stration

lenochod

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 18.9.2017  07:39

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta je přesně to, co od této série očekáváte. Pestrobrevná podívaná plná akce, neškodého humoru a Zimmerovy (původně) hudby. Nemůžu si ale stejně pomoct, ale postava Jacka Sparrowa mi k srdci nepřirostla. Vždyť je to v podstatě neschopný blb, který má pohyby jak homosexuál. Nicméně je to místy roztomilé a asi to většinu diváků baví. Zhlédnutí dalších dílů považuju za povinnost, ale víc jak nedělní odpoledne u televize tomu obětovat nebudu.

• 28.8.2017  18:45

Tak tady půjdu proti proudu. Mně se Po strništi bos hrozně líbilo. Týden jsem čekal, jaké hodnocení udělím a nakonec je to fakt za plný počet. Nečekal jsem další Obecnou školu, a tak jsem příliš nesrovnával. Jistě, srovnávat by se dalo dlouho, ale pochopte, od Obecné školy uplynulo již více než pětadvacet let a za tu dobu se změnili jak Svěráci, tak film. Ale konkrétně, proč se mi film tak líbil. Herecky nemám nejmenší výtky - malí kluci jsou naprosto perfektní, scény s nimi vypointované a přirozené. Ondřej Vetchý s Terezou Voříškovou tvoří sympatický pár, který (a to je asi jediná výtka) není tak zapamatovatelný a výrazný jak bych si přál, ale maminka je milá, zářivá, hodná i odbojná jak má být a tatínek je vlastenecký "skorohrdina", který je dokonalý hlavně svým elánem a touhou splynout s venkovem a naučit se kdeco chovat a pěstovat (Rádce z prdele :D). Jan Tříska toho moc hrát nemůže. Je pořád nasraný a zamračený a jeho postava se celkem nevyvíjí, jen se o ní dozvídáme z okolního vyprávění a měníme na ni postupem času názor. Názor můžeme měnit i na postavu, kterou naprosto bravurně ztvárnil Oldřich Kaiser. Jeho vlk je drsný, málo holený sedlák, u kterého ale tušíme, že to, co se o něm vykládá a co je bráno jako rodinné dogma, je pohled pouze z jedné strany. Zbytek obsazení je více než sympatický, včetně mého oblíbence Hynka Čermáka a dalšího správňáckého učitele v podání samotného Zdeňka Svěráka. Technická stránka filmu je bezchybná a taková, jakou od Svěráků prostě očekáváme. Moc nerozumím zdejším výtkám o slepenci epizod, nenavazujícím ději a podobně. Myslím, že by většině prospělo se jen v klidu dívat a nezaujatě se usmívat. Nebo si pamatujete za poslední roky český film, který dovede tak pohladit a mile rozesmát? Já ne (teda kromě AP2). A navíc se mi už dlouho nestalo, abych si chtěl nějaký film hned pustit znovu a tento pocit mě po týdnu ještě nepřešel. Nebudu hledat žádné mínusy, nebudu si Po strništi bos nijak ošklivit a nimrat se v jeho potenciálních, subjektivních a pro mě nepodstatných nedostatcích. Čas ukáže, že jsem měl pravdu. Dejte tomu šanci a uvidíte krásný film.

• 27.8.2017  19:26

Ty hlášky jsou pořád úplně super! Jsou ale každých třicet vteřin, a tak ke konci už ztrácejí údernost. Je to ale hlavně sakramentsky dobrá zábava, kde každý exot z téhle party má své místo, svůj styl a svá tajemství. Užil jsem si parádně.

• 27.8.2017  19:11
    Home (2009)

Nádherné záběry podkresluje nevyvážený, ekologistický a tendenční komentář, který stojí úplně za hovno.

• 13.8.2017  18:04

Příjemná procházka mezi Dvojčaty a nad Novým Yorkem. Zemeckis se snaží udržet všechny figury v sympatické rovině a Joseph Gordon-Levitt je dobrá volba pro Petita. U Beethovena a jeho Elišky jsem si připadal opravdu krásně. Filmu trochu ubírá na spádu fakt, že se o hlavní postavu nebojíme a víme, že všechno dobře dopadne. Ale i tak jsem se dobře bavil.

