kirmakX6on

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 21.8.2019  21:10
    Divergence (2014)

je to celkem akční a napínavé, různorodé ...jinak ale hodně ploché, nedospělé, někdy až směšné (např. ti s talentem neohrožených čtvrtku filmu jen běhají a tleskají ...hloupěji a nuceněji tu schopnost vyjádřit už nemohli). Ale pořád je to sci-fi se zajímavým světem a má alespoň tři pokračování ! To znamená, že děj se (doufejme) bude postupně komplikovat a rozvíjet (doufejme). Nejžalostnější je asi ta divergence ...Tris by měla být superhrdinka (od každého talentu něco), ale ve skutečnosti je vykreslena jako normální člověk. To spíš ti s talentem jsou vykresleni jako jednostranně zaměření či spíš ...postižení. Ale to je jedno! ...pro odreagování stačí! ...jednoduchost a náctiletost mně zde prostě příliš nevadila. 45%

• 12.4.2019  03:22

plusy: zajímavé bitky a sexy, přesto poněkud hrůzu nahánějící polozáporačka; tři vtipné vedlejší postavy (záporák-obchodník, policajt a vedoucí); minusy: fakt tupý "fyzikální" žvásty; hlavní postavy mi moc nesedly ...ant-men ještě jakž takž, ale jak ta vosí žena, tak její táta mi přišli vyloženě nesympatičtí a nudní 68%

• 20.3.2019  02:14
    Saiki Kusuo no Sainan (TV seriál) (2016)

těch pět minut není díl, ale spíš kapitola. Jednotlivý pětiminutovky nejsou odděleny např. úvodní znělkou, ale jen cca tři vteřiny trvajícím názvem dalšího "dílu" na nějakým obrázku. A navíc je zavádějící tvrdit, že děj těch minidílů nenavazuje. Jde samozřejmě o situační komedii, takže anime v zásadě žádný hlavní děj přes všechny své díly ani nemá, ale jinak víceméně každý další z těch minidílů začíná tam, kde předchozí skončil -- tzn. když např. v jednom se chystá školní výlet, v druhém se jede na výlet a třetí a čtvrtý už jsou na tom výletě. Sice nevím, proč tyto kapitoly nazývají díly, ale je to jen formalita. V praxi lze za díl považovat jednotlivý soubor, tj. každý díl má těch cca 24 minut, jak jsme zvyklí z jakéhokoliv jiného anime. Pokud jde o kvalitu humoru, tak mně osobně teda hodně sedl. Sice nevyhledávám přímo komedie, vyhledávám většinou anime, kde jsou nějací hrdinové s nadpřirozenými schopnostmi, takže možná nemám dostatečný přehled o žánru, ale pro mě osobně jde o jeden z nejlepších komediálních seriálů vůbec (tj. i se započítáním normálních hraných, nejaponských komedií). Fakt jsem se bavil. Ne, že bych se řehtal celou dobu, skutečně jsem vyprskl jednou za dva, za tři díly, ale rozhodně jsem se nedíval znuděně jako u běžných komedií, které jsou šíleně předvídatelné a jejich humor typicky laciný, pokud vyloženě ne stupidní (takto hodnotím skoro každou komedii, proto taky komedie nejsou mým oblíbeným žánrem). Taky bych neřekl, že jde o parodii na seriály o superhrdinech. Vidím to, když už, tak jako jako parodii různých lidských povah (kterým odpovídají hlavní hrdinové). Ale spíš bych ani neřekl, že autoři měli nějaký podobný "velký záměr". Hlavní zápletkou je téměř vždy Saikiho cíl být v klidu a sám, mít jak on říká "volno" ...a jeho přátelé mu to vždy nějak zkomplikují a pokud ne ti, tak si to zkomplikuje sám svou sice lehce odtažitou, ale ve skutečnosti milou povahou. Ani jeden díl z první série nebyl hluchý (teda..krom 100. dílu - to byl, ehm, výroční přešlap), všechny postavy do jedné jsou podle mě supr, každá je originální a žádná není otravná a to ani žádná holčičí postava, což je na Japonce se svými totálně klišé holčičími postavami fakt co říct. Snad jedinou výtku bych měl, že tam schopnosti fakt nikdo jinej než Saiki a jeden jeho kámoš (který má navíc jen jednu) nemá - není tam žádnej padouch ani žádný vážnější příběh v pozadí. Ono to vlastně ani nejde, protože Saiki má těch schopností tolik a jsou tak šíleně silné, že je téměř jako Bůh. I přes tuto omnipotentnost rozhodně nemůže řešit vše lusknutím prstu (což by mimochodem asi byla pro diváka děsná nuda), ale musí si pomáhat důvtipem a pečlivým plánováním - neboť chce schopnosti přede všemi tajit a nechce žádným způsobem vyčnívat. Seriál mi svou hutností a spádem trochu připomínal Gintamu (no, nevím, zda je to opravdu dobré srovnávat -- spíš jde o to, že Gintama je druhý téměř čistě komediální seriál, který znám - jak už jsem psal, komedie záměrně nevyhledávám), na rozdíl od ní k pochopení vtipů není potřeba žádných znalostí japonských reálií a hlavně, tento seriál není tak uřvaný. Komentující hlas hlavního hrdiny je sice vtipný, ale zároveň velmi klidný a nad věcí. Z Gintamy občas člověku třeští hlava, jak tam všichni řvou.

