Mrkvič

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 26.6.2018  07:20
    Cargo (2018)

Jiný pohled na apocalyptický svět plný zombíků. Rodinná idylka na parníku na klidné řece se brzy změní v boj o přežití. Ke konci sice putování otce s děckem začíná už být trochu natahované a nudné, ale pořád všechny ty emoce a rozhodnutí jsou dosti silné. Tak silné, že snad ani nebyl potřeba takový závěr. Hodně přitažený za vlasy s laciným dojením emocí. Ale přiznám se, že na mě to dojení vždy funguje a díky skvělému Freemanovi ho i částečně odpouštím.

• 22.6.2018  13:22

Skvělá jednohubka v podání Rowana Atkinsona a Tonyho Robinsona. Právě postava Baldricka je trestuhodně v české verzi přejmenována na Packala a jeho klasická nezapomenutelná hláška "mám vychytralý plán" je nahrazena nějakou trapnou sračkou.

• 22.6.2018  13:16

V bláznivé fantasmagorické akční komedii se scifi prvky se sešli hvězdy budoucích trháků jako Robocop, Návratu do budoucnosti nebo Mouchy. Hlavně to a některé super ujeté hlášky a situace jsou po více než třiceti letech devizou filmu. Je mi docela i líto, že nikdy nevzniklo pokračování. Ale na takovémhle filmu je krásně vědět, na co chtěli filmaři dávat důraz, když neměli spousty peněz a v každém záběru milion triků. No a velký palec nahoru za asi nejvíc sexy postavu herečky Ellen Barkinové.

• 19.6.2018  08:30

Jsem rád, že jsem nešel do kina. Efekty by za to sice stály, ale film jako celek rozhodně ne. Hlavně ke konci jsem měl pocit ze scénáře, herců nebo humoru, že sleduju padesátiminutovou episodu nějakého céčkového lehce scifi seriálu.

• 13.6.2018  07:53

Fajnová romantická komedie, která ničím neurazí a některé může potěšit úsměvem Molly Ringwaldové nebo výstupy Jona Cryera (dva a půl chlapa). Hlavně na tu Molly se dobře dívá. Naopak její vysněný protějšek je takový nudný kukuč, že vše kolem něj (i to, že má být bohatý a vypadat tak) není vůbec uvěřitelné.

• 12.6.2018  07:19

Je to větší průser než Episoda 8? Ano, je. Dvě hodiny jsem místy hodně trpěl, když se odehrávala trapná disneyvská romance. Jen občas problikl nějaký ten fórek odkazující na předchozí filmy ze světa Star wars. Ale z hovna bič neupleteš a nechápu, co chtějí tvůrci nabídnout dál. Teda. Díky postavě objevivší se na konci filmu se to dá tušit a možná je, na co se těšit. Za Solo story mohu dát palec nahoru ale jen Žvejkalovi a scénám s malým sokolem.

• 11.6.2018  08:54

Showman je vizuálně nápaditý, ale jinak dost prázný. Vychvalování písniček nechápu. Jedna zazní několikrát, další jsou hodně laciné. Jen opět ta vizualizace k hudebním číslům je skvělá. Příběh samotný by nebyl špatný, ale narušování písniček a celkově o dost méně času věnovaného ději, mu moc prostoru nedává. A teda občas jsem si říkal, jak dementně někdo dokázal pár věcí poskládat (viz nákup vysněných baletních botiček ve chvíli, kdy si celá rodina mohla dovolit koupit obrovskou vilu).

• 5.6.2018  08:12

Nové postavy, nová časová pásma a nejvíce prostoru dostávají postavy, které mě ničím nezaujaly. Nuda. Jedna hvězdička za náznak konfliktu zásahovky s rebelujícími roboty (který ale na konci dílu vyprchá a nic se z něho nevytěží) a jedna za putování hlavní kurvy, která kolem sebe má zajímavé postavy. Další hvězdička by asi byla (jako vždy) za Eda Harryse, kdyby se v tomto díle objevil :(

• 22.5.2018  08:42
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

První díl byl hodně nadějný. U dalších jsem ale pochopil, že humor bude spočívat v něčem jiném (často v uřvané Melíškové - kterou mám jinak rád, a v dabování dementních filcek). Světlou vyjímkou byl díl pro Františka Filipovského. To byla pecka. Dál už byl jen propad ana poslední dva díly jsem si vzpomněl až skoro po půl roce. Ale jsem rád, že jsem seriál dokoukal, protože v posledním díle mě konečně!!! nadchla Terka Voříšková. Její ujetý hlásek na začátku dílu a písnička v závěrečných titulcích. Slušný!

