stration

lenochod

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 17.10.2018  14:20
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

La3yrint se Jirkovi povedl. Je vidět, že si tvůrci dali tentokrát se scénářem podstatně více práce, než na druhé sérii. Je neuvěřitelné, že ačkoli jde v podstatě pořád o to samé a schéma je podobné předchozím sériím, divák se ani chvilku nenudí a hltá jednu epizodu za druhou. Herci jsou opět perfektní, potěší hlavně Švehlík ml., Rampepurda a Taclík, u kterého jsem si do konce nebyl jist, jestli hraje hňupa, nebo jestli je geniální :-) Výborná je rovněž hudba Ondry Brzobohatého, která správně brnká na nervy v té pravé chvíli. Co se týká samotného rozuzlení, byl jsem spokojen. By mě zajímalo, kdo tohle všechno odhadl předem. Já teda ne. Poslední díl byl sice lehce překombinovaný a Langoš ťukající v podzemí hradu na zeď pár metrů od prkny zaházených dveří mě dokonce rozesmál, ale já si to už jenom užíval. Jiříku, toč hernajs dál! A toč podobný věci! Děsně Ti to jde!

• 30.8.2018  19:19
    Summer of 84 (2018)

Ježiš, to se mi líbilo! Přesně toto jsem čekal. Miluju filmy z té doby, perfektně do nich pasující muziku a celý ten osmdesátkový look. Když do toho obsadí ještě věrohodné herce a solidního záporáka, jde o velice povedený kousek. Atmosféra perfektní, konec nekompromisní a nečekaný. Rozhodně doporučuju!

• 9.8.2018  12:22

Velice svižný film z Německé provenience, který se s ničím a s nikým nemazlí a jde pěkně po své línii až k závěrečným twistům, které jsou dobře promyšlené a rozhodně potěší. Jeden z nejlepších filmů na toto téma.

• 26.7.2018  07:18

Nadprůměrná duchařina, které vévodí dobré herecké výkony, fungující atmosféra a pár zvratů, které si možná užijete, možná ne. Já jsem si to užil.

• 17.7.2018  13:47
    Tomb Raider (2018)

Kdyby ta Alicia nebyla tak šikovná, dám hodnocení ještě nižší. To proboha nikdo neumí vymyslet pořádný scénář, který by alespoň trochu připomínal Indyho? Vždyť to bylo jako kdybych se díval odpoledne na Déčko. Nuda, nulová invence a nápady a konec debilní.

• 17.7.2018  13:43
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

MOŽNÝ SPOILER! To mi příšerně sedlo. Dokonce tak, že jsem celý seriál viděl dvakrát v jednom týdnu. Geniálně obsazená hlavní role sympaťákem Gleesonem, který je k uvěření když je zanedbaný a ožralý stejně tak, jak když je oháklý do gala a nahání nějakou kočku. Záporák je tak úchylný a se svoji pošahanou notorickou incestní matkou tak dobře zahraný, že mě bude děsit v představách ještě dlouho. K tomu perfektní scénář a úplně krásně pasující hudba. It's Not Too Late. Těším se na další sérii moc.

• 17.7.2018  13:36

Pro mě velké zklamání. bylo to pitomé až hanba mlátí okenicemi té ošumtělé chatky v lese. Začátek ještě ušel a čekal jsem, co se z toho vyklube. No nepřišlo takřka nic. Nějaký ten twist aby se neřeklo, ale blbě vymyšlený a chování postav, to je kapitola sama o sobě. Jednou bohatě stačilo, jinak radši nějaký fant.

• 17.7.2018  13:34
    Ničivé tornádo (TV film) (2008)

Opravdu ještě blbější, než obvykle snesu. Mně se občas takový filmy líbí - blboučký, levný, směšný triky, nějaké tornádko, sopka, globální katastrofa či geneticky vyšinutý hmyz. Toto ale bylo fakt moc. Jednu hvězdu dávám za to, že jsem to kupodivu dodíval do konce.

• 6.7.2018  11:03
    Ghostland (2018)

Známý úchyl Pascal Laugier se po podivném Tajemném muži vrátil k tomu, co mu jde nejlíp - šokovat brutalitou, syrovostí a bezútěšností dané situace v rámci subžánru home-invasion. Jen tak dál!

• 20.6.2018  09:06
    Wildling (2018)

Zajímavá žánrovka, která sice na označení horor postrádá hromadu ingrediencí, nicméně jako drama o odcizení a jinakosti skutečných i lidských monster celkem uspokojující. Pointa lehce odhadnutelná, herecké výkony v pohodě. Neublíží, ale také nenadchne.