• 8.2.2019  03:25
    Mlha (2007)

je to takové hodně americké. Postavy přemýšlí a chovají se jako tupci, hlavním záporákem je chapadlo a hádejte, kdo bude spasitelem. Hodně americké. Výchovný závěr (člověk je omezené mysli a tudíž se vyplácí doufat i ve zdánlivě bezvýchodné situaci) se mi velmi líbil, byť rozhodně nepůjde o vyloženě šťastný konec, ale to je asi jediné pozitivum. Většina filmu byla spíše nudná. 30%

• 28.1.2019  01:34
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

samé nesympatické herečky, o mnoho zajímavější herci. Mimochodem nevím, proč jsou vlastně Star Treky tak populární ..už jsem z toho univerza nakoukal docela velké množství různých seriálů a filmů ...a vlastně je to všechno tak nějak jak přes kopírák. Star Trek je zárukou průměrné kvality.. kde efekty hrají podstatně větší roli než nápaditost a smysluplnost. Vyloženě špatnej Star Trek jsem ale ještě neviděl a tento seriál, jak se po první sérii zdá, nebude výjimka.

• 27.1.2019  04:24
    Samurai Champloo (TV seriál) (2004)

tahlecta jednohubka mi přijde, že je poněkud přeceněná. Ze začátku vypadá seriál vymazleně a má automaticky body za to, že hlavní hrdinové nejsou středoškoláci jako je tomu ve většině anime produkce. Ale s přibývajícími díly mně začalo vadit, že se tam pořádně nic neděje a jeden díl je jako druhý. Pořád kamsi jdou, sem tam se pohádají, kručí jim v břiše, sem tam někoho porubou... dvakrát za díl utrousí rádoby situační vtip, který ovšem tu strnulost nerozhýbe. Dokonce i ty bitky mě nakonec začaly nudit (jejich netradiční a vizuálně kvalitní zpracování mě dokázalo bavit asi půlku seriálu - pak ale jsem si začal všímat hlavně omezeného repertoáru pohybů a totální neměnnosti stylu). A závěr? Ten je stejně bezobsažný jako celé to anime. 50%

• 4.1.2019  00:42

otřesné dialogy, ještě otřesnější herectví, efekty ušly, boje podprůměrné, klišoidní scény, absurdity (příklad za všechny: skupina kladných hrdinů je ohrožena na životě přesilou démonů... hlavní hrdinka je v poslední chvíli "zmrazí" kouzlem, které právě objevila.. a všichni čumí a koukaj, co se to stalo, včetně jí ...nic nedělaj, jen čumí a diskutují, co se stalo ...a to dělaj tak dlouho, dokud kouzlo nezačne pomíjet. Ani pak se hrdinové nevzpamatují a nevezmou zmražené démony útokem, ale domluví se tak, že většina z nich "uteče" a s přesilou démonů pak bojuje jen hrstka ..ovšem, začnou bojovat teprve až kouzlo přestalo účinkovat zcela ...to vše zřejmě jen proto, aby mohla být jedna z důležitých postav zraněna a jakože zde bylo nějaké napětí. Takovýchto scénáristických "triků" je film plný.) ...první půlka mě vůbec nebavila a měl jsem sto chutí to vypnout. Od druhé půlky se to trochu vylepšilo, ale ne o moc. 23%

