Ondriss

Ondriss

<< předchozí 1 2
    • 14.9.2010  17:48
    Antikrist (2009)

Prasárna a už nikdy to nechci vidět! Ale to neznamená, že to nebylo dobrý: bylo. A asi ještě dlouho na to budu vzpomínat. Ještě nikdo takhle pěkně nevyjádřil zlo, ukryté v ženě...

• 21.4.2010  18:59

Je to takový hloupoučký (tím myslím, že to vypadá, jako by tu ústřední myšlenku zplácal nějaký mladý muzikant). Ale je to nářez -)

• 16.4.2010  00:09

Stará a mladá klasika konečně spolu. Western jak se patří, zombie jak se patří. Duchaplné hlášky stejně jako decentnost efektů -) Snažím se pochopit co za člověka to neohodnotí plným počtem.

• 14.4.2010  10:01
    Stav beztíže (TV seriál) (2009)

Parádní scifi románek a levitujících blikajích.. špagetách -) S citem použitá hlavní postava zároveň jako vypravěč, jako ostatní nevypouští žádné velké myšlenky, jen aktuální prožitky a pocity spojené s minulostí. To u mne zabodovalo a hned jsem se stoprocentně ponořil do děje. Odpouštím i trochu nudný střed první, a bohužel jediné serie - protože být na takové lodi zákonitě musí být nuda a je dobré, když to dýchne i na diváka.

• 10.4.2010  01:07
    Ink (2009)

Skvělá fantazie, podobné Gaimanovi s McKeanem. Jednoduchá linie, spousta obrázků. Kéž by vypadali všechny moderní pohádky takhle

• 9.4.2010  13:00
    Uneseni (TV seriál) (2002)

Jediné co mi vadilo je trochu moc silné trumpety a čert ví co všeachno se v té hudbě ozývá. Dal bych přednost něčemu, co zvládne zahrát třicet a míň hudebníků -) Moje sousto to zprvu nebylo - režije by mohla být kvapnější, tu víc udivující a tu víc tajemnější. Ale proč ne, jednou za čas změna stylu v seriálu nevadí. A tenhle seriál je unikátní, jestli tady někdo píše, že je to jen dílo "další v řadě" nebo "obyčejné scifi", tak to správně neocenil. Právě ta rozvětvenost časové osy, kostýmy a prostředí, herecké výkony a scénář to táhnou tak vysoko. Náročné a chutné sousto pro nenáročného diváka -)

• 7.4.2010  19:25
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Alespoň za prvních pět knih, mám rád tuhle tématiku x-menů a 4400. Poslední díly už mne tolik neupoutaly, ale pořád se drží vysoko.

• 30.1.2010  21:07

Japonský akční knoflíkáři -) Nepopsatelně kvalitní a ještě o chlup víc originální.

• 19.7.2009  20:07
    Boj o oheň (1981)

Možná chvílemi nudné - i když některé dialogy to lehce vynahradí ("Ugh, hr, kraga!" - "Ugh, ua, ua!"). Dravé a hrubé. Skvělý film o tom, jak se ze zvířat stávají lidé. Film o putování na vyspělý západ a přinesení (kapitalismu? -) do temného východu. Doporučuji spíše jako kulisu pro jinou činnost, ale pokud je někdo dost trpělivý pozorovatel, tak si to zaručeně užije i sám u obrazovky.

• 8.7.2009  15:36

Tenhle film má Raimiho všechno, a navíc to, co v Evil Dead chybělo - a to pořádnýho klaďase, drsný hlášky a dobrej spád. Celé je to neskutečně stupidní, což je živá voda pro mrtvou snahu režiséra. Nejde to rozložit na části a ty pak komentovat - důležitý je celkový dojem a trochu zkušeností s předchozími filmy od strýčka Sama. A kdo nevyprskne smíchy u hlášky: "Zlato... 'seš fakt vodporná" je u mne suchar.

• 13.6.2009  18:22
    Fenomén (1996)

Říkám tomu upřímná romantika - člověka to nenakrkne i když na tenhle žánr přímo není. Film je jednoduššího rázu, hezky svižně utíká a nechává velký prostor pro divákovo domýšlení (pokud se tímhle směrem divák rád vydává). Takhle "obyčejný film" bych hodnotil 4*, ale jsou zde dvě velké plus - vyváženost a jednoduchost. V žádném směru to není nic extra - ale dohromady to skvěle funguje a nenudí.

• 9.6.2009  23:13

O vizuální stránce toho bylo řečeno hodně kladného (ano, McKean, Sandman, přebaly knih,.. ), kritizována je však dějová plytkost (Adrian), chybějící vtip (Matty), popřípadě absolutní absence smyslu (AngelAngie). Proti tomu bych rád vyjádřil svůj názor. Mirrormask je příběh o dospívání. A věřte, že tatík Gaiman dobře ví, o čem píše -). Téměř každá dílčí scéna je alegorií a metaforou k přechodu z dětství do dospělosti – sice z toho důvodu bude film zajímavý jen pro určitou věkovou skupinu lidí, ale jsem rád, že se McKean nebál do tohoto úzkého tématu s takto složitým aparátem pustit. Gaiman je znám svým kroucením a přetvářením reality, a přesto zde zachoval jasné styčné plochy s naším světem. Jediné, co bych mu mohl vytknout, je přílišná bipolárnost hlavní hrdinky, i když i to k dospávání patří.

• 5.6.2009  00:00

Skvělé duo Mark a Prot - symfonie vtipných, napínavých a místy i opravdu chytrých dialogů. Obyčejně je pro mne scifi film masáží mé fantazie a ospravedlňováním nekonečných technických nedokonalostí. Tento snímek však plyne klidně a vše je velmi příjemně objasněno - a já jsem mohl jen spokojeně přikyvovat a vnímat hudbu a barvy. Tento doplněk mne totiž na filmu uchvátil - podklad, který tvoří scénář, herecké výkony, režie.. je dobrý, ale jakmile je vše dokresleno tím všudypřítomným slunečním svitem a hudbou E. Shearmura, která připomíná odlesky diskokoule, můžeme mluvit o dokonalosti. A na závěr pár slov ke scénáři - nedejte na kritiku, je tak vyvážený, aby zaujal a přitom zanechal dlouhou stopu v divákovi.

• 4.6.2009  20:42
    Odplata (1999)

Krutá extáze v barvách modré šedi. Gibson si ve filmech rád nechává ubližovat ("I got hammered"), a ještě radši ubližuje ostatním ("Shut up. I cured you"). Někdy už je ale ve filmech s ním těch stříkanců krve a křiku moc - to ovšem neplatí pro tento snímek, tady je toho tak akorát -). Celé to zabarvení připomíná staré gangstersky, příjemně ladí k zásadovosti Portera a k špinavým ulicím města. Je pravda, že to není zrovna šložitý snímek . Ale ne všechno musí být složité.

• 4.6.2009  20:18
    Lost Highway (1997)

Lynch ale umí pokroutit realitu -) K přijetí tohoto filmu je potřeba nesnažit se pochopit surrealismus v jeho ryzí podobě. Tak jako u některých filmů obdivuji fantazii lidí, kteří tvořili kostýmy a kulisy, hudbu nebo běhali s kamerou, u Lost Highway obdivuji scénář a režii, jakožto výplody těch nejdivočejších fantazií. Ty dvě nebo tři presmyčky času a děje jsou dobrým nápadem (i když určitě ne inovativním), ale teprv ve spojení s Lynchovými obrazy (rudých závěsů, rtů, oboupohlavního zla, kouře nebo sexu), Pullmanovým číslem na sax a neskutečnou řadou alegorií dostává tenhle film neuvěřitelně přitažlivý výraz. A co se pod tím výrazem opravdu schovává? To už záleží jenom na divákovi, který film sleduje.

• 4.6.2009  20:15

Jen samé klady! Masky - občas tak směšně nemotorné, což spolu s groteskně nechutným záporňákem skvěle podtrhává hudbu. Hudba - přestožě místy až přespříliš podmanivá, tak originální a umocňující realističnost budoucnosti. Kulisy - reálně nefungující nesmysly, rozprašovač humoru pro dialogy. Do dialogů skvěle sedí Bruce a jeho uřvaný/drsný způsob komunikace, stejně jako Millina holčičkovost/děvkovost. Všechno tohle doprovází téměř Brazilská či Runnerovská barevnost. Tuhle mandalu si pak nikdo nedovolí rozfoukat -) Dvě linie filmu, obě tak nabité a svižné, mne už dobrých pár let nenechávají klidně spát -)

• 4.6.2009  14:50

Tenhle film nabudil tolik nedorostlých chlapců, aby se šli rvát do blízkého lesíka, že už jen proto je potřeba ho hodnotit jako kultovní -). Tenhle film přes svou dokonalost bravůrně ukazoval fiktivní náboženství moderní doby a pudů, mužství a lásky -) Skvělý scénář, skvělá režie, Hudba není podmanivá, což je také dobře. Pittova velká role rváče, skvělý humor,.. musíš vidět!

• 19.1.2009  17:13

Brak nebo Kvalita? -) Ta hranice je velmi mlhavá. Copak naše kulturní znalosti jsou natolik různé, že někdo hodnotí 5* a někdo jako Odpad*? Ne, jen je to tak vyhraněný film, že si člověk nutně musí udělat extrémní názor. Hvězdičky tady nepomohou, komentáře také ne. Pokud se na film podíváte, tak na něj nikdy nezapomenete – a v jakém smyslu? V tom dobrém nebo špatném? To už nezáleží na filmu, ale na všem ostatním (a stejně tak je to více méně u každého filmu). Takže radím dobře – udělejte si při promítání co největší pohodu a bavte se, jak nejlíp umíte! Doporučuji.

• 21.4.2010  19:34
    Království prstenu (TV film) (2004)

Tak je jasný, že seveřani jsou suchaři. Ale suchý fantasy jde zkousnout (a možná ještě bondovky -). V celku tedy parádní dílo, dobře vyvážená akce a dialogy, tv zpracování je taky v pohodě a jde přkousnout, herecké podání se sem, do staré báje o hrdinech a padouších, naprosto hodí.

• 11.4.2010  13:59

Je to ten typ komedie, která není okatá a přesto je miloučká. Možná právě proto, že už to skoro není komedie. Dej hezky plyne, Rycki leze na nervy, scénář stojí pevně v základech (takhle kombinace s režijí dopadne snad vždycky lépe než když je to oddělené). Co vytknout? Možná by se hodilo trochu víc zjednodušit charaktery postav. Nebo naopak udělat je složitější a reálnější. V tomhle filmu jsou někde mezi a nemůžu se rozhodnout, jestli se mi to líbí nebo ne

• 11.4.2010  13:31

Chvílema nudné, ale vane z toho stejná pohoda jako z Big Lebowski. Občas nějaké to kouzlo navrh a fantazijní prostředí - no prostě paráda. Trochu nucený úvod a závěr, ale to všechno perfektně zapadalo do zbytku, takže není co vytknout. A Gogol Bordello v autorádiu jsou super -)

• 11.4.2010  11:38
    Podivní (2010)

Trochu bezduché, ale dobré. Tím, že na scéně Agresivní vystřídali bezduché Zombie se otevřely dveře pro širší publikum. Zároveň spád umírání hlavních postav je o něco lineárnější než v jiných filmech tohodle druhu. Příjemné osvěžení.

• 10.4.2010  01:18

Milé překvapení, po tom co tady člověk vidí na plakátu. Kdyby zde nebyla tak banální postava kapitána a snaha udělat takové panoptikum účinkujících herců, mohlo to být ještě lepší.

• 10.4.2010  01:14
    Gui si (2006)

Skvělé postavy (právě proto má asi film tak vysoké hodnocení - jejich herci i napsané role jsou perfektní) a poměrně propracovaná zápletka (možná až moc), na hororovou stránku mohli tvůrci trochu přitlačit, je tam pro to velká rezerva. Každopádně stojí za shlédnutí

• 10.4.2010  01:10

Kýčovitý a jednduchý. Ale když jsem se do toho zakoukal, tak bylo hodně snadný to přehlídnout a nechat se unášet dějem. A pokud vám u konce dochází pivo, tak se nebojte otevřít ještě jedno, ono se to pak trochu táhne. Řekl bych že povedený plod středního proudu.

• 2.3.2010  11:40

Kdo nezná z mládí, neocení. Pokud však sám není v tom věku.

• 22.7.2009  14:08
    Mariachi (1992)

Jednoduché, laciné a uklidňující - a s nadsázkou. Připadá mi zvláštní, jak spousta lidí hodnotí u filmu poměr Cena/Výkon. To je fain u piva, kde to platím z vlastní kapsy, ale ne u filmu, kde se o prachy stará někdo jiný. Takže komentáře typu: "za málo peněz hodně muziky" považuju za hodně zvrácený projev citu pro krásu. Ale zpět k filmu: jako celek je to příjemné zabití večera, super hudba a herecké výkony všech těch sedláků -) To by se profesionálním hercům takhle nedařilo.

• 22.7.2009  14:06
    Propast (1989)

Místy trochu nudné. A taky kýčovité v hereckých projevech. Vlastně ani ten příběh není nijak významný. Ale celkově vzato nic z toho není tak zásadní, aby to filmu hodně škodilo. Naopak, takováto nedokonalost (i když se přiznávám, že nepěkná) mi pomohla lépe se vžít do podmořského prostředí. Chvilky nudy, trocha kýče.. to je pro mne jasná asociace s potápěním. Tenhle film klidně obstojí další desetiletí.

• 8.7.2009  00:07
    Temnota (2002)

Celé dvě hvězdičky může činit rozdíl mezi českým dabingem (**) a originálem (****). Chce si to trochu ulevit a nechat se unášet přihloupoučkými dialogy, ale říkám si: "proč ne". Je to trochu jiný způsob režie, herecké výkony jsou pod tím chomoutem nevině. Když jste takhle naladěni, určitě oceníte skvělou kameru, střih a tak trochu neoriginální hudbu (nejsilnější dojem filmem procházející znělky měl u mne vždycky Jeepers Creepers). A hlavně - konec, na který si hlavní proud troufá málokdy. I když je tedy co hanět, určitě to stojí za to vidět.

• 19.6.2009  13:12

Nečekaně příjemný film. Oproti ostatním bych měl k Brodymu pár výhrad (i když by měly směřovat spíš na účet Mayburyho) - v první polovině filmu se mu podle mého názoru moc nedařilo hrát ztrátu paměti, působil spíš jako vyjukaný francouz na dovolené. Tenhle nedostatek však hravě doplnily vedlejší postavy, které naopak v úvodu exelovaly. V druhé polovině filmu jsem byl už tak zabraný do děje (který má celkem dobrý spád), že mi všechny postavy přišly přirozené. Oproti Mattymu bych filmu nevytíkal tu mnohorovinnost - spíše kopírování zajetých témat skloubením Darka, Tuláka po hvězdách a Osudového doteku. K osudovému doteku se také blížila jednoduchost dějových linií, což je asi trochu potřeba, pro lepší pochopení - já osobně bych přitvrdil a nerežíroval tak "okatě". Závěrem 5* hodnotím hudbu (hlavně druhá polovina) a kamera (i když ne příliš inovativní, přesto zajímavá a nevšední). Logické chyby jsem však oproti ostatním nezpozoroval, maximálně jen rychlé uzdravení pacientů. Jestli hledáte "sci-fi light", tak tady je v prvotřídní kvalitě -)

<< předchozí 1 2