Gothar

Gothar

okres Košice

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 16.10.2020  23:00
    Ängelby (TV seriál) (2015)

Námet je zaujímavý a dopozeral som to do konca pretože som chcel vedieť ako to dopadne. Ale je to zbytočne prekombinované a hlavne rozťahané. 6-8 dielov by úplne stačilo a potom by to bolo pokojne aj za 4* pretože technicky je to na dobrej úrovni a miestami je aj atmosféra porovnateľná s najlepšími severskými seriálmi.

• 11.10.2020  21:14

Neskutočná nuda...1* za alpskú prírodu, inak to bolo zlé a hlavne nudné. Ten mix s nemčinou nedával zmysel, natočiť celý film na širokouhlý objektív tiež nie. No a 174 minút pri takom tempe malo asi za cieľ aby divák trpel spolu s hlavným hrdinom. A to sa podarilo.

• 6.5.2020  00:16

Veľmi dobrý dokument, zameriava sa na hlavných predstaviteľov flat-earth scény. Dáva im priestor a priamo ich nezosmiešnuje. Zosmiešňujú sa však sami keď nedokážu prijať výsledky vlastných vedeckých pokusov a radšej si vymyslia ďalšiu konšpiráciu o realite. Vyvažujú to rozhovory so skutočnými vedcami a psychológom. Chcelo by to trochu skrátiť stopáž, odobrať niečo zo vzťahov a pridať viac experimentov. 90 %

• 4.5.2020  22:39
    Obří opravny (TV seriál) (2018)

Celkovo ide o priemerný dokument, veľa sa dramatizuje aj keď takmer o nič nejde. Hodnotenie dielov: 1. A330 3* 2. Sapsan 2* 3. Gripen 5* 4. Absalon 3* 5. Peter Pan 4*

• 5.4.2020  01:08
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Keď tento príbeh raz niekto sfilmuje, tak tomu ľudia nebudú veriť. Totálny bizár plný zvratov a intríg. Nie je tu ani jedna kladná postava a napriek tomu sa to veľmi dobre pozerá. Niekto to volá White Trash Game of Thrones a dá sa s tým len súhlasiť. Výborne to vo svojom komentári zhrnul uzívateľ DaViD´82.

• 27.1.2020  21:38
    Kroniky Apolla (TV seriál) (2019)

Priemerný dokument o programe Apollo, ktorý neprináša nič nové. Je tu snaha ukázať misie aj z pohľadu pozemného personálu, ale zároveň je tu veľa pátosu. Preto odporúčam skôr When We Left Earth, kde sa prvé 4 diely venujú rovnakým misiám. A ak niekoho zaujíma misia Apollo z pohľadu inžinierov, tak je tu Moon Machines . 50 %

• 4.9.2019  23:06
    Aniara (2018)

Aniara je úplne priemerný sci-fi film, ktorý neprináša nič nové. Námet je síce zaujímavý, ale spracovanie je slabé. Bavilo ma len prvých 30-40 minút, potom to bola už len nuda. Na konci mi bolo úplne jedno ako to dopadne, pretože všetky postavy boli nevýrazné a nemal som k nim žiadny vzťah. 50 %

• 19.7.2019  17:09
    Apollo: Mise na Měsíc (TV film) (2019)

Na jednej strane ide o pekný súhrnný dokument všetkých misií Apollo, ale vďaka tomu je aj dosť povrchný a navyše veľmi chýba komentár viacerých astronautov, ktorí už bohužiaľ nežijú. Existuje veľa starších a lepších dokumentov. Či už epizódy č. 3 a 4. z When we left Earth alebo samostatné dokumenty Apollo 11: The Untold Story, Apollo 13: The Inside story a Apollo 17:The Untold Story of the Last Men on the Moon. Ich celková stopáž nie je oveľa dlhšia ako pri tomto dokumente, ale podľa mňa ponúkajú viac informácií v pútavejšom spracovaní. Nové zábery, z ktorých je niekoľko použitých aj tu, je možné vidieť v plnej kráse v dokumente Apollo 11 (2019). 70 %

