stration

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 4.2.2018  17:32
    matka! (2017)

Aronofsky se totálně pomátl. V průběhu let se začal domnívat, že je nejlepší režisér na světě, že má tu moc sdělovat lidstvu prostřednictvím svých ujetých filmů nějaká poselství a že je k tomu předurčený. Matka! je formálně geniální. Herci jsou přesní a výrazní, efekty, atmosféra a hudba perfektní. Co je to ale naplat, když je to celé nestravitelné, brutálně přehnané a ve výsledku ploché. Kdo se chce opájet dokonalou filmařinou, ať u filmu nepřemýšlí. Jinak by se mu mohlo stát, že se místo vztyčeného ukazováku dočká vztyčeného prostředníku.

• 4.2.2018  11:11
    1922 (2017)

Velmi depresivní chuťovka pro milovníky krys a tíživé atmosféry, kde od začátku tušíte, že slunce nad farmou Willfrieda Jamese jednou zajde a nastanou temné časy. Tomas Jane je můj oblíbenec a jsem rád, že zde opět potvrdil, že se do podobných rolí prostě hodí. Kingova povídka je malinko jiná, ale to nevadí. Tvůrci udělali pár změn a musím říct, že tím vůbec nic nepokazili. Vznikl film, který pojednává o tom, že temné síly občas člověka přemohou, že vás nepustí a nakonec si to s vámi pěkně vyříkají. Kdo nahlédne do propasti, i propast nahlédne do něho.

• 4.2.2018  08:16

Nový kabát Hvězdným válkám rozhodně prospěl. Všechno do sebe zapadá, nové postavy skvěle doplňují staré, děj sice nijak komplikovaný není, ale posouvá celé universum Hvězdných válek dopředu. Nejvíce potěší návrat Luka a v podstatě celá psychologická rovina a rozpolcenost hlavních postav, kde nevíte, na kterou stranu se zrovna přikloní (Kylo), nebo jestli se vůbec zapojí do války (Luke). Vadily mně vlastně jenom dvě věci, a to přece jenom přílišná délka, kde scény na ostrově a mnoho konců trochu rozmělnily závěrečnou katarzi a příliš hrubé střídání vážných hovorů a humoru, který sice situaci odlehčil, ale mnohdy zabránil vnitřně prožít danou situaci. Nejsem vyloženě fanoušek Star Wars a díly se mi trochu pletou, ale Poslední z Jediů je rozhodně pro mě jeden z nejlepších dílů. Jednu hvězdu přihazuju za synka, který mě do kina dotáhl a který je pro mě rozhodně ten Poslední a Největší z Jediů. Ať vás síla provází!

• 30.1.2018  18:52
    Wish Upon (2017)

Téma Nezvratného osudu ve variaci s ťamanskou krabičkou, která vlastníkovi splní sedm přání. Jenže ono to má pochopitelně háček a každé přání znamená také jeden průser. Představitelé hlavních rolí celkem v pohodě, nic není vyloženě špatně. Jenomže celé je to lehce odbyté a konec průměrný. Dívá se na to dobře, ale za pár dnů na Wish Upon zapomenete. Příště trochu přidat gore, víc vymakat scénář, úmrtí a pointu a bude to O.K.

• 30.1.2018  18:47

Na Hromnice o mrtvolu více. Všechno nejhorší je celkem přesnou variací na tohle téma, ale poněkud brutálnější a stvořenou pro současné teenagery. Všechno šlape jak má, herci jsou sympatičtí, a tak odpustíte i mnou nenáviděné prostředí amerického školství, kde se to jen hemží různými spolky, kluby, Gama, Delta apod. Konec je celkem překvapivý a jenom zlepšuje výsledný pocit z filmu. A ten byl rozhodně příjemný.

• 27.1.2018  11:13
    Veronika (2017)

Španělé tythle duchařiny zkrátka umí! Verónica má perfektní atmosféru, neokoukané herce v hlavních rolích, vynikající soundtack a mnoho dalšího. Konec je také dobrý, zvláště, pokud se film alespoň z části zakládá na skutečných událostech. Ouiju bych si nezahrál ani omylem už před tím, ale teď je to tutovka. Palec nahoru a doporučuju každému fandovi kvalitních duchařin. Paco Plaza je zpět v parádní formě.

• 24.1.2018  13:42
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Formát této frašky byl příšerný. Kterýho vola napadlo tam posadit ty fanatiky do publika? A co tam vyváděl ten Voříšek? Nic. K výkonu obou kandidátů se vyjadřovat nebudu. De gustibus non est disputandum. :-)

• 22.1.2018  13:20

Nevím, co si mám myslet. Na jednu stranu výborný námět, temná, depresivní atmosféra, výborní herci, na straně druhé hrozná snaha o "noir" říznutý Hollywoodem a severskými kriminálkami. Chvílemi se mi to líbilo, chvílemi jsem kroutil hlavou a stašně se nudil. Třeba příjde chvíle, kdy budu mít chuť dát Kapitánovi druhou šanci.

