Mrkvič

Jakub Mrklovský

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 27.5.2020  07:59
    Daredevil (TV seriál) (2015)

1. série je za mnou, ale byla to docela fuška. Na třinácti hodinách roztahaný děj, který by v pohodě zvládl i dvouhodinový film. Dlouhé dialogy, které ani nemají žádnou extra hloubku. Daredevil i Kingpin se teprve rodí a jejich nevyzrálost a hlavně bulení!!! mě teda hodně sraly.

• 27.5.2020  07:53
    Pátá vlna (2016)

Hodinu jsem se bavil více než slušně. První vlny jsou efektivní a dost zdrcující pro lidstvo. Atmosféra je díky tomu hodně napínavá. Bohužel následná romantika a dětští vojáci už jsou dost mimo. A nejspíš ani se sebelepším tvůrčím týmem by se z té slátaniny nedalo vytřískat o moc víc. A nic na tom nemění fakt, že Chloe je strašná a nedá se jí věřit absolutně nic.

• 25.5.2020  08:20

Díky za upozornění na dost zajímavou problematiku natáčení černošských filmů a neméně zajímavou postavu Rudyho Raye Moorea. Sice ten zvrácený černošský humor asi málokoho zasáhne, ale postavy, bratrství a vůbec černošské prostředí ve střetu s kapitalistickým filmovým a hudebním trhem, je dost zajímavé.

• 22.5.2020  07:55

Většina postav zajímavá a už od poloviny dílu jsem měl pocit, že postavy znám delší dobu. Rodinné zázemí je tak více než fajn. No a ty strašidelné scénky se móc povedly. Studna i zrcadlo super. Mráz po zádech a pln očekávání z dalších dílů.

• 20.5.2020  07:30

První díl, u kterého jsem usnul. Flashbacky jsou čím dál tím nudnější. Kde kdo tu na dialogy pěje chválu, ale mně teda přijdou o ničem, laciný tlachání o hovně, co nemá žádnou hloubku (přitom na rozbor nové situace mezi Murdockem a Foggym jsem se těšil). Kingpin se teprve rodí, stejně jako Daredevil. A to je asi ten problém, proč mi seriál zatím moc nesedí. Čekám a srovnávám dvě famózní postavy, které tu ale jsou jen takoví dva naivní hňupové.

• 19.5.2020  07:54

Slušné finále se scénou veřejného prznění. Ta byla skvělá.

• 19.5.2020  07:54
    Seveřané (TV seriál) (2016)

1. série začala přesně tak, jak zmiňuje každý druhý v komentářích - Vikingové v podání odlehčené verze Monty Pythonů. Naprostý souhlas. Ujetý pohled do historie vikingů. Humor je naštěstí vstřícnější k divákovi. Vzhledem k myšlence a prostředí bych ale čekal, že mě seriál zasáhne víc. Cítím, že jsou vtipy dobré, ale prostě jim chybí nějaký ten drájf. Jakoby vtipy neměly úplně pointu a nebo ji divák ví moc dlouho dopředu.

• 15.5.2020  07:30
    Hra z Anglie (TV seriál) (2020)

Když odpustím ne moc dobře natočené fotbalové scény (kdy potěší snad jen pohled na útočící nebo napadající řadu šesti hráčů), tak nemá seriál chybu. Sociální i sportovní témata se skvěle prolnula a v podání skvělých herců v dokonale uvěřitelném prostředí, jde o úžasnou sondu do minulosti.

• 15.5.2020  07:27

Opět díky za shrnutí skutečností v Trevorově komentáři. Vyznění seriálu ale i bez dodržení faktů zůstává a parádně v poslední episodě vygradovalo. Proslovy o profesionalitě hráčů, o rozšiřování fotbalu mezi lid a do celého světa, všechno skvěle podáno a je dost emotivní v kontextu dalších událostí seriálu.

• 14.5.2020  07:54
    Motokáry (2020)

Nenáročné pokoukání, které se občas blýskne roztomilým špičkováním "šup, šup", a které naštěstí ani v těch slabších pasážích není nijak extra pitomé. Ano, vše je jasné od začátku (snad až na to, proč se rozhádají hlavní hrdinové, což byla teda slušná prkotina), a film nepřináší ani zbla nového (možná až na slušné záběry závodů), ale jde o rodinnou pohodičku ke gauči a chipsům.

• 12.5.2020  07:54
    Daredevil - Stick (S01E07) (epizoda) (2015)

Glenna mám moc rád, ale když kaskadérovi v souboji padala otřesná paruka, totálně to degradovalo jinak ani ne moc zajímavý díl. Snad Stick brzo pojde, protože na tohle se dívat nedalo.