• 24.12.2018  09:13

ten film by byl nejlepší, kdyby v něm nikdo nemluvil a nehrál. Krásné atmosférické sci-fi. Ale jinak je to přihlouplá detektivka, nic víc. Pokouší se dotýkat nějak tématu, které v následujících desítkách let se asi stane aktuálním, totiž etickými problémy plynoucími ze sestrojení umělé inteligence ...ale dotyk je to tak letmý, že ani nestojí za zmínku. Film není dvakrát akční, má pomalé ponuré tempo (nicméně je napínavý)... tak je škoda, že to nebylo tedy pojato trochu důmyslněji a vážněji. 60%

• 16.12.2018  22:26

hustý... první Thor, který mě fakt bavil. Na ty předešlé jsem se díval spíš z povinnosti, abych neztrácel přehled o Avengers. 75%

• 11.12.2018  07:31
    Overlord III (TV seriál) (2018)

rozhodně zlepšení oproti druhé sérii. Druhá série byly vlastně dva off topicové příběhy ..jeden s ještěrkami a druhý se Sebasem. Zde se sice taky ztrácí trochu čas (s vesničkou), ale ve většině dílů jde Ainz poměrně čitelně za svým cílem dobytí světa. Pomalu... ale jistě... se ustaví vztah mezi Královstvím, Ainzem a Císařstvím. Sice v sérii není žádná super bitka jako v první sérii se Shalltear, ale alespoň je v ní celkem slušnej epickej masakr. 60%

• 30.10.2018  04:33
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

prvních cca 5-6 dílů mi přišlo děsně pomalých až nudných.. pak se seriál ale libově rozjede a nuda je to poslední, co by hrozilo. Atmosférou a základním schématem je to dost podobné Dexterovi. Hlavní hrdina je velmi schopný/inteligentní, ale má rozhodně plno problémů, jak s policií (Elliot sice není zabiják, ale do vězení by šel asi na podobně dlouho jako Dexter, kdyby ho chytili), tak sám se sebou --zatímco Dexter se v různých filozofických a psychologických úvahách zaobíral svou emocionální plochostí a svým potenciálem zapadnout, být normální i přes potřebu vraždit... zde je Elliot znechucen tržním systémem, povrchností, hloupostí ...díky čemuž (alespoň on se to domnívá) je tak sám. Úvahy Elliota jsou nicméně nesrovnatelně propracovanější, uvěřitelnější, ale i melancholičtější/depresivnější (kvalita psychologie postav nicméně kvality předvedené v Perníkovém tátovi, kterého seriál taky připomíná, nedosahuje) než úvahy Dextra, které byly spíš jen takovým plácáním pro výplň. Jak Dexter, tak Elliot jsou nuceni svému okolí lhát a udržovat všechny v naprosté iluzi o sama sobě. Oba se po nocích věnují svým "tajným projektům" či "vášním", lze-li to tak nazvat. Nevýhodou Mr. Robota ale je, že na hezké herečky je zde možno zapomenout. V rámci prvních třech sériích je několik šílených, ale úplně šílených zvratů ..které nicméně nejsou umělé, naopak dávají smysl a jdou velmi krásně ospravedlnit tím, že hlavní hrdina má skutečně závažné psychické problémy (v první sérii nejsou až tak patrné) - co nevěděl divák ve skutečnosti nevěděl ani on... a z tohoto faktu naskakuje husí kůže, neboť divák hezky pochopí, jak moc na nic musí být, pokud člověk nemůže věřit vlastním očím/vlastnímu mozku.

