Cid

Cid

2 body

<< předchozí 1 2
    • 9.9.2014  11:11

Tak za prvé, vůbec jsem to nepochopil a za druhé, je mi to úplně jedno. Proč? Protože vidět jak si Sylvester s Arnoldem dávají do huby (i když z čistého přátelství), bylo mým vlhkým snem již více než třicet let. A proto volám huráááá, klukům to šlapalo jak za mlada. Věřím že balzamovač, teda pardon maskér měl hodně práce zejména s Arnym, do kterého se zub času zahryzl mnohem intenzivněji než do Syslvestera sklapel plastického chirurga. Ale i tak jsem jim fandil celých 115 minut. Bavilo mě to a to je přece nejdůležitější. Proto mi dovolte, abych oběma popřál pevné zdraví, zejména pak pevnou zubní náhradu a aby v této vydařené spolupráci pokračovali ještě mnoho let a už se těším na jich další kousek. Ale rychle, tik-tak, tik-tak.

• 9.9.2014  10:57

Drazí uživatelé a čtenáři. Dovolte mi abych se Vám pokusil vysvětlit, proč mé hodnocení převyšuje zde stanovený průměr, i když jsem si jist, že je Vám to zcela jedno. Ale abych tak mohl učinit, musím se nejdříve představit a zasvětit Vás do všech podrobností, které se ať už přímo nebo nepřímo, odráží na mém hodnocení. Jsem obyčejný člověk s inteligencí, která je důkazem toho, že na Darwinově teorii přeci jen něco bude. Nerozumím kameře, režii, ani střihu (pokud se tedy nejedná o gatě) a stále ještě připisuji funkci televize nějakým nadpřirozeným silám. A jako takový průměrný zástupce konzumního stáda, jsem se rozhodl utratit část svého platu (tu kterou mi ještě stát nestačil sebrat) za předražené lístky do Cinestaru. A hle, dostal jsem přesně to, proč jsem tam šel: 165 minut zábavy, svělé akční podívané a úžasných 3D efektů. A že byl scénář výsledkem ranní stolice pana Krugera, no a co? Čas dialogů jsem chytře využil pro vyčištětí 3D brýlí, nabrání plné hrsti pocornu a usrknutí z mé naředěné coly. Jsem šťasten, že patřím do této konzumní skupiny neboť být členem "odborné komise", která již ve čtvrtém pokračování Transformerů stále hledá propracovaný příběh, kvalitní dialogy, či dokonce nějaký odkaz musí být značně flustrující. A proto se nedivím, že ztráta vynaložených protředků se musí odrazit na dle mého názorů hodně podprůměrném hodnocení na CSFD. Proto mi věřte, že Vám ze srdce přeju, aby jste v pátém pokračování nalezli přesně to, po čem toužíte. Anebo víte co, s.e.r.u na Vás, kdo by pak na to šel do kina? :-)

• 9.9.2014  10:04

V časech parného, srpnového léta kdy teplota dosahovala extrémních hodnot, až patnácti stupňů Celsuisa (v poledne) jsem trávil dovolenou na březích Dunaje. A protože jsem si sebou nevzal péřovou bundu, trávil jsem večer sledováním velkolepé akční podívané Ong-bak 2. A to jsem ani netušil, že jsem se nevědomky k této reklamě na zubní pastu po šesti letech zase vrátil. A o co větší bylo mé překvapení, že jsem již toto hovnodílo dávno orazítkoval dvěma hvězdičkami. A vzhledem k tomu, že jsem již o šest let starší, intelektuálně vyzrálejší a naučil jsem se psát všemi dvěma prsty, musím se pokusit toto vcelku podprůměrné hodnocení nějako vysvětlit. Ne tak Vám, protože mé hodnocení na 52 stránce nikdo nečte, ale zejména sobě. Je jasné, že mé mladší a hubenější já již tehdá odhalilo, že se jedná o solidní řežbu s mírným sklonem k sebepoškozování. O tom není sporu, ale proč tedy jen dvě hvězdy, ptám se sebe? Že by to bylo absencí příběhu? Ne, protože příběh by v tom nehledal ani Colombo. Že by hereckým obsazením? Taky ne, protože Tony Jáá, je superborec, s pěstmi tvrdším než chleba z Tesca. Že by záporák nebyl dostatečně zápo-odpornej? Taky ne, neboť jeden ze záporáků byl tak hnusnej, že jeho fotku máme doma v koupelně na zrcadle a od té doby si má dcerka čistí zuby cca hodinu a šestkrát denně. Tak proč? Víte co, nechám to na Cidovi budoucnosti, ten Vám to určitě vysvětlí. Tak čau a zase za šest let :-).

