Mr. Bean (1990) (seriál)

pořád se tomu dá zasmát. Bean je prostě jeden z největších idiotů filmového plátna.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Vojín Ryan v seriálové podobě. Náležitě syrové a naprosto profesionální.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Co k tomu dodat. Hlavně častěji Itchy a Scratchy!!!

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Přelomový film, ze kterého čerpají mnohé žánry i filmy dodnes. Jenom vždycky vynechám slavnou scénu s pavoukama. To bych opravdu zešílel.

Vesničko má středisková (1985)

"Zase jste se kochal, pane doktore?" Já se také vždycky kochám. Jenom při tom neřídím embéčko. :D

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Nemůžu si pomoc, ale mně se tento díl líbil nejvíc. Junior nemohl vyfasovat lepšího filmovýho fotříka, než Conneryho. Prostě geniální od začátku do konce.

Schindlerův seznam (1993)

O některých filmech se dá psít dlouho a o některých se nemusí psát nic. Ty filmy se musejí vidět. Spielgerg do Schindlerova seznamu vložil veškerou svou genialitu, vybral si k tomu vynikající herce, kameramana, hudebního skladatele. Prostě vytvořil v podstatě bezchybný film. Scéna holčičky v červeném je prostě GENIÁLNÍ! Jenom ten úplný, barevný konec tam být nemusel.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Můj první komentář nemůže patřit jinému filmu. Podle mě jednička světové kinematografie. Tim Robbins a Morgan Freeman jsou výborně obsazeni a všichni ostatní herci jim zdatně sekundují. Bezchybná režie, dokonalý scénář podle celkem netypické, spíš povídky S. Kinga a krásná kamera vznášející se nad stále stejně šedými zdmi Shawshankské věznice. K tomu přičtu hudbu Thomase Newmana a slogan filmu: "Strach dělá z lidí vězně, naděje jim dává křídla." a mám tady můj nejoblíbenější film, krásu a pomoc ve chvílích nejtěžších. Klaním se a děkuji!