stration

lenochod

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 19.11.2017  13:46

Není to úplně můj šálek čaje, občas se film zdál zdlouhavý, infantilní a plný černochů (kolik jich asi tenkrát pobíhalo okolo královského dvora?),ale musím uznat, že je krásný, barevný, ohudbený, napínavý a s krásnou Hermionou v čele.

• 19.11.2017  07:47

Tak jsem si už dlouho neoddychl. Pokračování Stranger Things je prostě parádní, stejně nadupané jako první sérka, napínavé, originální a brutálně osmdesátkové. Musí se líbit snad každýmu, kdo má rád trochu tajemna a ty léta osmdesátá, která se mi spolu se začátkem devadesátek zdají být prostě super!

• 14.11.2017  18:21
    Hvězdy zastavárny (TV pořad) (2009)

Je to sice blbý, ale mně se tahle partička borců ze zastavárny líbí. Je jasné, že je to nahrané, že zákazníci jsou občas chudáci, ale čert to (nebo je) vem. Navíc je zde Chumlee, který je i se svým dabingem jedna z nejzábavnějších figur, které jsem v podobných reality show zhlédl.

• 14.11.2017  18:15

Podobný styl filmů mám rád. Uzavřená skupina "pokusných" lidí, kde do poslední chvíle nevíte, kdo přeýije a co za tím vězí. Zde je navíc skupina celkem velká, takže mrtvol kvapem přibývá a než se stačíte rozkoukat, je jich pár desítek. Celé je to celkem příjemně natočené a herci se snaží. trochu to sráží konec, který jsem už někde viděl a který se mi zdá tím pádem neoriginální. Na jedno zhlédnutí ale dobré, teda za tři.

• 14.11.2017  17:30

Vcelku originální hříčka, kde si do posledního momentu nemůžete být jistí, kdo je kdo. Rychlé tempo bez zbytečných keců, kvalitní gore a dobře zvolené ineriéry a masky. Rozhodně doporučuju jako osvěžení a pro hororové fandy povinnost.

• 13.11.2017  10:02

Řemeslně dokonalý film, který trpí přílišnou křesťanskou angažovaností.

• 8.11.2017  18:45
    The Neighbor (2016)

Žádná díra do světa, lae zase žádný průser. Atmosféra funguje, herci se snaží a gore se taky nějaké najde. Škoda první půl hidiny, která je sice jakýmsi uvedením do děje, ale klidně bych ji o čtvrt hodinu zkrátil a přidal do poslední třetiny.

• 6.11.2017  20:28

Druhá Annabelle se fakt povedla. Mix těch nejprovařenějších hororových propriet funguje parádně. Akorát se vše musí dát dohoromady s citem a umem. A to se tady podařilo. Sirotčinec, panenky, strašák, stodola, nefungující výtah, studna, zamčená místnost pod schodama, ječící holčičky, jeptiška (nebo kdo), kletba, tajemná znetvořená osoba atd. Film má perfektní atmosféru, doporučuju rozhodně sledovat potmě. Lekačky taky ušly. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších letošních kousků a fanouškům hororu by rozhodně neměl ujít. Sandberg pod dohledem Wana opravdu umí.

• 6.11.2017  17:49

Netušil jsem, že nejlepší díl bude zrovna taková sranda. Miroslav Hanuš je dokonalý blb (teda v této roli) a jeho parťák je na tom podobně. Smál jsem se nahlas, a ne jednou. No a teď zase vážně, jo?

• 6.11.2017  17:42

Nechtěl jsem být zklamaný, a tak jsem nic nečekal. A udělal jsem dobře. Třetí pokračování Padoucha je nudné, nápady okoukané a celé je to hlavně úplně zbytečné. Oživení nepřichází ani s novou postavou (Dru, bratr Grua), která děj nikam moc neposouvá a je taktéž k uzoufání nezajímavá. Kdybych šel do kina, byl bych hodně nasraný, tak jsem jenom zabil nedělní odpoledne, které jsem mohl strávit třeba u Vražd v Midsomeru, které se mi neomrzí ani na poosmé. Já padouch 3 se mně omrzel napoprvé.

