Mrkvič

ICQ: 256757919

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73
    • 20.10.2017  22:29
    Sopka (1997)

Už v době vzniku byla Sopka spíše jen lehce nadprůměrným katastrofickým filmem. Po dvaceti letech za svými vrstevníky díky nijak povedenému zpracování ještě více zaostává. Když si vzpomenu například na mnohem starší Skleněné peklo, je Sopka hodně slaboučká. Pár heroických scén se povedlo, ale jiné končí na mizerných tricích nebo špatných hercích.

• 20.10.2017  08:03

To je panečku sešup. Po půl hodině jsem kontroloval, kdy už bude film konečně končit. Když jsem se po zbytek filmu po chvílích probouzel, tak mi přišlo, že se ve filmu děje pořád to samé. Pořád jsem viděl stejné ksichti dělat to samé, pořád stejně hopsající roboti a dokonce i lokace mi přišla vždy stejná. Ale film se mi nepřetáčel dokola, to je prostě tak nudně pořád stejný a strašlivě dlouhý.

• 19.10.2017  07:54

Dlouho jsem po hororu neměl tak stísněný pocit ještě dlouhé chvíle po konci filmu. Nehybná slečna Neznámá je opravdu terno. Navíc duchařina zasazená do zajímavého prostředí, které je v první polovině filmu parádně využito.

• 9.10.2017  10:01
    Baby Driver (2017)

Opravdu parádní podívaná. Auta, holky, hudba. Automobilové honičky jsou fajn, ale film na nich nestojí. Baby dobrý, o tom žádná. Hudba... hudba sedí filmu jak prdel na hrnec, ale její cílová skupina nejsem. Co jsem ale od filmu nečekal, bylo vykrelsení postav. To je prostě neskutečně parádní. Kdo je hlavní záporák? Sakra, to je otázka za milion. Skvělé herecké obsazení tuto otázku ještě podtrhlo (a.... menší spoiler.... Kaiser Sozé to není)

• 5.10.2017  08:25

Atkinson mi při druhém díle sedl jako introvertní vyšetřovatel ještě víc. Co bych Maigretovi opět vytkl, je málo vysvětlování, což by se i zde hodilo. Motivace některých postav nebo větší popis událostí. Místo toho se děj zaměřil hlavně na náhodné zjištění jednoho kavárníka. Co ale vyzdvihlo tento díl o úroveň výš, je závěrečné ohromně lidské shrnutí. Jsem rád, že jsem dal závěru druhou šanci (když jsem napoprvé před koncem usnul).

• 26.9.2017  09:01
    Wonder Woman (2017)

Moc jsem od filmu neočekával a dost jsem se děsil stopáže 140 minut. Obojí se nakonec vyplnilo, protože většinu času je film děsně pitomoučkej a všechen ten čas rozhodně neuteče jako voda. První hodina je příšerná. Tupá, jalová, nezajímavá a děsně umělá. Skládáním týmu mě film zaujal. Nevšední postavy a jejich "schopnosti", ale bohužel to bylo jen představení a po půl hodině se týmu film přestal věnovat. Chris Pine je otřesnej a ani z Gail Gadot jsem nebyl kdo ví jak nadšenej. Jenže potom se děj dostane na frontu první světové války, poprvé zazní krátké ale úderné hudební téma a všechny ty dosavadní naivní slabiny působí v kontrastu s brutalitou a zmarem příšerné války hodně silně. Kvůli těmto asi pěti minutám, jsme rád, že jsem film viděl. A zároveň si uvědomuji, že bez té předchozí hodiny a půl by to nebylo ono.

• 25.9.2017  07:57

Jako, vypadá to dobře. Občas je to i vtipné. Herecké obsazení se hodně povedlo. Kaskadérské kousky (které nebyly dohnány počítačem a kdo ví, které to jsou) byly asi také na vysoké úrovni. Ale komedie s tolika mrtvými a ještě často tak brutálně? Ne, to fakt neberu. Přijde mi tenhle "moderní" trend jako pěkná zhovadilost. Celý film jsem myslel na Žhavé výstřely 2, kde také byla tuna mrtvých, ale všechno to bylo podáno s bravurní ironií a vtipem. U zabijáka s bodyguardem vím, že ho ani nechci víckrát vidět a že ho ani nikdy nikomu nejspíš nedoporučím.

