Mrkvič

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 22.1.2019  18:39
    Velký (1988)

Díky Velkému se Hanks stal miláčkem diváků po celém světě. Určitě mu role třináctiletého kluka otevřela dveře k dalším rolím - a to hlavně k Forestovi. Nejenže film obsahuje několik nezapomenutelných scén (skákání na piánu nebo závěrečné loučení u automatu), ale po třiceti letech je místy film pořád milý a zábavný. Možná jen současná cílová skupina už by pro film byla dost odrostlá. A mladší diváci zase spoustu věcí nepoberou.

• 21.1.2019  13:27

Hodnotit jen první polovinu, tak bych skončil na čtyrech hvězdičkách. Že je hlavní postava necharismatický vošoust a po jeho oholení a schování rozcuchaných vlasů jsem v závěru nepoznal, že je to ten samý herec, vynahradí zábavné vedlejší postavy. Shane Black má svérázný smysl pro humor a jen díky některým fórkům jsem přežil i druhou polovinu filmu. "Malý" predátor je ještě cool. Zvláště, když do toho zní původní predátoří hudba. Když se ale na scéně objeví nařáchlej asi milion metrů vysoký lovec, jde veškeré dosavadní snažení k šípku. Tam, kde film sparádní atmosférou ukáže jen nějaký náznak, aby si divák zbytek dotvořil podle vlastní představivosti, tam Evoluce nacpe predátoří ksicht a asi doufá, že se z něj všichni poserou. Kromě toho je "velký" predátor komplet dělaný na počítači a ták strašně mu to nesluší. U popkulturní postavy, jejíž masku nosívá nějaký člověk, to bolelo až bytostně. No a poslední velká výtka (těch malých má film nepočítaně) je to, jak nesmyslně se tu zabíjí. Jo, když hlavní hrdina někoho zabije a řekne "dejte mi ho a nikomu se nic nestane", tak je to vtipné. Když ale po tuctech zabíjejí vojáky, kteří tu vlastně slouží vládě, která se snaží zachránit planetu, je to důvodem k zamyšlení. A kdo se nezamyslí, s tím je ámen.

• 13.1.2019  13:01

V první řadě nádherné vizualizace a poselství příběhů vyprávěných... tysem. V druhé řadě asi budou nezapomenutelné scény loučení..... . Hledání netvora rozhodně není filmem pro malé děti. Dlouho jsem neviděl takhle drsně pojatý film, který by měl být více méně určený i (asi) trochu odrostlejším dětem. Kdybych ale měl film vidět někdy znovu, budou mi stačit první dva vyprávěné příběhy. Ty jako samostatné filmy + tysův dovětek jsou prostě parádní.

• 13.1.2019  12:56

Skvěle natočený příběh dvou (nebo spíš více) zmetků. Hodně povedené je dobové zasazení. Hlavně z pohledu vozového parku je to přehled nádherných mašin. A nebylo tvůrcům líto občas nějaké auto překulit i přes střechu. Z hereckého osazenstva nemá cenu komentovat "starou školu" a výkony herců 50+. Z hlavních mladých postav jsou skoro všichni koukatelní a uvěřitelní. Jen s Beattym mám problém, ale to je tím, že ho nemusím snad v žádném filmu. Jeho Clyde je takový nanicovatý vošoust. Hlavně vedle Většinou šílené a silné Faye Dunaway (Bonnie).

• 7.1.2019  08:20
    Akční park (2018)

Johnny Knoxville je prostě pořád magor. Neuvěřitelné, co ve svých letech na scéně pořád zvládá. Jeho kousky tu ale nejsou často moc vtipné. Kdo mě nejvíce potěšil, byl Chris Pontius, který byl legrační již před lety a zde dostal fantastickou roli "lidového vypravěče". Že je film inspirován skutečností bych v životě neřekl. Musel to být šílený masakr. Z tohoto pohledu je asi dobře, že se tématu chytil právě šílený Knoxville.