• 8.6.2019  22:55
    Narušitel (2019)

1* za lietadlá, zvyšok je gýč a utrpenie pre diváka. Scenár je slušne povedané hlúpy, najviac mi vadili skoky v čase, pôsobilo to akoby tvorcovia vystrihali polovicu filmu a nejak sa netrápili s kontinuitou záberov. Herci sa asi aj snažia, ale z tých naivných hlášok mi bolo trápne aj za nich. Najlepšie to vo svojom komentári zhrnul užívateľ Enšpígl. 20 %

• 8.5.2019  23:02
    Apollo 11 (2019)

Úžasný dokument, ktorý chronologicky sleduje misiu Apollo 11. Veľká časť záberov pochádza z formátu Super Panavision 70 a oplatí sa to pozrieť už len kvôli nim. Ide o najkvalitnejšie zábery aké boli doteraz zverejnené a navyše zachytávajú misiu z nevšedných uhlov. Často zobrazujú divákov a veľmi dobre zachytávajú atmosféru roku 1969. Pristátie je zobrazené priamo z modulu a tiež ukazuje doteraz málo známe zábery. Atmosfére pomáha aj originálna hudba a vďaka primeranej stopáži dokument určite nestihne nudiť ani "nenadšencov". PS: pozerajte to na čo najväčšej obrazovke alebo plátne 100 %

• 5.3.2019  22:08

Po skvelej 2. sérii je to dosť veľké sklamanie. Atmosférou a príbehoom pripomína 1. sériu, ale scenár je slabší a 8 dielov je veľa. Miestami sa to veľmi vlečie a prehadzovanie časových línií mohlo byť tiež lepšie. Zachránili to až posledné 2 diely.

• 31.1.2019  20:38
    Roma (2018)

Veľké sklamanie, Cuarón vie natočiť aj skvelé filmy, ale Roma medzi ne podľa mňa nepatrí. Ide o vyše 2 hodiny pekne natočenej nudy. Kamera je super, ale inak som mal pocit, že sa nič nedeje. Všetky postavy mi boli od začiatku do konca ľahostajné, atmosféra bola miestami fajn, ale bez hudby to nebolo ono. 40 %

• 14.1.2019  22:59
    Devadesátky (2018)

Atmosféra, hudba aj herci sú fajn, ale kazí to scenár. Film nemal žiadnu výraznejšiu scénu, všetko sa udialo "len tak" a zrazu bol koniec. Film má našťastie iba 85 minút a preto som sa ani nezačal nudiť. Je to pekný výlet do Los Angeles 90tych rokov, ale to je všetko. 60 %

• 7.1.2019  20:16
    Útěk z vězení v Dannemoře (TV seriál) (2018)

Ben Stiller ma veľmi pozitívne prekvapil Seriál je natočený kvalitne a obsahuje aj niekoľko výnimocných scén - najlepší bol prechod tunelom v úvode 5. dielu. Celkovo by som to však skrátil, pretože napríklad 4. diel mi pripadal len ako naťahovanie času a v priebehu seriálu by sa tiež našli nudné scény, ktoré vo výsledku nič nepridávali. Ale všetko je vyvážené tým, že sa seriál drží skutočného príbehu bez zveličovania. Nie sú tu žiadne umelé zdržania a prekážky ako v Prison Break, dej stále postupuje vpred a tak to má byť. 80 %

• 4.1.2019  15:41

Plne sa stotožňujem s komentárom užívateľa Sten2. Film obsahuje až príliš veľa nezmyselných dejových odbočiek a technických absurdít. Zo začiatku som si hovoril, že by to mohlo byť aj na 3*, ale cca od polovice je to už len horšie a horšie. 30 %