• 21.1.2018  14:17
    Konvert (2017)

Trochu nadhodnotím, protože mi tento kousek od našich východních přátel vyloženě sedl. Ruských hororů je jako šafránu, a tak je potřeba oceit každý kousek. Námět je vcelkku originální a pojednává o jedné prokleté obálce, která chce být doručena, ale o kterou její adresáti v žádném případě nestojí. Tempoje svižné, stopáž velice přívětivá a celé to připomíná spíše mystický thriller, než horor. to mi ale také celkem nevadilo. Herci jsou sympatičtí a prostředí ruské metropole neokoukané. Do fakt dobrýho filmu chybělo trochu víc si s tématem pohrát, vymazlit a vygradovat jednotlivé scény. Ale jako celek opravdu spokojenost.

• 21.1.2018  10:16

Xavier Gens dokázal, že horory umí. Výborně a zručně natočený film, jehož největší slabinou je právě téma vymítání. Moc nového totiž nenabídne, scénář je šablonovitý a žádné velké překvapení se nekoná. Škoda tak talentovaného režiséra na takovou látku. Doporučuju Gensovi sehnat nějaký originální scénář, který se nebojí pošlapat zaběhlá klišé a zase to bude pecka.

• 18.1.2018  20:24

Taková atmosferická konverzačka mixnutá horovýma prvkama. Napětí je slušné, herci úplně v pohodě a vůbec řemeslně je It Comes at Night zvládnuté perfektně. Horší je to s dějem, který se fakt vleče a ta hodinka a půl vůbec neutíká. Tempo je pořád stejné, akorát na konci je pár rychlých scén. Navíc se hodně filmu odehrává potmě, kde chudák divák aby si oči strhal, aby viděl kloudný záběr. Čekal jsem víc.

• 4.1.2018  20:21
    To (2017)

Tak to bylo hustý! Knihu jsem četl, původní verzi z roku 1990 viděl třikrát a stejně jsem byl napjatý, jak ono zápolení s Pennywisem dopadne. Oproti předloze a celkem věrné televizní verzi bylo učiněno pár změn, většinou to věci prospělo (vznášející se oběti, vynechání závěrečných orgií, zombík, pokřivená paní). Nejde totiž o to, kopírovat přesně krále hororů, ale vzít si z předlohy to nejlepší a přizpůsobit to době. Ono celé to vypadá jako moderní trendy teenagerská parta z osmdesátek ála Stranger Things, akorát brutálnější. Nejlepší je ale na IT atmosféra a celkový look, který je prostě parádní. I když od začátku víte, kterým směrem se bude děj ubírat, stejně jsem byl napnutý jak slipy na těch chlapcích, když sledovali svou kamarádku v lomu. Jsem rozhodně nadšený a nemůžu se dočkat pokračování. Rozhodně jeden z nejlepších hororů roku a filmů vůbec. Díky IT si také široké publikum našlo cestu k hororu, tedy mému nejoblíbenějšímu fimovému žánru. A za to mu patří věčná sláva!

• 3.1.2018  08:38
    Wind River (2017)

Americký pokus o temnou severskou kriminálku. Atmosféra je perfektní, pomalé tempo, které se stupňuje až k finálnímu masakru, mrazivá a drsná příroda, perfektní vykreslení postav a jejich motivací. Jedinou chybičkou (teda pro mě) byla velmi lineární zápletka a celé pátrání, které mohlo být zamotanější a odhalení více šokující. Rozhodně se ale jedná o velice nadprůměrný film, o kterém i díky "indiánskému poselství" ještě na Oscarech uslyšíme.

• 3.1.2018  08:32
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Krásná kostýmní, interiérová a exteriérová podívaná, která je ovšem prázdná a děravá jak ústa staré ženy. Motivace postav nejsou dostatečně vysvětleny, některá historické fakta jsou záměrně pozměněna (proč?) a výběr herců je v mnohých případech pochybný. Chtělo by to dotočit další dva díly, aby měl divák možnost vůbec pochopit význam Marie Terezie. Takto byla vykreslena pouze jako plochá figura, která si kromě plození dětí jen občas dupla. Pro mě zklamání a slabota. Jednu hvězdu přidávám za Kroměříž, její zámek a zahrady, které jsou zde i ve skutečnosti krásnější, tajemnější a poutavější, než celý tento koprodukční spektákl.