• 7.1.2019  08:14

Nestihl jsem bohužel začátek, ale i tak jsem si během minuty oblíbil většinu postav a hned napínavě čekal na další vývoj příběhu. Závěrečné soudní líčení je výborné a gradují v něm herecké výkony (hlavně již umírající Bogart). Potěší si modýlek lodičky na vlnách, který oproti současným digitálním trikům vypadá příjemně.

• 5.1.2019  08:16

Drama-komedie. Čekal jsem typický český produkt, který mě vždy baví. Tragikomický příběh, který je zajímavý a baví od začátku do... no, do posledních deseti minut. Úsměvy smutných mužů jsou ale hlavně tím dramatem a navíc místy náročnějším pro diváka. Některé osudy alkoholiků jsou ale hodně zajímaví nebo aspoň zajímavě podané. Celek mě ale většinu doby moc nezajímal, protože příběh hlavní postavy byl tím nejnudnějším osudem. Závěr byl ale trefný a všechny osudy příjemně propojil a využil jejich strasti a nálady.

• 2.1.2019  08:34

Jako každý druhý musím uznat, že finále má film působivé. Ono to ale není žádné velké umění, když máte v rukávu dvacet es, tak některé vyjít musí. Štastný Nový rok je takovým americkým pokusem okopírovat model Lásky nebeské a tragicky se mu to nepovedlo. Celé dvě hodiny je to příšerná a nezajímavá nuda. Závěrečné provázání je také jen takovým nepovedeným zlomečkem toho, co jsme mohli vidět v Lásce nebeské.

• 30.12.2018  10:02
    Sandokan se vrací (TV film) (1977)

I po čtyřiceti letech pořád dobře koukatelné dobrodružství. Hlavně díky charismatu hlavních postav, hudbě a morálce. Akce je sice lehce srandovní, ale nic velkého se sice nenatáčelo, ale díky nasazení je i tak působivá.

• 30.12.2018  09:57

Jedinou výtku bych měl k rozletu dokumentu, kdy hlavně ke konci se další dekády vzaly hodně hopem a oproti zbytku dost povrchně a heslovitě. Jinak ale po všech filmech, dokumentech, článcích a všem možném s tématem formule 1 nabízí dokument spoustu nových informací, záběrů a pohledů na závodění. Hlavně tedy za informační hodnotu maximální hodnocení. Dalšími zajímavostmi bylo získání vlivu Bernieho nebo smrt Rinda a mladého francouze.

• 28.12.2018  20:20

Po letech jsem viděl film znovu a nechápu, proč mé hodnocení bylo jen na třech hvězdičkách. Konverzační "drama" o životě, lásce a morálních hodnotách. Skvělí herci, tklivá hudba a nervózně napínavé scény. Moc hezký příběh i styl vyprávění.

• 28.12.2018  20:18
    Korunní princ (TV film) (2015)

Kdyby nebyla pohádka po výpravné stránce tak laciná, přidal bych hvězdičku. Několikrát jsem se zasmál a jde o takovou tu pohádku s nádechem moderní doby. Velmi potěšily menší roličky okolo. I když hlavně skvělá dvojice Hádek Kříž jsou na scéně skoro častěji než hlavní hrdina. No a že vymazanýho pitomu hraje neznámý herec byl také správný krok-

• 27.12.2018  10:43
    Casper (1995)

Poprvé v kině se školou. Je to milý a dojemný film. K tomu dětská hvězda devadesátých let Christina Ricci. Super správňácký "prezident" Bill Pulman a v další roličce třeba ještě vždy příjemný Eric Idle. Takže za mě dobrá zábava jak ve třinácti tak pětatřiceti letech.

• 27.12.2018  10:37

Z předchozího dílu si nepamatuji už ani ň. Měl jsem ze začátku problém dokonce i se zařazením ksichtu Orlanda Blooma. Nakonec ale ty rodičovské provázanosti budou tím hlavním, co by mi mohlo utkvět nejdéle (a to myslím hlavně tu druhou dvojici díte-otec). Jinak je to pořád stejná taškařice. Hudba se snad už také mění minimálně. Depp je otravnou karikaturou své vlastní postavy zábavné snad jen v prvním díle. A záporák je... trochu divný. Ke konci jsem čekal jeho fyzickou i morální záchranu a chybělo mi vysvětlení jeho prokletí. (možná jsem ale nedával tolik pozor, když mi ostatní věci byly dost volné)

• 27.12.2018  10:32
    Lucky Luke (1991)

Nápadité jako v kreslených komiksech. Stylizace se prostě povedla přenést i do hrané verze. Vtipy jsou hodně fajn (nejradši mám asi ten s malováním na obličej) a podtrhují je známé italské tváře.

