Policajt ze sámošky (2009)

Sakra, tohle hodnocení nechápu. Příšerná sračka. Uznávám, že jsem se pár věcem lehce zasmál, ale po naprostou většinu času je to trapné a navíc až odpudivé. Stupidnosti se hromadí ke konci víc a víc a Kevin James snad nikdy nebyl nikde vtipný, ne?

Justin: Jak se stát rytířem (2013)

Nečekaně hodně solidní. Animace není kdoví jaká (chytře si tvůrci pomohli statickým pozadím a bohatě to stačí), ale má svůj styl. Já byl ale hlavně nadšený z témat o toho mirkodušínovství. To je rytířkost (i když jak říká Pes Clegane, takoví rytíři nejsou) jak má být. Občas to bylo i vtipné. K dokonalosti scházelo vytěžení pár témat, která byla jen lehce zmíněna (zákony vs spravedlnost a nejednoznačnost záporáka) a vyhnutí se pár trapností. Rozhodně bych ale film doporučil každému malému děcku, ať ví, co je správné a co ne.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Skvělý český! detektivní seriál. Z některých dílů ve svých třiceti i po dvaceti letech od shlédnutí stále čerpám poznatky a pravidla kriminalistiky. Když jsem nyní viděl díl, který jsem si nepamatoval, nemohl jsem ho nedokoukat. Ač v něm hráli moji nepříliš oblíbení herci, jeho obsazení dokonale sedlo. A na Ondru Havelku s otiskama atd nikdy určitě nezapomenu.

Kon-Tiki (2012)

Snad jediné, co mi u filmu chybělo, bylo nějaké to porovnání s původním dokumentem nebo alespoň fotografie skutečných mořeplavců. Jinak je to úžasný, krásný, napínavý a poučný. Přítelkyně, která při první minutě chtěla spíš usínat, nakonec probděla celý film. Na takovéhle filmy bych hnal školáky a pouštěl každý rok v televizi, aby před ním nikdo nemohl uniknout :)

Rain Man (1988)

Fajnový film, kde mi ale prostě asi nikdy nesedne Tom "Top Gun" Cruise. Pro mě začal být hercem až o deset let později při Magnolii a Jerry Maguireovi. Hoffman je skvělý, ale nebudu se rozplývat nad předvedeným autistou, když žádného neznám. Příběh takový jaký je. Nic moc složitého. Takže film stojí na výkonech dvou herců, kde jednoho z té doby nemusím a druhý exceluje při předvádění něčeho, co většina z nás ze své zkušenosti nezná.

Jesse Stone: Bez výčitek (2010) (TV film)

Staří herci, nějaké ty náhody, trochu rafinovanosti a hodně psychologie. Chudák hlavní hrdina si bez psychiatra skoro ani neprdne. To přeháním, ale ty řeči okolo mi dost vadily. Jinak takový průměr, za který by se plácali po zádech soudruzi z NDR a jim podobní.

Vysaj si (2009)

Dobrých pár fórků a trochu zajímavé díky rockovým ksichtům. Jenže písničky jsou hodně jalové a pak je to už jen děsně pitomý. Bohužel ani Jessice Paré sexy upírská póza nevydrží moc dlouho.

V zajetí démonů (2013)

Dokonalost. V současnosti asi jediný režisér (hlavního proudu), který dokáže takto horory točit. Resp. který vůbec točí horory (lekačky nebo saďárny nepovažuju za horory). Dvě hodiny na horor jsou teda až až jenže tady se toho děje opravdu hodně a to spojení s vědečtějším pohledem je také velkým přínosem. Sice už snad všechno někde bylo, ale tady je to vzorně poskládáno. Atmosféra úžasná a efekty také bezvadné. Dávkování obludných ksichtů je také umírněné. Takže pro mě po XX letech dokonalý horor.

V zemi Jane Austenové (2013)

Sice je od prvního představení postav jasné, co se a jak stane, ale i tak je to fajnová zábava. Jako mají chlapy nadsazené Postradatelné, tak mají ženské nyní tuhle odlehčenou a rejpavou romantickou komedii z romanticky ideálního prostředí světa Jane Austenové. Herci nejsou zvolení špatně a ten humor je opravdu příjemný i pro chlapa.