Gothar

okres Košice

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 7.11.2018  22:07
    Ta chung ča (2018)

Videl som kratšiu 96 minútovú verziu, ale aj to bolo viac ako dosť. Akčné scény pripomínali výtvory od The Asylum s rozdielom, že tento film sa berie strašne vážne. Scény s lietadlami a nákladiakom sú dobré aspoň na zasmiatie, zvyšok je čistá nuda. V podstate si stačí pozrieť trailer. 10 %

• 22.10.2018  22:54

Príjemný a pomerne napínavý film z divočiny s výbornou hudbou a ešte lepšími hercami. Bohužiaľ trpí viacerými logickými nedostatkami, ktoré už pekne zhrnul užívateľ "dobytek" vo svojom komentári. Určite by sa to dalo natočiť aj bez týchto chýb a film by sa stal ešte o úroveň lepším. 75 %

• 21.10.2018  21:11
    The Corner (TV seriál) (2000)

The Corner je dobrý seriál/dokument, ale nedosahuje kvalít The Wire. Chýbala mi tu nejaká postava s ktorou by som sa mohol naplno stotožniť. Dej plynie pomaly, najviac sa mi páčili posledné 2 diely, pretože v nich sa toho udialo viac. Najlepší bol záver posledného dielu, kde sa ukázali aj skutocní ľudia, podľa ktorých príbehov bol seriál natočený. Ak niekoho daná téma zaujíma, tak je to vhodný seriál na uvedenie do sveta v ktorom sa odohráva The Wire, ale nie je to povinnosť. 80 %

• 1.10.2018  19:15

Bolo to pre mňa veľké prekvapenie. Čakal som lepšiu drámu zo súdneho prostredia, chcel som si to pozrieť hlavne kvôli získaniu vedomostí z priípadu o ktorom som síce niečo vedel, ale chcel som podrobnosti. Nakoniec som dostal výborný seriál, ktorý som pozrel za 2 dni. Je to výborne natočené, výsledok procesu som poznal a napriek tomu seriál udržal moju pozornosť celý čas s výnimkou 2. dielu, ktorý bol trochu slabší. 80 %

• 15.5.2018  23:41
    Deadpool 2 (2018)

Dvojka je ešte lepšia ako jednotka. Má viac vtipov, viac akcie, minimum hluchých miest a výbornú potitulkovú scénu. Pomohol hlavne scenár, ktorý už nemieša časové línie a dej si preto drží vysoké tempo. Dve hodiny ubehli ako voda, nečakal som, že sa budem až tak baviť. 95 %

• 20.3.2018  19:23
    The Vietnam War (TV seriál) (2017)

Výborný dokument, ktorý je miestami až príliš podrobný a stopáž presahuje bežné dokumenty. Je to vďaka tomu, že vojnu vo Vietname popisuje z každej strany. Sú tu príbehy z prezidentských kancelárií ale aj z prvej bojovej línie v džungli. Priestor na vyjadrenie dostali vojaci, politici aj civili z USA, južného ale aj severného Vietnamu a takisto vojaci Vietkongu. Vďaka tomu mám dojem, že sa to už lepšie zdokumentovať nedalo. Navyše nič neprikrášľuje. Citáty, ktoré mi ostali v pamäti: (1) Byli jsme nejspíš poslední generace, která skutečně věřila, že by jí její vláda nikdy nelhala. (2) “Nejspíš se nevrátím." A moje matka řekla, "Ne, ty se vrátíš. Každý den mluvím k Bohu a ty jsi výjimečný. Ty se vrátíš." A já jí řekl, "Mami, každá matka si o svém synovi myslí, že je výjimečný. Já tady strkám do pytlù kousky klukù, co byli výjimeční.

• 11.2.2018  22:15
    Woodstock (1970)

Videl som Director's cut, ktorý je podľa niektorých ohlasov horší. Mne vadila hlavne stopáž, pretože tá bola predĺžená hlavne vďaka hudobným vystúpeniam a mne táto hudba veľa nehovorí. Omnoho zaujímavejšie boli rozhovory s účastníkmi a miestnymi obyvateľmi. Bol to taký malý výlet späť v čase. Z dokumentárneho hľadiska mi chýbali hlavne informácie o vystúpeniach, pretože väčšinou som netušil o koho ide. 60 %

• 7.2.2018  23:10

Remeselne dobre zvádnutý film, ktorý stojí na výkone Garyho Oldmana. Bohužiaľ neponúka nič viac, dosť často nudí a navyše obsahuje aj veľa historických nepresností: http://historyweb.dennikn.sk/clanky/detail/novy-film-o-churchillovi-je-historicky-nezmysel 50 %

