phoebe.h2

redaktorka Topzine.cz, student

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 25.1.2014  21:10
    Černá listina (TV seriál) (2013)

Blacklist byla novinka, na kterou jsem se nejvíc těšila. Přitáhl mě k tomu samozřejmě James Spader, na kterého nedám od filmu Sekretářka dopustit. Pilotní díl byl pořádně nabušený. Úvodní sekvence měla grády, které z velké části pomohla dobrá doprovodná hudba. Sice jsou díly spíš epizodní, tak lze zpozorovat, že v každém díle odkrýváme kousek ze skládanky hlavní linie seriálu. Co se týče herců, tak nikdo Spaderovi nesahá po kotníky, ale neberu to jako výtku, protože i tak podávají dobré výkony. Poprvé mám pocit, že konečně vybrali tu správnou ženskou do policejní role. A na tomhle se právě ukazuje, že je Blacklist po scénáristické stránce velice kvalitní. Scénáristi totiž většinou nedokážou tyto ženské role pořádně napsat. Pak z toho vznikají takové karikatury, které jsme třeba mohli vidět v loňské sezóně u seriálu Deception. Naštěstí tady tomu tak není, takže kdykoliv se Liz objeví na scéně, netrpíte. U ostatních vedlejších rolí člověk předpokládal, že tam budou jen tak do počtu. Ale například u agenta Resslera jde vidět, že s ním mají větší plány. Jediný z castu, kdo mě silně irituje, je manžel. Hercovi to prostě nežeru a kdykoliv se objeví na obrazovce, tak mám chuť po něm něco hodit. Ale ve výsledku převažují plusy nad mínusy a můžu tenhle seriál jedině doporučit. + James Spader + uvěřitelné herecké výkony + dobrá hudba + dobrý scénář - manžel

• 1.2.2013  02:05
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Dříve jsem GA sledovala náhodně s dabingem. Zalíbilo se mi to natolik, že jsem si stáhla všechny řady v originálním znění a byl to pěkný maraton. GA není jenom seriálem z lékařského prostředí, ale je to hlavně drama, a to pořádné. Některé odchody určitých postav vám prostě zlomí srdce. GA má vše, co je potřeba. Skvěle napsané a zahrané postavy, pořádný děj, neodfláklé lékařské prostředí a mnohé další. Ze začátku byl seriál spíš vtipnější, ale časem začal potemňovat a byli jsme svědky pořádných dramat. Za ta léta jsme byli svědky vývoje všech postav, které byly ovlivněny situacemi, které se v jejich životě udály. Na GA je dobré, že vše působí skutečně, dokážete se ztotožnit s postavami a věříte jim jejich emoce. Momentálně se vysílá již devátá řada a GA má stále divákům, co nabídnout.

• 1.2.2013  02:04
    Dexter (TV seriál) (2006)

Dexterovi jsem odolávala dlouhou dobu, ale jakmile jsem se k němu dostala, už mě nechtěl pustit.Seznamujeme se sériovým vrahem, kterému budete fandit. Zabíjí totiž jen padouchy. Tento seriál má mnoho kladů a záporných věcí se mnoho nenajde. Jeho dětství zahalené rouškou tajemství je jednou z nejzajímavějších linií příběhu. A přestože jsme se dozvěděli již mnoho o původu jeho choutek k vraždění lidí, myslím, že scenáristé nám neodhalili ještě vše a nechávají si esa v rukávu. Dalším plusem, díky kterému vynikala hlavně první,čtvrtá a sedmá série, jsou zajímaví záporáci. S příchodem Dextera na scénu dostal televizní svět něco, co mu dlouho chybělo. Kvalitní seriál s výbornými hereckými výkony a skvělou zápletkou, který si tento nadstandard udržuje po celých sedm sezón. Snad pouze třetí řada byla v celku zbytečná a postrádala zajímavý děj, ale i přesto jsme se během této série dočkali dalšího posunu charakteru všech postav a hlavně těch ústředních. Dexter se po celou dobu rozvíjí, ale přesto nevybočuje ze svého charakteru. Je to pořád jeden a ten samý člověk, ale životní lekce ho posouvají někam dál. Dobře to jde vidět na jeho vztahu s Ritou. Nikdo by od začátku seriálu nečekal, že by mohl být sériový vrah milujícím otcem. Je to sice zvláštní a ne každého fanouška to potěšilo, ale přesto je to podané vkusně a s citem. Přestože během šesté řady došlo opět k menšímu úpadku kvality, připravila si tato série skvělou půdu pro tu sedmou, která je tou nejlepší, jenž nám byla od tvůrců naservírovaná. Málokterý seriál se totiž může pyšnit tím, že je každá epizoda nadprůměrnou podívanou.

