Dej si pozor! (2016)

J*A*S*M to napísal presne, tento film si treba pozrieť naslepo, pretože trailer prezrádza zbytočne mnoho. Ja som bol veľmi príjemne prekvapený. Levi Miller to zahral na výbornú. Chcelo by to ešte doladiť scenár, povoliť Rkový rating a bolo by to za 5*. V tejto podobe "len" 70 %

Čára (2017)

Priemerný film, ktorý má na jednej strane veľmi dobrú kameru, ale dojem kazí zlý strih. Niektoré dejovo významné scény boli krátke, prípadne len tak vložené bez vysvetlenia a ostatné zbytočne dlhé. Zo začiatku sa film tváril aj humorne, potom z toho zrazu chcela byť čistokrvná dráma. A hlavne to zo začiatku pôsobilo iba ako súhrn poviedok z pohraničia, čo sa podpísalo na nulovom rozvoji postáv. 40 %

Hans Zimmer v Praze (2017) (koncert)

Hans Zimmer je pre mňa žijúca legenda hudby všeobecne a toto je najlepšia pocta jeho tvorbe. Tracklist je pestrý a hlavne je to vkusne zostrihané tak, aby dostal priestor každý z hudobníkov. Príhovory medzi skladbami mi nevadili, vždy to bolo k téme. A čo je najdôležitejšie, zvukový mastering je dokonalý. 100 %

Jerry Before Seinfeld (2017) (TV film)

Ide o súčasný stand-up Jerryho Seinfelda s jeho najlepšími vtipmi a príhodami. Mňa veľmi milo prekvapil, pretože Jerry je naozaj vtipný a pritom nikoho neuráža, nie je vulgárny a nemieša sa do politiky. Jerryho som doteraz veľmi nepoznal, ale vďaka tomuto dokumentu som sa po rokoch dostal k seriálu Seinfeld, ktorý je na tomto type humoru založený a "chytil" ma hneď od prvého dielu. 90 %

Zapomenutí hrdinové Apolla (2017)

Príjemný dokument, ktorý síce nedosahuje kvalít When we left Earth, ale aj tak si zaslúži plné hodnotenie. Obsahuje rozhovory s členmi riadiaceho strediska a pohľad "do zákulisia" programu Apollo. Rozprávajú hlavne Gene Kranz, Chris Kraft a Jim Lovell, ale veľa priestoru dostali aj inžinieri, ktorých som doteraz v iných dokumentoch nevidel. Párkrát sa objavil aj Gene Cernan, bohužiaľ už naposledy. 90 %

Ztracené město Z (2016)

Premrhaný potenciál a miestami veľká nuda. Navyše ide o životopisný film, ktorý má so skutočnosťou spoločné len mená postáv a krajiny v ktorých sa odohráva. Technické spracovanie je fajn, ale lepšie by to fungovalo ako miniseriál, pripadalo mi to tak akoby bolo veľa scén vystrihnutých. mini spoiler: najviac ma dorazilo keď kamera ukazovala jednu plť s 5 ľudmi a o pár minút už mali k dispozícii koňa. 40 %

Dunkerk (2017)

Najlepší Nolanov film? Určite nie, ale jeho atmosféru len tak niečo neprekoná. Technicky ide o bezchybný film, zvuk a obraz boli dokonalé. Tempo v prvých 3/4 filmu bolo aj vďaka hudbe neskutočné. Vadilo mi hlavne nelineárne rozprávanie, nezdá sa mi, že by bolo potrebné a párkrát narušilo atmosféru. Nič to však nemení na tom, že Dunkirk si určite pozriem znovu. 90 %

Too Fast to Race (2003)

Smutný príklad toho, že aj pútavá téma sa dá spracovať nudne. Komentátor nudne recituje priebeh histórie skupiny B, do toho idú krásne zábery áut, ale zvuk si veľmi neužijete. Aj pri onboard videu je stále v pozadí hudba. Chcelo by to viac rozhovorov s pretekármi a technikmi, aby to nepôsobilo ako hodina dejepisu. 50 %

Sunshine (2007)

Fyzika a celkovo veda dostali kvalitne na frak. Chvíľami som si pripadal ako pri filmoch od The Asylum (Sharknado,...) a vôbec by som nepovedal, že to má na svedomí Danny Boyle. Scenár je slabý a jednanie postáv nepochopiteľné. Zachraňoval to iba Cilian Murphy a pár pekných efektových scén. 30 %

Vykázáni (2015) (seriál)

Banished je solídny historický seriál s poctivou výpravou a uveriteľným scenárom. Väčšinu hercov som nepoznal, ale ostal som príjemne prekvapený. Hodnotenie dielov: 4* 3* 4* 4* 4* 3* 5*