• 28.10.2018  23:21
    Nenávist (2004)

V jednom nic-moc domě straší kočka, kluk a jakási Japonka. Kočka mňouká, kluk trucuje a Japonka koulí očima ...a pak tu máme Buffy, která se to snaží ustát. Párkrát se prolne minulost s přítomností, abychom viděli děj i očima jiných postav... a zazvonil zvonec, blbosti je konec. 15%

• 9.10.2018  04:01

Poprvé jsem tento známý akčňák viděl až 7 let po jeho natočení.. a řek bych, že je snad nadčasový a bude bavit i za dalších deset let. V dnešní době, kdy je snaha u diváka akčních filmů vzbuzovat iluzi uvěřitelnosti, především co do fyziky, s kterou se objekty nebo lidé pohybují, vybuchují/umírají ap. ...působí původní Tomb Rider dost odlehčeně, jak pro děti. Mě tato zjevná nereálnost ale děsně bavila - mimo jiné i proto, že dává prostor pro neotřelé a esteticky kvalitní způsoby boje a taky se snadněji vyjadřuje energie a dynamičnost. To teda hlavně platí pro jeho první část ..později už šla kvalita trochu dolů. Pokud jde o neakční části, Angelina je celkem hezká, ale především v každé scéně jakoby s divákem flirtovala. Tak okatě a zbytečně, až je to vtipné, možná i absurdní ..ale 100% sexy. Navíc se při každé příležitosti nelogicky pousmívá, že člověk uvažuje, jestli je mentálně v pořádku. A má všechno děsně na háku ..něco jako James Bond (když ho hrával Brosnan) v dámském provedení. 60%

• 9.10.2018  00:36

dobrý žánr, ale nic moc postavy, nic moc bitky a nic moc příběh: 27%

• 8.10.2018  07:40
    Bleach (2018)

Film sice není přesně podle předlohy (jen příklad: film končí dějem dílu 17, ale přesto se v něm stane věc, která se měla stát až díle 111 a to ještě poněkud jinak - Grand Fishera totiž zabil až otec Ichiga) ...ale to vůbec nevadí. Postavy jakoby z oka vypadly seriálovým animovaným předlohám, především nad Rukiou musí žasnout asi každej, kde sebrali takovou herečku, z které vyzařuje to samé jako z její animované předlohy. Důležité je, že atmosféra filmu je velmi podobná atmosféře seriálu - což musí každému fanouškovi Bleach stačit ...navíc kdyby byl i děj víc věrný předloze, člověk by se nudil. Efekty a bitky jsou slušné a závěrečný souboj Renjiho s Ichigem skoro nemá chybu. Celkově velmi povedená adaptace, kterou na rozdíl od některých jiných snad mohou ocenit i ti, kteří anime neviděli (i když pochybuji, že na čtyři hvězdičky). Doufám, že bude pokračování. Objektivně je film na tři hvězdičky (což dávám i jako hodnocení na csfd), ale pro ty, kterým se líbil seriál Bleach, jasné čtyři - za mě 78%

• 8.10.2018  03:42
    Wonder Woman (2017)

mně to teda přišlo hodně slabý a to se na komiksáky dívám velmi poctivě a umím dávat i čtyřhvězdičková hodnocení. Pitomé, nekreativní, předvídatelné a klišoidní až děs ...neregistroval jsem ani špetku ambicí udělat kvalitní film. Choreografie soubojů je špatná. Herci neschopní. Triky -- nic moc. Možná si tvůrci mysleli, že Gal Gadot je tak hezká, že to utáhne sama ...jenže ona není :-( Dvě hvězdy s odřenejma ušima, vždyť i série s Thorem je lepší než toto. 28%

• 8.10.2018  02:42
    Upgrade (2018)

od skoro-začátku do skoro-konce je to supr vymazlenej akčňák na 4 hvězdičky ...s netradiční "robotickou kung-fu" choreografií, která se jen tak nevidí a kterou je film cenný z "bojově-uměleckého" hlediska. Kvalitní po audiovizuální stránce... jinak ovšem poměrně plochý. Závěr je ale tak brilantní, že si film skutečně zaslouží zařazení mezi "sci-fi" (a možná i ty horory) a být srovnáván např. s výborným Ex Machina a dalšími filmy zabývajícími se nebezpečími, která by mohla přinést umělá inteligence chytřejší než lidé. 90%