• 1.2.2013  02:02
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Homeland patřil k novinkách, které jsme s napětím očekávala. Již proma pořádně navnadily, ale ani ve snu by mě nenapadlo, jaký úspěch se ze seriálu vyklube. Homeland má vše, co je potřeba. Skvělé obsazení včele s Damienem Lewisem a Claire Danes, chytrou zápletku a dávku napětí. Někomu můžou přijít díly nezáživné s pomalým tempem, ale můžete si být jisti, že každá scéna má své opodstatnění a vleklejší tempo seriálu neškodí, spíše naopak. Druhá řada za tou první vůbec nezaostává. První díl by sice menším zklamáním, ale to, co se rozjede pak, již stojí za to vidět. Pokud máte rádi seriál s chytrou zápletkou, Homeland je pro vás ten pravý.

• 1.2.2013  02:01
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Supernatural je jeden z prvních seriálů, které jsem začala pravidelně sledovat. Nejlepší jsou první tři řady, o tom žádná, ale ani linie s anděly a apokalypsou za nimi nezaostávala. Největším kiksem seriálu byla řada šestá a sedmá, která SPN málem přivedla do hrobu. U nynější osmé řady jde vidět posun k lepšímu, ale již to není ten starý dobrý SPN a tento pokus zůstal tak na půli cesty. Ale již kvůli oblíbeným postavám a některým velmi povedeným dílům si seriál zaslouží dokoukat dokonce. Pokud máte rádi nadpřirozeno, staré rockové vypalovačky, rodinná témata a Chevrolet Impalu, tak je to seriál pro vás.

• 1.2.2013  02:00
    Glee (TV seriál) (2009)

Dříve jsem Glee zbožňovala. Seriál přinesl něco nového, zajímavé postavy, nebál se věnovat jakýmkoli tématům. První řada byla perfektní, dobře rozpracovaná dějová linka, postav bylo tak akorát. Velmi jsem se těšila na druhou řadu, ale s jejím příchodem přišlo velké zklamání. Stále více hvězdných guest stars, více nových postav na úkor těch starých, špatný výběr songů, vykrádání sebe sama a mnoho dalšího. Seriál nadále sleduji již z nostalgie a kvůli postavě Rachel a pár dalším oblíbencům, ale pokud seriál s kvalitou nestoupne, zařadí se po bok pár dalších, kterých jsem přestala sledovat ještě před jejich ukončením.

• 1.2.2013  01:58
    The Voice (TV pořad) (2011)

The Voice je originální. Záleží pouze na vašem hlasu, porotci jsou k vám otočeni zády. Každý rok se najdou zajímavý a kvalitní soutěžící, ale to, proč je Voice natolik dobrý, je právě porota. Tahle čtyřka se skvěle doplňuje, jde vidět, že si spolu rozumí a často mezi nimi vznikají vtipné situace. Plusem je i bromance mezi Adamem a Blakem, která umí vykouzlit úsměv na rtech. Třetí řada změnila celkem pravidla a žádný kouč nemá své místo ve finále jisté. Tím lépe, konkurence je pořádně vysoká a vyřazovací díly jsou pak velmi intenzivní a napínavé. Již kvůli čtveřici koučů stojí Voice za sledování, protože ti ze soutěže udělali něco víc, než jen další pěveckou reality show, kterých je mraky.

• 1.2.2013  01:56

American horror story se zpočátku rozjíždí pomalejším tempem, ale po pár dílech se rozjede smršť zvratů, které vyvrcholí v parádním finále. První a druhá řada se od sebe naprosto liší, ale každá dokáže plně uspokojit choutky fanoušků hororu a napětí. Seriál, který dominuje skvělým hereckým obsazením včele s famózní Jessicou Lange, zvrácenými příběhy a pořádnou dávkou napětí. Doporučuji sledovat v noci, dodá to tomu tu správnou atmosféru.

