stration

lenochod

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 1.12.2018  10:38

Pecka, která jak Chanovi, tak Brosnanovi sedla jako prdel na hrnec. Nejde o nic originálního, kombinuje se politika, teroristi, Rambo první díl a kde co všechno. Vypadá to ale ukrutně zábavně, napětí a motivace fungují a konec je taky uspokojivý. Všem fanouškům solidních akčních a thrillerových nářezů doporučuju.

• 1.12.2018  10:33

Moc jsem se do kina netěšil. Freddy mně vždycky připadal jako sice bohem nadaný, ale škaredý buzerant a Queen jsem bral sice jako legendu, ale mezi mé oblíbence nikdy nepatřili. Film Bryana Singera je ale v podstatě geniální. Nepochybuju o tom, že Queen zažije další boom jak v prodejnosti nahrávek, tak hraní v rádiích. Je to pocta kapele a hlavně Freddymu, kolem kterého se všechno točí. Je celkem jedno, co je pravda a co je umělecké přikrášlení těch bouřlivých, deviantních, chlastem a drogami nasáklých let. Zfilmováno je to tak poutavě, že vám těch 134 minut uteče jak nic. Závěrečný koncert je pak něco tak filmařsky nádhernýho, že na to není slov. Tak sestříhaný a emocemi nabitý koncert snad v reálu nemůže ani vzniknout. Fámy nelhaly, jedná se o špičkový film, po kterém si budete pobroukávat Kvíny a budete rádi, že jste v kině byli. Za další zhlédnutí to určitě stojí, ale mezi mé top se film zatím nezařadí.

• 28.11.2018  17:05
    Ghost House (2017)

Naprosto neoriginální thajská duchařina, která se opírá opět o příběh tupých amíků, kteří jsou nenechaví na dovolence a sakra se jim to vymstí. Hlavně teda babě. celý film vytahuje lehce nad průměr bezcgybné zpracování, pár povedených lekaček a pasující hudba. Dopuručuju se ale pořádně naladit, zhasnout a přežít prvních dvacet minut, u kterých jsem si představoval hlas Bartošky s Donutilem na cestě po Thajsku.

• 28.11.2018  15:53
    Slender Man (2018)

Nemá talent... Obrovské očekávání, výborný trailer, solidní námět. A tak to zdrbat! Atmosféra nulová, tupí herci s dementními dialogy a chováním. Po měsíci si už ani nepamatuju, jak to vlastně dopadlo. A to by se fakt stávat nemělo. Tvůrci by si zasloužili nakopat do prdele a Slender Mana by se měl chopit někdo schopný a natočit ho znovu. Toto se nepovedlo.

• 28.11.2018  15:48

Flanagan se už nejednou ukázal jako šikovný režisér, který ví co dělá a dokáže pořádně zabrnkat na děsivé struny. Geraldova hra podle Kinga je ale tvrdý oříšek. Celý film se odehrává v podstatě v jedné místnosti a se dvěma herci. Mimochodem by mě zajímalo, jaké by to bylo na jevišti. Kingova kniha stojí především na atmosféře, na vidinách a představách hlavní ženské postavy a na údajně bezvýchodné situaci. To se Flanaganovi do filmu až tak přenést nepovedlo. Herci jsou v pohodě, ale chtělo to nějaký vlastní nápad, kterým statický příběh více rozběhnout. Příště by se měl méně bát režisér a více divák. Takhle to bylo opačně.

• 28.11.2018  15:41
    Sestra (2018)

Pro mě jedno z největších zklamání roku. Všeho bylo strašně moc. Lekaček budete mít za chvíli plné zuby, duchů také, zvuků a skřípění jakbysmet. Musím ale uznat, že na tom jsou vidět peníze, takže vše působí velkolepě, masky jsou perfektní a prostředí kláštěra dostatečně děsivé. Chtělo to ale ubrat plyn a víc se soustředit na temné chodby a na to, co není vidět, než pořád dokola ukazovat nějaký bububu. Na efekt udělaný film, který nic nového nenabízí.

• 28.11.2018  15:37
    Epidemie (2018)

Velice poživatelná jednohubka z českých (teda spíš moravských) luhů a hájů. Borci do toho dali vše - mytologii, příjemné prostředí, celkem funkční kameru i jakože přirozené dialogy. Rozhodně se není za co stydět a kdyby se to trochu promakalo a o hodinku protáhlo, byla by to fakt epidemie.

• 28.11.2018  15:32
    Delirium (2018)

Takový lepší průměr. Atmosféra je fajn, celé se to zašmodrchává zajímavě, hlavní herec je vcelku sympatický. Vadilo mi ale, že halucinace a vidiny byly jaksi málo odvážné, gore chybělo úplně. Nakonec se to celé zvrhlo a překombinovalo spíše po vzoru nějakého thrilleru. V závěru mi už bylo celkem jedno, jak to dopadne. Napětí a atmosféra se vypařily. Příště už vidět nemusím.