• 5.11.2017  15:37
    The Remains (2016)

No tak to byla slabota. Začátek celkem ušel, ale pak tempo slušně řečeno zvolnilo, aby se film rozběhl až v závěrečné desetiminutovce. Herci se celkem snažili, občas nějaká ta lekačka, ale co je to na plat, když se člověk nedočká jediného zvratu nebo originální myšleky a nápadu. Hrozně bezpohlavní a sterilní. A nuda.

• 5.11.2017  10:42

Další zbytečná recyklace. Panenka je sice sympatická, v několikerém provedení a trousí solidní vtípky, ale celý děj je odfláknutý, prostředí psychiatrické léčebny není vůbec tajemné a temné, ale vypadá ve světle zářivek jako kanceláře a chování postav je hloupé. snad jenom, kdybych přistoupil na varantu, že blázni jsou všichni včetně personálu. Závěr (i potitulková scéna) maznačuje, že by mohlo vzniknout dalších trilion dílů. Nic proti, ale chce to sakramentsky zapracovat na zápletce, jinak to snad ani nemá cenu.

• 5.11.2017  08:41
    Leatherface (2017)

Známí úchylové z Francie se chopili série o koženém ksichtu a natočili další díl, který je ale ve výsledku trochu zklamáním. Největší průser je scénář, který je strašně jednoduchý, předvídatelný a bez sebemenšího překvapení. Připadalo mi to jako další nepovedená epizoda z Wrong Turn. Celé to ale zachraňuje bezchybná řemeslná stránka a gore, které je opravdu šťavnaté, doprovázené výborným soundtrackem. Podtrženo sečteno, nový Leatherface určitě stojí za vidění, ale díru do světa neudělal. Škoda.

• 2.11.2017  07:41

Jak říkal Jan Werich: "To je blbý, to se bude líbit." U Marvelu pochopili, že se musí vydat trochu jinou cestou. Vykašlali se proto na nějaký složitý, komplikovaný příběh a filozofické kydy a vrhli se na přebarevný a vtipný scénář a propojení s populárními Avengery. Trefa do černého. Vtípky jsou opravdu dobré, několikrát jsem se dokonce smál nahlas (třeba Zlatovláska). K tomu kupa odkazů na kdeco včetně Star Treku. Kdyby bylo na mně, film bych tak o dvacet minut zkrátil, aby rychlej odsýpal, ale jinak jsem spokojen. Nový Thor se povedl.

• 31.10.2017  20:46

Velice hravý film. Ze začátku si myslíte, že jde asi o nějakou hru na zabijáka, abyste postupem času zjistili, že si s vámi tvůrci jenom tak hrají. Zahrané je to perfektně, ten hlavní týpek bude jednou fakt dobrej herec. Napjaté momenty vám budou hrát na nervy a vy chvílemi nebudete vědět, kdo je kdo v této hře na kočku a na myš. Celé to připomíná počítačovou hru, kde neustále hádáte, co se stane v následující chvíli. Ale stejně zase prohrajete a budete se muset snažit znovu. Moc jsem si to užil a hrál rád tuto hru až do zdařilého konce. Konce hry.

• 30.10.2017  12:18
    Jigsaw (2017)

Tak jsme se konečně dočkali a v Mountfieldu můžou roztočit kolo štěstí o slevy na nové motorové pily. V Jigsaw je hrozně moc pozitiv. Asi nejlepší je pochopitelně tvář Johna Kramera, kde tvůrci pochopili, že Kostěný Mandylor a zbytek party prostě to charisma nemá. Vše okolo Johna dokonce dává celkem smysl a na další díly je našlápnuto. Dalším plusem je scénář, kde scény na sebe rychle navazují, film běží svižně a nemá v podstatě hluchých míst. Než se nadějete, je tady květinka na rozloučenou. Horší je to se samotnýma pastičkama. Podle mě jsou lehce "nedotažené". Už to není špárání v dutině břišní a hledání klíčku, obětem stačí relativně málo, aby vyvázly. Je pravda, že pak je čeká většinou pastička další, což chudákům na klidu nepřidá, ale zase se lze "vykroutit" docela snadno. Jistě, nějaká ta končetina to odnese, ale furt je to málo. No a poslední, brokovnicová, zkouška je už docela průhledná. Ale když do toho nebudeme příliš "vrtat", je Jigsaw dobrý film a hlavně perfektní pokračování této, doufám, nesmrtelné série. Bavil jsem se od začátku do konce a už se těším na reprízu. A nebo rovnou za rok na Halloween. Tak zatím, Johne!

