Mrkvič

Mrkvič

Jakub Mrklovský

okres Pardubice

20 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
  • 8.3.2018  08:36
  Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)
  ****

  Zajímavý příběh o vyvraždění a netypickém vrahovi. První díl měl parádní atmosféru a nemohl jsem se dočkat zbytku minisérie. Ve druhé jsem byl trochu zklamán, že se vraždí podle říkanky, ale nikoho nenapadne si přečíst říkanku s ohledem na další oběť. Ten nešvar se přenesl i do posledního dílu. Bohužel. Ale i tak herecký ansábl skvěle zvládl během třech hodin přiblížit desítku postav, jejich osudy a pohnutky.

  • 6.3.2018  08:26

  Zase už jen uřvané a hysterické s tupými neuvěřitelnými postavami. Bude fuška seriál vůbec dokoukat.

  • 5.3.2018  08:01
  Masaryk (2016)
  ***

  Je otázkou, jestli prodloužení a rozdělení na dvě části vysílané na čt filmu neublížilo. Jde o mikro pohled na makro události. Události celku by šly, ale moc nového nepřinášejí. Zde bych ocenil hlavně Kaisera. Naopak osudy mladého Masaryka mi byly ukradený.

  • 28.2.2018  16:09

  Óbrovský plus za všechno kolem pana Filipovského. Parádní nápad. Škoda že všechny ženské role (a trochu i Hynek Čermák) působí tak neuvěřitelně a mimózně.

  • 26.2.2018  08:18
  Motýlek (1973)
  *****

  Po několikáté jsem film viděl a zase vím, že z druhé poloviny si nic moc nezapamatuju. Pro mě film končí někde kolem úteku z ostrova. Všechno potom už je takovým povrchním zobrazením všeho, co ještě kniha nabízí. McQueen a Hoffman jsou ale úžasní a díky nim jsou scény z drsného vězení nezapomenutelné.

  • 19.2.2018  08:12
  Mládí (2015)
  ****

  V první řadě - nemohl jsem uvěřit tomu, že je to skutečný Maradona. No a není. Uf! V druhé řadě jsem si film užil hlavně po obrazové stránce. Neviděl jsem žádný jiný Sorrentinův film, ani jsem neměl chuť na takovou ártovku, ale slovo dalo slovo, vyprskla to česká televize, já náhodou sledoval pár minut a nakonec jsem film dokoukal. Obsahová stránka filmu mi ale tolik blízká už nebyla. Spíš styl vyprávění, lehký humor a hlavně ty obrazy. Už jen za tu nádheru alp, barevných kontrastů a nebo i jednoho pěknýho ženskýho těla, rozhodně stojí dokoukat celý film.

  • 15.2.2018  06:47
  Vzteklina (TV seriál) (2018)
  ***

  Ale tak nakonec jó. Začátek seriálu byl parádní. Napínavý, skvěle natočený a divák pln očekávání. Postupem času ale začal na povrch vyplouvat mizerný scénář, hysterické a nesmyslné postavy nebo jejich chování a zápletka dost přitažená za vlasy. Vrah sice byl tři díly před koncem jasný, ale vyrovnávání se s temnou minulostí sudeckých čech ztrátu napětí vynahradilo.

  • 12.2.2018  07:11

  Druhý díl Goona dopadl asi tak, jako Elisha Cuthbert. Ze sexy svěžíhe pokoukání je tuctová oplácaná mamina. Jen Goon samotný, stařík Schreiber a trochu i nový záporák, drží film lehce nad vodou. Příběh nemá cenu komentovat. Ten je debilní, ale ani se tu žádný nečekal. Pohled na "hokej" je také jak z nějakého afrického filmu, ale ten také nemá být pilířem filmu. Tím hlavním měl být nadhled a zábava, ale obojí se oproti jedničce propadlo. Stejně jako příšerná vystoupení největšího kámoše Goona, Jaye Baruchela, který si tentokrát sedl na režisérskou židli, a asi hlavně on to všechno posral. Pár vtipných okamžiků, spousta trapností a lehké zavzpomínání na první díl.