• 28.11.2018  15:27
    Cold Skin (2017)

Atmosfericky příjemná věc, navíc režíjně a technicky fakt na vysoké úrovni. Pochmurnost prostředí, osamělý maják, začátek dvacátého století, počáteční tajemno. Všechno O.K. Co je to ale platné, když mistr Gens neměl k dispozici lepší scénář. Cold Skin neví, jestli má více strašit, nebo řešit podivnou milostnou linku. Herci jsou v pohodě, ale kdyby mi to celé nepřipomínalo del Tora, bylo by to lepší.

• 12.11.2018  17:44

Taková malá roztomilost o tatínkovi, který hodně jezdí do Bauhausu a kutí a jeho synkovi, který je lehce pubertální a otravný. Vše se ale změní s domem, který se tatík rozhodl opravit a obratem střelit za lepší vývar. Jenomže domeček není tak opuštěný, jak se zdá. Celkem pomalé, bez gore, ale má to své světlé (teda tmavé) chvilky. Na jedno zhlédnutí O.K.

• 7.11.2018  19:08
    Skryté zlo (2017)

Ze začátku jsem měl těžké pochybnosti. Dokonce jsem se usmíval a tipoval, co bude dál. Ale asi v polovině jsem si uvědomil, že mě film celkem pohltil a že se i trochu bojím. Napětí houstlo, atmosféra se mi najednou zdála perfektní a herci snesitelní. Zajímalo mě, jak to celé dopadne. A ono to dopadlo celkem slušně. Sice ten konec nebyla žádná hitparáda, ale pasoval tam. Celkový pocit je teda dobrý, až nadprůměrný. Škoda nulového gore, spjeného s nízkou přístupností snímku. Klidně bych vydržel pokračování. Ale chtělo by to přitvrdit.

• 7.11.2018  17:40
    Terrifier (2017)

Pěkný masakřík v podání parádního klauna, který se s tím fakt nemaže a krájí, střílí, bodá všechny, kteří mu zkříží cestu. Gore na velice solidní úrovni, děj pochopitelně tupý, chování postav mimo inteligenci, ale ve výsledku to nevadí. Jednou za čas takový druh vybíjené rozhodně neuškodí.

• 31.10.2018  19:01
    Backcountry (2014)

Výborná hra s divákem a syrovost některých scén vyzdvihuje Backcountry nad průměr podobných lesních naháněček a survivalů. Triky i hudba jsou fakt povedené a herci jsou sympatičtí, že je mi jich opravdu chvílemi i líto. Lehce akorát vadily přestřelené superschopnosti hlavní hrdinky, ale to k tomu asi patří.

• 31.10.2018  18:57

Celkem solidní a na rozpočtové možnosti zajímavý snímek. Kdyby tvůrci deset miut ubrali a sekerová scéna přišla dřív, mohlo to dopadnout ještě líp. Finále je zajímavé, atmosférické, ovšem už lehce víc fantasmagorické, než by se mi zamlouvalo. Nicméně na jedno zhlédnutí dobrý.

• 23.10.2018  19:56

Sympaťák Statham v novodobých Čelistech bojuje proti traumatům a megalodonovi. Pěkná kamera, svižné tempo a originální závěr povyšují tento jinak béčkový počin nad průměr.

• 23.10.2018  19:49
    Paddington 2 (2017)

Rostomilost na druhou! Dokonalý rodinný film, kterému kromě neodolatelného Paddingtona vévodí hlavně drsný a milý zároveň Brandon Gleeson. Doporučuju fakt každýmu!

• 23.10.2018  19:45

Nechápu, proč jsem tento klenot tak dlouho odkládal. Je to britský, nekorektní, ujetý, s pomrkáváním na Monty Pythony a jiné britské klasiky. Výborně zahrané a nejednou jsem se fakt smál nahlas. A to se mi stává sakra málo.

• 23.10.2018  19:32
    Rašín (TV film) (2018)

Výborně natočeno a zahráno. Co je to ale platné, když jsme se nedozvěděli nic o tom, proč je Rašín mnohými považován za našeho nejlepšího ministra financí? Kdo chce vědět o Rašínovi více, nechť čte zde: https://www.mises.cz/clanky/ekonomicky-nepravidelnik-xx-alois-rasin-310.aspx

• 23.10.2018  07:46
    Halloween (2018)

Perfektní! Jsem hrozně rád, že jsem se odhodlal a se synkem na Halloween zašel. Celou dobu jsem si připadal, jak kdybych byl o kus mladší a sledoval na pokoutné videokazetě starý Halloween. Akorát v novém kabátě. Děj je totiž úplně tradiční a schématický, netřeba přemýšlet nad logikou věci. Mordy jsou celkem originální, gore také nechybí a závěrečné zúčtování je opravdu lahůdka. Dokonalá hudba, která využívá a modernizuje základní melodii jenom dokresluje tento parádní kousek. Halloween se konečně dočkal důstojného pokračování a vzhledem k tržbám nezbývá než doufat, že nebude poslední.

• 17.10.2018  14:20
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

La3yrint se Jirkovi povedl. Je vidět, že si tvůrci dali tentokrát se scénářem podstatně více práce, než na druhé sérii. Je neuvěřitelné, že ačkoli jde v podstatě pořád o to samé a schéma je podobné předchozím sériím, divák se ani chvilku nenudí a hltá jednu epizodu za druhou. Herci jsou opět perfektní, potěší hlavně Švehlík ml., Rampepurda a Taclík, u kterého jsem si do konce nebyl jist, jestli hraje hňupa, nebo jestli je geniální :-) Výborná je rovněž hudba Ondry Brzobohatého, která správně brnká na nervy v té pravé chvíli. Co se týká samotného rozuzlení, byl jsem spokojen. By mě zajímalo, kdo tohle všechno odhadl předem. Já teda ne. Poslední díl byl sice lehce překombinovaný a Langoš ťukající v podzemí hradu na zeď pár metrů od prkny zaházených dveří mě dokonce rozesmál, ale já si to už jenom užíval. Jiříku, toč hernajs dál! A toč podobný věci! Děsně Ti to jde!

• 30.8.2018  19:19
    Summer of 84 (2018)

Ježiš, to se mi líbilo! Přesně toto jsem čekal. Miluju filmy z té doby, perfektně do nich pasující muziku a celý ten osmdesátkový look. Když do toho obsadí ještě věrohodné herce a solidního záporáka, jde o velice povedený kousek. Atmosféra perfektní, konec nekompromisní a nečekaný. Rozhodně doporučuju!

• 9.8.2018  12:22

Velice svižný film z Německé provenience, který se s ničím a s nikým nemazlí a jde pěkně po své línii až k závěrečným twistům, které jsou dobře promyšlené a rozhodně potěší. Jeden z nejlepších filmů na toto téma.

• 26.7.2018  07:18

Nadprůměrná duchařina, které vévodí dobré herecké výkony, fungující atmosféra a pár zvratů, které si možná užijete, možná ne. Já jsem si to užil.

• 17.7.2018  13:47
    Tomb Raider (2018)

Kdyby ta Alicia nebyla tak šikovná, dám hodnocení ještě nižší. To proboha nikdo neumí vymyslet pořádný scénář, který by alespoň trochu připomínal Indyho? Vždyť to bylo jako kdybych se díval odpoledne na Déčko. Nuda, nulová invence a nápady a konec debilní.

• 17.7.2018  13:43
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

MOŽNÝ SPOILER! To mi příšerně sedlo. Dokonce tak, že jsem celý seriál viděl dvakrát v jednom týdnu. Geniálně obsazená hlavní role sympaťákem Gleesonem, který je k uvěření když je zanedbaný a ožralý stejně tak, jak když je oháklý do gala a nahání nějakou kočku. Záporák je tak úchylný a se svoji pošahanou notorickou incestní matkou tak dobře zahraný, že mě bude děsit v představách ještě dlouho. K tomu perfektní scénář a úplně krásně pasující hudba. It's Not Too Late. Těším se na další sérii moc.

• 17.7.2018  13:36

Pro mě velké zklamání. bylo to pitomé až hanba mlátí okenicemi té ošumtělé chatky v lese. Začátek ještě ušel a čekal jsem, co se z toho vyklube. No nepřišlo takřka nic. Nějaký ten twist aby se neřeklo, ale blbě vymyšlený a chování postav, to je kapitola sama o sobě. Jednou bohatě stačilo, jinak radši nějaký fant.

• 17.7.2018  13:34
    Ničivé tornádo (TV film) (2008)

Opravdu ještě blbější, než obvykle snesu. Mně se občas takový filmy líbí - blboučký, levný, směšný triky, nějaké tornádko, sopka, globální katastrofa či geneticky vyšinutý hmyz. Toto ale bylo fakt moc. Jednu hvězdu dávám za to, že jsem to kupodivu dodíval do konce.

• 6.7.2018  11:03
    Ghostland (2018)

Známý úchyl Pascal Laugier se po podivném Tajemném muži vrátil k tomu, co mu jde nejlíp - šokovat brutalitou, syrovostí a bezútěšností dané situace v rámci subžánru home-invasion. Jen tak dál!

• 20.6.2018  09:06
    Wildling (2018)

Zajímavá žánrovka, která sice na označení horor postrádá hromadu ingrediencí, nicméně jako drama o odcizení a jinakosti skutečných i lidských monster celkem uspokojující. Pointa lehce odhadnutelná, herecké výkony v pohodě. Neublíží, ale také nenadchne.

• 12.6.2018  20:19

Strašná kravina! Já tyto filmy strašně nenávidím! Nenávidím twisty a čím víc, tím hůř. Čím větší výmrd s divákem, tím hůř. Čím se víc na konci směju, jak se mnou tvůrci vykývali, tím hůř. Dementní hudba a nesympatičtí herci, kteří vůbec nejsou přirození a přehrávají. Celé to nedávalo smysl a brzo na to celé zapomenu. Nebo je to celé naopak? :-)

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79