Vzhůru do oblak (2009)

Zo začiatku mi to neprišlo ako animák. Úvodné scény, zhrnutie života, to všetko mi prišlo veľmi smutné, s hlbokou myšlienkou. Potom film pokračuje vo voľnejšom,nesmutnom tempe, ktoré ulahodí dušiam malých divákov tak, ako úvod nám, " väčším " :).Uspokojenie divákoch rôznych vekových kategórii je teda vyvážené, ale ten úvod to u mna vyhral na plnej čiare :)

Gympl (2007)

Trošku prehnané, to je jasné, ale na druhej strane vtipné, ( väčšinou )realisticky pôsobiace, podla mna skvelá Eva Holubová ! ( tak trošku pripomína moju riaditeľku, kt som dávno dávno mala na základke :) )

Čas zabíjet (1996)

"...Predstavte si,že je biela..." Joel Schumacher prekvapil, Matthew McConaughey dojal (a bol skvelý !), Kevin Spacey a Samuel L.Jackson ako stále výborný, no a samotný film spôsobil zimomriavky ( okrem iného ).Výborná predloha = výborný film.

Trainspotting (1996)

Pre mna predstavuje tento film jasných 5*. A tu sú dôvody: 1. Začnem detailami:).Veľmi ma zaujala skvele vybratá hudba,ktorá presne vystihuje scény a dej samotný. Niekto si môže myslieť,že výber hudby je jeden z najľahších prvkov filmu, no podla mna je opak pravdou a tu sa ukázalo, že aj taký "malý detail"dokáže s filmom urobiť zázraky:). 2.Herci. Na čele s úžasným Ewanom McGregorom,pokračujúc nemenej zlým Ewenom Bremnerom,Robertom Carlylom a Lee Millerom. Precítili svoje postavy,boli presvedčiví a pri takýchto filmoch je to nevyhnutné. 3.Oceňujem filmy, ktoré obsahujú scény, pri ktorých sa najprv zhnusíte a prídu vám odporné,no v sekunde sa zvrtnú na veľmi vtipné scénky. Príkladom je hned na začiatku scéna "The worst toilet in Scotland", no tá vo filme nie je jediná svojho druhu. Samozrejme, je tu aj plno "vážnych" odradzujúcich snímok,z kt.vám behá mráz po chrbte. 4. Aj napriek tomu,že drogy sú veľmi vážna téma (oceňujem tematiku), Danny Boyle to spracoval s nadhľadom,iróniou, vtipom, no napriek tomu presvedčivo(odradzujúc od drog). Hviezdičku si preto určite zaslúži pohlaď, ktorým nám Danny problematiku drog približuje a téma/dej samotný. 5. Tá posledná * patrí samotnému Dannymu,pretože Trainspotting je jednoznačne jeho najlepší film. Vo všetkých ohľadoch sa so svojou úlohou popasoval skvele a vytvoril výborný film.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Čakala som niečo veeľmi romantické,ale výsledok taký (našťastie)nebol. Audrey Tautou ako "detektívka" hľadajúca pravdu a nádej v období prvej svetovej vojny v čarovnom Francúzsku,vizuálne pôsobiacom rozprávkovo.Krásne obrazy,výprava,skvelá kamera.Niekedy som bola síce stratená v spleti všetkých tých mien,(niekedy)som mala pocit,že je pre mna zaujímavejšie prostredie,kamera a výprava ako samotný dej,ale celkovo je to krásny (vizuálne pútajúci)film plný známych francúzskych mien.

Texaská spravedlnost (1995) (TV film)

Ničím zaujímavý film,ktorému na intereste pridáva iba fakt,že je "skutočný".Treba však uznať,že chod amerického súdnictva je tu výstižne charakterizovaný.

Enigma (2001)

Veľmi dobrý film.Spočiatku síce trošku nudne pôsobiaci,ale keď pochopíte o čo ide, začne všetko do seba zapadať a všetky kódy a komplikované šifry vytvoria skvelý film. V hlavných úlohách ako vždy skvelá Kate a pre mna prekvapivý Dougray Scott,ktorý sa týmto filmom u mna definitívne zbavil nálepky "princ z Even After":).

Pařba ve Vegas (2009)

Záverečné fotky zaklincovali tento nesmierne skvelý zážitok.Užásné(a možno aj kultové;).

Bruno (2009)

"The biggest Austrian Superstar since Hitler" .Scéna s imaginárnym Milli z Milli Vanilli..to vymyslí iba Cohen. Proste si to musíte pozrieť!:)