• 12.8.2017  08:12

Cestovačka časem tentokrát okořeněná found-footage. Jako vždy se vymyslí nějaký přístroj, teenageři jsou nadšení, všechno zkouší a pak se to posere. No tak se to pokouší napravit, jenomže to není tak jednoduchý. Toto nebyl spoiler, to je vždycky stejný. Kamera je vcelku snesitelná, dokonce se mi zdála trochu méně nervní než v ostatních FF. Herci celkem přijatelní. Celkově vzato je to průměrný film. Mě ale cestovačky strašně baví a FF tomu dává trochu zajímavější rozměr. Takže i přes kupu logických lapsů a s přivřením všech očí co mám, je to za slabší čtyři.

• 7.8.2017  06:13
    Dunkerk (2017)

Velice intenzivní a nepřetržitý zážitek, který dokonale vykresluje atmosféru událostí okolo operace u Dunkerku. Nolan opět dokázal, že v budování atmosféry je prostě dokonalý. Napětí se místy až nedá vydržet. K tomu opět čtvrtý rozměr přidává Hans Zimmer, jehož hudba je prostě nepřekonatelná. Tikající hodiny ukrajují čas zástupům zoufalých vojáků, kteří pod palbou a za nepřetržitých náletů očekávají tu "svoji" loď, která je odveze domů. Herci jako vždy perfektní. Trochu jsem se bál toho, že když Nolan nebude mít na konci filmu nějaký ten mindfuck, nebude vědět, jak skončit. Konec je ale přiměřený, bez zbytečného patosu a přehnaného happyendu.Prostě Nolan opět natočil perfektní film.

• 6.8.2017  08:22
    Žraločí tornádo 4 (TV film) (2016)

I přes svou nesmírnou debilitu opět k popukání. Nejvíc potěší pochopitelně camea a role bývalých hvězd a narážky na jejich filmy (Hasselhoff "Nemáme tady žádného plavčíka!"). Jinak je všechno ve stejných kolejích a závěr je už opravdu naprosto mimo jakékoliv kategorie. I tak mě to ale bavilo.

• 31.7.2017  17:34
    Nicota (2016)

Pinhead bez hřebíků, Vetřelci bez Ripleyové, Věc bez sněhu a ledu. Všechno a mnohem víc můžete potkat v jedné nemocnici, kde se kromě těchto mazlíků sejde partička nesourodých ubožáků, kteří prožijí krušné chvíle. Dýchne na vás atmosféra osmdesátek i se všemi nechutnostmi a atmosférou, které k tomu pochopitelně patří. Pokud máte tento typ horůrků rádi, budete se skvěle bavit. Pokud máte rádi moderní duchařinky, CGI nebo ječící teenagery, chapadla pryč.

• 31.7.2017  09:01
    Život (2017)

Klasický námět, ovšem tentokrát vyždímaný na maximum. Kelvin je stoprocentní hajzlík, navíc brutálně vyčůraný a odolný, že toho má posádka na orbitu brzo plný skafandry. Herecky perfektní, minimalistická hudba a konec, který mě fakt potěšil. Parádní kousek!

• 19.7.2017  07:12

Neuvěřitelně nudně natočený film, který celou dobu čeká, aby nám předvedl šokující pointu. Ta je sice fakt dobrá, ale celý děj před tím probíhá způsobem "už ho skoro máme - zase nám utekl". Ejiofor hraje dobře, Nicol je půvabná, Julia strhaná a všichni se snaží. Ale režiséra si mohli všichni vybrat podstatně lépe.

• 18.7.2017  07:33
    Ekipaž (2016)

Rusáci nepřekvapili a po výborném Metru natočili další velice zdařilý katastrofák. Původní Posádku v ohrožení si pamatuju s dětských let jako drsnou podívanou s kupou omrzlin a solidní atmosférou. Ekipaž je natočena v podobném duchu. Co přibylo, je výborné prokreslení hlavních charakterů a jejich motivace i milostné a rodinné linky, které tentokrát nijak nevadí. Efekty jsou perfektní a celý film je natočený velice zručně. To, že je natočený na "ruský způsob" je pochopitelné a je zajímavé sledovat rozdíly mezi takovým San Andreas a Ekipaž. Prostě Amíci točí nějak a Rusáci zas jinak. Všude je ale kupa hrdinských činů a obětování se. Stopáž mohla být o chlup kratší, ale i tak film jednoznačně doporučuju. Už kvůli perfektnímu napětí, které mi v amerických filmech trochu schází.