• 1.2.2013  01:55
    Pán času (TV seriál) (2005)

Velmi dlouhou dobu jsem Doktorovi odolávala, ale nakonec jsem si jím rozhodla vyplnit pauzu. A dopadlo to tak, že jsem sjížděla všech šest řad téměř nepřetržitě. Doteď se divím, že jsem byla schopná zvládnout zkouškové období, když jsem před učením dala přednost Doktorovi. Tenhle seriál se vás chytí a už vás nepustí. Nikdy jsem netušila, že budu ronit krokodýlí slzy u sci-fi seriálu. Vůbec se nedivím, že je DW již tak dlouho vysílán. Jsou tu skvělé zápletky, každý Doktor přinese do seriálu něco nového, zajímavý společníci, Daleci a mnoho srdceryvných scén, u kterých vám pukne srdce. Od páté řady se dá říct, že se jedná celkem o nový seriál a ze začátku chvíli trvá než si na Jedenáctého zvyknete, ale již v úvodním dílu má své světlé momenty, při kterých si řeknete "Ano, to je Doktor". A Moffatovi můžu poděkovat za to, že se bojím Pláčících andělů, stínů, dětí v plynových maskách a bůhví čeho dalšího. Seriál Doctor Who doporučuji, není to jen pouhé sci-fi, má skvělé postavy, příběhy a dokáže zaujmout celou rodinu.

• 1.2.2013  01:54
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

HBO válí. Přiznám se, že jsem knižní předlohu nečetla předtím než jsem začala seriál sledovat, ale o to víc jsem ráda, že jsem jí díky tomuto seriálu objevila. Hra o trůny potěší milovníky draků, intrik, bitev a mnohého dalšího. Velkým plusem je skvělé herecké obsazení, dobře vykreslené postavy, které nejsou jen bílé nebo černé, ale jsou normálními lidmi, jako každý z nás. Některé postavy budete nenávidět až milovat. Zdravím Cersei. S napětím očekávám třetí řadu a jsem si jistá, že seriál nepůjde s kvalitou dolů, protože má za sebou velice kvalitní předlohu.

• 1.2.2013  01:53
    Doktorka podsvětí (TV seriál) (2012)

Na seriál Mob doctor jsem se těšila. Očekávala jsem od něj, že bude něco víc, než jen seriál z lékařského prostředí. Tím sice je, ale ani jedna dějová linie nefunguje. Lékařské prostředí je velmi odfláklé a prostředí mafiánské je neuvěřitelné. Například postava Morettiho je naprostý fail. Představiteli této postavy to prostě nesežerete. A hlavní postava doktorky Grace je silně nepříjemná a těžko se s ní ztotožníte. Po pár dílech si nakonec uvědomíte, že je vám naprosto ukradené, jak dopadnou osudy jednotlivých postav. Potenciál měl seriál obrovský, ale již díky sledovanosti je jasné, že se dalšího pokračování nedočkáme. A v tomto případě si to seriál jednoznačně zaslouží.

• 1.2.2013  01:53
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Z počátku jsem o americké verzi novodobého Sherlocka nechtěla ani slyšet. Nakonec jsem pilotu dala šanci. Ano, není to taková kvalita jako je britský Sherlock, ale seriál má své světlé chvilky. Pokud na postavu Sherlocka přestanete hledět, jako na TOHO Sherlocka, vyjde vám z toho celkem příjemné detektivní drama, které má svůj důvtip a dobře zahrané postavy. Jonny Lee Miller i zde dokazuje, že je dobrým hercem a postupem času si jeho Sherlocka oblíbíte. Dobrým krokem se ukazuje i to, že se z postavy Watsona stala žena. Mezi ní a Sherlockem je to správné napětí, které dodává seriálu na atraktivnosti. Jen doufám, že je nebudou chtít dát dohromady, protože by to seriálu ve finále pořádně ublížilo. Určitě stojí za to dát této verzi šanci. Je naprosto jiná než její britský bratříček a v tom je to kouzlo Elementary. Edit: Musím konstatovat, že se z Elementary vyklubala jedna z nejlepších novinek. Snad dva díly pro mě byly malinko slabší, ale Elementary si nejenom drží svoji kvalitu dílů, dokonce se u něj zvyšuje. Musím ale říct, že jsem se docela nasmála u dílu, kde se několikrát zopakovalo I believe in Sherlock Holmes.