• 18.5.2018  07:26
    Saljut-7 (2017)

Že budou mít rusáci vesmírné dobrodružství tak krásně technicky vypiplané, jsem rozhodně nečekal. Po stránce příběhové a dramatické už to žádná velká bomba bohužel není. Některé pasáže se docela povedly, ale oproti americkým bratříčkům, kde jsou top scény a potom ty průměrné, se Saljut hemží spíš těmi průměrnými a občas jsou nudné pasáže. Z informačního hlediska je ale film tak akorát. Nelze očekávat, že by rusové nějak více zveličovali jejich tehdejší zatajování a lhaní.

• 14.5.2018  08:57

Můj popis celého filmu bude sice znít rasisticky, ale do stejného pytle házím i Andyho Serkise a jeho postavu, takže barva kůže zde nebude to hlavní (ne u herců, ale nejspíš u režiséra). Celý film jen sledujeme uřvané negry. A to postava Černýho pantera a jeho sestry! mi je více než sympatická díky dříve zkouknutým Avengers Infinity war. Tady jsou ale všechny postavy okolo tak uřvané, tak hloupé, tak uječené, tak nudné a v neposlední řadě tak uvřískané. Na filmech ze světa Marvelu mám nejradši scény, které vyplňují mezery mezi akcí. Tady je to přesně naopak. Bojové scény jdou. Alespoň oproti té hloupé a rádoby vtipné vatě okolo.

• 14.5.2018  08:51

Že se od televizní tvorby nedočkáme scén alá Statečné srdce bylo snad všem jasné (ač nás trailer lákal na velké věci). Že ale půjde jen o přehlídku dobových rób a brnění, to jsem teda nečekal. Doufal jsem v historický film, který posune mé znalosti dané doby o něco dál. Snad i dál, než byly v hodinách dějepisu na základní škole. Z tohoto pohledu je film ale až brutálně prázdný, a pustit si nějaký historický sitcom nebo nějakou ujetost s černochem v roli rytíře, tak se o historii divák dozví víc. No a hodnocení "filmu"? Od začátku do konce jsem myslel na zpomalené, snové scény v jiných filmech, které mi vždy vadí, protože jsou takovou hluchou vatou v jinak třeba i zajímavém filmu. Tady ale je jen ta vata a je to fakt příšerně příšerný - scénárista by si zasloužil vyhodit z okna!

• 14.5.2018  08:43

Malý buřtík jménem Baldrick :) a jeho hláška "mám vychytralý plán"!

• 9.5.2018  08:26

Sakra, takhle zdeptaný jsem z kina ještě dlouho nešel. Úžasný záporák Thanos je pěkně tvrdý oříšek. Absolutní hodnocení dávám hlavně za to, že se tvůrcům povedlo skloubit desítku/y hlavních hrdinů do dvou a půl hodinového filmu. Problém trochu je, že spolu s tím nejlepším muselo přijít i něco, co některý z diváků nemusí a absolvuje tak slabší scény. Některé zapojení hrdinů bylo dle mého lacině naroubované, jen aby se také zúčastnil. Za to finále (i když Thor měl a mohl přispěchat dávno dřív), které se jen tak ve filmu nevidí, musím hodnotit maximem hvězd. (ač jsem tedy nevěděl, že jde vlastně o Part I.)