• 27.12.2018  10:25
    Mrakodrap (2018)

Do jakého dalšího stejně vypadajícího filmu ještě Johnsona nacpou? Tady pro zpestření měl The Rock jen jednu nohu. Juhů. Tím veškeré inovace končí. Za zmínku stojí snad jen některé technické parametry velkolepé stavby a návrat "vřískající" Neve Campbellové.

• 19.12.2018  15:17

První půlhodinu jsem si užil moc. Vtipné a až jsem litoval, že je všechen ten humor podáván s takovou kadencí a že bych si potřeboval pustit film pomaleji a každý vtípek si rozebrat s pánem internetem. Jenže jak tempo zvolnilo, ustoupil i můj zájem o celý příběh. A co myslíte? No usnul jsem.

• 11.12.2018  09:43

Sice je to strašná zhovadilost, kde se to jen hemží volovinami, ale místy je to zábavné. Bohužel ale jen místy a velmi často se film tváří dost vážně, což v kontrastu těch hovadin, působí strašně debilně. Večer ale film dokáže zpestřit. Zasmál jsem se, pokoukal na známé ksichty (a že si jich rozpočet dovolil obsadit oproti jiným béčkům opravdu hodně) a žasl nad některými nápady tvůrců (možná autora knižní předlohy).

• 10.12.2018  08:34

Napínavý a až na scény v řece dobře natočený boj o přežití podle skutečné události. Díky neznalosti předlohy a příběhu jsem oceňoval hlavně postavu průvodce, která byla tak správně tajemná a stále jsem očekával nějaký úlet (což by ovšem neodpovídalo příběhu podle zkutečné události). Moc pěkně natočené byly také snové pasáže, které skvěle vstupovaly do opuštěného života v džungli a ještě je umocňoval trefným herectvím Radcliffe. Až ke konci scény odpovídající blížícímu se šílenství nebyly moc koukatelné a zajímavé.

• 6.12.2018  08:13

Párkrát jsem sice vybouchl smíchy, ale v 80% byl humor teda šíleně otřesný. Dalších pár dobrých vtípků cílilo na rodičovskou výchovu a zde film ukazoval, že by měl co nabídnout. Improvizace se teda vůbec nepovedla. Hlavně mamina byla příšerná. A když všichni ječí, nadávají, mávají všemi možnými končetinami, tak to fakt vtipné nebylo. Ale kvůli Řezníkovi Ferrellovi, který má panickou hrůzu z čísel, jsem rád, že jsem viděl. Naštěstí těch 88 minut tolik nebolelo.

• 6.12.2018  08:05
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Škoda že poláci zůstali nakonec jen u třinácti dílů. Jako teenager neznalý předlohy jsem v polovině seriálu přestal sledovat. Nyní jsem mohl docenit části přebrané z knih i změny vyplozené právě pro seriál. Hlavní devizou je Michal Žebrowski a Superman bude mít hodně těžké mávat mečem tak charismaticky.

• 3.12.2018  08:06

Přes dvě hodiny, aby nám někdo ukázal jednu kratičkou myšlenku, u které si někdy řekl "týjo, to by byl závěr pro prďáckej film". Takový představy občas mám, ale naštěstí si vždy řeknu "nojo, ale co zbylé dvě hodiny bude?". Za borovicovým hájem sledujeme marné praní se se životem v podání Goslinga. Po něm přebere nečekaně štafetu Cooper. Koncem si projde DeHaan. Sice jsou příběhy lehce svázány, ale mohly by klidně fungovat samostatně. Takže já bedlivě sledoval první. Odklon od děje druhým příběhem mě začal uspávat. A příběh nejmladšího z trojce jsem už regulérně prospal.

