lena60

homepage
Twitter: Outinen1

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 24.12.2018  20:16
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Po více než šesti letech hodnotím filmové dílo odpadem...Neuvěřitelná blbost.

• 22.10.2018  10:43
    Jizva (2017)

Plamínková pohádka. Když se plamen a skomírající plamínek dají dohromady vznikne jiskra nikoli jizva...

• 28.5.2018  23:21
    Los Bando (2018)

Parádní dětský film. Barevný. S pozitivním vyzněním. Road-movie ze severu o splněných snech, odvaze a přátelství. Zahřála u srdce. #Tromsø (Zlinfest 2018).

• 2.5.2018  21:55
    Le Corbusier (2015)

Moc mi nesedla forma vyprávění dokumentu - komentář čtený v první osobě (Le Corbusier). Co se týká obsahu, také to není žádné terno. Po delší době jsem se usadila k televizi. K zahraničnímu televiznímu dokumentu. Příště už to určitě neudělám.

• 2.5.2018  15:12
    Rovnocenní (2014)

Zajímavý projekt do kterého se zapojila šestice srbských režisérů. Příběhy dětí, které v životě neměly zrovna na růžích ustláno. Povídky: Sofia (oběť domácího násilí), Katarina (dívka na vozíčku čeká až jí na zastávce zastaví autobus), Saša (příběh chlapce z nápravného zařízení), Milan (setkání muže, který hodlá ukončit svůj život s malým chlapcem, jenž si vydělává žebráním na benzínce), Andela (Sergej Trifunovič přihází do vily Big Brother, aby podpořil dívku, jež si nemůže dovolit zaplatit drahou operaci srdce), Osman a Kristina (vášnivý hráč se rozhodne umořit své dluhy prodejem své dcery bohatému ženichovi).

• 2.5.2018  14:42
    Hrr na ně! (2014)

Šmejdi na balkánský způsob aneb když se skupina různě zoufalých prodejců snaží vnutit nedůvěřivým zákazníkům koupi "bezplatné" dovolené do konce života za tučný jednorázový poplatek...Kdo vyhraje tuhle psychologickou válku? Zvítězí morálka anebo byznys? Zdařilá komedie, při které však v některých momentech zamrzá úsměv na tváři.

• 22.4.2018  19:34

Pozitivních pohádkových příběhů není nikdy dost. Velmi inspirativní snímek. :-)

• 18.3.2018  10:21

Že někdo má tu potřebu točit filmy o hovně...

• 9.1.2018  21:08

Až otravně hysterické...

• 21.10.2017  23:20

Zkrátit minimálně o dvě hodiny! Zbytečný film.

• 14.8.2017  22:01

Uff...Strašně amatérské a jednostranné. Kam šlápne Babišova noha, to lehne popelem. A oslava české zbabělosti a připosranosti (spousta anonymních respondentů, začerněné obličeje, zkreslené hlasy). Výsledek chvílemi působí až směšně. Pro jistotu ještě uvedu, že rozhodně nepatřím mezi Babišovy skalní fanynky...

• 16.7.2017  12:30
    Sieranevada (2016)

Nesnesitelné. A nepomohlo ani rozložení projekce do dvou dnů.

• 4.6.2017  20:18

Obsahově vynikající, vyprávění animátorky Hermíny Týrlové bylo nesmírně poutavé a zajímavé..Hvězda dolů za to, že dokument je téměř výhradně pouhým sestřihem dříve natočených archivních záběrů.

• 31.5.2017  09:55
    Nový svět (2014)

Z dokumentu doslova září pozitivní a přátelský náhled na přistěhovalce. Pro člověka uvyklého nenávistným a xenofobním projevům vůči imigrantům příjemná a vítaná změna. Dokument by se měl promítat ve školách a třeba i v hlavním vysílacím čase v televizi. Třeba by se po jeho zhlédnutí aspoň pár lidí u nás chytlo za nos.

• 31.5.2017  09:29

Když vám přečtení obsahu k filmu dá víc než zhlédnutí filmu samotného, je asi něco špatně..Anebo jsem na tak náročný snímek nebyla v daný moment dostatečně naladěná..

• 27.5.2017  16:34

Hygienikovo přirovnání k hořké čokoládě je docela trefné. Taky mám raději mléčnou. Těžko můžu filmu něco vytknout. Jen se obávám, že pár dní po skončení festivalu se mi úplně vytratí z hlavy. Průměrná záležitost.