• 23.9.2017  08:30
    Zilionáři (2016)

Zach Galifianakis v zatím pro mě nejnudnější roli. Přijde mi, že mu zde chybělo přihrávání nějakého "normálního" parťáku. Buď je tu sám, nebo je zašitý někde v Mexiku a nebo je jeho partner (a partnerky) ještě mnohem ujetější, ale s nulovým vtipem.

• 22.9.2017  07:58
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Fajnové televizní krimi. Bean překvapil a v českém znění, i díky jinému dabérovi, dává zapomenout na své humorné role. Za 80 minut se stihne pár zvratů, akční scéna a trocha vysvětlování. U toho posledního bych si ale jako divák rád zasloužil víc, protože s vysvětlením vrahovi motivace si tvůrci moc hlavu nelámali. Rád se ale podívám na další díl.

• 21.9.2017  09:28

Hloupé scifi. Hloupý film. Slušná romance. A to by byl námět tak zajímavý. Uznávám, že jsem se filmu nevěnoval na sto procent, ale to až po úvodní pasáži s letem, přistáním a porodem. Dál už je film docela jalový a plný hloupostí. Ale snad se zalíbí aspoň drahým polovičkám.

• 21.9.2017  09:23

I přes negativní ohlasy jsem se pořád těšil, protože jsem si sliboval zábavu od dvojice Johnson Efron, kteří si ze sebe dokáží vystřelit. Pár náznaků se skutečně objevilo, ale film se nedokázal vyhranit žádným kloudným směrem. Chvíli sledujeme parodii na původní seriál. Chvíli fekální komedii. Chvíli se film bere hodně vážně a nakonec se snaží vzdávat poctu seriálu. Stihne se toho za dvě hodiny hodně, ale takřka nic z toho není zajímavé nebo zábavné. Takže bych doporučil dát si všechny trailery, kde je vše, co je na filmu zábavné.

• 18.9.2017  11:15
    Mumie (2017)

Ten Tom je ale nadsamec předurčený být Bohem. Jak ho moc nemusí, tak zde je tím jediným, co slušně drží pár pěkně natočených akcí plných kotrmelců a hopsání. Záporačka je taková bezcharakterní mudla a dost podobně vnímám i hrdinovu milou. Stejěn tak dopadá "temná" polovička postavy Russella Crowea. To jsem čekal něco jó pořádnýho, ale on si jen tak pobledl, víc chrčel a nejspíš trochu zesílil. Takže nápad na start univerza to špatný nebyl, ale chyběla tomu pompéznost, kterou by si uvedená monstra zasloužila.

• 18.9.2017  11:11
    Smrt ve tmě (2016)

Nápad fajnový, ale stačilo jet na vybudované atmosféře a nevyhrocovat v závěru stále víc a víc šance na přežití jednoho z třech "hrdinů". Stephen Lang je dostatečně démonický a divák by jistě nějaké ty chybky odpustil. Zábavná část ve tmě nebyla ani moc dlouhá a to mi přijde jako velká škoda.

• 15.9.2017  07:59

Prostě paráda. Takový Boratův Diktátor na poli moderní raperské scény. Navíc mě i ta hudební čísla bavila. Buď byla vtipná, nebo je prezentovala nějaká světová stár a nebo opravdu parádně zněla (a to rep neposlouchám). Hlavně tedy první polovina filmu je hudebními vystoupeními naflákaná jak prase! A to jsem si užil i ty písničky, které měly být propadákem. Zde velký obdiv tvůrcům, že se jim podařilo natočit jak dobré kousky, tak i ty špatné poutavě pro oko a ucho divákovo. Škodo že v druhé rozcházející části film vyměkne a stane se tuctovou ujetou komedií. Závěrečné vystoupení je ale zase skvělé.

• 14.9.2017  09:26

Prvnímu dílu jsem předpovídal zlidovění, i když měl některé vtipné scény obšlehnuté z jiných filmů. Dvojka nenabízí ale už takřka nic. Pát trochu dobrých hlášek, pár povedených, které byly ale už i v prvním díle, a jinak prázdno. Hlavní hvězda Hodinového manžela, David Novotný, tu trochu ustupuje do pozadí na úkor Polívky a jeho dvou manželek, což je dost nudná dějová linka (a takřka jediná). Deprese, akvabely a získání dědictví měly být tou nosnou příběhovou linií.

