alias tak trochu Tony Stark je nejlepší chirurg s klidnou rukou, dokud při autonehodě - za kterou si mimo jiné může svou bezohlednou jízdou ve svém Ferrari, sám - přijde o nervová zakončení v rukou a tudíž příjde o to jediné, co v životě miloval. Snaží se najít "lék" na své uklepané ruce a dostane se tak až do Nepálu (v originále do Tibetu), kde jsou něco jako mnichové, kteří ovládají časoprostor a jiné dimenze a učí ho ta nejvyšší (v originále ten nejvyšší). Ale jak už to bývá, jeden z mnichů sběhl a dal se na temnou stranu a pomáhá zase jakýmusi požírači planet jakoby Galaktusovi, což je jen obří obličej z mlhy... Kde já jsem to už všude viděla? V Green Lanternovi? Ve Fantastické čtyřce dvojce se Silver Surferem? Nvm... Benedict Cumberbatch je můj oblíbenec, ale sem se mi jaksi nehodí. Jde hodně vidět ten nátlak na producenty, aby byl součástí MCU a něco si na tom vytřískal, když je posledních pár let tolik v Hollywoodu oblíbený. Ano, uznávám, že některé scény by se více hodily do filmu Inception od Nolana a pěkně se na ně kouká, ale to je tak vše, jinak je film plný klasických klišé od osudové lásky Rachel McAdams (další zbytečná ženská postava, která děj nikam neposouvá a jen tam prostě je, aby asi hrdina nepůsobil jako gay) až po souboj hlavního hrdiny a hlavního záporáka, přičemž oba mají stejné schopnosti, viz Neuvěřitelný Hulk, jednička Iron Mana nebo Ant-Man.

• 12.2.2017  19:00

Na film jsem se dost těšila a jeho sledování bylo mírné zklamání. Susan je typická zbohatlická namyšlená panička, co má dokonalý život v luxusu. Poštou jí příjde kniha jejího bývalého manžela Edwarda, kterého 19 let neviděla. A to je kámen úrazu. Vzpomínky se prolínají s přítomností a s knihou, kterou Susan čte, ale jaksi to, jestli se jedná o minulost nebo přítomnost poznáte podle vrstvy make-upu Amy Adams (minulost - make-up nenosí, přítomnost - je zmalovaná), jinak postavy za těch 19 let ani o rok nezestárly :D A to vůbec ani jedna postava. Susan se postupně vidí v Tonym z knihy a prochází jakýmsi osvícením toho, co opravdu v životě chce. A to, že se chce zase vrátit k Edwardovi. Domluví si spolu schůzku, na kterou Edward nepřijde a nechá ji potupně čekat v nóbl restauraci. Revenge.

• 12.2.2017  17:29
    Christine (2016)

Zaujal mě zdejší popisek filmu. Zaujali mě herecké hvězdy jako Rebecca Hall nebo Michael C. Hall. Jenže film je takový utahaný a zvláštní. Nikdy jsem o Christine Chubbock neslyšela ani nečetla, nevěděla jsem, o čem má film vlastně být. Christine je taková hodně introvetrní perfekcionistka, která chce dosáhnout povýšení a jít pracovat na lepší pozici do Baltimoru. Avšak lovec talentů si nevybere ji, ale jejího kolegu, do kterého byla vždy tajně zamilovaná. Christine rupne v bedně a v přímém přenosu se střelí do hlavy. Avšak to je posledních 5 minut filmu. Skoro 2 hodiny se tam neděje nic zásadního, jen hodně pomalu poznáváme Christine a její loserovský život outsidera. Zklamání.

• 10.2.2017  19:25
    Příchozí (2016)

Takhle by to dopadlo, kdyby David Lynch psal mainstreamové scénáře... Nic víc dodávat nemusím.

• 12.1.2017  18:15

Znáte ten pocit, když si stáhnete horor, který se odehrává v psychiatrické léčebně a říkáte si, že to bude super podívaná? A pak se dočkáte jakéhosi céčkového dílu Věřte nevěřte, který se skládá ze sedmi příběhů místních chovanců, kteří vypráví, jak se do blázince dostali? A že opravdu hororový příběh je tam možná tak jeden (vymítání démona ze sestry), zbytek jsou jen černě komediální příběhy - halloweenský Dexter a zombie apokalypsa na Islandu mě vážně dostali smíchy do kolen. Takže ne, o HOROR se opravdu NEJEDNÁ.