• 28.12.2017  08:02
    Rozsudky soudce Ooky (TV film) (1988)

Čím jsem starší, tím se mi to líbí víc.

• 27.12.2017  18:14
    Trestanec (2017)

Velice solidní vězeňský kousek, který se snaží hrát lehce na city, no stejně tak na brutalitu a syrovost. Na Brawl in Cell Block 99 to nemá, ale i tak jde o velice dobrý snímek, který se opírá hlavně o charisma Nikolaje Coster-Waldaua, jehož proměna ze slušňáka ve vězeňského "matadora" stojí za to. Za zmínku stojí také styl vyprávění příběhu, kde budete ze začátku lehce zmatení, ale nebojte, vono se to všechno objasní. Takže směle do toho!

• 18.12.2017  19:59
    Přízrak (2017)

Moc nevím, jak to hodnotit. To asi ukáže čas. Na jednu stranu šílená nuda, kde se v podstatě nic neděje, na stranu druhou hypnotický, filozofický zážitek, který je umocněn perfektní tesknou atmosférou, prázdnotou a myšlenkami. Výborný nápad, kde celou dobu sledujete v podstatě ducha (teda borca v prostěradle) a prožíváte s ním odloučení, zoufalství, beznaděj i naději na vykoupení. Chvílemi naštvaný, chvílemi rezignovaný. Alespoň tak na mě působil. Není mu vidět do tváře, nevidíte jedinou grimasu, jediné gesto (až na pár výjimek), které by napovědělo, co právě duch cítí, a tak se to snažíte odhadnout, vcítit se do jeho prázdnoty. Hrozně zajímavý film. Až budu mít chvilku, určitě se k němu vrátím a zkusím ještě jednou. Pak možná poopravím komentář i hodnocení. napoprvé ale u mě A Ghost Story zabodoval.

• 17.12.2017  17:37
    Strašidla (2016)

-Babička byla znásilněna kocourem, jde to vylíčit na policii a má strach, že se jí narodí koťata.- To je jen část úchvatného, pohádkového, roztomilého děje, který je tak krásný pro malé diváky a poučný pro ty starší. Pro ty, kteří nepochopili, že je předchozí věta myšlena ironikcy dodávám, že Troška je idiot, který nemá absolutně žádnou soudnost a cit. Je prostě narušený, geneticky zmutovaný jedinec, který by měl být po zásluze vyřazen z povolání Režisér a Scénárista a měl by odejít do důchodu a plácat mladý kluky po prdeli. Tímto u mě definitivně skončil. Navíc je to prase a kurví děti!

• 15.12.2017  08:25

Neuvěřitelně přeplácaný film, který by svými nápady vystačil na tři běžná sci-fi. Množství nápadů, příšerek a světů je ohromující. Vizuálně naprosto úchvatné. Co je to ale platné, když děj filmu je jednoduchý, občas dokonce blbý. Scénář je hrozně nevyvážený, chvílemi jste napnutí a potom půl hodiny zíváte. Moc mě ani nezajímalo, kdo je zrovna na plátně a radši jsem sledoval různé mimouše, než hlavní dějovou linku. Stejně jako Pátý element mě film celkově příliš nezaujal a mrzí mě promarněná šance na dobrou sci-fi. Nemám chuť Valeriána vidět znovu. Škoda.

• 8.12.2017  20:12
    Summer Camp (2015)

Na Španělsko hrozná bída. Kameraman by zasloužil přes držku nebo napít nějakého alkoholu, aby se mu tak netřepaly ruce. Postavy vám jsou lhostejné, děj je schematický, žádné gore a ke správné atmosféře něco schází. Plus vidím v závěru, který přece jenom potěšil.

• 8.12.2017  16:41
    Smrtgasmus (2015)

U všech rohatejch a satanskejch modlách, to byla blbovina! Ale krutě zábavná blbovina. První polovina je dokonalá, pravidla metalu a všechno, co k němu patří, uvedení do děje, sympatické hlavní figury. Ve druhé půlce je to bohužel celkem sterilní metalová vybíjená okořeněná komediálními prvky, která už tak nezaujme a není originální, ale natočená je pořád pěkně. Celkově jde o lehký nadprůměr, ale když Heavy Metal Is The Law, tak jednu přihodím.

• 7.12.2017  15:03

Já takový filmy nemám moc rád, protože jsou takový reálný a hnusný. Takže je hodnotím podle toho, jak moc jsem se strachoval o hlavní hrdiny a jak moc jsem zhnusen předvedeno brutalitou, atmosférou a celkovým depresivním vyzněním. Tady se to australanům povedlo tak napůl, nebyl jsem ani otráven ani ohromen. Takže průměr a na chvilku pryč od odlehlých končin a tamních buranů s puškama.