• 21.12.2017  22:04

J*A*S*M to napísal presne, tento film si treba pozrieť naslepo, pretože trailer prezrádza zbytočne mnoho. Ja som bol veľmi príjemne prekvapený. Levi Miller to zahral na výbornú. Chcelo by to ešte doladiť scenár, povoliť Rkový rating a bolo by to za 5*. V tejto podobe "len" 70 %

• 3.12.2017  12:36
    Čára (2017)

Priemerný film, ktorý má na jednej strane veľmi dobrú kameru, ale dojem kazí zlý strih. Niektoré dejovo významné scény boli krátke, prípadne len tak vložené bez vysvetlenia a ostatné zbytočne dlhé. Zo začiatku sa film tváril aj humorne, potom z toho zrazu chcela byť čistokrvná dráma. A hlavne to zo začiatku pôsobilo iba ako súhrn poviedok z pohraničia, čo sa podpísalo na nulovom rozvoji postáv. 40 %

• 10.11.2017  00:14
    Hans Zimmer v Praze (koncert) (2017)

Hans Zimmer je pre mňa žijúca legenda hudby všeobecne a toto je najlepšia pocta jeho tvorbe. Tracklist je pestrý a hlavne je to vkusne zostrihané tak, aby dostal priestor každý z hudobníkov. Príhovory medzi skladbami mi nevadili, vždy to bolo k téme. A čo je najdôležitejšie, zvukový mastering je dokonalý. 100 %

• 3.10.2017  17:56
    Jerry Before Seinfeld (TV film) (2017)

Ide o súčasný stand-up Jerryho Seinfelda s jeho najlepšími vtipmi a príhodami. Mňa veľmi milo prekvapil, pretože Jerry je naozaj vtipný a pritom nikoho neuráža, nie je vulgárny a nemieša sa do politiky. Jerryho som doteraz veľmi nepoznal, ale vďaka tomuto dokumentu som sa po rokoch dostal k seriálu Seinfeld, ktorý je na tomto type humoru založený a "chytil" ma hneď od prvého dielu. 90 %

• 14.9.2017  22:17

Príjemný dokument, ktorý síce nedosahuje kvalít When we left Earth, ale aj tak si zaslúži plné hodnotenie. Obsahuje rozhovory s členmi riadiaceho strediska a pohľad "do zákulisia" programu Apollo. Rozprávajú hlavne Gene Kranz, Chris Kraft a Jim Lovell, ale veľa priestoru dostali aj inžinieri, ktorých som doteraz v iných dokumentoch nevidel. Párkrát sa objavil aj Gene Cernan, bohužiaľ už naposledy. 90 %

• 18.8.2017  21:01

Premrhaný potenciál a miestami veľká nuda. Navyše ide o životopisný film, ktorý má so skutočnosťou spoločné len mená postáv a krajiny v ktorých sa odohráva. Technické spracovanie je fajn, ale lepšie by to fungovalo ako miniseriál, pripadalo mi to tak akoby bolo veľa scén vystrihnutých. mini spoiler: najviac ma dorazilo keď kamera ukazovala jednu plť s 5 ľudmi a o pár minút už mali k dispozícii koňa. 40 %

• 19.7.2017  23:17
    Dunkerk (2017)

Najlepší Nolanov film? Určite nie, ale jeho atmosféru len tak niečo neprekoná. Technicky ide o bezchybný film, zvuk a obraz boli dokonalé. Tempo v prvých 3/4 filmu bolo aj vďaka hudbe neskutočné. Vadilo mi hlavne nelineárne rozprávanie, nezdá sa mi, že by bolo potrebné a párkrát narušilo atmosféru. Nič to však nemení na tom, že Dunkirk si určite pozriem znovu. 90 %

• 13.7.2017  16:15

Smutný príklad toho, že aj pútavá téma sa dá spracovať nudne. Komentátor nudne recituje priebeh histórie skupiny B, do toho idú krásne zábery áut, ale zvuk si veľmi neužijete. Aj pri onboard videu je stále v pozadí hudba. Chcelo by to viac rozhovorov s pretekármi a technikmi, aby to nepôsobilo ako hodina dejepisu. 50 %

• 28.6.2017  22:45
    Sunshine (2007)

Fyzika a celkovo veda dostali kvalitne na frak. Chvíľami som si pripadal ako pri filmoch od The Asylum (Sharknado,...) a vôbec by som nepovedal, že to má na svedomí Danny Boyle. Scenár je slabý a jednanie postáv nepochopiteľné. Zachraňoval to iba Cilian Murphy a pár pekných efektových scén. 30 %

• 25.6.2017  15:30
    Vykázáni (TV seriál) (2015)