• 12.9.2017  07:17

Mizerně odvyprávěný zajímavý příběh. Škoda. I na Hradílka jsem se těšil a v lepších tvůrčích rukách mohl být s klidem výraznou postavou. Jak zde píše každý druhý, film asi musel být hodně prostříhaný, protože opravdu někdy od poloviny moc smyslů nedává. Nejpádnější je to s ruským výsadkářem, který se objeví na zlomek vteřiny, aby poté měl velmi důležitou funkci a hned zase zmizel. Závěr je také odvyprávěn přes několik kolen. Fakt mizérie jejíž příčiny se asi nikdy nedozvíme, protože film upadne hned v zapomnění.

• 8.9.2017  08:02

Nevzpomínám si na film podle skutečných událostí, který by mě tak dostal. Po půl hodině scény z bombového útoku a první hodně silné dojetí. Krev, bezmoc, ale i snaha všechny zachránit, to všechno se Bergovi podařilo dostat na plátno. Vyšetřovací část je hodně zajímavá a věřil bych, že se velmi blíží realitě (oproti tuně krimi seriálů se super spešl technikou, kde je vyřešení podobné situace otázkou pár minut). No a akční závěr jsem teda také nečekal a žasl jsem nad tím, jak se tvůrcům podařilo vše natočit. Až při titulcích jsem chápal, že Peter Berg natočil akční scény, které se mohou rovnat jeho zatím nejlepšímu kousku Království.

• 4.9.2017  10:11
    Ochránci (2017)

Chtěl jsem dávat jednu hvězdičku za pár pěkných rusek, ale nakonec nedám ani to. Na devadesáti minutách vykreslit zajímavé postavy nejde. Srovnání s Avengers ani nemohlo dopadnout dobře, protože za Avengers stojí celé universum a spousta dalších filmů a seriálů. Ochránci hlavně na začátku budují roky práce jednou až dvěma větami. A je to komický. Až mizející slečna dostala trochu víc prostoru. Takže, je to nesmysl, není to zajímavý, rusáci (ať už v maskách nebo bez masek) vypadají jak trapní kašpaři a je to trapná a laciná kopie.

• 1.9.2017  08:37

Vtipné to bylo, to ano. Sice je toho testosteronu fakt strašně moc a někdy opravdu dobré mozek úplně vypnout, ale bavil jsem se slušně celé ty dvě dlouhé hodiny. Hlavně u věcí, které byli tak šíleně nadsazené, až byly neobvyklé a tím i zábavné. Snad také pomohlo to, že jsem se u filmu (při hlušších místech) zabavil i jinak. A co pro mě bylo velmi, velmi zajímavé, že mladý agent mi přišel mnohem sympatičtější a charismatičtější než jindy oblíbený Dwayne Skála Pobřežní hlídka Johnson. No a není se čemu divit, když je to mladý Eastwood. Tak snad tento agent a voják ze Sebevražedného oddílu budou tím, co ho nakopne dál.

• 29.8.2017  08:53
    Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)

Zábava je to pořád parádní. Ve spoustě věcí ale o dost jiná než v předchozích sériích. První řady, které vycházeli nejvíce z knih, byly famózní díky dialogům, které místy přesně kopírovali knihu. Další série zaujaly svými zvraty a rozváděním příběhů zdánlivě vedlejších postav. Sedmá řada takřka vypustila nahotu, přišli jsme o některé postavy, které se buď jen mihly nebo se neukázaly vůbec, a celé to vlastně stojí na tom, že se spousty postav setkávají na někdy dost neuvěřitelných místech, aby si mohli zavzpomínat nebo se konečně pustit do lehké konfrontace. Prostoru je málo a postav je stále moc. A oproti předchozím řadám zde moc neumírají, takže je stále přelidněno a zpočátku nadšené setkávání se pomalu mění v trapné scházení se a plácání o ničem.

• 29.8.2017  08:42

Samotné epizodky nejsou špatné. Ale slepit je jednou stále se opakující scénou s promítáním? To mi přijde jako hodně velká ostuda.