• 1.2.2013  01:51
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Když si vzpomenu, jaké obavy ve mě způsobovaly zvěsti o tom, že se má točit moderní zpracování Sherlocka Holmese, musím se smát. Protože z tohohle seriálu se stala moje srdcovka. I přes příznivé ohlasy jsem Sherlocka stále odkládala,až do té doby, kdy jsem náhodou na youtubu shlédla jedno fan video ke třetímu dílu druhé řadu. Přestože jsem si tím vyspoilerovala značné množství, vůbec mi to nevadilo. Protože ta minuta a půl mě přesvědčila o tom, že jsem si delší dobu nechávala unikat tak skvělý seriál, který má výborný děj, dobře napsané dialogy a hlavně brilatní obsazení. Benedict Cumberbatch (dlouho jsem neuměla vyslovovat jeho jméno, natož jak se píše :D)vás přesvědčí hned jeho první scénou. On je opravdu Sherlock. Úplně vás pohltí a během dílu jsem se několikrát přistihla, jak mu žeru každé jeho slovo. Martin Freeman pro mě nebyl žádným překvapením, protože patří mezi mé oblíbence. U jeho postavy jsem ráda, že tvůrci udělali Johna Watsona pořádnou postavou a ne nějakou karikaturou, jako jsme toho byli svědky v jiných adaptacích. Skvěle se se svým hereckým kolegou doplňují. Sherlocka doporučuji. Je to jeden z nejkvalitnějších seriálů, které se vysílají a má hlavu a patu. Už aby byla třetí řada.

• 1.2.2013  01:51
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

BBC mi naservírovala přesně to, co jsem od nich chtěla. Je sice předčasné dělat závěry teprve po prvním vysílaném díle, ale dá se říct, že byl více než vydařený. Ripper street má zajímavý děj (Jack Rozparovač nikdy neomrzí, ikdyž to není jen o něm. Doufám, že se ale na scéně brzy objeví, může z něj být další zajímavá linie), herecké obsazení je též vydařené, nejvíce zde září Matthew MacFadyen, ale ani ostatní za ním nezůstávají pozadu. Ústřední trio se skvěle doplňuje a dominuje celému seriálu. Dalším plusem je hudba, která se velmi vydařila a zajímavě je uděláno úvodní intro. Suma sumárum Ripper street stojí za shlédnutí.

• 1.2.2013  01:49
    Řím (TV seriál) (2005)

Už je to několik let, co měl Řím premiéru, ale já jsem se k němu dostala teprve nedávno. HBO opět dokázalo, že umí točit historické seriály. Řím je kvalitní nejen po dějové stránce, ale také po té vizuální. Perfektní výprava a kostýmy. Skvěle vykreslená doba, ten, kdo se o tu dobu nezajímá, si velmi dobře dokáže představit, jak to tehdy v Římě chodilo. Konečně jsme se dočkali něčeho jiného, než stokrát ohraných příběhů okolo Ceasara. Ačkoli se seriál snaží vykreslit důležité události, hlavní pozornost na sebe strhávají legionáři Titus Pullo a Lucius Vorenus, jejichž osobní příběhy a strasti jsou na seriálu tím nejlepším. Mimoto Řím exceluje výborným hereckým obsazením a představitel Marka Antonia si svojí roli přímo užívá. Jsem zvědavá na Jamese Purefoye v The Following. Seriál není jenom pro milovníky historie. Každý si zde něco najde. Doporučuji, i přesto, že druhá série byla o trošku slabší než ta první.