Banished je solídny historický seriál s poctivou výpravou a uveriteľným scenárom. Väčšinu hercov som nepoznal, ale ostal som príjemne prekvapený. Hodnotenie dielov: 4* 3* 4* 4* 4* 3* 5*

• 26.5.2017  11:22
    Mars (TV seriál) (2016)

Príjemný seriál s dokumentárnymi vsuvkami zo SpaceX. Príbeh je zaujímavý, formát sa mi zo začiatku nepozdával, ale potom som si zvykol. Tempo je však pomalšie, preto je seriál vhodný hlavne pre fanúšikov kozmonautiky. Hodnotenie dielov: 1. 3*, 2. 3*, 3.-6. 4*

• 19.4.2017  22:04
    Rozpolcený (2016)

Prvé 2/3 by si zaslúžili zostrihanie do svižnejšieho tempa, niektoré scény mi pripadali úplne zbytočné. McAvoy to zachraňoval a som rád, že som to vydržal. Záver je na 100 %, nebyť nudnejšieho úvodu, tak by to bol ukážkový thriller s temnou atmosférou neistoty. 80 %

• 9.2.2017  21:47
    Tajné vesmírné nehody (TV seriál) (2015)

Názov je zavádzajúci, všetky incidenty už boli popísané v iných dokumentoch alebo literatúre. Pridanou hodnotou sú rekonštrukcie a výpovede sovietskych kozmonautov. Pre fanúšikov kozmonautiky je to občas zjednodušené, ale aj tak ide o pekný súhrnnný dokument, ktorý stojí za pozretie. Najlepšie je, že sa venuje aj incidentom z ISS, nie len historickým z čias studenej vojny. 70 %

• 6.2.2017  22:35

Pohodová teenage komédia, ktorú z priemeru vyťahujú najmä hlášky Woody Harrelsona. Každá scéna s ním stála za to. A zaobišlo sa to bez fekálneho humoru, čo je tak trochu prekvapenie, ale pozitívne. 70 %

• 25.1.2017  08:18

Skutočný príbeh Desmonda Dossa je fascinujúci, ale v Hacksaw Ridge sa ho nepodarilo správne zachytiť. Prvá polovica je neuveriteľne gýčovitá a miestami nudná. Po príchode na bojisko sa to najprv výrazne zlepší, ale potom sa znovu objavuje gýč za gýčom. Nie je to zlý film, ale pri skutočných príbehoch vždy očakávam realistickejšie spracovanie. 60 %

• 24.1.2017  22:24
    O 10 rokov mladší (TV pořad) (2017)

Výstižnejší názov by bol: O 10 zubov viac...

• 9.1.2017  22:55

Po dlhej dobe film, pri ktorom by som si želal viac možností pri hodnotení. 4* sú málo, na 5* sa mi zdá veľa, pretože mi tam niečo chýbalo. Technicky dokonalé, prechody medzi dejovými líniami sú zvládnuté veľmi dobre a scenár nemá chybu. 90 %

• 9.1.2017  18:24
    Pidiobři 3D (2014)

Videl som to v 2D verzii, vadilo mi časté použitie CGI, toľko efektov som naposledy videl v Avengers... V porovnaní s Planet Earth 1/2 je to slabé, išlo viac o efekt ako o dokumentaristiku. Nezachránil to ani rozprávač, David Attenborough by bol omnoho lepší. 60 %

• 13.11.2016  15:58
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Mal som obavu, či to nebude len opakovanie úžasnej jednotky, ale už prvý diel ma presvedčil, že sa zas bude na čo pozerať. Zábery sú krajšie, zvieratá bližšie a rozlíšenie vyššie.

• 13.11.2016  08:25
    Cooltúra (2016)

Zaujímavý zostrih z tradičných aj novodobých slovenských kultúrnych podujatí s výberom tých najdesivejších účastníkov. Našťastie si dnes môžeme vybrať čo budeme poyerať v TV alebo na aký koncerť sa vyberieme. Treba sa držať slov pána z úvodu a tento odpad nesledovať. Ja som bol najviac zdesený na konci pri SMERáckom mítingu, pretože to sa ma týka, ale zvyšok je mi ukradnutý. 70 %

• 4.11.2016  17:36
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

The Wire je veľmi dobrý seriál s výborným obsadením. Scenár je tiež veľmi dobrý, ale mal som pocit, že série sa vždy rozbiehali pomalšie, vždy ma to naplno chytilo až po 4.-5. dieli. Hodnotenie sérií: 1. 90 % 2. 80 % 3. 70 % 4. 60 % 5. 70 %

• 16.9.2016  19:35

Kvalitný dokument o živote Gene Cernana. Náplň vesmírnych misií sa spomína len stručne, dokument je zameraný hlavne na osobný život. 80 %

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12