• 11.1.2017  13:03

V prvé řadě mě zděsila stopáž filmu, bezmála 3 hodiny, ale ono to jaksi odsýpá a funguje, takže to zhltnete jedním dechem, ale nakonci vyvstává jedna otázka. O čem to vlastně celé bylo? Star je taková polobezdomovkyně, co bydlí se svým přítelem a jelikož nemají ani na jídlo, vybírá kontejnery. Stará se o dvě děti svojí sestry a jednoho dne potká Jakea a jeho bandu volnomyšlenkářských puberťáků, kteří křížují napříč Amerikou a prodávají předplatné na časopisy. Rozhodne se utéct od dosavadního života a jak už to tak bývá, ze začátku je vše sluníčkové, super, všude samá sranda a peníze se vydělavájí lusknutím prstu, Jenže jak příběh jde dál, jde cítit ta repetice a tu si uvědomuje časem i Star. Někam přijedou, vyhodí je u silnice, musejí prodat pár předplatných, donést peníze jejich šéfce Crystal, uletět s Jakem, který následně dělá, že se nic nestalo a tohle pořád dokola, spolu s tím, že ji Crystal seřve za to, že přinesla málo peněz. A v podstatě to nemá ani žádný konec (očekávala jsem, že od bandy uteče), takže pokud Star neutekla, prožívá to samé každý den dodnes.

• 11.1.2017  09:32

Není nic horšího, než když se díváte na horor, který se vám líbí i přes hodnocení ostatních a říkáte si, že je strašně super a děsivej a během posledních 10 minut se tam stane tolik nelogičností a hloupostí, že si řeknete: aha, tak proto to každej sepsul a z plánovaných 4 hvězd dáte z milosti 3 hvězdičky a film zapadne do propadliště dějin. Přitom ani nechápu, proč to musí být jakože pokračování hororu z roku 2014, když se odehrává jakože 50 let předtím, mohl to být naprosto samostatný film s ouija deskou, vždyť hororů s roztřesenou kamerou taky máme stovky a všechny nejsou pokračováním Paranormal Activity.

• 10.1.2017  15:32
    Lesní duch (2013)

Filmu by hodně prospělo, aby nebyl prezentován jako remake kultovního hororu, ale byl brán jako samostatný film, který se ničím neinspiruje (a chata v lese s bandou puberťáků je jen aspekt jednoho z mnoha hororových prvků, které v poslední době objevili svůj boom). Už samotný námět je totiž parádní a dal se uchopit úplně jinak a lépe - Mia spolu s bratrem a kamarády odjíždí na chatu do lesa, odříznutí od civilizace, aby se dostala ze závislosti na drogách, byla v prostředí, které jí drogy nepřipomíná a prošla si hnusným absťákem. Jenomže v lese řádí duch, démon, zlo, nazvěte si to jak chcete, a Mia je toho svědkem, jenže jejím historkám o tom, že se něco děje, jí nikdo nevěří a každý si myslí, že má jen absťák a halucinace, dokud nezačnou padat hlavy. Spousta lidí zde srovnává s originálem, ale já tenhle film beru z úplně jiného hlediska. Navíc je to jeden z mála hororů, na kterém jsem byla i v kině, tudíž byl zážitek hned jiný než doma na TV a proto nejde jinak, než 4 hvězdy a níž nepůjdu, protože si film ráda pustím jednou do roka.

• 7.1.2017  17:33

Ahoj, jmenuju se Rachel a jsem alkoholik. Už přes rok jsem nezaměstnaná a každý den dělám, že jezdím do práce vlakem, protože to mému životu přináší jakýsi užitek. Ráda sleduji po cestě domovy lidí, kteří bydlí podél trati a představuji si, že jsem šťastná jako oni. Alkoholové výpadky paměti jsou v mém případě skvělou zápletkou pro příběh, ve kterém hraji hlavní roli, který je mírně nekonzistentní a někdy v půlce se změní na episodu seriálu Colombo, aby se zjistilo, že to já nejsem ten nedůvěryhodný vypravěč, ale ten, kdo mi po opičkách vyprávěl, co jsem dělala. Na jedno podívání dobré.

• 23.12.2016  19:24

Film, který mi ihned padl do oka a následně přirostl k srdci. John je takový ten typický americký teenager s diagnózou sociopata, který má svého osobního psychoterapeuta, se kterým se setkává v parku, sleduje ptáky a vyznává se mu ze svých úchylných myšlenek o vraždách a posedlostí sériovými vrahy. V jeho malém rodném městečku začnou umírat lidé za prazvláštních okolností a John se rozhodne, že tomu přijde na kloub, nebo spíš by si rád s tím vrahem pokecal. A vraha nakonec najde. A to je překvapení celého filmu. Nebudu nic prozrazovat. Film je spíš hororový thriller s opravdu zajímavým prostředím - John pochází z rodiny vlastnící pohřební ústav a je opravdu jiný než cokoliv mainstreamového. Takový náctiletý Dexter po Britsku a přitom se nejedná o žádnou vykrádačku.