• 22.1.2013  11:53
    Safe (2012)

Výborná akční podívaná. Jáson zase kope, střílí a vůbec mydlí ty kosmopolitní zastánce zla jak o dušu. Tento film je opět ukázkou toho, jak i velmi prostý a "mírně" kýčovitý děj dokáže zabavit a to je dle mého názoru, při výběru tohoto žánru to nejdůležitější.

• 22.1.2013  11:44
    Cesta (2009)

Depresivní reklama na sebevraždu. Možná jsem až příliš obyčejný a konzumní člověk, ale nějak mi ušlo co tím chtěl vlastně básník říci. Ano je to smutné, pomalé, citlivé,ale také nechutné, hnusné a absurdní. Postapokalyptický svět jako vždy nefunguje, z lidí se stávají sebežroucí mršoidi a ten zbytek konzervožroutů (mimochodem i ta konzerva má datum spotřeby) putuje neznámo kam a neznámo za čím. Víra v lidstvo zase nepřekvapila a tak jdu spát s pocitem, že si dám sakra pozor na sousedy, protože v případě velkého BUM mě asi samou láskou sežerou.

• 22.11.2012  10:35

Tome, Tome, Tome i když jsem o pár dekád mladší nezbývá mi, než tě pokárat. Jako herce tě velebím, ale jinak to teda byl chabej průměr, s odřeným ušima za 3*. Scénář se jeví jako by byl stvořen na záchodě a sepsán na toaletní papír. Tome musíš pochopit, že dnešní divák je rozmlsaný, náročný a pokud si v titulku přečte Tvé jméno očekává zážitek silnější než nový bujón od Maggi. Julie nalejme si čistého vína, Tvá role je plochá, bezduchá, dokonce se odvažuji ji nazvat nudnou. Nicméně netruchli, jako sociální pracovnice v Pretty Woman jsi stejně nejlepší. Buďte oba dobří a očekávám kvalitní reparát.

• 22.11.2012  10:12
    14 ostří (2010)

Tož., bylo to takové divné,ani moc dobré,ani moc špatné,ani moc logické,ani moc nelogické. Takový gulášek bez cibule. Co se týče akčních scén, filmový Donnie je prostě borec, co se týče romantiky je filmový Donnie prostě blbec. Nu což, nezbývá než nabrousit meče a vytepat nějaký nový a lepší scénář. Herce na to majů, tož teď ještě aby bylo pero ostřejší než meč a je vyhrané.

• 22.11.2012  10:00
    Rebelka (2012)

Považuji se za skalního fanouška všech animáků a proto jsem se na tenhle příběh těšil, jak dítě na příchod "Ježíška". Nemůžu říci, že bych byl zklamán, začátek byl výborný, ale místo gradace nastala stagnace. I tak se,ale jedná o nádherné, vtipné, animované dobrodružství, u kterého bych si klidně dokázal představit i druhé pokračování.

• 18.9.2012  10:09

Já se u toho skvěle bavil, sice jsem se na začátku vyděsil neb auto-moto honička mi připadala jak špatně natočený trailer k NEED FOR SPEED, ale vymažeme-li těch pár vteřin z našich hlavdisků, tak dostaneme skvělý mix akce, komedie a sci-fi. Hustý a celkem i vtipně hláškující hlavní hrdina, dcera prezidentova mi též oku lahodila, hlavní záporák (teda spíš ten sekundární) byl tak hnusnej, že jím budu děti strašit, no prosně velmi příjemný filmeček s dobrým obsazením. A teď trochu negativa (šak nemožu furt jen chválit) logika byla děravá jak pravý ementál, ale o tom ten film asi být neměl, proto nechme MS One žít a už se těším, až se na něj podívám i v české verzi (snad to nezdupe dabing).

• 17.9.2012  14:24
    Muž odnikud (2010)

O co méně toho namluvil, o to více toho rozsekal a rozstřílel. Konečně pořádná řežba, která ve všech ohledech splnila mé požadavky na akční podívanou. Sympatický hlavní řezník (pardon hrdina) vykuchal ten spolek záporáků takovým způsobem, že by mu i řezník Krkovička záviděl. I milá dívenka od vedle mě byla kupodivu sympatická, na rozdíl od většiny dětských hereckých "hvězd" současnosti. Děkuji pane Lee, byl to výborný akční zákusek a rád bych si objednal nášup!