• 1.2.2013  01:48
    Deception (TV seriál) (2013)

Pilotní díl byl velice slabý, děj nedokázal udržet divákovu pozornost na delší dobu, dost hluchých míst, herecké obsazení taky za moc nestojí. Největší problém mám s Joannou. Tu drsnou policistku s citlivou stránkou jí prostě nežerete. V nějaké jiné roli by se její představitelce možná dařilo, ale tahle role pro ní není. Ale není to jen její vina. Za většinu z toho může scénář, který nemá, co nabídnout. Velmi ploše napsané postavy, které nemáte šanci si oblíbit. Dám tomu ještě pár dílu, jestli náhodou nedojde k nějakému zázračnému zlepšení, ale moc tomu nevěřím. Pokud jste se k Deception ještě nedostali, tak to ani nedělejte. Existuje mnoho lepších průměrných seriálů na vyplnění volného času.

• 1.2.2013  01:46
    Stoupenci zla (TV seriál) (2013)

Jeden z nejočekávanějších seriálů této sezóny splnil veškerá má očekávání. Bála jsem se, že se z toho nakonec vyklube obrovské zklamání, ale naštěstí se stal opak. Jeden z mála pilotních dílů, na které jsem s odstupem pár hodin podívala znovu. Není to jen pouhý kriminální seriál. Jsme svědky chytře napsaného díla. Tvůrci nás dokázali během pilotu šokovat, znechutit, potěšit i překvapit. Největším plusem je ústřední duo. Kevin Bacon i James Purefoy zde dokazují, že jsou opravdu skvělými herci. Žádná z postav není pouhým klaďasem nebo záporákem a já se těším na další díly, ve kterých budeme mít možnost více nakouknout pod pokličku a užít si pořádné hry na kočku a na myš.

• 1.2.2013  01:45
    The Carrie Diaries (TV seriál) (2013)

Carrie Diaries rozhodně nepatří k seriálům, které budou získávat různá ocenění, ale není na tom nic špatného. Vyklubalo se z toho prozatím takové příjemné guilty pleasure. Kupodivu po dobu celého pilotu vše fungalo, jak mělo. Seriál je zaměřen na mladé publikum a myslím, že zde si svou cílovou skupinu najde. O osudu seriálu rozhodnou další epizody, ale pokud se budou kvalitou držet pilotu, tak bude mít šanci na prodloužení. Obsazení seriálu se celkem vydařilo, až na pár výjimek. Hlavní je, že obsazení představitelky Carrie se vydařil, protože na ní stojí celý seriál. THe Carrie Diaries nepatří k seriálům, které budete hltat díl od dílu, ale na vyplnění volného času a na odpočinek od všech dramat a seriálů se složitou zápletkou je Carrie Diaries ten pravý.

• 17.2.2010  17:01

Paříž byla mnohem lepší, New York má taky své kouzlo, ale Paříž měla lepší příběhy a bylo tam hodně nadprůměrných a málo slabších, kdežto New York to má takové vyrovnané:jednou lepší příběh podruhé slabší..Taky by mohli přijít Praho, miluji Tě!

• 27.11.2009  22:19

Tak nevím, co jsi mám o tomhle filmu myslet. Jednoznačně jednička byla lepší. Jsem zklamaná, čekala jsem mnohem víc, už tím že knížka New moon se mi líbila víc než jednička, ale nehodnotíme tu knihy. Každou půl hodinu se mé hodnocení měnilo. V jednu chvíli jsem si říkala, ok docela to jde, pak jsem si zase říkala, ježíš dám asi odpad..Je to hodně rozporuplné..S kámoškou jsme se i docela nasmály..No napadlo by někoho z vás dát spocený špinavý tričko na krvácející ráno..Mě teda ne..Chvílema mi to přišlo jak nějaká parodie..Kdyby to tak bylo myšleno tak ok, ale tohle parodie být neměla.Původně jsem myslela že ani tenhle film nebudu hodnotit, no nakonec jsem tak udělala..Stmívání jsem dala 3 hvězdičky a New moon jsem dala 2, i když bych to hodnotila na takových 1,5..Zastávala jsem se toho, že Twilight sága není emo, ale potomhle dílu mám pocit, že to docela Emo je..Místama jsem si myslela že snad koukám na nějaký porno..Proč museli být furt vysvlečený..Musím říct, že Jacob se dal snést lépe než v jedničce..shodil háro, který bylo otřesný, neukazoval tak často zuby, ale stejnak mě moje bolí, jen když si na ně vzpomenu..no a proboha co to ten robert má s bradavkama?Vedle mě seděly dva skalní fanoušci Twilight a docela jsem se divila, že i ony dvě uznaly, že to je spíš nějaká komedie spíš parodie a bylo vidět že jsou nespokojený. 2 dávám kvůli tomu, že i když to nebyl žádnej zázrak, tak jsem se docela pobavila a některý scény byly koukatelný a bavily mě.Doufám, že v příštím díle využijou Victorii pořádně a vlci nebudou furt vslečený..Jo a když už jsme u těch vlků.Proboha co měl znamenat ten černej vypelychanej vlk?Tlamu měl jak prase, to už ty ostatní byli oproti tomuhle dokonalý..

