Rami

okres Ústí nad Labem
student

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 15.1.2018  23:26
    Vikingové - Žert (S05E08) (epizoda) (2018)

Zase mě zabíjí nelogičnosti (Spoiler!): 1) "Zabiju ho!"..."Nee!"..."Proč ne?"..."Nevím..." 2) Už je napůl postřileli, jeden z hlavních hrdinů utíká jako poslední. Mohli by ho snadno trefit do zad. A né, to by nešlo, přestanou s útokem. 3) Vyjednávání se nepovedlo - vytáhnou se meče - obránci mají těstně ale přeci šanci posekat útočné vyjednavače. Mohlo by se předejít obrovskému krveprolití, kterému se obránci tak moc snaží vyhnout. V tom velitelka zavelí, že se teď nebude bojovat. 4) Hlavní hrdinové jsou nezničitelní, ba co víc mají nekonečně sil (hlavně ženské postavy). :-D 5) Jak v minulých bitvách byli všude lučištníci, teď krom posádek v lese nikde ani luk. Proč? Prostě samá sranda.

• 13.1.2018  21:35

Dějově-artovou kvalitu tento díl má (výbuch, dvojí zrození, výborná kapela a hudba, nádech 50'), ale ta stopáž je opravdu z trucu a to já prostě neberu, ani kdyby se to dělo někde jinde.

• 26.12.2017  17:30

Nějak mám pocit, že byl snímek určen pro prťata. Těm nevadí jednoduchý příběh a najdou si tam to své. Já ale víc jak 2 hvězdy dát nemůžu.

• 23.12.2017  21:57

To, jak moc je seriál autentický s realitou, neřeším. Je to prostě jen seriálová zábava na motivy přibližných historických reálií. Ale to, co jsem si v minulých sériích užíval, mě dnes bodá u srdce. Nebo spíš už to není ono. Mám teď namysli boj - zejména v tomto díle. Všichni jen řvou a skutečná strategie nikde. Bohužel chybí i zdravý rozum. Vojáci/válečníci se zmateně motají, aby mohli být snadným cílem. Z logiky věci není žádná taktická výhoda soukat se po jednom z jedněch míst do druhých na nepřítele, když by vlastně stačilo nepříteli zabíjet pomalu ale jistě toho jednoho bojovníka za druhým a ani se nezadýchat. Vojáci se ale zachovali úplně nelogicky. Prostě fuj... Dvě hvězdy dávám jen pro atmosféru, kulisy, kostýmy atp.

• 1.11.2016  22:42

Krásně odlehčená romantická komedie. Jako člověk, který si říká, "ten pocit hlavních hrdinů mi něco připomíná", musím dát jednoznačně 5 hvězdiček. (P.S. Jen ten konec byl pravděpodobně vytvořen pro završení dobrého pocitu a k celkovému konceptu charakterů postav se ne zcela hodil. :-) Ale to by bylo jen přehnané rýpání.)

• 17.7.2016  16:03
    Bratři (studentský film) (2012)

Jako klady bych zmínil výbornou výpravu, kostýmy a kameru (zejména na rozhraní lesa), herci byli příjemně civilní a námět opravdu povedený. Prostě z širšího hlediska bylo vše ok. Bohužel tu je několik záporů, které jsou navíc dosti zásadní. S hloubkou dialogů, na nich navazujících emocí a s propracováním dobře navržených scén si nikdo moc velkou hlavu nelámal a tím je zabit celý koncept. Herci pak v podstatě nemají co hrát a pomyslné prázdno vyplňují svým herectvím (čti přehráváním). V součtu pak vypadá jejích vystupování jako někde na divadelních prknech (což je možná špatně, když se jedná o film). Ale zároveň to není ani 100% divadlo. Někdo hold zapomněl určit, co se vlastně točí, na to se soustředit a nevědomky nepéct dort od pejska a kočičky, který nakonec vyzní jako ochotnický film. Ruku na srdce - kdyby tu nebyla povedená kamera a kostýmy, tak vše vyzní zcela amatérsky. Nevím, do jaké míry je to i chyba herců a do jaké režiséra. Podobnost s Vesnicí je nápadná, ale proč ne (obsah je příběh o něčem jiném). Kdyby byl film jen o zpracování, dal bych klidně 4 hvězdičky. Jenže film je o něčem víc, než jen o krásných exteriérech, parádní kameře, nabušených efektech a skvělých kostýmech. Takže dávám po zprůměrování 2 (na půlky a čtvrtky se nehraje, tak zaokrouhluji dolů). Škoda přeškoda, klidně to mohlo být na 5.