  • 8.2.2018  08:08
  Lajna (TV seriál) (2017)
  ****

  Lajna má díky Bohu famózního Langmajera. Být tu v kůži Ruži někdo méně zdatný, byla by lajna mnohem slabší. První díly se trefují právě hlavně do eskapád slavného útočníka/trenéra a humor vyvolává právě to porovnání s realitou. Není to špatné. V dílech Pravda a Talkshow dojde ale na vážnější notu (i když stále hodně přisprostlou) a díly jsou skvělé. Odkaz na Ivana Hlinku je boží a talkshow s potopením povrchní moderátorky je úžasným zakončením debaty. Poslední díly jsou ale už hodně slabé. Langmajer je vyměněný, řeší se nevěra jeho kurvy a tak snad jen nahecování týmu na Kladno stojí za zapamatování.

  • 5.2.2018  07:56

  Určitě lepší parťáci než ti Dannyho a jim podobní. Ti Loganovi totiž mají něco navíc a to je humor. Hlavně si střílí z americké společnosti. Dál už mi ale přišel zajímavý jen odbarvený Bond, protože chytrý dělník bez práce už tak uvěřitelný není. Obsazení, které se povedlo nejvíc, je určitě to Katie Holmes, protože vylízanou jetou starší matku nemohli tvůrci najít lépe.

  • 5.2.2018  07:49
  Bába z ledu (2017)
  **

  Už asi na Bohdana Slámu nemám náladu. Od Báby z ledu jsem asi čekal něco víc ze strany Pavla Nového. Bohužel ten je ve filmu jen takovým lehkým vedlejším produktem.Neužil a Daniel jsou zajímaví, ale holt také nic, kvůli čemu bych si vůbec měl film zapamatovat.

  • 29.1.2018  08:41
  Sněhulák (2017)
  *

  Ani si nejsem jist, za co vlastně dávám jednu hvězdičku. Kdybych nečetl knihu, nepochopil bych ve filmu asi nic. A přitom od knihy se film už skoro ani víc lišit nemohl. Motivace postav (vraha, detektiva, některých obětí) úplně schází. Závěr jsem doufal, že bude oproti knize rozumnější, a jak jsem se krutě mýlil. Takováto smrt padoucha se teda jen tak nevidí. Maximálně v nějaké parodii.

  • 22.1.2018  08:22

  Kdyby Rudý kapitán přišel ze severu, asi bych si ho užil víc. Předabované poláky, slováky a v některých případech bych řekl že i čechy (řekl bych, že někteří v originále mluvili po slovensku a potom své role ještě i předabovali), skousávám velmi těžko. Zápletka je totiž jak vystřižená např od Joa Nesba. Snad jen mohla některá z postav být trochu lidská, protože takhle se zdá, že po revoluci byli všichni na všechny nasraný, nikdo neuměl říct díky a každý chtěl každému druhému dát pěstí. Všechny ty inovativní tvůrčí postupy jsou ale moc fajn a jsem zvědavý na příští film Michala Kollára.

  • 7.1.2018  08:44

  Jsou scifi a "scifi". A tohle je přímo SCIFI. Spousta nápadů, fylozofování a i ta trocha stříleček. Dlouhatánská stopáž vůbec nevadí, i když film po většinu času plyne tak pomalu. Samotný příběh totiž diváka udrží a pomalé pasáže bez mluvení a bez posunutí příběhu krásně budují atmosféru. Jen si nejsem jistý, jestli vůbec chci film někdy vidět znovu. Všechno je fajn, ale strávit s ním opět 160 minut, to bych musel mít aspoň nějakou část filmu, na kterou bych se těšil znovu.

  • 4.1.2018  07:15

  Hned na začátku se Kingsman předvede po své nejslabší stránce. Digitální triky a jejich přemíra. Nejhorší je to ve scénách, kde se šetří s nápady. Před pár dny jsem viděl lacinější Need for speed a kaskadérské kousky za volantem dokáží víc než nějaké digitriky. Naštěstí se po zbytek filmu už spíš objevuje humor a akce je nápaditější. Nejvíce tento kontrast podtrhuje závěrečná bitka, kde je také spousta triků, ale je natočena nápaditě na jeden zátah, ale tak okatě, až je to hodně osvěživé. Oproti jedničce má Kingsman konečně také nějakou emocionálně silnou scénu a to, když si k závěru Merlin zpívá (Mark Strong).

