Burrows

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 1.8.2011  11:15

Natalie, co tě vedlo se upsat k tak zbytečnému a tuctovému filmu? Slabé 2*

• 31.7.2011  17:08

"Nejvíc nesnáším ty chodící zombie v metru, které ztratily své sny!" ___ Nenápadný film o dívce, která ztratila iluze a vůli žít. Předávkováním práškami si nenávratně zničí srdce, a tím začíná počítat týdny, které jí zbývají. V té chvíli si uvědomí, co ztrácí, a proto se snaží prožít poslední okamžiky, chce vidět dosud neviděné, prožít dosud neprožité. "I pád na držku je krokem vpřed", u Veroniky impulsem sebrat se ze dna a uchopit svůj život do vlastních rukou. Ač název evokuje depresivní pocity, film samotný je o naději, změně, touze žít. Důležitost vlastního života pochopíme, když ho začínáme ztrácet. Veronika se nakonec rozhodla žít. ___ Může to znít jako kvalitní námět na drama, který může s citlivějšími povahami zamávat. Ovšem, ač citlivě natočeno a s nezanedbatelnou rolí hudby, se jedná o film, který nepřináší nic nového. "Pouze" příjemné pocity z toho, že neortodoxní metody aplikované na psychiatrické klinice, kde se Veronika léčí, změnily život nejedné osobě.

• 24.7.2011  11:49
    Attenberg (2010)

Zajímavý námět: dívka, která poznává okolní svět prostřednictvím fauny. Zajímavé vložky: chůze inspirovaná Pithony. Zajímavé dialogy mezi dcerou a umírajícím otcem. Veskrze zajímavý film. (MFF KV 2011)

• 24.7.2011  11:45

Důstojné, ale ne perfektní zakončení filmové ságy o nejslavnějším bradavickém kouzelníkovi. Tam, kde první část končí, druhá začíná a po celou dobu stopáže divákovi není dán prostor, aby si vydechl. Poslední díl je trikově velkolepý! Ovšem není to bez výhrad. Důležitým momentům není dán dostatek prostoru, především smrti postav, které sehrály v minulých dílech značnou úlohu (Lupin, George). Druhou výtkou je nedostatek emocí, které by se, s ohledem na důležitost souboje Voldemorta a Harryho, měly projevit. V ostatním nezbývá než konstatovat spokojenost. Yates si za poslední filmy o Harrym Potterovi zaslouží uznání. (3D Potterovi nesluší, dabing rovněž)

• 24.7.2011  11:29
    Corpo celeste (2011)

... aneb jak týrat diváka myšlenkově vyprázděným filmem o církvi, který postrádá jakýkoli náboj, cíl a pointu. (MFF KV 2011).

• 24.7.2011  11:24
    Ženy SHR (TV film) (2010)

Největším problémem počinu Ženy SHR je jeho NEOBJEKTIVNOST. Autor skrytě sympatizuje s názorem kastelánky, která zastává názor zachování Horního Jiřetína a tím pádem zastavení těžby hnědého uhlí, aniž by dala odpověď na otázku, jak si představuje dodávky elektrické energie do budoucna. Druhý názor z povahy věci zastává mluvčí dolu, které jsou kladeny náročné, avšak pochopitelné, otázky a která, k její škodě, se s nimi nedokáže rozumně poprat. V důsledku toho sklízí od publika posměch a vypadá jako hloupá figurka. Kastelánka nejprve nostalgicky hovoří o svém dětství, posléze ji autor zcela nesmyslně dává prostor pro přiblížení její zkušenosti s pražským muzikálem. Do toho pěje písně a odpovědi na očekávané otázky se od kastelánky nedočkáme, protože otázky nejsou kladeny. Proto se ptám, jaký je smysl dokumentu, který postrádá objektivnost a je myšlenkově zcela vyhraněn? Chtěl jsem se obohatit o objektivní fakta a údaje, dostal jsem pouze zbytečný, názorově vyhraněný "dokument", který je k tomu vyplněn scénami, které s tématem nemají nic společného. (MFF KV 2011)