• 21.6.2009  19:38
    Operace Silver A (TV film) (2007)

Lze označit za jeden z nejlepších českých filmů, skvěle vyobrazené charaktery postav a jejich postupné změny, přátelství dvou žen, které si zakusí ostré chvilky a muži, kteří nedokáží nečinně přihlížet..95%..dnešní česká kinematografie by potřebovala více takhle povedených filmů.

• 8.6.2009  15:41
    Záplava (2007)

Tak tenhle film si mohli odpustit..Zcela nesmyslný děj a co mě nejvíc zarazilo byla situace, kdy 2 hrdinové skočili do rozvýřený vody a plavali si tam jakoby se nechumelilo..Jediný, co mě na tom bavilo byla valící se voda, toť vše..Kdyby se tenhle snímek nenatočil, nic by se nestalo

• 25.4.2009  21:56
    Star Trek (2009)

Úchvatné, dokonalé..nemám slov

• 18.4.2009  22:35
    Gran Torino (2008)

Poprvé v životě, co mi v kině ukáply slzy..Nevím co říct, tenhle film na mne začíná pořádně doléhat až teď, ale už v kině to byl silný emoční zážitek, ale myslím že se mi to pořádně rozloží až ráno..Hodlám si tvrdit že daleko lepší než Million dollar baby a to byl taky výborný snímek..Gran Torino je snímek za který mi nevadilo dát to předraženě vstupné v jednom nejmenovaném pražském multiplexu..Clint ukázal že je ve formě a po povedené Výměně nám naservíroval podívanou která vám vyrazí dech..i přes svou, pro někoho dlouhou, stopáž, si připadáte jako kdybyste v kině seděli chvilku..já nevím jak to ten chlap dělá, ale čím je starší, tím je lepší...i těch 5 hvězdiček je málo..Zajímavé názory: POMO,golfista,EdaS,Adrian,Renton

• 26.2.2009  14:58
    Camp Rock (TV film) (2008)

k tomu není co dodat

• 13.2.2009  16:59

V daném žánru nadprůměrný snímek..Bavila jsem se od začátku dokonce..No představme si, alespoň jeden v kůži hlavního hrdiny...Najednu stranu je výhoda věděť co si ženy myslí, ale po bližším prozkoumáním jejich mysly, bychom to radši vynechali. V mém případě si to nedokážu představit, protože slyšet "TO" co si myslí muži každý den, tak to by se mi nelíbilo..Ale někdy se to ukáže jako výhoda...Bylo zajímavé sledovat proměnu hlavního hrdiny..Nakonec se z něj stal pravej chlap..Po herecké stránce nelze nic vytknout..Bylo znát, že si Mel svoji roli užívá..Podtrženo sečteno 95%

• 26.1.2009  14:46

Božská Marilyn

• 26.1.2009  14:45
    Amadeus (1984)

Jeden z nejlepších Formanových děl

• 20.12.2008  14:50
    Austrálie (2008)

Baz Luhrmann mě opět nezklamal..obsadil do rolí výborné herce, který příběhu dodává na autentičnosti a každou chvílí máte pocit jako byste se dívali na příběh který se doopravdy odehrál..Herci nepřehrávají, jsou přirození..hudba je melodická, kamera a všechno možný se povedlo..Jeden z horkých favoritů na Oscara

• 30.10.2008  17:32
    Max Payne (2008)

tenhle film můžu shrnout jednou větou. Zklamání roku..Čekala jsem větší podívanou.Škoda,mělo to velkej potenciál

<< předchozí 1 2 3