  • 2.1.2018  10:21

  Kdybych od Vánoc nehrál NFS z roku 2015, asi bych se na film ani nepodíval. Objektivně ale musím uznat, že celkové vyznění filmu takřka do puntíku plní všechny podmínky klasického NFS. Ježdění autíček je taková arkáda, kde se nikomu nic nemůže stát, kde ti v čele čekají na posledního a naopak poslední je nejrychlejší. Od takové značky bych čekal našláplejší obsazení, ale hlavní by tu asi měla být auta a závody a obojí se tvůrcům povedlo (až teda na bouračky a výbuchy, které jsou lepší v Kobře 11).

  • 27.12.2017  10:23

  Poetické vyprávění o duchu konce druhé světové války z pohledu malého chlapce. Na dětské herce jsem si musel chvíli zvykat, ale nakonec byli skvělí. Tragikomičnost k Svěrákovým filmům patří a bulel bych jako želva, kdyby dějová linie s Vlkem a odpuštěním pořádně vygradovala. Možná by to někdo označil za laciné, ale já bych dal o hvězdičku navíc.

  • 24.12.2017  08:58
  Co takhle svatba, princi? (TV film) (1986)
  ***

  Nebýt skvělých Vladyků, Černochů a Nárožných, byla by to jen moralizující pohádka se slabými písničkami. Díky obsazení jde ale o nezapomenutelný zážitek. Hlavně Nárožného první vystoupení a okomentování zničeného zrcadla. To byl monolog jak z národního.

  • 19.12.2017  07:53

  Zdatný konkurent episodě 2 v boji o nejhorší díl série. Zde je navíc vtip, ale po stránce osobností Poslední Jedi zaostává. Když jsou na plátně Ray a Luke, jsou to ještě staré dobré Jedi příběhy s náznaky rozšíření nijak bohaté mytologie. Když jsou ale na plátně Fin s asiatkou, je to děs. Místo 150 minut mohl mít film 90 a bylo by vše ok. Teda ok. Je tu ještě otázka záporáka. Snoke bez minulosti, budoucnosti - NIC. Trapná tatrman s velkým nosem, co už nenosí ani masku, je každému jen pro srandu, protože si ho podá úplně každý - ještě větší NIC. V prvním díle mnou chválený Gleeson je už pouze figurkou, která je zdrojem humoru a tedy - největší NIC. A co čekat od závěrečného dílu trilogie? Bohužel asi nic, protože Luke je v luftu, žádný záporák a o Rey jsme se už všechno dozvěděli a nemá čím překvapit. Snad jediné smutné pozitivum je, že už se nedočkáme Carrie Fisherové. Po jejím létání vesmírem už bych to nedal. Snad ji nenahradí Bohdalová, což by se vzhledem ke kvalitám mohlo klidně stát.

  • 15.12.2017  23:00
  Vysvobození (1972)
  ****

  Kdybych Vysvobození znal z mládí, asi bych film stavěl výš. Po čtyřiceti pěti letech je už ale trochu vyčpělý. Ve srovnání s vrstevníky je to ale bomba. Vodácké scény jsou parádní, postavy uvěřitelné a každý si najde trochu tu svou. A docela by se mi i líbilo navázání ve stylu Kingových dospělých dětí :) Jak se hrdinové s tímto zážitkem srovnali po letech. Toho se už ale asi nedočkáme.

  • 13.12.2017  09:51

  Už jsem od trojky nečekal vůbec nic. Trochu mě zajímala roztomilá holčička a její příběh s jednorožcem a zajímavý padouch, který by byl skvělý v hrané verzi. Ale i tak jsem film bez humoru vydržel sledovat jen při jiné činnosti a potom asi 10 minut, než jsem usnul.

  • 12.12.2017  07:48
  Blok 99 (2017)
  ****

  To byl teda zase jednou mazec! Nic o filmu nevědět a užít si ho celé dvě hodiny. Pomalu plynoucí děj občas vybízí k otázce, zda to není nějaká utahaná nudná fylozofárna. Ke konci se film vybarví a divák zjistí, že nemohl být dále od pravdy. Psát cokoliv dál (odkaz na režiséra a jeho choutky, proporce herců, náznaky děje nebo cokoliv dalšího), by jen snížilo efekt dalšímu divákovi.