• 24.7.2011  10:55
    Sucker Punch (2011)

Vizuálně opulentní zábavě podkopává půdu pod nohama prosťounký scénář a béčkové dialogy. Příběh, odehrávající se v psychiatrické léčebně/bordelu, funguje pouze jako "lepidlo" pro návaznost vizuálně vyšlechtěných, různorodých, bojových scén s draky, vojáky, roboty, skřety a japonskými válečníky. To vše je korunované efektivními zpomalovačkami, které však časem omrzí, a slušným soundtrackem, který je tvořen volnými variacemi písní interpretů jako je Marylin Manson, Queen, The Pixies. Snyder nechává vzpomenout v jednotlivých scénách na Watchmeny (hrob a upadnutý knoflík). Ovšem jako celek působí Sucker Punch jako myšlenkově prázdný film bez náboje, napětí a sympatií k jednotlivým postavám.

• 2.4.2011  16:11
    Flight Of The Conchords (TV seriál) (2007)

Hodnocení po cca 7 dílech. Jak je tu několikrát zmíněno, písničky jsou opravdu skvělé, některé bych se nebál popsat slovem "dokonalé". Zbytek se tváří pouze jako výplň, která je občas nudná. Rozhodně nejde o návykovou záležitost.

• 12.2.2011  12:51
    Restart (2005)

Dvě slova: Prázdná forma! ___ Vizuální stránka je vše, čím se může Restart chlubit. Autor do filmu vložil veškeré vizuální prvky, které mu přišly na mysl. Ovšem, jak říká klasik, méně je někdy více. A v tomto případě to platí doslova. V mnoha momentech jde o rušivé elementy. ___ Scénář je doslova katastrofální. Tak hloupě jednající lidi jsem ještě neviděl (mentální a duševní kapacita minimální, chování jak v rané pubertě). Slabé a nedospělé!

• 22.1.2011  12:25
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Absolutně nekorektní a nekonvenční! Velmi zapamatovatelní hrdinové ocitnuvší se na okraji společnosti s nadpřirozenými schopnostmi. Výborné charaktery - především Nathan se svým někdy až "zhovadilým" humorem a nevyzpytatelný, velmi introvertní Simon a ... Naprosto netypické situace a "zbraně" užité proti antihrdinům (Buráky jako prostředek vítězství? Největší wtf seriálová situace roku!) Co na tom, že se v seriálu objeví nelogičnosti, to mě trápí nejméně. Největší chybou je nedostatek dílu, chci více! 4,5*

• 22.1.2011  12:09
    Odsouzení (2010)

Neospravedlnitelné! Silný příběh o omylnosti a nedokonalosti justičního systému, obětování, sourozenecké lásce a závislosti na sobě samých. Výborné herecké obsazení. Sam Rockwell rocks! Zamlouvá se mi čím dál více. Založeno na skutečných událostech? Klobouk dolu. 3,5* (z traileru mě částečně mrazilo, ale nedoporučuji se na něj dívat, prozradí téměř vše důležité a ve spojení s plakáty lze poznat celou zápletku)

• 20.1.2011  23:52
    Red (2010)

Přiznejme si, Willis už šlape na paty důchodcovskému věku, ale to mu nebrání, aby byl akčním hrdinou největšího formátu. Solidně jsem se bavil (zejm. Malkovichova postava je bravurní), ale přidaná hodnota, kterou film poskytne, je nulová. "Old man my ass!" 3,5*

• 10.12.2010  20:43
    Occupations (2007)

Occupations, aneb co se stane, když budete žvanit v divadle. ___ Vyústění je celkem zřejmé, o to více poselství. Každý má občas nutkání "to" udělat, ovšem málokdo nosí v tašce nářadí.