• 12.6.2018  20:19

Strašná kravina! Já tyto filmy strašně nenávidím! Nenávidím twisty a čím víc, tím hůř. Čím větší výmrd s divákem, tím hůř. Čím se víc na konci směju, jak se mnou tvůrci vykývali, tím hůř. Dementní hudba a nesympatičtí herci, kteří vůbec nejsou přirození a přehrávají. Celé to nedávalo smysl a brzo na to celé zapomenu. Nebo je to celé naopak? :-)

• 10.6.2018  08:16
    Tomáš Halík: Dialogy se světem (TV film) (2018)

"Naopak intelektuálové jsou dnes zpravidla státními zaměstnanci, i když pracují pro nominálně soukromé instituce a nadace. Díky téměř dokonalé ochraně před spotřebitelskou poptávkou se jejich počet drasticky zvýšil a jejich odměny se v průměru pohybují vysoce nad jejich tržní hodnotou. Současně s tím úroveň jejich práce nepřetržitě klesá. Jejich práce jsou většinou nic neříkající a nesrozumitelné. A ty, které se přece jen zabývají podstatnými věcmi a jsou srozumitelné, jsou zase nehorázně etatistické. Existují výjimky, avšak jsou-li prakticky všichni intelektuálové zaměstnáni nejrůznějšími odnožemi státu, nemělo by být pro nikoho překvapením, že většina jejich stále obsáhlejších prací bývá ať již vědomě nebo nevědomě státní propagandou. Propagátorů demokratické vlády je dnes více, než kolik bylo propagátorů monarchistické vlády za celou lidskou historii." Hans-Hermann Hoppe.

• 28.5.2018  10:39

Nemám rád filmy, které vznikly na objednávku politiků po "větší korektnosti" a zachování kvót na postavy rozdílné barvy pleti. No a toto je jeden z nich. Příběh samotný je tupý, napětí se moc nekoná. Potěší snad jen Andy Serkis a tradiční Martin Freeman, který ovšem takových rolí hraje kupy a efekty, které jsou jako vždy na profesionální úrovni. Znovu si ale tohoto kočkodana nepustím.

• 14.5.2018  14:05

Není to už ono. První půl hodinka je vynikající a říkal jsem si, co na tom ti škarohlídi vidí. Jenomže pak film ztrácí dech a kupí se jedno WTF za druhým. Konec taky nic moc, odfláknutej a málo promyšlenej. Ale ruku na srdce, pořád je to nadprůměr a kdyby to byl první díl, nebo nějaký jiný film, tak je hodnocení jiný. Ve výsledku jsem celkem spokojený.

• 14.5.2018  14:01

Je to děsně dlouhý a pořád se tam něco děje. Jenomže mně už po čtvrt hodině bylo jedno co.

• 14.5.2018  14:00

Totálně nudná konverzačka, kde vyčnívá snad jen závěrečná poprava českých pánů a jinak nic. Peníze asi nebyly a scénář je krom dialogů taky tak na tři stránky. Herci celkem slušní. Jednu hvězdu přidávám za Květnou zahradu v Kroměříži. Jinak nálada jak po Bílé hoře.

• 30.4.2018  13:30

Doslova pro...aný potenciál. Začátek totiž vypadá fakt slibně, daří se vykreslit dobu, postavy, kulisy sídla Winchesterů vypadají dokonale a celá legenda láká k prozkoumání. Potom se ale tvůrci zaseknou a do...ají všechno, co v první třičtvrtě hodince budovali. Následují laciné lekačky, několik logických laspů, přiblblé chování postav a nijaké rozuzlení a konec. Všehcno zachraňují solidní herci, kteří ale ke konci evidentně neví, jak mají s charaktery svých postav naložit a jak se vyvíjet. Je to zatr sakr veliká škoda, protože náběh a námět to mělo výborný.

• 30.4.2018  13:23

U DC už teď asi vypadají vlasy i Supermanovi. Marvel je prostě jednička a Avengers to svým posledním kouskem znovu dokazují. Vše začíná a do jisté chvilky pokračuje stejně jako předchozí Marvelovky, tedy parádní hlášky, oťukávání hlavních hrdinů jak mezi sebou tak s hlavním záporákem a taková odlehčená popcornová zábava, která neurazí, ale po všech těch dílech ani nepřekvapí. Čím více se ale na plátně začíná objevovat Tanos, tak i těm nejzarytějším šprýmařům dochází, že to tentokrát bude pro naše superhrdiny tvrdý oříšek, který se jen tak rozlousknout nepodaří. Tanos (v geniálním dabingu Etzlera) začíná dominovat a jeho promyšlené tahy ženou Avengers a všechny ostatní do zkázy. Konec je pak pro jedny dokonalý, pro jiné podraz a pro další jen poločas finální bitvy. IMHO jak by řekli fanoušci Twin Peaks: Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Říkám si, že snad ti naši superhrdinové nejsou takoví idioti. Zvláště do Dr. Strange vkládám naději. No uvidíme. Každopádně jde opět o svým způsobem revoluční počin, který posouvá celý MCU zase kupředu. Tanos je jeden z nejlepších záporáků poslední dekády a já se tentokrát nestydím přiznat, že se na pokračování neskutečně těším. A držím palce!