• 17.9.2012  13:47

Ó mocný tvořiteli mého milovaného Tarzana, kaju se, že jsem nepřečetl knihu a poslepu jsem vlétl do tohodle filmového zpracování mimozemských gumídků (respektive gumídka). Hlavní protagonista mě celkem bavil až do doby, než přišel o vousy, mimo záběr vypil hopsinkovou šťávu a začal skákat jak luční koník po nehostinném Marsu. To nejlepší na celém filmu však byl národ mírumilovného čtyřrukého hmyzu jenž nachází největší potěšení v koloseu na způsob ala Mars a dále pak v mučení svých dětí nejen pomocí výhružek, že nebude večerníček, ale pěkně natvrdo jim vypálí značku jejich rozmazlenosti přímo na záda ((ne)berme si z toho příklad). Logiku jsem v této adventuře hledal marně a tak jsem po půl hodině nechal jít můj mozek spát a já za soustředění se pouze na své životní funkce, jsem todle veledílo dokoukal. Abych nebyl jen negativní, musím vyzdvihnou "herecké" vnady hlavní hrdinky, za to volba hlavního hrdiny mě vysloveně vadila (ten borec je nějakej divnej). Krásné filmové efekty a jistá originalitu příběhu mi však tento filmový zážitek učinili stravitelnějším. Škoda, že mi už není 18 (dnes už na to nemám čas ani chuť), hned bych utíkal do knihovny a půjčil si knížku, abych vypátral kdo je vinen z toho, že z tak nadějného tématu vznikl pouze průměrný a v brzkém čase zapomenutý film.

• 17.9.2012  13:07

Šel jsem do tohoto filmu s vědomím, že si budu užívat podívanou s nádhernými efekty a mému mozku dopřeju hodinu a půl naprosté relaxace. To se vyplnilo, film jsem dokoukal do konce (už to se dá počítat za úspěch), a to že scénář je jednodenní prací potulného opilce, že mocný Zeus dostal na budku jak Rocky ve svém třetím pokračování, no a co, tentokrát mi to bylo nějak šumafuk. To důležité a poutavé na tomto filmu bylo to, že mi studia filmových efektů znovu dokázala, že v dnešní době už téměř neexistují hranice a že dokáží natočit prakticky cokoliv. Tím se otevírá prostor pro spoustu skvělých námětů a krásných filmových zážitků a to mě jako filmového fanouška hřeje u srdce. Ve jménu mocného ploditele Dia budiž 3*.

• 12.2.2012  20:28

Já tomu filmu vlastně ani moc nerozuměl. Colin byl tvrdší než knedlíky mojí ženy, při pohledu na něj nebo jen při vyslovení jeho jména měli všichni bláto na hřišti, ale proč??? Co takhle nám obyčejným lidem, kteří nečtou myšlenky scénáristů to trošičku přiblížit? Keira je tam platná jak naši europoslanci v Bruselu, záporák byl sice hnusnej a hustej, ale za to teplej, což při dvouvteřinovém pohledu na jeho ženu sice nechápu, ale co už. Té holky mě bylo trošku líto, ale aspoń neměla těžký text. Jediné co bylo naprosto zřejmé, byly sponzorské dary tabákových společností.

• 7.7.2011  10:56

Na začátek musím podotknout, že na tenhle film jsem se dlouho těšil. Den za dnem jsem stříhal metr v nedočkavosti až s předraženým popcornem a naředěnou colou usednu do sálu multikina a budu pohlcen audiovizuálním zážitkem nové dimenze. A pak ten den konečně nastal a já rychlostí jenž mi mé tři válce pod kapotou umožňují se rozjel vstříc neznámému. Po usednutí do sedačky se dostavilo příjemné vrnění ( tak jsem si ještě skočil na....) a za lehce zvýšené teploty jsem začal hltat první okamžiky filmového dobrodružství. A pak se to stalo....., já se podíval na hodinky což je to nejhorší co se mi v kině jen může stát. Nevím jak vmáčknout slzy do tohoto komentáře, protože pro mne to bylo zklamání. Vždyť jsem přece očekával, že mi bude naservírován mix komedie a dobrodružství, že příjemné a vtipné herecké výkony budou třešničkou velkolepých akčních scén, tak proč mi to chutnalo jak koňský guláš. Hlavní představitelka mi vyloženě vadila. Když pominu první záběr na její...herecké schopnosti, tak pokaždé když se tam objevila tak jsem fandil desepticonům. Některé scény byly spíše trapné než vtipné a logiku celé věci raději pominu. Abych nebyl jen kritikem je potřeba vyzdvihnout úžasné filmové triky, alespoň při nich jsem měl pocit, že peníze vložené do vstupenky nebyly vyhozené. Co ještě dodat, doufám že pokud se v hlavách scénáristů rodí myšlenka na čtvrté pokračování, věřím že bude uvařeno z těch správných přísad. Asi bych dal pouze ***, ale z úcty k sérii a víře v dokonalé čtvrté pokračování dávám ****. P.S. a vraťte mi tam Megan Fox, prosím:-)