• 29.10.2017  09:11
    Temná věž (2017)

Nerozumím, jak si mohli tvůrci myslet, že několika tisícovou ságu dokáží přehledně zpracovat v rámci hodiny a půl. Výsledek tomu, bohužel, odpovídá. Je to chaotické, některé scény logicky nenavazují, motivace a hloubka postav neexistuje. Škoda. Temná věž si zaslouží minimálně dvanáctidílný seriál, který by naplno rozkryl všechny kličky, odbočky a motivace. Toto byl marný pokus a zasloužený propadák. (Já nepíšu komentář rukou, já píšu hlavou. Kdo nepíše hlavou, ten zapomněl tvář svého otce. :-))

• 29.10.2017  09:01

Hrozná blbost. Bay se definitivně zbláznil a tak dementní příběh vymýšlel asi hodně dlouho (i když to vypadá, že ho napsal za pět minut na hajzliku). Všechno je pochopitelně hrozně přehnané, dialogy příšerné, situace nepřehledné a konec blbý. Na druhou stranu je zase vidět, že Poslední rytíř stál kupu peněz a je to na něm vidět (obzvlášť úvodní scéna s rytíři kulatého stolu, Merlinem a Artušem je povedená). Podtrženo, sečteno, v televizi pochopitelně pecka, u které se pobavíte u její dementnosti, v kině bych litoval peněz.

• 23.10.2017  08:27

Caesarovi přibylo šedin a mně taky. Válka o planetu opic je totiž strašně dlouhý film, kterému by slušela ubrat dobrá půl hodinka. Jinak výhrady moc nemám, triky jsou perfektní, děj sice trochu plochý, protknutý filozofováním, ale jak říkám, kdyby se to trochu zkrátilo, měl bych chuť si film vychutnat ještě párkrát. Takhle si počkám na nějaké nedělní deštivé odpoledne u TV, jestli budu mít čas a chuť.

• 18.10.2017  06:03
    47 metrů (2017)

Krásný survival. Napětí a atmosféra funguje dokonale, obě hrdinky jsou dostatečně sympatické a všichni, včetně žraloka se chovají tak nějak normálně, žádné exibice a přehnané žraločí IQ. K tomu hraje pasující hudba. No a závěr je kapitola sama o sobě. Výborně vymyšlené, překvapivé a sakramentsky zábavné. Při rozsvícení světlice jsem si připadal jako v The Descent. Paráda.

• 16.10.2017  20:00

Jedna hvězda za Damona, protože je to sympaťák. Jinak další zkurvená ekologistická agitka bez špetky studu a rozumu, aneb "My víme, co je pro vás dobré".

• 15.10.2017  17:23

Mně se to katastrofálně nelíbilo a kdybych to nesledoval na zájezdu v autobuse, asi bych se nedodíval. Totální klišé, minimum nápadů a inovací, schematické obsazení současnými hvězdami, které vlastně nemají co hrát. Ani jednou jsem se nazasmál a byl jsem rád, když to skončilo. Nikdy více. Jednu hvězdu navíc dávám přece jenom za Ondru Vetchého, který je prostě sympaťák všude.

• 13.10.2017  06:03

Celkem mě tyto typy filmů baví. Tady se to ale ne úplně povedlo. Všechny zvraty jsou předvídatelné, hádanky uhodne každý, kdo byl někdy na nějakých manažerských školení nebo dává pozor ve škole a konec je přinejmenším odfláknutý. I tak se na to dívá celkem příjemně. Jenom si s tím tvůrci mohli víc vyhrát.