• 17.7.2017  07:33

Místo u moře je až neholywodský film, který se opírá hlavně o dokonalé prokreslení postav, depresivní náladu a uvěřitelnost všeho, co se na plátně děje. Konec mě potěšil také, protože tak to prostě v životě chodí. Bavilo mě to.

• 14.7.2017  08:13

Verbinski boduje! Ale jak píší v podstatě všichni, chtěl asi film tak vypiplat, že přestřelil délku a některé záběry a dějové kličky jsou snad jen pro jeho vlastní potěšení. Jinak atmosféra perfektní, herci se taky snaží a zápletka povedená. Nevím, za jak dlouho budu mít chuť se na film podívat znovu, ale věřím, že to přijde. Málokdy se podaří vykouzlit takovou atmosféru, navíc v perfektních kulisách.

• 19.6.2017  06:25

Prostředí a atmosféra perfektní, herecké duo taky. Sledovat to v noci při ztlumeném světle, tak je to fakt o strach. Povedený kousek, který by neměl uniknout žádnému hororovému fanouškovi. Akorát s koncem a celým vysvětlením si mohli tvůrci více vyhrát. Jinak ale velká spokojenost.

• 4.6.2017  16:00
    Co dokáže lež (TV film) (2017)

Na objednávku všech bolševiků, socanů, kolektivistů a etatistů, posluhovačů EU a ostatních šmejdů, pro který je vzdělání, vlastní názor a fungující mozek umístěný v hlavě tou největší hrozbou.

• 25.5.2017  06:33

Krásný a dojemný film určený pro rodiče s teenagery. Sympatické herecké výkony, anglická pochmurnost a výtvarná stylizace. Těšil jsem se na film moc a nezklamal mě. Rozhodně nevidím naposledy.

• 24.5.2017  18:25

Celkem nevyvážený dokument dělaný zcela jistě na zakázku pro "veřejnoprávní" médium. Doba to ale byla zlá a chvílemi i o strachu vyjít na ulici. Každý k někomu patřil. Připomínalo mi to Stínadla a Rychlé šípy - "Losna nebo Mažňák". Naštěstí je to už pryč.

• 23.5.2017  10:05
    Morgan (2016)

Profesionálně natočené a zahrané prázdno, kde je málo otázek málo odpovědí a to málo, o čem má smysl přemýšlet jsme viděli mnohokrát jinde a lépe. Pro mě lehké zklamání z nevyužitého potenciálu.

• 20.5.2017  16:01

Velké hovno za velké peníze. Tupost prvního dílu je legendární, ale toto je zase o stupínek výš. Chvílemi jsem si připadal jako když se dívám na nějaký "Solární armagedon" nebo podobný velefilm z produkce Asylum. Je to bohužel tak špatný, že se člověk nemůže ani smát. Věřím, že o tom tvůrci vědí a že to prostě k takovým filmům patří. Ale mně to už stačilo.

• 15.5.2017  12:20

Krásný, ale smutný film, kde do posledního okamžiku doufáte, že to přece nemůže být pravda. Pravda to bohužel je, ale jen co se osudu hlavní postavy týká. Goffrey Rush předvádí svou další sólo jízdu a chvílemi to vypadá, jako by ve filmu nikdo jiný nehrál. Jediný konkurent je tak Jim Strugess coby zručný milovník. Sylvia Hoeks totiž při vší úctě není dostatečně tajemná a vzrušující jak by měla (teda až na scénu, kdy má nohu přes nohu...). Nádherná hudba celý příběh znamenitě podbarvuje a vy si až do konce říkáte, že rozumět umění a dělat aukce může být parádní zaměstnání. Mně se to moc líbilo.