• 25.8.2017  22:56

Nic převratného, ale fajnové ksichty slušně zaplnily 80 minut. Hlavně zezačátku se pár vtípků povedlo. Později je dán větší prostor i menším hercům a rozhodně je to na škodu. Scénář je příšerně jednoduchá, ale jak se říká, natočit vtipnou scénu je to nejtěžší. A to se Chlumskému docela dařilo.

• 18.8.2017  12:35

Uf, ještě, že jsem na to nešel do kina. To, co slušelo Richieově verzi Holmese je tu hodně otravné. Občas problesklý rychlý sled událostí, bez řečí a u mě celkem bez zájmu (snad až na první s rostoucím Artušem). Temná fantasy by to být mohla, kdyby z temných momentů bylo alespoň něco vytěženo. Další ráno po shlédnutí jsem už měl problém vybavit si, jak film vlastně skončil, kdo byl kdo, co kdo chtěl a jak moc byl Artuš samotný většinu filmu otravný.

• 2.8.2017  08:35

Kdybych si u třetiny dialogů neříkal, že bych potřeboval titulky, tak bych si film možná užil víc. Takhle k vaření, jídlu a vyčištění zubů slušná zábava. Některé fórky se povedly a herci také nebyli špatní. Občas potěšil výběr hudebního doprovodu. Příběhově bych to srovnal s takovým Kameňákem, který také skoro žádný nemá.

• 25.7.2017  08:18
    Dunkerk (2017)

Na nového Nolana jsem se hodně těšil, ale Dunkerk pro mě není tak úplně plnohodnotný film. Sice jsem si ještě v polovině filmu říkal, že kdo jiný má z námětu na povídku natočit dvouhodinový celovečerák, ale druhou hodinu jsem si pořád ňoumal někde nějaký škrábanec, hrál si s botama, hledal už snědené bombóny atd. Natočené je to fantasticky. Letecké souboje jsou snad nejlepší, co kdy kde byly. Atmosféra v první polovině filmu je také úžasně skličující. Ale chybí mi k tomu příběh a tak pro mě zůstává jedničkou kolem této válečné události Víkend na Zuydcoote s Belmondem.

• 12.7.2017  22:28
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

Hodně fajnová minisérie. Skvělí herci, skvělí námět a občas to mělo neskutečně parádní atmosféru. Pár dílů bylo slabších a třeba až za vlasy přitažený stupidní náhradní šerif, ale vše se nakonec v dobré obrátilo.

• 10.7.2017  10:09
    Auta (2006)

Po deseti letech jsem viděl Auta podruhé a pořád je to špica. Nebýt toho, že si asi tak každých pět minut musím říct, že jde hlavně o předělávku Doktora Hollywooda, bych snad dal maximální hodnocení. Postavy jsou vtipné. Hlavní hrdina je trochu zajímavý a projde sympatickou změnou. Kdyby děti bavilo sledovat auta, jak dělají lidem notoricky známé věci (jako že spoustu těch věcí děti nepochopí), tak je to pro ně i hodně výchovný animák.

• 3.7.2017  09:19

Kdybych neměl u klasiky z roku 1984 tři hvězdy, možná bych je dal i tady. Ale ač po třiceti letech je originál takový srandovně naivní, nový Rudý úsvit je často prostě blbý. Chris Hemesworth měl už před lety charisma a jen díky jeho postavě se na film dá koukat. Nápad je samozřejmě super, ale ten není žádnou novinkou. Dál je na filmu bohužel hodně moc znát nízký rozpočet (pokud teda byl nízký, jinak je to ostuda).

• 28.6.2017  10:16
    John Wick 2 (2017)

Trochu jsem doufal, že by se mohl John Wick polidštit, ale po této stránce navlas kopíruje jedničku. Asi kvadrilion mrtvých, žádné svědomí a tentokrát se to tu pere i do civilistů (i když vzhledem ke kvalitě práce s komparsem by si to ti civilové rozhodně zasloužili). Oproti jedničce je snad lepší technické zpracování, kdy za mě absolutně vede "potyčka" s auty na začátku filmu. Potom jsem párkrát trochu usnul a po vypnutí jsem film honem smazal.

• 26.6.2017  07:55

Muž z Hongkongu je v první řadě groteska. A další řady už vlastně ani nenabízí. Belmondo běhá, skáče a lítá všude možně, aby diváka pobavil. A daří se mu to naštěstí. Bez něho by toho zde moc k vidění nebylo.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73