3-iron (2004)

3-Iron-Bin Jip..........musim uprimne priznat, ze jsem nemela, ani trochu naladu a po pravde i chut shlednout tento film z me osobnich duvodu, ale prez to jsem se k tomu donutila a ted tomu dotycnemu dekuji bylo to uzasne a jeste dlouho po skonceni konecnych titulku jsem o tomto filmu premyslela nadsena jeho jednoduchosti a perfektnim provedenim.Byl to jen sen nebo pravda? Jsme vsichni jen prazdne domy , ktere cekaji jen na to , ze do nich nekdo vstoupi,nekdo s tim spravnym klicem a tim vstoupi i do naseho zivota a osvobodni nas.......... Jedine v tomto filmu nepochopitelne je proc, tolik primych zaberu na bose nohy ,tolik jich , nemel v cele sve filmove tvorbe ani Quentin Tarantino :-)) ,prez to jsem timto filmem nadsena,tim jak jsem byla do jeho deje vtahnuta i ,kdyz oba hlavni predstavitele skoro nemluvi.Bin Jip je filmem, ktery vysoce predcil ma ocekavani film absolutniho Highlight,film - sen.Jeste nikdy jsem nevidela film , kde bych nebyla unavovana vecnym zvanenim hlavnich predstavitelu . Bin Jip je umeni ,ktere pritahuje jen svym obrazem svym velice jednoduchym ale pritom genialnim pribehem, proste nadhera a bazam na dusi a proto je 5 hvezdicek malo ,on by si jich zaslouzi i 10.Dekuji Pavli.

Obchodník se smrtí (2005)

Lord of War,asi se zdal americkym investorum hodne "horky" a dost upozornujici,proto byla jakakoliv financi dotace tohoto filmu v zemi nehvetsich vyrobcu a dodavatelu zbrani odmitana. Sice je tento film obsazen jednou z hollywoodskych hvezd jako je Nicholas Cage,ale je vlastne evropskou produkci a kdo chtel jednou nahlednout za kulisy obchodu se zbranemi nachazi se timto filmem na spravnem miste.Perlickou tohoto filmu je i to, ze se natacel s pomoci "obchodniku"se zbranemi a, tak filmovane tanky, zbrane a i rakety byly prave a k dispozici filmarum nekdy jen na nekolik hodin pred nalodenim a vyslanim prekupniky ke kupci. V zadnem pripade se nejedna o sci-fi film a clovek pri jeho sledovani musi velice casto kroutit hlavou nad ruznymi situacemi ,kdyz sleduje tuto brutalni realitu pravdy, pravdy o lukrativnim vydelku vsech,kteri se podileji na prodeji zbrani. Predstavitele hlavni role Nichlase Cage nemusime predstavovat.Je to herec ,ktery sve publikum skoro v kazdem svem filmu prekvapi ztvarnenim dane role a i v tomto filmu se sve"promeny" zhostil vice nez dobre.Cerny humor ,sarkasmus,ironie ovsem i velice kritiky to je Lord of War.Tezky k pochopeni ale jakasi povinnost filmoveho fanouska jej videt.Proste solidni story,bez klise a nudy.Pozoruhodny film pri ,kterem se nebudete nudit i ,kdyz se nejedna o triller

Poslední skotský král (2006)

The Last King of Scotland, tema toho to filmu pekne"pali",herecke obsazeni je grandiosni predevsim Forest Whitaker /adept na dnesniho Oskara i kdyz jiz samotna nominace je uspech/. Scenar filmu je velice zajimave rozvijen, stredem filmu je sice ugandsky diktator ,ale divak je fixovan na postavu mladeho skotskeho lekare jeho "pochodu" po boku Idi Amina a velice dobre ukazuje "chemii" ,ktera se jiz od prvniho setkani s Idi Aminem,mezi obema protagonisty rozviji. Toto spojeni urcuje hlavni cast filmu, kdy nam je poskytnuto nahlednuti do takzvaneho vladnuti v drivejsi Ugande. Vic nez jasne je ve filmu od prvni minuty setkani obou protagonistu naznaceno na ,kterou stranu by se divak mel priklonit ovsem s tim, ze dale to film nechce pripustit a je pote rozvijen , tak aby tomu zabranil napriklad tim, ze prime ukazuje hladovost po zenach hlavniho predstavitele filmu.Tam bude mit divak trochu problemy, aby to prave byl on mlady lekar,ktery by mel ziskat jeho sympatie , ten ktery se zen nemuze nasytit, oproti "prijemnemu"diktatorovi s "detskym" a veselym oblicejem, ktery by preci nemohl ublizit ,ani slepici.Ovsem pak je konfrontovan s dabelskym "zviretem" a nechapeve krouti hlavu ..........vzdyt to byl tak sympaticky clovek...........na zacatku......... Kdo chce videt vice jak 120 minut napinave, narocne a presvedcive podivane ten se filmu The Last King of Scotland,proste nemuze vyhnout .The Last King of Scotland je presvedcivy "Portret" muze,pachajici zlociny na vlastnim lidu.Uz kvuli hereckemu obsazeni mych 5 hvezdicek,uvidime zda pravem po dnesni oskarove noci :-)))

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006) odpad!