• 27.11.2018  08:33

Je pravda, že pro neznalé obsahu knih, je takovýto díl dost nepřehledný. Poznal jsem to sám na sobě před lety. Bez většího vztahu k vedlejším postavám zraněný Gerald celý díl neutáhne. Naopak ale se znalostmi předlohy (nebo možná i natěšení fandové třetího herního dílu, kde se již vyskytuje Ciry), jde o zatím jeden z nejlepších dílů.

• 25.11.2018  08:21

Sice 45 let starý snímek, ale na speciální efekty se dívá líp než na deset let staré počítačové triky. Jinak jde ale o tuctový katastrofický film, kde se objevují i hodně mizerní herci. Nejhorší ze všeho byl "teplý" a pošahaný voják. No a ten konec nekonec? Takové šup a je to. Asi příprava pro druhý díl, který se nakonec nikdy nerealizoval.

• 21.11.2018  12:12

Protože tu má Přání smrti tak mizerné hodnocení, budiž můj komentář jeho obhajobou. Willisova postava má od začátku působit jako drsňák, schopný všeho, když bude zahnán do kouta. Jeho krásně realistické reakce na zjištění, že byl při zajišťování pořádku na ulicích natočen a je toho plný internet. Což je na jednu stranu průser jak hrom, ale vypadal u toho sakra dobře a drsně. Místo trapného natahovaného finále s ukecaným záporákem jsem si jen řekl "JO! tak on si to nakonec přeci jen koupil!". Divák si může přidat další položku do seznamu velmi bolestných mučivých praktik. A snad jen Vincent D'Onofrio mohl mít větší úlohu při páchání "dobra".

• 19.11.2018  08:08

Můj čtvrtý jihokorejský film, tak 4 hvězdičky? Nebýt posledních dvaceti minut, kdy "arci" padouch musel být vyždímám až do poslední kapky krve ve svém obleku, kdy se mezi vlaky hopsá v patách s tisíci digitálními zombíky a několika dalších zbytečně natažených či různě přihlouplých scén, zvažoval jsem i hvězdiček 5. Nápad se zombíky ve vlaku je skvělý. Postavy jsou také víceméně zajímavé. Akce se nejen díky gumovým asiatům také více než povedla. Škoda závěru. Kdybych šel spát o 20 minut dřív, byl by film fantastický.

• 19.11.2018  07:59
    To (2017)

Možná že jsem si odvykl hororům, ale já se nebál. První polovina, kdy má každý druhý nějaké halucinace a nijak je neřeší, mi přišla příšerně neuvěřitelná. Ve druhé části, kdy se To objevuje celé skupině dětí, působily alespoň tyto scény hodně silně a po těle mi létal mráz sem a tam. Ale žádná scéna (možná až na první objevení klauna v kanále) nepůsobila tak, že by se mi nesnadno přecházelo do postýlky.

• 17.11.2018  07:58
    Zakladatel (2016)

Keaton nesleze z plátna a podává heroický výkon. Ono je teda jeho hraní vždy dost podobné, ale na postavu takřka bezcharakterního obchodníka dokonale padne. Okolní postavičky jsou také zajímavé a dobře zahrané a tak se celé dvě hodiny dobře kouká na zajímavý příběh o fastfoodu, kde se byl někdy najíst asi každý z nás.

• 14.11.2018  08:39

Jiný režisér, ale stejně fantasticky zvládnuté akční scény. To je na této sérii prostě ta největší pecka. No a druhý díl má konečně i takový lidštější nádech a filmovější příběh. Sice se to po prvních minutách zdát nemusí, ale díky malé holce se nakonec dostaví.

• 14.11.2018  08:33
    Zaklínač - Drak (E04) (epizoda) (2002)

První díl vycházející z povídky a hned podle jedné z nejlepších. Navíc slušně ztvárněný Marigold, trochu horší Yennefer a skvělý Borch. No a Zerikánky super. No a naštěstí došlo i na ševce Kozojeda.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77