• 10.10.2017  20:36
    Crawlspace (2016)

Zpěvák z HIM nahání hrůzu jedné sympatické rodince, která se právě přestěhovala do domku, co vypadá jako z americkýho hororu. Ale vážně. Ze začátku to vypadá jako naprosto tuctový, nudný a sériový hounted house kousek, ze kterého se má vyklubat nějaké strašlivé tajemství a duch ve sklepě (apríl, na půdě). Světe div se, ono se to rozjede jinak a perfektní konec dokazuje, že z režiséra podprůměrného vraždění lesbických upírek se může vyklubat ještě solidní hororový nadšenec. Doporučuju jako jednohubku pro všechny, kteří bydlí, a nebo ještě lépe, se chystají, postavit nějakou pěknou dřevostavbu.

• 9.10.2017  13:01
    Bodom (2016)

Takových filmů už bylo - čtveřice teenagerů se vydá prozkoumat místo dávné, neobjasněné vraždy daleko od civilizace. Akorát v různých obměnách. Ti seveřani to ale umí. Atmosféra je vynikající už při vjezdu do lesa a první švih kudlou na sebe nenechá dlouho čekat. Asi v polovině filmu příjde první zvrat a pak ještě pár dalších. Všechny jsou celkem fajn, gore sice ve tmě, ale nějaký pokus tam je. K tomu hraje výborná hudba, která chvílemi připomíná řezání kudlou a zní opravdu nepříjemně. I když jde čistě o schematickou podívanou, ze které nemůže být nikdo úplně "vykolejenovaný", mně se to líbilo.

• 9.10.2017  10:33
    Uteč (2017)

Velice zdařilá jednohubka, která sází na atmosféru podivna a touhu vědět, co za tím sakra vězí. Hluchá místa v podstatě nejsou, herci jsou slušní a konec taky ujde, i když by závěrečné zúčtování mohlo trvat déle a celý film mohl být podstatně víc gore. Taky nevím, proč je do toho tahaný rasismus. Myslíte, že by se něco stalo, kdyby byli všichni černí nebo bílí, nebo prostě namíchaní, ale bez přílišného zdůrazňování MY a ONI? Já myslím, že ne.

• 1.10.2017  15:49

Jednu hvězdičku navíc za prostředí Korsiky, kde jsem film na zájezdě zhlédl. Jinak se jedná o průměrnou až podprůměrnou komedii u které se málo zasmějete, ale dozvíte se něco málo o Korsice.

• 1.10.2017  15:47

Degradace a zašlapání skvělé myšlenky, výborných lokací a příležitosti se vyřádit v období Francouzské revoluce. Zoufale nevtipné a místy dokonce trapné. Bylo mi trapně za herce, kteří museli trpět. I když za ten honorář bych to asi taky snesl. Každopádně blbost, která mě zamrzela hlavně vzhledem předchozím dílům. Závěr nahrává dalšímu pokračování, které, doufám, nenapíše nějaký amatér za pět minut na hajzliku.

• 30.9.2017  14:11
    Wonder Woman (2017)

Tak mě tato nová komiksovka od DC nehcytila. Asi po hodině jsem na dokonce tak na čtvrt hodiny usnul. A to vyjadřuje můj celkový dojem z filmu. Roztahané, nezáživné, nezajímalo mě jak to dopadne, kdo umře, kdo ne. Udělané je to nicméně pěkně, všichni se snaží a film i tato schopnostmi obdařená ženština si jistě své fanoušky najde. Já mezi ně patřit ale nebudu.

• 28.9.2017  20:02

I přes zajímavý nápad a celkem obstojný konec ničím nevybočující žánrovka, která zcela uspokojí snad jen zapřísáhlé fanoušky Laurence Fishburna, Sci-Fi a filmů z nižším rozpočtem. Neurazí, ale také nenadchne.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76