Jestlize jeden z ucastniku hodnoceni na CSFD napise o tomto filmu :"Nepochopím jak mohli nechat Borata dojít až za naprostou hranici dobrého vkusu, ale tím spíš parádní, neopakovatelná zábava."..........Premyslim co si o tom cloveku mam myslet a co svym komentarem chtel nam vsem rict:-)).Na jedne strane nechape jak muze takovy brak jako je tento film upoutat svym nevkusem, ale v zapeti tento film vytahuje do nebes jako paradu a neopakovatelnou zabavu.O boze jak hluboko jsme klesly, kdyz se musime bavit nad ,tak stupidni podivanou bez hlavy a paty urazejici druhe.Kdyby se tento radoby film dal nalit do kanalizace, tak nam ji 100% ucpe!!Proste k odstrelu a oznacit jej jako odpad je velice malo nebot tezi z lidske blbosti.Asi jsem bohuzel ,take blba:-)), ze jsem vubec ztracela cas nad podivanou tohoto druhu.

Latter Days (2003)

Latter Days, napsat sve hodnoceni k tomu to filmu je docela slozite, alespon pro nas heterosexualy tim spise, ze jsem zena:-).Mam tu "vyhodu" , ze neco podobneho jsem musela "resit" ve sve lekarske praxi loni v srpnu a shlednutim tohoto filmu jsem si ji pripomela stejne jako me jednani a z toho vychozi velike pratelstvi s obema kluky, ktere je nadherne uz jen proto, ze oba jsou proste bezprostredne bajecni, a trva i do dnesnich dnu bez jedineho problemu. Ono se totiz na takove vztahy musi koukat jinak,bez predsudku, ale ted k hodnoceni: Filmem Latter Days natocil jako svuj rezisersky debut C. Jay Cox.Jestlze vam toto jmeno nekoho pripomina, tak verte tomu , ze se jedna o scenaristu velice znameho filmu Sweet Home Alabama.Latter Days je tragikomicky pribeh o lasce a musim rict ,ze scenar je vice nez dobry.C. Jay Cox se v nem vyvaroval stereotypu a vsude pritomneho hollywoodskeho klische ve filmech o lasce a konsequentne se drzi zlateho stredu emoci a dramatickych zvratu bez toho, ze by byl ve svem vypraveni pateticky.I, kdyz je divak konfrontovan s "urcitym" klische homosexualni sceny, to je pravda, ale neni s nim "ubit" jako v jinych filmech s touto tematikou.Coxuv film neni filmem o velkych emoci typu Casablanca a ruznych nepovedenych Soapoper.Rozdil je v tom , ze nam ukazuje humorne situace a komplikovane sblizeni rozdilnich svetu a lasku v jine podobe v jake jsme zvykli.Ukazuje nam romanci plnou lidskosti pocitu a stesti dvou kluku ,kteri musi pro svou lasku podstoupit nejedno trapeni smutek a bolest.Proste Mainstreamkino plne mixaze z humoru, drama, lasky a bolesti a to vse v podani hereckych Newcomeru coz se pozitivne odrazi v tom, ze clovek vidi nove neopotrebovane tvare velice velice malo znamych hercu ,kteri se svych roli vymackly to posledni.Klobouk dolu!Ukrytou hvezdou v tomto filmu je Jacqueline Bisset jako mondeni majitelka restaurace Lila, ktera svou roli "homosexualni mamy" s aurou dokonale dami v nejlepsim veku zahrala vic nez perfektne a jeji scena ,kdy place pusobi elegantne a fantasticky a pravdive.Kamera, hudba rezie jsou velice dobre, soundtrack je pekny, doporucuji jako i zhlednuti tohoto film,ktery je vice mene urcen homosexualum ,ale nam hetero ukazuje jejich zivot ,tak , abychom pochopily.A verte kdo z vas chce,tak urcite pochopi.Ten film stoji za to a sceny milovani jen ukazuj velice krasne i to, ze laska se nachazi i mimo hranice nasich hetero vztahu a, ze i mezi homosexualy ,muze byt nekdy vic nez krasna, plnohodnotna a stala.Scenar kamera hudba reziser a v neposledni rade i scenar si proto pravem zasklouzi 5 hvezdicek .Je na co kouka a je o cem premyslet musi se jen zahodit predsudky a o to tady prave jde.Doporucuji k shlednuti a premysleni.