• 7.12.2017  12:27
    Unfriend (2016)

Naši západní sousedé se teda vytáhli! Atmosferická pecka, která těží ze současného trendu sociálních sítí, ale i ze starších duchařin a lesních ježibab. Herci jsou v pohodě, lekačky fungují na výbornou, svižně to odsýpá a konec je taky celkem dobrý. Pro mě rozhodně překvapení a nejlepší německý horor za hoooodně dlouhou dobu. Určitě doporučuju!

• 6.12.2017  14:33

Připadalo mně, že to napsal a točil samotný Affleck. On má takové nejednoznačné hrdiny rád a rád s v nich nimrá a nechá na divákovi, aby si to, jestli jsou klaďasi, nebo padouši, nebo jen obyčejní týpci vysvětli po svém. Příběh je na první pohled celkem komplikovaný, ale časem vám všechno docvakne a budete se jenom culit, jak je to pěkně vymyšlené. Za mě rozhodně spokojenost.

• 6.12.2017  14:27

Několik vylepšení, vtípků a blbovinek nezachrání chabý scénář, který fakt nemá kde brát. Nedovedu si představit, že by pavoučí muž přišel s něčím originálním a pro mě zajímavým. Plus jsou rozhodně herecké výkony, jak Toma Hollanda, tak hlavně Michaela Keatona, kterému záporák neskutečně pasuje. Ale jinak fakt bída, včetně Starka.

• 4.12.2017  16:48
    Démon (2015)

To bylo divný. Ale celkem mi to sedlo. Banda ožralých Poláků na svatbě, která nedopadne úplně podle představ novomanželů ani hostů. Atmosféra dobrá, výborná kamera a celé nasnímání včetně použitých filtrů, režijně originální. Velice se mi také líbily herecké výkony, které filmu dodávají na autentičnosti. Konec je zajímavý, na zamyšlení. Celkově vzato to sice není úplně pecka, ale co se tohoto typu filmů týče, můžeme se od našich severních sousedů hodně učit. Škoda režiséra.

• 3.12.2017  17:18
    John Wick 2 (2017)

Ten umí to a ten zas tohle, aneb tady umí všichni střílet, mlátit, rozmlátit kde co a tvářit se kůl. Natočené je to pěkně, ale je to hrozně tupé, neuvěřitelné, bez jakékoli psychologie, motivace a empatie. Keanu dobrej. Celkově za tři. Lepší průměr na jedno podívání.

• 1.12.2017  11:37
    Blok 99 (2017)

Jak by řekl můj pubertální synek - to bylo hustý! Vince Vaughn si po Temném případu připsal další parádní roli, tentokrát snad ještě dokonalejší. Jeho Bradly Thomas je uvěřitelný, city a rozumem vybavený týpek, který prostě musí jednat tak, jak jedná. Už od první scény víme, že ty dvě hodiny na plátně budou pro něho utrpením a držíme mu palce, ať už provádí cokoliv. Z herců potěšil ještě slizký Marlboro "Don Johnson" Man, kterého jsem už řadu let neviděl v tak zdařilé roli. Celý film je protknut brutálním, fyzickým násilím, které je vyobrazeno nebývale syrově. Bitky jsou jakoby zpomalené, žádná choreografie mistrů bojových umění, prostě reálné. Celkové vyznění filmu je depresivní, hnusné, ale ve skrytu duše se raduji za mimořádný živelný zážitek, který mi Brawl In Cell Block 99 poskytnul.

• 30.11.2017  13:05

Úplně bezpohlavní a zbytečný přírůstek do Amityvillského a duchařského univerza. Nuda bez invence. Bella si zaslouží jednu hvězdu navíc, ale víc ani ň. Doporučuju pouze skalním fandům série, osobám posedlých po duchařských filmech a osobám přímo posedlých duchem.

• 30.11.2017  09:57
    Auta 3 (2017)

Jsem moc rád, že po nepovedené dvojce se Pixar chytil za nos a natočil velice obstojný třetí díl, který sice není úplně dokonalý, ale je to rozhodně návrat k jednoduchosti a tomu, co umí nejlépe. Největší klady jsou jako vždy dokonalá grafika, množství různých odkazů a narážek a emotivní konec, který, i když předvídatelný, se tentokrát povedl. Do dalších dílů bych se ale přesto nějak nehrnul. Uvidíme co dál, Pixar se potřebuje zvednout a vytvořit film jako V hlavě. Trojka Aut byla dobrá, ale do dokonalosti má přece jenom daleko.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77