• 11.5.2020  08:09
    Kvarteto (2017)

Tak máme Krobota, který točí peckové seriály (Čtvrtá hvězda a Zkáza divadla), ale na druhé straně máme Krobota točícího filmu, které mají mít ukrutnou hloubku. Díra u Hanušovic byla strašná a s odstupem času bych u ní hvězdičku snad ještě ubral. Kvarteto jsem čekal komičtější, ale opak byl pravdou. Ano, záběry jsou pěkné, herci slušní, myšlenka filmu o osamělosti umělců jistě správná, ale film je to jinak totálně o ničem, nezajímavý, nevtipný, strašně nudný. Jo, má jen 90 minut, ale i tak se bolestně vleče.

• 7.5.2020  07:57

Díky za komentáře Trevora, který narovnává historické informace a hojně doplňuje v seriálu neuvedené. Kromě fotbalu a dobových poměrů (což jsou dvě věci, které v tomto díle moc nezafungovaly) se mi ve Hře z Anglie zatím líbí i mezilidské vztahy. A v závěru pro mě (jako otce) epizodu zachránil Harryho les.

• 6.5.2020  07:38

Sice o fotbalu takřka nic a morální podání vytažení jednoho tonoucího z následků vzpoury je hodně laciné a romantické, ale i tak vše působí skvěle. Vztah s pokrokovou manželkou. Placení Skoti. Stávka a vztahy vykořisťovatelů kapitalistů s obyčejnými dělníky. Kromě fotbalu i pěkná a zajímavá sonda do tehdejší britské společnosti.

• 6.5.2020  07:36

Takové vlažné hodnocení? Pravěk fotbalu. Ano, určitě se o něm dá spousta někde dočíst a informací dohledat mnohem víc. Ale nebude to podáno tak skvělou formou. Kostýmní výprava na konec devatenáctého století vypadá parádně. Fotbalové scény nejsou kdoví jaké, ale dokáží vystihnout tehdejší myšlenku fotbalu - skoro všichni do útoku. Postavy Skotských hráčů i zástupců zakládající buržoazie jsou zajímavé od první minuty. A jako třešnička na dortu přijde v závěru rejpání od manželek a to byla prostě pecka.

• 5.5.2020  08:07
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Pár fantastických dílů, hodně výborných, ale i pár v celku nezáživných. Je pravdou, že začátky seriálu byly o dost jiné, než většina pozdějších dílů (i když výjimky se našly). Že mě některý díl zaujal i přes absenci nějaké hlubší sondy do lidské společnosti, mě vůbec netrápilo. Naopak díly mající velmi hlubokou sondu do lidského chování, ale které měly hodně debilní, vysírací a nesympatické postavy, tak u těch šla myšlenka mimo mě.

• 4.5.2020  15:17

Bál jsem se filmu v duchu prvního Špindlu a realita je bohužel mnohem horší. Nezajímavé postavy a herci. Film podle americké šablony, ale z amerických vzorů si bere jen to nejhorší. Když se ve filmu objeví náznak situační komiky (ty momenty jsou všehovšudy tři), je to jak požehnání. A tak (např.) vtípek, kdy se Bolek rozhodne jet radši do tater než trávit Vánoce s exšvagrem, zapůsobí jako vtipný vybroušený diamant. Posledních deset minut ale snad natočil někdo jiný. Sice to není žádná pecka, ale dává to smysl, dá se chápat chování postav, zazní tématicky ladění česká hudba (místo nějaké cizí nic neříkající sračky). A scénky v titulkách jsou dokonce stokrát lepší než vše, co bylo k vidění ve filmu samotném.

• 30.4.2020  07:52

Pecka. Promyšlené dějově i technologicky, vtipné odkazy na předchozí díly a pohled do lidských chutí a přání zase jednou nemá chybu.

• 29.4.2020  12:19
    Jiný život (TV seriál) (2019)

Jeden díl a dost. Hodně stupidní seriál, který mě nalákal jen povedeným trailerem.

• 29.4.2020  08:07
    Král (2019)

Jedním slovem - Paráda! Ukecaný začátek by mohl někoho uspat nebo odradit, ale i ty kecy jsou poutavé. Na vině je romantický hrdina v historickém podání, které takto správňácky už dlouho podáváno nebylo. Do značné míry bude na "vině" Shakespearovský podklad i s nejpříjemnější postavou Falstaffa. V druhé polovině jsou už jen třešničky na dortu - bitva, vyjednávání, debata s novomanželkou a prozření.

• 28.4.2020  07:30
    Zejtra napořád (2014)

Film jsem vypnul po deseti minutách a nezdráhám se o ohodnotit. Hlavně proto, abych si ho nedej bože znovu nepustil. V prvních deseti minutách nedává nic smysl. Každá (ale fakt každá, možná až na ten nejvzdálenější komparz) postava se chová totálně nelogicky. Náznak humoru je, když hlavní hrdina jede v malém sprchovém koutu prdelí po skle! No ale hlavně ta kombinace naštvaný mafián a schůzky naslepo, to jsem nedával. Žádné propojení. Spíš naopak.