• 14.5.2017  16:46

Velmi drahá reklama na šikovné Číňánky. Příběh stojí za prd, Damon tam hraje pouze kvůli silným producentům a celé se to zdá dvakrát delší než je ve skutečnosti. Pochválit se dají pouze triky, bitevní scény a kamera, na kterých je vidět, že film stál hodně peněz. Celkem teda podprůměrný film s nadprůměrným rozpočtem. Vícekrát vidět nemusím.

• 9.5.2017  06:32
    Rozpolcený (2016)

Náš milovaný Ind je definitivně zpět a skvěle si pohrává s divákovým očekáváním v tomto zdánlivě jednoduchém a přímočarém příběhu, který ale ukrývá mnohá tajemství a otázky. Mladý Xavier je prostě boží a kočky jsou taky k sežrání...Tu pátou hvězdu navíc přihazuju za závěr, kde příznivci Shyamalana musí poskočit na židličce a doufat v pokračování a protnutí s předchozí Mistrovým majstrštykem.

• 3.5.2017  17:51

"Vracel pozdě knížky do knihovny." :-)

• 25.4.2017  10:10
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

No konečně jsem v posledním díle poznal Labyrint! Sice byla opět povinná čtvrt hodinka, kdy jsem se orientoval v kupě postav, ale pak to začalo mít ty pravý obrátky a nakonec z toho vyklubal suverénně nejlepší díl série. Vysvětleno bylo asi vše, ale to nemůžu posoudit, protože v pár věcech jsem se prostě ztratil. Je hrozná škoda, že "Přemyslovská" linka nebyla v seriálu tou hlavní a dostala se do popředí až k závěru, protože to je IMHO to, proč jsou Jirkovy série tak dobré. Škoda zbytečných mafiánů, milostných motivů a různých odboček, které tentokrát zmátly trochu přespříliš a nerozvíjely zajímavější universum tajemna, záhad, spekulací a konspiračních teorií. I tak se ale jednalo o nadprůměrný počin, který asi až po druhém zhlédnutí dostane ten správný smysl (teda doufám). Jinak herci byli vybráni opět na jedničku, lokace také, Ondrova hudba pasovala a kdyby si pan Šec odpustil neustálé přibližovačky kamery, bylo by to pro očíčko příjemnější. Píšu to už poněkolikáté, ale scénář je přece jenom základ. Příště trochu zjednodušit, vystříhat zbytečné postavy, razantně přidat temnoty a tajemna a bude to zase na sto pro. Budu se těšit.

• 25.4.2017  10:06

• 19.4.2017  11:14

Viděli jste 13: hra smrti? Jestli ano, tak toto je verze pro dnešní mládež. Vše se točí okolo sociálních sítí a dnešní nemoci být "in a mít hodně lajků". Díky tomu film trochu nadhodnocuji, protože ono pachtění se za virtuální, a velice nestálou, slávou, mi fakt leze na Nerv. Herci jsou vybraní dobře, celé je to svižné a konec, i přes svoji lehkou nelogičnost a nepravděpodobnost, také vyšel. Na jedno podívání solidní jednohubka, u které se člověk nenudí a některým se možná rozsvítí.

• 19.4.2017  11:08

Hru trochu znám, a tak jsem se těšil, co tvůrci předvedou v tomto dlouho očekávaném projektu. No, moc toho nepředvedli. Na to, že přípravy trvaly hoooodně dlouho si se scénářem mohli pohrát sakramentsky víc. Když se děj odehrává v minulosti, nemám v podstatě výhrady (teda až na absenci krve a brutálnějších scén). Když se ale děj přesune do přítomnosti, panuje nuda a celé dohromady to prostě nedrží. Celá linka ze současnosti a celá "hra o jablko" mě v podstatě nezajímala. Je to škoda. Mohla to být vážně pecka. Fassbender dobrý.

• 19.4.2017  10:24

Začíná se nám to pomalinku projasňovat. Rozhodně nejlepší díl. Napětí také vzrostlo, postavy se chovají logičtěji a vše spěje do finále. Snad nezklame.

• 17.4.2017  06:49

Ke konci ne úplně příjemná podívaná, které dominují především herci, aneb několik osudových okamžiků v životě jedné "obyčejné" české rodiny.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75