• 17.4.2016  06:06
    Skrytý potenciál (TV pořad) (2015)

Pořad má ohromný potenciál. Bohužel stojí a padá na vybraném obsahu. Divák se nedozví nic bližšího o účastnících (nevytvoří si k nim potřebný vztah, aby ho zajímal případný životní vývoj) ani o procesu jeho sebe poznávání. Což je velký problém, protože o tom vlastně pořad je. Při analýze osobností a následných možností účinkujících se příliš škatulkují a zjednodušují schopnosti do pouhých 5 bodů (asi aby tomu hloupý divák porozuměl). Takže to, co má možná (bohužel nevíme jistě, co probíhá v zákulisí) erudovanější podstatu, nakonec vyzní velmi povrchně. Moderátor má skvělé improvizační komunikační schopnosti. Projev uvádějících vět a připravených otázek a poznatků má ale příliš strojený a umělý. Pořad se prostě neumí prodat. ... Jinak to asi bude se službami koučů a zakoupenými testy odhalujícími nám našich 5 silných vlastností. To na celý tento pořad vrhá podezřelý stín manipulace s diváky (potencionálními kupci a pacienty / klienty). Tento pořad mně v něčem připomíná Poštu pro tebe, která trošičku zavání hyenismem.

• 21.8.2015  23:05

Dle mého velmi dobře ztvárněné životní situace. Do filmu se povedlo vměstnat velké množství možných partnerských variant. Je s podivem (a zároveň ze života), jak dokáží jedno, dvě rozhodnutí změnit od základu partnerské vztahy.

• 15.8.2015  21:06

Kryl bezpochyby skvělý, jen ta kompozice dokumentu mohla být lepší.

• 29.3.2015  20:59

Velmi příjemně pojatý příběh ozvláštněný návraty v čase. I přes tento velmi výrazný aspekt jsou pro toto anime stěžejními prvky přátelství, lásky a "každodenní život". A přesně proto se mi tato anime tak líbí. Za mě plných 5 hvězdiečk. (^-^)

• 24.9.2014  19:45
    Láska je Láska (TV seriál) (2004)

První tři série jsou super, čtvrtá je kolísavá a pátá zvratová v chování postav (některé "hlavní" hrdinky se stávají spíše epizodními, některé otočí o 180°). Zpočátku mě seriál nadchl, v pozdější fázi mě víc a víc nudil. Nevím jestli zvládnu poslední sérii.

• 5.8.2014  22:18
    Mezinárodní terorismus (TV seriál) (2008)

Dobrý dokumentární série, která má samozřejmě své mouchy. Ale pokud nejste na daná témata opravdoví "odborníci", tak vás množství předložených informací uvede základním způsobem do obrazu. Samozřejmě je nutné brát vše s jistou rezervou, aneb - dějiny píší vítězové. A BBC je západní stanice. Tudíž nelze očekávat jakákoli myšlenková shovívavost se separatistickými hnutími. Občas mi trhá uši nadužívání nejrůznější přídavných jmen, které do dokumentů nepatří. Divák si musí uvědomit jedno - vinu na nejrůznějších konfliktech mají povětšinou všechny zúčastněné strany a pokud se jednou neudělá tlustá čára za minulostí, nebude nastolen mír nikdy (viz Izrael a Palestina). Tedy pokud se všichni navzájem nezničí. :-) Bohužel tu máme ještě skupinky fanatiků a mocichtivců, kterým klid a mír zrovna nevyhovuje.

• 3.8.2014  10:23
    Experiment kolonie (TV pořad) (2009)