  • 11.12.2017  08:36
  Paddington 2 (2017)
  ****

  Prostě roztomilé stejně jako jednička. Opět bych se vyhnul pár scénám, kdy je to až moc infantilní, ale i u některých podobně laděných scén jsem byl i já odrovnám kouzelným malým medvědem a jeho bezbřehou dobrotou. A ač měla dvojka těžší start ve srovnání s jedničkou, která těžila ze začátku plného novinek, je možná druhý díl díky skvělému záporákovi o trochu lepší. Takže je skvělé, že si Hugh Grant zasloužil titulkové finále, při kterém jedno malé dítě v kině tančilo před plátnem!

  • 6.12.2017  08:43

  Tak tohle je opravdu, ale fakt opravdu a myslím tím i ve srovnání s nějakými ultra béčky, nejtupější katastrofický film. Paradoxně má taková kokotina mezi hereckým obsazením Butlera, Garciu, Harrise či Sturgesse. Nechápu. I tak ale přes všechny ty nesmysly a hlouposti dám filmu kladné hodnocení, protože i ty blbosti jsou vtipný. Nebo i přes klišé s pejskem divák může ocenit jistou dramatičnost. A i přes stupidní vizi blízké budoucnosti se na některé efekty dobře kouká.

  • 5.12.2017  07:42
  7 životů (2017)
  ****

  Nemám rád Noomi Rapace a zde se vyskytuje hned sedmkrát. Jenže jde o chytré scifi a tak rád odpustím i pár chatrnějších částí filmu, které moc logiky nepobraly. 7 životů je temnější verzí starší komedie Jako vejce vejci, kde exceloval Michael Keaton. I zde jsou jednotlivé postavy dost rozdílné a některé přímo otravné. Noomi se s nimi ale vypořádala slušně (k některým měla vyloženě vlohy). A nato, že trailer a popis filmu prozrazuje hodně, tou temnější částí filmu jsem byl i tak překvapován.

  • 4.12.2017  08:05
  Auta 3 (2017)
  ****

  Auta se vrátila k původnímu skromnému stylu a je to fajn. Příběh je jednoduchý a jen v závěru skrývá trochu originality, ale všechno to bohatě stačí. Humoru je možná o trochu méně. Hlavně na úkor nostalgie, ale to holt k sériím patří. Děti si určitě mají co odnést a rodiče se také jistě nudit nebudou.

  • 3.12.2017  08:15

  Sice má Atomic Blond všechno možné, co by měl hit současné kinematografie, ale mě se to nedotklo. Vizuální stylizace parádní, ale Charlize zde pro mě nemá žádné charisma. Okolo spousta skvělých herců, ale jejich osudy mi byly ukradené. Normálně bych řekl, že jsem přehlcen filmy, ale tohle byl kousek, který jsem si pustil po týdnu bez filmů. Ale někomu se film asi líbit může, a to hodně.

  • 28.11.2017  06:31
  Rozpolcený (2016)
  ****

  I když trochu tlustší, je zpět :) A co z toho bude dál? No uvidíme a těším se. Postava, ve které je zabalena celá Horda. James McAvoy je skutečný chameleon a pro tuto roli jako stvořený. Vždyť toho herce mám rád, ale žádná z jeho postav do něho nepronikla natolik, že by se v jiném filmu opakovala (snad až na kripla na vozíku v odnoži série, která se moc nepovedla.).

  • 21.11.2017  06:39

  Takový pokus o druhý Pátý element. Jenže místo Bruce Willise máte k ruce borce, co vypadá o deset let mladší, než mu je, a charisma má jak patnáctiletý klučina. Čára místo Mily Jovovic by se už akceptovat dala. Mimozemských ras je mnohem a mnohem a mnohem více a Besson si s nimi opravdu vyhrál. Některé jsou úžasné a samotná skladba Alfy je hodně zajímavá. Jenže tvůrčí nápady, které padly na vymýšlení prostředí, se jaksi neukazují na zbytku filmu. Vztahy mezi postavami - nuda. Záporák - nuda. Akce - nudná až místy hodně stupidní. Příběh - ten by ušel a stačil by, kdyby fungovalo to ostatní.

  • 13.11.2017  08:41

  Slavnosti sněženek jsou kouzelnou směsicí situací a příhod, které se tak v Kersku mohly naskytnout. Nejvýraznější jsou postavy pana Hrušínského a Hanzlíka. Hlavně druhý zmíněný si užívá roli místního prosťáčka, který byl u všeho a všechno zná. Co mě na filmu ale lehce zklamalo, že vnitřek Hájenky není natáčen v Kersku :( tak jsem si tam ani to místní pivo nedal.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace