Ondriss

Ondriss

<< předchozí 1 2
    • 14.9.2010  17:48
    Antikrist (2009)

Prasárna a už nikdy to nechci vidět! Ale to neznamená, že to nebylo dobrý: bylo. A asi ještě dlouho na to budu vzpomínat. Ještě nikdo takhle pěkně nevyjádřil zlo, ukryté v ženě...

• 12.7.2010  18:27

Žádný jiný dojem než nuda. Ve své době možná, ale čas kvapčí a pochybuju, že to někoho střízlivého z nových generací zaujme.

• 21.4.2010  19:41

Akce dobrá, ale mohlo to taky být o něčem, co by smrtelník vnímal jako dějovou linii. Takhle násilně našroubovanej konec,.. a vlastně i začátek (a tudíž i prostředek) jsem dlouho neviděl.

• 21.4.2010  19:34
    Království prstenu (TV film) (2004)

Tak je jasný, že seveřani jsou suchaři. Ale suchý fantasy jde zkousnout (a možná ještě bondovky -). V celku tedy parádní dílo, dobře vyvážená akce a dialogy, tv zpracování je taky v pohodě a jde přkousnout, herecké podání se sem, do staré báje o hrdinech a padouších, naprosto hodí.

• 21.4.2010  18:59

Je to takový hloupoučký (tím myslím, že to vypadá, jako by tu ústřední myšlenku zplácal nějaký mladý muzikant). Ale je to nářez -)

• 16.4.2010  00:09

Stará a mladá klasika konečně spolu. Western jak se patří, zombie jak se patří. Duchaplné hlášky stejně jako decentnost efektů -) Snažím se pochopit co za člověka to neohodnotí plným počtem.

• 14.4.2010  10:01
    Stav beztíže (TV seriál) (2009)

Parádní scifi románek a levitujících blikajích.. špagetách -) S citem použitá hlavní postava zároveň jako vypravěč, jako ostatní nevypouští žádné velké myšlenky, jen aktuální prožitky a pocity spojené s minulostí. To u mne zabodovalo a hned jsem se stoprocentně ponořil do děje. Odpouštím i trochu nudný střed první, a bohužel jediné serie - protože být na takové lodi zákonitě musí být nuda a je dobré, když to dýchne i na diváka.

• 13.4.2010  12:39

Kdybych viděl dílčí scény, tak o nich prohlásím, že to je béčko, hraničící s céčkem -) Ale dohromady to více méně funguje a dá se to shlédnout a celkem jsem se u toho bavil. Proč? Možná ta přehnanost všech scén trochu připomíná báje - jako když beowulf může týden plavat ve vlnách a mlátit se tam s vodníma drako-potvorama - a to není tak špatný, udělá to nádech starého příběhu. Není to ani tak odvážné proto, že smísili scifi a vikingy, ale proto že od začátku záměrně (alespoň v to doufám -)) na základě tupých a plytkých scén tvořili film, který ve výsledku stál za víc než součet částí.

• 11.4.2010  13:59

Je to ten typ komedie, která není okatá a přesto je miloučká. Možná právě proto, že už to skoro není komedie. Dej hezky plyne, Rycki leze na nervy, scénář stojí pevně v základech (takhle kombinace s režijí dopadne snad vždycky lépe než když je to oddělené). Co vytknout? Možná by se hodilo trochu víc zjednodušit charaktery postav. Nebo naopak udělat je složitější a reálnější. V tomhle filmu jsou někde mezi a nemůžu se rozhodnout, jestli se mi to líbí nebo ne

• 11.4.2010  13:31

Chvílema nudné, ale vane z toho stejná pohoda jako z Big Lebowski. Občas nějaké to kouzlo navrh a fantazijní prostředí - no prostě paráda. Trochu nucený úvod a závěr, ale to všechno perfektně zapadalo do zbytku, takže není co vytknout. A Gogol Bordello v autorádiu jsou super -)

• 11.4.2010  12:05

Dobré ingredience, ale nějak to k sobě nepasuje. Chvílema jsem se nudil, když jsem se už začal ponořovat do napínavých scén skočilo tam drama a romantika, potom trocha akce, žádná sympatická vedlejší postava... Costner se sice tváří jako kdyby byl schopný to všechno poslepovat a udržet pohromadě ale Shadyac mu to trochu kazí -)

• 11.4.2010  12:01
    2012 (2009)

Snažili se vytěžit tolik diskutované téma, super nápad - ale proč k tomu použili nástroje podobné Indymu Jonesovi (až na to, že se smějete ve chvílích, kdy by si to režisér opravdu nepřál a naopak) a dávku amerického patrionismu? Takovéhle zpracování by se dalo ještě překousnout před dvaceti deseti lety, ale dnes je to opravdu krok vedle.

