Aky

Aky

Česko

80 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

  Naprosto dokonalé. Nemám co vytknout a popisovat klady, by bylo jen nošením dříví do lesa a sov do Atén.

 • poster

  Kravaťáci (TV seriál) (2011)

  Naprosto skvělý a po všech stránkách bezchybný seriál, od kterého se nelze, jakmile se člověk chytí, odlepit.

 • poster

  Řím (TV seriál) (2005)

  Antika, jaká byla. Musela taková být, jiná představa je po shlédnutí celého seriálu nemožná. Historicky (co můžu já posoudit) věrné a vymyšlené vedlejší postavy a příběhy naprosto uvěřitelné. Herci jako by nehráli, ale žili před dvěma tisíci lety a někdo je přitom natočil.

 • poster

  Já, Claudius (TV seriál) (1976)

  Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Inteligentně, úsporně, historicky věrně natočených bezmála osmdesát let starořímského cířařství. Naprosto strhující, stěží si představit, že by se člověk ubránil vtažení do děje. Nelze si po shlédnutí neuvědomit, že moc chutná stejně u Mňačka jako u Gravese; Hitlerovi, Stalinovi nebo starověkým císařům.

 • poster

  Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

  David Suchet je a vždycky byl Hercule Poirot. Jen svět si toho všiml až později. Už kvůli němu a kvůli atmosféře staré Anglie, kterou autoři seriálu vykouzlili, nemohu dát míň než 5.

 • poster

  Sága rodu Forsytů (TV seriál) (1967)

  Kvalita je předem dána kvalitou předlohy. Tato skoro o padesát let starší verze mi stále ještě připadá povedenější. Oběma jsem nakonec dal 5*, ale jen proto, že této s Richardem Pearsonem nemohu dát ještě šestou*.

 • poster

  Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

  Nebylo všechno na tom socialismu jenom špatné. Třeba, jak se komunisté mezi sebou věšeli, to se mi líbilo, nebo pak tenhle seriál. Ale vážněji: Nemocnice je skvěle řemeslně zvládnutý seriál s excelentními hereckými výkony. Dokáže-li si člověk odmyslet onu rovinu, v níž se prezentuje plakát socialistického zdravotnictví, musí uznat, že příběhy jsou vedeny naprosto bezchybně a že se od nich lze jen stěží odtrhnout. Tandem Dietl-Dudek je nepochybně to nejsilnější, co jsme kdy v televizní tvorbě měli. Na dalších sériích Nemocnïce je to znát velice zřetelně.

 • poster

  Deadwood (TV seriál) (2004)

  Není to jenom dobrý western. A není to jenom jeden z nekonečné řady nekonečných seriálů. Je to poctivý snímek toho, jak vznikla civilizace, která dnes vede svět. Opětovný obraz toho, že elixír historického úspěchu se vždycky míchá nejen z ideálů, ze spravedlivých a hrdinů, ale i z podlosti, podrazů a švindlů kdejakých grázlíků. Navíc je to velmi barvité a neustále to člověka udržuje ve zvědovosti, co bude dál. Škoda jen toho trochu rozpačitého závěru, ale přesto hvězdičku neubírám.

 • poster

  Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

  Nádhera a pohlazení po duši. Málokdy se to stane, ale zde čeští herci a režisér výrazně překročili a převýšili francouzskou literární předlohu. Po shlédnutí tohoto seriálu, se už knížka číst nedá.

 • poster

  M*A*S*H (TV seriál) (1972)

  Co se na tom dá komentovat. To je prostě dokonalost sama. Všechna další slova kolem by byla směšná.