Mrkvič

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 15.12.2017  23:00
    Vysvobození (1972)

Kdybych Vysvobození znal z mládí, asi bych film stavěl výš. Po čtyřiceti pěti letech je už ale trochu vyčpělý. Ve srovnání s vrstevníky je to ale bomba. Vodácké scény jsou parádní, postavy uvěřitelné a každý si najde trochu tu svou. A docela by se mi i líbilo navázání ve stylu Kingových dospělých dětí :) Jak se hrdinové s tímto zážitkem srovnali po letech. Toho se už ale asi nedočkáme.

• 13.12.2017  09:51

Už jsem od trojky nečekal vůbec nic. Trochu mě zajímala roztomilá holčička a její příběh s jednorožcem a zajímavý padouch, který by byl skvělý v hrané verzi. Ale i tak jsem film bez humoru vydržel sledovat jen při jiné činnosti a potom asi 10 minut, než jsem usnul.

• 12.12.2017  07:48

To byl teda zase jednou mazec! Nic o filmu nevědět a užít si ho celé dvě hodiny. Pomalu plynoucí děj občas vybízí k otázce, zda to není nějaká utahaná nudná fylozofárna. Ke konci se film vybarví a divák zjistí, že nemohl být dále od pravdy. Psát cokoliv dál (odkaz na režiséra a jeho choutky, proporce herců, náznaky děje nebo cokoliv dalšího), by jen snížilo efekt dalšímu divákovi.

• 11.12.2017  08:36
    Paddington 2 (2017)

Prostě roztomilé stejně jako jednička. Opět bych se vyhnul pár scénám, kdy je to až moc infantilní, ale i u některých podobně laděných scén jsem byl i já odrovnám kouzelným malým medvědem a jeho bezbřehou dobrotou. A ač měla dvojka těžší start ve srovnání s jedničkou, která těžila ze začátku plného novinek, je možná druhý díl díky skvělému záporákovi o trochu lepší. Takže je skvělé, že si Hugh Grant zasloužil titulkové finále, při kterém jedno malé dítě v kině tančilo před plátnem!

• 6.12.2017  08:43

Tak tohle je opravdu, ale fakt opravdu a myslím tím i ve srovnání s nějakými ultra béčky, nejtupější katastrofický film. Paradoxně má taková kokotina mezi hereckým obsazením Butlera, Garciu, Harrise či Sturgesse. Nechápu. I tak ale přes všechny ty nesmysly a hlouposti dám filmu kladné hodnocení, protože i ty blbosti jsou vtipný. Nebo i přes klišé s pejskem divák může ocenit jistou dramatičnost. A i přes stupidní vizi blízké budoucnosti se na některé efekty dobře kouká.

• 5.12.2017  07:42
    7 životů (2017)

Nemám rád Noomi Rapace a zde se vyskytuje hned sedmkrát. Jenže jde o chytré scifi a tak rád odpustím i pár chatrnějších částí filmu, které moc logiky nepobraly. 7 životů je temnější verzí starší komedie Jako vejce vejci, kde exceloval Michael Keaton. I zde jsou jednotlivé postavy dost rozdílné a některé přímo otravné. Noomi se s nimi ale vypořádala slušně (k některým měla vyloženě vlohy). A nato, že trailer a popis filmu prozrazuje hodně, tou temnější částí filmu jsem byl i tak překvapován.

• 4.12.2017  08:05
    Auta 3 (2017)

Auta se vrátila k původnímu skromnému stylu a je to fajn. Příběh je jednoduchý a jen v závěru skrývá trochu originality, ale všechno to bohatě stačí. Humoru je možná o trochu méně. Hlavně na úkor nostalgie, ale to holt k sériím patří. Děti si určitě mají co odnést a rodiče se také jistě nudit nebudou.

• 3.12.2017  08:15

Sice má Atomic Blond všechno možné, co by měl hit současné kinematografie, ale mě se to nedotklo. Vizuální stylizace parádní, ale Charlize zde pro mě nemá žádné charisma. Okolo spousta skvělých herců, ale jejich osudy mi byly ukradené. Normálně bych řekl, že jsem přehlcen filmy, ale tohle byl kousek, který jsem si pustil po týdnu bez filmů. Ale někomu se film asi líbit může, a to hodně.

