Vzteklina (2018) (seriál)

Ale tak nakonec jó. Začátek seriálu byl parádní. Napínavý, skvěle natočený a divák pln očekávání. Postupem času ale začal na povrch vyplouvat mizerný scénář, hysterické a nesmyslné postavy nebo jejich chování a zápletka dost přitažená za vlasy. Vrah sice byl tři díly před koncem jasný, ale vyrovnávání se s temnou minulostí sudeckých čech ztrátu napětí vynahradilo.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Druhý díl Goona dopadl asi tak, jako Elisha Cuthbert. Ze sexy svěžíhe pokoukání je tuctová oplácaná mamina. Jen Goon samotný, stařík Schreiber a trochu i nový záporák, drží film lehce nad vodou. Příběh nemá cenu komentovat. Ten je debilní, ale ani se tu žádný nečekal. Pohled na "hokej" je také jak z nějakého afrického filmu, ale ten také nemá být pilířem filmu. Tím hlavním měl být nadhled a zábava, ale obojí se oproti jedničce propadlo. Stejně jako příšerná vystoupení největšího kámoše Goona, Jaye Baruchela, který si tentokrát sedl na režisérskou židli, a asi hlavně on to všechno posral. Pár vtipných okamžiků, spousta trapností a lehké zavzpomínání na první díl.

Lajna (2017) (seriál)

Lajna má díky Bohu famózního Langmajera. Být tu v kůži Ruži někdo méně zdatný, byla by lajna mnohem slabší. První díly se trefují právě hlavně do eskapád slavného útočníka/trenéra a humor vyvolává právě to porovnání s realitou. Není to špatné. V dílech Pravda a Talkshow dojde ale na vážnější notu (i když stále hodně přisprostlou) a díly jsou skvělé. Odkaz na Ivana Hlinku je boží a talkshow s potopením povrchní moderátorky je úžasným zakončením debaty. Poslední díly jsou ale už hodně slabé. Langmajer je vyměněný, řeší se nevěra jeho kurvy a tak snad jen nahecování týmu na Kladno stojí za zapamatování. Druhá série se věnuje o něco méně hokeji. Jak už si každý stěžuje. Když ale jde o porod nebo vztahy mezi trenérem a jeho nadřízenou, tak to není vůbec na škodu. Velmi často čtu stížnosti na postavu Hrouzka staršího. Ano, dostal více prostoru na úkor skvělého Langmajera, ale nebudeme se přece pořád opakovat, ne? Ta postava je boží. Výchova po vzoru hokeje, drsné metody s vikingskou vestou atd atd. Celkově je pro mě tak druhá série srovnatelná s tou první, i když je každá jiná. Třetí "slovenská" řada je zatím nejlepší. A díky čemu? Díky slovákům. V prvních dílech trefování se do kvality slovenských hráčů. Poté vtipy spojené s působením na Slovensku. A na závěr zavzpomínání si na to krásné z dob společného státu.

Loganovi parťáci (2017)

Určitě lepší parťáci než ti Dannyho a jim podobní. Ti Loganovi totiž mají něco navíc a to je humor. Hlavně si střílí z americké společnosti. Dál už mi ale přišel zajímavý jen odbarvený Bond, protože chytrý dělník bez práce už tak uvěřitelný není. Obsazení, které se povedlo nejvíc, je určitě to Katie Holmes, protože vylízanou jetou starší matku nemohli tvůrci najít lépe.

Bába z ledu (2017)

Už asi na Bohdana Slámu nemám náladu. Od Báby z ledu jsem asi čekal něco víc ze strany Pavla Nového. Bohužel ten je ve filmu jen takovým lehkým vedlejším produktem.Neužil a Daniel jsou zajímaví, ale holt také nic, kvůli čemu bych si vůbec měl film zapamatovat.

Sněhulák (2017)

Ani si nejsem jist, za co vlastně dávám jednu hvězdičku. Kdybych nečetl knihu, nepochopil bych ve filmu asi nic. A přitom od knihy se film už skoro ani víc lišit nemohl. Motivace postav (vraha, detektiva, některých obětí) úplně schází. Závěr jsem doufal, že bude oproti knize rozumnější, a jak jsem se krutě mýlil. Takováto smrt padoucha se teda jen tak nevidí. Maximálně v nějaké parodii.

Rudý kapitán (2016)

Kdyby Rudý kapitán přišel ze severu, asi bych si ho užil víc. Předabované poláky, slováky a v některých případech bych řekl že i čechy (řekl bych, že někteří v originále mluvili po slovensku a potom své role ještě i předabovali), skousávám velmi těžko. Zápletka je totiž jak vystřižená např od Joa Nesba. Snad jen mohla některá z postav být trochu lidská, protože takhle se zdá, že po revoluci byli všichni na všechny nasraný, nikdo neuměl říct díky a každý chtěl každému druhému dát pěstí. Všechny ty inovativní tvůrčí postupy jsou ale moc fajn a jsem zvědavý na příští film Michala Kollára.

Blade Runner 2049 (2017)

Jsou scifi a "scifi". A tohle je přímo SCIFI. Spousta nápadů, fylozofování a i ta trocha stříleček. Dlouhatánská stopáž vůbec nevadí, i když film po většinu času plyne tak pomalu. Samotný příběh totiž diváka udrží a pomalé pasáže bez mluvení a bez posunutí příběhu krásně budují atmosféru. Jen si nejsem jistý, jestli vůbec chci film někdy vidět znovu. Všechno je fajn, ale strávit s ním opět 160 minut, to bych musel mít aspoň nějakou část filmu, na kterou bych se těšil znovu.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Hned na začátku se Kingsman předvede po své nejslabší stránce. Digitální triky a jejich přemíra. Nejhorší je to ve scénách, kde se šetří s nápady. Před pár dny jsem viděl lacinější Need for speed a kaskadérské kousky za volantem dokáží víc než nějaké digitriky. Naštěstí se po zbytek filmu už spíš objevuje humor a akce je nápaditější. Nejvíce tento kontrast podtrhuje závěrečná bitka, kde je také spousta triků, ale je natočena nápaditě na jeden zátah, ale tak okatě, až je to hodně osvěživé. Oproti jedničce má Kingsman konečně také nějakou emocionálně silnou scénu a to, když si k závěru Merlin zpívá (Mark Strong).

Need for Speed (2014)

Kdybych od Vánoc nehrál NFS z roku 2015, asi bych se na film ani nepodíval. Objektivně ale musím uznat, že celkové vyznění filmu takřka do puntíku plní všechny podmínky klasického NFS. Ježdění autíček je taková arkáda, kde se nikomu nic nemůže stát, kde ti v čele čekají na posledního a naopak poslední je nejrychlejší. Od takové značky bych čekal našláplejší obsazení, ale hlavní by tu asi měla být auta a závody a obojí se tvůrcům povedlo (až teda na bouračky a výbuchy, které jsou lepší v Kobře 11).