• 4.12.2010  20:20
    Já, padouch (2010)

Nebýt desítek pomocníků hlavní postavy, rázem by se Já, padouch propadl o jednu příčku níže. To tito "zjevové" tvoří páteř relativně nezajímavého filmu pro dospělého diváka (věřím, že děti musí být nadšené). Pár zajímavých nápadů se zde najde (kdo by nechtěl ukrást pyramidy a nahradit je nafukovacími a držet měsíc ve vlastních rukou), na druhou stranu děj a vývoj hlavní postavy je nesmírně předvidatelný. Roztomilé a infantilní.

• 4.12.2010  20:10
    Chatter (2010)

Chatter, neboli vraždy online jsou místy atmosferickou záležitostí, ale neexistence pointy značně ubírá body.

• 4.12.2010  20:03
    Paranormal Activity 2 (2010)

= měřítko odpadu! Paranormal activity 2 aspiruje na jeden z nejnudnější filmů, které jsem kdy viděl. Nebudu přehánět, když řeknu, že by se dal celý film sestříhat na deset minut a divák by o nic nepřišel. Jedna zajímavější duchařská scéna, zbytek absolutní zbytečnost. To už je lepší koukat z okna. Více slov není třeba.

• 16.10.2010  22:52
    Tygr a drak (2000)

Fenomenální boje a ... a to je vše. Filosoficky/duševně mě Tygr a drak minul a první polovina uspala. S chválou bych se mírnil. Bohužel.

• 16.10.2010  22:42

Dramaticky prchající z hlavy 3 sezóny v pekle. Zůstávají pouze některé výroky, vizuální stránka, vztah s temperamentní Janou. A hovno. "Jistým bodem počínaje není již návratu a toho bodu je třeba dosáhnout." Onoho bodu bylo již dosaženo a já se k tomu nevrátím.

• 16.10.2010  22:31

Star Wars: Epizoda V je hudebně a technicky (na svou dobu) vymazlené dílo, leč příběhově pokulhává. Scénář mě nedokázal připoutat do křesla, napětí, adrenalin a emoce na mě působily minimálně. Nejzajímavějším, nejcharismatějším a nejvtipnějším charakterem je pro mě stále (od předchozí epizody) Solo, Skywalker je stále tím klukem, který má našlápnuto stát se velkým, bohužel ještě nenadešel jeho čas a Síla se mu tak nějak vyhýbá. Darth Vader jedním výrokem šokuje. "May the Force be with you"

• 18.9.2010  11:01

Těžce se mi hodnotí ___ Plusy: počáteční vulgární písnička; utahování si ze sebe sama (Affleck, Damon, Smith ...), parodie a narážky na slavné filmy, nekonvenčnost, totální nadsázka X Minusy: četnost laciných vtipů je větší než těch dobrých, některé gagy jsou "over the top", občasná zbytečná vulgarita (ale rozumím, že to je záměr). 50%

• 17.9.2010  19:24

The Hurt Locker je založen na jednoduché a zároveň geniální myšlence, kde napětí pramení ze skutečnosti, že bomba může kdykoli vybuchnout a voják/divák netuší, zda-li se tak stane či ne. K tomu přípočíst velmi reálné zpracování, kdy jsem měl pocit, že stojím poblíž a jsem pozorovatelem elitní jednotky. Tleskám a jsem rád za Oskara.

• 17.9.2010  19:10
    Predátor (1987)

Predátor musí těžit z notné dávky nostalgie, jinak si nedokážu vysvětlit tak vysoké hodnocení. Lineární příběh, který se dá odhadovat na desítky minut daleko, dva zdařilé pokusy o vtip. Relativně fajnová jednotka, ke které jsem si bohužel nevytvořil žádný vztah, a tak četná úmrtí členů na mě nijak nedolehla. Jediným plusem je samotný predátor, ten ale samotný nestačí.