• 28.11.2017  06:31
    Rozpolcený (2016)

I když trochu tlustší, je zpět :) A co z toho bude dál? No uvidíme a těším se. Postava, ve které je zabalena celá Horda. James McAvoy je skutečný chameleon a pro tuto roli jako stvořený. Vždyť toho herce mám rád, ale žádná z jeho postav do něho nepronikla natolik, že by se v jiném filmu opakovala (snad až na kripla na vozíku v odnoži série, která se moc nepovedla.).

• 21.11.2017  06:39

Takový pokus o druhý Pátý element. Jenže místo Bruce Willise máte k ruce borce, co vypadá o deset let mladší, než mu je, a charisma má jak patnáctiletý klučina. Čára místo Mily Jovovic by se už akceptovat dala. Mimozemských ras je mnohem a mnohem a mnohem více a Besson si s nimi opravdu vyhrál. Některé jsou úžasné a samotná skladba Alfy je hodně zajímavá. Jenže tvůrčí nápady, které padly na vymýšlení prostředí, se jaksi neukazují na zbytku filmu. Vztahy mezi postavami - nuda. Záporák - nuda. Akce - nudná až místy hodně stupidní. Příběh - ten by ušel a stačil by, kdyby fungovalo to ostatní.

• 13.11.2017  08:41

Slavnosti sněženek jsou kouzelnou směsicí situací a příhod, které se tak v Kersku mohly naskytnout. Nejvýraznější jsou postavy pana Hrušínského a Hanzlíka. Hlavně druhý zmíněný si užívá roli místního prosťáčka, který byl u všeho a všechno zná. Co mě na filmu ale lehce zklamalo, že vnitřek Hájenky není natáčen v Kersku :( tak jsem si tam ani to místní pivo nedal.

• 12.11.2017  18:31

Kdybych celý film nesledoval skoro jen digitální opice, byla by to pecka. Agresivní primáti ve mě ale nedokáží vzbudit naplno to, co měly tvůrci v úmyslu. A to ani, když občas použili trapně jednoduché nástroje, jako když si holčička vyměňovala s opičákem kytku. Ale jinak povedený závěr Ceasarova třídílného dobrodružství, které je ze všech třech dílů asi nejméně akční, takže jsem to moc na domácím kinu nerozjel.

• 9.11.2017  08:12

Další scifi se Scarlett Johansson. Bohužel jde spíš jen o takovou umělou (což by nebylo na škodu) akční podívanou. Právě ta akce není špatná, ale je to samý počítač, takže nic moc navíc a k velkému oceňování. Pro mě film zachraňují postavy, protože ke Scarlett, Takešimu nebo Asbaekovi si nemusím dlouze hledat nějaký hlubší vztah. Oni prostě mají charisma, které prodají i s polovinou ksichtu skrytou nebo různě zamaskovanou. Zklamáním je absence slušného příběhu.

• 4.11.2017  17:12
    Chaplin (1992)

Dlouhé, ale zajímavé. Jen jsem z filmu nebyl nadšený, jako jsem myslel, že jsem dříve byl. Ve srovnání s novou českou divadelní hrou Chaplin je hlavně motání kolem všech těch Chaplinových žen takové lajdácké a ne moc vysvětlené. Naopak Douglas Fairbanks a Chaplinovi filmy tu jsou šikovně připomenuty.

• 31.10.2017  08:00
    Stan Helsing (2009)

Bez debat je to sračka. Ale dal jsem ji kvůli Lesliemu (který tu není využit k žádnému vtipu a jeho ženskou postavu vůbec nechápu) a sexuálnímu podtextu. Takže drákulovy nevěsty dobrý. Ty si jednu hvězdičku zaslouží. Na pár věcech (vtipy kolem hloupé bloncky - masérka x zdravotnice, nebo úprava některých monster - popálený Fredy jako hasič) bylo cítit, že by autor měl jakýsi potenciál. Ale staré dobré klasické parodie měli většinou u stolu při scénáři více osob. A víc hlav, víc ví a vymyslí a u komedií je to znát.