• 2.5.2018  08:33
    Westworld (TV seriál) (2016)

1. série: Seriálový Westworld z dílny HBO je místy stejně agresivní, krvavý a lacině vulgární jako třeba Spartakus. Zde se ale alespoň dá říct, že jde o svět takový, jaký ho chce většina zúčastněných hráčů. Příjemnými záblesky jsou fylozofující scény a technický pohled na imaginární svět. Ke konci série nebyla již naštěstí tak častá brutalita, ale bohužel se tvůrci hodně zamotávali do fylozofování a pravidel prostředí. Některé "nejasnosti" objasnilo vysvětlení časů některých dějových linek. Několik technických aspektů se dá s jistou mírou fantazie akceptovat, ale jejich vysvětlení bych uvítal. Například na úkor přílišného rozvádění osudů Dolores a dalších postav. Rozhodně se ale moc těším na další sérii, která konečně bude tím pravým "peklem".

• 18.4.2018  07:58

"Dvojka" Hráčů se smrtí sází na bubáky a postrádá silnější vysvětlení. Pronikání na onen svět je fajn a nové technologie tyto scény určitě vylepšily. Tam, kde byla jednička mysteriozním thrillerem, je dvojka pouze takovou bubáckou lekačkou, kterou totálně shodí trapně jednoduchý závěr.

• 16.4.2018  09:13
    Coco (2017)

Opravdu po delších letech nejlepší animák! Dospělá témata vyprávěna snad schůdnou cestou i pro děti. Fakt náááádherná animace (v pár momentech prostě špičková). A snad jen že několik písniček bylo trapně nudných a obyčejných jako v tuctu jiných animákách. Vše mělo být laděno v mexickém stylu a bylo by to ok (aspoň pro nás evropany a asi i amíky). Za druhou polovinu, kdy film překvapí zvraty a vlastnostmi některých postav, bych dával absolutní počet hvězdiček. V první části jsem ale bojoval s vlezle "vtipným" čoklem a lacině se tvářícím dějem. Obojí bylo ale asi potřeba, aby zbytek filmu vyzněl tak, jak nakonec vyzní.

• 13.4.2018  13:51
    Na Brusel, Vávro! Na Brusel! (divadelní záznam) (2009)

Ringo je skvělý. Jeho písničky jsou fajn. Jeho humor je pořád bezva. Bohužel ale kromě pořád kouzelné Báry Štěpánové je zbytek herců hodně mizerné úrovně. Nebo ani o herce nejde. I tak jsem se ale pákrát slušně zasmál.

• 11.4.2018  08:09

Původní Jumanji byl pestrou směsicí nápadů. Nové "pokračování" budiž pochváleno za to, že se snaží jít jiným směrem a přinést nějaké novoty. Bohužel nosnou linií je pouze to, že různě vyšinutí jedinci (někdo jen sporťák, jedna přiblblá sebestředná bloncka, uzavřená intelektuálka a zakřiknutý intouš) dostanou přesně opačnou postavu a díky tomu si uvědomí, jak se stát "normálním". Takže u každého proběhne boj se svým já, prozření a zlepšení. Bohužel je tento proces až na Jacka Blacka nezábavný a hooodně toporný. Nic moc navíc film už vlastně ani nenabízí. Trochu akce, pár slabších vtípků a trocha herních/počítačových principů ozvláštňujících svět Jumanji.

• 10.4.2018  08:01

Tonda je prostě Tonda a bohužel se nedostavil s podpisovými archy. Mohla to být při volbě prezidenta prdel :) Takhle si užijeme aspoň krátký film, který je takovým roubencem pár dílů seriálu. Nezapomenutelná je pro mě scéna se Špačkem, ale ocení ji pouze znalci seriálu.

• 3.4.2018  11:51

Úžasná vzpomínka na asi největší sportovní úspěch naší zemičky. To, co je zde popisováno, krásně vystihuje velikost turnaje a našeho vítězství. Celý svět ať vidí, co se nám tenkrát podařilo a také díky čemu. Velkou škodu beru to, že se k turnaji nechtěl vyjádřit Gretzky. Takový Lindros je sice krásně upřímný, ale od nejlepšího hráče všech dob by vše vyznělo ještě lépe.

• 3.4.2018  11:47

Asi nejjalovější vrah a tím i celý film. Vyprávěn je spíš příběh dávného utrpení než kloudného vyšetřování. Motivace vraha k některým krokům mi také moc smyslu nedávala.