• 11.4.2010  11:38
    Podivní (2010)

Trochu bezduché, ale dobré. Tím, že na scéně Agresivní vystřídali bezduché Zombie se otevřely dveře pro širší publikum. Zároveň spád umírání hlavních postav je o něco lineárnější než v jiných filmech tohodle druhu. Příjemné osvěžení.

• 10.4.2010  01:27

O stupeň blbější než předchozí díl, o stupeň lepší v akčních scénách. Takže vyrovnáno. Komu se líbil první, bude druhý jakbysmet. A je jedno kolik zelených potvor tam bude.

• 10.4.2010  01:26

Mohlo to být mnohem zajímavější, tenhle poměr thriller/dokument mi vůbec nesedl. Trochu jiný poměr by to spravil, možná i jiné zpracování "dvoj-oknových" záběrů by tomu pomohlo. Nedokázal jsem se vžít do děje.

• 10.4.2010  01:24

Snaha o to udělat to zajímavé, vtipné a duchaplné. Režisér má ale ohromný talent dělat tyto položky neslučitelné a film skoro nesledovatelný. ještě že se tady opřel o známé herce.

• 10.4.2010  01:18

Milé překvapení, po tom co tady člověk vidí na plakátu. Kdyby zde nebyla tak banální postava kapitána a snaha udělat takové panoptikum účinkujících herců, mohlo to být ještě lepší.

• 10.4.2010  01:14
    Gui si (2006)

Skvělé postavy (právě proto má asi film tak vysoké hodnocení - jejich herci i napsané role jsou perfektní) a poměrně propracovaná zápletka (možná až moc), na hororovou stránku mohli tvůrci trochu přitlačit, je tam pro to velká rezerva. Každopádně stojí za shlédnutí

• 10.4.2010  01:10

Kýčovitý a jednduchý. Ale když jsem se do toho zakoukal, tak bylo hodně snadný to přehlídnout a nechat se unášet dějem. A pokud vám u konce dochází pivo, tak se nebojte otevřít ještě jedno, ono se to pak trochu táhne. Řekl bych že povedený plod středního proudu.

• 10.4.2010  01:07
    Ink (2009)

Skvělá fantazie, podobné Gaimanovi s McKeanem. Jednoduchá linie, spousta obrázků. Kéž by vypadali všechny moderní pohádky takhle

• 10.4.2010  00:57
    Cestovatel (TV seriál) (2007)

Z tohodle nápadu šlo vytěžit víc. Zároveň mi tam moc nesedí rodino/romantická linie, v tomhle seriálu působí mdle a nedotaženě -)

• 10.4.2010  00:45
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Postavené na hlavním hrdinovi, s nádechem německých seriálů. To nelze prominout -)

• 10.4.2010  00:39
    Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)

Nejspíš se mi podařilo vidět jenom špatné díly. A viděl jsem jich hodně.

• 9.4.2010  13:00
    Uneseni (TV seriál) (2002)

Jediné co mi vadilo je trochu moc silné trumpety a čert ví co všeachno se v té hudbě ozývá. Dal bych přednost něčemu, co zvládne zahrát třicet a míň hudebníků -) Moje sousto to zprvu nebylo - režije by mohla být kvapnější, tu víc udivující a tu víc tajemnější. Ale proč ne, jednou za čas změna stylu v seriálu nevadí. A tenhle seriál je unikátní, jestli tady někdo píše, že je to jen dílo "další v řadě" nebo "obyčejné scifi", tak to správně neocenil. Právě ta rozvětvenost časové osy, kostýmy a prostředí, herecké výkony a scénář to táhnou tak vysoko. Náročné a chutné sousto pro nenáročného diváka -)

• 7.4.2010  19:27

Super nápad, spousta možností k rozvinutí zápletky, ale přesto kvalita postupně klesala až k bodu, když jsem přestal sledovat.

• 7.4.2010  19:25
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Alespoň za prvních pět knih, mám rád tuhle tématiku x-menů a 4400. Poslední díly už mne tolik neupoutaly, ale pořád se drží vysoko.

• 2.3.2010  11:40

Kdo nezná z mládí, neocení. Pokud však sám není v tom věku.

• 30.1.2010  21:07

Japonský akční knoflíkáři -) Nepopsatelně kvalitní a ještě o chlup víc originální.

• 18.1.2010  18:35
    Avatar (2009)

Cameron špatný, 3D dobrý. Taková nadprůměrná indiánka

• 22.7.2009  14:08
    Mariachi (1992)

Jednoduché, laciné a uklidňující - a s nadsázkou. Připadá mi zvláštní, jak spousta lidí hodnotí u filmu poměr Cena/Výkon. To je fain u piva, kde to platím z vlastní kapsy, ale ne u filmu, kde se o prachy stará někdo jiný. Takže komentáře typu: "za málo peněz hodně muziky" považuju za hodně zvrácený projev citu pro krásu. Ale zpět k filmu: jako celek je to příjemné zabití večera, super hudba a herecké výkony všech těch sedláků -) To by se profesionálním hercům takhle nedařilo.

<< předchozí 1 2