• 30.10.2017  13:57

Pecká! Za zvuků Led Zeppelin bych dával klidně i šest hvězdiček. Ze začátku jsme si říkal, zda není toho humoru až moc. Tolik "cool" Thor snad nikdy nebyl a ani si nejsem jist, zda mu to vůbec slušelo. Když ale scénu zasype horda skvělých vedlejších postav, nebyl pochyb o výjimečnosti Ragnaroku. Z hereckého ansámblu bych viděl jako nepatrnou slabinu snad jen Tessu Thompson s její (pardon) negerskými grimasami, které k postavě z legend (nebudeme spoilerovat) rozhodně nepatří. A než chválit skvělý humor, povedenou akci, velkolepé scény atd, musím znovu a znovu vyzdvihovat v první řadě herce a postavy. Hulk/Benner to je prostě pecka. Hiddlestonovi (Lokimu) jsem dlouho nemohl přijít na chuť, ale zde posloužil jako zdroj tolika vtipů, že hi začínám milovat. Z nováčků Cate Blanchett, která na prahu padesátky (ač poněkud vyhlazená) vypadá parádnózně (ano, ten sexuální podtext tam je). No a milovaný Jeff Goldblum v roli hodného záporáka, to je taky pecka. Už jsme psal, že je tohle pecka?!? :)

• 25.10.2017  08:20
    Uteč (2017)

Skvělá atmosféra a ještě lepší herecké výkony. Jak pan režisér (prý) dlouhá léta film připravoval, tak nejspíš dbal na dokonale provedenou mimiku svých svěřenců. Hlavně černí herci se tu činí a jde z nich mráz po zádech. A co musím filmu pochválit je finále, které není zbytečně pacifistické :) Chris je prostě zvíře.

• 23.10.2017  08:36

Nový Spiderman má jeden silný moment před maturitním plesem. I díky vždy skvělému Michaelu Keatonovi. Jenže když si potom uvědomím, že je to vlastně stejné odhalení jako z 15 let starého filmu o pavoučím muži, a že je to jediný silný moment celého filmu, není to moc. Sice se to odhalení povedlo a ani ve snu by mě nenapadlo, ale zbytek filmu je díky né moc výraznému hlavnímu hrdinovi takový plošší. Nebýt občasného vykukování Happyho, Ironmana nebo Kapitána Ameriky, asi bych film celý neprobděl.

• 22.10.2017  08:19
    Temná věž (2017)

I přes nepříznivé ohlasy jsem se na Temnou věž těšil (ač jsem knihu nečetl). Scifi, fantasy, western, horor a další žánry. K tomu i zajímavé obsazení. Začátek filmu a postupné odhalování ve skvělé atmosféře dávaly mým očekáváním za pravdu. Akce se ale režisérovi severských detektívek nepovedly. Buď není moc přehledná, místy je spíš směšná a ve zbývajících případech prostě nezajímavá. Tedy škoda promarněné příležitosti. Ale další díl bych sérii i tak přál.

• 22.10.2017  08:09

Velmi povedený remake francouzské komedie. Neřekl bych, že by některý z představitelů za svým předvzorem zaostával. Short je vtipný a Nick Nolte vedle něho správně drsný. A na mé hodnocení ani trochu nemá vliv to, že takovéto filmy dříve na telce jely pořád a nebyla možnost si pustit něco jiného. I po letech film nemá chybu.

• 20.10.2017  22:29
    Sopka (1997)

Už v době vzniku byla Sopka spíše jen lehce nadprůměrným katastrofickým filmem. Po dvaceti letech za svými vrstevníky díky nijak povedenému zpracování ještě více zaostává. Když si vzpomenu například na mnohem starší Skleněné peklo, je Sopka hodně slaboučká. Pár heroických scén se povedlo, ale jiné končí na mizerných tricích nebo špatných hercích.

• 20.10.2017  08:03

To je panečku sešup. Po půl hodině jsem kontroloval, kdy už bude film konečně končit. Když jsem se po zbytek filmu po chvílích probouzel, tak mi přišlo, že se ve filmu děje pořád to samé. Pořád jsem viděl stejné ksichti dělat to samé, pořád stejně hopsající roboti a dokonce i lokace mi přišla vždy stejná. Ale film se mi nepřetáčel dokola, to je prostě tak nudně pořád stejný a strašlivě dlouhý.

• 19.10.2017  07:54

Dlouho jsem po hororu neměl tak stísněný pocit ještě dlouhé chvíle po konci filmu. Nehybná slečna Neznámá je opravdu terno. Navíc duchařina zasazená do zajímavého prostředí, které je v první polovině filmu parádně využito.

