Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Sci-Fi

Recenze (35)

plakát

Smrt před úsvitem (2019) (seriál) 

Dokument je přehlcen neustále se opakujícími záběry. Typický příklad za všechny: Had útočí na myš, ve skutečnosti to trvá několik málo sekund, zde však akce trvá i několik minut, k tomu napínavá hudba, rychlý střih, zpomalený záběry a to furt dokola, Občas krásný záběry, ale než se jich člověk dočká, raději otráveně přepíná

plakát

Černobílá spravedlnost (2017) 

Film jako takovej je natočenej kvalitně a některé scény jsou velice pěkně a intenzivně natočeny. Problém ale vidim v zaujatosti. Sice se na konci filmu píše, že fakta nebyla jasně průkazně stanovena, film hraje ale trošku na jinou notu. Hlavně je to v dovětku na konci filmu a pokud bych si zrovna vyšel do kina do americkýho města třetího světa, možna bych už z něj ani živej nevylez. Přestože je Kathryn dobrá režisérka, její témata jsou jasně a promyšlená agitace na současné situace a co je prostě in, zapůsobí i na porotu filmových cen. Tím chci říct, že nominace tam bezpochyby padnou. Boyega, kterej sice za celej film řekl tak tři věty a hlavě jen divně vejral, bude určitě jeden z nich, protože jinak by si afroameričtí 'celebrity' stěžovali, že svět je zlej a nespravedlivej. Tomu 'zlýmu rasistickými bělaskovi' to přece nikdo přát nemůže. Škoda toho zdlouhavýho konce, jinak bych dal i tu čtvrtou. P.S. Žádnou zbraní, ani hračkou bych na poldu nestřílel.

plakát

Sinister (2012) 

Hudba dělá film. V tomto případě to platí dvojnásob.

plakát

Povídky z New Yorku (1989) 

3 hvězdy dávám jen kvůli poslední Woodyho povídce, která byla alespoň vtipná, ale i ta mě nijak zvlášť neuchvátila. Coppolova mohla mít sebelepší myšlenku, ale zpracování bylo tragický. U první bych vyzdvihl hudbu a kameru, jinak nezáživný průměr. Pro mě teda jako celek zklamání.

plakát

Jen Bůh odpouští (2013) 

Vizuálně určitě zajímavé, tmavé interiéry s kýčovitými tapetami a asijskými cetkami mě bavily, kamera a hudba taky fajn. To je ale vše. Co se týče explicitního násilí, ani mi nevadilo, jen mi přislo strašně nucené, jako by autor věděl, že když nic, alespoň šokuje. No a hlavní hrdina? Moc nám toho nepověděl a jeho úpěnlivé hledění do kamer jsem mu fakt nežral, ba naopak, chvílema to bylo až směšný. Nuda

plakát

Road House (1989) 

Nebýt Family Guy, tak s filmem ani nepřijdu do kontaktu. Neohrožený vyhazovač Dalton si v pajzlu Double Deuce honí ego nad místní sebrankou a docela se mu daří, dokonce na své jizvy sbalí i blonďatou pipinu X, místní doktorku. O ni ovšem nemá zájem jen on, ale i místní mafián, který se mu po celou dobu snaží pobyt v místním zapadákově znepříjemnit. Dalton si ale samozřejmě nenechá nic líbit...Příjemný odpočinkový béčko. A ty nařáchlý káry tam (Mercedes-Benz 560 SEC), paráda.

plakát

Legie (2010) 

U tohoto filmu bych doporučoval shlédnout asi jen ten trailer. Zaujme na první pohled, je akční, výborně gradující a slibující parádní podívanou. Bohužel (nebo bohudík) pravě v samotném traileru jsou obsaženy nejlepší scény z filmu (viz zmrlinář nebo běsnící penzistka). Vyzdvihl bych už jen scenérie vyprahlé pouště s osamocenou benzínovou stanicí kdesi v USA. Takže po režisérské stránce vcelku OK. Ovšem stupidní scenář bez špetky logiky plný směšných dialogů to zazdil na úroveň 'céčkových' filmů a víc než 2* dát prostě nemůžu.

plakát

Dredd (2012) 

Mega City One - budoucnost a lidé se tu prohánějí v autech z 90tých let. To mi moc nesedí. Ok, asi řešim kraviny. Svižná podívaná to určitě byla, hluchých míst jsem také moc nenašel a Cersei Lannister je tu stejné mrcha jak v GoT. Kdybych neviděl dříve Serbuan maut, hodnocení by bylo vyšší.

plakát

Gauneři (1992) 

Moje srdcovka. Jen to sténání Tima Rotha musím občas přetáčet...ovšem zdaleka ne tak často, jako ve Four Rooms ;)

Ovládací panel
24 bodů

Reklama

Reklama