• 17.9.2010  19:00

Nejenom člověk, ale dokonce Doggy poo může řešit existenciální otázky! ___ Dojemný, možná až slzopudný příběh o hledání smyslu života (bytí) psího výkalu dává znát, že filmy se dají točit opravdu o všem. K zamyšlení i pobavení zároveň. Animace hlavního "předmětu" i hroudy hlíny je skvostná. (Na pointu jsem přišel příliš brzy)

• 9.9.2010  11:38
    Iron Man 2 (2010)

3,5*

• 17.8.2010  11:46

Za nevinným povrchem se skrývá to nejkrutější násilí ___ Psychický ("Zahrajme si hru. Do zítřka do 9 hod budete všichni mrtví") a fyzický teror (brokovnice, golfové hole apod.), úchylné, mrazivé, nervydrásající. Minimalistický střih, několikaminutové záběry, minimum hudby a vytříbené herectví. Poslední vražda je jedna z nejchladnokrevnějších, které jsem kdy viděl. Režijní vychytávky beru jako příjemné (ne, příjemné zde není nic) zpestření.

• 17.8.2010  11:28

Výtečná krimi se skvělým obsazením a propracovaným scénářem. L.A. - Přísně tajné doplácí na jednu věc, a to je mé celkové nepochopení. Film, který je chytřejší než já? Možná, napoprvé.

• 2.8.2010  19:11
    Temný obraz (2006)

Tento projekt se mi zamlouvá. Nejenom kvůli animaci, která mě uchvátila (nedivím se, že zanimovat postavy a svět kolem nich trvalo takovou dobu - viz "zajímavosti"), nýbrž samotnou sci-fi tématikou a depresivně - paranoidním příběhem. (knihu neznám) ___ ***1/2

• 2.8.2010  19:05

Zadaptovat knihu je těžký úkol, natož pak knihu výbornou, kterou Svět podle Garpa bezesporu je. Rád bych zmínil: pokud se rozhodujete mezi knihou a filmem, vyberte si knihu. Filmu chybí výsledný prožitek, který byste měli s knihou. Film je zkratkovitý, útržkovitý, nabízí vybrané a nejdůležitější scény a to kolem - motivy postav a následky jejich jednání, hloubku charakterů, vtip a palčivé otázky, s kterými si kniha pohrává, nezmiňuje. Ano, tento fakt vyplývá z charakteru filmového média jako takového, nýbrž divák je o to ochuzen, a proto síla příběhu zůstane pozapomenuta. Za dobu trvání filmu není možné si vytvořit k postavám, vzhledem k jejich množství názor (který se neomezuje pouze na hodnocení kladné a záporné), popř. citový vztah, a to na úkor výsledného prožitku (a to bych se už opakoval) ___ Na připomenutí děje dobré, v ostatních ohledech neuspokojivé. Robin Williams jako Garp báječný.

• 30.7.2010  10:22

Doslova šokující pohled na vývoj australské kinematografie. Nahota, sex, zvratky, useknuté končetiny, a to vše vyjádřeno tak radikální formou, která si nebere servítky - NO PROBLEM! A to jde při natáčení i o život. Tarantino je dobrej fanatik/nadšenec. (45. MFFKV)

• 30.7.2010  10:17
    Solomon Kane (2009)

Solomon Kane - zabiják, po kterém se sápe peklo - je dostatečnou zábavou na sychravé odpoledne. Intelektuálně nenáročný, přesto ne zcela hloupý příběh o vykoupení se ze svých hříchů (a že jich nebylo málo). Plusem je bezesporu atmosféra doby, déšť, bláto, plno krve a utrpení na všech frontách. Minusem se zdá být nízký rozpočet, viditelný zejména u závěrečných triků a vykreslení ďábla. Mé nadšení už vystřízlivělo, tudíž 60%. P.S. Úvodní scéna mi vyrazila dech.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9