• 7.10.2016  22:49
    Toni Erdmann (2016)

S narozeninovým brunchem, uspořádaným v rámci tmelení pracovního kolektivu, ke mně přišla jedna z nejlepších filmových scén za poslední dobu. Nahá znouzectnost :-)

• 8.7.2016  22:01

Dokument nabídl pár úsměvných scén, záběry z koncertů, rozhovory se členy kapely...Člověk si nostalgicky zavzpomínal na raná devadesátá léta a to je tak asi vše. K podobnému naladění možná stačilo pustit si pár klipů kapely na youtube.

• 3.6.2016  22:03
    Homeless (2015)

Deprese. Naděje. Deprese. A při odchodu z kina pocity zpráskaného psa.

• 2.6.2016  14:23
    Hřiště (2015)

Hvězda navíc za pozitivní vyznění filmu. Po včerejší festivalové depresivní smršti ruský snímek zapůsobil na mou duši jako balzám...#zlinfest

• 30.12.2015  23:51
    741 690 + 1 Jágr (TV film) (2015)

Tradičně precizně odvedená práce hokejového komentátora Roberta Záruby a jeho kolegů. A kdyby místo brambor letos na MS v Praze a Ostravě cinkl nějaký ten kov, možná by zážitek z dokumentu byl ještě intenzivnější...

• 29.10.2015  23:50

Takový malý poklad současné české filmové produkce.

• 5.8.2015  17:41
    Marseille (2004)

Hromádka dílků puzzle. Hodně složitá k poskládání.

• 5.8.2015  17:02

Vztahy mezi jednotlivými postavami byly hodně překombinované. Ze snímku sršela snaha zaujmout. Tak moc, až to bylo otravné.

• 3.8.2015  17:37
    Lhář (1981)

Vidět mladého Akiho Kaurismäkiho na filmovém plátně v roli flákačského spisovatele Villeho Alfy = zážitek k nezaplacení.

• 2.8.2015  23:12
    Prach (2015)

Mrzí mě, že jsem dala tak nízké hodnocení. Mrzí mě to, protože to možná není fér vůči tvůrcům, kteří projevili spoustu úsilí, aby film vůbec vznikl. Měl to pro mě být zlatý hřeb letošní LFŠ, poslední snímek před odjezdem z festivalu, který jsem si moc přála vidět. A ačkoliv jsem se sama ocitla v podobné životní situaci jako hlavní hrdinové, místo pochopení, porozumění a ztotožnění se s postavami přišlo absolutní minutí. Divácké utrpení navíc umocnilo špatné ozvučení (v některých momentech nebylo vůbec rozumět, co říkají jednotlivé postavy), zdlouhavé záběry kamery na předměty uvnitř domku (...jako nucené prohlížení fotografií v albu...) či zbytečně dlouhá délka filmu (vzhledem k tomu, co se za hodinu a půl ve filmu "stane").

• 2.8.2015  21:31
    Koza (2015)

Po skončení projekce jsem měla pocit jako kdybych dočetla dvě nové sportovní povídky od Oty Pavla. Dva bývalí olympionici. Dva boxeři. Peter Baláž reprezentoval Slovensko na OH v Atlantě 1996. Ján Franek získal bronzovou medaili na OH v Moskvě 1980. První z nich živoří v cikánském ghettu v Žilině. Z druhého se načas stal bezdomovec. Smutné příběhy.

• 25.6.2015  18:55
    Tajemství (2006)

Zhlédnuto jako motivační video v rámci firemního školení. Zaujal mě úvod filmu, kdy nás autoři navnadili tím, že po zhlédnutí snímku budeme znát tajemství úspěšného, radostného a štěstím naplněného života. Ještě během vysvětlování zákonu přitažlivosti (to na co myslím, to přitahuji = síla pozitivního myšlení) jsem byla schopná s otevřenou myslí naslouchat . Vše se ve mně zlomilo s druhou polovinou filmu, která je věnovaná převážně získávání hmotných věcí (velký dům, luxusní dovolená, drahé auto). Jelikož nic z toho není pro mne důležité, přestala jsem se soustředit a příklady z praxe mě vyloženě rozčilovaly...Výplach mozku? Asi ano. I ten můj je vypláchnutý. I když jen částečně.

• 15.6.2015  10:26

Hodnoceno takto pozitivně a snad až přehnaně vysoko z jednoho prostého důvodu. Tento film mě dokázal odtrhnout od šedivé reality, zapomněla jsem během té hodinky a půl na všechny starosti, kterých jsem měla před vstupem do kina plnou hlavu. Velmi pozitivní, trošku bláznivý příběh, jehož mottem je zjištění, že nic na světě není nemožné.

• 9.6.2015  16:08
    Stádo (2015)

Hvězda dolů za až neúnosně natahovaný závěr filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16