• 7.10.2018  06:54
    Gintama (2017)

povedená splácanina mnoha různých dílů Gintamy, kterou ale asi ocení hlavně fanoušci. Po seznámení Shinpachiho s Gintokim (3 díl) se skočí do části epizody o lovu brouků (65 díl), aby se následně přešlo do epizod 58-61 o meči benizagura, které tvoří většinu filmu (nicméně se tam objevují postavy a hlášky i z mnoha jiných epizod). Většina všeho, co postavy říkají, je doslovně poskládané nejen z výše uvedených, ale i různých dalších dílů Gintamy. Ve filmu bohužel skoro není vysvětleno, co jsou trio GIntoki+Shinpachi+Kagura zač, že se snaží "podnikat" tak, že za peníze vezmou v podstatě jakýkoliv úkol od kohokoliv. Není dál vysvětlen vztah představitelů japonské vládní policie a Gintokiho ...že se tváří jako soupeři, ale v zásadě jsou přátelé. Nejvíc nepochopitelný ovšem bude použitý humor. Pro nezasvěceného je to prostě přepísklé. V seriálu si člověk na ujetost postupně zvyká, ale když zde ve filmu po pár minutách uvidí prý "náčelníka policie" pózovat pomazaného medem v lese ...tohle asi nikdo moc chápat nebude. Myslím, že kdyby za námět humorných scének zvolili trochu jiné díly, mohlo by to mít výrazně lepší hodnocení. Já osobně jsem byl nicméně velmi spokojen. 78%

• 7.10.2018  01:35
    Tomb Raider (2018)

je to blbost, jak se na Tomb Raider sluší a patří ...ale Alicia za to stojí :-) A vyloženě nuda to taky není. Mimochodem, původní Tomb Rider jsem poprvé viděl až po tomto novém Tomb Rideru ..stáhl jsem si ho pro srovnání a musím říct, že je zábavnější než tento. 35%

• 2.9.2018  02:32

je to spíš parodie než komedie... na všechny možný westerny, ale i např. na filmy žánrově uplně mimo jako Milionář z chatrče (viz závěrečnej šílenej tanec). Je to takovej tupej humor, nelze to moc doporučit (v traileru film vypadá o dost vtipněji než ve skutečnosti je), ale parodie většinou dost tupý až trapný bývaj, o tom ten žánr je, takže... hodnotil bych to jako lehce nadprůměrnej snímek z podprůměrnýho žánru..40%

• 17.8.2018  05:41
    Gintama (TV seriál) (2006)

já bych zde jen dodal, že vidět mnoho anime seriálů rozhodně nestačí, protože dalece nejčastěji se vtipy a parodie týkají japonských reálií ...hrou s japonštinou počínaje, přes různé narážky na tamní populární televizní pořady či dělání si prdel z celebrit až po parodování třeba japonské kuchyně. Takže tak jako tak tam asi většinu vtipů a hlášek nejaponský divák asi uplně nepochopí. A je jich tam tolik, že někdy je půlka obrazovky popsána různými vysvětlivkami od překladatelů (což...je ve výsledku trochu až nudné to všechno číst). I tak ovšem i já hodnotím Gintamu jako originálně vtipnou - sice se smíchy rozhodně neřežu a ani neocením většinu narážek, ale myšlenky Gintokiho a Kagury, stejně jako jejich osobnost je zábavná dostatečně, abych se (většinou) nenudil. Pokud jde o Gintokiho, tak ten je mi navíc svou leností, flegmatičností a jistým filozoficko-nerdovským nadhledem (ano, svým způsobem mi to připomíná Big Bang Theory, byť samozřejmě tohle anime nemá vůbec nic společného s fyzikou) fakt sympatický. A Kaguru si musí oblíbit asi každej. Co mi zde ovšem zatím chybí (píšu to po 120 dílech), jsou souboje (je jich tu fakt minimálně, přestože Gintoki i Kagura jsou velice silní a bojeschopní, pokud chtějí) a nějaké delší než třídílné příběhy. Dá se to říct i tak, že toto anime je z 95% tvořeno tím, co se u ostatních anime odsuzuje jako "výplňové" díly. Na můj vkus by to chtělo ubrat ukecanosti (pokud to takto budou vést dál, nemyslím si, že se podívám na všech těch několik set dílů...). 60%