Když jsem tuto "reality"show viděl poprvé v Tv, řekl jsem si, že je to velmi dobrý nápad. Což také je - skupinka v "opuštěném" post- apo prostoru, takový menší Den trifidů. Bohužel člověk po pár záběrech pochopí, že něco není v pořádku. Složení skupiny pominu - "odborníci", modelky a modelové, herci a herečky. Ale nejsou tu jasně stanovená pravidla (viz Survivor, kde víte na čem jste - štáb vás sice nenechá úplně chcípnout hlady, ale nepříjemné hladovce a možným menším úrazům se nebrání), i vůči divákům. Kdyby rovnou řekli, že se budeme dívat na jakousi mírumilovnou simulaci přežití (cílenou jako populární dokument pro mládež) v post-apo světě pomocí nápaditých vynálezů, tak řeknu super a dám 3-4 hvězdičky. Když ale se tvůrci snaží namluvit divákům jakous takous realističnost, tak mi není zrovna valno. Korunou jsou pak střety s dalšími lidmi a "náhodná" objevení potřebných součástek, letadel atp. "Huš huš, to je naše jídlo - sebrali nám všechno jídlo - už se tu neukazujte nebo něco uvidíte". Tak za takovýto přístup bych vraždil. Tvůrci buď měli okolní herce zcela vyškrtnou ze scénáře, a nebo říct jasné pravidlo, že se tu budou objevovat komparzisté (škodiči), a hlavní protagonisté se s tím budou muset nenásilnou formou vypořádat. Třebas by to šlo udělat tak, že by škodič mohl provádět cokoli, pokud není objeven, pokud by byl objeven, tak by se musel stáhnout. Když se chceme vyhnout násilí, které by ve skutečném post-apo světě přímo bujelo (stejně jako v při současných domorodých konfliktech, kde ukradení jídla znamená smrt členů komunity). Pak je tu délka projektu. Aby začal takový svět fungovat, bylo by třeba 1 roku, a pro zjištění stále potravy 2-5 let. Takže délku by protáhl na cca 3/4 roku. Pak jsou tu kamery. Autentičnost s přímým přenosem klesá k nule. Ideální pro tento projekt by byly skryté kamery ve všech místnostech a v exteriéru. Dále je tu otázka nástrojů a vybavení. Tvůrci by si měli rozmyslet, do jakého prostředí "děj" implementují, protože v každém druhu objektů by měla zůstat kompletní vybavenost a ne jen něco odsud a něco odtamtud. Prostě v rodinné zástavbě - kompletní vybavení rodinného domu; ve funkční dílně vybavení funkční dílny; v opuštěné továrně takřka nic. Osobně bych rád vyděl takový experiment, který by začal jakýmsi ztroskotáním letadla, přičemž by přežilo cca 10-12 lidí, zůstalo by jim vybavení z letadla a z jejich báglů a nalezli by téměř prázdný průmyslový areál či překladiště s pár napůl zbořenými řídícími budovami. A teď začněte od píky. Žádné bloumání a poflakování, protože jinak tu 3/4 roku nepřežijete a hra pro vás končí.

• 28.7.2014  10:30
    Austrálie (2008)

Jedná se o melodramatickou limonádu plnou zeleného plátna. Abych mohl přidat další hvězdičky, by tento snímek musel být méně chladný, sterilní a umělý. Ačkoli ztvárnili ústřední dvojici skvělí herci, bylo by asi lepší, kdyby je zastoupily méně známé tváře.

• 19.7.2014  15:04
    Boys Love (2006)

Tento film má velmi zřetelnou komixovost a silné pózy. To vidím jako hlavní problém filmu. Na rozdíl od divadla a anime to prostě vypadá divně. A když se k tomu připojí nižší kvalita hereckých výkonů a celkový ráz (hrozně mi to připomnělo studentský film), padá mé hodnocení na úroveň slabších 2 hvězdiček.

• 28.6.2014  11:22

Bohužel se až příliš snaží vnášet současnost do starověkého světa a to bez samostatně fungujícího humoru. Takže člověk se tak maximálně přiusměje. Naštěstí občas prosákne sláva předchozích dílů (pancíř, "zopakuj, co jsi říkal"). Lepší dvě hvězdičky.

• 9.5.2014  18:36

Tento film jsem hodně dlouho sháněl, ale nemohl jsem si vzpomenout, jak se jmenoval. Až dnse jsem na něho náhodou narazil. Parádně natočená a zahrané. Navíc - reálný Írán.

• 8.5.2014  15:38
    Prometheus (2012)

Asi to nemá na 5 hvězdiček, ale já si nemohu pomoci. Po dlouhé době opravdové sci-fi. Nové technologie, průzkum neznámých planet a civilizací a několik zajímavých otazníků. Škoda těch pár klišé a ujetých charakterů.

• 27.4.2014  09:45

Jim Jarmusch zpět v plné síle, dokonalé herecké výkony, podmanivá hudba = prostě paráda. Myslím, že by se celý film dal shrnout hudbou v závěrečných titulcích. Takový je v podstatě celý film. Takovou upířinu mám rád, ne žádné Upíří deníky nebo Stmívání. :-)

• 15.4.2014  21:29

Pohladí na duši a od začátku do konce vyvolává příjemné pocity a úsměv. Není co řešit - v jednoduchosti je síla.

• 30.3.2014  17:01
    Kurošicudži II (TV seriál) (2010)

Více temnější než infantilní jednička. Až mi občas některé úlety chyběly.Tvůrci se tu snaží zamotat "příběh" výkladem smluv mezi sluhy a jejich pány. Mnoho věcí se doslova vycucá z prstu a spousta nelogičností vás praští přes nos. Je neuvěřitelné jak málo děje se dá roztáhnout do 12 dílů. Jednu věc ale tato série zajistila - rozčarování fanynek. Démon zůstává démonem, ať je to ten, či onen.