• 23.12.2016  11:53

Když film vznikl a bylo tu jen pár hodnocení, svítil v červených barvách a komentáře jej vyzvedávaly do oblak. A já se tak těšila, i když spadl do modrých hodnot, protože jsem si říkala, že ten zbytek jsou jen hateři. Jenomže. Film opravdu není skvělým pokračováním kultovního hororu (ale v porovnání s "dvojkou" z roku 2000 je opravdu slušný). A přitom námět se musel psát sám - bratr Heather, kterému byly 4 roky, když jeho sestra zmizela, se vydává do lesů Blair, aby našel svou sestru, protože je přesvědčen, že stále někde žije díky videu, co nějaký křupan dal na Youtube. Takže s partou kamarádů a křupanem se vydává do lesů spolu s moderní technikou - mini kamery do ucha, drony s kamerami atd. Samozřejmě první otázka je, jak v době, kdy mobil funguje bez nabití jeden den, jim veškerá elektronika funguje několik dní. A jedno klišé se kupí na druhé - první umře samozřejmě černoch. A největší zklamání? Víte co bylo na "jedničce" tak super? Že skoro nic neukázali a divák si hrál se svojí fantazií, zde nám ukázali vše, i jak čarodějnice vypadá a tu vytáhli někde z hororu REC. Škoda.

• 18.12.2016  10:13

V prvé řadě, nemám ráda Hledá se Nemo. Pohádka se mi už v době svého vzniku nijak extra nelíbila a příběh mě nechytl. Pokračování jsem se hodně bála, protože veškerý merchendising Nema se zaměřuje na děti 3-7 let, takže jsem od dvojky čekala jen taškařici typu Auta 2. Jenomže jsem se pořádně spletla. Ono prvních cca 10 minut snímku je dost nudných a v podstatě se jen setkáváme se všemi postavami, co známe z jedničky a pak jsem si říkala, že ta věčně zapomínající ryba se teda ztratí a Marlin se synem ji budou hledat, jenže tady se hledají rodiče Dory a následně ztracená Dory, takže takové klišé to zas není. Nejoblíbenější postavou je na 100% antisociální chobotnice Hank a kachna Becky. Smála jsem se, jak už dlouho u žádného animáku a klidně bych si dala třetí pokračování.

• 22.11.2016  01:15

Na tenhle animák jsem se těšila. První trailer vypadal dost dobře a myslela jsem, že bude dost konkurovat na mém osobním žebříčku ostatním animákům jako Jak vycvičit draka atd. Ovšem žádná sláva se nekoná. Názvu odpovídá jen prvních cca 10 minut snímku, kdy se podíváme do tajného života mazlíčků, když odejdeme do práce a zůstanou sami doma, ale posléze se jedná o obyčejný "road movie" a hledání ztracených psů.

• 22.11.2016  01:11

Film je v mnohém jako Městečko South Park. Snaží se ve vás vyvolat smích tím, že animované postavičky, hodné tak do dětského filmu, vypouští z úst jedno sprosté slovo za druhým. A to je asi tak vše.

• 12.11.2016  19:33
    Exorcista (TV seriál) (2016)

Seriálu by prospělo R-kové ražení, více krve, nějaké ty zvratky a co třeba takhle sex? Já myslela, že démoni chtějí zničit vše čisté a nevinné a provokovat kněze, co exorcismus vykonává, sexuálními narážkami. Ale i tak se jedná o velice zajímavý počin se skvělou hororovou atmosférou a charismatickými postavami. PS: Kdyby v titulkách nebylo jméno Geena Davis, asi bych ji nikdy nepoznala, zub času se na ní nemile podepsal.

• 20.10.2016  13:01

Iron Man 3 a Star Trek Beyond dokazují, že i třetí pokračování může mít koule a být dokonce lepší než předchozí dva díly. Film dokonale drží pozornost celé dvě hodiny díky tomu, že vlastně sledujeme 3 osudy různých členů posádky, která ztroskotala na neznámé planetě a skvěle zdává hold starým Star Trekům. Rest in peace Anton Yelchin, byl jsi jedním z mých nej herců a tvou smrt jsem těžce oplakala a bála jsem se na tvůj poslední film podívat.

• 18.10.2016  15:39
    Smrt ve tmě (2016)

Trojice kamarádů, co spolu dělají vloupačky, se rozhodne vykrást špatný dům. Bydlí v něm starý slepý veterán, který je jako správný pionýr na vše připraven a jen tak je odejít nenechá. Slovo horor si opět v charakterizaci škrtněte, jedná se pouze o survival thriller.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29