• 13.8.2018  09:11
    Baby Driver (2017)

originální ..po všech stránkách, včetně nečekaného výchovného konce. A to, jak se skoro vše děje v rytmu hudby se fakt povedlo. 85%

• 13.8.2018  06:20
    7 životů (2017)

hloupej film (závěrečnej zvratík taky nic extra) a Noomi má malý prsa. Ale jakš takš napínavej. Taky je neotřelý mít za hlavní hrdinky takový nezkušený nic neumějící žáby (pominu-li tu hackerku). 30%

• 24.6.2018  03:32
    Všemocný (TV seriál) (2015)

Podobné seriálu Sherlock (i toto je seriál o extrémně chytrém..nebo spíše geniálním detektivovi ..v podstatě), akorát podle mě mnohem vtipnější a zábavnější. Fakt škoda, že nebyla alespoň ještě druhá série. No a samozřejmě, komu se líbila Debra z Dextera, pro toho je tento seriál, vzhledem k tomu, že zde má jednu z hlavních rolí, povinnost :-) 76%

• 22.4.2018  09:50
    Šion no ó (TV seriál) (2007)

po zkušenostech s Hikaru no Go jsem u tohoto seriálu postupoval jinak: napřed jsem se naučil pravidla Šógi a teprve až jsem párkrát vyhrál (nad počítačem na nejjednodušší úrovni, kde podle mě dělal zcela náhodné tahy a online nad jedním Filipíncem na 81dojo, který byl zjevně taky uplný začátečník), tak jsem se pustil do seriálu. Musím říct, že mi to bylo pro pochopení a zážitek ze seriálu naprosto k ničemu :-D ..na druhé straně Šógi jsou opravdu zábavná a hodně akční hra (zajímavá kombinace šachů, dámy a go) - asi jediným problémem je zvyknout si na její figurky, které jsou označené jen japonskými klikyháky. Teď už k seriálu. Z něj bohužel moc nadšený nejsem. Ačkoliv se mi celkem líbil a hodlám pokračovat dalšími seriály o Šógi, přesto doufám, že tento můj první se ukáže jako ze všech nejslabší. Většina postav mi zde přišla víceméně nezajímavá až průměrná (s výjimkou dvou Meijina a hlavně jeho bráchy, kteří byli od začátku tajuplní, podivní a překvapiví, bohužel zde hráli druhé housle), zápasy bez výrazného napětí (asi jen ten zcela poslední stál za to), atmosféra příliš melodramatická, celkově vše jaksi ustrnulé, bez dostatečného vývoje. Naopak kladně hodnotím tu detektivní zápletku, bez ní bych myslím musel ještě o hvězdičku níž. Slabší tři hvězdičky: 50%

• 1.4.2018  15:27
    Fate/Zero (TV seriál) (2011)

mě od tohoto anime dlouho odrazovalo, že jsem si myslel, že půjde o nudnou arénovku. Bojištěm je ale celé město a nejde o žádnou organizovanou férovou soutěž, ale spíše o chaotické utkání zabijáků. Minimálně ze začátku je to opravdu hodně napínavé a taky smutné, protože divák by přál vítězství všem a prohru nikomu. Zdroje jsou holt omezené :-( Z anime taky pochází velkolepý citát: "Porazit, ne zabít. Ovládnout, ne ponížit. To je pravé vítězství!" a ještě velkolepější kritika utilitaristické morálky (která je teda až ze závěru druhé série). Anime jsem viděl jako první z cyklu Fate/.. , ale určitě ne jako poslední. Laťku (animace, souboje, hudba, příběh) toto anime ale nastavilo hodně vysoko, příběhově druhého dílu se proto celkem bojím. Komentář se vztahuje k oboum sériím (tzn. celkem 25 dílů) a hodnotím jej jako celek (tato série by spíše byla na pět hvězdiček, ale druhá série je o něco méně akčnější a více šablonovitá). Edit: po zhlédnutí následujícího Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2014) musím zvýšit hodnocení na pět. Jako celek jde snad o dokonalou sérii ...neumím si představit vidět FSN: UBW bez tohoto seriálu. Přitom Fate Stay Night i přesto, že hlavními hrdiny jsou tentokráte středoškoláci (v několika případech potomci v tomto seriálu padlých mágů), nejspíše ve všech ohledech tento už tak kvalitní seriál překonává.