• 29.3.2018  08:09

Fajnový "restart" Bonda. Charismatický záporák a stejně charismatický hlavní hrdina, který do série přináší velkou míru realičnosti. Pokrové scény jsou sice slabším aspektem filmu, ale ty akční celkový dojem zachraňují. No a co s Vesper? To je za mě prostě průser. Její smrt a její vzpomínání v dalších dílech mě ani trochu nezajímá a nebaví právě kvůli způsobu jejího odchodu.

• 23.3.2018  07:32
    Bright (2017)

Mé hodnocení je hlavně za nápad. Druhý díl si s těmito kvalitami nedovedu už moc představit - i když rezerva je pořád ještě v nasazení trpaslíků. Právě fantasy prvky zapracované do současnosti jsou tím milým a pěkným pokoukáním. Rozhodně to není Will, rozhodně to není příběh a bohužel to ani nejsou záporáci. Ayer naštěstí umí skvěle natočit akci a tak honička v autě, každá druhá přestřelka a nebo blbnutí s auťákem v sámošce (nejlepší scéna) jsou příjemným proložením slabších pokusů nastartovat novou filmovou mytologii.

• 20.3.2018  09:00

Čekal jsem velký průšvih a po půlhodině, kdy se mi film zasekl, bych snad ani zbytek vidět nepotřeboval. Byla by to ale chyba! Přišel bych o špetku vtípků (ve srovnání s Marvelovými Avengers), ale hlavně bych neviděl některá parádní spojení. A teď už samý SPOILER Flash utíkající kolem Supermana??? Sakra to byla pecka, zábava a mé srdíčko plesalo z konfrontace mých již desítky milovaných postav. To u mě Marvel vyvolat nemůže. Dokonce i Akváč (zvaný Semeno) s Amazonkou mi celkem přirostli k srdci. Nic to ale nemění na tom, že je film umělá digitální sračka, kterou jen místy zachraňují výrazy herců, jejichž vteřinka na plátně je působivější než půl hodina hloupých a prázdných digi triků. Ještě k proklínaným digitálním trikům - Superman mi ve scénách na poli přišel nějaký divný. A teď si čtu, že měl Cavill narostlý knír, který mu byl digitálně odebrán :D Prostě píčoviny, které kazí dojem z filmu.

• 8.3.2018  08:36
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Zajímavý příběh o vyvraždění a netypickém vrahovi. První díl měl parádní atmosféru a nemohl jsem se dočkat zbytku minisérie. Ve druhé jsem byl trochu zklamán, že se vraždí podle říkanky, ale nikoho nenapadne si přečíst říkanku s ohledem na další oběť. Ten nešvar se přenesl i do posledního dílu. Bohužel. Ale i tak herecký ansábl skvěle zvládl během třech hodin přiblížit desítku postav, jejich osudy a pohnutky.

• 6.3.2018  08:26

Zase už jen uřvané a hysterické s tupými neuvěřitelnými postavami. Bude fuška seriál vůbec dokoukat.

• 5.3.2018  08:01
    Masaryk (2016)

Je otázkou, jestli prodloužení a rozdělení na dvě části vysílané na čt filmu neublížilo. Jde o mikro pohled na makro události. Události celku by šly, ale moc nového nepřinášejí. Zde bych ocenil hlavně Kaisera. Naopak osudy mladého Masaryka mi byly ukradený.

• 28.2.2018  16:09

Óbrovský plus za všechno kolem pana Filipovského. Parádní nápad. Škoda že všechny ženské role (a trochu i Hynek Čermák) působí tak neuvěřitelně a mimózně.

• 26.2.2018  08:18
    Motýlek (1973)

Po několikáté jsem film viděl a zase vím, že z druhé poloviny si nic moc nezapamatuju. Pro mě film končí někde kolem úteku z ostrova. Všechno potom už je takovým povrchním zobrazením všeho, co ještě kniha nabízí. McQueen a Hoffman jsou ale úžasní a díky nim jsou scény z drsného vězení nezapomenutelné.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75