• 29.3.2014  08:30
    Kurošicudži (TV seriál) (2008)

Tato anime série není tak špatná (ale ani tak dobrá) jak tu někteří píší. Problém vidím především v rozdílné kvalitě jednotlivých dílů. Některé jsou jednoznačně za 5 hvězdiček, jiné tak za 2. Bohužel se v sérii průběžně objevují nelogičnosti a jen tak se uprostřed děje objevují postavy, aby vše zvrátily. Animace je průměrná. Aby se vám tato anime líbila, je téměř nutností najít si v ní nějakého svého favorita (jak je to mimochodem u většiny snímků, tohoto žánru). Pokud se tak nestane, tak ho možná ani nedokoukáte. Z tohoto anime totiž doslova čiší japonská ujetost (okázalost, pompéznost, kýč, překrucování faktu, nadšení z viktoriánské doby, občasná infantilita a strojová neměnnost charakterů a jejich postojů).

• 8.2.2014  23:32

Myslím, že Burton vaří posledních pár let z jiš několikrát vyvařené destilky. Tenhle filmek je docela slátanina. S nikým se pořádně neseznámíte, scénka střídá scénku. I přesto jsem byl odhodlán ve 2/3 filmu hodnotit lepšími 3 hvězdičkami. Konec byl ale strašlivý, takže to bude tentokrát jen za 2. Inu málokdy se mi stává, abych přál úspěch hlavnímu záporákovi - navíc nesympatickému. V tomto filmu se to podařilo.

• 25.1.2014  20:23
    Bakemonogatari (TV seriál) (2009)

Velmi se mi líbila grafika, střih a netradiční "kamera". Byla tam i trocha té psychologie. Bohužel se mi zdály některé dialogy totálně o ničem, některé sexuální narážky byly těžce dětinské a občasné afektované projevy hlavních hrdinů mě dostával na kolena (ve špatném slova smyslu). Takže z toho jsou nakonec lepší 3 hvězdičky.

• 7.1.2014  23:14

Strašlivost. Kdybych to hodnotil jako komedii, tak bych dal klidně i 3 hvězdičky.

• 30.12.2013  02:54

Vcelku povedený horor - skvělá atmosféra, dobří herci, skvělá hudba. Abych ale mohl dát plných 5 hvězdiček, nesmělo by se v příběhu objevit pár nelogičností (jde mi především o konečnou scénu - pozor spojler - kdy Peck vyjíždí z domu a policie si rázem usmyslí, že ho musí pronásledovat a nejlépe zastřelit).

• 30.12.2013  02:49
    Damien (1978)

Je zde poměrně velká spousta nesrovnalostí (až nereálností) a některé postavy si doslova koledují o smrt, takže divák už dopředu ví, jak skončí. Věčná škoda, protože částečně byla atmosféra z prvního filmu zachována a hlavní hrdina spolu s hudbou jsou fajn. Celkově se tento film dá hodnotit 3 hvězdičkami (viděl jsem horší).

• 21.12.2013  17:37

Tento snímek je příjemná snová pohádka zaměřená především na menšího diváka (alespoň dle mého pocitu). Samozřejmě má svůj morální, ekologický a poeticky něžný přesah, který vtáhne do "děje" i staršího diváka. Přesto se mi zdálo, že bylo vyřčeno příliš málo a mnohdy dosti nesmyslně. Zejména bytosti z vodního světa byly v podstatě jen na okrasu. Což mě dost zamrzelo a proto i dávám slabší 4 hvězdičky (z pohledu dětského diváka) - ze svého bych musel dát o hvězdičku méně. Musím se ale přiznat, že mi sledování této anime evokovalo permanentní úsměv na tváři doplněný hřejivým pocitem u srdce.

• 18.12.2013  22:56

No čekal jsem od tohoto anime mnohem víc. Příběh je bohužel odhadnutelný, hudba se neprosto nehodí do samurajské anime (působila na mne hodně rušivým dojmem), vztah ústředních postav kýčovitý a souboje (což je pro mne nejdůležitější) totálně nerealistické. Působí to na mne jako rodinný film pro mladší 15 let. Nevím no, prostě mi to nesedlo. Takže za mne slabší 3 hvězdičky.

• 14.12.2013  15:07

Krásný poetický, místy dosti vtipný, dobově věrný a bohužel i vcelku pravdivý (co se týče poetické lásky) film, který se tvůrcům opravdu povedl. Za mě jasných 5 hvězdiček.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10