• 6.3.2018  19:02
    Bleach (TV seriál) (2004)

na začátku anime oproti jiným vedlo snad jen v dojímavosti, ve všem ostatním působilo průměrně až podprůměrně. Díly 18.-62. (záchrana Rukie ze Soul Society) ale znamenají kvalitativní přechod a v této části je anime výborné, byť už zde je jinak velmi napínavý děj nevhodně zpřetrháván nevyžádanými "odpočinkovými" díly, které nijak nesouvisí s hlavním dějem. Moc se mi líbilo postupné zdokonalovaní všech hrdinů a postupná a povedená gradace - to je věc, která ve spoustě podobných anime chybí a je to na škodu. Schopností mají hrdinové opravdu spoustu a souboje jsou velmi zajímavé. Další díly jsou ale vyloženě špatné, Kurosaki a nejen on je retardován do doby skoro na začátku seriálu. Furt jsem doufal, že konečně začne trénovat magii či jiný způsob boje, když mu katana je celkem k ničemu, ale ne. V dalších dílech se na scéně alespoň objeví noví záporáci s různými dalšími schopnostmi, což zase seriál trochu zlepší, ale ne o moc. Navíc šarvátky a vtípky mezi hrdiny přestávají být vtipné, protože jsou na stejné brdo (každý furt má pro sebe typické prupovídky - jeden pořád naříká, druhý se pořád uráží, třetí do čtvrtého pořád kope ..a furt dokola, což není legrační). Na zábavu mezi 18-62 dílem jsem čekal až do cca 90. dílu. Po 109 dílu, kdy bylo zjevné, že končí další ucelený celek, jsem se dívat na několik měsíců (!) přestal s tím, že v nejlepším se má přestat. Ichigův exaltovaný shinigami stav byl nicméně nakonec tak cool, že jsem na něj nezapomněl a k sledování se vrátil. Což nejspíše svědčí o kvalitě. Další příběh začne poměrně brzy a dobrých dílů je tolik, že další stovku jsem zhlédl velmi rychle. Především od dílu 143 a jejich vstupu do Hueco Mundo, světa Hollow a jejich vládců, je vidět, že co bylo před tím, byl jen slabý odvar (včetně záchrany Rukie). Svět Hollow je prokreslen velmi podrobně a i v dílech, kdy se příliš nebojovalo, mě novost a bezútěšnost tohoto světa fakt bavila. Fillerový příběhy 168-190 a 204-215, jsem musel pro napínavost bojů v Hueco Mundo přeskočit (na druhé straně jsem si po 218. díle, kdy mi začlo být jasné, že mi ten souboj Ichigo a Espada IV jen tak nedají, dal další několikatýdenní pauzu, protože přecijen to bylo trochu vyčerpávající tak šílená série bojů). Jinak chtěl bych rozporovat dva názory -- první, že se neustále objevují silnější a silnější postavy, jen proto, aby měl Ichigo s kým bojovat. To zní strašně mechanisticky a samoúčelně, ale tak to není - ve světech Gotei 13 a Hueco Mundo je prostě společenský řád a hierarchie založená na síle. Představitelé různých kast jsou přítomni od počátku, jak ti silní, tak ti slabí a všichni mají svou logickou roli. Jen v pozdějších dílech hlavní hrdinové řeší slabší postavy řeší jednou ranou, protože již dosáhly jiné úrovně ..a tím, jak sami získávají sílu a začínají ohrožovat onen řád, začínají se o ně zajímat stále silnější a/nebo početnější skupiny představitelů obou světů. Pokud jde o "namakávání se" Ichiga ...spíš jde o to, že víceméně celých seriál učí ovládat to, co v něm bylo opět téměř již od začátku. A není to tak, jak v některých jiných anime, že by jen víc řval a rychleji máchal mečem. To namakávání je naopak sofistikovanější než v namakávání hrdinů v jiných anime... skrze různé výcviky, zkušenosti a vnitřní prožitky ...takže v tomto smyslu s tímto seriálem fakt žádný problém nemám. Co bych spíš zmínil jako negativum, je to, že vyjma bojů a hlavního příběhu je seriál dost průměrný...a dokonce ani většina z hrdinů mi není nějak zvláště sympatická (pokud nebojují). Inoue má kozy tak obrovský, že je to spíš nechutný ..a povahově je tak otravná, že to dál nejde. Rukia je mi poměrně po chuti, ale než jsem si na ni zvykl na její kukuč, resp. začala se mi líbit i vzhledově, uplynulo asi sto dílů. Ichigo je nakreslen s prominutím trochu divně a vlastně na něm není, když je ve svém člověčím stavu, nic zajímavého. Jiné seriály bych řekl, že mívají horší základ (boje), ale ta "omáčka okolo" v nich bývá lepší než zde. Konečně poslední, nicméně dost závažná výtka je, že boje mimo Hueco Mundo s Aizenovými pomocníky mě prostě fakt nebavily. Ty díly jsem přeskakoval, otravovaly mě a ...i souboj Ichiga s Aizenem stál za málo. Vzhledem k tomu, přes kolik je to roztahaný dílů ..je to průser. Za mě nejlepší část je vše, co bylo v Hueco Mundo ..to mělo takovou zvláštní melanocholickou atmosféru a i boje byly řekl bych nejlepší ze všech. Po zhlédnutí téměř celého anime snižuji z původních 70% na 60%