• 24.4.2018  14:11
    The Ritual (2017)

Jak by řekl můj synek: To bylo hustý. Tak parádně atmosferický kousek jsem už dlouho neviděl. Perfektně vybraný lokace, kde do toho lesa bych nešel ani špásovat s milenkama (teda s manželkou :-)) a na hřiby už vůbec ne. První náznak něčeho neobvyklýho a padal bych jak namydlenej blesk. Herci jsou vybraní dokonale a jejich psychologie a prožité trauma dává tušit, že to opravdu povedená túra nebude. Konec je pak kapitola sama o sobě, kde jedni nadávají a druzí jsou spokojeni. Já tak napůl. Tajemno zmizí, jakmile je vidět to co vidět být nemělo. Naproti tomu je ale lesní obludka povedená a vidět něco takovýho při procházce po Hostýnských vrších, tož se do konce života pohybuje jenom po sídlišti. Já jsem nadmíru spokojený a doporučuju pouštět v noci a v lese.

• 24.4.2018  13:54
    Suburra (2015)

Takový ten typ filmu, kde je vám od začtku jasný, že to prostě žádným happy endem skončit nemůže, že se bude fest zabíjet a že to nebude v rukavičkách. Zpracování perfektní.

• 24.4.2018  13:53
    Smyčka (2014)

No tak to bylo parádní psycho. Když se odhalilo, jak dlouho ti chudáci trpěli ve smyčce, málem jsem se po... Dobrej humus. Hlavně na schodech bych asi šílel. Zpracování perfektní, herci dobří a závěr zajímavý. Víc se za ty prachy z toho fakt vytlouct nedalo.

• 24.4.2018  13:51

Nejzajímavější a nejlepší role Nicolase za poslední roky. Trocha hororu, docela dost srandy. Na jedno podívání naprosto dostačující.

• 24.4.2018  13:31

Jak říká Krakonoš: Kdo chce moc, nemá nic. Dobří herci se marně snaží protlouct tupým scénářem, nezáživnou režií a nulovou invcencí, kde jakýkoliv moment překvapení rovná se stejný zázrak jako samotné zrození Frankensteina.

• 24.4.2018  13:28

Španělé si zkusili "severskou" kriminálku říznutou mystikou a vyšlo to. Temná a tajemná atmosféra, rituální vraždy a propletenec vztahů, kde hlavní roli hrají pochopitelně dávná traumata a křivdy. Neškodilo by přece jenom ubrat takových dvacet minutek, páč občas filmu lehce dochází dech a některé momenty se jakoby opakují. Výsledek je ale více než dobrý a já můžu El guardián ivisible s klidem doporučit všem milovníkům nejen "severských" kriminálek.

• 24.4.2018  13:24

Mně se tyhlety kousky líbí. Liam je přesně ten, který do nich pasuje jak prdel na hrnec. Vera Farmiga je taky dost šikovná, škoda, že se ve vlaku nesvezla delší dobu. Napětí zůstává po celý film konstatně na vysoké úrovni a celkem mě bavilo hádat, co za tím sakra vězí. Závěr sice nepatří k těm WTF finále, které si budu dlouho pamatovat, ale nakonec docela legické. Co jsem očekával, to jsem dostal, takže za mě určitě spokojenost.

• 24.4.2018  13:19

Tuctová variace na Nezvratný osud a mnoho dalších. Začátek dobrý, ale potom příjde taková kupa nelogičností, postavy se chovají jak totální kreténi, kteří hrají v hororech :D a co se týká úmrtí, taky tvůrci moc invence nepředvedli. Kolem a kolem na jedno podívání jakš takš, ale podruhé si to určitě nepustím.

• 20.3.2018  19:59
    Tvář vody (2017)

Del Toro opět překvapil. Natočil svým tématem naprosto tuctovou, opelichanou retro love story o ošklivce, která se zamiluje do týraného vodního tvora a pomůže mu utéct. Je to prostě tak jednoduché. Co film katapultuje do nadprůměru je ale právě Guillermo del Toro. Přesní a dobře vybraní herci, perfektní ztvárnění doby, v které se film odehrává, hudba a mnoho detailů, pro které se vám to prostě bude líbit.

• 18.3.2018  09:11

Typické pokračování se všemi svými neduhy - přehnanější, delší, všechno jsme už viděli v prvním dílu atd. Nicméně dívá se na to pořád dobře, akční scény jsou téměř dokonalé, humoru akorát. U trojky by to chtělo ale nespěchat a trochu si s tím pohrát, ať to neskončí průserem.

• 16.3.2018  06:37

Pěkně se na to dívalo a to je tak všechno. Nuda, nesympatické postavy, děj mě vůbec nebral a bylo mi celé fuk.

• 11.3.2018  06:19
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Mumie Sommerová a lidé, kteří by se sami na konkurenčním trhu nikdy neuživili bráníli socialistickou ČT. A těch 5,66 mld. Kč ukradených pomocí daně nazývané koncesionářský poplatek jim nevadí. Humus. Adela celkem fajn. Ceny opět poplatné době.

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79