• 31.12.2018  11:17

Black Mirror veľmi nesledujem, ale tento film ma zaujal. Ide o príjemnú zmenu a konečne som nemal pocit, že moje rozhodnutia menia iba časť deja, ale celý príbeh. Film má viac rôznych koncov a je zaujímavé skúsiť sa k nim dopracovať. Dobrou funkciou je aj cestovanie v čase vďaka ktorému po zlom rozhodnutí netreba opakovať celý film, ale iba jeho časť. Na plné hodnotenie to však nie je. 80 %

• 26.12.2018  21:33
    Penn a Teller: Oblafni mě! (TV seriál) (2010)

Výborná show pri ktorej sa dá veľmi veľa naučiť. Mne sa páči hlavne preto, že má jasne dané pravidlá a vystupujúci nemajú k dispozícii televízne triky, podplatené publikum a v novších sériách ani skrytých asistentov.. Všetko je iba o ich šikovnosti a to ma baví najviac. A v závere každého dielu je ako bonus vždy unikátne vystúpenie Penn-a & Teller-a / 90 %

• 26.12.2018  21:26
    Smrtící magie (TV pořad) (2018)

Ide o pomerne slabý seriál hlavne kvôli tomu ako je natočený. Obsahuje veľa strihov a takmer všetky "kúzla" pôsobia nedôveryhodne. Najhoršie je, že vo finále prvého dielu boli dokonca použité počítačové efekty a to je neodpustiteľné. Ostatné diely sú lepšie, ale naozaj mi vadilo, že aj jednoduché triky sú zostrihané veľmi neprehľadne a to kazí celkový dojem. 30 %

• 13.12.2018  21:28

Úvod bol z môjho pohľadu rozpačitý a miestami dosť nudný, ale od polovice je to takmer dokonalý filmový zážitok. Miestami je to príliš hollywoodske, ale vzlet Saturnu V a pristátie Eagle boli natočené perfektne. Škoda toho úvodu, mohol to byť film roka. 80 %

• 7.11.2018  22:07
    Ta chung ča (2018)

Videl som kratšiu 96 minútovú verziu, ale aj to bolo viac ako dosť. Akčné scény pripomínali výtvory od The Asylum s rozdielom, že tento film sa berie strašne vážne. Scény s lietadlami a nákladiakom sú dobré aspoň na zasmiatie, zvyšok je čistá nuda. V podstate si stačí pozrieť trailer. 10 %

• 22.10.2018  22:54

Príjemný a pomerne napínavý film z divočiny s výbornou hudbou a ešte lepšími hercami. Bohužiaľ trpí viacerými logickými nedostatkami, ktoré už pekne zhrnul užívateľ "dobytek" vo svojom komentári. Určite by sa to dalo natočiť aj bez týchto chýb a film by sa stal ešte o úroveň lepším. 75 %

• 21.10.2018  21:11
    The Corner (TV seriál) (2000)

The Corner je dobrý seriál/dokument, ale nedosahuje kvalít The Wire. Chýbala mi tu nejaká postava s ktorou by som sa mohol naplno stotožniť. Dej plynie pomaly, najviac sa mi páčili posledné 2 diely, pretože v nich sa toho udialo viac. Najlepší bol záver posledného dielu, kde sa ukázali aj skutocní ľudia, podľa ktorých príbehov bol seriál natočený. Ak niekoho daná téma zaujíma, tak je to vhodný seriál na uvedenie do sveta v ktorom sa odohráva The Wire, ale nie je to povinnosť. 80 %

• 1.10.2018  19:15

Bolo to pre mňa veľké prekvapenie. Čakal som lepšiu drámu zo súdneho prostredia, chcel som si to pozrieť hlavne kvôli získaniu vedomostí z priípadu o ktorom som síce niečo vedel, ale chcel som podrobnosti. Nakoniec som dostal výborný seriál, ktorý som pozrel za 2 dni. Je to výborne natočené, výsledok procesu som poznal a napriek tomu seriál udržal moju pozornosť celý čas s výnimkou 2. dielu, ktorý bol trochu slabší. 80 %

• 15.5.2018  23:41
    Deadpool 2 (2018)