Let's Dance (2006)

Step Up: urcite nedostane Oskara, ale jako film pri ,kterem nemusite premyslet a staci vam jen super muzika tanecni podivana a pekna tela ,budete spokojeni. Prostoduchy romanticky pribeh, kde muze skoro, kazdy predvidat co se stane.Filmove sceny smerujici divaka k tomu, aby film bral trochu vazneji se docela miji ucinkem, a to je skoda.Proste hudebne tanecni film, ktere stale lakaji divaky do kin s perfektnim soundtrackem a ukazkou toho , ze mladi neznamy herci dovedou lepe tancit jak hrat.Fazit je tedy nasledujici :Film perfektne boduje v tzv. Dance-Sequenzich a podivana na "rozvlnene" boky hlavniho protagonisty v podani Channinga Tatum je, alespon pro me podivana s velkym P :-),kdo proste umi umi!! Chapeau!!!:-)).Soundtrack je bombasticky a pusobi Mega Cool uz jen proto, ze je zde zamichan HipHop s klasickou sound podlahou a to se proste posloucha suprove a ja jen doporucuji, kdo muzice rozumi prijde si na sve!! S ohledem na vynikajici tanecni kreace a soundmixaz davam me 4 hvezdicky, kdyby se davaly jen za Story tak je to urcite mene i kdyz Channing Tatum je opravdu kus chlapa :-)),hlavne neokoukaneho a myslim, ze nebude trvat dlouho a my o nem jeste urcite uslysime!!

Apocalypto (2006)

S filmem Apocalypto nam reziser Mel Gibson nabizi zbytecne dlouhy tezky a hlavne velice brutalni film ,tak by se v kratkosti mohl napsat komentar o filmu Apocalypto.Dle meho nazoru je to, ale malo. Gibson nam svym filmem nabizi uzasnou obrazovou podivanou i ,kdyz uznavam , ze nekdy bylo sledovani obrazu a titulku / cely fim je mluven v nareci Maya/ docela tezke.Zacatek filmu se nezazivne tahne jako med a trva celkem dlouho nez se pribeh filmu rozjede a stane se z nej pravy Action Film.Brutalita s jakou je film vypraven opet urcite rozhoupa poklidne vlny filmovych kritiku,kteri po Gibsonove filmu The Passion Of The Christ nabijely sva pera k jeho odstrelu. Komu se pri "krevnich" scenach v The Passion Of The Christ, delalo spatne ten by na Apocalypto nemel chodit vubec protoze zde se v krvi primo koupe.Osobne povazuji vice jak 5 minutove sekani hlav za vic nez brutalni zkousky divaka co vydrzi.Kamera je primo perfektni sceny tocene z blizka jsou velice zajimave. Pribeh, ktery s historii Maya nema celkem nic spolecneho se soustreduje predevsim na hlavni protagonisty kde je nutne vysoce vyzdvihnout to,ze se jedna z velike casti o neherce a tim je film neco jako dokumetarni ovsem mistrovsky rizeny s velikou presnosti do Showdown.Kostymi a atmosfera jsou perfektni.Dle meho nazoru 4 hvezdicky a pravem.

Billy Elliot (2000)

Vcera den pred stedrym vecerem jsem si to opet pustila pri zdobeni vanocniho stromku.Ten stromek jsem dozdobila, az pak a duvod je vice nez jasny.Billy Elliott je neco, tak uzasneho a lidskeho, ze patri na prvni misto me filmoteky.Nekteri lide jsou anglii nadseni, ja osobne ne.Nevim proc,ale jaksi tam vse na me pada,prsi tam, nedovedou varit :-)),ale jedno se jim neda vubec vytknout a v tom jsou v evrope asi jednicky, nataci velmi casto filmove "diamaty"a tim nemyslim jen jejich zname "divne" komedie podle jejich "divneho!" humoru. Film Billy Elliot je prave jednim z tech diamantu natocen jako prvni film divadelnim reziserem Stephen Daldry.Vynikajici herecke obsazeni v cele s 13 ti letym Jamie Bell a jeho otcem ztvarnenym Gary Lewisem. Vynikajici scenar vynikajici kamera,vynikajici strih a i kdyz se jedna predevsim o socialni tema je "napeti" az do konce filmu ,kdy se me kutali slzy z oci az do titulku The End .Billy Elliott je mistrovska podivana protoze tajemstvi tance je to, ze se jedna o vic mnohem vic nez o ten tanec.

Výprodej (2006)

Grilled: Bohuzel jsem cekala vic a i, kdyz jsem celkem upovidana a rada komunikuji, tady me jaksi dochazi basnicka nitka:-)).Tento film je neco jako velky steak, ktery jsme z grilu predcasne sundaly, urcite by byl lepsi,kdyby na tom grilu zustal dele a lepe se okorenil:-).Cisty hladky nutici k smichu,ale bohuzel to je,asi vse.Komicke na DVD je,ale to, ze sam bonus o pratelstvi obou hlavnich protagonistu je skoro zajimavejsi jak samotny film,skoda jen , ze zvuk je malem k zahozeni:-(.Takze 2 hvezdicky.

Zloděj životů (2004)

Lepene za horka! Bez chuti, bez barvy a bez prekvapeni.Skoda penez, filmoveho materialu a namahy/jestli se to ,tak da nazvat to co do toho herci dali / Angelina Jolie ma snad pekna prsa a vypichane rty,ale zde urcite nezabodovala! Kdybychom film vystrelily jako silvestrovskou raketu, ani by poradne neozaril!, proto 2 hvezdy , i snaha se musi cenit.