• 9.10.2017  10:01
    Baby Driver (2017)

Opravdu parádní podívaná. Auta, holky, hudba. Automobilové honičky jsou fajn, ale film na nich nestojí. Baby dobrý, o tom žádná. Hudba... hudba sedí filmu jak prdel na hrnec, ale její cílová skupina nejsem. Co jsem ale od filmu nečekal, bylo vykrelsení postav. To je prostě neskutečně parádní. Kdo je hlavní záporák? Sakra, to je otázka za milion. Skvělé herecké obsazení tuto otázku ještě podtrhlo (a.... menší spoiler.... Kaiser Sozé to není)

• 5.10.2017  08:25

Atkinson mi při druhém díle sedl jako introvertní vyšetřovatel ještě víc. Co bych Maigretovi opět vytkl, je málo vysvětlování, což by se i zde hodilo. Motivace některých postav nebo větší popis událostí. Místo toho se děj zaměřil hlavně na náhodné zjištění jednoho kavárníka. Co ale vyzdvihlo tento díl o úroveň výš, je závěrečné ohromně lidské shrnutí. Jsem rád, že jsem dal závěru druhou šanci (když jsem napoprvé před koncem usnul).

• 26.9.2017  09:01
    Wonder Woman (2017)

Moc jsem od filmu neočekával a dost jsem se děsil stopáže 140 minut. Obojí se nakonec vyplnilo, protože většinu času je film děsně pitomoučkej a všechen ten čas rozhodně neuteče jako voda. První hodina je příšerná. Tupá, jalová, nezajímavá a děsně umělá. Skládáním týmu mě film zaujal. Nevšední postavy a jejich "schopnosti", ale bohužel to bylo jen představení a po půl hodině se týmu film přestal věnovat. Chris Pine je otřesnej a ani z Gail Gadot jsem nebyl kdo ví jak nadšenej. Jenže potom se děj dostane na frontu první světové války, poprvé zazní krátké ale úderné hudební téma a všechny ty dosavadní naivní slabiny působí v kontrastu s brutalitou a zmarem příšerné války hodně silně. Kvůli těmto asi pěti minutám, jsme rád, že jsem film viděl. A zároveň si uvědomuji, že bez té předchozí hodiny a půl by to nebylo ono.

• 25.9.2017  07:57

Jako, vypadá to dobře. Občas je to i vtipné. Herecké obsazení se hodně povedlo. Kaskadérské kousky (které nebyly dohnány počítačem a kdo ví, které to jsou) byly asi také na vysoké úrovni. Ale komedie s tolika mrtvými a ještě často tak brutálně? Ne, to fakt neberu. Přijde mi tenhle "moderní" trend jako pěkná zhovadilost. Celý film jsem myslel na Žhavé výstřely 2, kde také byla tuna mrtvých, ale všechno to bylo podáno s bravurní ironií a vtipem. U zabijáka s bodyguardem vím, že ho ani nechci víckrát vidět a že ho ani nikdy nikomu nejspíš nedoporučím.

• 23.9.2017  08:30
    Zilionáři (2016)

Zach Galifianakis v zatím pro mě nejnudnější roli. Přijde mi, že mu zde chybělo přihrávání nějakého "normálního" parťáku. Buď je tu sám, nebo je zašitý někde v Mexiku a nebo je jeho partner (a partnerky) ještě mnohem ujetější, ale s nulovým vtipem.

• 22.9.2017  07:58
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Fajnové televizní krimi. Bean překvapil a v českém znění, i díky jinému dabérovi, dává zapomenout na své humorné role. Za 80 minut se stihne pár zvratů, akční scéna a trocha vysvětlování. U toho posledního bych si ale jako divák rád zasloužil víc, protože s vysvětlením vrahovi motivace si tvůrci moc hlavu nelámali. Rád se ale podívám na další díl.

• 21.9.2017  09:28

Hloupé scifi. Hloupý film. Slušná romance. A to by byl námět tak zajímavý. Uznávám, že jsem se filmu nevěnoval na sto procent, ale to až po úvodní pasáži s letem, přistáním a porodem. Dál už je film docela jalový a plný hloupostí. Ale snad se zalíbí aspoň drahým polovičkám.

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74