• 3.3.2018  11:14

šáhlá groteska, která formou sociálního portrétu / dokumentu přibližuje reálný život upírů. Většina scén je komická, zároveň z nich ale čiší jakýsi neurčitý, nevýrazný, ale všeprostupující stres daný malostí, průměrností a všedností jejich života. Nesedne to uplně k sobě a nemůžu říct, že bych se celou dobu vyloženě uvolněně bavil; to nemění nic na tom, že celkově jde o zajímavou a originální komedii. 75%

• 26.2.2018  04:15
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

v této nové sérii je důraz na estetičnost záběrů, jejich uměleckou kvalitu. Hudební pozadí je vyloženě famózní. Nejde tedy jen o snahu natočit něco zajímavého a nevídaného, byť i to se dost dobře podařilo. Nejslabší je asi druhý díl (kde nic až tak zajímavého není), jinak byla v každém alespoň jedna wow věc. (v prvním desítky hadů lovící ve smečce rychlé leguány, ve třetím opička uvízlá na svém ocasu a jaguár lovící kajmany, ve čtvrtém lvice skákající po krku žirafě a miliardové hejno kobylek v akci, v pátém buvol, který odmítl utéct před pěti lvy a ustál jejich útok, myška drobná, žijící na stéblech trav ...a poslední díl byl wow skoro celý). Ve srovnání s minulým Planet Earth z r. 2006 je zde především vtipnější komentář a esteticky je to větší zážitek. Rozhodně se vyplatí tomu věnovat čas a stahovat verze 18 GB / díl. 90%

• 26.2.2018  03:42

agitačka mi vůbec nevadila, naopak mi přišlo zajímavé, jak se tehdy točily filmy. Film nezáměrně ukazuje dřívější kulturu a dá se na něj dívat i jako na dokument. Přecijen, skoro 70 let, to už je sakra doba. Za to má o hvězdičku navíc -- jinak by zasluhoval jako dost slabá situační komedie (kolik komedií se točilo okolo nějakého bručouna? Milion? Milarda?) maximálně dvě hvězdičky, spíše méně. Druhý díl (Anděl na horách) byl ještě o něco slabší a příběhově ploší (Marvan neprojde žádnou proměnou jako v tomto dílu -- zde se z asociálního bručouna promění v přátelského bručouna), ale zase byl točen v hezčím prostředí. 55%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9