• 21.6.2011  07:18
    Cizinec (2010)

K tomuto filmu mám stejné pocity jako k Benátkám. Zajímavá atmosféra, krásné kulisy, ale tu a tam to příšerně smrdí. A co se týče hlavních představitelů? Johnny Depp mě bavil, Angelina měla neustále výraz jak kdyby hulila zatraceně dobrej matroš a snažila se to před náma skrýt a to její "zadkemvrtění" mě silně připomínalo chovnou kobylku na koňském trhu. Nu což, není každý den posvícení a na sepsání "mazaných " scenářů je zapotřebí ještě mazanějších scénáristů.

• 15.3.2010  20:41
    Austrálie (2008)

Nádherné scenérie,koní jak na Velké pardubické, záporák ještě zápornější, chemie mezi Hughem a Nicol silnější než má nechuť k ní na základce, ale jinak brutální nuuda. P.S. doufám, že alespoň ty krávy dostaly zaplaceno.

• 15.3.2010  20:15
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Hugh Laurie v roli pro kterou se narodil a i když toho "sobeckého parchanta" fakt nesnáším a téměř polovinu každé epizody vůbec netuším o čem to mluví, tak ten seriál stejně žeru!

• 24.3.2008  12:09
    Happy Feet (2006)

Sranda musí být a tučnáci Vás na ni zvou způsobem sobě vlastním. Nádherná animace, zábava pro nenáročné, příjemně strávený čas u zpívajících a stepujících "gentlemanů" říše zvířecí.

• 24.3.2008  12:04

Jednou po D1 a bylo by po Kittovi. Jedna hvězda za MUSTANGA, druhá je prosba aby to už nepokračovalo, PROSÍM.

• 24.3.2008  11:53

Nerad hodnotím ten či onen herecký výkon, ale tady mi nezbývá než dát klobouk dolů. Metthew McConaughey mě prostě dostal a spolu s ostatními vytvořil skvělý tým, jenž zastínil i sportovní výkon samotných Marshallů.

• 24.3.2008  11:48
    Bunkr smrti (2008)

To byl ale " HOROR". Kde ty ksichty našli.

• 24.3.2008  11:44
    Hitman (2007)

Ale tak jóó nóó. Když už nic, tak měla aspoň kadeřnice málo práce:-).

• 24.3.2008  11:38
    Góóól! II (2007)

Chvílemi skvělý zátah na branku, místy děravá obrana, hodně outů, ne tak příjemný výkon jako v 1, když to vezmem kolem a kolem dobře odehraných 121 min.

• 24.3.2008  11:34
    Pan Včelka (2007)

Už to není co to bývalo, Ice Age a Shrek stále nepřekonáni. Pro děti však stále lepší než Telebl... a jiné prostoduché výtvory dneška. A pro mně vlastně taky:-).

• 24.3.2008  11:21

No rodiče bych na to do kina nebral, což já udělal, ale k mému překvapení se jim to líbilo. Drsné, kruté, bohužel reálné. V takovém světě žijeme.

• 24.3.2008  10:55
    Rocky Balboa (2006)

Nebylo to špatné, ale bohužel ani moc dobré. Nějak už to ztratilo ten šmrnc. Už jsem neměl chuť do sebe hodit pár syrových vajec a vyběhnout v teplákách nějaké to schodiště, nu což, třeba bude sedmička:-).

• 24.3.2008  10:31

Někdy stačí ke štěstí vypnout mozek a pouze se kochat něčím na co se móóóóc dobře kouká. No a co, že to nebylo dramatické, že to nebylo skvěle zahrané, no a co, že jsme již od začátku věděli jak to skončí a že celý film je prakticky čekání na velké finále...jenž se k mé radosti opravdu dostavilo, BRAVO!

• 17.8.2007  07:02
    Transformers (2007)

Megalomanský koncert pro oči. Tohle je film pro který vznikly velké sály multikin, tohle je film který posuvá lidské možnosti v oblasti efektů na další úroveň. Více takových a kupuji do kina permanentku:-).

• 7.4.2006  00:50
    Muž v ohni (2004)

Takhle má vypadat film, který vtáhne, drží a nepustí.Film který vyloudí slzu i úsměv a je dobrým důvodem si zase zajít do kina. Denzel Washington je Pan herec a tahle role je mu šitá na míru!

• 7.4.2006  00:34
    Ichi the Killer (2001)

Tohle není film, tohle je nechutná sračka stvořená k jedinému účelu a to šokovat!Bezduché, nechutné, úchylné, prostě ODPAD!

<< předchozí 1 2