Dvojka je ešte lepšia ako jednotka. Má viac vtipov, viac akcie, minimum hluchých miest a výbornú potitulkovú scénu. Pomohol hlavne scenár, ktorý už nemieša časové línie a dej si preto drží vysoké tempo. Dve hodiny ubehli ako voda, nečakal som, že sa budem až tak baviť. 95 %

• 20.3.2018  19:23
    The Vietnam War (TV seriál) (2017)

Výborný dokument, ktorý je miestami až príliš podrobný a stopáž presahuje bežné dokumenty. Je to vďaka tomu, že vojnu vo Vietname popisuje z každej strany. Sú tu príbehy z prezidentských kancelárií ale aj z prvej bojovej línie v džungli. Priestor na vyjadrenie dostali vojaci, politici aj civili z USA, južného ale aj severného Vietnamu a takisto vojaci Vietkongu. Vďaka tomu mám dojem, že sa to už lepšie zdokumentovať nedalo. Navyše nič neprikrášľuje. Citáty, ktoré mi ostali v pamäti: (1) Byli jsme nejspíš poslední generace, která skutečně věřila, že by jí její vláda nikdy nelhala. (2) “Nejspíš se nevrátím." A moje matka řekla, "Ne, ty se vrátíš. Každý den mluvím k Bohu a ty jsi výjimečný. Ty se vrátíš." A já jí řekl, "Mami, každá matka si o svém synovi myslí, že je výjimečný. Já tady strkám do pytlù kousky klukù, co byli výjimeční.

• 11.2.2018  22:15
    Woodstock (1970)

Videl som Director's cut, ktorý je podľa niektorých ohlasov horší. Mne vadila hlavne stopáž, pretože tá bola predĺžená hlavne vďaka hudobným vystúpeniam a mne táto hudba veľa nehovorí. Omnoho zaujímavejšie boli rozhovory s účastníkmi a miestnymi obyvateľmi. Bol to taký malý výlet späť v čase. Z dokumentárneho hľadiska mi chýbali hlavne informácie o vystúpeniach, pretože väčšinou som netušil o koho ide. 60 %

• 7.2.2018  23:10

Remeselne dobre zvádnutý film, ktorý stojí na výkone Garyho Oldmana. Bohužiaľ neponúka nič viac, dosť často nudí a navyše obsahuje aj veľa historických nepresností: http://historyweb.dennikn.sk/clanky/detail/novy-film-o-churchillovi-je-historicky-nezmysel 50 %

• 21.12.2017  22:04

J*A*S*M to napísal presne, tento film si treba pozrieť naslepo, pretože trailer prezrádza zbytočne mnoho. Ja som bol veľmi príjemne prekvapený. Levi Miller to zahral na výbornú. Chcelo by to ešte doladiť scenár, povoliť Rkový rating a bolo by to za 5*. V tejto podobe "len" 70 %

• 3.12.2017  12:36
    Čára (2017)

Priemerný film, ktorý má na jednej strane veľmi dobrú kameru, ale dojem kazí zlý strih. Niektoré dejovo významné scény boli krátke, prípadne len tak vložené bez vysvetlenia a ostatné zbytočne dlhé. Zo začiatku sa film tváril aj humorne, potom z toho zrazu chcela byť čistokrvná dráma. A hlavne to zo začiatku pôsobilo iba ako súhrn poviedok z pohraničia, čo sa podpísalo na nulovom rozvoji postáv. 40 %

• 10.11.2017  00:14
    Hans Zimmer v Praze (koncert) (2017)

Hans Zimmer je pre mňa žijúca legenda hudby všeobecne a toto je najlepšia pocta jeho tvorbe. Tracklist je pestrý a hlavne je to vkusne zostrihané tak, aby dostal priestor každý z hudobníkov. Príhovory medzi skladbami mi nevadili, vždy to bolo k téme. A čo je najdôležitejšie, zvukový mastering je dokonalý. 100 %

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13