• 26.4.2020  20:48

Dvě hodiny trvající přestřelka během které Hemsworth zabil možná víc lidí, než Arnold ve všech svých filmech. Vše je hodně dobře natočeno a hlavně v jedné dlouhatánské scéně si tvůrci hodně moc pohráli - jakoby jeden dlouhý záběr, pád kameramana s bojující dvojí a další chuťovky. Jak píše každý druhý, je film místy dost hloupý. Na druhou stranu si budu film pamatovat hlavně díky tématu obětování, spravedlnosti a cti.

• 23.4.2020  08:34

Skvostná první hodinka. Skvělé písničky, moc příjemné postavy a děsně příjemně růžovoučky romantická zápletka. Ve druhé poloviny ale hudební průmysl udělá z fajnové písničkářky tuctovou hopsačku se stejně tuctovýma písničkama, z fantastický příjemného zpěváka udělá alkohol trapnou trosku a děj se už nedaří Cooperovi režisérovi udržet pohromadě.

• 20.4.2020  08:26

Že já se nenechal odradit místním hodnocením. Jenže po mizerné Teroristce jsem jim už nevěřil. Úhoři ani nevím, co mají být za film. Místy jsou příšerně toporní, jak filmy od Magnuska. Jindy zase vypadají skvěle profesionálně. Párkrát jsem se usmál, ale zábavná komedie to moc není. Drama, krimi, thriller... spousta stylů a žádný není dotažený ani do poloviny. Přitom námět špatný není. I scénář mohl být základem pro dobrý a zajímavý film. Na to, že jsem Michákových filmům ještě nikdy nedal méně jak 4*, musím ač nerad přiznat, že tohle je nejspíš hlavně jeho průser.

• 18.4.2020  08:09

Ne moc zajímavé postavy (Poláci dokonce spíš otravní) a celkem dost hluchých míst (na to, co jsem očekával, když jde o tak velebený dokument). Na druhou stranu projíždějí neokoukaným prostředím a to okoukané většinou jen s negativním ohlasem profrčí.

• 15.4.2020  22:27

Na české poměry hodně solidně natočené sportovní drama. Na plynulosti příběhu bych viděl pár much, ale to naše prostředí, naše dějiny a naše hymna, tomu se jen tak něco nevyrovná.

• 13.4.2020  22:10

Lepší tři. Atmosféra povedená a celkem se povedla skladba postav. Hádanky místností byly spíš jak na houpačce. Chvíli nahoře a chvíli dole. Dát čtyři hvězdičky nejde, protože 1) v Nezvratných osudech se umíralo efektivněji 2) Kostky měly lepší nápad 3) Saw (ač oproti prvním dvěma sériím tuhle nemusím) byla drsnější a dávala větší smysl.

• 12.4.2020  08:45
    Bajkeři (2017)

Scénář Petra Kolečka. Tak proto. Jde totiž o dalšííííí teenage komedii z našich končin, které se snaží ještě dojíždět na vlnách rafťáků a kopecích snowboarďáků. Jenže oproti současným nudným komediím tady je na naše prostředí docela neobvyklý humor. Skvělý je trenér holek v podání Pavla Nečase. Ostatní postavy mají spíš jen pár světlých okamžiků, Hlavní bratrské duo těch světlých chvilek moc nemá. Mišík nemá teda snad žádnou. A některé holky tam jsou jen kvůli svým prdelkám a kozičkám. Ale to taky šlo.

• 10.4.2020  22:58

Fajnový aljašský kousek s hutnou atmosférou, co ale nedává moc smysl a je těžce k neuvěření. Proč jsou některé postavy takové? Proč ten konec? Vlci a vlčí muž si budují nějakou auru, ale konec s tím vůbec nepracuje. Ale co, zranění vypadají nepříjemně, akce je povedená a atmosféra severských krátkých dnů je opravdu hodně povedená.

• 8.4.2020  08:11
    Kluci z hor (2018)

Magnuska mám rád a opět mu nelze upřít dobrý námět. A jako vždy, u toho to končí. Scénář je příšerný a asi aby film stál minimum peněz, trvá necelou hodinu a půl a na spoustě scén je znát, že měly potenciál někam gradovat (hlavně v závěru a nebo scény s Magnuskem). Podobně je na tom herecké obsazení. Občas Lábus i Dejdar do svých rolí zapadli, ale většinou jsou totálně mimo. Hlavně, když se takový Dejdar snaží hrát něco, co mu není vlastní. Komický pohled. U Lábusova retarda je to ještě horší. Na vině ale nejspíš bude nízký rozpočet a určitě časté hlášení režiséra "dobrý, docela se to povedlo, jedem další scénu". V Magnuskových filmech často hrají staří vysloužilí herci, kteří s euž ve filmech mco neobjevují. Opět tu má ansábl parádní. Ale padesátiletá běhna hraje pětatřicítku? Dejdar tu má mít také čtyřicet let. No. Zase to vypadá strašně spěšně.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83