• Krátkometrážní

Modré uniformy (1970)

Děsivé, že se jedná o záznam skutečné události. Člověka po skončení zhltí vlna nenávisti. Každý národ je zřejmě schopný chovat se jako němečtí fašisté. Po filmařské stránce mne docela překvapilo, že i po létech od vzniku film působí docela moderně

Černá řada (1979)

Samozřejmě herecký koncert Patricka Dewaere, ale víc mne film už neuchvátil. Má-li být příběh variací Zločinu a trestu, tak do Dostojevského má mnoho mil. Celek a mne působil lehce nevěrohodně, zmateně, místy i nepříjemně.

Výjimeční (2019)

Kritický, citlivý, vkusný, nekýčovitý a humorný pohled na veskrze vážné téma péče o mnetálně postižené, kteří jsou přes všechny proklamace pro většinu společnosti včetně státu zejména přítěží.

Brankář (2018)

Mimořádně povedený film o válce, poválečném vyrovnávání se s nenávistí, odpuštění a porozumění... A o fotbale.

Špatné básně (2018)

Takové československé šedesátky, ovšem z té horší várky.

Učitel (2016) (seriál)

Zpočátku mi to přišlo jako banální klišé. Izolovaného malého města se zmocnili bohatí padouši, zkorumpovali policii a ve jménu své hamižnosti terorizují zbytek slušných lidí, přičemž neohoržený amatér nakonec dá všechno určitě do pořádku. V závěru však příběh dostal novou energii a záískal na originalitě, díky čemuž jsem * přidal.

Karel Kryl 1969: Píseň skončila, žalář je naším domovem (1969) (TV film)

Karel Kryl byl nepochybně nejlepší český folkař, básník a z nejstatečnějších a nedůslednějších rváčů s totalitou, komunisty a veškerou nesvobodou. Díky těm, kteří tento kratičký klenot vyštrachali.

Desatero hříchů (2019) (seriál)

Průměr, prostě průměr. Zajímavá je temná severská atmosféra. Příběh v mnoha variacích je nejednou ohraný. Celé to trošku trpí honbou za příliš mnoha zajíci. Fanatické náboženství, rasismus, homosexualita, špatné rodinné vztahy... A to jsem určitě ještě na něco zapomněl.

Pohřbený zločin (2008) (seriál)

Zajímavý film na občas již zpracované téma, že spravedlnost a zákon nemusí být jedno a že někdy přirozený lidský cit pro správné dimenze je přesnější než soudy a justice.